Binnenland. standigheden, maar door bet gebrek aan kunstmeststoffen staan hunne vooruitzich ten gunstiger. Gelijk bijna oreral elders, drukt de Europeesche oorlog ook zwaar op onze gemeente. De broodbakkers beleven een meei- iijken tijd, welke door gebrek aan samen werking niet weinig verergert. De hun aangeboden steun tot aankoop van meel werd door onderlinge oneenigheid zelfs afgeslagen. Van den stroom der Belgische vluch telingen kreeg ook 's Gravenmoer ruim zijn deel. Uit Sprang'. De uitkomsten van landbouw en vee teelt zijn over het algemeen vrij goed te noemen. De landbouw producten ga ven iets minder beschot dan het vorig jaar. De hooiprijzen waren beter- De handel in paarden ea runderen was leven dig. De veestapel bestond in Jan. '14 uit 115 paarden en 1001 runderen. Aan miltvuur stierven 3 runderen van één eigenaar. Vlekziekte onder varkens heeft In den zomer vrij hevig geheerscht. De schoenindustrie in deze gemeente is van weinig beteekenis. Het is uitslui tend handwerk. Er zijn 8 werkgevers, die aan een 30 tal knechts werk verschaffen. De voor raad schoenen werd geregeld verkocht, maar met luttele winst. De mouterij „de Meiboom" had een geregelden afset. Tv es tand van Land- tuinbouw, veeteelt en nijverheid van Haarsteeg en Omstreken. Uit Haarsteeg meldt men Het landbouwbedrijf gaf, over 't geheel genomen betere uitkomsten. De aardappeloogst bedroeg ruim 100 preceot meer, terwijl de prijzen zeker ten gevolge van den Europeeschen oorlog later goed warea. Ook de granen leverden ten ovcr- vloedigen oogst, terwijl zij bovendien dank den warmen zomer puikgewon- ■en, geborgen konden worden. Daar de prijzen een gevolg van den oorlogstoestand sterk de hoogte In gingen, bunnen de graanboeren reden tot tevredenheid hebben. De veestapel bleef 't geheele jaar vrij van veeziekten. Aangezien de prijzen tijdens den In koop in 't voorjaar zeer hoog waren en later vooral in Augustus en September sterk daalden, leed menige veehouder verlies. Beter was het gesteld met de fokkers en mesters van varkens. De prijzen van vette varkens stegen In 't najaar dermate, dat de consumenten 't varkensvleesch In jaren zoo duur niet te betalen hadden, doch daartegenover stond, dat de voe derartikelen ook hoog aan prijs kwamen. De zuivelbereiding gaf goede uitkom sten. De boter toch was bijna 't gausche jaar duur. Industrie. De mandenfabrlcatie neemt ia deze streken een hoogere vlucht. De fabrieken hadden volop werk. Bestellin gen kwamen vooral uit Engeland, ge regeld in. Alleen kwam er eenige stag natie teagovolge van bet uitbreken van den oorlog, doch vrij spoedig had alles weer zijn gewoon verloop. Vermelding verdient, dat van lieverlede veel knechts zich als kleine bazen vesti gen, die hua fabrikaat aan de fabrikanten exporteurs van de hand doen. De grondstoffen, hoofdzakelijk teen hout, waren matig van prijs, zoodat wij mat grond mogen aannemen, dat de fa brikanten vrij goede zaken maakten. Werd er voor eenige jaren betrekke lijk veel teenhout aangelegd, hierin is een kentering gekomen, tengevolge van de minder loonende prijzen, die de te lers konden bedingen. Tuinbouw. De uitkomsten van het tuinbouwbedrijf waren in 1914 niet gun stig. Wel werden voor klein ooft, bessen, frambozen enz. vrij goede prijzen ge maakt, doch de teelt van doperwten en sajjboonen, die hier op groote schaal verbouwd worden, bracht teleurstelling. De prijzen dnr doperwteo, aanvanke lijk vrij goed, daalden later beneden 't middelmatige. Daarbij kwam dat na 1 Augustus de uitvoer van snijbooaen, vooral »Dultsche boonen* ophield. De oorlog sloeg den handel totaal lam. Ook peren en vroege appels, die een ruim beschot gaven, werden aanvankelijk tngen spotprijzen van de hand gezet. Met de late soorten ging de handel iets beter, ofschoon er nog geen nor male prijzen bedongen konden worden. Land- en tuinbouw, Veeteelt en Nij verheid in de Boven-Langstraat Vlijmen, Haarsteeg eng. VLIJMEN. De veetnelt ln dtze streken gaat sterk vooruit, daar de gemeente den Inwoners gelegenheid geelt tegen matigen prijs jong vee te weiden. Op den vooruitgang van den veestapel heeft ook de voor eenige Jarcu alhier opgerichte stoomzuivelfabriek >de Voor uitgang* een grooten invloed uitgeoe fend, aangezien deze fabriek telkenjare in bloei toeneemt. nigszins hooger dan het vorig jaar, de hoogere prijzen hielden echter gelijken tred met het matige gewas. Mond- en klauwzeer kwam ln 't afge- loopen jaar niet voorzeer weinig kal veren stierven. De prijs der mestkalve- ren was in het voorjaar bevredigend, in het najaar zeer hoogdie der vette varkens was eveneens zeer hoog. Het erwtengewas had een slecht jaar, wat het beschot betrof. Waren de prijzen in den beginne laag, al spoedig kwam hierin een matige stijging. In den beginne werd 7 cent per K.G. betaald, welke prijs tot 10 cent per K.G. steeg. Geheele erwtenvelden treft men hier aande verbouwerij echter blijft stationnair. Het boonengewas Is van veel minder beteekenis. De opbrengst was goed. In den beginne werd 10, later 4 cent per K.G- betaald. De aardappeloogst op het hooge land was in kwaliteit goed. De opbrengst slecht. Op de lage gronden was de op brengst minder, hoewel de kwaliteit goed was. De prijs liep vau f 1.50 tot f2.50 per H.L. (75 K.G.) Krulsbessenleverden een goed beschot. De prijzen waren hoog. Ér werden 13 cent per K G. besteed. Van de zwarte bessen viel de opbrengst mee, de prijs was best, daar 26 cent per K.G. betaald werd. De oogst der roode bessen was min der goed. De prijzen waren hoog nl. 10 cent per K.G. De aspergeteelt nam wederom toe, wellicht het gevolg van de jaarlijks ma tige stijging der prijzen. De opbrengst der velden iel mee, ook de prijs. In den beginne werd 50 cent per K.G. betaald de middelprijs bedroeg 35 cent per K.G. De voor eigen gebruik verbouwde rogge en haver was overal goed De hopteelt, hoewel tegenwoordig van geen beteekenis meer, is toch weer vooruitgaande. De prijs was echter zeer laag. Uit Nieuwkuijk c. a. De toestand van den landbouwer was over het algemeen bevredigend. De hopteelt, eens van zoo groot be lang voor deze gemeente, doch jaren met ondergang bedrtigd, begint weder te herleven, het doet hopen op vooruit gang van den landbouwstand alhier. De fruit- en groententeelt gaveH reden tot tevredenheid met uitzondering even wel van de snijboonen, waarvan de prij zen ln het begin van de mobilisatie zeer gedrukt werden. Bestond er vóór enkele jaren een soort streven om het bouwland hier en daar voor bandencultuur te bestemmen, van die neiging komt men gelukkig te rug, men verwacht betere uitkomsten van de teelt der asperges, welke dan ook meer en meer worden aangelegd. De rogge was bijzonder slecht, zoowel wat kwaliteit als quantltelt betreft, ove rigens stemde de opbrengst der ver schillende producten wel tot tevreden heid. De gezondheidstoestand van het vee was gunstig, van het mond en klauwzeer bleef deze gemeente bevrijd. In de mandenmakerijen was overvloed van werk te bekomen, hetgeen vooral van buitengewonen Invloed was ln ver band met de gevreesde werkeloosheid. De prezen der hooilanden waren ee- Van ket Oostelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 16 Auguetu», (Wolff.) Offi cieel bericht uit het gruote hoofdkwartier Legergroep.von Hindenburg Bij de met goed gevolg bekroonde aan vallen op de vooruitgeechoren stellingen van Kowno zijn gisteren 1730 Russen, o. w. 7 officieren gevangen genomen. De doorbraak door de Raaeieobe stellin gen, ingeleid door de forceering van den overgang over de Nurzee, ie in vollen om gang gelukt. Onder den druk, vanuit de plaats der doorbraak ontwikkeld, trekt de vyand, ondank# voertdurende tegenaanval len op het geheele treat, ait ijjn stellingen tusschen Narew en Boeg teiug. Ome hem vervolgende troepen hebben de hoogte van Branca bereikt Meer dau 5000 gevaagenen cyn la onze haadsn gevallen. By Nowo Georgiewak lijn de verdedigers nog meer aaar den fortengordel terugge worpen. Legergroep-prini Leopold vaa Beieren: De linkervleugel beeft vannacht den over gang over de Boeg bij Drohlciva (ten oos ten van Sokolow) geforceerd. Nadat het centrum en de rechtervleugel gisterochtend door Loeice ei Miedrzjrzec waren getrokken, cya ay ia de etreek van de Tecsaa (Unkersyrivier v. d. Boeg) en de Klikawka tuseehen Drohicsyn en Biala op nieuw op tegenstand gestuit, die vanochtend by 't aanbreken van den dig door een aan val ranSiUzische landweertroepen is verbro ken. De vyand wordt vervolgd. Legergroep-van Mackensen De vervolging van den vjjaad is voort, gezet. Onze troepen zya Biala en Slawa- tysie (ten zuiden van Biala) doorgetrokken- Ten oosten van Wlodawa hebben onse troepen vatten voet gekregen sp den ooete- lyken oever van de Boeg. WEENEN, 14 Aug. (Wolff.) Officieel bericht uit het greote hpofdkwaj-tiar Op het front ten westen vsn do Boeg heeft de vervolging van deu vijand snelle voideringen gemaakt. De in het centrum van de verbonden troepen oprukkende Oor- tenrijkscb-HoDgaariche strijdkrachten zitten den ten Westen van Biala over de Klikawka terngtrekkenden vijand dioht op de hielen. Divisies van het leger van aartebertog Jozef Ferdinand hebben gisteravond al vechtend de streek ten Zu d?n en Zuid westen ran Biala bezet, 's nachts de Krzna (liDkerzyrivier van de Boeg, waaraan Biala lig') overbrugd en zijn die vanochtend over getrokken. De vyandelijke achteihoedeu zijn orera), waar sy standhielden, aangevallen en teruggeworpsn. De troepen van generaal von Koeveae hebben den tegenstander over de boven- Klikawka teruggedreven. In de streek van Biala en in de richting van Brett-Litowak zyn talrijke gioate branden zichtbaar. Bij Wladimir Wolydski, waar wij op verscheidene puaten vasten voet op deD ooitelijken oever van da Boeg hebben ge kregen en in Ooet-Galicië is de toestand onveranderd. Van het Oostelijke gevechtsterrein ST. PETERSBURG, 16 Augustus. (P. T. A.) Officieel bericht van den ge- □eralen staf ln het gebied van Bausk hebben onze troepen de Duitschers vannacht opnieuw in de richting van de ilvier de Aa te- ruggedr ven. Vijandelijke tegenaanvallen zijn afgeslagen. In de richting van Jacobstadt en Dwinsk is de toestand weinig veranderd. De beschieting van Kowno duurt on afgebroken voort. De Duitschers doen hardnekkige aanvallen op de versterkin gen van den Westelijken sector. Tusschen Narew en Boeg zijn den 14 den en I5den zeer verbitterde gevechten geleverd. Een reeks aauvalleD zijn met groote verliezen voor den vijaid afge slagen. Op den linkeroever van de Boeg zijn geen belangrijke gevechten voorgevallen. Op de andere sectoren van ons ge heele front plaatselijk geschut- en ge weervuur, doch geen gevecht van eenig belang. Ministerieele crisis in Griekenland. ATHENE, 16 Augustus. (Havas.) Za- viisianos, de candidaat der Wenizelisten, is tot president der kamer gekozen met een meerderheid van 57 stemmen. Het kabinet ft zijn ontslag aange boden. Nauw is het eene bedrijf op het Oos telijk oorlogsterrein, de welgeslaagde te rugtocht van de Russen van de Weich- sel- op de Bug-linie afgeloopen, of het nieuwe bedrijf, dat zou nauw, gelijk wij meermalen reeds opmerkten, met het eerste samenhangt, is reeds in zijn volle ontwikkeling. De strijd om het behoud van de Bug-Unie is voor de Russen in heel zijn volle omvang aangehangen en aangevangen onder niet al te rooskleurige voorwaarden. Reeds het voorspel van dien strijd was, zooals men weet, voor de Russen niet al te gunstig geweestin het Zuiden bij Wladimir Wolynsky hadden de bond- genooten de Bug lioie reeds geforceerd, maar hun opraarsch hier werd nog tegen gehouden. In het Noorden werd door het forceeren van de Nurez, bij Zjecha- nowez, Bjelostok bedreigd, terwijl de druk, door de Duitschers op Kowno uit geoefend, een indirecte, maar niet minder gevaarlijke bedreiging was en is voor de „nieuwe linie", door de Russen inge nomen. Nu echter de strijd zelf in heel zijn omvang begonnen is, doordat de bond- genooten op 'n lange strook ten W. van Brest Litowsk na, langs heel de linie de Bug bereikt hebben, nu is de toestand voor de Ruzsen een nog ongunstigere geworden. Met een buitengewone snel heid van beweging, die wel geleld zal worden door de overweging, dat alleen door een verrassende en overbluffende vlugheid een beslissing ten opzichte van de Russische legermassa's te bereiken is, hebben de troepen der bondgenooten op twee plaatsen een nieuwen overgang over de Bug geforceerd. De linkervleugel van het leger van prins Leopold drong ten Oosten van Drogitschin naar de overzijde van de Bug door. Deze doorbraak is daarom van een bijzonder belang, omdat de Duitsche troepen, die bij Zjechanowez de Nurez geforceerd hebben. De Russen komen bij de samenvloeiing van Bug en Nurez tusschen een dubbelen „druk" Dro gitschin ligt ten Z O. ten Z. van Zjecha nowez en zullen hier dus wel spoedig moeten wijken, wiiien ze niet in een gevaarlijke positie komen. En daarmede wordt dan, als de Russen geen krach- tigen tegenstand bieden, reeds de zoo gewichtige spoorwegverbinding Bjelos tok-—BrestLitowsk bedreigd. Het andere punt, waar de troepen der bondgenooten de Bug geforceerd hebben is ten Oosten van Wlodawa. Hier be dreigen zij onmiddellijk den vlak achter de Bug loopenden spoorweg Brest— LitowskCholm, die echter, voor zoover hij Westelijk van de Bug loopt, reeds ln handen van de bondgenooten was. De Russen hebben op dit doorbraakpuo, toch de terreingesteldheid in hun voort deel, daar de beruchte Pripjet-moerassenl die Brest Litowsk van het Zuiden uit beschermen, zich lot de Bug ten Oosten van Wlodawa uitstrekken. Maar niettemin blijft het succes der bondgenooten een tweede ernstige bedreiging voor de Bug- inle. Het nieuwe bedrijf ontwikkelt zich voor de Ruteen wel ia zeer ongunstige omstan digheden. De hoopvolle beschouwingen over de toekomst door d» Raeaiiche legorautori- teiten in een breedvoerig telegram v*n den Raieischen genenden elaf gegeven, worden allerminst door het verloop der feiten bevestigd. Juist terwijl verschillende Duiteche bladen allerlei hoopvolle berichten publiceeren orer een jUmichwuDg' der stemming in Grie- k-nland en over betoogingrn, die tegen de Entente gehouden zouden wordeD, komt uit A'heue eea bericht, dat er wel op wyst, hoe invloedrijk de Veuizelos-pirtij nog ie, en hoe de stemming ia die kringen, waar ten alotte de doorelag gegeven wordt, weinig is veranderd. De Griekscha kamer heeft n.l., dadelyk na haar bijeenkomen Zavitzianos, een Venizelos- man, tot haar president gekozen, en Goenarie heeft in dese omttandighedeo aanleiding geiier. om zijn ontslag aau te bieden. Mogelijk hsd hy er op gerekend, dat op het laatste oog'nblik verschillende Veni&elisten zich nog zouden jbekeereo' en hem zouden steunen. De Venizelieten zijn echter hun leider trouw gebleven en hebben door d<- verkiezing tot president van een van de bunnen, een protest uitgebracht tegen het aaublijveu van Gosearis, dat deze wel ter harte genomen heeft. De kornet van Venizelos aan het bewind is Bu zoo gord als zeker, Ea daarmede is in de kans op een deelnemen van Grieken land aan den oorlog en een tot atand komen ran een overeenkomst met de andere Bal- kanmogrndhdden een aanmerkelijke «Uin- sebwang* gekomen. Wantde omitandghrden mogen aedert hot aftreden van Venizelos aanmerkelijk veranderd zyo, dat de inzichten van dazen alimmen politicus zoo'n plotseling'' verandering ondergaan zouden hebben, a's sommige Duitsche bladen wel willen doen galooven, kannen wy niet zonder meer maar aannemen. Van het Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 16 Augustus. (Reuter.) Avond communiqué Den gebeelen dag zijn op tal van punten van het front hevige artlileriege- vechten geleverd, Ooze batterijen heb ben den vijand groote verliezen toege bracht en zijn verdedigingswerken be schadigd. Als antwoord op een vernieuwde be schieting van St. Dié hebben wij de gasmeters van Ste Marie aux Mines be schoten en vernield en een Duitsche fa briek ten oosten van Munster in brand geschoten. Het getorpedeerde Engelsche transport schip. FRANKFORT a/d. Main, 16 Augus tus. (Wolff.) Aan de Frankfurter Zeitung U't Konstantinopel Het door een Duitsche duikboot in de Egeïsche Zee getorpedeerde 10.000 tons Engelsche stoomschip van de Pen insular lijn had ongeveer 3000 man nieu we troepen voor de Dardanellen aan boord. De torpedeering had plaats in de nabijheid van het eiland Kos. Het stoom schip zonk in vier minuten. Er zijn slechts weinig militairen gered. Van het zuidelijke gevechtsterrein. ROME, 17 Augustus. (Reuter.) Vol gens het oftlcieele bericht hebben de Ita lanen nieuwe vorderingen gemaakt ln het Sexten-dal in Drava. Nadat de artillerie de vijandelijke verschansingen had Vernield en de vijandelijke batterijen tot zwijgen had gebracht, rukte de in fanterie in de dalen der Bacherbach en Bodenbach op, bestormde de vijandelij ke stellingen en maakte veel gevangenen. Er wr-rdt bevestigd, dat de vijand zware verliezen heeft geleden. Bij het gevecht in het Popena-dal op 13 dezer werden in de loopgraven 200 lijken ge vonden. De Italianen hebben ook nieuwe vor deringen gemaakt in het gebied van de Monte-Nero, waarbij zij 300 man gevan gen namen. Op den Freikofel en in andere stel lingen in Karinthië zijn hevige nachtelij ke aanvallen afgeslagen. Bevestiging van het vergaan van een Britsch transportschip. LONDEN, 19 Augustus. (Reuter.) Het Persbureau maakt bekend, dat het Brlt- scheoorlogstransportscblp de Royal Ed ward Zaterdagmorgen ln de Egeïsche Zee door een vijandelijke duikboot tot zinken is gebracht. Volgens ingekomen inlichtingen vervoerde het transportschip 32 officieren en 1350 soldaten, waarbij nog komen een scheepsbemanning van 220 koppen (ofticieren en minderen). De troepen bestaan hoofdzakelijk uit versterkingen voor de 29ste divisie en gedeelten van den gezondheidsdienst. Er zijn nog geen volledige inlichtingen ontvangen, doch bet is bekend dat er ongeveer 600 man gered. Van het Zuidelijke gevechtsterrein. WEENEN, 14 Augustus*. (Wolff.) Officieele bericht uit het groote hoofd kwartier Op het Iiroolsche front heeft de vijand gisteren, na een vrii lange pauze, het vuur van zijn zwaar geschut weder tegen onze stellingen gericht cn wel in hoofdzaak tegen die op den Tonale-pas en het plateau van Javarone en van Folgaria- Aanvalspogingen der Italiaansche infan terie aan den weg naar Tonale, op de Popana-stelllng (ten zuiden van Schluder- bach) en in de streek der Drel Zinnen zijn afgeslagen. In de kuststreek zijn hernieuwde aan vallen van den vijand in de streek ten zuiden van de Krn en op het naar '*t wes ten vooruitspringende deel van de hoog vlakte van Doberde mislukt. Bommen op de forten van Venetië. WEENEN, 16 Augustus. (Wolff.) De marinestaf meldt officieel F.en onzer watervliegtuigen heeft gis termiddag vier kustforten van Venetië gebombardeerd. Op een na alle bommen zijn binnen de forten ontploft. Van vijf ter vervolging opstijgende vijandelijke vliegtuigen zijn twee dadelijk door machinegeweervuur gedwongen om te keeren en weer te landen, twee hebben de vervolging na eenigen tijd opgegeven •n het vijfde vijandelijke vliegtuig is onzen vlieger tot dicht bij de kust van Istrië gevolgd, waar het zonder resultaat te hebben bereikt, moest terugkeeren. Ons watervliegtuig Is ondanks hevige beschieting door vijaidelijke oorlogs schepen cn forten, behouden terugge keerd. Aanval van een duikboot op de Engelsche kust, LONDEN, 16 Augustus. (Reuter.) Een Duitsche duikboot heeft vanochtend vroeg verscheidene bommen afgevuurd op de plaatsen Parton, Harrington en Whitehaven (op de Westknst van En geland, aan de Solvay-firth). Er is geen belangrijke schade aangericht. Een paar bommen troffen de spoordijk ten Noor den- van Parton de treindienst is er echter slechts onbeduidend door ver traagd. Te Whitehaven en Harrington onstond brand, welke spoedig werd ge- bluscht. Er is niemand getroffen. Duitsche verliezen. De van 2 tot 14 Augustus uitgegeven Pruisische verlieslijsten no's 290 tot en met 301 vermelden de namen van 59,025 gesneuvelden, verwonden en vermisten. Het tot nu toe op de dagelijksche Prui sische verlieslijsten vermelde aantal ge sneuvelden. verwonden en vermisten be draagt 1,700,594. Bovendien zijn er 182 Saksische, 242 Wurtembergsche, Zll Beiersche verlieslijsten uitgegeven, en 43 van de marine. Krijgsgevangenen FRANKFORT a/d. MAIN, 17 Aug. (Wolff.) Blijkens een staatje in de Frank furter Ztg. bebben de Duitsche en Oos- tenrijksch-Hongaarsche legers sedert het be^in van den oorlog twee millioen krijgsgevangenen gemaakt. Het eerste millioen is in zes maanden en drie weken bereikt, het tweede millioen in vijf maan den en drie weken. Op het Westelijk front zijn tot dus verre 331,000 Franschen, Belgen en Engclschen gevangen genomen de O.-H. hebben 23,000 Serviërs gevangen ge nomen Rusland heeft aan gevangenen 1,654,000 man verloren. Van de Rus sische gevangenen zijn meer dan de helft in de laatste maanden gemaakt, nl. In Mei 301,000, in Juni 220,000 in de eerste helft van Juli 32,000. Tijdens den 14 Juli begonnen algemeenen aanval van de legers der centralen tegen de Poolsche vestingllnle zijn tot einde Juli 190,000 ln Augustus 95,000 gevangenen gemaakt. Landstorm. Men deelt mee, dat het spoorwegper soneel en het personeel van den post en telegraafdienst zullen worden vrijge steld van den landstormplicht, alsook zij die vrijstelling hadden van de militie alt kostwinner. Vergoeding van landweerplichtigen. De minister van Oorlog heeft volgens de N. Ct., bepaald, dat voorloopig ter zake van werkelijken dienst vervuld na 31 December 1914 door de dienstplich tigen der landweerlichtingen 1907, in wier landweerdiensttijd voor 1 Aug. j.l. geen onderbreking (b.v. wegens desertie) heett plaats gehad, een vergoeding kan worden toegekend van ten hoogste f 2 per dag ter zake van den werkelijken dienst, vervuld na 31 Juli 1915, aan de landweerplichtigeD, die een zeven-res pectievelijk zesjarigen niet-onderbroken landweerdiensttijd hebben volbracht. Ten aanzien van de landweerplichtigen der lichtingen 1909 of andere lichtingen, in wier landweerdiensttijd onderbreking ■:laats had, geldt de bevoegdheid tot toekenning van ten hoogste f 2 per dag slechts voor zoover betreft den werke lijken dienst, la dit jaar vervuld na den datum, waarop zij den normalen land weerdiensttijd ten volle hebben volbracht.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 2