'3 Dameswerkers STANZER Rijks Hoogeie Bui Willem II Ie (eiscM itoo Notaris Canters CONCOURS POMONA" Snijboonen Tomaten V elvrij-papier! Notaris Canters De Notaris B.A. Middelkoop J.ELEKAN, URM Wl. HELEN TAFELZILVER Advertentiën. At. SL&AT6, Notaris Canters Notaris A. Schaap Notaris van Ham Eruit. Notaris van Ham GEMENGO NIEUWS* GEVRAAGD en eenige JONGENS Dr. Dijksterhuis. verpachten verkoopen contant. publiek verkoopen Verpachten. Yoor heeren 81a- finaal verkoopenI Bakkers of der- verpachten publiek verpachten de gevoerd, op zijn last worden In beslag genomen door de burgemeesters der grensplaatsen, overeenkomstig de Ont eigeningswet van 3 Augustus 1914. Mocht die inbeslagname noodig blij ken, dan zal zijnerzijds zooveel mogelijk er naar gestreefd worden dat gesloten contracten tot levering hier te lande kunnen nagekomen worden en zakcH geheimen geen gevaar loopen, mits de kostprijs in het buitenland niet exhorbl- tant is. Het liefst intusschen zou de Minister tien, dat de importeurs zelf aan zulk een regeling medewerken, door in het Ko- lenbureau zitting te nemen, als wanneer tij zelf io elk bijzonder geval voor hunne belangen kunnen opkomen. Na den minister voerde de heer D. W. Stork het woord, die, wijzende op de campagne, door mr. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, tegen het Kolenbureau gevoerd, verklaarde, dat men van mr. Zimmerman, in verband met deze actie, niet langer kon spreken als van een >superieur bewindsman*. Hij heeft door zijn agitatie hooge bandels- belangen geschaad. Spreker verdedigde daarna net Ko lenbureau, evenals de heer Waller. Beide heeren stelden de vertrouwens- kWDetlheeren Bakhuis (Vereeniging van gasfabrikanten), Baron Collot d Escury (Zuivelbond) spraken waardeerend over het Kolenbureau. Laatstgenoemde be pleitte echter tevens vrijen invoer, wat door Prof. De Vooys bestreden werd. De heeren Heerma van Vos (suiker fabrieken), Joncheer, (stoomvaartmpij. Nederland), Kans Sijpestein (ollefabrio- *en), Croll (scheepsbouwmeesters en machinefabrieken), De Beer (wollen- stoffeofabrieken uit Tilburg), Reerinck (bond van lederfabrikanten, Mr. E. vao Lanschot (Vereen, van Ned. Gemeenten) Klercq (Ymulder stoomtrawler-vissche- rijen), Ysscl de Schepper (stearioekaar- senfabriek en 40 zeepfabrieken) enz. betuigden hun tevredenheid over hei Kolenbureau. Slechts een paar sprekers uitten klach- tCDe heer v. Rossum Duchattel, (direc teur der gasfabriek Amsterdam), zou het een tamp achten, als het Ko enbureau werd opgeheven. De vergadering der Nijverheidscom missie besloot ten slotte met groote meerderheid, dat het Kolenbureau z 1 blijven gehandhaafd, zooals het thans is samengesteld. Prijzen in Dnitschland en hier te lande. Een lezeres in Zeeland zendt aan de N. Rott. Ct. een advertentie geknipt uit de Rhein-und Ruhr-Zeitung, van Duis burg, van 19 Augustus. In die adverten tie wordt „Hollandsche schelvisch" aan geboden voor 15 pfennig het pond en „mooie, groote stoofappelen" tegen 29 pfg. de 3 pond en stoof- en handperen voor 35 pfg. de 5 pond. Wij betalen schrijft de lezeres in Zeeland voor fruit, wanneer het ten minste te krijgen is Voor appelen (heel gewone waar) 10 cent. Dat is ongeveer het dubbele van wat men te Duisburg betaalt. Peren in Duisburg 7 pfg. het pond kosten hier 10 en 15 cent. Van schelvisch, trouwens van alle viscb, zijn wij hier in Zeeland zeer slecht voorzien, en dan is ze in verhouding tot de Dultsche prijzen veel duurder, wat te minder begrijpelijk is, aangezien die visch uit Nederland naar Dultschland wordt verzonden. Een pond schelvisch „verscb en goed in ijs verpakt", zegt de advertentie kost in Dultschland 15 pfg., dat is naar den tegenwoordigen koers van het Duitsche geld 8 cent. Waar zou men in Zeeland daarvoor versche schelvisch kunnen koopen De lezeres zendt ons ook een adver tentie uit hetzelfde blad, waarin „bruine boxcalf militaire rijglaarzen, breede vorm, zonder kappen, voor officieren en sol daten'', worden aangeboden tegen 20 mark het paar. Terwijl Dultschland aap leer nog wel gebrek heet te hebben, is dat zeker niet duur. Nederland en de Engelse he steenkool Naar men meldt is de voorzitter van het Kolen Bureau, prof. de Vooys giste renavond naar Eoge and vertrokken met een regeeiingsopdracht inzake Invoer vao Eogelsche steenkolen, welke aangele genheid hij zich voorstelt te regelen in samenweiking met den heer Van Vol- lenhoveo, lid van het N. O. T.-bestuu»", die zich in verband daarmee reeds in Engeland bevindt. 50 KM. Plotseling weigerde het stuur en ofschoon de ehauffeur uit alle macht remde, kon hij niet verhoeden, dat het voertuig tegen een boom opreed. Zoo hevig was de schok, dat de zwengel in den boom drong. De toestand van den chauffeur, die eeaige ribben brak, is zeer bevredigend. Omtrent de verwondigen van kapitein Dudok van Heel vernemen wij nog, dat een been op twee plaatsen gebroken is, het andere heeft een gecompliceerde breuk. De kapiiein bevond zich op een inspec tietocht. Vol lof waren allen over de spoedige hulp aan de slachtoiters ge bracht door den commandant der hou- wltser-afdeeling, majoor Ten Bosch. Zondagavond, circa 8'/* uur, liepen op het drukste gedeelte van Woensel (Noord-Brabant) een 3-tal militairen tegen een beruchtea vechter, uit Woensel, aan, die daardoor in woede ontstoken, als een wilde op het 3-tal toesprong en links en rechts met een scherp voorwerp steken en slagen uitdeelde. De soldaten Hoekstra en Ten Kate, uit Friesland, Hepen ernstige steken op in de zij en de armen, tot zelfs wonden van 12 centimeter. De aanvaller vluchtte, doch werd later door de politie gearresteerd. Tel. wee bekwame 8181 voor den blok, om de laar zen geheel af te werken. Schoenfabriek, Baardwijk. GEVRAAGD voor direct een flinke aankomende N V. Siooraschoenenf&biiek v.h. JÖ8. GROENEN, Besomen. 8189 Beroofd en verdronken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in een nis van de Maasbrug te Rot terdam een man van geld beroofd en van zijo verlakte schoenen. Daar aan het bureau Nassaukade geen aangifte van vermissing werd gedaan, verzocht de commissaris, dat de besto lene zich te zijnen bureele zou vervoegen Zaterdagmorgen half acht werd in tusschen uit de Koningshaven tegenover de Thorbeckstraat opgehaald het lijk van den 22-jarigen koksmaat A. J. Donks, van het s.s. >Noordam« der HollandAme- rika-lijn, geboortig uit Waspik. Het lijk werd naar Crooswijk overgebracht. Nu is gebleken, dat Donks dezelfde is, die op de Maasbrug werd beroofd, zoodat aanvankelijk aan misdrijf werd gedacht, hetgeen naderhand echter ge bleken is, een valsch vermoeden te zijn. Het lijk had geen schoenen aan. Inmiddels heeft zich op het politiebu reau aan de Nassaukade gemeld de kleer maker H. G- verblijvende in een loge ment aan den Oppert, die bekend heeft D. met twee andere personeu te hebben beroofd van een rijksdaalder en van zijn verHkte schoenen. De schoenen zijn door de recherche bereids in beslag genomen bij W, aan de Schlldersteeg. G. en zijn twee metgezellen, zoo ver klaarde hij, hebben in de Boompjes Donks achtervolgd en hem op de Maas brug beroofd. Ze brachten Donks, Candidaten voor het 2e toelatings-examen op 6 Sep tember, gelieven zich vóór 3 September aan te melden. 8198 De Directeur, te Drunen, sal Vrijdag 27 Augustus ipij, voorm. 81/2 nor bij P. VAN DER LOO-Loiff te Haarsteeg Voor Mevrde Wed. Alph. M. Sassen. 2 perceelen op den Elderwaard ieder groot 9 honten 8 perceelen aldaar ieder groot 7 hont. Voor den Heer Mr. Charles Sassen. 85 perceelen op den Lagen Omloop. 5 perceelen etrooiiel volgens afba kening, daar waar de bandeu gestaan hebben. Een perceel tosschen het riet op den Lagen Omloop. Ook 2 perceelen riet No. 1 naast het laod der Godshaizen van Heuaden en No. naast Hedik- hoizen. Voor den Heer P. J. van Heesbeen. Den Elderwaard. Voor den Heer Hendrik van hest. Den Elderwaard. Inliehtingen geeft de opsichter Theod, van de Water. 8165 ie Drunen sa! op Vrijdag 27 Augustus 1913, tea versoeke van het Gemeente bestuur tan Nieuwkuik voor de gemeente Nieuwkuik te Waalwijk, zal ten verzoeke van den WelEd. Heer H. J. M. WITLOX te Waal- wiik. bij inzet op Woensdag 1 Sep- - - t tomber iQJt in bet Hotel GERRlS- planken, dorpels, latten, er hetgeen vtt -- l:: 1I verder ten verkoop zal worden aan geboden. I. nam. J uur De afbraak der Oude School van Nieuwkuik, be staande uitramen, kozijnen, ribben, De Preriieitle Regeliagseaamisiit voor de Pairdenfokkerij in Ntord-Brahiol MAAKT BEKEND dat op Woensdag 15 Septem ber 1915, des midd gs 1 uur op het Sportterrein, nabij het plantsoen te 's-Boich, zal worden gehouden voor aange spannen Hengaten en Mor- riën zoowel voor bet type trek- als voor type toigpaard. Uitgeloofd worden premiën van f100 tot f 10. Tot dit concours worden toegela ten alle in deze provincie gestatio neerde en goedgekeurde dekhengsten, die in dit jaar ter dekking zijn ge steld geweest en alle merriën die in de provincie Noord-Brabant thuis behooren. Zoowel de hengsten als de mer riën moeten zijn ingeschreven in een bier te lande bestaand openbaar Paardenstamboek. Da aangifte moet geschieden vóór 8 September a.s. bij den heer G. J. M. WAGEN AAR te Heeswyk onder opgave van naam en woonplaats van den eigenaar, naam van het paard, ras, ouderdom, klenr en kenteeke- ueu, afstamming, atambaeknummer en hoogte. 819® Hkwwijk, 28 Aug. 1915. De Provinciale Regelingscommissie voornoemd Mr. A. VERHEDEN VAN ESTYELT, Voorzitter. G. J. M. WAGENAAR, Secretaris. Simons te Waalwijk en bij toeslag op Woensdag IS September d.a.v. in het Hotel VERVVIEL aldaar, telkens om 7 uur des avond», Een goed onderhouden öeerenhuis met erf, tuin en Boschje te Waalwijk aan de Groote Straat, kad. Sectie C no. 2396, 1758 en Sectie B no. 20, groot te zamen 29 aren 4 centiaren. Het heerenhuis bevat: beneden twee kamers aan de straat met marm. plafonds, HANDELSTUIN Verkrijgbaar (gesorteerd 20 cent per 100) Voorts een ijzeren fornnis, zoo goed als nienw, van binnen geëmail leerd en eenige ijzeren potten. II. nam. 6 uur: 18 perceelen j 2q kwaliteit 10 weiland in de Hoef, om te beweiden met hoornvee tot 1 OCTOBER 1915. Inlichtingen geelt de gemeente- E11'" STE818s| (gesorteerd 15 centperpond) 2e kwaliteit 10 te Kaatsheuvel, 8197 schoorsteenmantel», plafonds, gang ■ut m.-m. I jnoi 1<; k„chieD, der Takstraat en lieten hem daar gaan. Het auto-ongeluk bij Heesch. De kapitein Dudok van Heel, die Vrij- dag bij een auto-on eluk bij Heescb beide beeoen brak, is de heer Dudok van Heel, commandant van het wielrijders depót te Gouda. Omtrent het ongeluk zelf verneemt het Hbl. nader het volgeode De auto, het eigendom van den heer Haltsma Muiier, werd bestuurd door diens chauffeur Wassenberg. Behalve kapitein Dudok van Heel bevonden er zich nog drie luitenants en een adjudant onder officier in. De snelheid van de auto was Blijkbaar is D. daar na te water geloo- pen. Een portemonaie met eenig geld werd op hem bevonden. Omtrent het verdeelen van den buit is ruzie ontstaan en uit wraak daarover is G. de toedracht der zaak aan de po litie gaan vertellen. De rijksdaalder werd uit een vestzak van Donks gehaald, na dat het zakje met een knipmes was stuk gesneden. Verschillende getuigen hebben mede gedeeld, dat D. op den Schiedamsche- dijk heeft geloopen en dat hij in de boompjes 's nachts om 2 uur werd ge volgd door drie personen- Van zijn mededaders kende G. alleen maar één bij zijn bijnaam, n.l. »de kra ker*. Een en ander heeft geleid tot de verdere arrestatie van den 28-jarigen recidivist K. L. A., logeerende in het zelfde logement als G. Belden zijn hor eend als te behooren tot het drietal, dat Donks achtervolgde. Ze zijn vanmiddag naar het Huis van Bewaring overgebracht. Men schrijft uit Amersfoort Donderdagavond kwam bulten de Kamppoort een troep Zigeuners aan, die den volgenden dag de paardenmarkt zou bezoeken. De overal in toepassing gebrachte brutaliteit om bun paarden voor niets te laten eten door de beesten maar on gevraagd bij den boer in't land te doen, speelde hun ia deze streek waar de staat van beleg is afgekondigd, parten De landbouwers Nieuwenhuizen en Van Ginkel, wier haverland door de Spaar den werd vernield riepen des nachts de hulp van de rijkspolitie in. Deze stond machteloos tegenover het brutale volkje doch riep de hulp in van den militairen commandant. De landbouwers eischten 150 gulden schadevergoeding. Toen hieraan niet spoedig genoeg voldaan werd, werden de paarden in beslag genomen en door cavaleristen naar een stuk militair ter rein overgebracht. Den volgenden morgen omstreeks 11 uur kwamen de brutale gasten het verschuldigde betalen en konden zij de paarden nog op de markt brengen. On der militair geleide zijn de Zigeuners een eind weegs bultso de gemeente geleid. boven diverse slaap- en logeerkamers en meidenkamers met zolder. Alles goed geschilderd en voorzien van ga»- en waterleiding. In den tuin zijn frnitboomen en opgaande boomeD. Te bezichtigen met consent van gen. notaris. Ia eigen gebruik te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen 27 October a.s. 8162 gustus 1915'8 nam. 7 unr, in de Harmoniezaal ^Enphonia' te Kaats heuvel PUBLIEK De onroerende goederen, gelijken, stukken nagelaten door Eimert de VETVRIJ-PAPXER, Bruijn en Clasina van Cam- pen, ingezet en verhoogd aanleer billijken prijs te Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielei. 1915, Herm. Dael- te Drunen, zal Vrijdag J September vóórmiddags 9 uur bij mans te Vlijmen Voor den Heer Mr. P. H. Loeff te 's Bosch. 1,97,70 H.A. zijnde de 15 hont in den Nieuwen Beljaard. Voor den Heer Jan Br anten. 2,46y6Q H.A. in den Nieuwen Bel jaard. Voor de Heeren L. v. d. Aa-Ande- regg, Daelmans e.a. 1,75.00 H.A. in den Nieuwen Bel jaard, zijnde de noordelijke helft der 25 hont. Voor den Heer P. Muskens. 1,75,00 H.A. in den Nieuwen Bel jaard, zijnde de zuidelijke helft der 25 hont. 0,85,00 H.A. iu deSlagen nummer 37. ü'8§,90 in het Meerland nummer 8. o',86,00 idem «r 9. 0,85,20 Hem 10. totkoop 1 f 1002 f 500 3 f225 en 4 f80.— 8™4 De geheele huuropbrengst over 1915 komt ten bate van de kooper». te Kaatsheuvel, zal voor den heer De. GELUK, Dinsdag Ji Augustus 1915, nam. 5 uur bij W. BKUURS in de Moer te Looaopzand 14 perceelen nagras, om te hooien, in de Ruwe Bos- schen te Loonopzand. 8195 te Capelle, zal op Woensdagen 1 en 15 Sep tember 1915, a*ends 7 uur bij L. F. VAN DONGEN, Stationskeme- huis te Cap*Ue ten verzoeke van Mej. C. A. SMITS in het openbaar Voor de Familie Loef-van Heesbeen yeileil en Verkoopen 0,53,50 H.A. Korte achterhoo.ea ONDER CAPELLE. Een goed onderhonden huis met ruim erf, torn en boomgaard, voor vele doeleinden geschikt, gunstig gelegen aan de Nienwvaart naby het station, sectie G no. 694, huis en tuin g«oot 24 a. 50 c., waaronder gemeten 1 a. 10 c. van den weg ten name van de gemeente Capelle. Het hnis bevat beneden 3 kamer», keuken, bykeuken met pomp, kelder en schuur, boven 2 kamers, zolder en daarachter droogzolder. Te aanvaarden 15 November aan- 8184 KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstaat 5 (nabij het 3tation. '•-BOSCH, 2290 Adviezen en bijstand met be trekking tot processen, strafzaken- faillissement nalatenschappen,horde, scheiding voogdij curateele, echt scheiding, arbeidscontract enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Recht bank als by Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, rege ling zaken van debiteuren met hunne schnldeischers, maken van contacten, requesten en*, ens. Degelijke en prompte afwerking Biliyke conditiën. N.B. By niet inkomen der schuld- voderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. Zondags na 1 uur kantoor gesloten onder EogeleB. Voor den Heer P. J. van Heesbeen. 0,56,00 H.A. in de achterhoeven onder Engelen. Voor den Heer Joh. Bertens Petrzn. 0,85,10 H.A. in de Slagen nummer 22 Voor den Heer Hendr. Pijnenburg- Simons. 0,85,40 H.A. in de Slagen nummer 32 Voor Mej. de Wed. Jos. Vermeer. 0,84,20 H.A. in deSlagen nnmmer 33. Voor de Erven Petrus Vermeer Antzn. I taande. 0,84.40 H.A. in do Slagei nnmmer 54, 81811 W a a 1 w ij k heeft ter inzage een volle dige Geïllustreerde Cata logus van der Kon. Nederl. Goud- en Zil- ver fabrieken van J. bi. VAN KEMPEN ZONEN, Voor schoten. 8048 -

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 3