^3 DE OORLOG. een Stanzer, bekwame Sisters, Eenige Notaris Canters Lekker smullen Abonneert U op en Adverteert in dit Blad, NIÏÏÏWS UIT aSÏÏSDINv Binnenland. Gemengd Nieuws. Tabletten Advertentiën. Bekwame Stanzer Notaris A. Schaap Notaris Van Ham J. Reusing Jr. Handelsberichten. Het tochtl Kleine Advert entiën. Gevraagd (tevens Doornaaier) Terstond gevraagd verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen; AVÜ32» Slordige kleeding, vooral slechts onder houden schoenwerk. Jeder kan tegen woordig voor enkele centen per week 4$ fifihognen elegant onderhouden me) achoencrême t: iiïT' N om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden of genegen dit aan te leeren. Flink loon. alsook Een Detten Burgerinboedel voor weinig geld in Oorlogstijd. Delicieus gerookt Rund- vleesch. Versch Rnndvleesch. Winkeliers, vraagt inkoop prijscourant. programma vol afwisseling gaf overvloedig ,tof tot lachen. Vooral de gebroeders Deraes en Mille Amelia vielen goed in den smaak. Br wordt al het mogelijke gedaan om de militairen alle mogelijke verzet te geven. Voordracht. Voor een benoemiug van 'o Hoofd der School in de Mier is door B. W, in overlog met den districtsschoolopziener de volgende voordracht, opgemaakt Dijkhuis G. J. H. te Losser; Herking P. J. A. te MoergestelRooy J. P. v. te Vught; Ver helst E. E. G. te Gewande gem. Einpel. (Alphabetiscb), Gemeenteraadsvergadering Donderdag 18 Nov. voorm. ten 10 ure houdt de Raad onzer gemeente 'n openbare Vergadering. AGENDA; 1. Benoeming H. d. Sch. //de Moer.* 2. Benoeming Onderwijzeres ^de Moe.* 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1916. 4. Adres v. d. Vereeniging v. kleinsteden, plattelandsgemeenten om toetreding tot de vereeniging. 5. Adres v. d. verbruikers van motorgas om prijsverlaging. 6. Adres v. h. Kraisverbond om sabaidie van 50 gld. 7. Adres van het Kruisverbond om ver mindering van het aantal vergnnningsn. 8. Adres van den R. K. Gildenbond om subsidie van 100 gld. ten behoeve van den cursus in patroonmaken. 9. Suppletoir Kohier Hoofd. Omslag. HEUSDEN, 16 Nov. 1915. Jaarvergadering. Maandagavond hield de Heusdensche Har monie op Concordia haar gewone jaarverga dering, waarin o. a. plaats had rekening en verautwoordiog door den Heer Penningmees ter en verkiezing van een 4-tal bestuarsleden. Aan de beurt van aftreding dhr. A. B. de Mosr (president) en J. Noorloos, M. v. Diggelen en J. Zweers - commissarissen. - Voorts weid in beginsel besloten, om te trachten, desnoods met tijdelijk bier vertoe vende, wat meer leven in de brouwerij te brengen en zoo mogelijke een feestavond te organi8eeren. Als we dat nog eens beleven mochten. Naar we vernemen hebben er op de lijnen der Holl. Bnartspoorwegen, proefritten plaats gehad om nauwkeurig na te gaan in hoeveel tyd een bepaald traject kan worden afgelegd, in verband met afdoende maatregelen, om de trams eindelijk eens op tijd te doeu arriveeren. Mogen de gewenschte gevolgen na niet al te lang uitblyven De nieuwe Burgemeester van Breda Mr. E. O. J. M. baron van Hövelltot Westerfller, benoemd tot burgemeester van Breda, werd in 1877 te Twello (Overijsel) geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht en vestigde zich, na met goed gevolg zijn studies voltooid te hebben, als advocaat en procureur in genoemde stad. Acht jaren geleden werd hij tot bur gemeester van Culemborg benoemd, welk ambt hij tot nu toe bekleedde. De nieuwbenoemde burgemeester is Roomsch-Katbollek en ridder van de Malthezer-orde. Verschillende belangrijke werken kwa men onder zijn leidiog te Culemborg, waar hij zeer geacht was, tot stand. Reizen door militairen Naar de «Avp.» meldt, bestaat het voornemen om het vrij vervoer van militaire verlofgangers met ingang van 1 Januari a.s. in te trekken, en alsdan aan de met verlof vertrekkende militai ren een bijslag op hun salaris toe te kennen. Voor het vervoer op de spoor wegen zou voor de verschillende klassen een gelijk militair tarief worden Inge voerd, ongeacht den af te leggen af stand, zoodat dus alle militairen een zelfde bedrag aan reisgeld moeten be talen om hun woonplaats te bereiken' Landwetrlichiing naar huis. De Regeering heeft bepaald, dat de manschappen van de landweerlichting 1908, die zulks wenschen. op 25 No vember a.s. met voorloopig (kleio) ver lof huiswaarts zu'len worden gezonden. Gezantschap bij het Vatikaan. Al moet de vervanging van mr. L. H. W. Regout als tijdelijk en buiten gewoon gezant van Nederland bij den Pauselijken Stoel nog niet zoo dadelijk aanstaande zijn, meldt men uit welinge lichte kringen, dat voorbereidende stap pen voor de keuze van mr. Regout's ambtsopvolger reeds gedaan zijn. Een lichtpunt. In een bijeenkomst der voltallige Be vredigingscommissie (onderwijs) zijn de verschillende politieke partijen ten aan zien van de redactie van artikel 19- der Grondwet tot overeenstemming ge komen, Van het Oostelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 14 November. (Wolff.) Het Dultsche hoofdkwartier meldt Bij de legergroep von Linsingen zijn de Duitsche troepen bij Podgocle (ten N,W. van Tsartorysk) in de Russische stellingen binnengedrongen. Zij maakten 1515 gevangenen en vermeesterden 4 machinegeweren. WEENEN, 14 November Officieel wordt bekendgemaakt: Nadat wij in de vijandelijke stelling ten N.W. van Tsartorysk waren door gedrongen werden ruim 1300 Russen gevangen genomen en 4 machinegewe ren buitgemaakt. ST. PETERSBURG, 15 November. Officleele mededeeling van de gene- ralrn staf Ten Noorden van het Kangermeer hebben wij de Duitschers opnieuw 6 tot 7 werst achteruitgedrongen. Aan de Duna, stroomopwaarts van Riga, onderscheiden gevechten van voor posten in de streek van lie en Daten. Verderop, bij Friedrlchstadt en Jakob- stadt, Is het rustig. Bij Illoeks hebben onze troepen op verscheiden punten de moeilijkheden van de strook der kunst matige versterkingen overwonnen en een deel van bet kerkhof van genoemd dorp bezet. De zware Duitsche artellerie heeft het dorp Driswlati onder vuur genomen. Voor het overige tot aan de Pripet rust. In de streek ten Noorden en ten Wes ten van Tsartorisk heeft de zware artil lerie des vijands in den loop van den 13den eenige sectoren van ons front allerhevigst gebombardeerd. In den avond van dien dag kwam de vijaad ten Oosten van Podgaltse voor uit. De strijd voor de overgangen over de Styr duurt voort. Verder naar het zui den is het kalm. Gedurende de afgeloopen maand heb ben onze troepen 674 officieren en 49,200 soldaten gevangen genomen, 21 kanonnen, 118 machinegeweren, 18 bom menwerpers en drie zoeklichten buit gemaakt. Van het Servische gevechtsterrein. Alle landskassen en voornameliik de kas- ■:n van de tabakregie zijn reeds naar SHoniki overgebracht. Ook de archieven der regcering en die der consuls zijn daarheen overgebracht BERLIJN, 16 November. (Korresp, Noideo.) Het Berl. Tagebl. verneemt uit het oorlogsperskwartler, dat de lioker- vleugel van het leger van von Gallwitz bij Prokoeplje aan den Servischen hoofd weg naar Kursjoemlia de vereeniging met het Bulgaarscbe leger van Bojadjef heeft bereikt. De tusschen de beide Servische legerdeelen beklemde Strvische achter hoede van 7000 man werd gevangen ge nomen en 2 houwitsers buitgemaakt. Aan het leger van von Koevess vielen ter zelfder tijd 350 man en 2 machinege weren In handen. Alle drie legers zetten hun opmarscb voort onder voortdurende gevechten, welke door koude, regen en sneeuwstormen sterk wordt belemmerd. Van het Italiaansche front. WEENEN, 15 Nov. (Wolffbur.) Offi cieel bericht uit het groote Oostenrijksche hoofdkwartier De bedrijvigheid van den vijand Is gisteren op het Isonzo-froot aanmerkelijk verfllauwd, misschien tengevolge van slagregens. In den sector der hoogvlakte van Doberdo Is de strijd met groote hevigheid voortgezet. Op den Monte San Michele gelukte het den Italianen wederom door een met geschutvuur geslagen bres onze stellingen binnen te dringen. Sterke vijandelijke strijdkrachten, die ten noorden van de bres tot den aanval overgingen, werden bloedig afgeslagen en daarop onderna men onze troepen een tegenaanval, waar door zij het verloren frontdeel des avonds geheel hernamen. De vijand heeft buiten gewoon groote verliezen geleden. Een krachtige aanval der Italianen tegen dea Monte dei Sei Bus! is, evenals alle voorgaande, mislukt. Door de beschieting van Goerz zijn tot dusver 58 burgerlijke personen ge dood, 50 gewond. Ongeveer 300 huizen en bijna alle kerken en kloosters zijn zwaar bescha digd. Een onzer vliegtuig-eskaders heeftop- nieuw Verona met bommen bestookt. De Toestand. Over het algemeen zijn de verande De correspondent van de >Dally Te legraph1 meldt uit Salonikl, dat de Bul garen Tetowo (Kalkandelen) weer zouden heroverd hebben en dat zij nu met groote troepenmachten pogen een omtrekkende beweging te maken over Telowo en Gostiavar. waardoor de Serviërs in den Babuna-pas in den rug bedreigd zouden worden. De correspondent voegt er nog aan toe, dat de Serviërs door den hard- nekkigen tegenstand, dien zij zooveel dagen achtereen aan den Babuna-pas geboden hebben, uiterst verzwakt zijn, zoodat er alle kans bestaan zou, dat de Bulgaren ditmaal succes zouden hebben met hun poging om het Servische front ie breken Dan zou Monastlr opnieuw ernstig gevaar loopen. Waar van zulke zijde, die den toestand waarlijk Diet donkerder teekeneD zal dan deze inderdaad is, de positie der Serviërs zoo gevaarlijk en bedreigd wordt voor gesteld, daar heeft men zich waarlijk niet sterk meer te verwonderen over den aandrang, dien de entente-mogendheden op de Grieksche regeering uitoefenen om haar houding kenbaar te maken in geval van een groot echec, waarbij Ser vische troepen en de expeditie-troepen der entente op Grieksch gebied zouden gedrongen worden. Diamant- diefstal. Gisternamiddag heeft in de groote zaal van de Beurs voor den Diamant handel te Amsterdam een vrij belangrij ke diefstal plaats gehad ten nadeele van den heer E Toen deze de diefstal be merkte, werd onmiddellijk de toegang tot het gebouw gesloten en werd de politie gewaarschuwd, waarop een on derzoek werd aangevangen, dat totdus- ver nog geen resultaat had. De diaman ten schijnen gestolen te zijn, toen de heer E. die bezig was met een partij diamant, zich even had omgekeerd of verwijderd heeft, het gestolene, heeft een waarde van ruim f 10.000 BESOIJEN 9 Not. De prijs der boter was heden op de markt lloogste prijs i 1 57. Laagste prijs i 1.48. \J VCI Uwl dlgCUlw«.u is IJ Li Vi w v\,i auu\. PARIJS, 15 November. (Reuter.) Offi- l ringen, die volgens de bijzonderheden cieel 1 jn de officleele commuolqué's gegeven, n' L 10 J 1 oorlogstooneelen Bij het Oosterleger op 13 dezer tus- schenpoozend geschutvuur in het district Rabrowo en In de richting van Krlwolak. Een hevig gevecht ontwikkelde zich aan den linkeroever van de Tsjerna, waar de Bulgaren huti vergeefschen aanval voort zetten. De Franschen hebben nauwe verbln- dlng gekregen met de Serviërs, die in de streek van Prilep optreden. BERLIJN, 16 November- (Korresp. Norden.) De Voss. Ztg ontleend aan een bericht uit Saloniki in de Matin, dat de onlangs door Servië gemelde verbinding van de Serviërs met de Fransche Balkan kan-leger, niet tot stand is gekomen. Het gros van het Servische legertracht zich in een langzamen en ordelijken terugtocht naar Novi Bazar en Albanië te redden en h">opt aldaar door de entente over San Giovanni di Medua van levensmiddelen te worden voorzien. Op den terugtocht blij ven de zware kannonnen ln den modder steken, waardoor die in handen hunner tegenstanders moeten vallen. De ontrui ming van Monastir is in vollen gang. op de verschillende zijn ingetreden, van zeer weinig belang. Op den Balkan heeft de ontwikkeling der gebeurtenissen plaats gehad geheel ln de lijn die ze de laatste dagen gevolgd hadden. De centrale mogendheden zetten haar opmarsqh in Oud-Seivie regelmatig voort. 't Duitsche communiqué meldt slechts dat de >vervolging overal werd voortge zet1, het Oostenrijksche communiqué maakt melding van verdere successen ln het grensgebied van Sandjak op de Montenegrijnen behaald en van het bereiken van Prokuplje in het Topll- ca-dal. Dit laatste is een bijzonderheid van beteekenls, omdat het er op wijst, dat de verbondenen reeds in 't Topllca- dal zijn voortgedrongen en daarmede een begin hebben gemaakt met de ver meestering der laatste posities, welke noodig zijn voor het beschermen eo behouden vaD de groote spoorwegver binding BelgradoSofia, welke men als onderdeel van den verkeersweg Berlijn- Constantlnopel bezet heeft. Hoe gemakkelijk haalt 1H men zich daardoor niet verkoudheid en hee»ch- held op den hals. Wy- HH bert - tabletten bescher- ܧf men daarvoor het aller- HÜ beste. Sedert 70 jaar be kend en beroemd. en BIJ olie apotheker» drogisten 6 60 cent Wyfeeri Door teleurstelling vraagt. Mevrouw DE LINT, Emmastraat 35. Haag terstond een nette Dienstbode, van goede getuigen voorzieD. Loon f 120 en f26 waschgeld. 8518 H, KOMIES, Baardwijk Hoofdweg vraagt te koop eenige jonge kippen, liefst patrijs leghorns, prima luxe hittetuig, groote melkgeit zonder hoorns, paar wei- schapen, partijen wortelen en knol rapen en een flink kookfornuis, 8643 Zegt het voort. Door bijzondere drakte in zaken vraagt J. TEUNFN, Höw.1 fDe Ploeg* te Waspik eene Dienst bode geschikt voor huishoudelijke werkzaamheden. Loon naar be kwaamheid. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. 8545 Br even onder letter M. G. bureau dezer. 8582 AdresJ. C. SPAPENS, Stoom- schoenfabriek, Waalwijk. 8551 ROZEN! Wenecht U a.v. voorjaar en ieder jaar prachtige blopmen, bestel dan bij ons eenige ROZENSTRUIKEN. Wij zenden U franco naaste spoor wegstation, 10 veredelde Rozenstrui ken f 1.50. 5 stuks fl.Deze struiken blijven minstens 10 jaar goed. Kweekerij O. DERKSEMA, 8884 SCHEEMDA. te Drunen zal Vrijdag ig November ig/5, hij inzet en Vrijdag 3 December igij bij toeslag, telkens nam. 61/, nur, bij WILLEM VAN HELVOIRT te Baardwijk, in zake de nalatenschap van Mej. de Wed. JAC. GRAGT- MANS-Dekkirs 8474 EERSTE KOOP. Een dobbel huis met tuin te Baardwijk, gelegen langs de groote straat aan het Hoogeind, Sectie E nos 1180 en 1181 groot 27.85 aren. De bnizen zijn mondeling verhaard tot I Mei 1916, aan Marinas van Helvoirt en Ber- nardus van Helvoirt voor f 2,50 per week. De huurpeuningen zijn voor den kooper, van de eerste volle week af, volgende op de betaling der kooppen ningen. Het noordelijk gedeelte van dezen koop, gelegen achter den toin, was als weiland in huur bij Adr. Janszn. van Helvoirt. TWEEDE KOOP. Een huis met erf te Baardwijk, gelegen langs de groote straat aan hpt Hoog eind, Sectie E no 1130 groot 01.55 aren. Dit hoié is mondeling ver haard tot 1 Mei 1916, aan Corn, van Cromvoirt, voor f 2.10 per week. DERDE KOOP. Een perceel bouw- land en hakhout te Biardwijk, gelegen van de Eerste Zeine, tot nagenoeg den Meerdijk, naa«i het land van Mej. de Wed. Hendr. Dekkers-van Ierael, Sectie C nos 470, 471, 475 en 477 samen groot 1.52.90 Hec taren. Dit perceel iB mondeling ver huurd tot het najaar van 1917, aan Gijsb, Klerks, voor f 45, per jaar. De hanrpenniugen over 1916 en 1917 zijn voor den kooper. Het schaarhout langs de oostzijde, tot zooverre het land verhaard is aan Klerks, is in de hunt begrepen. Doch het schaarhout, van het zoogenaamd „Boscbje* aan de zuidzijde van d^zen koop, is voor den kooper. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor de koopers van 1 Jan. 1916 af. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten woonhoize van Mej. Wed. J. VAN HEST te Nienwkuik, op Maandag 2g Novem ber ig/j des voormidisgs 10 uur precies, om contaot geld 8550 te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke van den Heer A. H. VERSTER, ten sterfhuize van M,j. CORNELIA J. DE LEPPER, te Loonopzand, Maandag 22 No vember igiS1 voormiddage 10 nu', a contant 8549 als; Mnhoniehunen Linnenkast, Tafel, Tafeltje en 6 stoelen, 12 andere stoelen, Pennantkastje, ronde Tafel en Intrrktafel, groote e» klei Spiegel*, Regulateur, Cnisiniè'e, Kac hel, Lampen, 2 pluimen Bedden en toebehooren, Dekens, koperen Wssch- ketel, Ood koperen hangketeltje, ander koper, tinnen maten, Bascule en koperen schalen, Winkelkoffiemolen, Glas- en Aaidewerk enz.; verder: ANTIEKE VOORWERPEN als5 brnine porceleinen kopjes, 6 porceleinen kopjes met schoteljes, 1 porceleinen kopje op pootjes en 1 aarde bierkan met tinneudeksel. per pond. 1. Gezouten Klaifjes, Ribjes en Kamps'akjes in vaatjes van 6, 12 of 24 K. G. f 0.35 2. Varkenauooten eBkel vleeschige stokken - 0.85 3.Halve koppen met kinnebak - 0.85 4. Spek, vlreich en Ribben dooreen - 0.65 5. Rolhammetjes van 1 tot 2 K.G. - 0.90 6. Rolhammen van 3tot7 Kg. -0.85 7. Balkenbrei -0.lt» 8. Heerlijke versche rook worst -0,75 9. Heerlijke hoofdkaas - 0,80 10. Mnisjes gerookt vleesch 11. Namuisjfs 12. Bovenbillen 0 13. Ronde billea 0 0 14. Botjes 0 0 15. Harde Boerenmetworst 16. Harde Bloxworst bij 5 pond 0,8 7 Vj bij 10 pond - 0,85 17. Echte Saucisede Bologne-1,10 18. Heerlijke Boterham worst -0,55 bij 6 pond f 0,52l/j, oy 10 pond - 0.50 19. Bekende Lever- en Bloed- wotst - 0,85 20 Ontbijtspek ribjes oitge- peld - 0,75 22. Vet gerookt inlandsch spek - 0,70 28. Vet gezouten n spek - 0,68 21. Vet gerookt BaitenUndsch -1,10 -1- - 1,05 -1.— -1- - 0.9(1 0.90 spek - 0,62 24. Vet gezouten Buitenlandse!» spek - 0,60 25. Versche Bladreuael 0,65 26. Gesmolten reuzel in ▼aatjes van 6, 12 of 24 Kgr, 0,63 27. Frsnkfnrtei knakworst per st. f 0,12, per doos van 60 stuks f 6,—. 28. Gekookte Rolham zonder zwoert - 1.1® 29. Gerookte Ossentong, per stuk van f 1,50 tot - 3,00 80. Soepvleesch (Pollet) f 0,50 31 B'aadvleeech touder been -0,70 82. Rosbief - °,76 88. Biefstnk 0 u -0,75 84 Procnreurspek (gedroogde filéa) - 0,90 Zending rembours15 Kgr halve or acht, 25 Kgr. franco naaste station Aanbevelend, VLEESCHWARENFABRIEK BOXMEER (N-B.) Telefoon Iuterc. No. 11. PS. Prijzen zijn vrijblijvend.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 3