Wyijerf ■II een flink Meisje Overhaler.' Bovenleersnijder Bericht van Inzet De tijd spoedt Nolaiis B, A, MIDDELKOOP 64 lange en zware Wilgen, Midu'elkoop en Rietra Tabletten Advertentiën. gsmeabilesrda kamara Notaris Canters Notaris RIETRA Notaris A. Schaap Notaris A. Schaap Notaris Jansen jU In Huis Ingezonden Stukken. m. tleiue Aüverrcnt-eu. GEVRAAGD Terstond gevraagd EEN BEKWAAM met pension. GEVRAAGD een bekwaam veilen en verknopen publiek verkoopen: verkoopen publiek verkoopen. AIHÉB CAROM A90LPBIÜE DB JONGE !AR BUÏÏ1XGEN. bij F. VAN WEES, Station straat, Waalwijk. 8653 bij SPAPENS Schoenfa- briek Waalwijk. 8648 Een HEER z. b. b. h h, zoekt tegen 1 FEBRUARI Wordt GEVRAAGD leeftijd ongeveer 18 jaar, om als reiziger in Naaima chines opgeleid te worden. op een STOOMSCHOEN- FABRIEK 1 lö,per week. bericht, dat het perceel Hooiland op de Derde Brug te Baaidwijk, groot 85.78 Aren, eigendom van den Heer L. VAN DAAL is in gezet op 11525, met snelle schreden voorwaarts. Wie daarby niet meegaat, blijft terug. Een zich den tijd aanpassende zakenman verkoopt slechts artikelen, die met de tegenwoordige eischen zijner clientèle gelijken tred houden, b. v. schoencrême. 64 lange en zware Wil gen, omtrek gemiddeld 1.60 M. staande te Dussen in Klein Zuideveld, in 22 koo pen en massa. 12200.— 11 koopen elzen schaar hout on 2 koopen canada- boomen op Onsenoort. 9 koopen schaarhout bij G;ersbergen, 2 op de Klin- kert en 2 op *t Zand. Voorts verhuring van 1 perceel grasland in het Ster- rebosch én 1 perceel bouw land voor Mej. Justina Ver- hagen. 8631 Openb, Verkooping van Wei- en Bouwland en Huis te Dussen. De gezamenlijke bouwkosten bedragen 135 mlllloen mark. Het ontwerp is van de architecten Lossow en Kühle te Dres- den. Een goede vangst Door een rechercheur te Amsterdam Is Vrijdagavond een man aangehouden, op wien bij fouilleering een groote partij gouden ringen werden bevonden. De aaohouding stond in verband met een poging tot Inbraak, enkele weken gele den, bij een goudsmid te Amsterdam gepleegd. Dienzelfden avond zijn door een inspecteur en een rechercheur van politie, In verband hiermede nog twee mannen aangehouden, terwijl later nog twee vrouwen aan het bureau zijn ge leid, die met de twee laatstbedoelde mannen leefden. In een kast staande op een zolderkamertje van een perceel in de Kuiperstraat werden nog een groote hoeveelheid gout'en voorwerpen en vele loopers gevonden. De in beslag geno men voorwerpen hebben eene waarde van verscheidene duizenden guldens. Omtrent de arrestatie van het tweetal mannen en vrouwen door de politie te Amsterdam verneemt de Msb. nog het volgende Ongeveer drie weken geleden kwamen twee personen in de Utrechtsche straat een leegstaand huis bezichtigen, voor gevend dat zij dit wenschte te huren. Zij werden rondgeleid door het knechtje van den makelaar, die in het bezit was van den sleutel van een deur, toegang gevende tot den aangrenzenden goud smidswinkel. Beide mannen wisten den jongen met een praatje naar het achter huls te sturen, terwijl zij dien sleutel bij zich hielden. Van dat oogenbllk maakten zij gebruik den sleutel in gips ai te drukken, hetgeen echter van destraatzijde af gezien werd door den winkelier, van den goudsmidswinkel, die de politie waarschuwde. De zaak werd daarna in handen gegeven van den inspecteur P. A. Kater van het bureau aan de Stad houderskade, die met den rechercheur van Dijk van het hoofdbureau een tijd lang lederen nacht in de omgeving van den goudsmidswinkel de wacht hield. Verschillende nachten achtereen kwamen beide personen voor den winkel staan praten, waarbij een van hen, zooals door den inspecteur werd gezien, den sleutel die blijkbaar naar het gipsafgietsel was gemaakt, paste. Door de nachtelijke be spieding leerde de politie beide mannen kennen. Laogen tijd werden huu gangen nagegaan, doch het bleken onbekenden bij de politie. Gisteren werd een van hen gezien in gezelschap van den 40-jarigen opkooper, die daarna door den rechercheur van Dijk werd aangehouden en werd in het bezit gevonden van vier pakjes met gouden ri gen. De Inspecteur, de heer P. A. Kater, hiervan in kennis gesteld, begon daarop met het opsporen van beide verdachten. Bij de woning van een dezer mannen in de Van Ostade- straat aangekomeo, zagen de heer Kater en de rechercheur hem juist de deur uitkomen. Zij gingen hem na en arresteerden hem in de Van Woustraat, waar hij zich in gezelschap van een vrouw bevond. De gearresteerde bleek in het bezit van verschillende loopers, een dolkmes en een bedrag van f 1500. De heeren Kater en Van Dijk begaven zich daarop naar de Kuiperstraat, waar een zolderkamertje de bergplaats bleek van alle mogelijke gouden voorwerpen ongeveer 800 gouden ringen, een 50-tal gouden kettingen, circa 30 gouden hor loges en een aantal gouden ea zilveren damestaschjes, tot een gezamenlijke warde van f 8000,a f 10,000 Verder werden op het zolderkamertje verschil lende loopers en andere inbrekerswerk tuigen gevonden. In een perceel aan het Oosterpark werd vervolgens de twee de verdachte gearresteerd, die zich eveneens la gezelschap van een vrouw bevond, terwijl ook beide vrouwen wer den aangehouden. De aangekouden mannen zijn resp. 28 en 30 jaar oud en evenals d. S. uit Amsterdam afkomstig. Ook de laatstaangehoudene werd in het bezit gevonden vao een bedrag van f 1500.— Intusschen had de politie verschillende winkeliers, waarbij den laatsten tijd in braken hadden plaats gehad, o. a. uit de Pontanusstraat, de Dapperstraat en de Van Swindenstraat gewaarschuwd, doch geen van hen herkende een van de gouden en zilveren voorwerpen als uit hun winkel afkomstig. Ook de commissaris van politie te Utrecht was telegrafisch van de goede resultaten, door het bureau aan de Stad houderskade verkregen, in kennis gesteld en reeds kwam een rechercheur met de firmanten van de firma Mandersloot te Utrecht te Amsterdam aan. Deze her kende onmiddellijk alle voorwerpen als uit den winkel van de firma Mandersloot afkomstig, doordat de labels met de prijzen nog aan de voorwerpen beves tigd waren. Moordaanslag. Toen de 31-jarige H. K., vrouw van P. P., die onder de wapenen is, gister namiddag een bezoek bracht in de woning van haar buurvrouw aan den Boezemsingel te Rotterdam, kwam diens zoon, de 26-jarige marmerpolijster P. A behooren steeds Wy- HH bert-tablettenbijdehand te zijn, om ze bij hoesten, sjH verkoudheid of katarrha- f=| HH le aandoeningen direct te m HH kunnen aanwenden. Zij smaken aangenaam en §fü jU hebben veel uitwerking. BIJ olie opolhekeri en drogisten 6 60 cent. pieren afkomstig uit Luik. Het lijk had eenige weken in het water gelegen. Het werd per brancard naar het hos pitaal gebracht. Z., gewapend met een bijl uit de keu ken de kamer inloopen. Hij sloeg men vermoedt in een vlaag van waanzin, de jonge man is al eens in een krank zinnigengesticht verpleegd geweest op de 31-jarige vrouw los en verwonde haar aan het achterhoofd en rechter- sleutelbeen. Op het gegil der vrouwen snelden de buren toe, die de verwonde vrouw en den dader, die getracht heeft zelfmoord te plegen door zich met een scheermes in den hals en aan den linker pols te snijden, in de kamer vonden liggen. Beiden zijn in het ziekenhuis op genomen. De verwondingen van de vrouw zijn niet ernstig, doch voor het leven van den jongen tr.an wordt ge vreesd. Op de mijn Oranje Nassau III te Heet- len is de arbeider Van Pol in aanraking gekomen met een afgewaaiden electri- schen draad, waardoor hij werd gedood. Een zeventienjarige jongen van den heer B. te Breda heeft met een groot bedrag de ouderlijke woning verlaten. Alle nasporingen waren tot nu toe vruchteloos. Te Winterswijk zijn gistermorgen weder twee Fransche krijgsgevangen, uit het kamp te Friedrlchsfeld, aange komen. Binnen veertien dagen zijn daar nu reeds 13 vluchtelingen aangekomen. Lijk opgehaald. Uit de Maas te Maastricht is opgehaald het lijk van een man, blijkens zijn pa- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) I. Het was nacht, stikdonk're nacht, De manschappen gaapten In de wacht, Dat is onze St. Nicolaas luidde de klacht, Toen heel zacht Om een uur of acht, Een pakje werd binnengebracht. II. De jongens staarden elkander eens aan, Op dit gezicht gingen ze in de houding [staan, Aan 't oog van den wachtcommandant [ontrolde een traan. Hij riep welaan, Zoo moet 't gaan, Dan kan 't >Walkie< blijven bestaan. Wie zou de milde gever zijn De wachtcommandant met zijn neus [zoo fijn. Rook dat het de firma Holtgreve moest [zijn. Wat een gijn 1 Wat benne ze fijn, Dat moeten wel echte Holtgreefjes zijn. IV. Tevens zat er in 't pak van Sinterklaas, Twee doosjes vol met speculaas, Het donderde van de hoera's 1 Dus dank gebracht Van de heele wacht, In deez' stikdonkeren nacht. N.B. Laat dit een aanbeveling zijn voor de firma Holtgreve, Markt Waalwijk. DE JONGENS VAN 7-III-2. Ziekenverpleging. nl vele streken van ons land en voor al in het Zuiden kan de Ziekenverple ging, buiten de Ziekenhuizen, nog tot grooter bloei worden gebracht. Eene commissie van het R. K.Platte- land en Boerenbond bestudeeren dit vraagstuk voor het platte land. Op talrijke plaatsen moeten, wil men tot een goede oplossing komen, nog wijkverplegingen worden opgericht. Daarvoor en voor de particuliere-vei- pleglng zijn nog vele R.K. leekenver- pleegsters noodig. Reeds nu zij er op gewezen, dat er voor het Zuiden-Bisdouimen 's Bosch- Breda-Roermond eene afdeeling bestaat van den >Bond van R.K. ziekenver pleegsters». De Afdeeling is nog jong en telt nog maar een klein aantal leeken verpleeg sters en leden-weldoeners. Zij zal echter door meerdere vestiging van R.K. ver pleegsters in deze streken wat in de toekomst zeker te verwachten is, daar hier een groot tekort is aan verpleeg krachten-groeien, om aan het haar ge stelde doel des te beter te kunnen be antwoorden. Het doel van den bond is a het bevorderen der ziekenverple ging door R.K. ziekenverpleegsters, b het bevorderen der geestelijke en stoftelijke belangen dier verpleegsters c het in stand houden van een of meer door of onder goedkeuring van het Bondsbestuur opgerichte informatie-bu- reaux voor gediplomeerde R.K. Zieken verpleegsters. Naar dit doel wordt onder anderen gestreefd met de volgende middelen door het bevorderen der vestiging van R.K. gediplomeerde verpleegsters, als wijkverpleegsters en het verschaften van goede gelegenheid tot verpleging aan R.K. gediplomeerde ziekenverpleegsters door middel van een der lnformatle-bu- reaux. als onder sub c bedoeld. Om de belangen der R.K. verpleeg sters volgens het voorafgaande goed te kunnen behartigen en daardoor ook het »algemeen welzijn» heeft de afdee ling steun noodig, niet alleen door het toetreden, als lid, van alle R.K. verpleeg sters, maar ook,doordat personen, niet verpleegsters ledenweldoeners der af deeling worden. Behalve, als lid-weldoener, kunnen de dames nog nuttig werkzaam zijn voor onze afdeeling door als haar correspon dente te willen optreden. Ons Informatie-bureau, dat te 's Bosch is gevestigd waarvan Mevrouw van Lan- achot-Jurgens directrice is en wier func tie nu tijdelijk wordt waargenomen door Zuster Greeve te Tilburg, voorziet zoo mogelijk door haar tusschenkomst in aanvragen naar R.K. Verpleegsters. Daar die aanvragen van alle plaatsen en plaatsjes kunnen komen, vraagt het Bestuut dier afdeeling op zooveel mo gelijke plaatsen correspondenten, die de schakels kunnen vormen tusschen aan vragers en directrice van het Informatie- Bureau. Eerstdaags zullen aan verschillende dames circulaire's worden gezonden, waarin haar medewerking, als correspon dente, zal worden gevraagd. Wij hopen, dat allen ons in ons streven zullen steunen door niet alleen correspondente en ijveraarster voor onze Afdeeling te worden, maar ook door zich, als lid-weldoenster, op te geven. VAN DER HEIJDEN, Arts. Bekwame Zwikk<*rs, thuis werkers, gevraagd bij PULLES- van Gerwbx, Waalwijk. VERKOREN een gouden Me daillon met portret op het fint*. j pad van Kaatsheuvel naar Waal- wijk. tegen belooning te bezorgen bij MINA VESTERS, Kaatsheuvel. 8638 Heden overleed te Benne- kom tot mijn diepe droefheid in den ouderdom van ruim 78 jaren myne lieve Moeder, JONKVROUWE WEDUWE VAN JACOB CORNELIS VALTER in leven gepensioneerd Kapi tein der Infanterie. C. H. L. V. VALTER. Capbllb, 5 December 1915. Eenige en algemecne ken nisgeving. 8684 Brieven met prijsopgaaf ouder no. der advertentie aan het bureau van dit blad. 8642 TToor al de bewijzen van deelne- ming ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd vader, Grootvauer -n Broeder betaigen wij hierbij ouzen hartelij- ken dank. 8633 Uit aller naam, K. M. DIRKZWAGER. Barendrecht, A r, 4 December 1915. Meeuwen Liefst in; den pmtiek woonachtig. AdresFirma ANTON BROKX v.b. J. BKOKX PzNaaimachine- handelt Waspik. 8644 Brieven onder nummer deze' advertentie aan het Buieau van di» Blad. 8640 te Drnnen, Toeslag Donderdag 16 Decem ber 1915, ram 5 uur by THEOD, ELSHOUT, te Druneo. 8629 Eraai Let op de juiste doos, daar vele namaakv«pak kingen verkocht worden, die in de verste verte niet met de uitmuntende kwaliteit van de frissche. welriekende Erdalcréme vergeleken Iranncn worden. Voor korten tijd werd de fabrikant eener nagebootste Erdalverpakklng door het Gerechtshof Ie Amsterdam veroordeeld. ER DAL wordt in Holland gefabriceerd! „Lezers van „De Echo van het Zuiden", die bo venstaande annonce uitknippen en aan de Erdal- fabrlek te Amsterdam inzenden, ontvangen gratis toegezonden het nieuwste door Speenhoff gedichte lied met muziek." 8636 óm te Capelle, zal op Dinsdagen 14 en 28 Decern- ber iprg, avonds 7 unr, te Was pik, by inzet ten herberge van de Wed. NICOLAAS VERBUNT en bij toeslag ten hei berge van ANTO- ME PRÜU88ER8, in het openbaar onder Waspik. A. Voor Lambertus Smits Hz. Het door den verkooper bewoonde huia met erf, tuin en Weiland aan Benedenkerk groot 1 Heet, 21 67 c. in 2 koopen, waarvan combi natie bij den toeslag, als 1. Het hoi*, erf en iuin, G no. 640, 641 en 642 groot 27 a. 97 c. en 2, Beet weiland achter koop 1, G 689 en 1058 groot 93 a 70 c'. Aanvaarding koop 1 15 April 1916 eu koop 2 bij de betaling der kooppenningen. B. Voor de Erven van Helena van de Graaff. Bouwland te Boven D 211 groot 21 a. 20 c. Dadelijk ie aanvaarden. 8639 te Dus sen, zal aldau bij den KREKELDRAAl, Maandag 1December 1915, voorrn. 11 uur precies, Betaling 15 MEI 1916 mits borgen. Breed bij biljetten. 8641 te Waalwijk, maakt bekend, dat het koffiehuis en erf te Besoijen bewoond door G.VAN CAEM, is ingezpt en verhoogd tot Toeslag Dinsdag 14 December 1915 des avonds 7 nor in gemeld koffiehuis. 8616 Dagelyks kan ten kantore, vap gen. Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, maakt b kend, dat het dubbel woon huis en erf aan de Stationstraat te Waalwijk van den heer P. W. VAN BUUL is ingezet en verhoogd tot f2250.— 8615 Toeslag Maandag December 1915 des avorda 7 oor iu Hote GERRIS-Simons te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van gen. Notaris verhoogd worden. te Waalwijk, zal Woensdag 15 Dec. a.s. des avonds 6 nor ten koffiahoize van ANT. MERX, te Nieawknlk I. Namens de Heeren Timmer mans qq II. Namens den Heer Verr oen NOTARISSEN zullen te Dussen bij KAMP, op Donderdagen 16 en 23 December 1915telkens voorm. 10 nur precies bij inzet en toeslag 1. Weiland in Hill-Polder Meeu. wen, groot 3,0290 Heet. 2. Huis en Erf te Dussen in Krekelendraai, groot 1,52 Are. 3. Bouwland over 't Diep, greot 15,20 aren, Behoorende tot den Boedel NEF- KEN8-LANGERW ERF. 8587 Breed by biljetten.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 3