GEIffiTEHO VAN WAALWIJK- fl aiSÏÏWS UIT HïüSDÜ. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL: Ingezonden Stukken, HAARSTEEG, 29 December 1915. Heden Vrydag 81 December openbare raadsver gadering te voormiddaga ten el! are. Kaatsheuvel, 31 Dec- 1915. Gouden JuhiU der H. Familie. Met grooten luister is met de afgeloo- pen feestdagen van Kerstmis in de Paro chie van St. Jans-Onthoafding de gouden jabilé der H. Familie gevierd. E«n door alle Familie-mannen meegehouden tridium ging de plechtigheid vooraf. Vrydag op den vóór avond van't Heilig Kerstfeest werd deze driedaagsche oefening geopend met de ge- wone gebeden en gezangen, die in elke ver gadering der aartsbroederschap worden ge houden. De Eerw. Pater Marions v|0de orde der Minderbroeders Cipucijngn nit Tilburg hield daarbij de openingsrede. Op den lsteu Kerstda? werd op 't zelfde avonduur nogmaals 'n oefening met medi tatie gehouden, terwijl ook dien dag al de ledender aartsbroederschap te biechten gingen. Zondagmorgen om kwart voor zeven nar begon de plechtige jabilé-Mis, waar onder Generale Commonie voor alle ledep. De feestvergadering op dien dag begon des namiddags om half vier. Na de gewone ge beden en gezangen besteeg Pater Marinus den kansel en hield een feestrede vol gloed en vuur, waarin bii gewaagde van 't veie goede door de H. Familie op vele plaatsen en in 'i byzonder in Kaatsheuvel tot s'and gebracht. De geheele vergadering zong daarna 'a danklied. Ouder het zingen van lied no. 59 uit het handboekje werden door den ZeerEerw. lieer Pastoor Vülker de medailles voor de goud«n jubilarissen geze gend en uitgereikt Ofschoon niet de directe leider der broederschap, kon onze yverige Herder toch niet nalaten op dezen plecbii- gen d»g, die in zijne parochie gevierd werd 'n woord tot d* vergadering te epreken in 't bijzoader tot de gonden jubila issen Met reden mocht Z.Eerw. zyu blijdschap uit spreken over den bloei der aartsbroeder schap in zijne parochie. In 't jaar 1865 door pastoor Huijgers alhier opgericht, was ze door den yver en toewijding der ver schillende directeuren en de medewerking der brave familie-mannen aangegroeid tot wat ze op dezen oogenblik geworden is, één der grooiste broederschappen uit den om trek, ja van 't gehéele Bisdom van Bosch. 't Was zijn eer er op te mogen roemen 'a H. Familie te bezitten in zijne parot hie, die bijna duizend leden lelde en thans aan niet minder dan 43 dier leden de gouden medaille van vijftig jarig lidmaatschap te hebben mog-*n uitreiken. Met warme woor den wenschte hy do jubilarissen geluk met hun ijver en volharding en sprak de hoop nit dat de aartsbroederschap in zyn parochie steeds tot hoogen bloei mocht geraken. Na aipgon rma 'u geluk woj.~cb, da akte vaa opdracht door alle leden, de formule van aanneming en uitdeeliog der medailles aan de nieuwe leden, en 't zingen van lied no. 94 en het Tantum Ergo, «erd de Bene dictie met het Allerheiligste gegeven, waar na door 't koor nog 'n groote feestcantate voor de gouder jubilarissen werd uitgevoerd, 'n Woord van hulde past ook hier aan den Directeur, den WelEerw. Heer v. Acht, aan wiens ijver en wyze leiding de aarts broederschap in onze parochie, zooveel heeft te dankeD, en dieT vooral nog bij deze ge legenheid moeiten noch zorgen heeft ge spaard 't feest zoo plechtig mogelijk tema ken. Aan de jubilarissen zeggen wij met de woorden van de cantate Heil CJ mannen, gonde blaren Kronen l) op dezen dag, Nu U God hier vyftig jaren Wekelyks vergad'ren zag. Zegen Hy Uw grijze haren Immer rijker, immer meer. Blyft nog lang verdiensten garen U ten he'l en Hi m ter eer Daarom stijge door de sferen Vader thans ons blijdst accoord 't Ruische tot den troon des Heeren Als 'n datikb're smeekbee voort. Armenconcert c Euphonia Met den feestdag van de H.H. Drie koningen zal het Kod. Muziekgezelschap Euphonia* zijn jaarlijksch concert ten bate der armen geven. In plaats van bons die vroeger róór dien dag verkocht werden, zal dit jaar 't concert tegen betaling van entrée toegankelijk zijn. Naar we vernemen is bet duo mijnbeer en mevrouw de Rooy uit Rotterdam voor dien dag geëngageerd. LOON OP ZAND Dat bij detegenwoordige tijdsomstan digheden ook het landbouwbedrijf zich aanpast blijkt, dat verschillende land bouwers hun melk leveren aan de Til— burgsche melkinrichting. Geregeld lede ren morgen wordt een wagen beladen met kannen naar Tilburg gebracht. Vroeger werd de melk gekarnd en tot boter verwerkt, terwijl de ondermelk werd verbruikt tot voedsel van varkens en kalveren, die nu minder worden aangehouden, HEUSDEN, 80 Dec. 1915. Concert. De Heusdenschc Harmonie is voor nemens op a.s. Maandag 3 Januari des avonds om 8 uur in de zaal Concordia eea concert te geven» dat tegen een matig entrée ook voor nlet-leden toe gankelijk is. Ter afwisseling wordt op gevoerd het kluchtspelCo en Bo. Het met zorg gekozen programma belooft heel wat. zoodat we ons van verdere aanbeveling kunnen onthouden. Sport. Alhier is opgericht een club, waarvan de naam >Heusdeosche voetbalvereeni- glig4 duidelijk het doel aangeeft. Het bestuur is-samengesteld al9 volgt: Jac. v. Leeuwen, president. A. Vos, secretaris en A Westeln, penningmeester. Benoeming. Onze stadsgenoot P. Bax, thans hulp veerman aan de Bernsche pont ls in vaste betrekking aangesteld tot beambte met de bediening der rolbrug te Geer- truidenberg. Pensioen. Aan Ant. Belzer alhier werd deze week toegekend een wekeüjksch pensioen van f 2, terwijl hem tevens een bedrag van f 34 werd ter hand gesteld, waarop hij rechtens reeds aanspraak maakte. houder; en dat die een fuifje wou geven aan eenige officieren, die bij hem in kwartier waren en vroeg, of hij niet een paar dozijn vinken voor hem had. Er kon direct aan het gevraagde niet vol daan worden, doch wanneer zijn heer het kon verzetten tot den volgenden avond, zou de vergunninghouder zijn best doen, om hem aan het gevraagde te helpen. Den volgenden dag kwam die mijnheer weder terug en werden de vin ken hem mede gegeven. Doch een half uur nadien kwam onze mijnheer terug met een maréchaussée om proces ve'baal op te maken, daar vergunninghouder vinken had verkocht aan dien bewusten bediende van de Bioscoop, die ook mare chaussee was. Dunkt U ook niet mijnheer, dat zulk een politieman, zoo slim en kranigaan de grens thuis hoorde. Mij dunkt, dat hij onmisbaar is, om smokkelaars te vangen.- EEN ABONNK. Scheepvaart De scheepvaart ondervindt hier in de Maas in den laatsten tijd veel last van het hooge water gepaard met snellen stroom. Deze week voer n.l. voor de zooveelste maal wederom een stoomboot vast ter hoogte van het z.g. eilandje. Door verplaatsing van den last gelukte het eindelijk na heel wat tobben de boot weer vlot te krijgen. Geslaagd. De Heer G. A. D. van Andel ontving gisteren bericht, dat hij tot de 34 uit verkorenen behoort, die na vergelijkend examen zijn geslaagd, als candidaat- Indisch Ambtenaar. Voorwaar prachtig 1 (Buiten verantwoordelijkheid der Rsdauce.) Stakers en steunere. Het is werkelijk gebeurd 1 In een klein dorpje in de Langstraat is de stakingsfakkel gezwaaid. De desbetreffende organisatie is in fyet bezit van een technisch adviseur. Het spreekt van zelf dat bedoelde ad viseur uit hoofde van zijn ambt de sta king mede heeft ingeleid en is geraad pleegd geworden. Daags na de staking trokken alle ar beiders naar de villa van hunnen tech- nischen adviseur tot ergernis van het publiek, zoodat dit In de naaste toe komst niet meer zal voorkomen om ja waarom dat weet ik niet mogelijk om hem voor de gedane moeite te be- dankeie. In bovenstaande kan de lezer niets ongewoons vinden en het dient dan ook alleen maar om de maatschappelijke verstandhouding tusschen den rijken philantroop en de arbeidersklasse in een helder licht te stellen,. Het is in een woord broederlijk en treffend. Zooals het bij de stakingen gewoon is worden steunhjsteo rond gestuurd en op die van Druncn komt de technische adviseur voor met f 1,50, zegge een gulden vijftig cent. En de lezer zal met mij van verbazing opkijken, nu het groote verschil valt op te merken tussche* den moreelen en practischen steun van zoo'n adviseur. Veel praten, weinig geven. Een gulden vijftig, uit hoofde van zijn ambt Een gulden vijftig, als rentenier I 1 Een gulden vijftig, voor een kwestie die al meer dan f 2000 kost 1I Een gulden vijftig. Ik volg den ge- dachtengang van die arbeiders die hun nen technischei adviseur hebben be zocht 'c Is belachelijk. Ergerlijk zelfs waar de raadgever-ka pitalist toch zeker bewust ls van het verantwoordelijke werk dat hij doet. Voor den adviseur dit als slot: Minder praten, meer doen. EEN DAADWERKELIJK ARBEIDERSVRIEND. Een kranig «tuk. Verzoeke beleefd dit te plaatsen In Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Naar aanleiding er dikwijls geschreven wordt in de couranten over het »smok- kelen4, en dit gewoolijk met zoo'n slim migheid gepaard gaat, zoo meen ik, dat zulk een politiemanwiens verhaal ik hier laat volgen, voor zulk een dienst uitstekend zou zijo. Zoo was er dezer dagen een maré chaussée in een plaatsje L. In N. Br. die ook eens een proces wilde maken. In genoemde plaats was een persoon, die vergunning had tot het vangen, dooden en vervoeren van vogels, vol gens ar'. 9 der vogelwet. Nu dacht onze ijverige politie, er staat in de wet niet, dat hij die vogels mag verkoopeo, (er staat ook niet, dat men ze niet mag verkoopen) ik kon wel eens een proces maken. Zoo komt op zekeren dag een beer, die uitgaf, dat hij een-bediende was van. een Bioscoop, die in den tuin stond in K. bij een vriend van den vei gunning- Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 30 Dec. des avonds ten 63/4 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Burge meester. Ongeveer 7 uur opent de Voorzitter de vergadering en heet allen welkom afwezig is de heer P. Verwiel, die later ter vergadering komt. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Vaststelling der Gemeenterekening over 1914. Van Riel. De commissie heeft de rekening over het dienstjaar 1914 niet nagezien wijl het niet mogelijk is alle bescheiden in een paar dagen, die ons daarvoor slechts zijn gegeven, na te zien. Voorzitter. Als ik den heer van Riel hierop eenig antwoord geef is dit niet om een op of aanmerking te maken. Ik merk de commissie op dat de rekening 2 maanden ter visie heeft gelegen, Met de begrooting is dit iets anders die moet dan nog worden overgeschreven. Ik meen zelfs dat ze nog meer dan 2 maanden van te voren ter visie heeft gelegen. Nogmaals, ik zeg dit niet als op of aan merking maar omdat u dat zoo zegt, acht ik mij verplicht dit te antwoorden. Van Riel. De commissie heeft geen enkel bericht ontvangen dat de rekening ter visie was nedergelegd. Voorzitter. Dat is in den raad gezegd. Ik meen wel dat het eea gebruik is de commissie te herinneren dat het tijd is om haar taak X" 'aan v-ervuJlen, Nu is misschien over het hoofd gezien dit te doen, maar dat is toe te schrijven aan de enorme drukke bezigheden die op de secretarie zijn te verrichten, maar 't feit dat ze zoolang ter visie lag, ver andert daar niet door. Volgens mij ls het echter geen bezwaar, want de reke ning wordt door Ged. Staten ook heel secuur nagezieo, daar wordt zelfs alles nageteld daar is een heel strenge controle. Zooöer hoofdelijke stemming wordt hierna derekeoing vootloopig vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten van 1 186.109.40'/* uitgaven f 141.894.57'/2 dus een batig slot van f 45.214 83. 2. Vaststelling der rekening over 1914 van het R. K Gasthuis, van het Bur- geilijk Armbestuur en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en de begrooting voor 1916 van 't Burgerlijk Armbestuur. Voorzitter. Ik stel voor de rekeningen en begrooting vast te stellen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. 3. Vaststelling der gemcente-begroc- ting. Voorzitter. De verschillende verzoek schriften, die zijn ingekomen en betrek king hebben op artikelen voorkomende in de begrooting zullen eerst worden voorgelezen. Eerst komt een schrijven van't R. K. Parochiaal Kerkbestuur St. Joannes Bap tist houdende een verzoek om subsidie teneinde het trouw schoolbezoek aan de meisjes- en jongenschool te bevorderen. De plaatselijke schoolcommissie zegt in haar advies dat zij voor de inwilliging van het verzoek veel voelt, doch dat het met het oog op den overgang in de O. L. S. zij het beter acht de behandeling dezer aangelegenheid voorloopig aan te houden. Later zal de c jmmissie zelf met een voorstel komen. Vervolgens wordt voorgelezen een schrijven van de Vereeniging »Neutraal Handelsonderwijs »Langstraat en omge ving", te Waalwijk. Deze vereeniging, die voornemens is, alhier een handelsdagschool te stichten en te onderhouden, vraagt een subsidie van f 2900. Van de Vereeniging voor Handels onderwijs >Langstraat« te Waalwijk is een adres ingekomen, houdende een verzoek van f 3900 subsidie. Voorzitter. Onder toezending van bijgevoegde adressen van de vereeniging voor handelsonderwijs »LaDgstraat« te Waalwijk en de Vereeniging voor Neu traal handelsonderwijs „Langstraat en Omgeving4 te Waalwijk hebben wij de eer U mede te deelen, dat noch op het onUverp der Staatsbegrooting voor 1916, noch op de Provinciale begrooting voor dat jaar, subsidie voor een te Waalwijk te stichten handelsdagschool is uitge trokken. Mitsdien hebben wij de eer U voor te stellen op de adressen afwijzend te beschikken. Zonder stemming wordt daartoe be sloten. Uit het adres van de Hanze, dat hierna wordt voorgelezen, blijkt, dat op initiatief en onder hooge bescherming van H. M. de Koningin in het leven is geroepen eene nationale organisatie, welke ten doel heeft aan diegenen onder de kleine ondernemers op industrieel, landbouw- en handelsgebied, wier zaak tengevolge van den oorlogstoestand is verloopen of achteruitgegaan, kleine credieten te ver strekken voor het op het oude peil terugbrengen van hun zaak ofwel voor het opnieuw beginnen van een andere kleine zaak. Het Rijk heeft zich aan- spiakelijk gesteld voor de terugbetaling van 55°/o der tot dit doel te verstrekken voorschotten. Adressante wijst er in haar adres verder op, dat vele bedoelde kleine ondernemers niet bij machte zijn zakelijke of persoonlijke zekerheid te stellen ten behoeve der resteerende 45°/# van het op te nemen crediet. Adressante verzoekt den raad daarom borg te blijven voor dat gedeelte der te verstrekken kleine credieten, waarvan het risico niet door den staat is gedekt. Het Rijk wenscht te hulp te komen aan die klasse van kleine ondernemers op industrieel, landbouw- en handels gebied, wier bedrijf in het finantieel ongereede is geraakt, hetzij doordat 't hoofd of de drijvende kracht der zaak is gemobiliseerd, hetzij door andere oor zaken, die verband houden met den huldigen oorlogstoestand. Die bulp be staat daarin, dat het Rijk borg blijft voor minstens 55°/0 van de aan den kleinen middenstand te verleenen credie ten, waarvoor is in het leven geroepen een Regeeringscommissie in zake het Middenstandscrediet. De crediet wordt verleend tot eeo bedtag van f 1000,— voor ten hoogste 2 jaren in bijzondere gevallen kan een hooger crediet worden verleend. De Voorzitter. Met het hierncvensge- voegd adres vraagt het Bestuur der Hanze dat de Gemeente zal borg blijven voor de ongedekte 45 pCt. van het crediet. Wij hebben adressante te kennea gegeven, dat naar onze meening, tenge volge van de groote bedrijvigheid, die in onze plaatselijke industrlën heerscht, over het algemeen de werkmansstand, wat zijn verdiensten betreft, in betere conditie ls gekomen dan voor den oor logstoestand, hetgeen natuurlijk een gun- stigen invloed uitoefent op den welstand der kleine neringdoenden.Wij hebben ver der medegedeeld, dat het ons, in verband met de voormelde omstandigheden, wilde voorkomen, dat de behoefte aan credieten als door adressante wordt bedoeld, niet van dien aard zal zijn, dat daarvoor van gemeentewege maatregelen zouden zijn te treffen. Iatusschen hebben wij nadere motiveering van het adres verzocht en daarbij te kennen gegeven, dat wij gaarne speciaal zouden zien aangetoond, welke der ingezetenen voor steun tot 't ver krijgen van credieten zouden in aan merking komen. Het antwoord dat wij van adressanten ontvingen kan ons weinig bevredigen. Wel wordt de mogelijkheid erkend, dat de handeldrijvende middenstand in betere conditie is gekomen, doch dat over het algemeen bij den ambachtsman een ach- uitgang in zaken zou zijn waar te nemen. Ten slotte wordt wel betwijfeld of er in onze gemeente onder den kleinen mid denstand credietbehoevcnden voorkomen een aanwijzing daaromtrent, als door ons gevraagd, wordt niet gegeven. Aangezien onze zienswijze door de nadere toelichting op het adres niet is gewijzigd, vinden wij geen termen U te adviseeren het verzoek van adressanten in te willigen. Afdus wordt besloten. Van Riel. De in- en uitgaven der ge meente begrooting 1916 sluiten met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 132 159,32'/2. Hoewel de commissie slechts eenige dagen gelegeuheid werd gegeven de begrooting na te zieo, heeft zy toch getracht aoo nauw keurig mogelijk de begroote posten van in- en uil gaven te overwegen. Van algemeetie beschouwingen moet zij zich onthouden aangezien eenige groote werken, zooals electriciteit en haven, niet zyn begroot. De commissie neemt de vrijheid eenige op- en aanmerkingen aan den raad voor te leggen. Bij elk Hoofdstak, waar een artikel voor komt waarmede de commissie van gevoelen verrchilt, zal ik eenige toelichting geven zooals in onze commissie is besproken. Hierna leest de secretaris de begrooting voor. Klyberg. Bij Hoofdstuk II art. 1 b, huur van de lokalen in gebrnik by het kantongerecht, wensch ik eene opmerking te hsrhalen n.l. of het Dag. Bestuur er t2jdig aan wil denken om na te gaan wanneer de huur van de maiechansseé-kazeroe te Besoyen verstrijk*. Men kan dan in over weging nemen of geen verdere stappen kun nen wotden gedaan om de marechauseée weer hier te krijgen. Ik geef B. en W. in overweging zich deze zaak niet te laten ontglippen. Voorzitter. Of alles wat ik n hierop zal antwoorden precies is, weet ik niet meer. Het is al zoo lang geleden, ik meen reeda meer dan 2 jaar, dat wij over deze aange legenheid in correspondentie zijn geweest. Wij hebben toen aan de autoriteiten eenige situatie-teekeningen ingezonden. Wij hebben toen alles gedaan opdat de marechaussee weer Uier zouden komen. Dit ging echter niet wijl het Rijk in geen geval meer huur wil betalen. Wil de gemeente bouwen, dan zou het Rijk dnbbel zooveel huur moeten betalen als thans. Myn gevoelen is dat we voorloopig de marecbaussées niet hier krijgen. Voor sommige plaatsen heeft het Rijk wel geld over om te bouwen, doch die overwegingen die de Regeering daarvoor heeft, geldeu niet voor l ier. Van Schgndel. Zyn er geen verdere stap pen gedaan om de zaak te onderzoeken en te behandeleD. Al zou de gemeente in deze iets moeten bijleggen, dan zou dit voor mij nog geen bez aar zijn. Waalwijk is het centrum eu hier zy'o ze in alle opzichten op kon plaats. Er valt alles voor te zeggen dat ze bier komen. Als het Dag. Besiuur nog iets kan doen in deze richting dao acht ik dat op z'n plaats. Het is een bijzonder geval. Wethouder Timmermans. Wat aoo juist door den Voorzitter is gezegd kan ik niet anders dan bevestigen. Door het Dag. Be- 8 uur is alles gedaan om de marechanseées hierheen trachten te krijgen. Het Rijk heeft echter definitief gezegd dat het niet wenscht te bouwen. Ze willen zich niet grooter en op een kostbaarder wijze inatalleeren. Ik geloof dat ze met den eigenaar van het huis weder eeu contract voor enkele jaren hebben gesloten. Van Schyndel. De Vooizitter zei niets met zekerheid te weten, in ieder geval wat hij zei was twijfelachtig. Wethouder Timmermans. Ik geloof wel dat de heer Gragtmans eo de Secretaris sullen beamen wat ik heb gezegd. Van Scbijndel. Dan ia het een feit dus. In 't begin was 't twijfelachtig. Wetboudei Timmermans. Mag ik den heer Van Schijnd?l even opmerken dat als er onverhoopt een opmerking wordt gemaakt men niet direct cyfers kan verlangen. Wy hebben alles gedaan wat redelijker wijs ge daan kan worden om ze weer bier te krijgen, doch zijn daar niet in mogen slageD. Wenscht U nog cyfers, dan zon men n die later nog kunnen verstiekkeD. Van Schijndel. Als u beter op de hoogte ie--en met kei held alle: zegt, dea i" het iets anders, maar de Voorzitter zegt dat zijo woorden twijfelachtig zyn. Vooratiter. Ik heb mijn woorden niet in twijfel getrokken, alleen heb ik gezegd dat er dingen by zyn die ik niet meer heel precies wist omdat het al 2 jaar is geleden fl of anderhalf jaar. Doch zoo sprekende her inner ik me thans beter hoe de zaken in Jj eikaar zitten en na de Wethouders zich ook een en ander goed herinneren mag ik zeg gen dat mijn woorden geheel juist zijn. Er is aan de zaak echter voorloopig niets meer te doen. Van Schyndel. Als er verder niets aan gedaan kan worden, dan vil ik er mij gaarne bij neerleggen. Van Riel. Ho fdstnk II art. 3f opbrengst van weigelden is begroot op f 2300. Daar tegenover staat dat de opbrengst een vorig jaar op f 1550 was geraamd. Hierover vin den wij geen toelichting waarom deze post met e. a. f 700 verhoogd is. Voorzitter. Elk bijzonder cyfer is toe gelicht. Wethoader Timmermans. Alles ia wel degelijk toegelicht. Er staat zelfs bij voor hoeveel de perceelen zyu verpacht en ook dat daarvoor een andere regeling is getrof fen. De landerijen worden nu voor meerdere jaren verpacht waardoor vrij hooge prijzwn worden verkregen, waarom deze post tüans op f 2300 ia geraamd. (Wordt vervolgd. (De rest van 't verslag geven we it« ona volgend nummer. Na afwerking der be grooting, werd de verordering der salaris sen enz. der onderwijzers, speciaal van 't nieuwe hoofd der school, gewyzigd. Benoemd werd tot onderwijzer aan 't herhalingsonderwijs de heer J. J. van Mierlo, hoofd der school. Eene nieuwe verordening op haven- «d kaai- gelden werd vastgesteld. Een uil nemend rap port nitgebracht omtrent de werking der waterleiding by brand, een verslag van de commissie der gasfabriek over de stoornis in *t bedrijf op 29 November, en verder leden van verschillende commissies en be sturen benoemd. x Nog werd op voorstel van het lid Tim- mermans-Verschure aan 't college van B. en W. opgedragen plannen te maken om te komen tot een gemeentelijke bouwver- eeniging voor stichtfDg van gemeentewege van arbeiderswoningen, nu 't particulier initia tief in deze heeft gefaald. Aan 't slot werd door den heer Klyberg hulde gebracht aan 't Dag, Bestuur voor het zeer vele wat het in 't afgeloopen jaar voor onze gemeente deed. Tevens was van verschillende zijden tevredenheid te

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 8