30 Sept. 1914 75 175 31 Oct. 1914 100 120 30 No*. 1914 50 80 31 Dec. 1914 40 100 31 Jso. 1915 19 60 28 Febr. 1915 10 30 31 Mr». 1915 10 30 30 April 1915 4 10 bi g a «ogelijk rekening is gehouden. In eik district xal door eene arbeidsbeurs de functie van districte-arbeidsbeurs «or den verrold. Tot heden sijn voor dese Provincie 4 DistricU-Arbeidsbenrzen aangewezen, n.l. Eindhoven, Breda, Tilburg eu 'n Hertogen bosch:, terwyl nog in voorbereiding is de stichting- va-n een Districts beu re in het Zuid- Wevtelyk deel der Provincie. Tot het District 's Hertogen bosch behoo- ren de gemeenten Bërfagënboseb, W«e- pik,' Capelle, Vrij hoeve-Cs pel le, Sprang, Waalwyk, Baardwyk, Drunet», Helvoirt, Vugiit, St, Michielsgestel, Schijndel, Veghr), Uden, Zeelsnd en Beek. De verschillends gemeenten worden a&a de l)istMct«bears vertegenwoordigd door den pU*tic)ykeu oorrespondent. De Secretaris dezer gemeente heeft sitb bereid verklaard, sis correspondent voor dese gemeente op te treden. Hij is blijkens de opeubsre be kendmaking in dit blad voorkomende, voor arbeidsbemiddeling ter Secretarie te spreken, uitgenomen den Zaterdag, eiken werkdag des namiddags 34 uur. Tot de taak vso de correspondenten be hoort het in outv»ng«t nemen van de aan vragen om arbeidskrachten van werkgevers, die arbeiders behoeven en van de opgaren van de werknemers die door tnsschenkomst der arbeidsbeurzen arbeid zoeker. Zy trachten de bemiddeling allere-rtt plaatselijk ten uitvoer te brengen, da* binnen hun eigen gebied werkgever* en werklieden aan de gevraagde srbeiiskracbivn of den geweoschten arbeid le help*». Alleen de aanvragen van werkgever om werkkrachten, welke zij nist zelf kannen vervallen, deelen zij nog denselfdeu dag d*t zij inkomen mede aan de dislricte.ubride- beurs. De districtsarbeidsbeurs tracht allereerst binnen haar district de bemiddeling »<»fc stand brengen. Daartoe doet zij aan de pl&atselyke correspondenten in haar die ?ict voor coover dezen daarvoor, naar hasr oordeel, in elk bepaald gnval in aanmerking komen eiken dag des morgens m"de- deeling van te harer kennis gekomen, binnen het gebied der districtsbeur* te bczeu-n, plaatsen, die niet plaatselijk konden worden vervuld. De districtarbeidsbeors xen.lt voorts eiken dag aan de Centrale Arbeidsbeurs opgave van de by haar ingekomen aanvragen van werkgever», die in het district niet kunnen worden vervuld. Zij doet dat onmiddellyk ran de by haar ingekomen aanvragen, waarvan zij dadelijk kan beoordeeleo, dat zij binnen het di«lricv niet tullen kannen worden vervuldvan de andere doet zij het binnen twee dagen na mede,deeling ervan aan de agenten. De Centrale Arbeidsbeurs doet aau de districts-arbeidsbenraen steeds met spoed wcdcdeeling van de bij haar, vanwege de di8tricti-arbridsbearzeo, ingekomen aanvragen van werkgevers. De districis-arboidsbcurzsn doen aan de correspondenten fin haar district), die daar voor in elk bepaald geval het meest in aan merking komen, zoo spoedig mogelijk mr- dedeeling van de by haar, vanwege de Centrale Arbeidsbeurs, ingekomen aanvragen uit andere districten. Huidenquaestie Naar wij thans kunnen inededeeleo, is er gisteren eene schikking tot stand gekomen tusschen de Nederlandsche re geering en 't consortium, (dat de hulden heeft gekocht, zal exporteeren eu an dere importeeren) en dat thaas ook de huiden der provinciale en vrije clubs heeft overgenomen en waarvan een der leden in Engeland ter zake vertoefde. Als gevolg van dit belangrijke feit, zal, met goedvinding der.Engelsche re geering, de N. O. T. zoo spoedig moge lijk beginnen met het vrijlaten van exo tische huiden, loolmiddelen en leder, die in Rotterdam en Amsterdam liggen opgestapeld. Waalwijks Gemengde Zangvereeniging Wij vestigen de bysondere aandacht op de uitvoering die Dinsdagavond wordt gegeven in de zaal ,Musis Sacrum' door Waal- wykt' Gemengde Zaugvereeniging. Wanneer we een blik werpen op het programma dan ziet men al spoedig, dat ons dien avond weer iets extra's te wacht*» staat Iet koor h*eft onder ijverige leiding van deu heer Gerrit Gerritse ernstig gestudeerd en zal ons heel wat te genieten geven. Als solist treedt op de heer Nijland, bar/ton, die naar wy vernemen beschikt over een prachtig, bijzonder geschoold ge luid en de komt van zingen buitengewoon verstaat en die e'n studies maakte in Par ij», Berlijn en Londen. Als we hier nog by voegen dat ieder be zoeker van 't eerste concert van deze ver- eeniging 't vorig jaar de aangenaamste en beste herinneriugen bewaard beeft, dan kan bet niet anderi of 't aal a.s. Dinsdag zoo wel van Waslwijk als daarbtrten zeer drnk zyn in Musis en dat hopen we van harte. Landstorm. De Landstorm der jaarklasse 1912, wier geslachtsnaam begint met de letters Ktot Z., moeten Donderdag 9 Maart opkomen te 's Bosch. Uitbreiding. Naar wij vernemen kan binnen korten tijd de aanbesteding tegemoet worden gezien van de uitbreiding der R.,K. Jongensschool St. Petrus. Zes klassen zullen worden bijgebouwd. Concert. De Glldenbondsharmouie zal rnorgea- avond ten 6 uur een groot concert in hare zaal geven. Naast verschillende muzieknummers zullen een tooneelspel in twee bedrijven, >Fernand de Speler* getiteld en nog een paar spectakel-scènes worden opgevoerd. Waar het programma dus een groote keuze van mooie nummers biedt, zal er zeer zeker te genieten vallen en mag een druk bezoek tegemoet worden gezien. Onderwijs. Wegens ziekte van mej. Langerhorst, onderwijzeres alhier, is aan de O. L. School tijdelijk benoemd, mejuffrouw M. van Aalst uit Raamsdonksveer. Telegrammen. De Directeur van het post- en tele graafkantoor alhier deelt mede dat uit gestelde telegrammen weder zijn toe gelaten op de lijnen der Anglo, Wes tern-Union en Direc Cable maatschap pijen. Tentoonstelling. Zondag 5 Maart opent de 's Herto- geobossche Kunstkring In de zaal Roos winkel eene tentoonstelling van werken van mej. A. Lewin, van den heer Jan van Delft en van den heer F. Kops, welke 8 dagen duren zal. Politiezaken Naar wij vernemen is door de ge meentepolitie procesverbaal opgemaakt tegen de directie der gemeente-gasfa briek wegens het gebruiken van een on deugdelijken en niet geijkten maat. Weigering van inkwartiering enz. Voor 't kantongerecht werden gisteren een drietal strafzaken behandeld te dezer zake. A. H. stond terecht wegens niet vol doening aan een vordering van den Bur gemeester op 18 Januari om pasrd en voertuig disponibel te stellen voor het vervoeren van militaire goederen. De beklaagde kon door eigen verkla ring en die van getuigen duidelijk ma ken, dat hij la de onmogelijkheid was hieraan gevolg te geven, daar hij alleen een jong, voor dit doel ongeschikt paard had. Het O. M. vroeg vrijspraak, waarmee de verdediger, Mr. Timmermans, zich kon vereenigen. Uitspraak over 14 dagen J. E. was beklaagd op 25 Januari in kwartiering te hebben geweigerd. Be klaagde zegt geen huurder te zijn van dit huis, maar alleen 't te bewonen als bewaker van de daarin opgeslagen goe deren en tevoren geen bericht te hebben ontvangen. Agent D. zegt er twee maal geweest te zijn en de laatste maal heeft hij er beklaagde op gewezen, dat in kwartiering werd gelast door den bur gemeester, waarna hij door beklaagde werd voor den gek gehouden. De kan tonrechter wees bekl. op 't ongepaste en stelde de zaak 14 dagen uit en ge lastte beklaagde ten spoedigste 't adres van den huurder op het politie-bureau te bezorgen. Nog diende eenzelfde zaak tegen J. F., die beweerde geen bewijs vooraf te hebben ontvangen, anders had hij voor uitbesteding gezorgd. De chef van po litie hield staande dat het 27 Januari reeds was afgegeven- De agent D. deelde mede het getoond te hebben, wat vooraf ook reeds door de militairen was ge schied. Beklaagde ontkent een last geving als bedoeld bij art. 5 der in- kwartlerlngswet te hebben ontvangen, wei hadden ze een stukje papier in de hand, maar geen lastgeving volgens art. en betoogde verder een zieke vrouw te hebben en geen geschikt huls, wat een kapitein later beaamde. Het O. M. eischte f25 of 10 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Kamer van Koophandel. Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk op Donderdag den 24 Februari 1916, des avonds ten 7s/4 nnr. Tegenwoordig de lieeren J. Bern. Ti marmaas Wz. Voorzitter, P. »aB Loon Gr., E. W. Klijberg, M. A. ran Loon, J. ran Biel, B. Timmermans, A. H. ran Schijn del en de waarnemende Secretaris, de heer M. A. J. ran Lieuipt, De notulen der rorige witting worden goedgekeurd. Na de opening zegt de Voorzitter als "lgt Mijne Heeren. Het is de gewoonte dat wij telken jare iu een der eerste vergaderingen een bokaopt overzicht geren omtrent de gebeurtenissen en deu stand der zskeD, op het gebied reu handel, ny verbeid en laudbouw deser streek. Ik zon san myn plicht ran Voorzitter onzer Kamer van Koophandel en Fabrieken te kort schieten, indien ik mij aan deze traditie zon onttrekken en dit te meer omdat er stof in overvloed ia en er roldoende redenen bestaan om op den gang ran zaken met satisfactie te wijzen. Deze ia inderdaad roor onze gemeente in het byzonder, en voorde omstreken, ondank den gruwelijke» Euro peescheu Oorlog, vrij gunstig. Voor de ledernijverheid zijn de goede ▼srwachtdigoB aan het slot ran 1914 ge wekt, in 1916 grootendeels in rerrolling gegaau, hoewel de tragische gebeurtenissen van den oorlog tuch haren drukkenden en verstrekkendeu iavloed, evenais op de schoennijverheid, blij veu uitoefenen. De looierij, in de eersle plaats, beleefde gedu- rende de eerste helft van 1915 een tijdperk ran grooteu bloei, welke aich afspiegelt in de reeds tot stand gekomen of nog in voor. bereiding zijnde aanzienlijke vergrooting en uitbreiding der stootnlederfabriekeii. De lederpryzen ondergingen enorme verhangin gen, en ware het niet dat de ioroer van Amerikaansch zooileder de rijzing eenigsdoa tegenhield, dan zou prijsrerhooging van het binnenlsndsch fabricxat tot bet baitecporig* zijn opged'e'en. Men raamt toch deu in voer uit Amerika naar Nederland op rnim 1 millioen kilogram zoolleder, ongekend dd massa's overleder. tuig- eu industrieleder. Het behoeft geen betoog dat deze omstan digheid, gevoegd bij de aldoor toenemende s'ijging der buiden, looistoffen, viachten, assnranliëo on het verbod van lederuit»oer een drukkenden iu vloed teweeg bracht iu het bedrijf. Verichillenc'e fabrikanten waren genoodzaakt deu arbe.d v?or een grout ge deelte in te krimpen, terwijl ook enkele looiers hun aedrijf wijzigden oin zich op de productie van tuigleder, riem- en ander ir- dnstiieleder 1oe te leggen. Over de onver kwikkelijke geschiedenis der 100,000 Inlandsche buiden, aan het einde dea jaars begonnen en thans nog niet geëindigd zijnde, evenmin als sver den aankleve en bezwarende lasten daarvan, reppen wij verder niet, daar wij ons voorstellen daarop nader terug te. Xornen niet. Beleveiren wij echter nog dat door de groote moeilijkheid en bezwatende condities tot vrykrygiu van huiden eu looistoffen van bni'snlaudscieu oorsprong, die naar men b-weert tuck ia tsmelyke hoeveelheid aan wezig zijrIn de centra Amsterdam en Rotterdam, verscheidene looiers zich onge rust geveeUn voor de toekomst van buo bedrijf. Ook de schoenfabrieken hadden reden lot tevredenheid. Aanzienlijk vermeerderd binnenlandsch debiet, gedeeltelyk tengevolge der verminderde britenlandsche concurrentie en de vestiging v*n duizend' n Belgen in ons land, de betrekkelijk billijke prijxen van het Amerikaan*!:!) zooileder, de alleszins ge rechtvaardigde vrrhooging der tchoenpiy t bevorderde de productie teu zeerste. Jammer daarentegen, dat een uicvoerverbod van som mige soorten hee enschoeixel, gebrek aan lijn overleder en looruituren, de vooruitzichten minder rooskleurig maken. Iu ieder gevat is het verblydend, dat er in deze branche eer arbeiders te kort komen, zoodat er intusachen geen werknood bestaat. Ditzelfde geldt voor de bouwvakker, terwyl de wiukeliera bi» neringdoenden meer dau gewone druktn beleefden door de inkwartie ring in deze jtgeek. Land- en tain bouw en veeteelt bloeiden het was eu is alinog voor deze een goed"» tijd. Laten wij nu eeni-e oogen blik ken stilstaan bij andere aangelegenheden, die den voor- aitgang onzer schoone gemeente bevorderlijk zyn. Iu afwijking met de latere jaren kan wederom eeue toename v»p het bevolkings cijfer worden geconstateerd, zoodat zielental weder bi*iau^,rijk is gestegen. Het i3 te betreuren dat niet wordt voorzien in den nood ontstaan door gebrek aau arbei derswoningen. Degelijke ziet .men groote scharen fabrieksarbeiders uit de omgeving onze gemeente binnenkomen. Het woning gebrek drukt niet alleen het bevolkingscijfer, doch het is zelfs een beletsel voor de fabrikanten zich van behoorlijk personeel van elders te kannen voorzien. Wij ver namen verschillen te gevallen, dat zeer nat tige krachten niet konden worden geënga geerd omdat bet gezin geen passende woning kon vinden. Met genoegen vernemen wij, dat in den Gemeenteraad stemmen zijn op gegaan om van gemeentewege iu den wo ningnood te voorzien. Een begin werd gemaakt met het tweede gedeelte der werken tot ver betering der haven» bestaande in het verbreeden en uitdiepen der havenvaart vanaf de havenkom tot het Zulderkanaal. De uitvoering kon jammer genoeg niet tot een gelukkig einde worden gebracht. Het bleek dat dè bodemgesteldheid de uitvoering van het werk, zooals het werd ontworpen niet mogelijk maakte, in verband hiermede werd het ontwerp zoodanig gewijzigd, dat langs de boor den der havcnvaart beschoeiingen van gewapend beton zullen worden aange bracht. De uitvoering dezer wijziging moest met het oog op de najaarsweer- gesteldheid worden uitgesteld tot het voorjaar 1916. De gemeente werd een belangrijke onderwijsinrichting rijker. De normaal lessen (avondlessen) in het District Tilburg, die gegeven werden ia de ge meenten Tilburg, Geertruidenberg, Heus- den en Waalwijk worden opgeheven en in de plaats daarvan werd te Waalwijk gesticht eene dagnormaalschool voor onderwijzers die 1 Mei 1915 werd ge opend. Door de gemeente werd het schoolgebouw gesticht en aan het Rijk verhuurd, terwijl gelijktijdig twee wonin gen voor leeraren werden gebouwd. Een begin werd gemaakt met den bouw van het plaatselijk electrisch net ten aehoeve van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf, terwijl spoedig tot den houw det nettenj La de gemeenten Baardwijk en Besotjeo zal worden over gegaan. De gasfabriek bereikte in het afge- loopen jaar haar grootste prodructie het geen voor ecu gedeelte is toe te schrijven aan de groote drukte in de bedrijven, voor een ander deel aan deaanwezigheid van een groot aantal militairen, die in de drie gemeenten van het verlichtings- gebied zijn ingekwartierd. Hoe snel zich onze plaatselijke indu strie van de oorlogscrisis herstelde, moge blijken uit de volgende cijfers omtrent de werkeloosheid. 31 Augovaa 1914 ongeveer 400 werkl. gsbeel werkl. godeelt. werkl. n* dien tijd kwam geen werkeloosheid tneer voor. V» ij «rt-ezen echter dat iudien er omtrent het vrijgeven van exotische buiden en looi- middrlei-, niet spoedig verbeteriog komt, werkloosheid in de ledernijverheid wddra in hoogrt mate zal intieden. D* ichoenindustrie ondervindt evenzoo veel last en eehade vau deu belemmerden invoer van overleder en diverse fournituren die vóór den oorlog steeds nit Amerika werden betrokken. Ook ten opzichte van dien voornameu tak van nijverheid, waaraan zooveel duizeude arbeiders verhouden zijn, ia men voor de toekomst r.iet gerust. Aau de orde Onderzoek der geloofsbrieven en in stallatie van de op Maandag 22 Novem ber 1915 gekozen leden, de heeren P. van Lpon Gz., B. J. H. C. Timmermans en E. W. Klijberg. De Voorzitter verzoekt de heeren A. van Schijndel en J. van Riel zich daar mede te willen belasten. De heer van Rfel brengt rapport uit tot toelating, waarop de herkozenen hunne plaatsen innemen, terwijl zij worden gelukge- wenscht me- hunne herbenoeming. De heeren J. B. Timmermans Wz. en P. v. I.oon Gz., worden respectievelijk her kozen tot Voorzitter en plaatsverv. Voorzitter, terwijl de heer F. W. van Liempt op diens verzoek eervol ontslag wordt verleend als secretaris tn de heer M. A. J. van Liempt, Gemeente-secre taris, in zijn plaats benoemd wordt. De Voorzitter brengt ia gepaste woorden hulde aan den afgetreden titularis met wien hij ruim 38 jaar aangenaam ge arbeid heefthij memoreert enkele be langrijke passages uit deze reeks van jaren, waailn onze gemeente op het ge bied van handel en nijverheid met reu zenschreden is vooruitgegaan de heer Van Liempt Sr. heeft aan de bevorde ring daarvan ruim zijn deel Ik meen, zoo vervolgt hij, dat niemand meer dan ik daarvan getuigenis zou kunnen afleg gen. In het bewustzijn dat mijne mede leden ook deze gevoelens deelen, zeg gen wij hem hartgrondig dank en vei- ieeuen wij hem op de meest eervolle wijze het gevraagd ontslag. Den nieuwen Secretaris, die met al- gemeene stemmen is benoemd, wordt het welkom toegeroepen hij wordt ge- lukgewenscht met zijne benoeming. Men sprak den wensch uit dat bij zijnen bekenden ijver en bekwaamheid zal aanwenden ter bevordering van den handel en de nijverheid in het ressort der Waalwijksche Kamer van Koophan del en Fabrieken- De nieuwbenoemde] Secretaris wenscht op de eerste plaats een woord van dank te brengen aan den Voorzitter voor de waardeerende woorden bij het aftreden van zijn vader als Secretaris tot den scheidende gericht. Uit den aard der zaak zegt spreker wordt administratieve arbeid niet steeds tot zijn volle hoogte gewaardeerd, omdat zoo weinigen met den vollen omvang en alle bijzonderhe den van dien arbeid kunnen bekend worden. Wanneer thans van zoo alles zins bevoegde zijde de langdurige dien sten van den afgetreden Secretaris open lijk worden erkend en hem met zooveel gevoel hulde en dank wordt gebracht, kan het niet anders of de kennisneming daarvan zal den betrokkene de grootste voldoening geven. Tweedens dankt hij de vergadering voor het vertrouwen lo hem gesteld en den Voorzitter voor de hartelijke woorden waarmede hij hem het welkom toeroept. Hij hoopt, dat de verwachtingen van den Voorzitter, neergelegd in de enkele, doch veelzeggende woorden ten volle zuilen worden beantwoord. 1 )aarnaar strevende, zal hij het voorbeeld volgen van zijn vader, die, niemand kan het beter beoordeelen dan spreker zelf, met zoovenl toewijding de diensten vervulde, waartoe hij werd geroepen. Hij geeft gaarne de verzekering, dat hij zijne nieuwe functie met bijzonder genoegen aaovaardt, omdat hem daardoor de ge legenheid wordt gegeven mede te werken aan den groei en bloei van Waalwijk, hetgeen hem zeer ter harte gaat. De herbenoeming van den Voorzitter eu Vice-Voorxitter geven den Heer Klijberg aanleiding te vertolken de ge voelens der vergadering, die doer de herbenoeming bewezen heeft vertrouwen te sfelltn in het wijs beleid der function- narissen. Reeds 38 jaren zegt spreker, vanaf de oprichting der Kamer heeft de Voorzitter, ai een menschenleeftijd zijne beste krachten gewijd aan de bevordering van handel en industrie en daarmede gelijktijdig gediend de belangen onzer schoone gemeente. Wanneer hij hetn daarvoor lof en hulde breDgt, spreekt hij den wensch uit, dat het den Voor zitter moge vergund zijn nog vele jaren aan het hoofd onzer Kamer te werken en de vruchten te zien plukken van den noesten arbeid van jaren, het uitge strooide zaad te zien rijpen tot een vollen en weelderigen oogst. Ook hul digt hij den Heer P. van Loon Gt., die als Vice-Voorzitter reeds tal van jaren zijn aandeel heeft in het onvermoeide streven der Kamer. De vergadering betuigt zijn volle instemming met het gesprokene. Ter tafel komen een aantal gedrukte stukken en eenige adressen, op de lijst van stukken nader omschreven. Besloten wordt pogingen aan te wenden om den vroegen trein in de richting Lage- Zwaluwe, zooals die vroeger bestond, weer ingevoerd te krijgen. Geklaagd werd over het groote bezwaar dat thans Rotterkam van hier eerst op den mi dag is te bereiken. Aan het verzoek der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, gericht tot den Minister van Oorlog in zake „Zakenverlof en Detacheering" zal adhaesie worden verleend. Besproken werd de dreigende werke loosheid in de lederindustrie terwijl ook eenige vrees te dien opzichte werd uitgesproken met betrekking tot de schoenindustrie. Besloten werd stappen te doen om het dreigende gevaar af te wenden. Keuring Op de centrale keuring te Breda van dekhengsten van 3 —6 jaren die in 1916 voor het eerst ter dekking zullen staan werd met f 1000 bekroond de 3 jarige vos Sigismund van de associatie Nier vaart te Klundert, onlangs aangekocht te Bergen op Zoom, een viertal Belgen, waaronder de 3 jarige vos van A. Ver schoor te Almkerk met f 500. Op de keuring van 2 jarige hengsten werd geen enkele uit deze streken aangeboden. Bekroond werden een drie tal alle van Belgisch ras. Voor de onderhoudsbijdragen voor hengsten van ten minste 3 jaar waren aangegeven 42 van het trek- en 12 van het het tuigpaarden-type. Bekroond werden o.a. met f 250 Cicero van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen met f 150 Emigrant II van G. J. W. Branderhorst te Eethen, Rinaldo van A Verschoor te Almkerk en Martin van A. J. de Roon te Capelle. Verduistering van een groote partij leer Woensdag stonden te Rotterdam te recht de 26-jarige koopman M. G. V., van Duisburg, de 41-jarige koopman J. de V., van Venlo, en de 24-jarlge koop man J. K. van Nijmegen, allen te Rot- teidam gedetineerd, >als zouden zij te Rotterdam en elders in Nederland, ia de maanden November en December 1915, te zamen en in vereeniging met elkaar opzettelijk eene hoeveelheid leer, toebehoorende aau Franz Morskes te Crefeld, althans aan een ander dan een van hen, beklaagden, en wegende te zamen ongeveer 5488 K.G., welke hoe veelheid leer zij in opdracht van of namens den rechthebbende moesten verzenden. De verduistering was het naspel van een stnokkelgeschiedenis. Het O. M. achtte voor elk der drie beklaagden de verduistering bewezen, en eischte tegen ieder 2 jaar gevange nisstraf. Diocesane Inkoopsver eeniging. In de heden te Tilburg gehouden vergadering der D. C. I. (Diocesane Inkoopsvereeniging) werd besloten een leening aan te gaan van fl. 25.000 k 5 pet. Omgezet was voor een bedrag van f 440.000. De winst bedroeg f. 13.000. 5 pet. werd voor aflossing bestemd, terwijl een dividend wordt uitgekeerd van 2'/t pet. Directe Belastingen. Bij Kon. Besluit is opgeheven het ont vangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Dussen, omvattende de ge meenten Dussen, Almkerk, Drongelen eo Meeuwen zijn, met ingang van dien datum de gemeenten Dussen en Almkerk gevoegd bij het outvangkaotoor der di recte belastingen en accijnsen te Wou- drichem de gemeenten Drongelen en Meeuwen gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Waal wijk. BAARDWIJK. A.s. Zondag speelt onze R.K. V. V. „Quick" haar tweeden competitie wedstujd tegen „Unitas l" Boxtel op het teirein alhier in den Baardwijkschen overlaat. Aanvang 1 uur. „Quick" speeld in klasse B I met de volgende vercenigingen. Hollandia I Boxtel. Unitas I^Boxtel. i« i oog wat hui tot 1 not taa en elf am au de< He na de D. vo do de wi bu or H. vo sa Ut eu ut di ui in be zij va le 01 In d< R in £1 P; d b a si w d li e b

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 6