Provinciaal Nieuws oorsprong te doen beeft, is dan ook eenvoudig geen sprake. Nog ongehoorder wordt dit gebeele optreden van Engelsche zijde, indien inen weet, dat Groot-Brittannië zelf in ruime mate gedaan beeft wat het thans aan zijn tegenstander ten laste legt en waarvoor het legitieme neutrale belangen wil doen boeten. Er zijn namelijk sinds het uitbreken van den oorlog, massa's Engelsche fondsen hier te lande verkocht. Zoolang het zelf de voordeelen hier van plukt, acht Albion dergelijke ver- koopen in neutrale landen derhalve blijkbaar niet ongeoorloofd Als echter het vermoeden rijst, dat het Engelsche voorbeeld ook elders is gevolgd, dan is dit voldoende reden om met terzijdestelling van alle interna tionale overeenkomsten en zonder eenig behoorlijk onderzoek fondsen etc. uit neutrale landen aan te houden De Tubantia. Naar aanleiding van de torpodeering der Tubantia schrijft de N. Rott. Ct. 't volgende artikel, dat we met instemming overnemen Gelijk Don Quichotte tegen de schapen, voert de Dultsche marine oorlog tegen de handelsvloot. De Spaansche ridder deed het bij dag; don Tirpitz (nu voortaan don Capelle) kiest ook den nacht uit voor zijn aanvallen. En thans is de argelooze Tubantia, een van de schepen, die de trots uitmaakten van de Nederlandsche handelsvloot, als slacht- ofrer gevallen. Volgens mededeeling van ds directie der Koninklijke Hollandsche Lloyd is het prachtige vaartuig getorpedeerd een bericht uit IJmuiden spreekt van >op een mijn geloopen.» Het een is al nauwelijks minder erg en ergerlijk dan het ander. Tusschen de twee bestaat slechts het verschil van wat in het straf recht >opzet» en „voorwaardelijk opzet» genoemd wordt. Is het schip getorpodeerd, dan kan opzet, of met opzet gelijkstaande verre gaande onkunde of nalatigheid, nauwe lijks werden getwijfeld. De Tubantia was maar niet het eerste het beste vracht schip, zooals er zoovele zijn, en die licht met elkaar kunnen worden verward. Het schip behoorde tot die soort van weinig talrijke schepen, welke elk zeevaarder, die wat belangstelling heeft in zijn vak, kent. Het schip behoort daarenboven tot eene stoomvaartlijn, waarvan vaar- plan en vaarroute bekend zijn. Elke oorlogsvaarder, die eenige verantwoor delijkheid voelt, moest ervan op de hoogte zijn, dat het schip dien nacht bij de Noordhinder voorbijkwam. Wanneer dus in het donker het was omstreeks half 3 in den nacht, toen het schip werd raak op een voorbijgaand groot schip ten-, en professorale protesten zullen dit niet te weeg brengen, doch men mag verwachten, dat onze Regeering zich in zeer krachtige termen tot de Berlijnsche autoriteiten zal richten. Zij zal dan verzekerd kunnen zijn van alge- meenen bijval in het land. De positie van kleine landen wordt langzamerhand ellendig in deze strijd vóór de kleine natiën en vóór de vrije zee. Het is reeds maanden geleden, dat wij hetgeen van twee zijden tegen ons land wordt gedaan, als «een wedstrijd in onrecht» betitelden, en de toestand is er sedert niet beter op geworden. De strijder voor het recht van de kleine na tiën houdt onze schepen aan, gapt eruit wat vau zijn gading Is, belet de toe voeren naar ons land, en dwingt onze Industrie hoe langer hoe meer tot stil stand. De strijder voor de vrije zee boort onze schepen zonder meer in den grond, en tracht op die wijze onze scheepvaart en handel onmogelijk te maken. Wij dreigea onder de belangelooze liefde van de twee strijdenden te wor den vermorseld De gezant van Bolivia te Berlijn, dr. L. Salines Vega, die met echtgenoote en drie kinderen aan boord van de Tu bantia was, heeft, naar de Telegr meldt, aan boord een portefeuille met een be drag van f150,000 achtergelaten. Ook een tasch met oft'icleele stukken van de legatie is hij kwijt geraakt. Weer een stoomschip op dezelfde plaats gezonken. HOEK VAN HOLLAND, 17 Maart. Volgens een juist ontvangen draadloos bericht verkeert een stoomschip in nood nabij het vuurschip Noord-Hinder op de zelfde plek waar gisteren de Tubantia werd getorpedeerd. Reddingsbooten zijn ter assistentie vertrokken. MAASSLUIS, 17 Maart. De red- dingssleepboot „Seine" en eenige torpedobooten zijn van VllssiDgen ver trokken naar den Noord-Hinder om zoo noodig, assistentie te verleenen. VLISSINGEN, 17 Maart. Te half zeven vanmorgen is bericht ontvan- vangen dat bij den Noord-Hinder weer een schip zinkende is. De militaire staf deelt ons mede, dat het Zweedsche stoomschip Ask, van Stockholm, een ongeval is overkomen. Het woidt gesleept door het Noorsche stoomschip IJsbeth. Van de Nederland sche torpedobooten werd geen assis tentie noodig geacht. Het schip pas seerde 9 u. 30 het lichtschip Noord- Hinder, koersende om de Oost. f 0,10 of f 0,2 5 storten voor dit zeer goede doel, daar iedereen begrijpt, dat de tuberculosebestrijding, zooals men deze thans aanpakt, heel wat geld ver slindt en toch is 't een groot voorrecht voor onze plaats en omgeving zoo iets te bezitten. De kaarten kunnen natuurlijk ook buiten de drie plaatsen gerust worden aangeboden. De huidenqnaestie. Omtrent de bekende huidenquaestle valt nog »iets te melden. De heer van Gijn is dezer dagen na een moeielijke reis uit Engeland teruggekeerd. Waar hij nog geen rapport aan regeering en N. O. T. had uitgebracht, kon hij zich over 't resultaat zijner besprekingen nog niet uitlaten. Aanbesteding. Bij de gisterenavond gehouden aan besteding voor het bouwen van een klooster voor de Eerw. Zusters Dochters van het H. Hart, in de le Zeine'alhier, werd ingeschreven als volgt W. v. Heesch f 17,777 Wed. Aarts en Zn. 17,646 H. v. d. Meijs. Besoijen 14,664 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Landstorm. Bij de op 14 Maart I. 1. te Tilburg gehouden keuring van landstormpllchti- gen der jaarklasse 1911 uit deze gemeente zijn 5 personen geschikt en 5 ongeschikt bevonden. Ongevallen. Een officier werd gistermorgen in de 2e Zeine van zijn paard geslingerd en bij v. H. bewusteloos binnengebracht, waar hij weer spoedig opknapte. - M. v. T. te Sprang, werkzaam op de lederfabriek der firma v. I. W. Co. kwam met een vliegwiel in aanraking. Bewusteloos werd hij opgenomen en had een diepe wond aan 't hoofd gekregen. Zekere B., werkzaam op de schoen fabriek van de fa. v. d. H. te Besoijen is gistermorgen met z'n voet tusschen een kamwiel der hakkenprrs geraakt, zoodanig dat een smid en een genie soldaat door gedeeltelijk demonteering der machine, hem moesten verlossen. De voet is zeer ernstig gekwetst en per brancard werd het jongmensch thuisge- brachf. een torpedo is afgeschoten, moet degeen, die daartoe order gaf, met groote waar schijnlijkheid, zoo niet met zekerheid hebben geweten, dat hij de meeste kans had, de Tubantia te treffen. Aanroeping, onderzoek, waarschuwing, niets daarvan schijnt te hebben plaats gehad. Het is bar, erger dan tot nu toe ten aanzien van een Nederlands schip plaats gehad heeft. Met de grootste mogelijke on verschilligheid omtrent de gevolgen moet het schot maar gelost zijn. Er zijn geen woorden te vinden, om deze wandaad, die tegen alle herhaalde Duitsche ver zekeringen en toezeggingen indruischt, te kwalificeeren. Geen uitvluchten kunnen baten het Duitsche marinebestuur moet ervoor ver antwoordelijk worden gesteld. Heeft de (duikboot)kapitein, die het sch )t lossen liet, een flater begaan dan is cit eene zaak tusschem hem en zijn marinebestuur. Van Nedeilandsche zijde heeft men daar mede niets te maken hier mocht slechts worden geëischt, dat nu eindelijk aan de Duitsche vloot instructies zouden zijn gegeven, waardoor flaters werden voor komen. Wij hebben alleen met de feiten te doen, en die eischen, dat eens voor goed aan dit ergerlijk bedrijf tegen Nederlandsche schepen een eind wordt gemaakt. Dit, in de veronderstelling, dat het schip is getorpedeerd. Is het schip op een mijn geloopen, dan is het feit niet minder ergerlijk. Bij gebruik van veran kerde zelfwerkende contactmijnen moeten alle mogelijke voorzorgsmaatregelen ge nomen worden voor de veiligheid der vreedzame scheepvaart is bij de laatste vredesconferentie zwart op wit vastgesteld. Niettegenstaande dat worden er in het vaarwater, dat het algemeen gebruikte vaarwater is van de vreedzame Nederlandsche scheepvaart, zonder dat van eenigen om van alle mogelijke* maar niet te spreken voorzorgsmaat regel in het belang van de vreedzame scheepvaart iets blijkt, mijnen geplaatst. Dit toont een onverschilligheid voor het lot van de neutrale vaart en een min achting voor contractueele verplichtingen die met opzet gelijk staan. Dit is, op voorhand de aansprakelijkheid voor de eventueele gevolgen aanvaarden. Ge- eischt mag wordeo, dat dit bedrijf, dat, naar het schijnt, aan den mond van de Theems reeds lang in practijk is, althans in volle zee, en in de routen, die de vreedzame scheepvaart genoodzaakt is, te volgen, stopgezet worden zal. Kran- Waalwijk, 18 Maart 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Tuberculosebestrijding. Onderstaande circulaire is door het bestuur der St-Cornelisstichtlng met een of meer prikkaarten aan verschillende dames in Waalwijk, Baardwijk en Be soijen gezonden „Daar wij tot onze spijt niet mede kunnen werken tot den verkoop de Emma-bloem^ voor dit jaar, moeten wi wel een anderen weg inslaan, om geld in te zamelen voor het zoo absoluut noodzakelijke doelDe bestrijding der Tuberculose. De finantien onzer Vereeniging,het R.K. Groene Kruis, zijn helaas al zoo slecht, dat wij de hooge kosten aan die bestrij ding verbonden niet uit de kas der Ver- eeniging kunnen bekostigen en geven U de verzekering, zoo het eenigszins mogelijk ware, wij niet bij U om extra steun zouden aankloppen. Om ons doel te bereiken, stellen wij ons voor zoogenaamde Prikkaarten te laten clrculeeren en zijn zoo vrij U hier van eenige toe te zenden, met beleefd verzoek, Uw best te willen doen, om de hokjes, het zijn er maar weinige, met een speldje aangeprikt te krijgen. Wij twijfelen niet, of U zult zeer zeker met ons flink mede willen werken, om de zaak zoo goed mogelijk te doen slagen en betuigen U hiervoor reeds bij voorbaat onzen besten dank. Mocht U nog nadere inlichtingen wenschen, zijn ondergeteekenden gaarne bereid deze te geven. Zoodra de kaart vol geprikt is, gelieve U deze met het geld te bezorgen bij den lieer C. Witlox- Mastboom. Deze circulaire kunt U tevens gebrui ken, om Uwe vrienden en kennissen met het doel op de hoogte te brengen. Deze kaarten zijo thans in omloop gebracht omdat dit jaar, zooals blijkt uit bovenstaande circulaire, het R. K. GroeneJKruisgeen Emma-bloem mede ten verkoop zal aanbieden. Wij vertrouwen dat velen zullen willen bijdragen, door een prik in de kaart te doen en daardoor Stier enkeurin g. Bij de Vrijdagmiddag gehouden stie renkeuring werden ter keuring aangebo den 48 stuks, waarvan 18 werden goed gekeurd. Spoorweg door 't Land van Altena. 7 Januari hebben de leden van bet uitvoerende Comité, de H.H. Ridder van Raarosdonk, Snijders, Burgemeester van Dussen en Verhagen, Burgemeester van Woudrichem een audiëntie gehad bij Z Exc. den Minister van Waterstaat, en Donderdag 23 Maart zullen deze met de Burgemeesters der belangheb bende gemeenten te Dussen in het Raadhuis vergaderen, om den uitslag dier audiëntie mede te deelen en plan nen vast te stellen wat verder dient gedaan te wordeo. Dit alles geldt den spoorweg door het Land van Altena. Er is dus actie. Dat geeft hoop Naar ons ter oore kwam, gaan de zaken goed staan voor de streek, die zoc lang geisoleerd lag. Prot. Noordbr. De Hanze. Gisterenmiddag om drie unr hield in de zaal der Liedertafel te Tilburg de Hanze in het Bisdom Den Bosch een buitengewone centrale vergadering. De waarnemend voorzitter, de heer J. Schoenmakers, leidde de vergadering en besprak het credietvraagetuk, dat hij zoo urgent noemde voor den middenstand, dat deze bijeenkomst er afzonderlijk voor belegd wan. Vertegenwoordigd waren 35 afdeelingen. De heer mr. J. B. Hengst uit Den Bosch besprak het nut en de werking van het te stichten Hanzebureau van advies. Spreker wees op de tekortkomingen in elk opzicht, commercieele, technische en juridische, welke by den middenstand zijn waar te nemen en pleitte in dit verband voor deskundige voor lichting. Die kan men nu krijgen van het Hanze-adviesbureau tegen behoorlijken prijs. Vooral op het gebied van administratie voeren zal de meestuigebreide hulp kunnen geboden worden. Enkele tot hem gerichte vragen beant woordde mr. Hengst tot ieders genopgen. De heer M. Verberk, directeur der Han- zebank te 'a Bosch, zette vervolgens uiteen het nut, de noodzakelijkheid en de werking der HaDze-borgmaatschappijze stelt aichjten doel crediet te verschaffen aan hen, die de door de Hanzebank verlangde borgstelling niet kunnen storten. De maatschappij, die nationaal is, tracht haar doel te bereiken a. door het aangaan van borgtochten ten »ehoeve van natuurlyke en rechtspersonen, die, aangesloten bij een bisschoppelijk erken de Middenstandsvereeniging, bedrijfscrediet wenschen te bekomen van een in Nederland gevestigde Hanzebank b. door het verstrek ken van borgstelling aan personen, die re- kenplichtig zijn aan leden of instellingen der onder a genoemde Middenstandavereenigingen. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f 255.000, verdeeld in 5 serieën elk aandeel, recht gevende op één stem, is groot f 500, en splitsbaar in stukken van f 100, Voor- loopig behoeft slechts 10 pCt. gestort te worden. De aandeelhouders krijgen 5 pCt rente en een maximum dividend van 6 p(Jt. In het reservefonds gaat 30 pCt, terwijl eindelyk nog 30 pCt, aan de borgtocht.ïemers wordt terugbetaald. Spreker deelde mee, dat waar schijnlijk nog heden de eerste serie zou ge plaatst zijn. In antwoord op enkele vragen deelde dr. v. Beurden mee, dat de leden der gilden niet afzonderlyk lid behoefden te zijn. Ten slotte gaf mr. J. B. Hengst nog een uiteenzetting van de inrichting en werking der Hanze-brpotheekbank. Spreker definieerde eer6t het begrip hy potheekbank en betoogde toen in den breede het nut, de noodzakelijkheid en de mogelijk heid van zulk een bank vooi de leden. Als bestuursvorm is gedacht die der naamlooze vennootschap, terwyl het bestuur zal gelegd worden in banden van zooveel mogelijk medesprekenden. Het kapitaal zal bedrag-n een millioen gulden. De inrichting is geheel op socialen leest geschoeid, hetgeen blyken moge uit de winstverdeeling aandeelhouders 6 pCt., geen tantièmes voor commissarissen en van de winst minstens 30 pCt. terug san de hy- potheek-geverr. Nadat mr. Hengst ook hierop nog enkele toelichtingen had gegeven, sloot de voor zitter onder dankzegging de vergadering. Jubilea bij den Provincialen Waterstaat. De heer H. J. L. M. van Schevich- aven, hoofdingenieur van den provincia len waterstaat in Noord-Brabant, zal op 1 April a.s. den dag herdenken, waarop hij veertig jaren geleden in provincialen dienst trad. Ook de heer H. Wijnands, opzichter van den prov. waterstaat in den dienst- kring Heusden, viert dien dag zijn 40- jarig jubilé. Prov. Ct. waardoor deze geheel verjletteid werd. CAPELLE. Bij de op 13 Maart door Burgemeester en Wethouders dezer ge. meente gehouden verpachting is de voor- ste aanwas van het Vaartje gelegen teQ Oosten van het Veerpad onder Neder- veen, Capelle en het Waardje voor den tijd van 4 jaren verpacht voor f 40,-» 'sjaars en eenige landerijen met t gras aan de bermen der wegen voor den tijd van twee jaren voor f618,'sjaars. De landstormplichtigen der jaar klasse 1912 L. Koenen, Th. A. Konings, J. Moiegraaf, J. Paans, G. Rösenbrand en A. Wagemakers zijn op 9 dezer te s Hertogenbosch ingelijfd bij het Depot der 2e Infanterie brigade. In den tuin van A. v. A. alhier zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag eenige vruchtboomen uit baldadigheid beschadigd. Dader onbekend. CAPELLE. Algemeene vergadering der stierhouderijvereeniging »Vooruit- gaog zij ons Streven* op Dinsdag 21 Maart 1916 's avonds 6'/2 uur bij Jan Treffers te Vrijhoeven-Cappel. Aau de orde Rekening en Verantwoording. Verkoop van den Stier. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN Sprokkelen in 't Renkum- sche bosch Kijkje van het Morenie- olieveld in Roemenië Kardinaal Mer- cier te Rome De Kathedraal St. Bavo te Haarlem St. Dominicuskerk te Utrecht Acht prachtige kiekjes van de Nederlandsche Vliegtuigenfabrlek Dorpsgezicht in Laren »Terug uit zee« naar H. W. Mesdag. Jan Bo- gaerts met twee zijner schilderijen Russisch gevangenenkamp te Beverloo Twee kiekjes van het front ia Noord- Frankrijk HoogEerw. Heer I. S. Ca- moy Eerw. Zuster Leocritia Op weg naar den schaapstal Zuster Do- nata. Zuster Lebuïaus G. Riepstra C. J. Vreeswijk A. van Breukelen Afgebrande klompenfabriek van Gebr. van Strijp te Mill Tooneelvereeniging »Oud Kunstgenot* te Ovezand R. K. Jongensbond St. Martius te Arnhem. TEKST Toch een, door Mathilde Westerveld, roman van Agatha de Haan Jan Bogaeits, door Herman Moerkerk Hoe de hoeve haar naam kreeg, door Wa. Brouns van Besouw. De Klokken van Baardwijk. De raad der gemeente Baardwijk be sloot in Juli 1915 tot onderhandschen verkoop van twee oude klokken, zich bevindende in den gemeentetoren aldaar, voor f 900. Hiertegen rezen bezwaren o. a. van de zijde der Ned. Herv. gemeente te Baard wijk, die van de klokken of van één er van gebruik maakte voor het luiden bij verschillende plechtige gelegeaheden, als bij het oproepen der geloovigen tot kerkgang, bij begrafenissen, enz. Gedep. Staten van Noordbrabant ont hielden daarop bij besluit van 1 De cember jl. aan het gemeenteraadsbesluit hunne goedkeuring en bij een heden in de openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, medegedeeld koninklijk besluit is het door den gemeenteraad tegen het besluit van Gedep. Staten ingesteld beroep ongegrond verklaard, uit overwegiog, dat zoowel met het oog op het belang der Ned. Herv. gemeente te Baardwijk als uit historisch monuwen- taal oogpunt bezwaar bestaat tegen ver koop der klokken en hiertegenover door den gemeenteraad niet aannemelijk is gemaakt, dat het plaatselijk belang, waaronder in dit geval blijkbaar het financieel belang der gemeente is te verstaan, den verkoop rechtvaardigt. BAARDWIJK. Bij het prijsbiljarten om eene luxe-vogelkooi in het café van Eeuwijk, werd deze gewonnen doorjos. van Heijst, Candidaat-Secretaris met 28 punten in 10 stooten. SPRANG. De landbouwer A. v. B. kreeg een klap van een koe tegen zijn hoofd, met het gevolg dat zijn wang zoodanig werd verwond dat geneeskandige hulp moest worden ingeroepeu. Bij verharing heeft de landpacht der diaconie der Ned. Herv. Gemeente c.a. f 300 sjaars meer opgebracht als by de vorige verhuring. De schoenmaker A. V. kwam met één zijner vingers onder de Stanz-machine, WASPIK, 14 Masrt. Den 4en October 1915 werd in 't Liesbosch bij Breda een tehuis ingericht voor eenige arme Belgische jon. getjes, die door de goede zorgen van het R. K huisvestingkomitee fe Leiden nit de verwoeste streken van België gehaald waren. De Dordtsche vakanMekolonie had tót dat doel bereidwillig haar tehuis te L'.esbosch aan den ZeerEerw. heer pastoor Hoefna gel, vice-rector aan de St. Majellaschool te Dongen, afgestaan. Vol ijver en vertrou wen op de .Jiulp van boven, begon de pastoor, krachtig gesteund door een staf van medewerkers, dit schoone en edel werk. Het aantal jongens groeide steeds aan, daar het R. K. huisvestingkomitee steeds meer dere kinderen uit België haalde. Deze omstandigheid en tevens de noodzakelijk heid, dat de Dordtsche vakantiekolonie voor den zomer het tehuis voor hare eigen kin deren moest beschikbaar hebbeD, waren oorzaak, dat naar een grooter en ruimer tehuis moeBt gezocht worden. Dit vond men te Waspik, waar de geachte familie Kamp hare groote en ruime villa voor T komitee beschikbaar stelde. Daer nu zijn op 't oogenblik een 30-tal jongens ondergebracht en 't is een lust te zien hoe die arme stumperde daar verzorgd en verpleegd worden en hoe men hier ge woekerd heeft en nog woekeren moet met de bescheiden, al te bescheiden niiddeleD, waarover men te beschikken heeft. Aan deze inrichting bracht heden de di- rekteur van het Huisvestingkomitee. de heer Kellenaers uit Leiden een bezoek en hij vertelde, dat by verstomd had gestaan over den heerlijk schoonen weldadigheidszin van 't op het gebied der weldadigheid zoo on uitputtelijke Noordbrabant. Hij zeide, dat hij van deze inrichting de schoonste verwachtingen heeft voor de toe komst, dat dit werk een der mooiste en dankbaarste is, dat door het komitee is tot stand gebracht. WASPIK. Op de 16 Maart alhier gehouden voorjaarsmarkt van hoornvee en varkens werden aangevoerd 196 stuks vee en 6 manden varkens. De handel was zeer levendiger werden goede prijzen gemaakt. De kramers, die weder talrijk waren opgekomen, maakten zooals altijd, goede zaken. De uitgeloofde prijzen vielen ten deel aanM. Paans, Capelle, J. de Jong, Sprang, D. Langerwerf, Waspik, H. van Wanroij, Waspik, J. Huijben, Dongen, J. Treffers, Capelle,- W. v. d. Schans, Sprang, en G. de Bruijn, Capelle. Na een inleidend woord van den WelEerw. kapelaan de Beer, sprak gis terenavond de heer Leerakker uit Haar lem voor de ledeo vau den landarbei- dersbond. In krachtige taal wekte hij op tot het katholiek vereenigiagsleven. Vooral spoorde hij de arbeiders aan, zoowel in het belang van patroon als werkman, om in overleg met de werk gevers een kollectief kontrakt vast te stellen. Hierbij kon eene loonregeling getroffen worden, waarbij rekening werd gehouden met dezen duren tijd. Door de metaalbewerkers werd een afzonderlijke bond opgericht met 11 leden. Het katholiek vereenigiagsleven be gint in deze gemeente, dank vooral den ijver van den WelEerw. heer Kapelaan De Beer steeds meer en meer te bloeien. De mazelen breiden zich in deze gemeente sterk uit. Er is schier geen huisgezin, of er zijn één of meer kinderen aangetast. Het schoolverzuim neemt hierdoor zeer toe. DUSSEN. In de hedenmorgen gehou den raadsvergadering werd aan den heer A. Verhoeven op diens verzoek eervol ontslag verleend als ontvanger. De heer Verhoeven heeft dit ambt gedurende 37 jaar op de meest correcte wijze vervuld. gatrnflnn —J h.'ï mü.f lub- r——•!««- CctuorCBj >Ur

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 6