6 Cent R, K. Dienstbode, een: li, K, Keukenmeid, E STIKSTERS STIKSÏERS EN ZWIKKERS E Alles moet weg. Notaris Canters HVEIITVAn!SBKOTE0«FMKlEK Or, H, G, LANGEMEIJER, Veflichtlngs-Aitikelen. Afbraak te koop! 1, VAN OER WEE-COOLS 1 f|SLAAPKAMER-AMEI'BLEMEflTO A. C. van der Meulen Zon m, Gemengd Nieuws. BEKEDMAKING. een Heerenhuis met Tnin meubelen, Notaris Canters verkoopen GEVESTIGD Winkelgoederen Oroetats larloktli( v. d. aard ia Nsdsrlaad. /I I I BEDDEN. MATRASSEN, U| I DEKENS, IJZEREN JiU LEDIKANTEN enz. Dit blad kost slechts Advertentiën» gevraagd Leerling-Snijder GEVRAAGD een TE HUUR gevraagd verkoopen Arts. Deurwaarder Gerris verkoopen. Kaatsheuvel Drukwerken op elk gebied Registers naar ieder model Sierlijke uitvoering. Billijke prijzen Geregeld voohanden: Pensmarkt 22 en 24 's-BOSJH Telef. 571 Ontvangen (Heikant) te Tilburg is overleden. Kapelaan Van Groeningen werd in 1879 geboren, in 1906 tot priester gewijd en was sedert 1904 in genoemde parochie te Tilburg werkzaam. De jeugdige veelbelovende priester rustte in vrede 1 Tienduizend gulden aan effecten vermist In de rijtuig en wagenfabriek van den beer H. Sleumer, aan den Binnenkant 10 te Amsterdam, is, naar deze bij de politie heeft aangegeven, Zondag in den loop van den dag een inbraak gepleegd. Door middel van een val- sche sleutel zou de brandkast zijn geforceerd, waaruit voor een waarde van over de f 10.300 zou zijn ont- vreemd en wel een bedrag van ruim f 10.000 aan Russische, Belgische en j Fransche effecten, benevens f 305 aan banknoten en nog eenig goud- en 1 zilvergeld. Sporen van braak waren volgens de »Tel« niet aanwezig. Een ledig geldkistje is in beslag genomen. Van de daders nog evenmin een spooreenige zilveren en gouden voorwerpen zijn onaangeroerd blijven staan. Drie jongelieden verdronken. Zondag tegen den avond had te Nijmegen een droevig ongeluk plaats. Een viertal opgeschoten jongens van ongeveer 20-jarigen leeftijd waren aan bet roeien op het riviertje het Meer. Zooals helaas veelal gebeurd, vermaak ten men zich met schommelen, met het gevolg dat het bootje dat daarbij nog lek was, kantelde, en alle vier te water geraakten. Slechts één van hen kon worden gered. Drie jongens, Sewalt, Aalders en Van der Wiel verdronken jammerlijk. Complot in Ierland De Brlt^he Admiraliteit heeft bekend gemaakt dat tusschen 20steo en 21sten een poging is gedaan om wapenen en schietvoorraad te landen in Ierland. Dit geschiedde door een schip, dat zich als neutraal vaartuig voordeed, doch dat in werkelijkheid een Duitsche hulpicrttiser was, die bijgestaan werd door een Duitsche onderzeeboot. De hulpkrulser werd in den grond ge boord en een aantal personen is gevangen genomen. Onder de gevan genen is Sir Roger Casement, die sinds den aanvang van den oorlog in Dultschland een anti-Britsche campagne heeft gevoerd, welk beoogde, Iersche gevangenen tot verraad over te halen. Te Eindhoven kreeg de vrouw van den boekhandelaar v. d. H. terwijl zij in de kerk zat om te biechten te gaau, een benauwdheid en was plotseling dood. Maandag zag de wacht-comman- dant, dat een soldaat die in de provoost zat, aan een touw hing. In een oogwenk werd het touw doorgesneden en werd door middel van zuurstofapparaten ge tracht de man weer tot het leven terug te roepen. Na een uur bezig te zijn geweest mocht men daarin slagen. Thans is de arrestant overgebracht naar het hospi taal. Verhongerd te midden van overvloed. Een oude vrouw uit het stadje Weinberg bij Praag, die bij haar dochter in het dorp Wrschowitz op bezoek giog, vond bij aankomst de deur der woning gesloten. Op herhaald kloppen geen gehoor krijgend, nam ze haar toevlucht tot den slotenmaker en liet de deur opensteken. Binnentredend vond ze haar dochter dood liggen. Blijkbaar was de jonge vrouw den hongerdood gestorven. Het merkwaar digste van het geval is echter, dat het huisje een waar magazijn van levens middelen was. De in de woning saam- gebiachte voorraad was groot genoeg om een heel gezin weken lang van voedsel te voorzien. Men meent nu met een geval van krankzinnigheid, door de oorlogstoestanden te voorschijn geroe pen, te doen te hebben, oorlogspsycose. Brutale straatroof. Petersburg's straten zijn bet tooneel geweest van een brutalen straatroof, die in opzet gelijkt op een verkleine uitgaaf van de heldendaden der auto bandieten, Op klaarlichten dag hielden drie gewapende mannen een rijtuig aan, waarin zich een bediende van een Petersburg's fabriekskantoor en een jon gen bevonden, die twee pakketten met banknoten, een van 5000 gulden en een van 42000 gulden overbrachten voor de uitbetaling der loonen. Den bediende en den jongen gelas ten ze„Handen omboog", ze grepen t pakje met f 5000 erin, doch zagen het grootere over het hoofd en sloegen op de vlucht. Toen ze achtervolgd werden, schoten ze een hunner achter volgers, een burger, dood en ze verwonden een soldaat. Door de over macht gedwongen snelden ze verder en vluchten in een alleenstaand huisje van één verdieping. Dit huisje word omsin geld en hier werd het vuren over en weer voortgezet. De roovers schoten een 100-tal patronen at en verwonden nog twee politie-agenten. De politie sloeg een raam aan den achterkant van het huis in en stak het huls met petroleum in brand. Toch bleven de roovers zich zoo lang mogelijk verde digen tegen de politie die zich met wapenschilden beschermde, toen ten laatste het schieten ophield en de vlammen waren gedoofd vond men de twee lijken der roovers met kogels in het hoofd. Blijkbaar hadden ze zichzelf doodgeschoten, liever dan zich over te geven. Van een burgemeester en Paascheieren. De burgemeester van Tilburg, mr. Vonk de Both heeft zijn gemeentenaren door een daktischen en praktischen maatregel dit jaar aan betrekkelijk goed- koope Paascheieren geholpen. Men weet dat de eieren tegenwoordig 7 en 8 cent per stuk kosten en voor den kleinen man zijn wat de druiven waren voor Reintje den Vos. Op de marktdag voor Paschen kwamen de boeren en boerinnen van de omstre ken van Tilburg en van ver daarbuiten met volgeladen korven met eieren en dachten in Noordbrabants Manchester een buil vol zilverlingen in ruil voor de producten hunner kippen te bemachtigen. Maar dat viel hun leelijk tegen. Toen de Tilburgsche markt vol begon te komen werd eensklaps een burgervader- lijk edikt uitgevaardigd, dat geen enkel ei van die er waren Tilburg meer mocht uitgevoerd worden. De opkoopers, die tot zelfs van de meest verwijderde streken waren geko men om mazzel te maken met den uitvoer, keken schrikwekkend op hun neus, omdat ze onverrichterzake met er op toegeven van de trelnkosten, naar buiten moesten trekken, terwijl de boe ren kippenvel kregen, toen ze vernamen, dat de Burgemeester al de eieren tegen 5'/2 cent in beslag nam, om den Til- burgers te voorzien van goedkoope Paascheieren. Bankdiefstal. Wij hebben dezer dagen meegedeeld dat bij een groote bankinstelling te Am sterdam een enveloppe gestolen was inhoudend f 4500 aan bankpapier. De dader van dezen diefstal, een beambte der bank, is gistermiddag aangehouden. Hij heeft zijn misdrijf reeds bekend. Een groot deel van het gestolene is terug gevonden. Omtrent deze aanhouding meldt het Hbld. Een week geleden, op 12 April, deed de directie van de Rotterdamsche Bank- vereeniging op het Rokln bij de politie aangifte, dat een enveloppe, inhoudende f 4500 aan bankpapier, welke op 3 April, 's middags tegen drie uur, aan het loket voor Ingekomen brieven in het bankge bouw was afgegeven, verdwenen was. De gegevens, verschaft door de bank- administratie, wezen reeds dadelijk uit, dat de schuldige zich moest bevinden onder het 350 man tellende bankperso neel. De inspecteur J. F. van Slobbe, van het politiebureau St. Pietershal, werd met het onderzoek belast. Hij stelde in het bankgebouw een omstandig onder zoek in en deed huiszoeking bij een tiental employé's der bank. Een hunner, een jongmensch van ongeveer 25 jaar, die werkzaam was in de nabijheid van het loket voor de logekomen brieven, had een bedrag van ongeveer tweehon derd guide j in zijn bezit. Ook werd in zijn woning een spaarbankboekje gevon den met een vrij aanzienlijk bedrag. Ge vraagd. hoe hij aan dit geld kwam, zelde hij, dit overgespaard te hebben. Dit kwam den inspecteur niet zeer aannemelijk voor, gezien het feit, dat de beambte, die on geveer twee jaar bij de bank in betrekking was, niet meer dan 55 gulden per maand verdiende. Maar bij gebrek aan verdere aanwijzingen kon de inspecteur niet tegen dezen beambte optreden. Hij zette echter zijn nasporingen in deze richting ijverig voort en meende ten slotte voldoende aanwijzingen tegen den jongen man te hebben. Deze werd gistermiddag op het bureau St. Pietershal ontboden, doch hield zijn onschuld vol. Tegen een nieuwe huiszoeking had hij geen bezwaar en hij overhandigde dan ook aan den Inspecteur zijn sleutels. De heer van Slobbe ging weer overal in de woning aan het snuf felen en vond in den kofter van den jongen man een wandtekst in lijst met het opschrift: »Vrede zij met u« in ge borduurde letters. Terwijl hij dit voorwerp in de hand nam en het betastte, sprong het stuk karton, dat de achterkant vormde los en voor de verbaasde oogen van den inspecteur vertoonde zich, verborgen tusschen de voor- en achterzijde van den wandtekst, een pakje >roode ruggetjes* bankbiljetten van duizend gulden Ze te voorschijn halen was het werk van een oogenblik het waren vier bankbil jetten van duizend gulden de nummers stemden overeen met die der vermisten biljetten. Toen inspecteur Van Slobbe met zijn vondst terugkwam op het bureau, legde de bankbeambte een volledige bekente nis af. Bij fouilleerlng werd nog ruim 170 gulden ia zijn bezit gevonden. Gasverstikkinq. Buren merkten gisteravond op, dat er een sterke gaslucht kwam uit pand no. 70 aan den Bergweg te Rotterdam, bewoond door de heeren H. L. P. en G. P. met hun zuster G. P Ook hadden zij den geheelen dag op de veianda de hond hooren blaffen en de buren niet opgemerkt. De politie werd gewaarschuwd en verschafte zich door een raam toegang. Een gasfitter vergezelde de agenten. Heel het huis bleek doortrokken van gas. De jongste broer, de 50-jarlgc heer G. P., werd bewusteloos, geheel gekleed in de gang gevondeneen portementeau was op bem gevallen. Zijn 55-jarige oudere broer H. L. P. en zijn 60-jarige zuster G. P. lageo ontkleed te bed, eveneens buiten bewustzijn. Alle drie werden naar het ziekenhuis op den Bergweg gebracht, waar men getracht beeft met eeD zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, doch te vergeefs. Vermoedeluk waren zij reeds veischeidene uren dood. Een onderzoek in het huls heeft uitgewezen, dat alle gaskraantjes be hoorlijk gesloten waren, maar de ver- bindingsptjp, die ('en gasmeter met de straatleiding verbindt, was afgebroken. Uit het ontstane lek stroomde het gas. De breuk, is naar men vermoedt, door verzakking van de straat ontstaan. Doodgeschoten. Maandagavond om half 12 nor ontdekte de schildwacht H. r. B. aan de artillerie- stallen in de Schaepmanstraat te Tilbnrg de 25-jarige A. Zaideman uit Groningen, die de rustkamer was binnengedrongen om er zich aan diefstal schuldig ie maken. Toen Z. zich ontdekt zag, wierp hij zich op den schildwacht, die daarop met xyn revolver in de lucht vuurde. Wijl deze bedreiging Z. evenwel niet op de vlucht joeg, schoot v, d. B. andermaal en nu zoo dat Z. onmiddel lijk dood neerstortte. Per politie-brancard is Z. naar de alge- meene begraafplaats overgebracht. De Burgemeester der gemeente Waal wijk maakt bekend, dat ter Secretarie aanvragen kunnen worden ingediend tot het verkrijgen van wittebrood voor hen, die dit volgens medisch attest be hoeven. De aanvragen daartoe, schriftelijk in te dienen,moeten duidelijk opgaaf be vatten van naam en woonplaats van den aanvrager, alsmede van den bakker, van wien men het wittebrood wenscht te betrekken. De aanvragen waarbij geen medisch attest in ingesloten zullen worden^fter- zijde gelegd. Waalwijk, den 22 April 1916. De Burgemeester voornoemd, Th. de SurmontJde Bas Smeele. Vader en Moeder, De kinderen incluis Poetsen hun- schoenen Met Erdal in huis. zwartgeel brutcv Goedkoop varkenavleesch. Der week. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, eene nette bekwame die een goede burgerpot kan koken en met de hulp van een tweede meid, alle verdere huiselijke werkzaamheden zelfstandig kan y er richten Wasch buitenshuis. Hoog loon 9257 Bjj F. ROXS-v. Dblvt, Brood-, Koek- en Banketbakken], Besoijen, Te Breda wordt gevraagd in eene nette familie goed kunnende koken en netjes werken. 9268 Brieven met opgave van laatste betrekking, leeftijd en wanneer vrij onder lett. XI. G. 980 Alg. Adv,- Barean D. Y. ALTA, den Haag. 22 jaar, R K. wenscht te veranderen. Bekend met dubbel boekhouden, corr. vlot Fransch en Duitsch. Beste getuigschriften. 9246 Brieven onder nummer der adver tentie Mn het bureau van dit blad. voor hoofdzakelijk 9245 HEERENWERK, tegen goed loon en va^t werk; ook niet ongenegen stukwerk AAN HUIS te geven mits bekwaam Adres N.V. VAN DER SANDEN'S Stoom«cho8nfabiiek, te Veldhoven. JOHAN VAN HARUN, Stoomschoenfabriek, Baardwijk vraagt nog enkele bekwame Hoogste loonen. Een FLINKE JONGEN kan als 9278 geplaatst worden. als LEERLING-SNIJDER, bij R. DE RU IJ TER, 9262 te Waalwijk. in de STATIONSTRAAT. Brieven met opgave van prijs onder nummer der advertentie aan het Bareau van dit Blad. 9277 Door vertrek te Koop waarbij C*nape en zes Stoelen groen- bronszijden Pluche, Ta'el, Spiegel, Kachels, Reuzeng'smafjou, 2 Regu- lzteurklokken, Kookfornois, Hittuig, Dogkar, Brik, Handwagen, enz. en». H. KOMIES, Baardwijk 281, tramhalte 't Vosje, ook Paaschd*gen. 9255 te Diunen, zal op Vrijdagen 5 enig Meirgró, telkens nsm. 7 uur bij HUIB. VaN SON tegenover Stition Staatsspoor te Dronen 9266 Voor Mej. de Wed. Adrvan Weert en kinderen Onder de gemeente Drunen. Een huis met erf en tuin, gelegen in den Wolfshoek, Sectie B no. 485 en 486 sa men groot 10,10 aren. Te aanvaarden dadelijk na betaling der Kooppenningen. Beteling der Kooppeunningen bin nen zes weken na den toeslsg. Grond- en polderlasten zijn voor deo kooper van 1 Januari 1916 af. ELSHOUT. te Drunen zal op Dinsdag 2 Mei 1916nabij het woonhuis van den heer PETER PULLES te Elshout, tegenover het Raadhuis, in het openbaar h contant Den geheelen Inventaris van de Roomboterfabriek te Elshout, bestaande hoofd zakelijk in Een Centrifuge, verwerkende 600 liter melk per uur, merk ^Alfa- Laval", een karn en boterknecter, een nette wagen voor de bezorging van boter, een groote basen1 e, scha len, gewichten, circa 30 h 35 melk. bossen en hetgeen verder ten ver koop aal aangeboden worden. Allee te bezichtigen 2 MEI voorm. van 9 tot 10 unr. Aanvang der verkooping om 10 our precies 9265 TE WAALWIJK Spreekuur: 9247 8—9'/a nur v.m. Zondags 9—10 uur v.m. te Waalwijk zal Donderdag 27 Aprila.s. voorm. 10 ure, ten woonhuize van A. G. MERTENS, koopman te Waalwijk aan de Stationstraat, ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr, Ch. M. J. W1TLOX, advocaat te V-Boach als carator in bet faillissement van genoemde Mertens h contant alsVERLICHTINGSARTIKE LEN, w.b. gas- en petroleumlampen, eene groote party gae-gloeikousj »a, lampenglazen, katoen, kappen, bal lons, branders, enz. 8-pits ga«com- foor, emaille waren, vooifs een Singer- naaimachine, bascules, wiokeltrapje en». 9275 Te zien een uur voor de Mnvang der verkooping. Schuurgeb'inten 4 M. hoog en ruim 7 M. breed. Een partij eiken balken, 2 den nen lang 18 en 22 M., een partij hardsteen w.o. 3 palen met kettingen, marmeren schoorsteenmantels, moer- bouten, ongeveer 6 duizend ijselsteen, ramen en deuren enz. 9276 Te bevragen bij M. KLERKS, SLOOP ER te Drunen. Fot, album en prijscourant op aanvrage franco. Ërdal De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt oekend, dat door bem de navolgende prijsen ▼oor bet ▼arkensvleeech sijn vastgesteld: Rollade 0.50 r Magere Lappen 0,55 per K.G Doorregen Lappen 0,50 Vette Lappen 0,45 Carbonade, 0,55 Verech vet spek 0,45 Verscb doorregen Spek t\47»/j Gezouten of gerookt Mager Spek 0,55 Gezouten of gerookt Vef Spek 0.50 Reuzel 0,45 Kluiven (onderpoaten) 0,17 Hielen 0,37»/, Gehakt en Worst 0,52 Haasjes en Biefatnk 0,65 De prijsen zijn uitsluitend contant. Zij gelden vanaf heden en worden tot nadere aankondiging gehandhaafd. De ingezetenen worden verzocht over de niet— inaentneming der vastgestelde p, ijzen terttond mededeeling te doeu ter Secretarie. Waalwijk, 11 Januari 1915. De Burgemeester van Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 3