1 Provinciaal Nieuws KERKNIEUWS. NIEUWS"ÏÏITKAATSHEUVEL. wapenen. Maar als zij niet worden gebruikt om anderen af te losseo, wordt ons gemobiliseerd leger allengs grooter, wat gelukkig overbodig schijnt te zijn. De Regeering stelt dus voor om de nieuwe troepen, de vroeger vrijgestelden of vriigeslotenen niet enkel te bestemmen ter aflossing van de landweer, maar van alle dienstplichtigen. Zelfs van de militie. Alle mannen, niet ouder dan 30 jaar, en vroeger vrijgesteld of vrijgeloot, zul len dus worden opgeroepen en geoefend. Daarna zal worden afgelost op de eerste plaats de landweer, welke nog in dienst is. Vervolgens de miliciens van de be reden wapens, van de pantserfort-artillerie en van de torpedlsten, voor zoover zij behooren tot dezelfde lichtingen als de met verlof gezonden landweermannen Eindelijk de miliciens van de lichtingen (van alle wapens), die nog niet naar de landweer zijn overgegaan. Het kan dus gebeuren, dat 'n broer van 30 jaar naar dienst moet, om die van 20 af te lossen. Hoofdea van zaken in dienst en jonge broekjes vrij. Maar zoo heeft alles zijn bezwaar en schaduwkant. Over 't algemeen mag echter toege juicht, dat de soldaten, die van Augustus 1914 gemobiliseerd zijn, eindelijk eens kans krijgen om los te komen. Engeland en de neutrale scheepvaart. Men meldt aan de Msb. Het Nederlandsche s. s. tWaal* bevracht van Cardiff naar Bizeroa en bestemd om na ontlossing aldaar te verstoomen naar Sfaz om eene lading fosfaat te laden voor de Amsterdamsche Superfosfaatfabriek, ligt op het oogen- blik te Cardiff sinds den 2en Paaschdag en wordt opgehouden door de weige ring der Engelsche autoriteiten om toestemming te verleenen bunkerkolen aan boord van genoemd schip te laden, welke reeds gekocht waren. Deze permissie wordt alleen verleend op voorwaarde, dat het stoomschip thuiskomend lading naar Engeland zal vervoeren en verlangt wordt dat de afgesloten charter voor de thuiskomen de lading naar Nederland geanuleerd wordt. De reederij wordt aldus geplaatst tusschen twee vuren, want de Amster damsche Superfosfaatfabriek, welke de fosfaat voor haar bedrijf zeer noodig heeft staat er natuurlijk op, dat de boot voor Amsterdam laadt, terwijl de Engelsche regeering er evenzeer op de boot naar Engeland zal staat, laden. dat De Tubantia" Naar het Hbld. verneemt, zijn de be sprekingen, die thans te Berlijn gevoerd worden over de torpedeering van de Tubantia, in zoodanig stadium, dat de mogelijkheid bestaat, dat daaromtrent spoedig een definitieve beslissing kan worden verwacht. Zoowel het relaas van de beëedigde verklaringen die bij het onderzoek voor den Raad voor de Scheepvaart werden afgelegd, als de materieele overtuigiugsstukken die wer den overgelegd, hebben de autoriteiten te Berlijn tot de overtuiging gebracht, dat het inderdaad een Duitsche torpedo moet zijn geweest, waardoor de Tubantia tot zinken gebracht werd. Onmiddellijk daarop zijn de voorloo- plge besprekingen over de schadever goeding begonnen. Van de zijde der Duitsche regeering bleek een bereid verklaring om de boekwaarde van de Tubantia te vergoeden wel verwacht te kunnen worden, doch de directeur van den Kon. Holl. Lloyd, de beer Wilmink, die de besprekiogen voerde, voor zich overtuigd dat die boekwaarde al te zeer achter blijft bij de marktwaarde, vond geen vrijheid op een dergelijk aanbod in te gaan. Hij keerde de vorige week uit Berlijn terug eo pleegde overleg met de commissarissen der vennootschap. Middelerwijl werden, op grond van een bereidverklaring van den bekenden direc teur van de Hamburg-Amerika-lijn, den heer Ballin om een van de grootste stoomschepen dezer lijn aan den Kon. Holl. Lloyd over te doen, de bespre kingen met Berlijn voortgezet. Voor de tweede maal is de heer Wilmink daarop naar Berlijn vertrokken. Ter plaatse waar het Hlbd. inlichtingen verkreeg, hield men zich overtuigd, dat de Engelsche regeering, wanneer de ovei eenkomst zal zijn tot stand gekomen, den stoomer van de Hamburg-Amerika- lijn, die alsdan aan den Kon. Holl. Lloyd zal zijn overgegaan, als Nederlandsch eigendom zal erkennen. Lotisico. Het hof te VGravenhsge, heeft het von nis der Haagsche Rechtbank bevestigd, waarbij niet-ontvankelijk werd veiklaard een LotisicopoliB-bonder iD zijn vordering tot betaling van een bedrag, dat den houder der polis moest worden uitbetaald in verband met het feit, dat op het nummer der polis in de Staatsloterij een prys van f 1000 met premie van f 30,000 was getallen. De Rechtbank achtte het verweer van Lo'isico juist, dat de schuld, welke eiscber wilde invorderen, voortsproot uit spel. Verkrijgbaarstelling en prijs van eieren. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft op na te melden vraag van den heer Sannes het volgende ge antwoord Is de minister bereid, maatregelen te treffen, welke bewerken, dat eieren in voldoende hoeveelheid, tegen meer nor malen prijs, zoo spoedig mogelijk ver krijgbaar zullen zijn l Antwoord van den heer Posthuma, minister van landbouw, nijverheid en handel. (Ingezonden 29 April.) De distributie van de eieren, welke voor binnenlandsch verbruik beschikbaar komen, ingevolge het percentage, dat iedere week wordt vastgesteld, wordt op twee wijzen geregeld lo. door middel van veilingen in de groote centra van het verbruik 2o. door directe levering ter plaatse, waar daaraan behoefte blijkt te bestaan, tegen den middenprijs der veilingen. Uft een bijlage blijkt, dat de veilingen van regeeringseieren zich geleidelijk heb ben uitgebreid, la de eerste week van Januari jl. werden 670,387 eieren op de veilingen verkocht, tegen 6,5 millioen in de week voor Paschen. Ook het aantal veilingen is steeds, naar gelang van de gebleken behoefte, uitgebreid. De vei lingen met harte wel is waar beperkte capiciteit hebben gunstig gewerkt tot 4 Maart, zooals blijkt uit bijlagen II en III, vermeldende de prijzen der regee ringseieren en de marktprijzen in 1916 en 1914. De middelprijs der regeerings eieren bedroeg gedurende dien tijd f 6,22. De marktprijs in 1914 was destijds ab normaal laag, f 4,11 per 100; de normale prijs voor dien tijd, begin Maart, bedraagt f5. Een verhooging van l'/a cent per el is voor deze abnormale tijden zeker niet te hoog te achten. Het grootje deel van de vootzieuiog in de binnenlandsche behoeften ging buiten de veilingen om, wat als een gunstige omstan digheid aangemerkt kon worden aangezien daardoor de binnenlandsche handel zoo wei nig mogelijk ootwricht werd. In de eerste helft van Maart volgde, als resultaat van zeer sterke vraag uit Duitsch- and, een abnormale prijsstijging. Het oveaziciit (ftylage IV) ran de export- irijzen toont dat duidelijk aan. Het directe gevolg was, dat alle handelaars, die uitslui tend in het binnenlaüd werkteD, teDeinde de moeilijkheden en de kosten verbonden aan de tegenwoordige wijze van export, te ontgaan, nu gedwongen werden al haune eieren ia het buitenland te plaatsen. Daardoor werd de normale voorziening in de behoefte aan eieren stop gezet en moest in het geheele verbruik aan eieren ln ons land worden voorzien door den aan voer aan de veiÜDgen. Een stijging van den prys der regeeringseieren was daardoor niet te vermijdeD. Dat echter al het mogelijke werd gedaan om de capaciteit der veilingen op te voeren blijkt uit de cijfers van overzicht I en het bewijs dat bij voldoenden aanvoer aan de veiüpgen de prijs kan worden gedrukt, leerden de veilingen te Rotterdam in de week van 28 April, toen de eierprijs terugliep tot f 4,99. Op de laatste veilingen in de week voor Pascben, gehouden op Donderdag waren de middelpnjzen te Amsterdam f 6.06, te Rot terdam f 5,80 daarentegen werden groote partijen verkocht tegen de laagste prijzen, te Amsterdam f5,77, te Rotterdam f 6,10. De tweede wyze van voorziening in de behoeften aan eieien, door directe levering aan gemeentebesturen, heeft bij die besturen nog weinig ingang gevonden. Het resultaat van verschillende pogingen om de gemeen tebesturen tot deze wijze van voorziening over te halen is, blijkens bijgevoegd overzicht (bijlage V) niet groot geweest. Deze eieren werden alle geleverd tegen den prys van f 6 franco huis, zoodat de gemeenten deze tieren ook voor f 6 aan minvermogenden konden afstaan. De winkeliers in deze gemeenten verkochten de eieren tegen 6.5 cent per stuk. De prijs, waarvoor deze week aau de gemeenten wordt geleverd, onder voor waarden i at zij zelf voor de distributie zorg dragen, bedraagt f 5,25 franco huis. Hierbij moet nog worden opgemerkt, dat aan de regeeringseieren zeer strenge elschen worden gesteld, zoodat hetgeen geleverd wordt, beter is dan wat in an dere jaren fn ons land voor de binnen landsche consumptie wor dtverbrulkt. In normale jaren worden door het groote publiek in de groote steden vrijwel uit sluitend buitenlandsche eieren geconsu meerd, die verkocht worden voor prijzen, aanmerkelijk lager dan de marktprijzen van onze beste Hollandsche eieren. De veilingen van regeeringseieren zul len den toestand weldra beheerschen en de gemeenten zelve kunnen krachtig medewerken tot een alleszins voldoende voorziening van eieren door rechtstreeks regelmatig van de Rijkscommissie van Toezicht op de Elervereenlging de eieren te betrekken. Wij vestigen speciaal de aandacht der gemeentebesturen op de laaste alniea van bovenstaande mededeellng. bedrijven van het dekenaat Geertruiden- berg den weleerw. heer kapelaan L. J. W. I. Hasselbach, en bij den Ned. R. K. schoen- en lederbewerkersbond afd. Waspik den weleerw. heer kapelaan L. M. J. Jansen, afd. Hilvarenbeek den weleerw. heer kapelaan Th. A. G. van Erp. Waalwijk, 3 Mei 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Militie. Van de 15 aanvragen voor vrijstelling van broederdienst in onze gemeente zijn er 13 verleend en 2 geweigerd. Huisvlijttentoonstelling. Naar wij vernemen bestaan er voorloopige plannen om in onze gemeente eeDe Huis vlijttentoonstelling te organiseeren van werk stukken door militairen vervaardigd. We komen hierop later terug. Muziek. Morgen (Donderdag) avond van V/2 Zondag 30 April j.l. had de gewone algemeene jaarlijksche ledenvergadering plaats van het R. K. Ziekenfonds „St. Clemens". De vergadering was jammer slechts zeer matig bezocht. Omstreeks 12 uur opende de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken chr. groet. De notulen werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en aangenomen. Door secretaris en penningmeester werd het volgend verslag uitgebracht Maart 1915—1916. Ledental 167. Ontvangsten. Coutribntie ziekengelden f 1007,04 Inleggeld 8,20 Rente 92,58 f 1107.77 Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bis schop van Den Bosch, heeft benoemd tot geesttlijk adviseur bij het hoofdbe stuur van de Hanzegllden in de bouw- —9 uur militair concert op de Markt alhier. Uitvoering. De avond die het trio Van Dijk PisuisseHemslng ons 1.1. Maandag in Musis heeft geboden, is zeker een der beste die we ooit hier gehad hebben. Wij allen wisten, dat het bijzondere kunst genre van Pisuisse ons, zoowel wat keuze van liederen als voordracht betreft, iets hoogstaands biedt, maar nooit hebben we dat zoo gevoeld als ditmaal werkelijk we hoorden Pisuisse nooit zóó goed. Pisuisse's programma is aanmerkelijk uitgebreid met vele nieuwe chansons in zijn veelomvattend genre en vooral ook won het programma door zijne chansons a deux, nu mejuffrouw Antoinette van Dijk als zijne kunstzuster met hem hier optrad. Mejuftrouw van Dijk tot voor kort opera- en concertzangeres zong met grooten bijval hier de mooie stijlvolle oud Nederlandsche Balladen en Volks liederen in middeleeuwsch gewaad. Maar vooral als de twee artisten iD passend costuum de in-pleuse en zeer mooie Bretonsche liederen zongen op een werkelijk bijzondere wijze, zoo wat zang als voordracht betrof. Werke lijk in elk opzicht was deze kunstavond een groot genot en het overtalrijke publiek, dat de zaal vulde, gaf op kwis tige wijze blijk van zijne ingenomenheid. Ook Jan Hemsiog gaf zijn talent als accompagnateur en zanger, terwijl we nog even aanstippen de allerleukste wijze waarop Pisuisse als conférencier de gan- sche uitvoering doorweefde met zijne pittige en leuke zetten. De verschillende liedjes van den >zanger van het Levens lied,4 die het meest insloegen, op te noemen, is onbegonnen werk, want 't was één succes en de >Pisulsse-avond* in Waalwijk is de avond. Aan 't slot van 't seizoen een woord van dank aan den heer Gerris voor het vele goede, dat hij ons mede dezen winter wederom te genieten gaf. BAARDWIJK 1 Mei. Hedenmiddag ontstond een geweldigen brand in de heide, toebehoorende aan de hesren Timmermans te Waalwijk. Terstond waren de arbeiders, die in de heide werkten, byeeo, wien het na een goed nar gelakte den brand te blnsschen, Naar aanleiding van de nog steeds hangende kwestie is door de firma Klerx- van Herpl hel volgende schrijven verzonden Baardwijk, 26 April 1916. Aan het Hoofdbestuur v. d. R. K. L. A. B. Kaatsheuvel. Hierdoor deelen wij U mede dat wij ge- noegeu nemen met de laatste, door den ZE. Heer Buijs, adviseur der Hanze te Waalwijk, namens U voorgelegde loonlijst, hoewel wij bij onze overtuiging blijven dat deze in verschillende deelen Diet vakkundig genoeg is samengesteld. In 't belang van ouse arbeiders stellen wij voor, de ons inziens voornaamste leemten iD die loonlijst aan te vullen door de na volgende toevoegingen Bij no. 1 wordt gevoegd „geheel zijden schoenen." Bij 4, 5, 6, wordt het woord „beige" vervangen door „gekleurd", want ook grijs en wit zyn besmettelijke klearen. By Algemeene Bepalingen komt nog „ge heel Peau de Snéde laarzen 25 cent extra per paar en voor schoenen 10 cent per paar evenals bij lak. Voor maatwerk met abnormale bal of wreefwijdte, waardoor het oppennen wordt bemoeilijkt, wotdt 25 cent extra betaald, wijl 10 cent te gering is. In 'l belang van den „blijvenden vrede*' meenen wij U te moeten voorstellen even- tueele geschillen omtrent de toepassing van de getroffen loonregeling te onderwerpen aan de uitspraak van een commissie gevormd door 3 personen, één door Uwe organisatie, ééu door den betrokken persoon, die beide zich een derden, ook zooala deze, vakkun- digen medehelper kiezen. p. pr. fa. KLEBX-VAN RERPT. JAN KLERX. f 542,16 211,10 78.20 85.21 f916.97 f 1107,77 916,97 f 190.80 Totaal Uitgaveo, Uitkeering ziekengelden Rekeningen der docters Apotheek Bijzondere nitgavec Tof aal Afrekening. Ontvangsten Uitgaven Batig sildo 1915—1916 Van donateurs en begunstigers f 43. De voorzitter deelde roede dat Antoon Leijtens door het bestuur als candidaat was gesteld wegens een vacante bestuarszetel en daar geen andere candidatenlijsten waren ingekomen, werd genoemde persoon by en kele candidaatstelling gekozen. Door de com missie van onderzoek werd rapport uitgebracht eu gezegd de boeken en bescheiden te hebben vergeleken en in orde bevonden. Hierna werd het woord verleend aan den adviseur, de Eerw. heer J. VerhoeveD, die zijn dit bracht aan het Bestuur voor het door dank gevoerde beheer, en aan donateurs en begun stigen voor hun fioantieelen en moreelen steun, aan het fonds verleend. Ook deelde de adviseur mede een schryven te hebben ontvaDgen van Dr. J. van Gils, waarin deze wegens vertrek zijne praktijk hoeft neergelegd en zijn opvolger Dr. Lan- gemeijer aanbeveelt. Besloten wordt Dr. Laugemeijer als geneesheer van het fonds aan te nemen. Na nog een en ander besproken te hebben, sluit de voorzitter de vergadering met den chr. groet. Zondagavond werd door de tooneel- vereeniging „Liefdadigheid door Kunst" een uitvoering gegeven, welke voor militairen vrij toegankelijk was. De zaal van het bonds- gebouw waarin de uitvoering plaats had was propvol. Enkele prachtige nummers, het gemopste goudeutientje (blijspel) en het weerzien van Jeaneke en Nilles, werdeD uitgevoerd. Het heeft den militairen een gezelligen avond verschaft en allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. BESOIJEN. Bij de Zondag gehouden medalllewedstrijd alhier was de uitslag als volgtle wedstrijd Wilhelmina II militair elftal 3 1. 2e wedstrijd B.V.V. R. W. B. 3—0. Finale B. V. V.—Wil helmina II 20, zoodat de le prijs, een zilveren lauwertak, werd gewonnen door B. V. V. uit 's Bosch en de 2e prijs, een zilveren medaille, door Wilhelmina II uit 's Bosch. SPRANG. A.s. Dinsdag 9 Mei hopen de echtelieden Hendrik van Dongen en Adriana van den Hozen haar 60-jarige echtvereeniging te herdenken. Voorzeker zal het hun dien dag aan belangstelling niet ontbreken. CAPELLE. De heer B. A. Middelkoop alhier is herbenoemd tot lid van het Dage- lijksch Bestuur van het Waterschap „De Oostensche en Westensche Buitendellen." In de Vrijdag gehondeu zitting van den Militieraad zijn vrygesteld wegens broederdienst de ingeschrevenen der lichting 1917 P. van Beek, W. van DrongeleD, A. Gommers, H. P. Mes, C. J. Oerlemans en A. G. van Tilborgb. Tot Secretaris-Penningmeester van het Waterschap „Ten Westen der Capelsche Vaart en het Veerpad is benoemd de heer J. van der Lely alhier. WASPIK. De verjaardag van prinses Juliana werd hier opgeluisterd door een con cert van het militaire muziekcorps. Behalve de volksliederen werden tal van keurige marschen gespeeld, zoodat de vele belang stellenden van harte genoten hebben. Bij het schoonmaken kreeg mej. K. alhier een vallende trap op haar hoofd, waaidoor z\j ernstig verwond werd. Dr. Smits verleende de noodige geneeskundige knip. RAAMSDONK(DORP.) De fok- en con- trolevereenigiug alhier, verkocht heden haar stier Gustaaf, wegende 2500 pond, aan den veehandelaar M. Koperenberg voor f 1000. Voor het bouwen van een villa te Nieuwendijk voor rekening van den heer J. den Dekker wareD de heeren G. J. van DoDgen tr. Zonen de laagste inschrijvers a f 20279. RAAMSDONK8VEER. Zondag gaf de harmonie „de Eendracht* op het Heereplein een uitvoering ter gelegenheid van den ver jaardag van de Prinses Juliana. Verschil lende nummers werden ten beste gegeven, die allen getuigden van ernstige studie en taaie volharding. Reeds te zes uur s avonds weid Zondag de klok een nur vooruilgezet. Zeker bang dat ze „tijd te kort" zouden kousen. Wanneer dit nu om twaalf uur gebeurd was, dan hadden we het tenminste niet be- merkt, maar 't is niks nie lekker nie, als je zoo ziet dat je opeens een aar ouder wordt. GEERTRUIDENBERG. De 3 heeren buizen voor den heer H. Kalker zyn aan. genomen door den heer J. Krols alhier a f14680. WASPIK 30 April. De vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, alhier, die in den loop der laatste weken zes zil veren jubilarissen onder haar leden telt, n.l. de heeren P. J. M. de Winter, A. W. H. Smeur, magazijnmeesterJac. A. de Bont, voorzitterA. Schoenmakers vice-presidentJ, P. van VelthoveD, se cretaris en Joach. J. Kamp, heeft door de bemoeiing van onzen geestelijken her der, heden dit feest op kerkelijk plech tige wijze herdacht. Door een algemeene H. Communie waaraan alle Viocentianen deelnamen, werd als begin der plechtigheden Gode dank gebracht voor gunsten in 't bij zonder, alsook voor de zegeningen over de vereeniging in den loop dezer kwart eeuw uitgestort. In alle gestelde H. H. Missen werd den geloovlgen aangekondigd dat dezen namiddag onder een plechtig Lof, waar bij jubilarissen en overige leden eene eereplaats zouden innemen, door den zeereerw. heer pastoor de feestvierende vereeniging zou worden geluk gewenscht en het jaarverslag voorgelezen om ge volgd te worden door een liefdadigheids- predicatie waartoe een Eerw. Pater was uitgenoodigd. De vereeniging die reeds bijna een halve eeuw met veel vrucht in onze gemeente werkzaam is, mocht zich als altijd in een groote belangstelling ver heugen, zoodat weldoeners der vereeni ging en vrienden van den H. Vincen tius wederom gulle blijken van genegen heid jegens het liefdewerk gaven. De voortzetting van dezen feestdag die ten huize van onzen pastoor plaats had en waarbij ook de vereerende tegen woordigheid van onzen gewezen pastoor en oud-kapelaan, een waar blijk van innige samenwerking van geestelijken en leeken Inhoud, was een ware hulde voor de leden in 't algemeen, voor de jubilarissen in 't bijzonder. Bescheidenheid belet het intieme ge deelte verder te bespreken, alleen nog dit. Indien mogelijk, dan is deze dag eene aanleiding geweest de belangen der St. Vlncentlus-vereeniglng te behartigen de vereeniging steeds meer en meer in bloei te doen toekomen. Hgzn. Kaatsheuvel, 2 Mei 1916. Goedgekeurd. Bij Besluit van Gedeputeerde Staten van N.-Brabant d.d. 15 Mrt. 1216 G. No. 226 is de verhooging der jaarwedde van den Burgemeester ODzer gemeente met f 300. den Secretaris met t 200 den Gemeente-Ontvanger met f125 'sjaars, vastgesteld. Vrijstelling. Voor de mllltielichting 1917 van onze ge meente zijn de volgende ingeschrevenen wegens broederdienst vrijgesteld Petrus J. de Beer, Joannes G. v. Es, Willem Mandenmakers, Cornells v. Os, Adrianus van Oversteeg, Waltherus J. M. Swage- makers, Willem Treffers en LaureDtius C. H. Ververs. Ongeval. Hedenmorgen raakte de werkman H. Oerlemans op de Stoomschoenfabrlek van den heer M. van Beurden bij het opgooien van een riem op de poelie tusschen deze beide beklemd. De dokter dacht polsbreuk te moeten constateeren. Gouden bruiloft Ia alle stilte vierde het echtpaar C. Musters-Robben in de Marktstraat alh. Zondag 30 April z'n gouden bruiloft. Wegens de tijdsomstandigheden is van de heugelijke gebeurtenis geen feest gemaakt. De beide oudjes, vooral de huisvrouw, verheugen zich nog in een goede gezondheid. V. P. N. De afdeellng Kaatsheuvel van de V. P. N. verzond in het afgeloopen jaar voor ruim f 1200 aan eieren. We kunnen dit niet vermelden als 'n staaltje van groote productie in onze gemeente, da*r de omzet gemakkelijk can en moet stijgen tot 40 a 50 X 1200 gld., doch meer om 't feit dat de af deellng ondanks den ongelukkigen tijd die ze meegemaakt beeft en meer andere tegenstrubbellngen, waaronder ze ge- eden heeft toch nog staande is ge lieven. We twijfelen er niet aan of onze afdeeling gaat een guldener tijd tegemoet. De gemiddelde prijs per stuk was ruim 6 cent. Concerten. Zondagnamiddag om 4 uur gaf de Regimentsstaf van het 9e Regt. Infanteile

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 2