BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. hun vader en moeder, 't zij een dezer halsstarrig onttrekken aan huDne militaire verplichtingen, zullen door de diploma tische- en consulaire agenten aan de regeeriog worden aangeduid. Art. 3. De namen en voornamen dezer militairen zullen worden aange- teekend door onzen minister van Binnenlandsche Zaken in een bijzonder register genaamd >Reglster der Dienst weigeraars*. Verder zegt het koninklijk besluit dat zij, die zich onttrekken aan hun militaire verplichtingen als deserteurs zullen worden beschouwd en als zoo danig gestraft. De veroordeelingen tegen hen uitgesproken zullen onverbiddelijk wor den uitgevoerd, 't zij op den oogenblik dat, de vijandelijkheden geëindigd, de plichtlgen het nationaal grondgebied opnieuw zullen willen betreden. In den Duitschen Rijksdag heeft de Rijkskanselier gisteren wederom een lan ge rede gehouden. Von Bethmann Hol- weg herinnerde er aan, dat hij een half jaar geleden in den Rijksdag gesproken had over de bereidwilligheid van Duitsch- laud, om vrede te sluiten, en dat hij nog onlangs die bereidwilligheid opnieuw te kennen had gegeven in zijn bekend in terview met een Amerlkaansch journa list. Duitschland wil de vredesonderhan delingen aanknoopen, als de staatslieden der oorlogvoerende landen rekening wil den houden met den werkehjken militai ren toestand, zooals die op elke kaart van de oorlogsterrelnen te zien is. Dat is, zei de Rijkskanselier, van de andere zijde van de haud gewezen, men wil de oorlogskaart niet erkennen men hoopt ze te verbeteren. Intusscheo Is ze nog meer ten onzen guns'e gewijzigd, het EDgelsche leger te Koe'-el-Amara heeft zich overgegeven, de Franschen hebben voor Verdun nederlagen en ge weldige verliezen geledeo, het Russische offensief in Maart is mislukt, onze bond genoot Oostenrijk-Hongarije heeft een machtig en geslaagd offensief tegen Ita lië ondernomen, onze linies voor Salo- nlki zijn bevestigd en de laatste dagen hebben wij jubelend en dankbaar den zeeslag bij Jutland beleefd. Derhalve ziet de oorlogskaart er reeds weer anders uit. Al onze vijanden daarvoor nog steeds de oogen willen sluiten dan is dit hun zaak en zullen wij doorvech ten tot de eiadzegen is bereikt. Wij hebben het onze gedaan om den weg voor den vrede te banen de vijanden hebben ons met hoon en spot afgewezen. Zoodoende is elke bespre king over den vrede, van ons uitgaande, voorhands ijdel en zelfs schadelijk. Mr. Aalberse hoogleeraar. De Staatscourant van gisteravond be vat het Koninklijk bes'ult van 31 Mei 1916, waarbij is benoemd tot gewoon hoogleeiaar in de afdeeling der alge- meene wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in het handelsrecht, de staathuis houdkunde, de arbeids- en fabrlekswet- geving en het mijnrecht, mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Leiden. Wanneer mr. Aalberse, de benoeming aanneemt, zal hij moeten aftreden als lid der Tweede Kamer vau Almelo. Hij is echter dadelijk herkiesbaar. Uitvoer van vee verboden. Gisteren heeft aan het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel eene bespreking plaats gehad over den uitvoer van vee cn vleesch. Besloten werd, dat In de eerstvol gende maanden geen rundvleescb, noch slachtvee, noch eenlg ander vee, dragend oi melkgevend, meer zal worden ultge- voeid. Slechts voor twee kleine partijen, is op grond van overwegende redenen als nog de uitvoer toegestaan. Alle verdere uitvoer van veeofrund- vleesch zal worden geweigerd. Het bakken van ivittebrood weer toegestaan. Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is tot de burger meesters de volgende circulaire gericht Als vervolg op mijne circulaire van 18 Mei j.l. heb Ik de eer u mede te deelen, dat Ik besloten heb in te trekken le. met ingang van 19 dezer: het verbod aan de meelfabrikanten om ge build tarwemeel af te leveren 2e. met ingang van 24 dezer het verbod om wittebrood te bakken. IVie is die schavuit l'. De Metaalbewerker schrijft Toen de minister van Oorlog de vorige week, bij de behandeling van het bui tengewone krediet in het parlement de aandacht vestigde op het feit, dat een der munitiefabrikanten in ons land ter verhooging der te maken winst, het haide staal zacht maakte, vroeg de libe rale heer Ter Spill»Wié is die scha vuit?* De minister meende diens naam te moeten verzwijgen. Waarom is ons niet recht duidelijk, want het geval Is In de plaats, waar bedoelde sabotteur gevestigd is, een publiek geheim. Wij zouden over het geval misschien niet schrijven, ware het niet, dat ook de arbeiders van deze handeling de dupe worden. De firma Nering Bögel te Deventer, is ook leverancier van granaten en heeft het staal daarvoor zacht laten maken. De arbeiders, die daaraan werken, krij gen hun extra in tarief verdiend loon als de graoaten zijn goedgekeurd en moeten dat missen nu bedoelde granaten zijn afgekeurd. Dit is natuurlijk een groote onbillijkheid, want deze afkeuring ligt bulten hun schuld, doch is het gevolg van de door de firma gepleegde han deling. Naar aanleiding van het bericht in De Metaalbewerker heeft de directie der Deventer ijzergieterij en machinefabriek voorheen J. L. Nering Bögel meegedeeld, dat inderdaad ter vergemakkelijking an den arbeid een kleine partij stalen staven >handwarm* was gemaakt en op deze wijze tot granaten verwerkt. Opzet met min oirbare bedoelingen was er hoege naamd niet in het spel geweest. De directie heeft zich met het «unltlebureau in verbinding gesteld, dat op het oogen blik geen nadere mededeelingen kon doen. Schietproeven zullen, naar de firma meende, nog moeten aantoonen, of en In welke mate de op bovenomschreven wijze vervaardigde granaten minder deug delijk waren. Iatusscheo gaf de directie grif toe, dat er een fout is begaan, zij 't in onwetendheid. Men was nu door ervaring tot beter Inzicht gekomen en zou tegen herhaling van 't gebeurde waken. - Waalwijk, 7 Juni 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden: 2651 W. B. Benoeming. Benoemd tot reserve 2e luitenant, de vaandrigs J. Wilgem, D. Fokkema en D. van LingeD, allen van het 9e Regt. Infantrie. Voor Eer en Deugd. Onder leiding van den Weleerw. Heer P. van Oorschot vergaderde Vrijdag 1.1. het voorloopig Comité tot oprichting van „Voor Eer en Deugd". Dit Comité be stond uit de heeren A H. W. Surig, J. J. van Mlerlo,' A. de Graaff, C.J. van Wijck en F M. van de Laak, waarvan de drie eerstgenoemden respectievelijk tot Voorzitter, Secretaris en Penning meester werden gekozen. Verkiezing Prov. Staten. Bij de gis'eren in 't district Heusden gehouden verkiezing voor drie leden van de Prov. Staten werden candidaat gesteld de drie aftredenden B. A. Middelkoop, Capelle, J. B. Timmermans Wzn Waalwijk. PI. Zeegers van de Poll, die dus herkozen zijn. Aan de herkozenen onze gelukwen- schen Handelsonderwijs. De Vereenlglng „Ods Handelsonder wijs", gevestigd te 's-Hertogenbosch, (Voorzitter Dr. H. W. E. Möller te 's*Hertogenboscb, Secretaris M. Ant. J. van Liempt te Waalwijk), die In onze gemeente 5 September a.s. een handels dagschool met vierjarigen cursus opent, die onder Directoraat van Dr. H. H. Knippenberg zal beginnen met de twee eerste klassen, zal ook in September a.s. een gelijke school openen te Bergen-op- Zoom. Tot Directeur der school te Ber- gen-op-Zoom is bereids benoemd de Heer Th. de Jager te Rotterdam. De toelatingsexamens voor de school te Waalwijk zullen waarschijnlijk in de eerste dagen van Juli worden gehouden. Kapelaan van Oorschot. De benoeming van kapelaan van Oor schot naar Tilburg, zal in onze parochie zeker gemengde gevoelens gewekt heb ben. Wij allen zullen hem deze werkelijk mooie promotie gaarne gunnen, maar van den anderen kant zien wij den eerw. heer van Oorschot noode uit ons midden vertrekken. In de korte jaren dat Z.Eerw hier heeft vertoefd, heeft hij zich geacht en bemind weten te maken. Niet 't minst heeft kapelaan van Oorschot groote ver diensten gehad, naast zijn werken als ijve rig en voorbeeldig priester, als adviseur der R. K. Volksbibliotheek. Voor deze belangrijke stichting heeft hij werkelijk veel en hard gewerkt,-voor de ontwik keling van ons volk heeft hij zeer veel gedaan. Wij brengen hem gaarne hier voor hulde en hopen dat bet hem in zijne nieuwe standplaats in elk opzicht wel moge gaan. Concert. Morgen, Donderdagavond, geeft de stafmuziek van het 9e Regiment Infan terie op de Markt alhier een Concert. Aanvang 7'/2 uur. Voor de militairen. Vrijdagavond ten 8 uur zal in de zaal Musis Sacrum vOor de militairen een groote Internationale Variété Speciali teiten Voorstelling gegeven wordeD. Het programma dat zeer afwisselend is, belooft een gezellige avond. Hallelujah. Donderdagavond ten 9 uur zal de Gemengde Zangvereeniging Hallelujah uit Besoijen, die Maandag a.s. aan het concours te Gouda deelneemt, hare groote repetitie houden in Musis Sacrum. De verplichte koren, Hulde van den Nacht, van B. Zweeis en Wandellied van Ph. Loots, zitten er goed in. De concurrentie is echter groot, waar Hallelujah moet zingen tegen driemaal sterker koren. En toch mogen zij vol hoop den dag tegemoet zien, want er is ijverig gerepeteerd, onder ernstige leiding van haren directeur den heer Lambert Kooien. Verbetering Naar wij vernemen, bestaan er bij het bestuur van den Blnnenpolder plannen, den Parallelweg te verbeteren. Reeds is een begrooting gemaakt voor verharding met klinffers en een voor verharding met grint. Ongeval. Gisteren reed het rijtuig van N. uit Drongelen, doordat men een vrachtwagen wilde passeereo, in een laDgs den Zo merdijk gelegen sloot. De lazitteoden kwamen met een nat pak en den schrik viij. Het rijtuig had slechts eenige beschadiging gekregen. Bioscoop. Na eene flinke rustperiode komt de Flora-Bioscope hare uitvoeringen weer eens hervatten. Met de a.s. Pinksterdagen zullen er wederom uitvoeringen worden gegeven cn daarvoor is een prachtig programma saamgesteld. Het hoofdnum mer voor deze gelegenheid is >De kin deren van kapitein Grant*, naar het bekende boek van dien naam van Jules Verne. Deze film heeft overal een reu zen-succes gehad en ook hier zal dit niét minder zijn. De bioscoop geeft dus voor de a.s. feestdagen weer een mooie ontspanning. Encycliek-viering. Het Encycliek-feest te 's Bosch, dat dat we meermalen uitvoerig hebben aan gekondigd, heeft 1.1. Donderdag op schitterende wijze plaats gehad. Het was ons onmogelijk daarvan 1.1. Zaterdag een verslag op te nemen. En ook thans moeten we volstaan met de mededeeling dat het programma In elk opzicht flink werd afgewerkt, dat de dag uitstekend slaagde en eene prachtige katholieke betooging vormde en dat ook Waalwijk en omgeving zeef vele deelneemsters en deelnemers leverde, die zeer voldaan huiswaarts keerden. „De PostduifWaalwijk. Uitslag onderlinge wedvlucht van Zwolle op 28 Mei 1916. le prijs J. Lenzholz ten 9,17.8 uur. 2e v. Engelen 9,36.47 3e F. Schoemans 9,36,50 4e L. Moonen 9,47,26 5e F. Schoemans 9,48,40 6e H. de Kloe 9,49,12 7e J. Schalken 9,49.40 8e J. Lenzholz 9,50,7'/2 9e A. v. Eijck 9,50,9 10e J. Schalken 9,51,36 11e J. Moonen 9,52,5 12e J. Schalken 9.55,3'/2 13e v. Engelen 9,57 49 14e J. Schalken 9,58,7 15e A- v. Eijck 9,58,16 Paardenfokkerij. Vrijdag 2 Juol werd te Heusden van wege de Nationale Vereeniging tot be vordering der Paardenfokkerij in Neder land de jaarlijksche keuring gehouden tot inschrijving van merriën in stamboek Aangeboden werden 31 exemplaren, waarvan 18 inschrijvingswaardig werden gekeurd n 1. een 3 jarige zwarte witvoet (vader Ehrenberg) van G. J. W. Bran derhorst te Eethen, een bruine van on bekende afstamming van W. Lakerveld te Aalburgeen driejarige bruine van P. de Raad te Meeuwen een driejarige zwarte witvoet (vader Cicero) van E. v. Tilburg te Waalwijk, een driejarige brui ne (vader cicero) van D. van Buuren te Meeuwen; een driejarige bruine (vader Ehrenberg) van dezelfde; een driejarige zwarte (vader Gerhard) van G. J. W. Branderhorst te Eethen, een driejarige bruine (vader Frits) van de -Wed. G. J. W. Boll te Doeveren; een driejarige bruine (vader Cicero) van Van Mil te Waalwijk; een driejarige bruine (vader Humbolt) van Jac. Buijs te Herpt; een vijfjarige bruine (vader Ehrenberg) van Joh. Burghout te Eethen; een vijfjarige bruinschimmel van Smelt te Waalwijk; een driejarige Zwarte van Branderhorst te Ee'hen, een diiejarige bruine (vader Prins Hendrik) van J. van Bergeijk te Wijk; een vijfjarige bruine van Wed. J. Branderhorst te Eethen; ten driejarige zwarte (vader Cicero) van dezelfde en een driejarige zwarte (vader Cicero) van dezelfde. Het Keizersveer- Naar aanleiding van de berichten om trent het maken van een brug over het Keizersveer en den aanleg van een spoor lijn GorlnchemRaamsdonkOoster hout—Breda, heeft het Kamerlid Van Vuuren d.n minister van Waterstaat schriftelijk om inlichtingen gevraagd, waarop door de minister is geantwoord, dat het vraagstuk der overbrugging van de Bergsche Maas aan het Keizersveer niet in zoodanig stadium verkeert, dat de Regeering omtrent haar voornemen te dien opzichte eenige mededeeling kan doen. Aanleg van een spoorweg Gorin- chem—Raamsdonk—OosterhoutBreda is bij de Regeering niet in overweging. (Hiermee zijn de berichten der N. R. Crt. op het onwaarschijnlijke waarvan wij dadelijk hebben gewezen, voor het grootste deel weersproken. Alleen blijft over, dat wordt overwogen het leggen van een brug over het Keizers veer, wat vrij algemeen bekend was, daar het leger aan den Moerdijk-brug niet genoeg zou hebben om eventueel snel van het zuiden naar het noorden des lands te komen, nog daargelaten, de kans, dat deze eenige gelegenheid on klaar kan geraken in een oorlog.) DRUNEN. lu de Zondagmiddag gehos- den vergadering van de leden der fruitveiling sprak de heer Van der Leeden over de behandeling van het fruit. Hij wees op de noodzakelijkheid om goede waar te leveren, om daardoor flinke prijzen te maken, en de veiling een goede naam te bezorgeD. Daarom zal ieder lid in den loop van de week de voornaamste punten ter behandeling van fruit worden bezorgd. Het bestuur was tevreden over de reeds geleverde kiuisbessen. Doch de leden moeten hun best blijveu doen en wedijveren om bet nog betei te maken. Zeker ondervindt de vereeniging nog tegenwerking en tracht men haar zooveel mogelijk te benadeeleu, doch zij blyft, trots alle tegenwerking, als maar de leden, in hou eigen belang, trouw medewerken. Heel onze omgeving is aangesloten en spraken wij de laatste keer over 100 leden, nu zijn er reeds over de 500. Door het beslnur ie goedgevonden, dat men bij de veiling kan aansluiten zonder lid van den Boerenbond te zijn met een contributie van f 0,25. Voor de levering van besmette kruisbessen bestaat later gelegenheid deze van de hand te doen tegen een nog flinken prijs. VLIJMEN. Daar de door Amerikaanechen kruisbessenmeeldauw aangetasten kruisbes, sen zich goed tot jam laten verwerken, zul len dit jaar de kruisbessentelera in de ge legenheid worden gesteld, door tusscheu- komst van de fabrikanten van het Hoofd van den pbytopathologischen dienst eene vergunning te verkrijgen voor het vervoer van besmette partijen groene kruisbessen naar bepaalde fabrieken en wel onder de vol gende voorwaarden Bewijzen van een bepaalden vorm, waarop het vervoer dezer bessen kan plaats hebbeD, kunnen door den houder v»u het vergun ningsbewijs voor telers of tusechenpersonen bij het Hoofd van den phyiopathologiechen dienst worden aangevraagd, opdat de krois- bessen in de fabriek kunnen worden on schadelijk gemaakt en Jot jam verwerkt of op andere wijze geconserveerd. EiLe zak, baal, mand of andere verpak king moet zijn voorzien van een vervoer ■bewijs als bovenbedoeld. Door den fabrikant of diens gemach'igde moet nauwkeurig aan- teek ning wo-den gehouden van de plaatsen, waarheen en van de kruisbessentelers w*ar- aan doot hen v^rvoerbewijzen zijn verzon den. Deze opgaven moeten minstens drie maal per week aan den in zijne fabriek controleerende ambtenaar worden verstrekt, ludien de aangevoerde partijen niet in over eenstemming blijken te zijn met do door den fabrikant verstrekte opgaveD, kannen het vergunningsbewijs en de vervoerbewij- zen naar zijne fabriek vpor goed of lijde- iijk door het Hoofd van den pbytopatholo gischen dienst worden ingetrokken. De fabrikant verbindt zich schriftelijk tot storting ten kantore van den Neder- landschen Tuinbouw raad te VGravenhage van een bedrag van f 1 per 100 kilo der door hem onder deze voorwaarden te ver werken bessen. Blijkt na afloop van de campagne, dat meer of mioder is verwerkt, dan heeft een nadere verrekening met den tainbouwraad plaats. Kruisbessen, die met een vervoerbewijs verzonden zijn, mogen niet worden uitge pakt en verwerkt, aleer dit vervoerbewijs door den controleerende ambtenaar is terug genomen de bessen moeten daarna on middellijk onder controle van dien ambte naar verwerkt wordeD. Indien blijkt dat aan een fabriek besmette kruisbessen worden of zijn vervoerd, die niet voorzien zijn van een vervoerbewijs, dan wordt het verdere vervoer van aange taste besseB naar die fabriek verbodeD. De fabrikant is verplieht, den in zyne fabriek werkzame ambtenaar overal en altijd toegang te verleenen, en alle door dezen noodig geachte gegevens betreffende de aan gevoerde en verwerkte hoeveelheden kruis bessen te verschaffen. Met name onder de tegenwoordige om standigheden acht ik het gewenscht, dat zoo min mogelijk producten, waarvan nog iets bruikbaars kan worden vervaardigd, vernietigd worden, en wil daarom de telers, die besmette pattijen kruisbessen hebben, welke anders bij vernietiging niets zouden opleveren, in staat stellen, deze tot een geldswaardig product te doeu verwerken. Ik moet echter belanghebbenden er ten ernstigste op wijzen, dat het in hnn eigen leLug is, dat zij zich strikt houden aan de door mij gestelde voorwaaidsn terwijl ik verder een ieder waarschuw geene besmette kruisbessen zonder de bovenvermelde ver. voerbiljetten te verzendei», noch in ons land, noch naar het buitenland. Worden overtre dingen geconstateerd dan zal onmiddellijk proces-verbail worden opgemiakt. Voor de strikte naleving der meeldauw- wet, die trouwens in het welbegrepen be lang van alle kiuisbessentelers is, zal dooi mij zoo goed mogelijk gezorgd worden, Het Hoofd van den Phytopothologiechen Dienst J. RITZEMA BOS. Verleden Zondag hield da Boerenbond alhier in de school der Eerw. Zusters eene algemeene vergadering, welker aanvang op 7 nar gesteld eerst ODgeveer 8 uur plaats had. Na opening met den gebrnikelijken groet door den Voorzitter werd door den Se. cretaris voorlezing der ledenlijst gedaan, wat nu juist niet order ademlooze stilte ge beurde. Toen evenwel de Voorzitter de be spreking aanving van het op de agenda ge plaatste onderwerp ^Uitbreiding van bet Bondsmagazijn" kwam er meer stilte in de kajuit. De heer M. Boom betoogde in dei; breede de noodzakelijkheid dier uitbreidiug en deelde mede, dat pogingen van het Be. stuur om de noodige grond aan het maga zijn grenzende van de Diaconie der N. H. Gemeente aan te koopen gefaald hadden. Er moest dus op eeDe andere plaats gebouwd worden en al was momenteel bouwen duur, de noodzakelijke behoefte van meerdere berg- ruimts deed zich al te zeer gevoelen om met bouwen te kunnen wachteu tot goed- kooper tijd was aangebroken, te mter daar dit nog wel jaren kon Jaren. De Voorzit ter veizocht nu den leden met voorstellen voor den dag te komen, waarover de ver- gaderiug dan kon beslisseD. Keuze kieeg de vergadering nu genoeg. Aaubiedirg van bouwterrein, van leeg staande schureu te koop of te haur. Eindelijk werd ook door een der leden het voorstel gelanceerd den molen van De Roos te koo pen en dit voorstel is ten slotte na ampele bespreking aangenomen. Met den bekenden cliristelijken groet werd vervolgens de veigaderiug gesloten, De in het begin dezer week gehou den hooilaudverpachtingen hebben bewezen dat ook dit jaar weder het hooi duur be taald zal moeten worden. Hooge prijzen werden althans geboden. Daar de stand van het grasgewas over het algemeen goed is en het natte weer der laatste dsgen zoo het door warmte gevolgd wordt nog een guns- tigen invloed op den groei kan hebben is de mogelijkheid niet uitgevloien dat de prijs per 1ÜÜ0 K. G. op slot van rekening mee zal vallen. Bij de wedvlucht 1.1. Zondag door de doiveuclub ^De Blauwe Doffer* van Geertruidenberg gebonden kwamen niet min der dan 8 duiven van den heer Ant. van Oijen eeist asn. De verdere uitslag was 9e duif van F. van der Linden, 10 en 11 A. van Oijen, 12, 13 P. van den Boscb, 14 en 15 W, de VaaD. HERPT, 6 Juni. Door den raad der gemeente zijn benoemd tot opperbrandmeester de heer Adr. Verhoeven en tot brandmeester de heer Aut. van Kurven. De pry8 van kruisbessen is gestegen tot 20 cent. CAPELLE. Donderdagavond j.l. ontstond in de Nieuwstraat alhier een vechtpartij tusschen C. K. en A. v. T. waarbij eerst genoemde r. T. met een mes eea wond tor- bucht in het rechterbovenbeen en in de linkerhand. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt, Alhier ziju 10 personen ingeschreven voor den landstorm jaarklasse 1910. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere School in de kom alhier, hebben zich 18 sollicitanten aange meld. Op het concours hippique te Breda behaalde de heer A. J. de Roon alhier Douderdag j.l. in de afdeeling eenspannen voor landbouwers en fokkers met Betsy den 4den prijs. Tevens werd aan deze merrie de grooten zilveren medaille van H. M. de Koningin-moeder met f 100 toegekend, als zijnde merrie die zich het best leent voor het fokken van legerpaarden. RAAM8DONKSVEER. Terwijl Vrijdag van de scheepswerf der firma P. en A. Ruitenberg een schip te water werd gelaten, geraakte de werkman J. de R. met zijn been tusschen een der staaaldraden bekneld..Met een gebroken been werd hij per brancard naar het R* K. Gasthuis vervoerd, waar Dr. Lips geneeskundige hulp verleende. Door den gemeenteraad werd besloten de kermis dit jaar wederom niet te doen plaata hebben. Dit beslnit heeft enkele in woners het plan doen opvatten om een verzoek bij het gemeentebestuur in te dienen om de kermis dit jaar wel te vieren. Zondag gaf de harmonie //de Eendracht^ een concert op het Heereplein alhier. Naar wij uit goede bron vernemen zal de nieuwe brug over de Maaa, alhier, geen spoorbrug zijn, doch een voetbrng, waarover een tramlijn gelegd zal wordeD. Dit blad kost slechts 6 Cent per week.

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 2