R. K. Dienstbode, Overleersnijder. Overleersnijder een Knecht, eenige flinke W erklieden Vincent Hoffmans en Zonen, CANTERS te Drunen DE BRUIJN te Nijmegen Verpachtingen Th. A. van Wijck, Duitsche Kinderwagentjes, «PR- W 'V EET f SCHAPENVLEESCH EERSTE VARKENSSLAGERIJ CIÜISIT BINNENLAND. Burgerlijke Stand. Bericht van Inzet. Notaris Canters Notaris Van Ham ADR. APPELS, Handelsberichten. DE OORLOG. Gemengd Nieuws. Hand 3lsberichten. Advertentiën. 1 bekwaam Snijder, 1 Stikster en 1 Ophaler. voor magazijnwerk en besteldienst. Geschikt om met paard en wagen om te gaan. Wed. W. G. VAAGS, GEVRAAGD finaal verkoopen Abonneert G op en Adverteert dit blad. 1& BEREID MET DELFTSCHE SLAOLIE w OF MET PLANTENVET DELFIA Zouterij en Rookerij. tfCrdde Fantalsie van „Mlgnou'' van Ver di. Behalve dit nummer werd ook de Guillaume Tell" van Rossini mooi ten gcboore gebracht. Het duo „Antoni" ontmoetten we reeds meermalen hier. VVat humor, mimiek enz. betreft voldeed •t duo uitstekend. Jammer dat de keuze vaa 'Q e°hel nummertje niet erg gelukkig Zondagavond om half acht trad de Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" ujt Baardwijk, vereenigd met onze kleine Cresendo" op de plankeo. Er scheen gestudeerd, want 'n 5-tal grootekoornum mers werden onder bekwame leiding van den Directeur v. Cromvoirt op waarlijk Icraoige wijze vertolkt. Vooral „In 't Bosch" van Verhulst, „Die Vesper" van Beethoven en „Het kerkhof" van Andrles- 5ens werden mooi voorgedragen. Het groote koorwerk met soli van Mendel sohn Het morgenrood der vrijheid (Fest- getang an die künstler) leed hier en daar, aao te weinig samenzang der beide lieder- tatcls met elkaar, alhoewel we moeten opmerken, dat én stemming én opvatting jiets te wenschen overlieten. Op mees terlijke wijze kweet zich 't dubbelkwartet m „Die Muttersegen" van Opladen van i'a taak. Was in de groote koorwerken, over 't algemeen, de bas wat overheer- schend, hier kwamen de stemmen, wat barmonie en kracht betrof prachtig met elkaar overeen. Eenigszins drukker bezet dan de uit voeringen bij Euphonia, beslist om 't gunstiger gekozen uur, waren de morgen uitvoeringen bij de Kon. Harm. „Apollo" Door 't niet verschijnen van den Humo rist „C. de Bondt" uit Dongen, dreigde de eerste uitvoering als dadelijk veel te lijden, doch ruimschoots werden de aan wezigen voor de absentie van „Kees" vergoed door 't optreden van het strijk orkest van 't 9e Regt. Infanterie. Wat deze heeren ('t waren er slechts 'n vijftal) ten hehooren gaven was eenig mooi. 't Is 'n groepje van kunstenaars, zooals ze zich ons lieten hooren Traviata en andere groote concert en opera nummers. Ook de Harmonie deed haar best. De „Maxzo Marsche" van Roglster de „Grande Marche Nuptiale" van Canivez de „Spaermint" van Turine zijn marschen zoo ze Apollo alleen geven kan. „De groote Wals" Van Bissellnk, Het Ballet „Egyptien" van Luigini en „Fantalsie Ballet" van Montagne eenig gekozen nummertjes voor'n kermis pro gramma. Met bijzonderheid willen we melding maken van de Zaterdag-morgen uitvoe ring in de zaal van den heer Joh. Smlt- Hesselmans gegeven. We doen dit omdat het hier 'n stel artisten gold, die met eere genoemd mogen worden, n.l. Mej. Zadelhofde Humorist Aug. de Laat uit Tilburgaan de piano de heer Blazer uit Tilburg en op de viool de heer Bou- man stafmuzikant van 't 9e Regt. Inf. In Mej. Zadelhof troffen we 'n sopraan aan, zooals we ze, laat ons 't gerust be kennen, hier weinig aantteffen. Geen cabarets of lledjeszangeres, nee», 'u ge schoolde, getrainde concert ja opera stem, die ook in onze groote Hollandsche steden reeds meermalen lauweren oogstte. Mej. Zadelhof beschikt over 'n helder sopraan geluid, eenig mooi en glashelder tot in de hoogste registers. Geen wijfelend vibreerend meisjes-stemmetje, doch 'n geluld krachtig, goed geschoold en zuiver. Bijzonder muntte ze uit In „l'alr de l'opera de Salome" en Vredes smeeklied. Dank baar was 't applaus na elk nummer, dat ze liet hooren en stormachtlgen bijval betoonde het dankbaar publiek, toen de heer Aug. de Laat haar dankend namens de harmonie „Apollo" en ae heer Toh. Smit 'n prachtig bouquet offreerde, de hoop uitsprekende, haar nog vaak in Kaatshuevel weer te zien. De heer Aug. de Laat voor Kaats heuvel geen onbekende, had ook 'een onovertroffen succes. Veel Is de Humo rist sinds zijn laatste optreden alhier ver anderd, doch laten we er aanstonds bij voegen, slechts ten zijner voordeele. De honderden resencies, In al(p mogelijke bladen, de laatste jaren over hem gege ven, zijn 't er alle eens mee dat de heer de Laat 'n Humorist is van den eersten rang. Z'n joviale figuur, z'n krach- Innemende stem, z'n zulvere-ultspraak, z'n ongedwongenheid en natuurlijkheid, dwingen tot sympathie. Sympathiek was hij dus ook van 't begin tot het eind. Geen dubbelzinnigheid of schunnigheid, neen vroolijke, gepaste vrijheid steeds raak, vaak satiriek teekenen den jollgen coupletten zanger. Laten we hier slechts aanstippen De gevolgen van de mobili satie de oppasser van den Luitenant en Kaatsheuvelsche dames met z'n onuitput telijke schat van andere coupletten dwon gen tot lachen, tot schateren der geheele zaal. Jammer dat de zang van hem, als mede van mej. Zadelhof soms danig leed door 't slechte instrument in de zaal aan wezig. Veel maakte de uitmuntende pia nist de heer Blazer, fungeerende kapel meester in de Palace- Wlutergarter te Tilburg door 'n ongemeene vaardig heid in het transporteeren echter goed. Ook de heer Bouman stafmuzikant van 't 9e Regt. Inf. deed zich in z'n bege leiding van enkele nummers op de viool als 'n le rang violist kennen. Hopen we, 't ensemble, wat we Zaterdag 22 Juli in „Apollo" gehoord hebben, nog vaak aan te treffen. Geslaagd. Deze week slaagde voor de voorbe reidende klasse der R.K. Kweekschool te Maastricht de jongeheer M. v. d. Wee leerling der O. 1. school alhier. Militie keuring. A.s. Dinsdag 1 Aug. v.m. 10 uur zal op 't stadhuis te 's Bosch de tweede zitting plaats hebben van de militieraad voor de militie lichting 1917. Landstorm 1 Aug. a.s. zullen in de werkelijken dienst worden ingelijfd de landstormplich- tigen A. Beerens en H. Timmermans alhier. LOON-OP-ZAND. Er is hier een begin gemaakt met de electrische installatie. De N. V. yElectra" heeft hier tijdelijk een magazijn en bnrean gevestigd en wie wil aansluiten, kan zich tot dat burean vervoe gen ook kan men er alle inlichtingen krijgen. Verleden week heeft hier eene buiten gewone, plotselinge genezing plaats gehad. Eene dochter van de wed. Sd. was reeds sedert een achttal jaren ziek, ging de laatste 8 jaren niet ter kerke en was bedlegerig. De maag weigerde sinds weken alle voedsel de zieke was van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien en de dokter verklaarde op Dinsdag 18 dezer nog, dat ze stervende was en wellicht den nacht niet meer zou doorkomen. En zie, daags daarna vraagt se om wat te gebruiken, staat daarna heel alleen op, wat ze sinds lang niet meer kon en voelt zich gezond, doch nog wat zwak. De toestaud blijft tot op heden allerbest, alle voedsel bekomt haar goed cn ze staat op geregelde tijden op.. Iedereen die haar bezoekt, waarvan ze niet den minsten last heeft, hoe druk het ook loopt, ook de dokter, staat, wat te begrijpen is, verstomd voor het geval. Het opbtengen van visschersschepen. Ten aanzien van de onderhandelingen door een deputatie uit de Reedersver- ee rigiog voor de Nederlandsche Haring visscherij te Londen gevoerd naar aan leiding van de moeilijkheden aan onze visscherij In den weg gelegd, kan wor den medegedeeld, dat deze niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid. Het ligt echter in het voornemen der Reedersvereeniging het overleg te her vatten. Binnen ecnige dagen hoopt men bepaalde voorstellen aan de Engelsche autoriteiten voor te leggen. Onze minister van buitenlandsche za ken heeft gisteren in antwoord op den heer Spiekman een belangrijke verkla ring afgelegd, die ledereen zal bevre digen n.l. dat krachtig is geprotesteerd in Engeland. Wij hopen dat deze bezadig de doch krachtige woorden weerklank in Engeland zullen vinden. Radio-telegrafische verbindingen met lndi'è. Het was ons dezer dagen een ver rassing te vernemen zoo lezen wij in het Vaderl. dat 'n luchtverblnding tusschen Nederland en Indlë was tot stand gebracht. Volmaakt is zij nog niet, slechts des nachts onder gunstige omstandigheden is de verbinding tot stand te brengen. Doch zij bestaatmoederland en koloniën zijn om met elkander In contact te treden niet meer afhankelijk van het goedvinden van een derden. Een niet te overschatten voordeel steeds, In deze omstandigheden boven mate. Niet ons station te Scheveningen moet aangewezen zijn voor het onder houden van die verbinding, zoowel hier te lande als ln Indië heeft men thans io het binnenland een luchtstation. Luchtstations dus, welke niet van uit zee te vernielen zijn. De Regeering verdient allen lof voor de voortvarendheid waarmede zij de thans feitelijk niet te ontberen verbinding heeft tot stand gebracht. Aanhouding van graanschepen. Naar wjj vernemen is de reden van aanhouding der met (50.000 ton) Regeeringsgraan beladen schepen door de Engelsche antorlteiten deze, dat de firma, die de aflading bezorgt heeft op de Zwarte lijst voorkomt. Er bestaat vetrouwen, dat de zaak spoedig ln orde zal komen, en de graanschepen hun reis zullen kunuen voortzetten. DE TOESTAND. Wij hebben al eenlge malen op gelijkenis tusschen den toestand bij Verdun en die aan de Somme gewezen. Dat het zoo ook van Engelsche zijde wordt ingezien moge uit het volgende blijken, dat een aanhaling is uit een telegram van den oorlogscorrespondent van de Dally Mail >Verdun is naar Picardië verhuisd dat was tenminste mijn indruk gedurende het hevige wederzijdsche bombardement van vanochtend. Poziéres was Douau- mont en Delville was Vauv. Elk van de boschjes was een fort, rookend als een vulkaan en vervuld van geraas enz*. Een vraag ligt voor de hand. De opmarsch der bondgenooten Is thans in een periode van vertraging. Dat Is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de Dultschers telkens weer verster kingen hebben kunnen aanvoeren. Blijkbaar zijn die versterkingen voldoen de om een toestand to weeg te brengen, die niet erg veel meer van evenwicht verschilt. Als dat nu hier aan de Somme zoo blijft doorgaan, Is dat dan een bewijs, dat de bondgenooten Diet over genoeg troepen beschikken om een meerderheid van beteekenis tegenover de Dultschers te stellen Die vraag moet dunkt ons, ontkennend worden beantwoord. Immers het front van aanval aan de Somme is van beperkten omvang. Een overmacht kao op dat beperkt front niet zijn volle gewicht laten gelden. Al beschikte de aanvaller nog over vele mlllioenen, hij zou ze hier toch niet ln de schaal kunnen werpen voor de bevechting van een doorslaand succes. De aanvalstroe- pen moeten ten slotte beperkt in aantal blijven en daarom is het voor den tegenstander mogelijk een toestand van evenwicht te bewerken en is zelfs denkbaar, dat hij niet zonder succes een tegenbeweging begint, zonder dat daar nog uit blijkt, dat hij ln het alge meen over een volstrekte meerderheid beschikt. Die volstrekte meerderheid zal eerst dan den doorslag kunnen geven, als de aanvaller zijn offensief algemeener maakt, en tot nog toe hebben de geallieerden dat nog niet gedaan. De Russen hebben nu ongeveer geheel Armenië genomen, en de Itali anen vechten met kracht, hoewel ze weinig opschieten, wat ook van de Russen in Gallicië en de Boekowina kan worden gezegd. Roemenië weifelt nog wat het doen zal meevechten of thuisblijven, hoewel voor't eerste de meeste kaas bestaat. ST. PETERSBURG, 28 Juli. (P. T. A.) Officieel bericht van vanavond. In de richting ten westen van Luck hebben onze tot het offensief overgegane troepen het geheele vijandelijke front doorbroken en zetten, na den vijand te hebben verslagen, hun opmarsch voort. Onze ruiterij vervolgt den in wanorde terugtrekkenden vijand. In deze streek hebben wij 46 kanonnen buit gemaakt, waaronder 6 mortieren, verder 6 machi negeweren. Wij hebben ongeveer 50 officieren, o.w. 2 generaals en 2 regi mentscommandanten, en meer dan 9000 soldaten gevangen genomen. In de dalen der rivieren Sloniowka en Boldoerowka hebben onze troepen den vijand op de geheele linie uit zijn stellingen geworpen en hem in de rich ting van Brody vervolgd. In Brody kon men ontploffingen hooren en branden waarnemen. Bovendien zag men onaf gebroken treinkolonnes op den aftocht. Vanavond om half zeven hebben wij Brody bezet. Het aantal krijgsgevangenen en zege- teekenen is nog niet vastgesteld. WAALWIJK. Vliegongeluk. Gistermiddag heeft te Breda een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de luitenants Hecklng Colenbraader en Wallast ernstig werden verwond. De luitenants kwamen met een twee dekker naar Breda gevlogen en zouden landen op het terrein van de Chassée- kazerne. Juist toen zij wilden dalen, sloeg de machine over den kop en stortte neer. Beide Inzittenden kregen den motor op het lichaam en werden bloedend weggedragen. Het Hbld. meldt nader, dat lult. Wallast een hoofdwonde heeft en dat luit. Hecklng Colenbrander zijn arm heeft ontwricht. Betrekkelijk spoedig kwamen beiden weder tot bewustzijn. Hun toestand Is geruststellend De arbeider D. V., werkzaam op de scheepstimmerwerf de Klop te Slledrecht, is gisteren van een stelling gevallen. Hij greep den draad van de electrische geleiding en bleef op slag dood. Donderdag is in de fabriek Schutters veld te Enschede de 14-jarlge E. G. tusschen de krassen geraakt en met een hoofdwonde naar het ziekenhuis vervoerd waar hij heden is overleden. Gisteren is bij het zwemmen in het Hollandsch Diep te Numansdorp de landstormplichtige soldaat van de Infan terie v. d. G. woonachtig te Maasdam verdronken. Overreden en gedood. Men meldt ons uit Breda Afgeloopen nacht is onder Princen- hage een soldaat uit Herpt doodgere den door de tram uit Oudenbosch. Zijn fiets stond tegen een boom. Ver moedelijk lag* de man op de rails te slapen. Waalwijk, 28 Juli 1916. Wegens huwelijk der tegenwoordige vraagt Mevr. FICQ te Waalwijk zoo spoedig mogelijk eene nette zindelijk kunnende werken en een goede burgerpot koken. - 9677 Bij Pa. Wed. A. M. J. VAN DELFT, Besoijen worden voor direct GEVRAAGD 9674 Voor direct GEVRAAGD een bekwaam Fa. KERST OERLEM ANS StoouQBchoen fabriekg Capelle. 9678 WORDT GEVRAAGD tegen 1 September H76 in IJierw.iBn, Wulnjjk. biJ Chemische fabrieken 9679 WAALWIJK. DE NOTARISSEN EN berichten, dat yde Struikwaard" on der de gemeente Ammerzoden door inzet en booging thans staat als volgt Koop 1 f 4024, a 2 /r 5010,— 3 5100,— 4 6650,- 3 I. 5 7725,- - 6 7425,— 7 16350,— 8 t 26550, 9 42910,— Toeslag Woensdag Augustus igió voorm. 10 uar in Hotel yCen tral" te 's Hertogenbosch. te houden door te Drunen, in Augustus 1916. Woensdag 2, nam 4 nor bij PULLES-de Wit te Dranen, Voor de gemeente Drunen. Perceelen hooiland in'het Herptsche Veu, bij di n Dijk en elder» j en Vijf Hectaren zeer goede Haver ia de Middelzeeg. Voor Mej. de Wed. Leon Festen- Klijn. Acht perceelen hooiland op de Oude Dijk AD. Zaterdag 5, voorm. 9'/2 uur in het yWapen van Amsterdam" te Heusden, Weitoemaat op de Groote Haagh onder Bern en Wei- scharen op de Achtmorgen" onder Bern. Maandag 7, voorm. 9 uur by P. van der LOO-Lobff te Haar steeg. Weischaren ep Hoogen Om loop, Hoogen Musschenwaard eu Struikwaard en Weitoemaat op Hoogen- en Lagen Emkeswaard. Dinsdag 8, voorm, 10 uur bij de Erven W. VAN FALIER te Vlijmen. Weitoemaat op de Nummers 14, 15, 16, 17, 18, 39, 40, 41, 42, 46, 47 en 48 in de Slagen onder Ergelen, Vrijdag 11, voorm. 10 uur by A. van den DllNGEN te Engelen Verschillende perceelen hooi en weitoemaat. De andere verpachtingen zullen later bekend gemaakt worden. 9676 te Kaatsheuvel, zal voor de kinderen J. VAN DER SCHANS, bij H. DE BEER aldaar Maandag J Augustue 1916, 's nam. 7 uur 9672 Huis c. a. op de Hooge Zandschel,. ingezet op 1400. Meubel- en Tapijthandel, WAALWIJK. Mijne collectie COCOS- TAPIJT, die bijna geheel uitverkocht was, heb ik wederom aan kunnen vullen zoodat ik weer eene flinke sorteering heb in verschil lende breedte, die natuurlijk niet meer tegen de OUDE lage prijs verkocht kunnen worden, maar toch geleverd worden tegen een prijs, vol gens fabrieksprijs erg con- curreerendzeker niet duur der als de fabrikanten zelf leveren. Ook wederom ontvangen de bekende kleine Bakken en Braden: met Delftsche Slaolie. stoven en Smoren: met Plantenvet Delfia. Mf V ■V. Beleefd aanbevelend, WAALWIJK. 7229 maakt natte kelders en voch tige muren volkomen water- dicht en kurkdroog. BR3RI mm ALEI IMHÖFi, Inlichtingen, Prospectus C. gratis. 5386 KAATSHEUVEL, 28 Juli. Heden was de prijs der boter Hoogste prijs f 1,05. Middelprijs f 1,60. Laagste prijs f 1,58. Eieren 7 en 8 cent per stok. GEBOORTEN Franciscn9 Petras Adrinuun zv P A öomers ea J C JacobsJacobs Heo- drika dv C W van Nooij en M A van der Sterren. OVERLIJDEN: Johanna v Keulen echtgenoote van Laurentins Franciscus v d Broek oud 52 jaren Wilhelmina Trouwgod oud 53 luren. HUWELIJKS-AANGIFTEN: Laurentius The- doms v Diuneu, oud 31 jaren en Adriana Theodora Fransen oud 30 jaren, beiden wonende te Waalwijk. HUWELIJKEN: Mar*;s Robben oud 25 jaren} wonende te Drnnen an Francuca v Riel, oud 32 jaren wonende te Waalwijk. Beesten weiuig aanvoer weinig handel. Boter aangevoerd 198 K.G. prijs l 1.58—f 1.60, Varkens aangevoerd 56 stuks prijs f 10.—r 16. Eieren aangevoerd 750 stuks. Eierenprijzen van 6—7 cent. V' Binnen enkele dagen verschijnt het geschriftje: „Eet Sclmpenvleeachl"'" Dit geschriftje bevat 24 recepten van den kok der Oliefabricken Caivé-Delft voor het gereed maken van schapenvleesch in verschillende vormen. Ook is een rubriek Wenken en Mededcellngen opgenomen, welke voor huismoeders, die met het bereiden van schapenvleesch een proef willen nemen, van belang kunnen zijn. Wie het recepteiiboekje „Eet Schapenvleesch!" wenscht te ontvangen, schrijve aan dc Afdceling Reclame der OLIEFABRIEKEN CALVÉ-DELFT te DELFT. Aan [iedere belangstellende wordt het gratis en franco toegezonden. BOTTERDAM. OR. DRA ATBTEBQ 8.

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 7