Notaris Canters Haaiwaschmiddel met Teerbestanddeelen Handels-Cursus van DE HANZE, Heropeniog half Septeiber. DOORLOOPENDE VOORSTELLING vanaf 7 tot 11 uur. Paddïj's heldenmoed AiïïïWS UIT SiïïSSlH. DIENSTBODE, Zit en Slaapkamer met Ontbyt. verpachten KAP- EN SIERSPELDEN HAARNETTEN vanaf 10 Cent. Opleiding voor de MIDDENSTANDS ADMINISTRATIE en voor 't HANZE-DIPLOMA. WAALWIJ K. Zondag 13 Augustus DE DIRECTIE. Entrée40, 30 en 2Q cent. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Adverteert gestadig en regelmatig. JOB. SIMONS, vau uen carsa» in hand- en machinale fchoeumtkerij Tan 't Torig jaar, dan is do beacbikbare ruimte reed» te klein gewor- dea en moet meu hiervoor tijdelijke voor ziening treffen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en van den Mi nister van Landbouw. Nijverheid en Handel zijn aan de Rijkskweekschool voor Leerlooiers en Schoenmakers met daaraan verbonden proefstation en voor lichtingsdienst ten bate van de leerin dustrie te Waalwijk, benoemd tot ama nuensis J. Buddingh en tot concierge C. A. van Haperen, beiden te Waalwijk. Schoenfabricage. De schoenfabrieken in deze streek begonnen zeer groote behoefte te krijgen aan cement-lijm. Dit vond zijn oorzaak daarin, dat de N.O.T geen rubber aan de fabrikanten van dit artikel wenschte af te geven. De nood steeg zoo hoog, dat verschillende fabrieken over acht of veertien dagen zouden moeten stilliggen. Na veel correspondentie en vertoogen is het ten slotte aan den voorzitter en vice-voorzitter van den Alg Ned. Bond van Schoenfabrikanten gelukt, rubber voor dit doel vrij te krijgen, indien de cement-lijn wordt vervaardigd onder contróle van 't rijksproefstation alhier, wat nu zal geschieden. Dit gevaar is dus weer agewend. Zondagssluiting' Vervroegde winkel sluiting. Onderstaande ia by de winkeliers van Waalwijk en Beaoijen circaleerende Reeds meermalen ia er bij de Hanze op aangedrongen om te trachten Zondagaslaiting en Vervroegde winkelsluiting te verkrygen. Het beatnar heeft echter gemeend daar omtrent eerst alle winkeliers van Waalwyk en Besoyen te moeten hooreo, opdat een zuivere uitspraak in deze zoo gewichtige zaak worde verkregen. Wy willen hier aanstonds opmerken, dat het de bedoeling is enkele drukke dagen, a's o.m. die voor St. Nicolaas enz. en de Zaterdagen buiten deie bepalingen te houden. Door op lyst A te teekenen, spreekt men zich uit voor Zondagssluiting en Vervroegde winkelaluitiDg. Op lijst B alleen voor ver vroegde winkelsluiting (dat is om 's avonds 9 uur te sluiten)op lijst C verklaart men zich alleen voor Zoodsgssluiting en op D verklaart men zich tegen beide voor stellen. Waar nu een ieder in de gelegenheid ia zich uit te spreken, vertrodwen wy dat allen, zonder uitzondering, op een der lijden sullen teekénen. Namens het Bestuur. De Voorzitter, W. VAN DER HEIJDEN. De Srcretari», W. VAN HEESCH. Liederenavond. Donderdag gaven de heer Jos. Groenen met mevrouw Riek Groenen-vati Zijp met welwillende medewerking van den heer Theo Wanders, pianist te Nijmegen, een Liederenavond. De zaal was met een aaildachtig gehoor bezet, waaronder ook vele vreem delingen. Mevrouw Groenen opende liet pro- tramma met Samson et Dalila van G. aint Saëns. Aanstonds was te hooren dat mevrouw Groenen veel en ernstig heeft gestudeerd na haar eerste optreden alhier, want alle door haar gezongen liederen werden uitstekend vertolkt, in alles gaf zij blijk over een zeer mooie, geschoolde stem te beschikken. Vooral het Wiegenliedje viel bijzonder in den smaak. Ook de twee Fransche liedjes na de pauze vielen zeer te loven zoowel haar zuiver, mooi, geluid als haar lieve en ge voelige voordracht, maakten bij elk op treden mevr. Groenen-van Zijp zeer groo- ten indruk, en zij had dan ook den geheelen avond een schitterend succes. Niet minder viel dit den heer Groenen ten deel, den heldenbariton, die overal lauweren plukt. Was hy in den beginne iets minder goed gedisponeerd, zijn stem won allengskens aan kracht en volheid, tot zijn zingen een zeldzaam genot, zoowel wat geluid, voordracht, gevoel en artisticiteit betreft, 't Zal on - noodig zijn hier alles in bijzonderheden te vermelden Alleen willen we nog even speciaal melding maken van het duett, door H. C. van Oort aan dit srtisten- paar opgedragen. Het had zooals alle nummers een bijzonder succes en viel in elk opzicht te loven. De heer Wan ders deed zich kennen als een groot piano-virtuoos. Wij-mogen den heer en mevrouw Groenen wel dankbaar zijn voor dezen heerlijken kunstavond ons geschonken; Diefstal. Hedenmorgen werd op een onzer groote schoenfabrieken, iemand uit 't personeel zekere J. uit Besoijen, die men reeds lang van diefstal verdacht, op heeterdaad betrapt. Men had hem, zoo dra de machinist iets voor den aanvang de fabriek opende, de zoolleder-afdeeling zien insluipen. Zoodra de werkzaamhe den aan den gang waren en hij aan z'n machine stond, werd hem gelast zijn zak ken enz. leeg te laden en ten slotte kwam de buit-achterlappen enz. voor den dag. De man werd op staanden voet ontslagen terwijl een andere verdachte zekere v. S. een vermoedelijke handlanger, even eens direct werd weggezonden. De zaak is in handen der politie, die heden morgen met de verdachten ter plaatse een onderzoek instelde. Degene die be trapt is, legde een volledige bekentenis af, meermalen stukken leer te hebben meegenomen en tevens waar deze te Besoijen aan.lagen prijs te hebben ver kocht. Bij dezen opkooper K. die af wezig was en naar wij vernemen te Vucht op de kermis is gearresteerd, werd hedenmiddag huiszoeking gedaan. Tegen hem zal vermoedelijk proces verbaal wegens heling worden op gemaakt. Ongeval. Eene alhier logeerende dame had op een fietstocht op Nederhemert het ongeluk by uitinijden tegen een booui terecht te konlen Om deu schok te breken, atak zij hare hand vooruit eu kwam deze nog met zoo'n bracht tegen den boom aan, dat sij haar pols brak, Iu Heuaden werd geneeskundige hulp ingeroepen. Gisterenmiddag had een korpotaal der infanterie in de Stationstraat het ongeluk van zyu fiets te vallen en een been te brekeü. Na verbonden te zyn, werd hij per bran- ard naar 't ziekenverblyf gebracht en ver volgens per auto naar 't hospitaal te Breda vervoerd. R. K. Prov. Bond van Boekdrukkerijen in Noord-Brabant. Donderdag-middag vergaderde onder leldiog van den heer J. Tielen uit Waal wijk, in 't hotel Central VBosch, de R.K. Provinciale Bond van Boekdrukkerijen in Noord-Brabant. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige algemeene ver gadering werd besloten het collectief arbeidscontract niet te vernieuwen, doch het aangaan van een nieuw contract over telateu aan de Nederlandsche Vereeni- glng van R. K. Drukkerspatrooas. De voorstellen van het bestuur tot vaststelling van een gewijzigd tarief voor handelsdrukwerk, tot vesfaooglng met 20 pet. van het minimum-tarief voor zet- en drukwerk In boek- tijdschrift- en brochurevorm voor niet-uitgevers en tot een verbod van levering aan niet-leden en van het doen arbeijden bij niet-leden werden aangenomen. De periodiek aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen en de rekening en verantwoording van den penningmeester goedgekeurd. Wedvlucht. De Postduivenvereeniging „De Post duif" te Waalwijk hield Zondag 6 Aug. eene wedvlucht met oude en met jonge duiven van Zwolle.. Aankomst jonge duiven J. Schalken le pr A, Stokwielder 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9 3 12>/2 9 3 14 9 5 24 9 11 46 9 12 1 Va 9 16 46 9 18 53 9 19 49 uur. le pr. 2e 3e 4e 5e 6e 7e B. de Kloe Th. v. d. Griendt L. Moonen v. Engelen Aankomst oude duiven B. dc Kloe 9 4 18'/2 Th. v. d. Griendt 9 5 50 idem 9 11 32 J. Schaiken 9 11 43 A. Stokwielder 9 12 3 v. Engelen 9 15 6'/2 B. de Kloe 9 17 27 uur. Aanbestedingen. Op Woensdag 23 Augustus a.a., dea voor middags lO'/a uur, zal door het Provinciaal Bestuur te 's Bosch worden aanbesteed het maken van werken tot voorziening van het boitentoeleidingskanaal van het kanaal van 's Hertogenkosch naar Drongelen onder de gemeente Waalwyk, Raming f 9000. Op Woeoadag 30 Augustus, des voor middag» ten 10'/2 uur zal in het gebouw van het Provinciaal bestuur -te 'a Hertogen bosch worden aanbesteed Het aanbrengen en onderhoudeu van be plantingen op den noordelijken dijk van de Bergsche Maas, onder de gemeente Wyk en Genderen. Raming f 980. District Oosterhout. Door de r. k. kiesvereeniging in het dis trict Ooaterhout ia aan de leden gelegenheid gegeven candidaten in te leveren tot den lOen Augustus. Dus tot gisteravond. Er zijn ingekomen de volgende candidt- ten (alphabetitcb) M, P. W. van Host, Helmond. J. C. E. Keilerman Slotemaker, Breda. Mr. P. Kolkman te Dordrecht. F. T. v. d. Maden VGravenhage. Mr. Dr. A. van Ryckevorsel, VBosch. J. van Ryzewijk te Tilburg en Q. Stnlemeijer te Rotterdam. Zoolleder in Duitschland. Voor den oorlog wa» de prijs van zool leder in Duitschland 4'/2 tot 6 mark in den winter 1914-15 steeg hy tot 14 h 15 m., doch sedertdien daalde by tot 8*/4 m. De regeering streeft er naar den lederprys Ungzameth .nd weder normaal te maken, tot welk doel met 1 September een nieuwe regeling der maximum-prijzen wordt iege- voerd, waarbij de hoogste prys op 7 mark is vastgesteld. Later zal dat zoo mogelijk nog minder worden. N. R. Gt. DRUNEN, 10 Aug. Heden had alhier in een der zalen van de jongenscongregatie de aangekondigde vergadering der *Hanze* afd, Drnnen plaats waarin den Weled. Heer Esbacb, Directeur van het yHanze-Bureau voor adviezen4' eene bespreking zoude houden over het nut eu de werking d zer instelling. De voorzitter der vereeniging de verga dering cpenende, heette de aanwezigan wel kom en stelde den spreker aan de vergadering voor, daarbij de hoop uitende dat de bespre kingen van dezen avond, rijke vrachten voor de Hsnze-leden zoude afwerpen, waarna by het woord gaf aan den Weled. Heer Esbacb. In den bieede besprak deze daarna de werking van het Hanze-Bureau voor adviezen waarvan Z.E. op duidelijke en bevattelijke wijze het nut aantoonde, vooral wijzende op de gelegenheid d e genoemde inrichting bood om te komen tot eene goede boekhouding die by vele middenstanders nog zooveel te wenschen overliet. Op niet minder aangename wyze onder- ïield spreker daarna, op verzoek van 'het Bestuur, zyu gehoor over de mede kortelings opgerichte f Hanzeborgmaatscbappij/ aan eerstgenoemde inrichting zoo nauw verwant, om ten slotte te wijzen op het groote nut voor jongens en meisjes gelegen in h*t volg«n van het herhslingsonderwijs tot op den leeftyd van 16 jaren als voorafgaand onderwys om de haiidelsca'au aen door de vHanze*vop zoovele plaatsen in het leven geroepen met viucht te kunnen volgen. Een welverdiend applaus beloonde den spreker voor zyn leerryke rede. Eenige geatelde vragen werden door den spreker tot genoegen der stellers beantwoord. De voorzitter dankte da&rns, namens de aanweaigen den spreker, voor zijne schooue en nuttige rede, en koesterde de hoop dat de Hanze-leden zich het gesproke ie ten nntte zouden maken, waarna deze welge slaagde vergadering met den Chiistelyken groet werd g- aioten. Deu Weled. Heer E«bach nog meermalen in ons midden te zien is voorzeker ons aller wenicb. I VLIJMEN, 9 Aug. Door den Voorz. van den Boerenbond werd alhier tot alle werklieden eene oproeping gedaan ter ver. adering te komen In het hotel den heer J. Honnef. Het doel van betrof het oprichten eener vereeniging afdeellng van den Boerenbond, om lederen werkman in de gelegenheid te stellen om gezamelijk inkoopeo te doen van steenkolen, en alle artikelen vanwCg, van den Boerenbond enz. Zeer velen 1 Run(jve hadden aan die roepstem gehoor ge geven, zoodat deze vergadering tot de oprichting van eene vereeniging leidde onder den naam van Broederhulp. Er werden als lid 104 personen aangeno- meu, waaruit een bestuur werd gekozen. Tot voorzitter werd gekozen M. van den Dungeo, tot. onder-voorzitter F. van Bokhoven, tot secretaris W. Koensen, tot commissarissen van toe zicht Ard. van Kessel en Th. Herman, terwijl tot geldinners zijn benoemd Adr. van Vugt en Corn. Kievlts; Moge deze vereetiging groeien en bloeien, wat zeker een ieders wensch is. HERPT. Voor de vacature van lid van onzen gemeenteraad (ontstaan door het vertrek van den heer A. C. Hel- voirt naar Waalwijk) zijn heden candidaat gesteld de heeren A. Verhoeven alhier en H. Verhoeven te Bern. begrooting 19l7 werden gekozen de hee'en Tb. Lange we>f, A. P-ulssers en P. v. Dongen. Verder we'd nog besloten aan het pe sooeel der O. L. school voor het tijdvak L Juli '161 Juli '17 een duu - tetoeslag te veMeenen en wel aan dc gehuwden f75 en aan de ongehuwden f50. RAAMSDONK8VEER, 11 Ang. 1916. Woensdag reed, op den weg O'hout-R'veer een motorrijder oit Breda in volle vaart tegen een fietser die. verkeerd uitweek. De motorryder werd met een gebroken' sleutel- been opgenomen en naar O'bout vervoerd De fietser bekwam geen letsel. Beide rijwielen waren zwaar gehavend. De vacantie de» Chr. School t*l mtt het oog op de mazelen die on-ier de kinderen leerschen, met 8 dagen verlengd worden. GEERTRUIDENBERG. a.s. Dinsdag 15 Augustus zal door den WelEerw. Heer v,d. Hout, Vicaris te Vugbt in Hotel Sant- bergeu' te Geertruidenberg des P.m. ten 4 ure eene bespreking worden gehouden o»er de opgerichte vereeniging *Cc operatiee Hanze Inkoopvereeniging* voor de Leden der vier Gilde in de Bonwbedryven in het Dekenaat Geertrnidenberg. Ook niet Leden kunnen bij dete bespre - king tegeuwoordig zijo. ANDEL. De heer De Fiiter alhier kocht bij de wed. A. v. d. Griend te Hedlkhulzen een veulen van 2'/2 maand oud voor f 400. DRONGELEN. Bij de zomerinspectie vanwege de vereeniging het Nederl. Stamboek werden van Geb\ Oerlemans van der Schans alhier een stier en drie koeien in de stamboeken dier vereeniging ingeschreven. Kaatsheuvel, 11 Aug. 1916. Vacantie verlengd. Daar de werkzaamheden aan school I nog niet beëindigd zijn, is de vacautie voor die school met acht dagen ver lengd. Voor de jeugd 'n bof en voor moeders Was de vraag naar aardappelen in het begin der week slap, thans heeft de handel zich weer wat hersteld. Voorlate kralen wordt f 4 per H.L. betaald. Ook hier wordt getracht het erwten gewas op het veld op te koopen. Men betaalt f 1,70 per roede of f 120 per hont. BESOIJEN. Deze week maakte de heer Surlg hoofd der openbare school alhier met een aantal leerlingen een schoolreis je naar den Haag en Scheveningen dat zeer in den smaak viel der leerlingen en ook der ouders. Zulke reisjes verdienen, door het nut dat - zij aan de kinderen kuonen doen, zeerzeker aanbeveling en navolging. WASPIK, 11 Aug. '16. Bij den ge meenteraad van heden was een schrijven ingekomen van den veldwachter Schoor nis, waarbij hij den Raad mededeelde, dat hij bij den Commissaris z'n ontslag had gevraagd met Ingang van 1 Jan'17. Voor het college van zetters werden candidaat gesteld vacature J. de Graaf de heeren J. de Graaf en APrulsse's vacatu*e H. J. Langerwerf: de heeren H. J. Langerwerf enjoach. Kramp. Tot leden der commissie voor de HEUSDEN 11 Aug. 1916. Ongeval. Bij het neerlaten van een zwaar stuk ijzer trof dit gisteren den werkman de H. aan de scheepswerf op den schouder. Hierdoor sloeg hij vóórover en kwam toen met het hoofd op een ander ijzeren voorwerp terecht, waardoor hem zwaar lichamelijk letsel werd toegebracht. Na geneeskundige behandeling werd de ge troffene naar zijn woning gevoerd. Huldeblijk. 1 Juli trad de heer Gerard Malingré na ongeveer een kwarteeuw het ambt van rentmeester der Godshuizen te heb ben bekleed, als zoodanig af. Het Col lege van Regenten, er van doordrongen, dat de heer M. In ieder opzicht zich van zijn taak steeds heeft gekweten op een wijze, die allen lof verdient, vereerde hem deze week met een gedenkschrift, gevat in vergulden lijst, vervaardigd door den calligraaf H. van Rooij te 's Bosch. HUndslsberiehten. Waalwijk, 11 Aug. 1916. Mevrouw ALOYS VER- BUNT, vraagt tegen No vember eene boven 28 jaar, keuken bekend. eenigazins met de 9738 Een LEERLING der Vak school vraagt met Sep tember 9735 Brieven onder nummer der adver tentie aan het bureau van dit blad. te Drnnen, zal Zaterdag 19 Aug. 1916 vóórm. 9'/a unr in het Wapen van Am sterdam4' te Heuaden 9734 Voor Mevr. de Wed. HUB. VER- HOE VEN-MALINGRÉ. 8 perceelen toemaat op de Vloeden onder HeesbeeD, om te weiden zonder paar den, tot 1 October 1916. Inlichtingen geeft de opzichter Piet Wageinaker», te Heesbeen, DIRECT VOOR HET GEBRUIK GEREED. PRIJS 60 CENT. BUITENMEISJE. Wegens teleurstelling zoo apoedig mogelyk gevraagd een R. E. Meisje niet beneden 16 jaren, netjes kun nende werken en van goede getuig schriften voorzien, in een borgergezin eu café in de Langstraat. Brieven Lar.co onder Dammer der adverten tie aan het bar. v. d. blad. 9736 Groote Sorteering 787 COIFFEUR, Waalwijk. AFD. WAALWIJKBESOIJEN. Inlichtingen en aanmelding bij L M. A SCHOENMAKERS, J Raamsdonksveer. Directeur Handels-Cursus 1. DE BAAT VAN MATSUSHIMA. 2. CAZA IS MET POULETTA GETROUWD, (Komisch 3. W. v. d. HEIJDEN, Voorzitter Hanze-Aideeling. A. G. LAARAKKER, Leeraar Handels-Cursus, 9733 Waalwijk (Dram a.) 4. LUCIEN IS ERG GEDIENSTIG, (Komisch.) Beeaten weinig aanvoer weinig handel. Boter aangevoerd 175 K.G. prijs 1.70—f 1 80. Varkens aangevoerd 22 stoks prijs f 7.-11,5.— Eieren aangevoerd 620 stuks. Eierenprijzen van 6—7 cent. KAATSHEUVEL, 11 Aug. Heden was de prijs der boter Hoogste prijs f 1,70. Middelprijs f 1,68. Laagste prijs f 1,85. Eieren 6»/* en 7'/j cent per stuk. Excelsior FLORA BIOSCOPE

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 7