"e A Provinciaal Nieuws. BINNENLAND. #oï filïïWS ÏÏIT HÏÏÏSD1K. DE OORLOG. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Van Son. Het best is dat de raads leden eens medegaan om ter plaatse eens te kijken en dat te bespreken. Aldus wordt besloten. De heer van Dal zegt dat er perceelen zijn die te groot zijn en daarom in tweeen moeten worden gesplitst, f De overige leden komen daartegen op en zeggen dat dit onbillijk zou zijn en bovendien is het juist wenschelijker de perceelen grooter te maken. Aanbieding begrooting 1917. De begrooting bedraagt in ontvang sten en in uitgaven f 28439,72!/a- Wordt besloten van de leden een afschrift te zenden. Hierna gaat de raad over in geheime vergadering ter bespreking van eenige aangelegenheden betreffende de, electri- ficatie. De toestand. De Roemenische vesting Tnrtakai of Tntrakan, zooala de Dnitachera de plaats in hen officieel bericht noemen, heeft niet lang weerstand kannen bieden aan den aanval der vereenigde Duitsche en Bulgaarsche troepen. Gisteren meldde Berlyn, dat deze brnggehoofdstelling ten Zniden van de Donau, die den weg over Oltenitsa naar Boekarest moest verdedigen, stormenderhand was ge nomen, met een buit van ruim 20,000 Roemeniërs en meer dan 100 kanonnen. De eerste stoot van het Bulgaarsch-Daitsche offensief op Roemenië is hard aangekomen. Roemenië, dat nog too kort in deu oorlog is( ziet nu al zijn hoofdstad bedreigd. Want het is zonder meer duidelijk, dat de aanval lijorecht op lloekarest gericht is. De Bul garen en Duilschers staan in Tortakai aan den oever van den Donau en zullen na den overgang over die rifier moeten forc^eren, om hun opmarsch naar Boekarest te kannen voortzetten. Uit de berichten blijkt, dat zij een groote hoeveelheid zware artillerie met sich meevoeren, maar zulk een breede rivier ale de Donau hier is, vormt een scheiding tusschen de twee fronten, die, gelyk in dezen oorlog al dikwijls gebleken is, niet zoo ge makkelijk te overkomen is en de Roeme nië» zullen bij het verhinderen van de poging om de rivier over te trekken, stellig op alle hulp, die hun nieuwe Russische bondgenooteu maar bieden kunneD, kunnen rekenen. Intusschen moet echter het oprukken van de Bulgaren met de Duitschers tegen Roemenië in sommige kringen te St. Petersburg eeB groote teleurstelling en zelfs pessimistische opvattingen tot uiting gebracht hebben. Dat de hoofdmacht van de Roeme- niërs Inderdaad nog aan de Westelijke en Noordwestelijke grens van hun laud staat, blijkt uit den voortgang dien de operaties daar in het voordeel van de Roemeniërs hebben genomen. In de eerste plaats hebben de Roemeniërs hun vereeniging met de Russen in de Kar- pathen bewerkstelligd. Berlijn meldde namelijk gisteren o.a., dat aanvallen van Russische en Roemeenscbe troepen aan weerskanten van Dorna Vatra, dicht bij het punt waar de grenzen van Honga rije, Boekowina en Roemenië samen komen, waren afgeslagen. Verder lezen wij In het Oostenrijksche lege-bericht, dat Olah Toplicza. aan de Maros, door de met omvatting bedreigde Oosten rijksche troepen ontruimd is. Men weet dat de Oostenrijkers dadelijk te ver staan hebben gegeven, dat zij voorloopig naar den Westelijken oever van de Maros terug zouden trekken en daarmee de ontruiming van ongeveer heel Zevenber gen hadden aangekondigd. En eindelijk meldt de correspondent van de Times uit Boekarest, dat de Roemeniërs nu ook Orsawa, de belangrijke Hongaarsche plaats, aan de IJzeren Poort, vlak bij het Westelijkste punt van de Roemeen- sche grens, bezet hebben. Aan het front van de Dobroedzja zullen nu de Russen hun Roemeensche wapenbroeders uit de knel moeten helpen gelijk de Roemeniërs zeiven In de Rus- slscb-Turkschen oorlog van 1877/78 het de Russen bij Plevna gedaan hebben. In Rusland is men zich trouwens zeer goed bewust, dat door de Dobroedzja de kortste weg naar Konstantinopel loopt, en de entente moet er van haar kant alles op zetten, om het afsnijden van haar twee Balkan-boDdgenooten te verhinde ren. Er zullen stellig ook nog Turken komen te vechten. Zoo zal het nieuwe Roemeensche gevechtsterrein welhaast een buitengewone beteekenis in dezen oorlog krijgen. Nu zich zulke belangrijke gebeurte nissen op den Balkan afspelen, dringt zich hoe langer hoe meer de vraag op, waarom generaal Sarrail in Salonlki al maar werkeloos blijft. Nooit, zou men oppervlakkig meenen, is het ondernemen van een stoot van Salonlki uit in de richting van de Bulgaarsche grens drin gender door de omstandigheden geëischt dan juist nu. Een offensief van de Entente op dat gevechtsterrein zou dadelijk den druk tegen de Roemeniërs en Russen moeten verlichten. Maar men zoekt nog steeds naar lnfanterie-gevechten van eenige beteekenis in de Fransche staf- berichten over den Balkan. Men weet trouwens, dat ook de Fransche pers reeds ongeduldig begint te worden. De duw, dien het front van aartshertog Karei btf Horozanka van de Russen heeft gekregen, heeft, gelijk te verwach ten was, ten gevolge gehad, dat de Rus sen nu voor Halicz (de plaats waar Galiclë /zijn naam van gekregen heeft) staan en die stad in brand hebben geschoten. De Oostenrijkers en Duitschers bieden echter nog^hardnekkigen tegenstand. Tusschen Brzezany en Halicz zijn reeds Russische troepen over de rivier Nara- jovka, een zijrivier van den Djnestr, die uit het Noorden komende, ten W. van Brzezany loopt en even ten O. van Halicz ln den Djnestr valt. De Russen melden ook vorderingen in de Woud-Karpathen, maar noemden verder geen plaatsen. De Duitschers lichten ons echter in over afgeslagen aanvallen van de Russen ten Westen van het Kirlibaba-dal, dat is in de buurt vaD den in den laatsten tijd dikwijls genoemden berg Capul. Over het Westen moeten wij vandaag kort zijn. De vooruitgang is in deze streek van beteekenis geweest, terwijl de Engelschen verder Ginchy nog altijd oiet heeft kunnen heroveren. De strijd duurt daar voort, en ook elders zijn de Franschen doeode met het afslaan van tegenaanvallen van de Duitschers. Waalwijk, 9 Sept. 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Militie lichting 1908 Alle dienstplichtigen der landweerlichting 1916c (voormalige militielichting 1908), met uitzondering der wielrijders, horpitaalsolda- ten en ziekendragers, die nog bij de Xde infanterie-brigade aanwezig en nog niet naar de landweerbataljoDs afgevoerd zijn, zullen 15 September naar hun landweerbataljons worden overgeplaatst. Huldeblijk Mgr. Dr. Poe Is. Op 9 Sept. a.s. viert Mgr. Dr. Poels zijn zilveren priesterfeest. Zooals wy reeda moch ten mededeelen, zal Z.Eerw. dien dag een fonda tot het stichten eener katholieke school als huldeblijk worden aangeboden. Die daaraan wil bydragen richle zich tot den heer J. H. Dupont te Heerlen (L.) Een nachtmanoeuvre. Uit Roosendaal schrijft men aan het „Vad." De commandant der brigade, welke op het oogenblik in het Westen van Noord-Brabant ligt, heeft een wel zware verantwoordelijkheid op zich genomen met het doen houden van een nachte lijken marscb in den nacht van Maandag op Dinsdag. Want dat is een expeditie geweest, die bij alle deelnemers lang ln het geheugen zal blijven, en die herin nering behoort zeker niet tot de aan genaamste. Het onweerde en stortregeo- de, toen de verschillende deelen der brigade te Breda bijeenkwamen, en hoe wel het geheele geneeskundige personeel ontried de expeditie te doen doorgaan, gelastte de bevelhebber dat de tocht zou geschieden, terwijl hij verbood, dat de overjassen werden medegenomen. En dat terwijl het onweer niet van de lucht was en het slagregende 1 Van Breda werd gemarcheerd naar Princenhage en Beek tot de Mark. Over deze rivier was een pontonbrug geslagen, doch deze was zoo smal, dat een wagen er niet overheen kon, een paard te water raakte, een mitrallleurhond verdronk en een pontonnier in het water viel. Met veel moeite kon hij worden gered. Daarna kwam men aan een stukje weg van misschien 250 M., doch dit was zoo miserabel, dat de mannen tot hun knieën ln de modder stonden en nu en dan verdwaalden in een door het water Diet opgemerkte kuil of sloot, waarin zij dreig den te verdrinken. Een mitrailleur reed ln een sloot, door den schok viel de voerman er van af en verdronk Anderhalf uur is men met kunstmatige ademhaling bezig geweest, doch zonder resultaat. De ongelukkige was een milicien afkomstig ultVenloen ongehuwd. Twee paaiden verdronken tevens. Na drie uren baggeren heeft de briga de-commandant den troep nog vier uur lang laten trekken onder een voortdu- renden slagregen en eindelijk kwam men om 8 uur 's morgens thuis. Veertien uren lang waren de mannen op de been geweest, boe ze er uitzagen, is niet te beschrijven hoe de stemming was is beter te verzwijgen. Er ware soldaten, die, toen men halt riep, zi in de modder te slapen legden. Wanneer de brigade-commandant na afloop van deze expeditie zijn rekeoing opmaakt, zal hij als debet daarop vinden één man verdronken één man gestorven aan hartverlam ming twee paarden verdronken een mitrailleurhond verdronken een niet te taxeeren schade, toege bracht aan materieel en kleeding een menigte soldaten ziek, ten gevolge van rheumatiek, keel- en longaandoe ningen. Naar onze correspondent ons verze kert, is tegen de wijze waarop de brigade commandant aldus met de onder zijn bevelen staande troepen beeft gehandeld, een klacht ingediend bij bet legerbestuur. Examen. De jongejuffrouw J. C. van Everdlngen alhier, legde met gunstig gevolg het toelatlngs-examen voor het gymnasium te Tiel af. Benoemingen. Bij Kon. besluit van 2 dezer is, met ingang van 23 dezer le. den reserve eerste luitenant J. H. C. van Eyk van Voorthuysen, van het 20ste regiment infanterie, een eervol ontslag uit zijn betrekking tot de land macht verleend 2o. voornoemde heer van Eyk van Voorthuysen, op het daartoe door hem gedane verzoek, benoemd op grond van art. I2bis van het sedert gewijzigde Kon. besluit van 20 September 1905 no. 75, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie tot reserve eerste luitenant bij het 20ste regiment. Gemeenteraad. Ia de gisterenavond onder voorzittervchap an den burgemeester gehouden gemeei te- raadsvergadering, waren afwezig de heeren van Everdingen en Verwiel. Na voorlezing en goedkeuring der notu len werden de ingekomen stokken behandeld, o.m. in dank aanvaard een schenking van den heer P. C. Btijens, uit de nalatenschap van den heer F. Baijene, nl. eenige archief stukken en een leveoagroot geschilderd portret van den eersten directeur der teekeuschool den heer A. B. van Lieshout. De leeftijdsgrens voor toelating lot de teekcnschool werd teroggebiacht tot 12 jaar en aan den heer A. J. A. C. van Delft werd eervol ontslag verleend alt onderwijzer aan de O. L. School met ingang van 16 Sept. Een voorlcwpig crediet van f 500 werd toegestaan inzake de distributie-wet 1916. Na een breedvoerige disouasie werd een bedrag van f15000 toegestaan voor diverse nieuwe werken aan de Gasfabriek, nadat verklaard wa», dat dit 't begin was van eene algeheele moderniseering en reorganisatie der gasfabriek. Benoemd werd tot waterbouwkundige voor de verdere havenwerken, de heer C. van Veen, civiel-ingeuieur te Bred», in plaats van den heer v. Lidt de Jende die in China is. Eene nieuwe verordening, die eene flinke salaris-verbooging voor 't politie-pereoneel inhoudt, werd aangenomen, terwijl aan den chef van politie, als blijk van waardeering voor zijne goede diensten den titel van inspecteur van politie wsru toegekend. Ook kan een hoofdagent worden benoimd. Een* salaris-verhoogiDg voor 'c secretarie werd toegestaan en de benoemiag van een nieuwen ambtenaar goedgevonden. De bur gemeester gif eenige cijfers over 't geen er in dezen tijd ter secretarie omgaat. Aan de onderwijzers der O. L. S. werd een tractementsverhooging van f 50 toege staan en voor huishuur eene van f 25, in af wachting van eene nieuwe salaris-regeling. De begrooting werd aangeboden en benoemd tot commissie van onderzoek de heeren Verwiel, van Riel en van EverdingeD. Na eene discussie omtrent het in orde brengen van den parallelweg, waaromtren B. en W. nogmaals zullen trachten samen werking met den Binnenpolder te krijgeB, weid de vergadering, waarvan we in ons volgend nnmmer breedvoerig verzlag geveD, gesloten. Secretarie personeel. Door B. en W. zijn le. benoemd tot le ambtenaar ter secretarie de heer F. J. Dekkers, amb tenaar ter Secretarie te Blerlck 2e. bevorderd van 3e tot 2e ambtenaar, de heer J. Verstijnen 3e. benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie, de heer H. van der Heijden, ambtenaar ter secretarie te Someren. Handels onderwijs. Met belangstelling wijzen we op de orenstaande advertentie betrtffende de avondcursussen die aan de Middelbare Handelsschool zullen worden gegeven. Wij achten deze lessen in 't Nederlandsch, Fransch en Dultsch en ook de handels correspondentie ln deze talen van t grootste belang voor deze streek. De talrijke personen die ln den handel en industrie werkzaam zijn, de vele kantoor- en handelsbedienden, zullen zeer zeker van deze eenige gelegenheid gaarne gebruik maken. Attentie. We willen gaarne de aandacht vragen voor de advertentie van den heer Ra- venstein, waarin hij mededeelt dat hij heeft aangeschaft een mooie gesloten automobiel, geheel electrlsch verlicht en waarbij hij zich gaarne aanbeveelt. Wij zagen de auto eu kunnen werkelijk ge tuigen, dat 't er zeer mooi uitziet en voor een verhuur-automoblel iets zeld zaams is. ca ïn, '1 avo Import van Amerikaansch leder. In de op Dirsdag 29 Augustus te Utrech gehouden Beetuuisvergadenng van deu Bond van Ned. Bond van Lederfabrikanten kwam 0. m. ter sprake de algemeene toe stand in do haiden- en lederbranche. Men was eenparig van oordeel dat met klem behoorde te worden opgekomen tegen de hernieuwde actie ten gunstr van den import van Amerikaanse^ zoolleer. Herinnerd werd aan het besluit der onderlinge commissie van Schoenfabrikanten, Lederimporteurz en Looiers, waarbij overeengekomen werd om geen Arnertk. Leder in te voeren doch de loopende consenten te honoreeren. Mocht de ieerproductie vroeger niet voldoende zijn voor de consnmptie hier te lande, in dien toestand was een enorme verbetering ge komen door de algemeene uitbreiding der leerlooieryen van de grootate moderne leder- fabrieken tot de kleinste kuiplooieryen. Dat er prijstyging heeft plaats gebad, was na tuurlijk niet te voorkomeD, gezien de hausse op de inlandeche huidenmarkt en insgelijks van de exotische hnideü, waarbij de immer en daardoor sterk gestegen prijzen der looistoffen bovendien een belangrijke rol spelen. Onder deze omstandigheden zou de invoer van Am. zoolleer eeD nekslag genoemd mogen worden voor de Neder- landsche looierij, die nog steeds den druk gevoelt der half-mlllioen-affaire, haar door de 100000 huiden-kwestie op de schouders gelegd. Het bestuur droog er met klem op aan dat de leden van het Distributie Bureau in de vergadering met belang hebbenden bij den invoer van Amerlk. zoolleer, zich wèl zouden doordringen van den precalren toestand waarin de looierij zou geraken, wanneer die import wederom zou worden toegestaan. Eene regeling van maximum-leerprijzen werd zoowel in het belang van het publiek als van de industrie dan nog verklese- selijker geacht. N. L. Muziekfeesten Oisterwijk. De Muziekfeesten der Koninklijke Harmonie „Asterius* te Oisterwijk be loven schitterend te worden. Alle data van 16 tot 24 Sept. iets nieuws. Wij komen dezer dagen breedvoerig op de festiviteiten terug. BESOIJEN. Op Zondag 17 September zal de Voetbalvereeniglng R. W. B.een lauwertakwedstrijd geven enkel voor militaire voetbalclubs. Uitgeloofd worden een Zilveren lauwertak en een zilveren medaille. SPRANG. A.s. Zondag 's namiddags 2.30 hoopt ln de Geref. Kerk alhier op^te treden Ds. Pel van Eestrum. CAPELLE. Voor de jaarklasse 1909 zijn ln deze gemeente 10 personen in geschreven. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school ln de kom is benoemd Mej. B. Timmermans, alhier. WASPIK. Het werk van den ZeerEerw. Pater Matheo, n.l. de Intronisatie van het H. Hart vindt hier vooral door den bijzonderen ijver van den ZEerw. Heer pastoor zeer veel bijval. We twijfelen er dan ook niet aan, of na een niet te langen tijd zal wel ln de meeste kat holieke hulsgezinnen alhier deze treffen de plechtigheid hebben plaats gevonden. Zoo zij het. De aardappelen dreigen duur te worden. De gemiddelde prijs is nu nog 25 cent per vijfkop, hetgeen voor den tijd van het jaar bijzonder veel is. De burgers mopperen en de boeren lachen in hun vuistje. - De voerman R. W. alhier sloeg bij het laden van schors achterover van zijn wagen en bezeerde zich zoo erg dat hij niet meer kon opstaan. Hij werd per rijtuig thuisgebracht en onder bebande- ling gesteld van den dokter. Deze con stateerde beenbreuk. Op 20 Oct. alhier viert men ten huize van den heer P. de Winter-Schuur- mans een dubbel zilveren jubllé. Op dien dag namelijk vieren de heer en mej. de Winter hun zilveren bruiloft en is het tevens 25 jaren geleden dat Mej. Joh. van Veghel bij hen in dienst trad. Zeker zal het nog de geachte fairilie de Winter, noch hun trouwe Hanneke dien dag aan belangstelling ontbreken. LAND VAN HEUSDEN. Het verbod van uitvoer van appelen en pereD. laat zich reeds merken. De kooplust der han delaars is op het oogenblik gering. Zij willen de kat eerst uit den boom kijken Men verwacht lagere prijzen, die ln de Betuwe reeds zeer laag zijn. Voor den consument van veel belang. BAARDWIJK. Alhier is gearriveerd, het circus »Klnsbergen« dat a.s. Zondag Maandag en Dinsdag drie achtereenvol gende voorstellingen geven zal. Het program geeft het aanzien van prachtige voorstellingen, waarvoor dit circus dan ook algemeen bekend staat. Militairen en kinderen verlaagde entrée-prijzen. Aanvang 8 uur. 's-HERTOGENBOSCH. Het reeds vermelde besluit van Ged. Staten van Noordbrabant tot nietigverklaring van het besluit van den gemeenteraad van 16 Aug.j.l., waarbij de heer Th. Herm- sen als lid van dien raad werd toege laten, is hierop gegrond, dat de Inleve ring van de candldatenlijsteD, welke voor elke verkiezing vereischt wordt, behoort te geschieden aan den burgemeester of dengene, die hem van rechtswege ver vangt, zeiven en dat zij alzoo niet kan geschieden aan een ambtenaar der ge meente secretarie, zooals onder de wer king van de tegenwoordige Kieswet steeds in deze gemeente heeft plaats gehad. Naar het Huisgezin verneemt, zullen eenige raadsleden aan den burgemeester vragen, een raadsvergadering te beleggen ten einde te beslissen, of de gemeente raad van het besluit van Gedeputeerde Staten bij de Koningin in beroep za gaan. Kaatsheuvel, 9 Sept. 1916. Schadepost. Deze week stierf by de landbouwer W, Kolsteren alhier 'n prachtig koeb.est. Dit ia 't tweede dier al binnen 14 dagen. Dat de ichade groot is, zal men begrypen, al a men weet, dat de beeaten niet verzekerd waren. Benoemd. De heer v. Geunip, hoofd der O.L. school No. 2 alhier, is benoemd tot leeraar in de Nat. Hist, aan den Hoofdakte-carsus van den R. K. B. in 't Bisdom Breda. Antwoord. Dezer dagen mocht 't personeel en de jongens van School No. 2 van den adjudant vau dienst van hare Majesteit 'n schrijven ontvangen tot dankbetuigijg vao den ele- graphischen gelnkwensch welke^op 31 Aug. was gezonden. Duivensport. Zondag 8 Sept. hield de postdai/enver eeniging tColumbia* 'n wedstrijd met jonge en onde duiven van nit Groningen 205 K.M, De pi ijzen werden behaald als volgt i le prijs J. OppermaB, 2e pr. L. Brokke, 8e, 5e en 8e pr. Gebr, Dekkers, 4e eo 10e pr. W. v. Balkon, 6e W. v. Dongen, 7e en 9e pr. A. Ausemi. Poule prijzen 25 ct, le pr. J. Opperm-n 2e pr. L. Brokke, 8e, 5e, 8e en 9e pr. G. Dekkers, 4e pr. r. Balkom, 6e pr. A. v. Dongen, 7e pr. Aussems. Ponle prijzen van 10 ct. le pr. J. Opper- mans, 2e pr. L. Brokke, 3e en 5e pr. Gebr. Dekkers, 4e pr. W. Balkom, 6e pr. A. v. Dongen, 7e pr. A. Aossems. le aanget, (0,25) J. Oppermans. 2e aanget. (0,25) W. v. Balkom. le aanget. (0,10) L. Brokke. 2e aanget. (0,10) A. Dongen. De le duif arriveerde om 11 u. 32 min. 87 aec. de laatste om 11 n. 46 m. Benoemd. De heer A. Kleijn, alhier, is benoemd tot Hoofd der R.K. Bijz. Jongensschool te Yelddriel. Vergadering. De R.K. vereeniging tot verbetering vau het geitenras, alhier, vergadert Zondag na middag na 't Lof in den R.K. Gildenbond, Behalve verscheidene huishoudelijke taken, zal ook besproken worden, de aankoop van meer mannelijk fokmateriaal, voornamelyk in betrekking tot de jonge geiten. Cursisten. De cursisten van den winterlandbouw- cursns honden onder leiding van den hrer H. Schoenmakers, hoofd v. d. cnrans Zoudag om 12 nar 'n vergadering iH de R.K. Gil denbond. De heer Sch. zal enkele punten behandelen met betrekking tot de bewerking van 't land, maar voornamelyk spreken over de boekhouding in 't boerenbedrijf, waarvoor in de komenden winter hoogstwaarschijnlijk 'u cnrans zal geopend worden. Heusden, 9 Sept. 1916. Zeppelin. Donderdagmorgen is boren de™ stad door velen rond 5 uur een gesnor gehoord in de lucht, dat ongewoon veel sterker was dan ran een gewone vliegmachine. We spraken personen, die er door wakker werden, ter wijl anderen, die reeds jop* waren, naar buiten liepen, om te zien, wat er gaande was, waartoe ze door de duisternis belet werden. Niet onmogelijk is het, dat -en bestuurbaar luchtschip de stad overtrok. Avondteekenschool. Degenen, die deel wenschen te nemen aan den cnrsas 191617 moeten zich voor 10 Sept. aanmelden bij een der leden van het Bestuur. Tot naricht dient, dat er zoo wel les gegeven wordt in hand- als bouw- kundigteekenen en dat tevens onderwijl wordt gegeven in Ned. Taal en Wiskunde Onderwijs. l)e Heer R. Braams beeft bericht 1 Oct. e.k. in fnnctie te zullen treden all onderwyzer a. d. M.U.L.O. school. Ernstig ongeval. Gistermiddag bij het lossen van ijzeren platen had een werkman (een geïnterneerde) het ongeluk zoo'n zwaar voorwerp van meer dan 1000 kilo's op het lichaam te krijgen, waardoor één zijner beenen op twee plaatsen gebroken werd. De ongelukkige werd ter verpleging vervoerd naar het Sint, Antonini- ziekeuhuis. »n aml n fx Hai

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 6