iimaWiirfJK, Provinciaal Nieuws. ÜXIÏÏV8 ÏÏIT HIÏÏSBfK. Uitslag 24 Sept. Vanuit Harlingen: 1. 3, 8 C. de Bondt, 2, 6, 9, 12, 14 W. Lugters, 4, 5, 7, 10 C. v. d. Assrm, 11, 13 P. v. d. Velden, 15, 16 J. v. d. Linden, 17 A. Snoeren, 18 P. Laros. .(WS'WWWIWIB.'' Heusden, 29 Sept. 1916. Tuin bouw cur sus. Naar we vernemrn wordt eerdaags voor Heusden en omstreken een tuin* bouwcursus opgericht onder leiding van den heer van Esch te Vucht. De lessen rullen hoogstwaarschijnlijk afwisselend gegeven worden te Heusden en te Oud- Heusden. Deze cursus gaat uit van de verecniging >Oos Belang.4 Teektnschool. Naast bouwkundig- en handteekenen ral in het komende seizoen ook onder richt gegeven worden in scheepsbouw kundig teekenen, wat vooral de werk lieden der »Rijn en Maas4 ten goede zal komen. N. C. G. O. V. liet Bestuur der N. C. Geheelonthou- dersvereeniging is samengesteld als volgt: J. Dijkman Voorzitter, J. Jurgens, Secre taris en W. Spitrers, Penningmeester. 'Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Septem ber des avonds ten 63/4 uur. Voorziter Edelachtb. heer Surmont de Bas Smeele. Ongeveer 7 uur opent de Voorzitter de vergadering; afwezig de heeren v. d. Broek, Verwiel en Houben, de laatste met kennisgeving. - Voorzitter. Ik stel voor het lezen der Dotulen aan te houden tot de volgende vergadering. Aldus wordt besloten. Voorzitter. De heer Maas, ambtenaar van den burgerlijken Stand, heeft als zoodanig ontslag genomen, wijl hij is benoemd tot secretaris der gemeente Heumen. Ik stel voor hem dit eervol te verleeoen. AAN DE ORDE: 1. Ontwerp-besluit tot aankoop der beide woonhuizen, eigendom van W. Coppens. 2. Ontwerp-besluit tot onderhandsche leening van het voor den aankoop be- noodigde bedrag. Voorzitter;. Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden le. Ontwerp-besluit tot aankoop van het pand van W. Coppens. 2e. Ontwerp-besluit tot onderhandsche verhuring van het gekochte. 3e. Ontwerp-besluit tot het .aangaan eener onderhandsche geldleening tot dekking van de koopsom. Wij hebben gemeend U te ^moeten voorstellen de huur te bepalen op f 500 per jaar, welke huur, met het oog op de ligging van het pand in het centrum der gemeente, als normaal kan worden aangemerkt Eenige huurders hebben zich aangemeld, uit welke wij Mej. Orie meeoden de voorkeur te moeten geven. De verkooper van 1iet pand heeft ons gevraagd voor het geheele bedrag der koopsom een schuldbekentenis af te geven, rentende 4'/a °/o per jaar. Wij kunnen U adviseeren het verzoek in te willigen. De kosten die dan nog op de overdracht vallen kunnen dan gedekt worden door een eerlang te sluiten lee ning. De kosten van overschrijving kunnen gedekt worden en jaarlijks zal f 300 wor den afgelost, welk bedrag uit de gewone middelen zal worden gevonden. Aldus wordt besloten. •Voorzitter. Het spijt mij dat de heer v. d. Bioek niet aanwezig is, want ik wil hem dank brengen voor de moeite dié hij zich in deze zaak heeft gegeven en voor de wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. 3 Bespreking van de aanslagregeling voor den Hoofd. Omslag dienst 19)6. Voor de vaststelling der aanslagen in den Hoofdelijken Omslag dienst 1916 waren ter beschikking van Uwen Raad de cijfers der aanslagen in de Rijks- Inkomstenbelastlng 1915/16, welke aan slagen gebaseerd zijn als regel op de inkomsten in het kalenderjaar 1914. De inkomsten in 1915 genoten gelden voor de berekening van de aanslagen in de Inkomsten- belasting voor het belasting jaar 1916/1917. Het komt ons gewenscht voor de aanslagen in den Hoofdelijken Omslag voortaan te regelen naar de cijfers der Inkomstenbelasting van hetzelf de jaar waarover de plaatselijke belasting loopt. Voor dit jaar zouden dus voor de aanslagen In den Hoofdelijken Omslag worden geraadpleegd de cijfers van de aanslagen in de Ruks-Inkomstenbelasting belastiogjaar 1916/1917. De noodzake lijke schattingen van voorheen, met alle daaraan klevende onvolmaaktheden, kun nen dan als regel achterwege blijven, alleen zou het belastingkohier eerst tegen het einde vao het jaar ter invordering gereed zijn. Naar onze meening weegt dit bezwaar echter niet op tegen de daardoor verkregen betere aanslagrege ling. Wij zullen intusschen zoo spoedig mogelijk een voorstel doen tot herzie ning onzer verordening op de heffing van den Hoofdelijken Omslag om de heffing meer aan te passen aan die der Rijks-Inkomstenbelasting. De heer Gragtmans. In den Haag en zooals ik gelezen heb in nog meer an dere plaatsen is de betaling in Mei ge steld, wat de betaling zeer in de hand werkt. 'Verder is besproken en het Dag. bestuur is het daarover eens ge worden om de heffing gelijk te stellen van het vermogen en het bedrijf. Nu wordt van het vermogen het geheele bedrag geoomen en vnn de inkomsten van het bedrijf 5°/o- Het is nooit na te gaan hoe groot het vermogen van iemand is en de riiksinkomstenbclasting helpt ons hierin niet. Voorzitter. Om vergissingen te voor komen, deel ik den raad mede, dat dit alles staat op het prae advies van B. en W. De heer Gragtmans0 zegt het maar om den raad een idee te geven. In ons voorstel hebben wij gezegd spoedig met een voorstel te zulle" komen tot her ziening van de verordening op de hef fing van den Hoofd. Omslag. Verbunt. Ik stel voor dat het Dag. Bestuur eerst een breedvoerig prae-ad- vles geeft, wat dan ter inzage wordt nedergelegd, want zoo is het mij te duister. Voorzitter. Dat is de bedoeling. De heer Gragtmans heeft dit juist gezegd om u daarop voor te bereiden. Hij deed ook duidelijk uitkomen, dat er een ver plaatsing van tiid in de inning komt. Voorzitter. Naar aanleidin? van het gesprokene van den heer Verbunt in de vorige vergadering betreffende eveu- tueeieq aankoop van een petroleumwa- gen om in te richten voor sproeiwagen, heb ik den opzichter last gegeven daar naar een onderzoek in te stellen. In zijn rapport zegt hij De heer Smelt veiklaarde mij, dat hij niet de bevoegdheid heeft den petro- leumwagen te verkoopen en dat hem reeds een bod is gedaan van f 500, doch dit bod even*\vel te laag is. Intusschen is de wagen gedemonteerd. De tank is door hem in gebruik ge nomen als reservoir voor zijn gasmotor. Ik heb de wagen bezichtigd en ge constateerd, dat hij reeds veel had ge leden, zelfs zoodanig, dat enkele onder deden wa/en doorgeroest. Volgens een door mij ontvangen schrijven van den heer-A. Jordaan te Schiedam, die als specialiteit op het gebied van reinigings materiaal bekend staat, kost een origi- neele 4-wlelige sproeiwagen, inhoud 1500 L. dus gelijk aan de tank vao den wagea als die van den heer Smelt, circa f 700.en een ter grootte van 1000 a 1250 L. op 2 wielen circa f 450. Naar mijne meening is voor de Ge meente het meest aan te bevelen om een der bovengenoemde wagens aan te schaffen en zoo mogelijk de eerstge noemde. Ttmmermans-Verschure. Dus nu komt er geen Sproeiwagen. Voorzitter. Neen, waot het voorstel was nu om die petroleumwagen daarvoor in te richten, maar wil de raad toch een sproeiwagen koopeD dan kau dat bij de begrooting worden behandeld. Al die dingen zijn veel duu'der dan vroeger. Khjberg. Ik heb, mijnneer de Voor zitter, een kleine opmerking. De gaslan taarns worden te vroeg uitgedraaid vooral aan het station is dit het' geval, wat voor het reizend publiek zeer lastig is. •Voorzitter. Bedoelt u de trein van 's nachts half een. Kliiberg. Neen, die van 10 uur. Gragtmans. Den lantaarnopsteker is last gegeven eerst te beginnen wanneer de trein is aangekomen. Khjberg. Ik h b het nu zelf al eenige malen ondervonden dat de lantaarns juist uitgedraaid werden voor het binnenkomen van den trein. Timmermans-Verschure. Ik heb het zelfs ook al een keer of drie vier on dervonden dat de lantaarns in de Mr. van Coothstraat juist werden uitgedraaid wanneer het reizend publiek aankwam. Van Schijodel. Stelt b.v. vast dat om half elf moet worden begonnen met het uitdraaien van de lantaarns want het gebeurt heel dikwijls dat de trein te laat is. Voorzitter. Ik zal deu directeur hier over spreken. Niemand meer bet woord verlangend gaat de raad over in geheim comité ter bebaodeling van 4. Mededeelingen in geheime zitting. Waalwijk, 30 Sept. 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Benoeming. De eer», heer F. H ffjjans «lbier, priester van het. seminarie is door Z. D. H. d<-n Bisschop btnoemd lot kapelaan te Tilburg (parochie Heikant. De le lnitenant L. C. van der Schee van het 20e R*g. lof. woidt gedetacheerd bij 't instructie-bataljon te K mpea. Bij koninklijk bevlait is herbenoemd tot schoolopziener in arrondiss inent Wad- wyk, mr. G. van Zinnjcq Bergman. De heer de Jonghe agent van politie alhier is in dezelfde positie be noemd te Raamsdonk. Geslaagd. Aan de Tecb-ische Hoogescbool te Delft, slaagde voor h Propoden'isch ex'-men schei kunde onze itndgenoot de heer Joe. Jansen. Gesl agde en f-milie proficiat. Avondcursussen Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers. Maandag 2 October beginnen wederom di avondlessen aan de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers. Het is een driejarige cursus. Onderricht wordt gegeven in het ontwerpen van onder deden van onder- en bovenwerk en wel lste jaar grondbeginselen van het vak-r teekenen. 2de jaar onderwerktettkenen. 3de j«ar bovenwerkteekenen. L.l. Donderdag en Vrijdagavond is aan de Rijksschool gelegeutaeid gogeven om zich te laten inschrijven. Zij die om een of andere reden dit verzuimd hebben kunnen zich aanstaanden Maandagavond om 7 uu'" alsnog laten inschrijven. Da leerlingen van 't vorig jaar moeten zich op"ieuw aanmelden. Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. L.l. Maandag werd in hotel Gerris de jaarvergadering van bovengeooemden bond gehouden. De hoofdbestuurverga- deriog ving ten 1 uur aan en werd den hoofdbestuursleden bij monde van den heer E. W. Klijberg een welkom toe geroepen en de eerewijn aangeboden. Als leden werden aangenomen de heeren Job- C. Spapens te Waalwijk en Ver molen te Rotterdam. De alg. vergadering die ten 3 uur aanving was druk bezet. De voorzitter wijdde een woord van wee moedige hulde aan, 't overleden lid den heer H. B. Sterenborg te Lichtenvoorde en memoreerde met genoegen dat de secretaris weer voor goed aan de werk zaamheden kon deelnemen. Hij schetste vervolgens de moeilijke omstandigheden, waarin de schoenindustrie verkeert. Aan den eenen kant moeten de fournituren aan fabelachtige prijzen gekocht worden, de export ligt stil aan den anderen kant het kan niet uitblijven of bij de tegen woordige grondstofprijzen zal het schoen werk duurder worden, de fabricatie ver minderen met als gevolg werkloosheid. Om dat te voorkomen moeten we trach ten invoer van leer te verkrijgen. Her haaldelijk hebben we hiervoor geconfe reerd met den heer v. Gijn, maar zijn nog tot geen belangrijk^ resultaten kun nen komen. Het schijnt zoo dat de schoen industrie bij andere industrieën ten achter gesteld en in een hoek gedrukt wordt, maar misschien dat we, als we bij nog l^oogere autoriteiten aankloppen, meer succes zullen hebbeD. Door het bestuu' is ook reeds overwogen een groote vachelederfabiiek te stichten, want, niet wetende wat er na den oorlog ook nog gebeuren kau, moeten we trachten ons min of mee' onafhankelijk tc maken van de lederindustrie. O' die fabriek op coö peratieven grondslag dan wel op den vee' van naamlooze vennootschap dieot te worden opgericht, is een der punten waaromtrent een onderzoek zal moeten beslissen. Ten slotte opent spr. de ver gadering met deo weusch dat de ver gadering zal bijdragen tot den groei en bloei der industrie. De heer E. W. Klijberg roopt namens de afd. Waalwijk, Baardwijk en Besptjen de vergadering een welkom toe. Gelijk hij hedenmiddag in de bestuursvergadering reeds heeft gezegd, is het voor de af- deeling een groote eer en een groot genoegen, dat aan hare uitnoodiging gevolg is gegeven en spr. sluit zich vol komen aan bij den wenschvan den voorzitter, dat deze vergadering rijke vruchten moge dragen. Het is hem een behoefte hier een woord van hulde Je brengen voor hetgeen voorzitter cn secre taris gedaan hebben in het belang der iudustrie. (Applaus.) Door den Secretaris, den heer H. Mannaerts te Tilburg, werd een zeer uitgebreid en hoogst interessant jaarver slag uitgebracht. Hij memoreerde daarin dat de schoen industrie weliswaar in het afgeloopen jaar niet onfortuinlijk heeft gewerkt, doch dat de dag van heden en nog naeer die van morgen tal van zorgen baart. In het afgeloopen jaar was er een drukke vraag naar schoenen en niettegenstaande de export voor een goed deel is lam ge slagen, kon er overal druk gewerkt wor den. Dit mag dan ook als de voornaamste reden gelden, waarom looneode prijzen voor bet afgewerkte fabrikaat konden bedongen worden, niettegenstaande de prijzen van grondstoffen en fournituren tot ongekende hoogte zijn gestegen. De Secretaris wees in zijn verslag met cijfers en vergelijkingen op het feit dat verreweg de meeste artikelen met 1Ü0 tot 400°/0 zijn gestegen en dan dikwijls, zoo niet altijd, groote moeiten gedaan moet worden voor geregelden aanvoer Aan zoolleer is bepaald gebrek te con- stateeren. Een noodzakelijk gevolg daar van moet zijn, dat de meeste leersoorten nog meer zullen stijgen en dat de schoenprijzcD, die, hetzij nadrukkelijk gezegd, nog lang niet op het niveau staan vaD de in de laatste maanden ingetredene hoogere leerprijzen, nog duurder zullen worden en ten slotte zullen rijzen boven de koopkracht van het groote publiek. Dit is reeds het geval want er is al voorgekomen dat winkeliers orders oculeerden, omdat zij de prijzen van het publiek niet konden bedingen. Alles moet gedaan worden om den vrijen invoer van Amerikaansch zoolleet^ mogelijk te maken en dat dit noodig is bewijst wel het feit dat de schoenmakers jaarlijks 113/4 millioen K G. leder noodig hebben en dat de looiers, alleen indien ze met volle capaciteit werken, 10.880.000 K.G. kunnen produceeren. Neemt men in „aanmerking dat er slechts 728,000 K.G. Amerikaansch leer is ingevoerd, dan kan men nagaan dat er eèn tekort is. Mochten de bemoeiingen inzake Ame rikaansch leder nog tot geen succes geleid hebben, betere resultaten leverden die op betreffende fournituren. 1 De S-creiaris had voor zijn be angrijk verslag den dank der vergadering in óntvangst te nemen. Uit 't verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten hebben bedragen f 2759,28, de uitgaven f 1126,48, zoodat het boekjaar sluit met een batig slot van f 1032,80. Vervolgens wordt aan de orde gesteld verkiezing \an 2 leden van het Hoofd bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren J. Klijberg te Vlisslngen en A. van Schijndel. Deze, herkiesbaarzvjnde werden met alge mecne stemmen her kozen. Bespreking betreffende den import van. leder komt vervolgens ter tafel. De Voorzitter stelt voor onderstaande telegrammen te verzenden, waartoe werd besloten.' Aan zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid te 's Hage. De Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten, overtuigd dat bij de huidige priizeD der inlandsche huiden en het ontbreken van buitenlandsch zoolleder de prijzen van schoenwerk zullen gaan boven de koopkracht van het groote publiek, verzoekt Uw Exellectie eerbie dig den vr ën invoer van buitenlandsch zooileder te willen toestaan en middelen te beramen om de inlandsche huiden goedkooper aan de Markt te doen brengen. JOS. DE PONT, Voorzitter. H MANNAERTS, Secretaris. De Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten, overtuigd, dat bij de huidige prijzen der iniandsche huiden era het ontbreken van buitenlandsch zoolleder de prijzen van Schoenwerk zullen gaan boven de koopkracht v; n h it groote publiek, verzoekt Uw College eerbiedig den vrijen invoer van buitenlandsch zoolleer te willen toestaan en te willen bevorderen, dat opstapeling van inland sche huiden worde voorkomen. JOS DE PONT, Voorzitter. H. MANNAERTS, Secretaris. De heer Schellekens. Uit Dongen brengt het Dag. Bestuur hulde en dank vooi; dé vele en moeilijke werkzaamheden dat het beeft verricht in het belang der industrie waarvan allen steeds de vruch ten plukken. De Voorzitter zegt dat het Dag. Be stuur steeds alles zal aanwenden om de schoenindustrie uit het gedrang te hou den, doch dat dit in de tegenwoordige omstandigheden niet steeds mag geluk ken. Verder stelt hij voor, aan het Dag. Bestuur die zich eenige leden kan assu- meeren, een blanco crediet toe te staan om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid voor de oprichting van een groote lederfabriek opdat men niet steeds afhankelijk is ook in de toekomst van de Lederindustrie. Daartoe wordt met alge- meene stemmen besloten. Vervolgens zet Jhr. Kraaijenhoi te Utrecht het doel en de samenstelling van de in Utrecht te houden jaarbeurs uiteen. De heer Stütz, leeraar aan de Rijksvak school voor schoenmakers alhier, zet in een helder betoog de noodiakelijkheid van goed vakooderwijs uiteen. Beide heeren mochten den dank van de vergadering inoogsten voor hua zake lijke verhandelingen. Nadat de Voorzitter er nog op aan gedrongen bad dat eenieder steeds de moeilijkheden die hij ondervindt bij im port van leder of fournituren aan het bestuur kenbaar maakt opdat deze maat regelen kan nemen, sluit hij onder dank zegging van de groote opkomst deze vergadering. Een gemeenschappelijke maaltijd in hotel De Twee Kolommen, die in alle opzichten uitmuntte, sloot dezen leerrijken en gezelllgen dag. Ellen Vateno—Albert Vogel. Da afwezigpu hebbtu ook ditmaal o»gelijk gehad. Da veel te weinige belang stellenden hebben Donderdag een waarlijk kunstvolle avond g*-h*id, toen Albert Vogel zijue gewoonte getrouw Wnalfijk wederom een bezoek bracht. Zijne komst had ditmaal eene bijzondere attrsc'ie, daar hy vergezeld was door Mavroow Ellen Vareno, die ons vsrschilleiide aaidige hollandsch- versjes ieed liooren, .met goede voordracht, aardig er.goed gezegd. Vooral met Vogel Roodboist 1 Selma Lagerlöf had zij succes, vooral «vam.eer men bedenkt dat mevronw Ellen Wreno eerst aan '1 begin vao haar optieden is. Do heer Vogel wat» weer uitnemend in stijl. Er viel weer in zoo menig opzicht te genieten. Zijn voordracht, zijn stem, i'<i expressie, die hy overal in weet te leggen waren weer van die zeldzame juistheid en kracht, zooals die ogel alleen geven kaö. Vooral #Jean Marie'' naar Thenriet en de en de Kruis-sprook van Mullatnli hadden groot succes. Zij schonken een kunstgenot vau»'i begiu tot 't einde. Jammer dat niet reel talrijker publiek van dezen avond, waar na iets werkelijks goeds gegeven werd ge noten. We hopen voor de toekomst op beter. Vermak e lijkheden. Onze gemeente heeft werkelijk niet te klagen over vermakelijkheden in de a.s. week. Om te beginnen opent het gunstig oekende circus Libot hedenavond hare voorstellingen. Slechts vier worden er gegeven met morgeo een kinder- en familie voorstelling Het circus heeft een goeden naam, dus 't zal ook wel de nocdige bezoekers trekken. Morgenavond de gewone bioscoop uitvoering en Maandagavond wordt ons door de >Flora-Bioscoop> iets zeer bij zonders geboden en hierop wenscheo v/e de speciale aandacht te vestigen. Dien avond toch gaat in slechts twee uitvoeringen, de overal zeer hooggepre zen oorlogsfilm >Verdua», een film door de firma Pathé frerès met toestemming der Fransche regeeringopgenomen. Deze film heeft zooals we zeiden overal groot succes, omdat hier geheel natuurgetrouw wordt weergegeven wat in en om deze krachtig bestreden, maar nog heldhaftiger vcidedigde vesting is voorgevallen Wij allen hebben over dezen reuzen-strijd zooveel gelezen, wat zal het ods treffen, als we van dit alles nu in naakte wer kelijkheid kunnen zien. Uitvoerige pro gramma's, die ons ailes zeggen, wat er vertoond wordt, zijn overal verspreid. Na lezing daarvan zal men zich nog meer getrokken gevoelen erheen te gaan, wat wij eenieder dan ook ten zeerste aanraden, daar het beslist iets zeer be langwekkends zal zijn. Woensdag komt het Cabaret Dumas voor 't eerst In »Musis Sacrum»; na't geen we daarover vroeger schreven, wil len we alleen nog herhalen, dat we een zeer aangename en drukke avond ver wachten. DRUNEN. In de alhier gehouden ver gadering, om te komen tot bet oprichten eener geitenfokvereeniging als onderafd. der R.K. Werkliedenvereniging' werden als voorloopige beMonralederr gekozen L. v, d, Geld, voorzitter, A. Brok, Ant. v, d. Ssnden, commissarissen, A. Spee, pen ningmeester en M. Merkx, secretaris, ter wijl nog een der leden uit de werklieden vereeniging werd toegevoegd. BESOIJEN. Hedenavond en de vol gende dagen geeft bet Circus Kinsbergen staarde naast het Gemeentehuls, een reeks voorstelling®*!. Overal heeft het circus een enorm succes. Vorige week heelt het in Baardwijk 9 voorstellingen gegeven en telkens was de goed inge richte tent tot in alle hoeken gevuld. De werkzaamheden zoowel op het ge beid van paardendressuur als op acro batisch gebied zijn eenig. Ook de Clown is niet te verbeteren zoodat een bezoek zeker kan worden aangeraden. DUSSEN. Toeu van morgen de boot naar s' Bosch vertrok was deze weer geheel geladen met vee, ook verschillen de laadbouwers uit onze gemeente waren er op. Bij het schutten in de sluis bij Engelen verschrokken de beesten van een landbouwer uit deze gemeente erg. De boer die zich juist tusschen de beesten bevond, kreeg een stoot tegen den schouder zoo hevig dat hij tegen de nabijstaande kisten werd geslingerd. Het is nog goed afgeloopen alleen met een ernstige kneuzing aan den schouder kwam hij er af. CAPELLE. Iedere veek wordt in deze gemeente door het suikerbureau te Amster dam 700 K.G. suiker geleverd. De landstormplichtige B. J. Westhoek der jaarklasse 1910 zal op Maandag 2 October a.s. worden ingelijfd bij het depót (iontonniers, Aan de firma Adrianns Oerlemacs Zonen is door Burgemeester en Wethouders deser gemeente vergunning verleend tot het plaatsen van een locomobiel van 10 paar- dekraebt, een ilasbre'ekmachine en een zwingelmachide opeen perceel aan den Win terdijk alhier. LOON-OP-ZAND. Dank zij den ijver der jonge damee*-—verkoopsters heeft de verkoop van het Sobriëtas bloempje in deze parochie ruim f 43 opgebracht. „Neerlandia* heeft een groot terrein 6p den Hoogen Steenweg gekocht om ge bruikt te wordeD bij eventueele uitbreiding barer" Stoomschoeufabriek. De heer D. J. van Zomeren uit Gent, thaaa in dienst bij Electra, is tijdelijk ssQ' gesteld als machinist-montear-elcctriciflu bij het Gemeentelijk Electrisch bedrijf alhier.

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 6