BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. kilïïWS ÏÏIT H1ÏÏSDIIT BEKENDMAKING: NIEüWSljirKmSHEUm. Noordelijken Dnjester-oever. Zij ont wikkelen wederom een groote krachts inspanning, maar eenig resultaat hebben zij tot dusver nog niet kunnen behalen. De Duitsche verliezen. Het totaal aantal verlieren der Duit- schers bedroeg volgens de offlcleele Duitsche verlleslijsten op het einde van September 3.556.018 man. De verlleren voor September zijn de volgende Gesneuveld of aan de verwondingen overleden 30.306 Aan ziekten gestorven 1.276 Gevangen 1|839 Vermist 30.420 Ernstig gewond 25.786 Gewond 6.482 Licht gewond 69.804 Gewond, doch bij den troep 13.271 179.884 Voor den geheelen oorlog zijn de verliezen als volgt verdeeld Gesneuveld, of aan de verwondingen overleden 817.560 Aan ziekten gestorven 52.622 Gevangen 178.862 Vermist 249.967 Ernstig gewond 478.854 Gewond 280.880 Licht gewond 1.318.834 Gewond, doch bij den troep 178.439 3.556.018 Verlof militie-lichting 1908. Naar verluidt heeit de opperbevelheb ber van Land-en Zeemacht de militaire autoriteiten gemachtigd, om de dienst plichtige onder-officieren, korporaals en minderen van de militie-lichting 1908 (landweer-lichting 1916 c) in plaats van op 24 Oct. op 20 October met onbe paald klein verlof huiswaarts te zenden. De onlusten in Djambi\ (Officieel.) Bij het Departement van Koloniën is het volgende telegrafische bericht van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indlë ontvangen De drie honderd opsfandelingen in boven-Toengkal (Djambl), bedoeld in het bericht van den 9en October jl. stonden onder een zekeren Raden Hasan bin Paespo, die zich sultan van Toengkal noemde en sedert is gesneuveld. Het halve 16e bataljon kwam te Pa- lembang aan. Twee sectiën vertrokken onderscheidenlijh naar Sekajoe (aan de Moesl) en om te patrouilleeren langs de Komerlng naar Martapoeramorgen vertrekt een sectie om te patrouillceren langs de Ogan naar Batoeradja, een andere sectie gaat te water naar de plaats om den omtrek daarvan af te patrouil leeren. Twee secties gaan naar Moeara Enim als uitgangspunt voor patrouilles in den omtrek. De vier overige brigades blijven voorloopig te Palembang. Onlusten op Borneo Naar aanleiding van een bericht om trent een voorgenomen opstand in de Westerafdeeling van Borneo, werden drie brigades onder kapitein Stennekes ge zonden naar Blitang en Moealang (aan de Soengci Blitang, een rechterzijriviertje van de Kapoeas). De opstand brak niet uit. De resident telegrafeerde gisteren, dat de leider van het verzet in 1912, Boejong, die tot den opstand had aan gezet en zich een belangrijken aanhang had verworven, met acht volgelingen if gevangen genomen. Waalwijk, 18 Oct. 1916. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Pensioen. Bij koninklijk besluit is aan J. J.J. van Dijck, laatstelijk directeur der gemeente gasfabriek alhier' met ingang van 1 April 1916 een pensioen toegekend van f 850.—. Jan van Delft. Zooals w(J de vorige maal mededeelden, heeft onze kunstschilder Jan van Delft Zondag en Maandag 1.1. in zijn atelier eene tentoonstelling van eenlge zijner jongste werken gehouden. Er was zeer veel belangstelling. We laten hier eens een vreemde be- oordeelaar aan 't woord. De Bossche medewerk van de Maas bode schrijft als volgt Gerulmen tijd geleden heb ik hier eene korte beschouwing aan het schilder werk van den kunstenaar Jan van Delft gewijd, bij gelegenheid eener expositie in den Bosschen Kunstkring. Dat Van Delft sindsdien niet gewerkt, maar geploeterd heeft, toonde hij dezer dagen, nu hij een slechts twee maal vier en twintig uren durende tentoonstelling van zijn jongste werk hield. Hij deed dit In zijn nieuw, ruim atelier te Waalwijk, waar hij voortdurend arbeidt en in ster kende ontevredenheid over zichzelf streeft naar vervolmaking zijner gelukkige ta lenten. Zijn jongste werk is aldus in te dee- len portretschilderijen, schilderijen naar de natuur en fantasiewerk. Voor fantasiewerk heeft Van Delft steeds een zekere voorkeur gehad. Wan neer hij door de bosschen in Waalwijk's omgeving wandelt, of door de polders, dan bespiedt hij de kleurspelingen en de tintelingen van het licht en teruggekeerd in zijn atelier verwerkt hij op het doek zijne indrukken. Menig stuk is hem aldus onder de handen gegroeid tot een geï dealiseerde natuurschildering. Hij houdt ervan, het mooie te combineeren, dat hij op verschillende plaatsen zag. Waar om ook niet Waarom zou den schilder misstaan wat den dichter geoorloofd is, ja, hem siert en verheft Een paar welgeslaagde natuur-faata- sleën als ik hier zag, deden het zoo goed! De romantiek van dezen kunste naar sprak er zoo duidelijk uitzachte, vloeiende compositie, de stemming van een stil en ledig landschap onder een brandende vracht avondwolken De talrijke schilderstukken, welke Van Delft dezen zomer te Bergen-op-Zoom voltooide, zijn van geheel anderen aard. Zijn opzet is daarin forscher, zijne kleur pittiger, zijn licht frisschei'. Hij laat de vriendelijke Scheldestad zien in haar hart, om en bij het water, dat haar bespoelt. De Bergenaars zullen genieten, wanneer Van Delft blanenkort dit werk bij hen gaat exposeeren 1 Het is wel jammer, dat hij de pas- voltooide portretstukken niet buiten zijn atelier vertoonen mag. Nu ik die als bij toeval te zien kreeg, moge men het niet onbescheiden vinden, dat ik die toch in mijne bespreking betrek. Een zsg ik er het portret van Dr. R., te B. dat waarlijk schitterende hoedanigheden bezit. HeJ is vol, diep en allerzuiverst van kleur, gelukkig van kleurschakeerlng, treffend door fijne karakteristiek, rustig en boelend van compositie. Ook in ander aanwezig portretwerk wist Van Delft zichzelf te blijven door sterke beheer- sching van zijn palet. Ziehier nu een schilder, die vrijwel buiten de artistieke kringen des lands staat, sinds hij zijne academische studiën voltooide. Voor zijn artistieke voldoening is hij aangewezen op zijn eigen werk. Verliest dit hierdoor eenige waarde Volstrekt niet I Goed beschouwd heeft het sinds vroeger nog aan originaliteit gewonnen. Het is thans vrij van alle schoolschheld, Ernstige studie en volhardende arbeid deden Van Delft de goede plaats ver overen, waarop hij thans staat. Zijn naam mag tegelijkertijd worden genoemd met die der andere bekende Brabantsche schilders. Dat zich, nlettegenstaaade veler karak ter-verwantschap, nog geen >Brabantsche school4 gevormd heeft, levert voor ieder belangstellende het gelukkig bewijs, dat de individualiteit der schilders zich stevig handhaaft. Ook bewijst het, dat er hier meer ruimte bestaat dan niet-kenners van Brabant soms beweren. Regeerings - artikelen. Dzt da regeering en 't Gemeentebestuur in huu pogingen om de bevolking in desen duren tijd soo goedkoop mogelijk aan levens behoeften te helpeD, niet alle medewerking ondervinden, dat kan men helaas ook in onze gemeente constateeren. Zoo is eeu slager gedorende twee maanden verstoken van regeeriDgsvarkeri» omdat hij een grooten voorraad regerringsspek geson- tan in zyn kelder voorradig had twee andere gedurende een week, wegens 't niet behoorlijk voldoen aan een aimiuistratief voorschrift. Het is ons bekend dat het de wensch is van 't gemeentebestuur dst men direct en ato veelvuldig mogelyk met klachten komt by dat lichaam of by de politie omtrent overtredingen betreffende alle door de regeering of gemeente aan goedkoopen prijs beschikbaar gestelde artikelen. Ook het ^neen'-verkoope.n moet men niet soo heel spoedig geloovea, bij twijfel moet men er autoriteiten direct van in kennis stellen. Het komt thans voor dat 's morgens regeeringsvarkens geslacht wordan en 's middags alles op (P) ip. Ook bij andere regeerinzsartikelen is de voorraad dikwijls zoo wonderbaarlyk ving uitverkocht. Ook wat groenten betreft mag wel eens een oogje in 't zeil worden gehouden. Kool van 5 cent wordt gerust in 't publiek voor 10 verkocht 1 Hoe men de goede saak tegenwerkt moge blyken uit 't volgende Aan de grens bij Winterswijk is een partij spek door de douanen aangehouden, waarop door de inspecteurs den stempel der gemeente Waalwyk werd gevonden. Men had moeite gedaan den atempel weg te snijden, doch dit was slechts slordig ge schied, zoodat de naam nog herkenbaar was. Zoo wordt dus door inwoners onser ge meente gepoogd artikelen die voor ons bestemd zyn en waar ieder 't zijne voor bydraagt, over de grens te jagen, 'l Ergste van alles is eohter dat het rykidistrihutie-boreau naar aanleiding van dit feit aan 't gemeente bestuur heeft 'kennis gegeven, dat voortaan drie varkens minder zullen worden gezon den, omdat men hier overvloed schijnt te bobben. Ij Dit is na het resultaat van de vele moeite die het Gemeentebestuur zich ge troost heeft om meerdere varkens te krijgen 1 Of het tyd wordt dat de burgers zooveel mogelyk medewerken Inlerneeringsgroep Waalwijk. Wijl in onze en aangrenzende ge meenten reeds verschillende geïnterneer den werkzaam zijn en er binnenkort nog meer verwacht worden, zal er, naar wij vernemen, eene interneeringsgroep ge vormd worden, waarvoor een barak zal worden gebouwd. Ongeval. Gisteren avond zakte een van Won- seradeel komende landlooper indeGroote Straat ineen. Naar het Gasthuis overge bracht zijnde, alwaar dr. S. hem genees kundige hulp verleende, bleek de man een longlijder te zijn. Woalwijksche R.K. V. V.Quick. Zondag 1.1. had alhier de aangekon digde compititie wedstrijd plaats tus- schen Quick, Waalwijk en Valencia, 's Bosch. Quick speelde voor rust met een sterken wind tegen, doch dit verhin derde niet dat zij direct van de aan vallende partij was en den stand tot 2- 0 wist op te voeren. Na rust werd de wedstrijd op Valen cia's helft gespeeld, dpch door haar goede verdediging kon Quick niet meer dan 2 doelpunten bijmaken zoodat de wedstrijd eindigde in een 40 over winning voor Quick. Een dringend versoek. De Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens stelt zich ten doel te voor komen de nadeelige gevolgen, die de mllltaireb, teruggaande tot de burger maatschappij mogelijk van hunvdienst- plicht ondervinden. Zij verschaft thans aan de met klein verlof uit den dienst gaanden voor zoo ver dit noodig is, kleeding of gereed schap, opdat niet bij gemis van deze de arbeid in de burger-maatschappij worde verhinderd. Nu heeft genoemde Vereeniging in elke provincie een Provinciaal Comité, zoo ook in Noordbrabant en nu doet het zeef zeker voor deze provincie minder aangename geval zich voor, dat, terwijl alle Provinciale Comité's uit de geschonken gelden de onkosten kunnen bestrijden, juist in onze provincie aan het Comité zoo goed als geen ftnancieele steun wordt verleend, zoodat dit Comité om de Brabanters te helpen, die hulp noodig hebben, telkens subsidie moet aanvragen bij het Hoofdbestuur. Waar nu in Noordbrabant wegens de mobili satie veel geld inkomt, zoo mocht men verwachten, dat ook door de inwoners dier provincie het zoo nuttige werk der Vereeniging gaarne zoude worden ge steund. Door het Provinciaal Comité wordt dan ook een dringend verzoek gericht tot onze gewestgenootenZendt eene ruime bijdrage aan den Secretaris-Pen- ningmeester F. J. G. van der Kroon, 's Bosch, Jan Heinsstraat 18. Het Provinciaal Comité voor Noordbrabant. Dr. W. MEINDERSMA, Voorzitter. JOS. VAN DER KROON, Secretaris-Penningmeester. Zaugwedstrijd. Zondag had te 's Bosch het laatste deel van den Zangwedstrijd plaats. Er was zeer veel belangstelling. Tal rijke vreemdelingen waren op dezen tweeden wedstrijddag opgekomen. Vier vereeaiglngen zouden- elkaar be kampen 1. Cecilis, Tilburg, dir. P. Kallenbacb; 2. Inter Nos, Rotterd. dir. B. Diamant; 3, Breda's Mannenk. dir. H van Nieijwanhoven; 4. Orpheus Utrecht, dir. Corn. A. Galesloot. Delfts Mannenkoor had zich terugge trokken. De Jury bestoud uit de heerenJ. P. J. Wierts, voorz.Karl Hamm, M. J. Ogier, Isr. J. Olman eh A. B. H. Verheij. 't Verplicht koor was het Gloria In Excelsls» van Wierts. De uitslag was als volgt le. prijs Gouden medaille en medaille van H. M. de Koningin en f 500 aan Orphnus uit Utrecht, met algemeene stemmen. 2e. prijs verguld zilveren medaille en f250 aan Inter Nos, Rotterdam met 3 tegen 2 stemmen. 3e ptijs Verguld zilveren medaille en f100 aan de Koninklijke Zangvereenl- glng »Breda's Mannenkoor» mer 4 te gen 1 stem. BESOIJEN. Zondag jl. had alhier de eerste competitiewedstrijd plaats tusichen Prinses Juliana uit Bosch en R. W. B. De uitslag w/s 51 in het'voordeel van R. W. B. Juliana was slechts met 9 spelers opgekomeD. Maandag 6 November sal het echt paar Adr. Duquesnoy en Waltb. Schoemans den dag herdenken, waarop zy voor 50 jaar geleden door de banden van het huwelijk werden verbonden. Het zal de brave oudjes dien dag niet aan blyken van belangstelling ontbreken, want reeds hebben zich eenige jongelui tot eene commissie gevormd om dieo dag voor de jubilarissen tot een onvergetelijke te maken. SPRANG. Naar de op Zaterdag 21 Oc tober te honden groote vergadering, uit gaande van de permanente commissie, in zake crisismaatregelen, gevormd uit en door de verschillende chr. nrj?«nie*tie« zijn door de afd. Patrimonium alhier als afgavavdig- den aangewtar.n de heeren W. M. D&l- maijer en B. de Rooij. Op deze vergadering zullen als sprekers optieden de heeren J. v. Rijzewijk, Voor zitter van hat Bureau voor de R. K. Vak organisatie en C. Smeenk, Redacteur van ^Patrimonium'. Het doel dezer vergadering is tweeledig. Ten le zal den afgevaardigden zoo veel mogelyk niteeDgezet worden, wat door onze plaatselijke organisaties kan en moet gedaan worden om een goede regeling der levens middelenvoorziening in hunne woonplaatsen te bevordereD, terwijl anderzijds zal worden )esp;okeD, wat door de Katholieke en de Chri|telyke Arbeidersbeweging inzake levent- middejenvoorziening van onze Nederlandsche Overheid wordt verwacht. WASPIK. Op de heden alhier gehouden najaarsmarkt werden aangevoerd 147 atnks ver, benevens 6 manden varkens. De handel was zeer levendig en er weiden hooge prijzen besteed. De kramers warm wederom in grooten getale opgekomen en maakten zooals altijd zeer goede zaken. De uitgeloofde premiën vielen bij loting ten deel aan No. 28 P. v, Raamsdonk,'sGravemoer. 26 A. de Bont, Raamsdonk, 70 F. van Baardwijk, Sprang, 110 M. de Zeeuw, Waspik. 118 P. van Buren, Loonopzand. 128 A. de Bie, Sprang. 128 P. Dirveu, Ra»msdonk. 181 C. van Zuilichum, Rasmsdonk. De dure tijdsomstandigheden zyn toch wel vol nattige en practische lenen en vee), wat vroeger totaal als afval werd beschouwd, vindt nu een nattig gebruik. Zoo werd vroeger het aardappelloof in den regel op den akker achtergelaten en verbrand. Zeker had da asch eenige waarde als. meststof, maar men verbrandde toch maar om den rommel kwijt te zijn. Dit jaar echter drogen vele landbouwers het loof en brengen het dun al» een goed strooisel vaor den vatkenr- stal naar hoi». Zoodoende wordt het dure stroo uitgespaard en de varkens varen er wel by, daar se van het goedkoope nieu were strooisel ruimschoots worden voorzien. RAAMSDONK(DORP). Zaterdagavond hield de landbouwvereeniging een algemeene ergadering bij mt-j. A. M. Flori». Nadat de notulen onveranderd waren goedgekeurd, werden de wed. A. Vissers en H. Vissers als lid toegelaten. De rekening en verant woording, nagezien door G. C. de Bont, H. v. Steenkoven en D. LankhuizeB, werd in orde bevonden. Inkomsten f 88027,58, nit- gaven f 82676,69'/2, batig saldo f 350,93'/*. Op voorstel ran G. C de Bont ontvingen de secretaris, de penningmeester en de zaaier dar vereeniging resp. f20, f 10 en f .6 gra tificatie voor meerdere werkzaamheden. De heeren Josch. Schoenmakers (roorz.) B. de Bont en A. Brink werden als bestuursleden herkozen. De pry's van snperphosphaat van 14% was f8, van 17% f 9,70. Wat betreft de ateenkoleD, hoopte de leveranoier de be stelling binneukort nit te voereD, doch de finitieve toezegging kon niet worden gedaaD. Nadat het voorstel van den heer Zwets, om de leden op worstenbrood te trakteeren, bij acclamatie en onder groote hilariteit was aangenomen, sloot de Voorzitter met een woord van dauk de vergadering. Door een rukwind schepte de aak van C. Oome bij Keizersveer water en zouk. De schipper en zyn zoon konden zich ge lukkig redden in de roeiboot. #RAAM8DONKSVEER. Zondag ontstond brand in den schoorsteen der marechaussee kazerne, waarbij de vlam boren de buizen uitsloeg. Gelukkig bleef de brand tot den schoorsteen beperkt. Zondag is het lyk van den 14-jarigen v. d. Plnym, die Vrydag verdronk, opge- vischt. Terwyl de sleepkaan Cornelia-Elisa beth Zaterdagavond de brag wilde passeeren. bleef het anker achter den .telegraafkabel zitten. Het kostte heel wat moeite om het zaakje weer ia orde te krijgen. De kabel is echter niet beschadigd. Hat verkeer was ongeveer een half uur gestremd. De 22-jarige R., die Zondag van zyn meisje huiswalrts kwam, werd te Made op gewacht door enkele voorvechter», die hem met een mes verschillende verwondingen toebrachten. Hij kreeg 0. 1. «en steek inde zy, een snee over de wang, terwijl ook zyn tong op drie plaatsen geraakt werd. Zyn toestand is op 't oogenblik bevredigend. Zondagavond keerden twee jongens die te veel aan „Bacchus" geofferd had den, van 't Sandoel huiswaarts. Zij maak ten zoo'n spektakel en zochten telkens ruzie, zoodat de politie genoodzaakt was, de heeren voor een nachtje „logies met ontbijt" te verschaffen op kosten van den Staat. Heusden, 17 Oct. 1916. Onze industrie. Maandag circa half drie werd op dc werf van de Heeren Oerlemans en de Haan onder belangstelling van honderden te water gelaten de ijzeren schroefstoom boot IJsnnur, bestemd óm te varen tus- schen Bergen in Noorwegen en IJsland. Geen worder dat dit van stapelloopen zooveel aandacht trok Nimmer was hier nog zoo'n kolos vervaardigd. De afme tingen zijn 180 voet in de lengte bij een breedte^van 28 en een diepgang van 14.6 voet. De waterverplaatsiog bedraagt 1580 ton bij een laadvermogen van 1000 ton. Hoewel thans nog een zeeschip van 1500 ton laadvermogen in constructie is, werd wederom de kiel gelegd voor een nieuw eveneens van 1500 ton voor Deensche rekening. Het gezonken schip. Na onderzoek door een duiker Is ge. blekep, dat het gezonken schip niet gebroken is, doch deerlijk gehavend. Reeds ls men begonnen met een elevator de lading (kolen) te bergen, waarna het schip gelicht zal worden en vervolgens gerepareerd. Kaatsheuvel, 17 Oct. 1916. Verkooping openbare school. Het besluit van de raadsvergadering van Vrijdag 13 Oct. omtrent den verkoop der oude schoollokalen zal reeds binnen enkele dagenten uitvoer worden gebracht. Woensdag 25 October zal de inventaris en 't gebouw met bijbehooren in 't openbaar ter slooping verkocht worden. Her halingsonderwijs. Bij genoegzame deelname zal ook dit jaar weer in alle openbare scholen onzer gemeente gelegenheid gegeven worden, herhallngsonderwijs te ontvangen. Voor of op 28 Oct. a.s. bestaat bij de Hoofden der scholen gelegenheid tot aanmelding der leerlingen. Gebrek aan varkensvleesch» Wekelijks wordt 't te kort aan regee- ringsvarkensvleesch al nijpender. Slagers die in gewone omstandigheden, des Zaterdags nog bijna den geheelen dag varkensvleesch verkochten, moeten thans vele hunner vaste klanten reeds Vrijdag morgen wegzenden omdat er niets meer voorradig ls. Droog spek of ham is reeds onbekend. Berekend wordt alleen voor onze plaats 'n te kort van minstens 1600 p. per week. Landbouivonderwijs. Behalve de cursussen in landbouw en tuinbouw en in landbouwboekhouden in onze plaats ls de heer Schoenmakers alhier belast met 't geven van 'n land- bouwcursus te Waspik en te Wagenberg. Wel 'n bewijs dat z'n lessen gewuurdwd worden. Diefstallen. Dat 't zaak is tegenwoordig voor z'n eigendommen op te passen, bewijzen wel de herhaalde diefstallen die tegenwoordig plaats vinden. Er gaan geen nachtea voorbij of hier zijn aardappelen gerooid, daar kool gesneden, elders weer iets anders geroofd. Opbergen en oppassen is dus de boodschap. Opleiding tot verzorger bij den Rijkspostduivendienst. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk maakt bekend 1. Tot de opleiding tot verzorger bij dca Rijkspostdoivendienit kannen worden toegelaten voor de infanterie bestemde dienstplichtigen bij de militie te land van de Januariploeg, die biertoi ▼óór 1 November voorafgaande aan hanne in lijving, het verlangen te kennen geven aan den Directeur vaa den Rijkspostduivendienst, en «ich schriftelijk bereid verklaren tot het aangsia eener vrijwillige verbintenis als verzorger-bij den Rijkspostduivendienst, krachtens artikel 7» eerste lid, der Militiewet, Minderjarigen moeten voorts overleggen een bewijs van toestemming tot bet aangaan der verbintenis, afgegeven door hem of haar, die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent. De Chef van èen Generaien Staf doet 100 mogelijk een onderzoek instellen naar de keaaii aangaande postduiven en de intellectueel» ont wikkeling van ben, die zich voor die opleiding hebben aangemeld. Laatstgenoemde autoriteit zendt voor 1 De cember, voorafgaande aan de inlijving, aan bet Departement van orlog een opgave in van 24 dienstplichtigen, die in opleiding zullen worden genomen en in verband daarmede tullen worden ingedeeld bij het 7e Regiment Infanterie. De opleiding gesehiedt bij één of rattt, daartoe door den Chef van -den Generaien stil aan te wijzen, rijkepostdnivenstationi onder leiding vr>n den Directeur van den Rijkspost duivendienst. '3. Op 1 April wordt door den Directeur van den Rijkspostduivendienst aan <len Chef van den Generaien Staf een rapport ingediend betreffende de geschiktheid der in opleiding genomen mi liciens. Zij, die het best voldaan hebben worden door den Chef van den Generaleu Stat, tot een aantal van 12, toegelaten tot eene vrijwillig» verbintenis als verzorger bij den Rijkspostdui vendienst, krachtens artikel 7, eerste lid, der Militiewet. 4. De verbintenis, in punt 3 bedoeld, gein van het tijdftip af dat tij wordt gesloten tot tijdstip, waarop voor den betrokkene de land— weerdiensttijd eindigt, met dien verstande, d» de verbintenis op elk tijdstip door den Chef v»o den Generaleu staf kan werden beëindigd. De betrokkene verbindt zich: voor eersteoefenin 0. ie in.werkelijken dienst Februari van het js*rj te blijven tot den laten - - volgende op dat, waarin aijn eerste—oefening DJ de militie is aangevangen b. voor herhalingsoefeningen in werkenj" dienst te komen, in het geheel voor ten hoog»^ zeven weken, in één of twee perioden, op zoo - danig tijdstip of zoodanige tijdstippen, als ao den Chef van den Generaien Stat zal wora bepaald. c. in werkelijken dienst te komen en te wanneer ca gedurende den t^d, dat

Echo van het Zuiden | 1916 | | pagina 10