BINNENLAND. KERKNIEUWS. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Engelschen hebben gisteren nog kleine partleele aanvallen gedaan op de Duitsche stellingen bij Hollebeeke en Warmbeeke, die volgens de Duitsche lezing werden afgeslagen. Tot groote gevechten kwam het echter niet. De artillerieactie in Vlaanderen was daarentegen aan beide zijden zeer hevig. Ook op het overige deel van het front in Noord-Frankrijk slechts geringe ge vechtsactie. Aan het Italiaansch Oostenrijksch front is de strijd opnieuw ontbrand, ditmaal □iet aan den Isonzo, maar aan het Ti- roolsche front. In het Suganadal hebben de Italianen, na een artilleristiscbe voor bereiding van eenige dagen, gisteren het offensief geopend en volgens het Oosten- rijksche legerberlcht slaagden de Italia nen er in, ten noorden van Asiago, de Oostenrijksche loopgraven 'binnen te dringen. Des avonds joegen de Oosten rijkers den vijand, die zijn aanvallen met groote offers had moeten betalen, er weer uit. Het Italiaansche legerbericht zegt, dat de Italianen zich meester maakten van* den Agnella-pas en van een groot ge deelte van den berg Ortlgaza. Meer dan vijfhonderd Oostenrijkers vielen als ge vangenen in handen der Italianen. President Wilson heeft in zijn Bood- schap aan Rusland, dit rijk aangespoord, den strtjd- vo! te honden, maar bet is zeer te betwijfelen, of Wilson's Bood schap veel invloed zal hebben. De berichten uit Rusland blijven er op wijzen, dat men daar een eiude wil aan de menschenslachting. Een Russisch soldatenblad schrijft, dat Rusland geen druppel bloed meer wil storten voor het Fransche en En- gelsche kapitalisme. Kerenski, de Russische minister van oorlog, die herhaaldelijk bet leger op wekt, den strijd met kracht voort te zetten, verliest steeds meer aan invloed en zijn rijk schijnt ook niet lang meer te zullen duren. revolutionnairen in Rusland willen geen veroveringen, geen annexaties, waarom zouden zij dan den strijd voort zetten en nutteloos honderdduizenden menschenlevens opofferen. Het is te begrijpen, dat Frankrijk, Engeland en Amerika alles in het werk stellen, om Rusland voor de entente zaak te behouden, maar of zij daarin zullen slagen, lijkt, gezien den ontzet tend verwarden toestand in het Rus sische rijk, zeer onwaarschijnlijk. De Vereenigde StatenChina en Japan TOKIO, 9 Juni. (Reuter.) Een nota van de Ver. Staten aan de Chineescht regeering heeft eenige beroering ge bracht in de pers en de openbare mee ning te Tokie. Gematigde en goed in gelichte politici denken, dat de nota de geschillen tusschea de onderscheidene groepen in China zal verergen. De entente en Griekenland. Bezetting van Thessalïè en Korintge. ATHENE, 12 Juni. (Havas.) Jonnart heeft Zaimis meegedeeld dat de bescher mende mogendheden (Engeland, Frank rijk en Rusland, Red.) hebben besloten de oogst van Thessalië te koopen en toezicht te houden op de verdeeling daarvan onder de Grieksche provincies Zij eischen voorts verder strekkende waarborgen voor de veiligheid van Sar- rails leger, het herstel van de eenheid in het koninkrijk en van de normale wer king der grondwet. Jonnart heeft verder meegedeeld dat de geallieerden de landlengte van Ko- rinte onder hnn toezicht nemen en ver klaard dat te sijner beschikking troepen zija gesteld om in geval van nood de orde te Athene te handhaven. De Grieksche regeering heeft een kennisgeving gepubliceerd, waarin zij verklaart dat de mogendheden niet voor nemens zijn de rechten van Griekenland aan te tasten, doch alleen willen dat Griekenland sterk en onafhankelijk blijft. De bevolking i» rustig er heeft zich gister geen enkel ineident voorgedaan tengevolge van de ontscheping van Fransche troepen te Korlnthe en het binnenrukken van een Fransch-Engel- sche kolonne in Thessalië. Minister van oerlef. De benoeming van den opvolger van den heer Bosboom zal, naar het Vaderl. verneemt, nog deze week plaats hebben. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt, dat de bijeenkomst van de Staten-Generaal op 28 dezer in vereenigde vergadering zeer vermoedelijk door de Koningin in persoon zal worden geopend. De vergadering zou dan gehou den worden in de Ridderzaal. De Eemdijk getorpedeerd. Te Rotterdam is Vrijdagavond bericht ontvangen, dat het stoomschip Eemdijk van Solleveld, v. d. Meer en v. Hattum's stoomvaartmaatschappij aldaar, getorpe deerd en gezonken is. Een boot met de kapitein en 11 man Is geland op de Shetlands-ellanden de andere boot was bij het afzenden van het bericht nog niet terecht. Gered zijn met kapitein Swart de volgende leden van de bemanning Hensen, Lageveen, Kat, Brulnsma, Smit, Rlenks, Vink, Edenburg, Johnson, Dor en v. d. Wal. (Ook de andere boot 's thans terecht. Red.) De Eemdijk, een schip van 3048 bruto registerton, is ongeveer een jaar geleden, tegelijk met de Rijndijk getorpedeerd, maar toen drijvende gebleven. Het stoomschip was ditmaal op de thuisreis van Amerika de lading bestond uit ongeveer 5000 ton rogge, haver en maïs, alles bestemd voor de Nederland- sche regeering. Inschrijving landstorm. Door den Minister van Oorlog is be paald, dat voor den landstorm zullen worden Ingeschreven, zonder daartoe te behooren, de in artikel 1 van het Kon. Besluit van 12 April 1917 bedoelde personen, voor zooveel zij zijn geboren in 1883 of in 1882. Hun inschrijving moet zijn tot stand gekomen op 19 Juli 1917. De keuring voor deze jaarklassen zal vermoedelijk in Juli en Augustus 1917 worden gehouden. Indische ambtenaren en officieren. De Nieuwe Ce. meldt, dat de regeering twee schepen heeft gecharterd, welke uit sluitend bestemd zullen zijn om Indische ambtenaren en officieren voorhetlndische leger naar de koloniën over te brengen. Schriftelijke vragen. Door den heer Juten, lid der Kamer voor Bergen-op-Zoom zijn, volgens de Avds. de volgende vragen gesteld aan Z E. den Minister van Marine, tijdelijk minister van oorlog Is de Minister bereid mede te deelen of, en zoo ja hoeveel, officieren, onder officieren en manschappen zijn overleden tijdens en onmiddeiijk na de militaire oefeningen, die thans in Westelijk Noord- Brabant worden gehouden Is de Minister bereid mede te deelen hoeveel militairen van de verschillende rangén er in de zlekeninrichtingen moes ten worden opgenomen als gevolg van deze zelfde oefeningen Is de de Minister bereid een onder zoek te doen naar de verpleging der troepen tijdens die oefeningen, en zoo daarbij mocht blijken van onvoldoende verzorging of van verstrekken van be dorven spijzen, als gevolg waarvan ziek ten zijn veroorzaakt, dit dan mede te deelen en daarbij aan welke oorzaken dit gemis aan goede zorgen te wijten is Distributie van Chilisalpeter. De Kuastmestcemmissie maakt bekend dat de 2de distributie der bestelde Chi lisalpeter, ten behoeve van de bemes ting voor den oogst zal worden voort gezet. Deze distributie zal plaats hebben in Noord-Holland, Zuid-Holland Zealand, Friesland en Noord-Brabant (westelijk deel), en wel tot een hoeveelheid van 30 pCt. van elke door haar goedgekeurde aanvrage. De prijs, door bestellers voor deze ter beschikking komende hoeveelheden te betalen blijft vastgesteld op f24 per 100 K. G., bruto voor netto in origl- neele zakken, franco langs boord van het zeeschip (stuwloon voor rekening der ontvangers), terwijl bij levering uit de opslagplaatsen der commissie, deze prijs zal zijn vrij uit schaal. De scheepvaart. Het van Gothenburg uaar Amsterdam bestemde stoomschip Gotha is volgens •en te IJmulden ontvangen bericht naar Swiaeminde opgebracht. Te Rotterdam zijn heden aangekomen het s.s. Dfebres van den Rotterdamschen Lloyd, van Baltimore met een lading tarwe, en het s.s. Noordwijk, van de firma Erhard en Dekkers, van New-York, geladen met lijnkoeken. Het stoomschip Hollandla, van de Koninklijke Holl. Lloyd, dat 14 Jan. 1.1. van Buenos Ayres vertrok en 14 Febr. te Vlgo aankwam, waar het sedert bleef is heden behouden te Amsterdam aan gekomen. Gisteren aya te Rotterdam aangekomen de volgende stoomschepenDe Waaldijk van de Holl. Ameriks-lijn, van New-Tork Met 159,912 bushele tarwe en 41,145 sak ken meel veor de Nedarlandsche regeering De Terschelling, van da Rott. Lloyd. van New-York (Vigo) meteen volle lading mafs; De Sliedrecht, van de Stoomvaart My. De Maas (Phi. van Ommeren), van Baltimere met 161,000 bnshels maïs, voor de Neder- laedsche regeering. Te Amsterdam zyn aangekomen de stoom schepen Calypso van de K. N. S. M., van New-York, met 166,048 busb. haverAt las, van dezelfde Mij. van New.York, met 15.576 zak lijnkoek voor de Nederlandsche regeering; de stoomschepen Nies, Billiton en Sumatra, van de 8toomv. My. Neder land, alle van Java met etnkgoederei. Heden ia neg te Ameterdam aangekomen het stoomschip Amor van de K. N. S. M. van Baltimore met 154.800 bash, tarwe voor de Nederlandsche regeeriog. Gisterenavond zijn te Rotterdam aangekomen de Westerdijk, van Balti more en de Sloterdijk, van Norfolk, beide met graan voor de Nederlandsche regeering. Verder is bier gisteravond nog aan gekomen de Poeldijk, met stukgoedereo, van New.-York. Te IJmulden is, naar het Hdbl. meldt, gistermorgen uit New.-York met een volle lading tarwe aangekomen de Hec tor, van de Kon. Ned. Stoomboot- Maatschappij. Gouden priesterjubileum. De Hoogeerw. heer Mgr. A. J. N. Ver meulen, deken van het dekenaat Draten, pastoer te Horssen en eere-kamerheer van Z, H. den Paos, herdenkt 15 dezer zijn gouden priesterjubileum. Sinds 6 December 1886 is Mgr. Vermeulen pastoor te Hors sen, voor dien was Z. Hoogeerw. negentien jaar lang kapelaan aan de St. Augnstinnr. kerk te Nijmegen. Op nitdrnkkelyk verlan gen van syn Hoogeerw. zal het gouden priesterfeest slechts in intiemen kring en hoofdzakelijk kerkelijk worden gevierd. Vrijdag 15 Juni herdenkt ook de zeer- eerw. heer C. J. W. van Winkel, pastoor te Scbayk (dekenaat Ravenstein en Megeej zijn gonden priesterjubileum. Op uitdrukkelijk verlangen van den jabilaris wordt bet feest slechts kerkelijk gevierd. Waalwijk, 13 Juni 1917. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Btnoemingen Bij Kon. bciioiï r&n 8 dezer is goed gekeurd, dat J. J. L. M. Veiwiel, borge- meester der gem: eu e Besoijen, is beuoemd tet secretaris die-' gemeente. De heer C. Th. J. van den Bergh te Bussum is benoemd tot accountant bij de inspectie der directe belastingen te Haarlem. Concert. Wegeus verlof der stafmuzikanten, zal er hedenavond geen concert op de Markt zijn, vermoedelijk Vrijdagavond. We zullen waarschijnlijk ook voortaan het programma in ons blad kunnen pu- bliceeren. Gouden bruiloft. Op Dinsdag 19 Juni a.s. hopen de echtelieden P. Korthout en Pa. v. d. Pae, in de St. Antoniusstraat den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren geleden in bet huwelijk traden. Reeds is een commissie gevormd welk zal zorg dragen dat deze dag voor de brave en werkzame oudjes niet onop gemerkt zal voorbijgaan. Jubilé. Dezer dagen herdacht J. Dalmeijer den dag, waarop hij voor 25 jaar ge beden bij de firma van Bavel.schoea fabrikaat alhier, in dienst is getreden. Wel een bewijs dal de verhouding tusschen werkgever en werknemer steeds goed is geweest. Deze heugelijke dag ie voor den trouwen schoenmaker dan ook niet onopgemerkt voorbij gegaan. Ten huize van den patroon werd hij gehuldigd, zoowei door patroon als door zijee medearbeiders en werd hem als biyk van waardeering een gesloten cou vert overhandigd. f Waalwijks Belang Door het Bestuur van //Wailwyks Belang' is aan 't Dag. Bestuur der gemeente een verzeek gericht, om de mogelijkheid van een sportterrein in onze gemeente te willen onderzoeken. Waar we thans weer een paar voetbalclubs tellen, een cricket-club is op gericht, ware dón fliok en doelmatig terrein zeer gewenscht voor het behoud dezer ver- eenigingen, die meestal tobben met een ter rein, voorts ter bevordering der licbimelyke entwikkeliag der jeugd, en ten slotte in t belang van bet vreemdelingenverkeer, daar men dan in de gelegenheid was oefc van tijd tot tyd andere sportfeesten te orga- niaeeren. Met genoegen vernemen we dat B. en W. deze zaak al in onderzoek genomen hebben. Tevens ie door fW. B.' nogmaali een verzoek gericht tot deB Directeur vin 't Post- en Telegraafkantoor alhier, omtrent de bestelling der brieveD. 't Is toeh werke lijk meer dan erg, dat de post, die met de trein van 8.89 aankomt en het voornaamste meebrengt eerst ten omstreeks 1 nor wordt besteld. Verzocht wordt hierin zoo eenigermate mogelijk spoedig verandering te brengeo. In ons vorig nummer deelden we reeds mede dat fW. B.' direct heeft ge zorgd voor het opslaan van een hulp-kiosk 't planeher is er al, er komt nu nog een balastrade rondom, dan zal hierin weer xyn voorzien maar men vergete niet dat zooiets byna de geheele jaar-contributie van fW. B.' vraagt. Daarom verzoeken wy allen die daarvoer in de termen vallen,'zich als lid op te ge ven, de contributie is slechts f 2 per jiar en heemeer ledeD, des te meer kan er worden gedaan. Dezer dagen worden de qui- tantiss gepresenteerd en die znllen natuur- lyk wel vlot worden betaald. Voort 't lid- maatschap kan men zich etende bij't bes!uur opgeven. Aansluiting. De Directeur vau het post- en tele graafkantoor alhier deelt mede dat het woonhuis van den hee'r Nagelkerke in de Mr. van Coothstraat, onder no. 79 aangesloten is aan het rijkstelefoonoet en het wooahuls van den heer Pulles- vaa Gerwen in de Stationstraat onder no. 80. Prov. Staten van Noordbrabant. In de zomerzltttlng komen o.m. aan de orde voorstellen van Ged. Staten tot het verleenen van de volgende sub sidies f 600 aan de Bossche en Bredasche R.K. drankweer voor 1917 f 4000 aan de R.K. leergaogen te 's-Hertogenbosch voor 1917; 2000 voor de ambachtsschool, f 500 voor de vakschool van schoen makers en f 2000 voor de industrieschool te Tilburg voor 1917; f150 voor de afd. Noord-Brabant der ver. tot bevor dering der paardenfokkerij voor 1918; f 300 voor het vakonderwijs van schoen makers te Oisterwijk f 2000 voor de ambachtsschool voor Oosterhout e. o. f 600 voor 't bureau voor koepokinenting te 's-Hertogenbosch; f1000 voor 1916 en voor 1917 voor de vroedvrouwschool te Heerlen; f 150 voor de afd. Noord- Brab. van 't Stamboek Ned. trekpaard f800 voor 't Prov. Genootschap van K. en W. te 's-Hertogenbosch; f1000 voor de ambachtsschool in den Bosch. BESOIJEN. In de gemeenteraad zija dit jaar aan de beurt van aftreden de heeren W. P. Klcrkx en H. Both terwijl er écne vacature is. De candidaatstelllng zal plaats hebben op 26 Juni. De stemming en de herstem ming op 5 en 12 Juli. BESOIJEN. Het.oudste alhier wonende echtpaar, P. de Hart 84 jaar en Cath. van Mierlo 91 jaar, gaat onze gemeente verlaten om hun laatste levensdagen in rustige ruit door te brengen in het R. K. Gesticht voor ouden van dagen te St. Michiels-Geetel. SPRANG. De keuring voor de land- stormplichtigen der jaarklasse. 1904 en 1905 zal voor deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 26 Juni in het Ge meentehuis te Waalwijk. Ds. Vreugdenhil pred. bij de Ned. Herv. Kerk alhier heeft een beroep ont vangen naar St. Annaland. WASPIK. Gister vierden de Ed.Achtb. Heer H. Langerwerf, wathouder dezer ge meente en zijne echtgenoote hunne zilveren bruiloft. De geheela baart was iu Tlaggentooi, Het feest werd geopend met een plech tige II Mie. in de parochiekerk, welke be halve door de talryke feestvierenden, nog door vele belangstellenden werd bijgewoond. Gedurende den dag werd het jubileerand echtpaar van verschillende zijden gecompli. menteerd en des avonds bracht de harmonie van *V. en V.' van welke vereenigiag de heer Langerwsrf bestuurslid is, aene serenade. Ook wy feliciteereu den jubilarissen op hun zilveren feest en wenschen hun van harts ook den gonden kroon toe. Het gras is de laatste dsgen nog hard gegroeid, zoodat de kans ep een vrij goeden hooibonw Bog Diet is verkeken. De suikerbieten staan goed. Met het dennen en wieden wordt nn door veleD, vooral kinderen, een aardig dagloon ver diend. VR1JHOEVE-CAPELLE. Wederom heeft den Raad dezer gemeente een gevoelig ver lies getroffen. Is ten vorigen jare de heer A. C. Oerlemans uit dee Raad getreden, thans heeft ook de hoer P. A. van der Hoeven zijn raadslidmaatschap er bij neder, gelegd. Jammer moet het genoemd worden, dat deze personen, die altijd op de meest onpartijdige wjjse de belangen dezer ge meente hebben behartigd uit den Ra<d weggaan, te meer daar het in zoo'n kleine gemeente als dë onze zeer moeilyk is iemand te vinden, die te dien aanzien volkomen berekend is voo- zyn taak. RAAM8DONKVEER. By de heden ge- honden stemming voor een lid van dea Gemeenteraad (vac. Dorreboem) was de nit- slag als volgt Uitgebracht totaal 638 stemmen. Van onwaarde 30 stemmen. Meerderheid 254 stemmen. Hiervan krteg J. P. van Dungen-Torman 239 stemmeD. J. Dorrenbooui 98 stemmeD. A. J. Lankhuijzen 170 stemmee. Veer Dorp Totaal. Van Dongen 219 J50 239 stemmen Dorrenboom 88 10 98 Lankhuyzen 29 141 170 Er s«l dus een herstemming plaats heb ben tusschen de heeren: J. P. v. Dongen- Torman en A. J. Lankhnyzen. Donderdag 21 Jnni znllen de kinde ren der Ch\ School eeD uitstapje maken naar Nijmegen. HERPT. Jl. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een nienw orgel in ge- breik genomen. Het is veivaardigd in de Hofharmoninmfabriek van Ernst Hinkel te Ulm (Daitachland) en voldeed uitstekend aan de gestelde verwachtingen. Het werd deor den organist T. v. d. Steenhoven te Hemden met reel taleBt be speeld. VLIJMEN. 10 Jnni. Op Zondag oider het Ooiaaf van H. Sacramentsdag had io onze parochiekerk eene indrukwekkend} plechtigheid plaats. Da weleerw. heer Adriaan van Kor! regulier kanunnik van de Abdy van Berné te Hreswijk, droeg in 't midden van «ij0 dierbaren en vrienden de eerate plechtig, H. Mis aan den allerhoogste op, KapeJaio Van Heivoort assisteerde als diaken, d, weleerw. zeergeleerde heer H. v. d. Kamp professor aan het gyamatinm te Heeiwijk' ala subdiaken, terwyl diens geleerde broeder Dom Wilhelmus vau de abdij der Benedic. tynen te Afflighem fungeerde als presbyter assistens. De twee laatsten zyn dorpgge.. nooten van den neomist. Na het Evangelie beklom de zeereen, heer pastoer den kansel en schetste op roerende wijze de waardigheid van den priester, terwijl hij aan 't slot zijaej rede deD nienwgewijde toesprak, hem en de sijeen geluk wenschte en de hoop oitte, dat hij als priester Gods met vracht werkea zou aan het heil der zielen en, tot eer van God, Van harte sluiten wy ons by deze woon den van den feestredenaar aan. Kaatshevtil, 12 Juni 1917, Sacraments-procesie. Op de gebruikelijke wijze werd Zondag in onze Parochie de jaailijksche H. Sa» cramentsprocessie gehouden, 't Weer werkte bijzonder goed mede, want dreig, de het voormiddag zoo nu en dan al eens tot regenen over te slaan, de lucht werd langzamerhand al helderder en tijdens de processie brandde zelfs ds zonnestralen met Julikracht op de vrome schare neer. Het kerkplein, de weg naar 't kerkhoven het kerkhof zelf was rijk met vlaggen en wimpels versierd. Boven op den kruisberg was 'n rustplaats voor het Allerheiligste, prachtig met groen en bloemen versierd, aangebracht. De belde Harmonieën onder leiding van den heer P.Bissellnk verleendenhunne gewaardeer de medewerking, door het spelen vai processiemarschen en de begeleiding van de lofzangen, die het zangkoor uitvoerde. Een ontelbare menigte nam aan de plech tigheid deel. Onze groote kerk kon bij lange de menschen niet bergen, ja, zelfs het^ ruime kerkhof bleek nog te klein. Van bijna eik huis in alle straten wap perde de mationale driekleur, als bewijs dat de Koning der Koningen, zijn plech tige ronde deed. De processie zelf duurde tot ruim half vijf, waarna het muziekkorps vóór de pastorie den dank van den ZeerEerw. heer Pastoor had te aanvaar den voor zijne offervaardige medewerking bij de plechtigheid. Hij voorspelde hnn hiervoor de belooning bij God en sprak de hoop uit dat de beide gezelschappen naast elkaar, in vrede en vriendschap zouden mogen blijven bloeien en de naamvan Kaatsheuvel op muzikaal gebied hoog houden. Duivensport. De postdulvenvereenigen-combinatie alhier hield Zondag 10 Juni'n wedvlucht van uit Harllngenafstand 178 K.M. De duiven waren om 7 uur gelost. De le duif arriveerde om 9,24,20 de laatste om 9;26,20. Prijzen le prijs W. v. Balkom, 2e, 3e en 8 prijs A. Aussems, 4e ei 10e A. Hendriks 5e en lie H. Dekkers, 6e en 9e C. Sauter. Poule van 25 cent. le prijs A. Ausems. 2e pr. A. Ausems, 3e pr. A. Hendriks, 4e pr. H. Dekkers, 5e pr. C. Sauter, 6 pr. Th. Ligtvoet, 7e pr. A. Ausems en 8e pr. C. Sauters. Poule van'15 cent. le pr. A. Ausems, 2e pr. A. Ausems, 3e pr. A. Hendriks, 4e pr. H. Dekkers, 5e pr. C. Sauter, 6e pr. Th. Ligtvoet. Poule van 10 cent. le pr. W. v. Balkom, 2e pr. A. Ausems, 3e pr. A. Ausems. 4e pr. A. Hendriks, 5e pr. H. Dekkers. De Kon. goedgek. Postduiven vereniging „De Reisduit" hield 'n wed vlucht uit Houtum. Uitslag. le prijs C. de Bondt. 2e prijs J. v. d. Linden. 3e prijs C. de Bondt. 4e prijs C. de Bondt. 5e prijs J v. d. Linden. Vechtpartij. Maandagnamiddag kwam het tusschen C. D. en J. V. in de Marktstraat tot 'n vechtpartij, waarbij het mes dienst moest doen. J. V. ontving drie steekwonden in den rug, die hoewel niet gevaarlijk, toch vrij ernstig waren. Drank was de oorzaak. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer B. v. Eik, ambtenaar der secretarie dezer gemee&te die bij het op 2 en 3 Mei jl. te Oisterwijk gehouden schriftelijk gedeelte van bet examen voor candidaat-gemeente-secrc' tarls slaagde, legde op 9 Juni jl. te Zeist met even gunstig gevolg het mondelio? gedeelte van dat examen af. Proficiat! Genoemde heer genot zijn opleiding bij de heeren Verdijk, Gerrls en Roeffcn ambtenaar ter provinciale Gioffie van N.-Brab. tg 's Bosch. Een opstandje op Zondagavond. 't Was Zondagavond 10 uur (zomer polltle-uur) toen het er plotseling, inplaats van rustiger, woeliger en drukker werd in dea omtrek van de Markt en de Gast huisstraat. De oorzaak van het oploopje was niets anders dan dat een tweetal

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2