Provinciaal Nieuws. St. Oedenrode den weleerw. heer kape laan Th. F. M. Lamersbij de R. K. Werkliedenvereniging te Best den wel eerw. heer kapelaan H. G. Becx bij de R. K. Werkliedenvereniging te Cuijk den weleerw. heer kapelaan J. H. A. Zijlmansbij den St. Martlnusbond, de R. K. Houtbewerkers-vereniging en de St. Jozefvereeniging te St. Oedenrode den weleerw. heer kapelaan M. van de Ven bij de afd. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel den weleerw. heer kapelaan A. J. van Sambeek en bij de aid. Mlerlo-Hout en Gemert van den Ned. R. K. Metaalbewerkersbond resp. de weleerw. heeren kapelaans J. E. Sche- pens en H. J. Smits. Hsg. Waalwijk, 21 Juli 1917. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwyk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Examen. Voor het le gedeelte Notarieel Staats examen slaagde gisteren o. m. de heer A. v. Heijst te Baardwijk, die zijne op leiding genoten heeft aan de R. K. Leergangen te 's Bosch, onder leldiog van mr. Charles Witlox aldaar. Concert. Concert te Waalwijk op 23 Juli 1917 van 7'/2 tot 9'/2 uur, te geven door het Stafmuziekkorps van het 7e Reg. Inf. Kapelmeester: M. Kleij. Programma: 1. „Granada"-Marsch Salabert. 2. Ouverture „L'Union fait la Force" Canivez. 3. a. „Serenata aus Opus 15" Moszkowsky. b. „Husarenritt" Spindler. 4. Grande Fantaisie sur l'Opéra „Herodiade" Massenet Pauze. 5. Ouverture bij Racine's Treurspel „Phèdre" Massenet. 6. „Suite Espagnol" Desomes. 1. Sequedille. 2. Havanaise. 3. Bolero de Cadix. 4. Cachuchha. 5. Zapateado. 7. Potpourri ausder Operette „Der Vogelhandier" Zeiler. 8. „Vredesklanken" Militaire Marsch Kleij. Uitvoering op de Markt te geven door het militair-ensemble 7 R.I. op Dinsdag 24 Juli 1917. Aanvang 7'/2 uur n. m. Programma 1. Strijkje. a. The Panama Exposition, March, Pierson. b. Sonnengold, Walzer Hope. 2. Tenor Soli door Plet Zwager. a. Lohengrins Verwels Wagner. b. Houdt goeden moed, Lied. N.N. 3. Strijkje. Figaro's Hochzeit,Ouverture Mozart. 4. Charlie French, American Step Dancer. 5. Strijkje. Da Capo-follles. Potpourri. (Op verzoek) Haagman. 6. Strijkje. a. Rotterdamsche Vlag, Marsch Verballen. b. Ecstacy, Waltz S. Baynes. 7. Tenor Soil door Plet Zwager. a. Moederke, Lied. Th. v. Wamel b. In Meh Lied. P. Jochemse. 8. Strijkje. Berlle Wackelt, Potpourri Moren». 9. Extra. 10. Finale. R. K. Leergangen. Door Z. D. H. den Bisschop is be noemd tot lid van het curatorium der R. K. Leerlingen Mr. R. B. Ledeboer, Advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden. Tot docenten aan de R.K. Leergangen zijn benoemd P. Gervaslus pr. O. Cap. M. Gods dienst (Openbaring, Christendom, bron nen van openbaring, kerkelijk recht. Dr. M. J. Verhoeven pr. Sociologie, Mr. W. M. J. M. van der Eerden (Cand. notaris) Notariaat (2e en 3e ge deelte). C. J. Zwijsen pr. Spaansche Taal en Letterkunde. N. V. Nederlandsche Fabriek V. O. S (voor onderdeden schoenfabrikatie) te Waalwijk. OprichtersC. van der Waals Jr. koopman te Utrecht en M. F. Wittpen, handelsagent te Rotterdam.— Doel: a het febrlceeren van en den handel in onderdeden, benoodigd voor de vervaardiging van schoenen en aan verwante artikelen in den ruimsten zin genomen b. de vertegenwoordiging van personen, firma's en vennootschappen op het sub a bedoelde gebied. Duur tot 31 Dec. 1947. Kapitaal :f 100.000 in 100 aandeelen <1 f 1000, waarvan 20 bij oprlchtera zijn geplaatst en volgestort. Bestuureen of twee directeuren, onder toezicht van een raad van com missarissen, bestaande uit minsten twee leden. Voor de eerste maal benoemd tot directeur de heer B. J. v. d. Heijden handelsagent te Waalwijktot commis' sarissen de heeren C. v. d. Waals Jr. en M. F. Wittpen, voornoemd. Ned Stct. no. 162 van 13 Juli 1917. Prov. Staten. De Staten onzer provincie hebben zich deze week bezig gehouden met de begroo- tiog en daarbij das ook met de tal van subsidie-aanvragen, waarvan de meeste zijn toegestaan, andere weer geweigerd. 1 Aan de orde kwam het voorstel der com missie van rapporteurs om tijdelyk, geda- rende drie jaar, een snbsidie van f4000. te geven aan de R.K. Leergangen te 's Bj«ch. Na eene breedvoerige discassip, 6taakten de stemmen 26 tegen 26, zoodat in een volgende vergadering opnieuw zou moeten gestemd worden. Na afhandeling der verdere agenda werd de vergadering voor een kwartier geschorst en het voorstel opnieuw in stemming ge bracht. Het voorstel der Commissie van Rapporteurs om het snbsidie van f4000,- voor drie jaar te geven, werd verworpen met 27 tegen 26 stemmendat der Gcd. Staten, om het toe te staan voor deze be grooting (wat insluit, dat het er iü volgende jaren weer geregeld op verschijnen zal) aan genomen met 87 tegen 6 stemmen. Rijksvakschool te Waalwijk. Da heer Breesers vond in de Staten zitting gelegenheid de ryksvakschool te Waalwyk met kracht aan te pryzen. Die school, zeide hij, staat even hoog als de bekende vakscholen in Duitechland, Niet minder dan 33 machines staan erin en de opleiding tot bedrijfsleiders en werk meesters geschiedt er in de uiterste vol maaktheid. Spr. wenschte daar in het belang van de industrie en van de menschen eens bizondere aandacht op te vestigen, want nieuwe zaken moeten bekend gemaakt. De rijksvakschool te Waalwijk voldoet aan de hoogste eischen en men behoeft zijn jongens niet meer naar het buitenland te zender. Schoolgeld wordt geheven naar vermogen. Directies van andere karsossen moesten han beste leerlingen nsar Waalwijk zendsD. Commissie van Advies. Zooals bekend zal zijn is ingesteld eene commissie van advies inzake de distributie voor de schoen- en lederin dustrie. In deze commissie waren 0 m. van de vereeniging van Leder- Importeurs (die 14 leden telt), 5 leden benoemd. Van den Alg. Ned. Bond van Schoenfa brikanten (met een paar honderd le den) slechts 2 leden. Van de zijde van 't bestuur is krachtig aangedrongen om minstens evenveel vertegenwoordigers te mogen zenden, nl. ook vijf. Op dit verzoek is afwijzend beschikt zoodat de schoenfabrikanten slechts met twee stemmen in deze com- miisie verschijnen. Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers. De cursus voor de looierij werd ge volgd door 4 leerlingen. Twee daarvan hebben den geheelen cursus gevolgd en hun werd een diploma uitgereikt. Een der leerlingen, die den cursus 3/4 van het jaar volgde, heeft zich met groot succes speciaal toegelegd op het practische gedeelte en de vierde leerling, een Belg, volgde den cursus gedurende 3 maanden en heeft zich speciaal toegelegd op de theoretische en practische lessen in de scheikunde. Voor den a.s cursus hebben zich wel leerlingen aangemeld maar in de vaca ture van looimeester is nog niet voor zien, zoodat nog niet bepaald kan worden, wanneer met dezen cursus kan worden aangevangen. De cursus voor de schoenmakerij, machinale afdeeling bestond uit afdee- Iing A. Bovenwerk en afdeeling B. onderwerk. Cursus A werd gevolgd door 12 leer lingen waarvan aan 8 een diploma kan worden uitgereikt. Drie leerlingen moe ten nog enkele maanden de lessen volgen en zullen alsdan ook een di ploma ontvangen, terwijl aaneen leerling geen diploma kan worden uitgereikt. Curscus B werd gevolgd door 7 leer lingen. Aan 5 daarvan kan een diploma worden uitgereikt, één ervan is tusschen tijds in militairen dienst opgeroepen en een volgde den cursus slechts eerst drie maanden. Postduif* Waahvijk. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 15 Juli een wedstrijd met jonge duiven van uit Arnhem. Duiven los vermoedelijk 10'/2 uur. Sterke zuidwesten wind. De prijzen werden behaald als volgt: Prijs. Eigenaar. Uur. Min. Sec. 1 Th. v. d. Griendt 11 40 35. 2 A. Stokwielder 11 40 40. 3 11 40 40. 4 L. Moonen 11 42 29. 5 Th. v. d. Griendt 1L 42 54. 6 J. Schalken 11 52 39. 7 Tb. v. d. Griendt 11 53 8. 8 idem 11 55 32. 9 J. Lenzholz 11 57 3. 10 J. Schalken 12 6 1. Nat. Zangwedstrijd te Rotterdam. Aan den nationalen zangwedstrijd uit geschreven door >Nut en Genoegens* te Rotterdam, zullen o. m. deelnemen In de afdeeling Gemengde Koren: Tilb. Mannenkoor St. Caecllia, afd. gemengd koor, aantal zangers 103. Ia de superieure afdeeling Bosch Mannenkoor, 's Bosch, 150 zan gers. Aurora Oosterhout, 75 zangers. Diefstal. Waarvan men vroeger zelden hoorde, begint thans meer en meer voor te komen, n.l. inbraak met diefstal. Dezer dagen werd ingebroken In het kantoor van een stoomlederfabrlek. Behalve een partijtje leer werd een portefeuille met een bedrag van ongeveer f 600 ont vreemd. De politie van een en ander op de hoogte gesteld, stelt een onderzoek in. Gisterennacht Is Ingebroken in een stoomschoenfabrlek. Zeer waarschijnlijk is men over de schuting geklommen en zoo door een deur te forceeren, ln.de fabriek gekomen. Daar eenmaal zijnde is men naar het magazijn gegaan en heeft men 7 paar prima kwaliteit schoe nen ter waarde van plm. f 15 per paar ontvreemd. Dat de dief zich minsteus van të voren goed op de hoogte heeft gesteld, blijkt hieruit dat men de eerste doozen, welke ledig waren, onaangeroerd heeft laten staan en recht op de ontvreemde schoenen is afgegaan. De nachtwaker heeft niets gehoord. De politie heeft de zaak In onderzoek. In den afgeloopen nacht is inge broken In een stal in den kom der ge meente en een partijtje haver, toebe- hoorende aan de militairen, ontvreemd. Ook hier stelt de politie een onderzoek in. Huiden- en Lederbeurzen. In een Vrijdag te Rotterdam in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken gehouden vergadering zijn de statuten van de vereeniging De Rot terdamsche Huiden- en Lederbeurs vast ge teld en is het bestuur gekozen Dit bestaat uit de heeren W. H. Croocke- wit, lid der firma Lenersan Co., te Rotterdam, voorzitter; A. Constant Ficq te Rotterdam, onder-voorzitter; mr. dr. H. J. D. van Lier, te Rotterdam, secre taris; W. J. van der Velden, lid der fir ma A. Knottenbelt Co. te Rotterdam penningmeester; M. A. van Loon lid der firma G. van Loon te Waalwijk; S. J. G. Roes, lid der firma J. R. Roes Zonen te Wageningen, en H. P. Ficq, lid der firma A. Ficp Zoon te Rotterdam. Tot gedelegeerden in het dagelijksch bestuur van de vereeniging De Neder landsche Huiden- en Lederbeurzen, ge vestigd te Rotterdam, werden benoemd de heeren W. H. Croockewit en A. Con stant Ficq. Ned. Hniden en Lederbeurzen In de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel te Rotterdam is Donderdag 12 Juli een zeer druk bezochte tweede vergadering gehouden van belangheb benden bij den handel en nijverheid In hulden, leder, looistoffen en aanverwante artikelen, waarin overgegaan zou worden tot de oprichting van de Vereeniging >De Nederlandsche Huiden- en Leder beurzen. Besloten werd tot de oprichting van als zelfstandige vereeniglngen geconsti tueerde plaatselijke beurzen, die gecen traliseerd zullen zijn in een te Rotterdam te vestigen vereeniging »De Nederland sche Huiden- en Lederbeurzen. Amstcrdamsche Huiden- en Lederbeurs Het Hbld. deelt mede, dat in een gisteren In 't Beursgeb. gehouden verga dering de statuten der Amsterdamsche Huiden- en Lederbeurs zijn vastgesteld. Het bestuur bestaat uit de heeren J. F. de Beaufort, lid der fa. Van Eeghen Co., voorzitter, W. Meerwaldt Jr., procuratiehouder der Commanditaire Vennootschap Heybroek Co., secre taris, J. J. van Dam van Polanen, direc teur der Curagaosche Handelsmaatschap pij, S. Serlul, lid der firma Kalker Nor den, J. Levenbacb, lid der firma M. Levenbach, H. Plümer, chef der firma H. Plümer Co-, penningmeester, en M. Th. Bello, directeur der Eerste Kroonlederfabrlek v.h. Gebr. Naeff te Lochem, Tot gedelegeerden in 't bestuur der centrale vereeniging werden benoemd de heeren De Beaufort en Van Dam. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN Twee foto's van de Marla- feesten In den Bosch De feesten ter eere der H.H. Martelaren van Gorcum te Weert Zes foto's van schilderingen van P. A. de Graaf, met portret van den schilder De H. Paulus aan het Kruis Tien manoeuvrekiekjes van Hr. Ms. lorpedoboot C. 15 Vijf oorlogs kiekjes Een nieuwe H. Hart-voor- stelllng van J. E. Brom Acht kiekjes van de turnfeesten te Beek (L.) Twee kiekjes van II. M. de Koningia met Prinses Juliana aan het strand bij Schc- venlngen Internationale commissie In zake de Interneering der Duitsche duik- booten De Eerw. Zuster Chrysanthe te Venray De HoogEerw. heer F. J. H. Boex te Bladel Twee kiekjes van het gouden jubileum van het R.K. Wees- en Armenhuis te Gorlnchem. TEKST Roomsch schilderwerk van P. A. de Graaff, door J. J. Graaf Keefjs.e geheim, door Mithllde On weer, door H. B. van de Sande. BAARDWIJK. Woensdagmorgen hield de'raad deze gemeente eene vergadering hoofdzakelijk belegd ter vaststelling van den hoofdelijken omslag. Aan het einde der vergadering werd aan de orde gesteld een aangehouden adres van de onderwijzers verzoekende omverhooging van salaris. Besloten werd dit schrijven te behandelen bij de be handeling van de begrooting. BESOIJEN. Donderdag legde de luer H. W. J. Surlg alhier, te Utrecht met gunstig gevolg het staatsexamen af. Geslaagde en familie van harte gefe liciteerd. Heden Vrijdag slaagde te Rotter dam voor Bouwkundig teekenen M.O.A. onze dorpsgenoot de heer L.VJ. M. van der Meijs. Hij heeft o.a. zijne opleiding gehad bij den beer H. C. Bonsel te s'-Boschde Ambachtschool te Oss en bij de R. K. Leergangen te s'-Bosch. Geslaagde en familie gefeliciteerd. Vergadering van den raad dezer gemeente, op Dinsdag, den 24 Juli 1917 des nam. ten zes uren. Onderwerpen ter behandeling. 1. Iagekomen stukken. 2. Benoeming Armmeester. 3. Voorstel B. cn W. omtrent de toe treding tot regeling voor het ver- leenen van subsidiën aan werke- loozenkassen. 4. Voorstel van B- en W. betreffende de optenemen rekening-courant voor de gemeente en voor het Distributiebedrijf. 5. Wijziging begrooting 1917. De betrekkelijke stukken liggen ter inzage. SPRANG. A.s. Zondag v.m. half tien en half zes hoopt fn de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. de Graaff van St. Pancras. Ds. Vreugdenhil Pred. bij de Ned. Herv. Kerk alhier heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Tholen bedankt. Het 13 jarige zoontje van V. al hier werkzaam op de stroohulzenfabriek der fa. Oerlemans *e Capelle viel van een schelft stroc, waarbij hij het ongeluk had twee ribben te breken, zoodat ge neeskundige hulp van Dr. v. d. Meulen moest worden ingeroepen. Het 5 jarig zoontje van Van C. alhier kwam bij het spelen zoodanig van een ijzeren hek te vallen, dat het zijn rechterdijbeen brak. Door Dr. v. d. Meulen werd geneekundlge hulp ver leend. Ia de j.l. Dinsdag gehouden ver gadering, uitgeschreven door Patrimoni um, waar als spreker optrad, den heer Strijbis uit Amsterdam, werd alhier op gericht, eene afdeeling van een Ned. Chr. Fabrieks-, Haven- cn Transportarbeiders bond. WASPIK. Eene der Belgische vluch telingen, die nog In de oude school zijn gehuisvest, miste uit haar kofter een bedrag van f 110,Daar men tot nu toe de(o) dader(s) nog niet heeft kunnen vinden, zijn de vluchtelingen uit de oude school, behalve de bestolene en haar kinderen, naar het kamp te Uden ge transporteerd. Alhier zijn twee landbouwers, die ondanks daarvoor geweigerde vergun ning, witte kool hadden verbouwd, nu nog gedwongen geworden deze om te doen en daarvoor koolrapen in plaats te zetten. R'-VEER. Door het Ingenieurs Bu reau Van Veen en Sprengers te Breda Is namens de Directie der fabriek van melkproducten >St. Jan" te Oudedbosch aan de firma P. H. Kommers aannemer van werken la beton alhier, opgedragen hetuitvoeren van een septletank en oxydatlegoot in gewapend beton te Oudenbosch. v. DUSSEN. Bij de heden gehouden herstemming voor twee leden van den gemeenteraad werden uitgebracht 366 stemmen waarvan 3 van onwaarde. Hlervai verkregen de heeren: A. H. van Honsewijk aftr. 203 stemmen. T. A. vaa derPluijm aftr. 175 stemmen. G. van Suijllcum 179 stemmen. Zoodat gekozen zijn de heeren A. H. van Honsewijk aftr. en G. van Suilicum. DRUNEN. Door den Regeerlngs Com missaris voor de Rijksgraanverzameling in de Provincie Noord Brabant zijn tot leden der Commissie voor deze gemeente benoemd, de heerenHub. van Son, Fr. van Druneo, M. van Halder, G. Pijnenborg, C. van Rooij en H. Mimpen. De aanvoer op de veiling was deze week weer groot, vooral zwarte bessen roode bessen eu frambozen. Ook boonen komkommers, augurken ea tomaten werden aangevoerd. Dinsdag a.s. zullen de eerste peerer morellen, kersen en aardappelen worden geleverd. Prijs der zwarte bessen 30 cent, rood 25 cent en frambozen 40 cent. per K.G, ELSHOUT. Tot leden der plaatselijke commissie voor opnemen en vordering van den oogst 1917 zijn benoemd de heeren L. van Herpt en H. Smeets. Voor, deze gemeente werden 9 personen voor de landstormjaar'klasse 1902 en 1 voor de jaarklasse 1903 in. geschreven. HERPT. Doordat de bevolking den laatsten tijd Is toegenomen, is het getal scloolgaande kinderen gestegen. Daar het schoolgebouw toch al niet aan de eischen voldoet en het getal leerlingen in de naaste toekomst nog zal toenemen, zal binnen afzienbaren tijd noodig wor den een nieuwe school te bouwen. Het rooien der vroege aardappelen voor den handel neemt toe. De prijs- blijft goed en ook de uitkomst ls goed zoodat men tevreden is. De bijenhouders zijn te vreden over het honloggewin. De nijvere diertjes hebben een fltnken voorraad kunnen verzamelen. Het weer heeft daartoe zeer meegewerkt. Kaatsheuvel, 21 Juli 1917. Dr. Ru ding. Naar we nit de beste bron vernemen gaat D/, Herman Rüding onze gemeente verlaten, Reeds 1 Sept. a.s. treedt ZijnEd, in Tilburg in praktyk. Zeker znllen velen bem met leede oogen zien vertrekken. Vrijstelling lichting 1918. De ingeschrevenen voor de Militie- lichting die om eigen dienst, om broederdienet v&n in 't zeilde jaar geboren broeders of om kostwinnerschap vrijstelling van dienst kannen bekomen moeten dit Maandag 23 Jnli v.m. 9—12 op de Secretarie opgeven. Processie Brielle. Honderden Pelgrims waren heden nacht reeds te been om deel te nemen aan de processie naar den Briel. Om half drie werd in de Parochiekerk reeds een H. Mis opge dragen. Per rijtuig, per fiets en te voet begaf men zich daarna naar de boot die in Drongeleu klaar lag. 't Weer dat Donderdag heel den dag stormachtig geweest was, liet zich goed aanzien, zoodat velen, wien 't reeds bang om het hart werd bij de gedachte met znlk een storm verscheidene uren op 't water le moeten doorbrengen, met meer moed hedenmorgen de reis aanvaarden. Kermis uitvoeringen. De eerste kermisdag is goed ingeze*. Geen enkele wanklank is gehoord. Voor velen die beslist gedoemd zijn tot niets doen, is het wel 'n vervelenden tyd, die tot dronkenschap of nitspaftiDgen aanleiding kan geven, doch met zooveel te meer trots kannen we zeggen, dat heden alles netjes is gebleven. Da eenigste afwisseling die geboden werd had natnurlyk veel aantrekkelijkheid. De uit voeringen bij „Enphonia" maar vooral bij „Apollo" waren heel drak bezocht. Water gegeven werd, was dan ook een bezoek over, waard. De „Boesnach's" werkten bij het Kon. Muziekgezelschap „Eaphonia", /.ooals we dat van menschen met zooveel reputatie mocht verwachteD. Alleen eeHe opmerking moest verscheideEe tegenwoordigen van 't hartHet ging wel eenigsains gejaagd. Na dit laatste ia waar, maar we moeten tegen woordig met de slechte treinverbindingeaal wat door de vingers zieD. Als om een half nar langer spel een halve dag van de men schen gevorderd word*, moeten we wat toegeven, 't Bestaar van „Euphonia" erkende dat ook gaarne eu stelde het tweetal dan ook bereidwillig in de gelegenheid 't pro gramma achtereen af te werken, zonder panze, terwijl het verder aangevuld weid door een tweetal militairen. Alle scènes te bespreken zou te uitvoerig zijn. We kennen de Boesn&ch's en weten dat elk nummertje meesterwerk is. „De wereldreizigers", a-de Suffragette", de loteling" en de talrijke biscoupletjes bewezen dit dobbel, en han terugkomst op Zaterdagmorgen zal buiten gewoon welkom zijn. De Harmonie was ook buitengewoon op dreef, vooral „Ouverture Fantastique" van Govaert, en „Grande Ouverture du Pcète et le Paysan" van Suppé bekoorden. By //Apollo" was het ook recht gezellig, 't Was er overdruk. Geen hoekje vrjj in de geheele zaal. De directeur had voor een prachtig programma gezorgd van niet minder dan acht groote nummers. Pittige marschen als: „Feu et Flamme" en Dra- peau Flottant", bekoorlyke fantaisiëen ah z/De zoon der Duisternis" en „Fête Nuptiale' en vooral „Ernani" van G. Yerdi. De be koorlijke wals van den directeur Dolce far Niënte" en 't steeds interressante ^Saita ballst" van F. Popy, een meesterwerk in toonzetting maar ook in uitvoering, 't Was een programma het grootste concert waardig. Het dno Smits zorgde voor gepaste en nette afwisseling. Vooral het „Klaas heeft de 50,000 getrokken", 'n kwartiertje in de Rechtszaal", „Inkwartiering van Spekzak" sloeg in. Er werd danig gelachen om de lenke zetten van het tweetal, en 't is beslist 'n gezellige dag In ccn daarna gehouden vergadering van de vereeniging De Nederlandsche Huiden- en Lederbeurzen werden de statuten vastgesteld en het bestuur als volgt samengesteldW. H. Croockewit te Rotterdam, voorzitter; J. F.de Beau fort te Amsterdam, onder-voorzitter; mr. dr. H. J. D. van Lier te Rotterdam, secr J. f. van Dam van Polanen te Amsterdam penningmeester, en A. Constant Ficq te Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 6