Provinciaal Nieuws. De Oorlog, de vroedvrouw f 5,—. Ziet die juffrouw nu dat de toestand ernstig Is, dan ont biedt zij den dokter. Leemans. De dokter rekent wel meer dan f 7,50 ook. Van de Koppel. Die zal wel rekening houden met het huishouden waar hij is Van Beurden. Hoe oordeelt de dokter over deze kwestie. Voorzitter. Die voelt er zeer veel voor. De heer Pluijm wijst ook op het groote gemak Indien zoo'n deskundige In den polder woont. Vooral bij nacht Is het nu een onuitstaanbare toestand. Dan moet men eerst een groot uur loopen voor men te Dussen Is en dan weer een groot uur terug voor mee ter plaatse is waar de hulp noodig Is. In dien tijd kan er al heel wat zijn gebeurd, 's Win ters, bij sneeuw, Is het dan heelemaal niet doenlijk om er te komen. Na nog eenlge discussie wordt met algemeene stemmen besloten aan rijk en provincie f150 subsidie aan te vragen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hij Inzake de watervoorziening nog niet zoo ver Is gevorderd als hij gaarne had gehad. Vernomen heeft bij dat als regel niet meer dan f 20,000 door het Rijk wordt bijgedragen. Vooris geeft hij in overweging eerst bij een particulier adviesbureau, waar ingenieurs aan ver bonden zijn, om advies te gaan. Daartoe wordt besloten. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. De Voorzitter benoemt tot leden voor de Commissie van onderzoek de heeren Van Steen, van Dalen ea van Beur den en schorst tijdens het onderzoek de vergadering.- Nadat de vergadering is heropend deelt de heer van Steen mede dat de geloofsbrieven zija onderzocht en in orde bevonden waarom de commissie voorstelt tot toelating. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 3. Regeling der jaarwedden van f.e onderwijzers aan de O. L. Scholea in deze gemeente. De Voorzitter leest een schrijven voor van Ged. Staten waarin deze verzoeken lo de salarisregeling voor onderwijzers alnog eenlge wijziging te brengen. De heer van Beurden zegt niet te be grijpen waarom de regeling weer moet worden gewijzigd. Uit een courant, waarin een ingezonden stuk staat, hoogst waarschijnlijk door een onderwijzer van hier geschreven, blijkt dat men hoogst tevreden is. Voorzitter. De onderwijzers gaan met de door Ged. Staten voorgestelde wijzi ging nog Iets vooruit maar de hoofden achteruit. Verder vragen Ged. Staten de vergoeding voor het geveB van herhalings- onderwijs te brengen op 75 ct. per uur. Daar is niet veel tegen want financieele bezwaren brengt het niet mee. Na nog eenlge deliberatie wordt be sloten het in de vorige vergadering genomen besluit te handhaven. 4. Ruiling van grond bij de O. L. School in wijk C. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. met NieuWenhuijzen tot een accoord zijn gekomen en de gemeente nu het arbeidershuisje krjjgt en Nleuwenhuijzcn een perceel grond. Om aan het achter de school gelegen terrein, in huur bij van Velthoven, uitweg te veileencn, moet een weg worden aangelegd door Nieuwenbuijzen waarvoor hij f 175 krijgt, te betalen in twee gedeelten. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. DE TOESTAND. Op het oostelijk fronfrhebben de cen- tralen de Russsen zoo goed als geheel uit Galicië verdreven en op eenlge punten hebben zij reeds het Russische gebied betreden. De Russen vluchten thans niet meer in wanorde zooals in het begin der vorige week, maar bieden, nu de Russische regimenten zijn gezui verd van de onbetrouwbare en weerbar stige elementen, op verschillende punten hardnekkigen tegenstand. Uit de Boekowina gaat het ook met kracht. Wat de centralen verder zullen doen is nog niet te zeggen. Zullen zij het onmetelijke Russische rijk ook in het zuiden verder intrekken, en de Russen blijven vervolgen? Dat lijkt niet waar schijnlijk; daarvoor zijn geweldige troe penmassa's noodig, en Duitschland zal die wellicht spoedig noodig hebben op het Fransche front, waar een groot offensief in Vlaanderen begonnen is. Dit offensief is reeds sedert weken voorbereid door een artillerie-slag, die zóó geweldig is als men, volgens de Duitsche leger- bertchten in dezen oorlog nog niet heeft beleefd en in den bloedlgen krijg, die heden prpciés drie jaar duurt, heeft men nog al wat beleefd. De Roemeniërs hebben ook noga succes behaald en uit de hierouder aan gehaalde telegrammen kan men zien, dat de infantrie strijd in Vlaanderen is los gebarsten. De vredesonderhandelingen bij open deur, sogt de N. Rott. Crt. gaan steeds voort» Michaelis de rijkskanselier beeft tot de pers gesproken en daarin o. m. ge- wezen op Carsons eisch, dat de Duitsche legers achter den Rijn zullen terugtrek ken, die in Engelsche bladen mei eenl-, gen spot is ontvangen, maar die berust op de afspraak van Frankrijk, dat dit land het geheele Duitsche gebied op den linker Rijn-oever zal krijgen. Om die bewering te bewijzen, haalt de Duit sche kanselier een aantal verklaringen aan over de geheime zitting der Fran sche Kacuer op 1 eu 2 Juli, en stelt hij in het openbaar aan de Fransche re geering een aantal vragen, waarvan de bedoeling Is, dat Frankrijk met Rusland eene geheime overeenkomst zou hebben gesloten, waarbij aan Frankrijk behalve de teruggave van Elzas-Lotbaringen ook bovendien het Saar bekken en uitge breide gebiedswijzigingen op den linker- Rijnoever werden verzekerd. Zoodat dus, terwijl ds Entente de leus uitgaf te strijden voor de vrijheid der volken tegen Pruisische verovcrlngslus- teo, Frankrijk tegelijkertijd zicb, bij ge heim verdrag, belangrijke gedeelten van echt-Duitsch gebied, met een echt-Dult- sche bevolking, Het toewijzen. Ribot heef: daarop geantwoord, dat Briand akte heeft genomen van de belof ten van den tsaar om onze aanspraken op Elzas Lotharingen, dat ons met geweidis ontnomen te steunen en ons v/ij te laten waarborgen tegen een ieuwen aanval niet door inlijving bij Frankrijk van ge bieden aan dcu linkeroever van dea Rijn maar door vat? deze gebieden een autonomeo staat te make die o«s, evenals België, zou beschermen tegen een Inval van over dea Rijn. Wij willen geeu gewelddadige inlij ving, wij willen alleen terug hebben wat ons toebehoort. Dus toch Is er wel een beetje van En tegelijker tijk is Balfour iu het Engel- Bcbe Lagerhuis aan het prateu geg*an. Hij houdt fast aftu do breedn beginselen van vroeger, maar r&u de wijze itauiop die toe gepast werden, kan hij niets zegger. Hij heeft gezegd d*t Engeland op 'i vastelsnd van Eaiopa geen zelfzuchtige dopleinden heeft; wisir san Frankrijk meet teruggeven wat het uztrukt is. Het wordt o. i. duide lijk dat wat België betreft men tot over eenstemming zal komen, maar Elza» Lotha ringen de struikelblok s,l wordea. Niettemin men is en blijft aan 't praten en 't is zooslt de N. R. Cr. iu zijn hoofd artikel Het vierde ja»r' zegt, de kansen staau er toor den vrede niet zoo hopeloos voor, omdat men begint te bekomen ran den oorlogrroev, men hunkert Daar vrede men wordt niet. meer zoo met hoon he- landeld als men zijn verlangen uatt vrede :enbaar maakt, d*t is tenminste een begin. Ook in 't Engelsche L*gerhois heeft men er na Balfour rede o'or gedebatteerd. Hol vroeg nl. of de rtgearing nie', in gemeenschap met de bondgenooten optredend, formeel door middel van de daartoe geeigende di plomatieke kanalen Duitschland zou kunnen vragen, of het bereid ir, cm België zoowel als F.aukry^ en de andere bezette Btreken te ontruimen en te herstellen. Ponsonbj sei, dat hij sterken en oneven- edigen nadruk op de kwestie v*n Elzaa- Lotharingen hid gelegd. Balfour merkte in zijn antwoord op, dat bij niet een overwogen betoog had geleverd nopens den toskomstigen to.-staud in Europa es dat zijn rede ook niet in dat licht moet worden beschouwd. Hij antwoordde alleen op redevoerirgep, die te voren waren gehouden eu zette daartegenover zijn gedachten uiteen, ffPonsonfcy moet niet zsggöD, dat ik op dit of dat bijzondere punt onevenredigen nadruk legde. Ik was niet voornemen';, een algemeen overzicht te leveren." Van het Westelijk gevechtsterrein. PARIJS, 31 Juli. (Havas). Officieel. De aanval, om kwart over acht in den avond door de Franschen op een front van 1500 meter bezuiden ia Royère en bewesten den uitlooper van het gebergte bij Chevregny gedaan, is volkomen ge slaagd. De Franschen hebben al hun oogmerken bereikt en een tegenaanval der Dultschers gebroken, waarbij de Franschen 161 vijanden gevangen namen, o.w. twee •fficleren en ccn tiental onder officieren, die tot drie regimenten be- hooren. De geschutslag, door verschillende infanteriegevechten gevolgd, is in het vak van CernyHurteblse zeer levendig gebleven. Ten N.W. van P-osnes hebben de Duitschers na een verwoed bombarde ment een overval uitgevoerd, die, door het vuur der Fransche artillerie en infanterie krachtig beantwoord, Is mislukt. Geschutwerkzaamheid van weerskan ten op de beide oevers van de Maas. LONDEN, 31 Juli. (Reuter). Officieel. In verbinding met de F%mschen op den linkervleugel hebben wij vanochtend om half vier over een breed Lont benoorden de Leye een aanval gedaan. De bond genooten namen de eerste doelpunten aan het heele aanvalsfront en volgens de berichten maken ze op alle punten bevredigenden voortgang. Aanzienlijke aantallen vijanden zijn al gevangen ge maakt. breed front aan weerszijden vaa Yperen losgekomen eerste stormloop van het Engelsche leger is afgeslagen. Na wisselvallige verbitterde gevechten van grooten omvang heeft de met over machtige strijdkrachten in diepe gelede ren aanvallende vijand zich met 't bezit% van trechterstellingen in onze afweerzone moeten vergenoegen. Aan de Chemia des Dames heeft een krachtige aanval on s in het bezit gesteld van een belangrijke hoogtestelling bij Cerny. Wij hebben daar meer dan 1500 gevangenen gemaakt. BERLIJN, 31 Juli. (Wolff.) Officieel avondberichtDe heden op een 35 K.M. Duitsche steenkolen. Naar de Tel. verneemt, is door de Duitsche leveranciers van steenkool aan de Rijkskolendiatrlbutie medegedeeld, dat ln Augustus aanzienlijk minder brand stof zal worden geleverd dan in de af- geloopen maanden. Ten hoogste zal 250.000 ton, dus 100.000 ton minder dan in dc maanden Mei en Juli worden geïmporteerd. Voorts Is bereids ver klaard, dat de Duitsche mijnindustrie in September zelfs dit quantum niet zal kunnen verstrekken, zoodat de import dus vermoedelijk beneden 200.000 ton zal dalen. De Rijkskolendistrlbutie heeft oomid- delijk stappen gedaan om te pogen als nog de levering van de eertijds over eengekomen hoeveelheid ad 350.000 ton te verkrijgen. In verband met deze hoogst ernstige tijding is reeds aan de Nederlaodsche industrie medegedeeld, d?.t de Rtjksko- lendistributle nog niet in staat is een toewijziogscijftfr voor de komende maand op te geven. De vlee'chdistributie. Van alleszins bevoegde zijde verne men wij, dat de distributie van versch varkensvleesch weder zooveel mogelijk regelmatig zal geschieden van 13 Aug. e.k. af en wel vaa varkens van een slachtgewicht van 70 K.G. en daarbo ven. Voor deze varkens zal aan den var kenshouder een prijs betaald worden van f 1.1 5 per K. G. slachtgewicht. De overweging en voorbereiding van een distributie van rundvleesch geschiedt geheel onafhankelijk hiervan. Naar men verneem', staat het vrij vast dat bij de rundvlcesch-distributie inkoop door de slagers en vrij verveer van vleesch zal plaats hebben, terwijl de beste kwaliteit vermoedelijk van distri butie wordt uitgesloten. Verplichte officiers-op lei ding. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat alle onderofficieren van oudere lich tingen, die aan de eischen voor toelating tot de opleiding tot reserve-ofilcier vol doen, voor het volgen van opleiding in aanmerkiDg moeten worden gebracht, ongeacht of zij hiertoe of niet genegen zijn. De jacht der Duitsche duikbooten op onze haringschepen. De zeilloggers SCH 22 >Majoor Thom sons, SCH 382 >Dirk> en dc KW 125 Maria Johanna» wareD, evenals vele andere, in het begin der week ter vis- scherij uitgevaren en bevonden zich Vrij dagmiddag ongeveer 19 mijlen uit den wal op een hoogte tusschen Noordwijk en Zaodvoort, toen uit zuidelijke richting een duikboot naderde. Dezen begon op den diebtsbijzijndeu logger, den houteo logger SCH 382 >Dirk>, schipper Arie De Graaft, van de reederij Wed J. v. d. Toorn Mzn., te.vuren, waardoor het schip in brand vloog. De opvarenden verlieten hun schip in een scheepsboot zonder iets te kuDnen redden. Zij gingen daarmede naar de duikboot, waar hun werd medegedeeld, dat het schip tot zinken zou worden gebracht wegens het vlsschen In verboden gebied. De protesten der visschers hielpen niet, de dulkbootcommaudant hield vol, dat zij in verboden gebied waren. Na bezichtiging der scheepsboot, welke eenlgszlns lek was, waagde de Duitsche officier zijn manschappen er niet aan om met bommen naar den logger te lichten, waardoor het in den grond verdween. Zooals de visschers mededeelden, waren daarvoor nog 12 schoten noodig geweest. Het lot van den logger 23 vMajoor Thomson», schipper Cornells IJspelder, van de reederij D. v. d. Zwan en Jacob Den Dulp Wzn., werd nu ook spoedig beslist, doch op een andere wijze. Na met den eersten logger te hebben af gehandeld, kwam laatstgenoemd schip (het was inmiddels halftwee geworden) aan de beurt. Dit werd ook eerst met schoten tot stoppen gedwongen en nadat de bemanning op de duikboot was over gekomen, moesten eenlge marineschepe- llngen met dezelfde boot naar den logger terug om brandbommen te leggen. Deze hadden de gewenschte uitwerking, want de mooie stalen logger van nauwelijks twee jaar oud sloeg aan stukken en zonk in de diepte weg. 4 De beide bemanningen roeiden samen weg in de richting van de andere loggers, die bij het waarnemen van het voorval waren weggezeild. Eerst des avonds halfzes, dus na vier uren te hebben geroeid, kwamen de menscheo over op den zeillogger KW 125 >Marla Johanoa» De schipper zette dadelijk koers naar IJmuideo, waar men in den morgen vroeg aankwam. Met onbepaald (klein) verlof. (Officieel.) De dienstplichtige korpo raals en manschappen vaa de militie- lichting 1912, behoorende tot de pant serfort-artillerie cn de torpedlsten, zul len op 17 Augustus a.s. met onbepaald (klein) verlof worden gezonden. Het iaat zich aanzien, dat de dienst plichtige korporaals en manschappen der lichting 1910 vaa de bereden korpsen einde September a.s. naar huis zullen kunnen gaao. Waalwijk, 1 Aug. 1917. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Commissaris der Koningin. Gisterenmiddag bracht Z.Exc. de Commissaris der Koningin in deze pro vincie een officieel bezoek aan onze gemeente. Door verschillende ingezete nen werd van de verleende audiëntie gebruik gemaakt, terwijl door den hoofd commies ter provinciale griffie, den heer A. Verdijk, de gemeente-administratie werd nagezien en geheel in orde be vonden. Wij vernemen voorts dat de commis saris te kennen heeft gegeven, dat het gemeentehuls en zijne inrichting, vooral secretarie en andere bureaux absoluut niet meer \oldoea aan de daaraan tegen woordig gestelde eischen. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der directe belas tingen,. enz. te Waalwijk is ontvangen onder letters S. te G. f 11.97, onder letters B. te W. f47.88, onder letters W. te W. f-30.92, onder letters S. te W. f 59.88 en letters S. S. !e W. f2.99, wegens te weinig betaalde bedrijfsbe lasting. Concert en Taptoe. Maandag gaf de stafmuzlek haar laatste concert op de Markt, waar wederom op zeer verdienstelijke wijze verschillende mooie nummers werden ten gehoore gebracht. Na afloop werd een taptoe door de gemeente gehouden, voorafge gaan door roffel van tamboers, taptoe hoomb azeis en trompetters, dankgebed va t Valerius, Heil Oranje en 't Wilhelmus. Wij behoeven niet te zeggen dat een en ander weer duizenden mcnschen op de been bracht en opnieuw de verzuch ting deed slaken, dat 't zoo jammer is dat we dc stafmuzlek van 't 7e weer moeten missen. Kan ook de muziek vau 't 18e, al ls het nu misschien geen stafmuziek, ons ook niet eens op een concert vergasten Diefstal. Dc reeks van diefstallen is in onze gemeente blijven aanhouden, tenminste in den nacht van Zaterdag op Zondag werd wederom ingebroken in de stoom- schoenenfabriek der firma Gebrs. de Graaft aan ae St. Antoniusstraat alhier, maar laat er ons direct bijvoegen, de dievenbende is thans geknipt en hopelijk zijn daarmee de brutale diefstallen der laatste dagen ten einde. Iemand die nog laat door de St. An toniusstraat ging, ontdekte licht in de fabriek, dan. boven dan onder. Hij waar schuwde direct een der firmanten, die recht tegenover de fabriek woónt. Hij moest hiervoor nog al wat leven maken en op deze wijze zijn de dieven vermoe delijk in hun arbeid gestoord eu hebben zij met hun buit de plaat gepoetst, want toen men kort daarop met een viertal personen aanwezig was en de fabriek doorzocht, waren de vogels gevlogen. Men ontdekte dat ze door 't uitsnijden van een tuit waren binnengekomen en constateerde dat niet minder dan 67 paar schoenen en 76 velletjes chroomleder, tot een waarde van f 2000, waren ont vreemd. Men schijnt de zaken goed na gekeken te hebbeD, want een monster koffer heeft men bv. open gehad, maar waar dit slech's enkele schoenen bevatte, heeft men 't verder onaangeroerd ge laten. De politie werd direct van een en ander ln kennis gesteld, die spoedig een ijverig onderzoek Instelde. Vermoed werd, dat de goederen nog niet ver weg konden zijD, waarom uit gebreide maatregelen genomen werden, vooral waar men in den loop van den dag al eenlg vermoeden kreeg en ook Inlichtingen omtrent de waarschijnlijke dieven en hunne bedoelingen. De wegen werden naar verschillende richtiugen afgezet en des nachts van Zondag op Maandag stelden zich o. m. op den Zomerdijk verdekt op de Inspecteur van politie met wachtmeester Hoekstra cn de agenten Dldden en van de Griendt Spoediger dan men verwachtte, kwamen twee militairen met zakken op den rug aaogestapt om zich naar de Thor te begeven. Hen arresteeren was 't werk van een oogenbiik en bij 't nazien der zakken bleken deze te bevatten een 38-tal schoenen en 'de 76 vellen chroom. Na eenig tegenstribbelen bekenden ze aanstonds de diefstal te lebben gepleegd en ua voornemens te zijn geweeHt de goe deren in Rotterdam te verkoopen om daarna naar Duitschlaffd te deserteereD. Verder be. konden zij oen gedeelte der schoenen in 'r. Boach ie hebben verkocht. De politie-agent Didden toog daarop onmiddellijk naar Bosch waar bij spoedig de gestolen goederen bij een opkooper vond en in beslag nam. Tevens arresteerde hy den opkooper alsmede een in 'a Bosch ingekw2rtierden soldaat welke ver dacht werd vau heling en bracht hea naar hier om te worden geconfronteerd. De opkooper werd 's avondr «eer iu vrij heid gesteld, terwijl de soldaat in handen gesteld werd van den Kantonnementscom» mandant te 'a Boich. Ook weid tegen een bekende 's Bossche koopvrouw proces opgemaakt wegens het opkoopen van deze goederen. Een derde medoplichtige hier ter plaatse in kwartier, werd ook spoedig gearresteerd en schier slot en grendel gesteld. De dieven, Peulen, Woesteling en Eyberts, behooren niet tot het 7c Rog. doch zijn daarbij slechts gedetacheerd omdat zij aan de grenzen niet werden vertrouwd, met het oog op smokkelen. Dc dieven schijnen in de fabriek alles in zakken te hebben geladen en zoo over de weilanden te zijn gegaan, nl. daar heeft men een schoen gevonden. Zij hebben vermoedelijk bier hun bult verborgen om hem 's morgens te halen, want omstreeks tien uur zijn ze door dc 2e Zeine gegaan en langs Sprang naar hun kwartier in Besoijeo, waar ze de gestolen voorwerpen verborgen. Ze zijn nog in een café in de Zeine geweest, waar ze voorgaven, al vast een cn ander van hun bagage naar 't kamp te brengen. Ze moeten ook nog getracht hebben een en ander te begraven, ze voelden zich blijkbaar met den buit in een fatsoenlijke omgeving niet goed thuis. 't Is te verwachten dat de heeren een voorbeeldige straf zullen krijgen. Zaterdagmiddag om ongeveer 1 uur beeft men voor de woning van den beer T. een looden buis gestolen. Melk-oorlog. Zooals men in ons vorig nummer heeft kunnen zien, is door den minister van Laudbouw, Nijverheid en Handel voor onze gemeente ëea maxlmum- conEumptieprijs vastgesteld voor volle melk van 11 cent per liter, gedurende den zomer 1917. Dit is afgekondigd en den melkslijteis officieel medegedeeld. Deze laatsten konden zich daarmee blijkbaar niet ver eenigen en Zaterdagavond was er zoo goed als nergens melk te krijgen. Op boete van f 10 had men zich tegenover elkander verbonden geen melk af te leveren. Wij willen hier geen uitspraak doen of de prijs te laag ls of hoog genoeg. Is hij te laag dan heeft men volkomen gelijk dat men protesteert en dreigt bij niet inwilliging van een rede lijke eisch, de zaak stop te zetten, maar dat men zulks zoo plotseling doet en om eeu voorschrift van den minister alle ingezetenen, ook kinderen en zieken alle melk onthoudt, dat achten wij een krassche en niet goed verdedigbare maai- regel. Men had 0. i. onder protest kunnen ver koopen en onder conditie, dat zoo de eisch van hooger prijs werd ingewilligd bijbetaling moest volgen. Een melkslijter, wien wij onze boven staande zienswijze mededeelde!?, gaf ons in zooverre gelijk, doch voelde daartegen aan dat er ook geen sprake van zou zijn geweest als ook de melkverkoopors niet overvallen waren. Hun is plotseling mede gedeeld dat de melkprijs hier was gesteld .op 11 cent, direct ingaande. 1 Ware dit van tevoren bekend geweest, dan hadden zij ook van tevoren hun belangen b'j autoriteiten kunnen bepleiten. Zooals ze nu zelf overvallen waren, hebben zij ook met anderen gehandeld. De boeren die Zaterdagavond verga derden, besloten bij hun maatregel te volharden. Zij waren overtuigd dat de prijs van 13 cent, die vrijwel voor het geheele land is vastgesteld, ook hier noodzakelijk was, tenminste dat er geen enkel motief was, om hiervan in onze plaats alleen (b.v. Besoijen en Baardwijk niet) af te wijken, en dat de minister beslist verkeerd is ingelicht. Zij hebben op advies van Dr. Kusters uit Tilburg, verbonden aan den Boerenbond zich naet een uitvoerig adres tot den minister ge- richt. Hoe 't zij, Waalwijk zat zonder melk, eenige gelukkigen kregen in Besoijen en Baardwijk melk, anderen kregen t stiekum thuis van diegenen, die 't wel wat al te erg vonden en hun klanten zoo niet wecschtcn te laten zitten, maar over 't algemeen had men Zondag Maandag geen melk. Maandagavond en Dinsdag werd echtef weer melk verkocht of gegeven, de meesten leveren, slechts weinigen houden vol, zoodat wij veronderstellen, dat deze melkstaking aan het verloopen ls. Te waar -p '*99 mpp

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2