Provinciaal Nieuws. worden, evenals dit reeds lang in Duitsch- land het geval is. Deze vertrekstaf be staat uit een kleine groene schijf met witten rand aan een steel. Deze staf wordt als sein voor vertrek omhoog ge houden. Des avonds zal het vertrekken door den stationschef gegeven door het op en neer bewegen van een groen licht. De bekende fluitseinen vervallen der halve en aangezien het door den chef gegeven signaal met den vertrekstaf tevens voor den machinist geldt, zeilen ook de hoofdconducteurs voortaan geen fluitsignaal meer behoeven te geven. (Hbld.") Te Utrecht werd hst eerste R. K. Middenstandrcongrea gehondeD. O.ro. werd door prof. van Beurden prae-advies uitge bracht overyProere van beginsel en werkprogram* hetwelk door velen als een standaardwerk op dit gebied w rdt ge roemd. De vereenigde zitting der Staten-Ge- reraals is Dinsdagnamiddag door de ministers in naam der Koningin geopend met de volgende rede van den minister van binoenlandsche zaken Mijne Heer en De Koningin heeft ons opgedragen in Haren naam de gewone zitting der Staten-Generaal te openen. In den korten tijd sedert Hare Majes teit persoonlijk in uw midden was, is geen belangrijke wijziging gekomen in den binnen- en bultenlandschen toestand. De vooruitzichten voor den komenden winter zijn weinig bevredigend. De pogingen van verschillende zijden ondernomen om aan de verschrikkelijke worsteling der volken een einde te ma ken, door on9 volk met warme belang stelling begroet, hebben het beoogde doel nog niet bereikt. Wij zijn nog steeds verplicht, te mid den van elkaar fel bestokende vijanden ons gereed te houden tot afweer van mogelijke inbreuk op onze neutraliteit. De voorziening van ons volk met levensbehoeften en grondstoffen voor onze nijverheid wordt voortdurend moei lijker. Maatregelen, om in den meest drin genden nood te voorzien, zullen u weldra worden voorgesteld. In afwachting van het rapport der staatscommissie in zake de salat leering van de Rijksambtenaren zal een nieuwe regeling der duurtetoeslagen aan uwe goedkeuring worden onderworpen. Het verkeer met de Koloniën is in toenemende mate belemmerd. Voor den afvoer^der voortbrengselen van den In- dlschen bodem ontbreekt de noodige scheepsruimte en aanvoer van hetgeen van elders moet worden ingevoerd kan niet In voldoende mate plaats vinden. Meer dan ooit is samenwerking van allen, zonder onderscheid van klasse of stand, onmisbaar om ons te midden van den stijgenden nood der wereld staande te houden. De Regeering vertrouwt, Mijne Hee- reo. met uwe voorlichting en medewer king, de onvermijdelijke moeilijkheid te kunnen overwinnen. In naam van de Koningin, en daartoe door Haar gemachtigd, verklaren wij de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Verschenen is het 7de jaarboek van de Nederlandsche R. K. Vakbewe ging, betrekking hebbende op den om vang en de werkzaamheden van het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie gedurende het jaar 1916. Telde de R. K. Vakorganisatie op 1 October 1909,9356 leden, verdeeld over 10 organisaties, op 31 December j.l. was het ledental gestegen tot 58.411, ver deeld over 26 vakorganisatiën. Waalwijk, 19 Sep/. 1917. Door Z, D. H. Mgr. W. v. d. Ven is benoemd tot lid van het kerkbestuur der parochie van St. Jan alhier, iu plaats van den heer A. Ch. Ie Blanc, die naar Grave is vertrokken en wien openlijk dank werd gebracht voor zijne diensten aan dit bestunr bewezen, de heer Jan le Blanc. Maandagmiddag had in café Marians te Tilburg de jaarvergadering plaatsvan den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. Nadat het Hoofdbestunr door de afd. Tilburg ontvangen was, ving de hoofdbestnursvergaderiBg ten 2 uur aan, ten 3 anr gevolgd door eene algemeene vergadering, die druk bezocht wat. De voorzitter, de heer Jos. de Pont heette de aanwezigen welkom, vooral den verte- genwoord'ger der schoenwinkeliers-vereeni- ging, die verzocht had tegenwoordig te mogen zijn. Hy wees erop, dat hij na het geen hy gelezen had moest waarschnwen, niet te veel van boycotten en zwarte lyst te ipreken, maar samenwerking met dezen bend te zoeken. Hij bracht dank veor het vertrouwen in ket bestuur gesteld en voor het goede bezoek der hoofdbestuare- en algemeene vergaderingen. Voorts besprak de voorzitter de cLgbladberichten, waarin den ichyn gewekt werd, dat men al heel ganw een l*/4 millioen regeeringsscheenen zou krygen, wat natuurlijk onmcgelyk is, lo. omdat er geen overleer is en omdat die zoo maar niet te maken zyn. Maar voer allee moeten de echoeuwinkeliere ingescha keld worden. Hij verzocht allen zooveel doenlijk mede te werken om de distributie van echoenen te doen slegeD. De notulen werden daarna voorgelezen en goedgekeurd, alsook de ingekomen stuk ken, waaronder een uitnoodiging van den directeur der Rijksvakscbool om de ten toonstelling van werkstukken van de leer lingen van den vorigen cursns te komen zien. De Voorzitter maant de leden krachtig aan hieraan zooveel mogelyk op Dinsdag neg gevolg te geren. Voorts een schrijven van den heer A. H. van Schijodel, dat hy ontslag neemt als hoofdbestuurslid. De Voorzitter deelt mede, dat er eea partij van 8000 K.G. extra-speciale machine- tacks is aangekomen en de leden daarvan van 100150 K.G. per zwikmachine kun nen bekomen. De prijs is vtn f 4.50f7.-— Eene circulaire daaromtrent zal den ledtn binnenkort bereiken. Daarna bracht de secreiatis een lyvig en gedocumenteerd verslag oit, waarin de toe stand van den bond en de industrie in 'l algemeen werd geschetst, een vergelijking werd gemaakt van prijzen der grondstoffen in 1916 eD thans. Gewezen werd op hetgeen door bet bestuur van den bond is verricht in verband met de omstandigheden en re- geeringsmaatregelen. Een woord van warme hulde werd gebracht aan hetgeen de heer A. H. van Schijndel voor den Bond, de industrie en vooral voor den export heeft gedaan. Op dit zeer belangwekkend verslag hopen we nog nader terug te komen. De Voorzitter bracht hartelijk dank aan den secretarip, waarby de heer Klijberg zich aansloot, ook wat den voorzitter betreft, vooral Toor hetgeen deze beide functiona rissen in deze moeilijke tijden voor den Bond doen. De kas sloot met een batig saldo van f 1702.92, In plaats van den Heer A. H. van Schijndel werd de heer Jan van Schijn - del gekozen met 47 van de 50 stemmen,- nadat deze candidatuur was aanbevoten deer den heer Kanters te Breda, den heer Klij berg en den voorzitter nameoB 't hoofdbestuur. De heer A. H. van Schijndel werd by acclamatie tot eerelid gekozen. Dan kwam aan de orde de distributie van schoenen, De voorzitter had bij hetgeen hy in den aanvang had gezegd, weinig toe te voegen, maar wel kon overwogen wordeo in welke richting de distributie moest wor den geleid. De heer Heyer, afgevaardigde van den Schoenwinkeliersbend zeide van den kant van zyn Bond alle medewerking toe en wees op het treurige vooruitzicht van den win kelier als deze by de distributie zou werdeü uitgeschakeld. De hter Klyberg Waalwijk, zegt dat hem de verklaring van den heer Heijer genoegen doet, nl. dat de winkeliers naast den Bond staan, omdat da belangen parallel loopen. De schoanwiuksliers mogen niet nitgescha- keld worden, de aetie daartegen zal met kracht worden gesteand. De couranten berichten brongen het publiek ïd den waao, dat de distributie-schoenen uit de lucht zullen komen vallen, 't Gevolg is dat het pnbliek niet koopt omdat men vandaag of morgen de regeeringsschoenen verwacht en dat slaat natuurlijk terug op do fabrikanten. Er zullen ongeveer twee millioen paar schoenen geleverd moeten worden. Acht de vergadering dit in betrekkelijk korten mogelyk en van welk overleer zal dat moeten geschieden Het publiek wordt aldus bly gemaakt met eon doode musch. Wij moeten loyaal aan de distributie medewike en daarom zou ik voorstellen dat aan het dag. bestuur werd opgedrageD, de commissie van bijstand van advios te dienen. De Mi nister heeft zelf op 't middenstardscongres te Groniugen gezegd, dat bij adviezen uit den middenstand zeer op p ijs stelt. Er is sprake van een standaard-model, waar zullen de leesten gehsald worden en waar blijft men met do huidige voorraden f De distributie is en blijft een soort bedeeling, welnu, dat de regeering zoo en zooveel per paar bijlegt, men kan dan koopen waar en wat meu wil. De heereu Heijer en Schellekecs stemmen met den heer Klijberg in, terwyl de voor zitter gaarne het voorstel Klyberg steunt, dat een deputatie naar de commissie van bijstand gaat om te trachten het kwaad te voorkomen en de onmogelijkheid vau den regeeringsmaatregel onder 'i oog te brengen. Hij vermoedt dat bij 't plan Klijberg de controle en 't voorkomen van fraude moeie- lijk zal zijn. Men kan de zaak bespreken, misschien geeft de regeeriog het leder on de fournituren aan een zoo lagen prijs, dat de schoenen er voor te maken zijn meu weet niet wat de regiering wil. Het Dag. Bestuur vormt de oommissie. De volgende motie wordt aangenomen ,De algemeene vergadering van den Ned. Bond van Schoenfabrikanten, in jaarverga dering bijeen te Tilburg zrgezien de dagbladberichten omtrent de wyze van distributie van schoeisel ^overwegende dat bij uitschakeling van den schoenhandel, de winkeliers van een groot deel hunner inkomsten worden bireofd j fppreekt als zyn wenscli uit, dat de be schikbaarstelling van schoeisel uitsluitend zal geschieden door bemiddeling der ge vestigde winkeliers; ,en besluit dezen wensch ter kennia te brengen van Z.Exo. den Minister van L., H. en N.' Besloten wordt daarna lid te worden van de Rotterdamsche en Amsterdamsche Hui- denbeure en door den Yoorzitter werdt nog gewezen op de Tilbnrgscbe wekelykeohe beurs. De heer C. Kanters wijst op de prijzen, tegen welke de rijksleveranties worden aan genomen. Orders van 10.000 paren worden aangenomen voor f 10,25, f 11,f 11,25 en f 11,85. Hij vraagt hoe dat mogelijk ie bij de tegenwoordige leerprijzen en loonen en verzoekt het bestuur pogingen te doen om hierin verbetering te krygen. De Yoorzitter wyst er nogmaals op dat het eigen schuld der leden is. Men biedt ze er gewoon voor aaD. Als men er voor bedankte, was het in orde. Men moet in eigen boezem tasten. De heer Klijberg. Het bestuur zou die fabrikanten bij elkaar kunnen roepeD, en samen deze zaak beaprekeD. Men geeft op de schoensn top, of men moet ze zoo slecht makeD, dat de marschvaardigheid van ons legtr lydt, daarom moet meu geaamenlyk de zaak overleggen. De Voorzitter juicht dit plan toe en zal de heeren gaarne bijeen roepen. De heer Kanters wil hierin geen namen noemen, dat ie niet collegiaal, maar er moet verandering komen, daarom kan hy zich met een bespreking hieromtrent vereenigeD. De heer Hoevenaars vraagt het bnetuur pogingen te doen om houten piunen te verkrijgen. De Voorzitter zegt zulks toe en de ver gadering wordt daarna door den voorzitter met een woord van dank gesloteD. Een gezamenlijk dinei in ca'd Marius besloot dezen gezelligen «ongresdag. Met gencegeo vernemen wij dat zich voor de avondcursussen fn Franscb, Duitsch en Engelsch aan de Middelbare Handelsdagschool alhier, een 25 tal leerlingen hebben aangemeld. We hopen dat eene dusdanige regeling zal kunnen worden getroffen, dat deze lessen kun» oen doorgaan. Ook denkt men erover de daglessen zoo te stellen, dat vuur en licht zooveel doenlijk worden bespaard en de leerlingen zoo vroeg mogelijk thuis zijn. De tentoonstelling van het werk der leerlingen der vakschool Zaterdag en Zondag gehouden, werd vooral den laatsten dag zeer druk bezocht. Voor Zaterdag waren o.l. de uren slecht ge kozen, van 47 b.v. ware veel beter ge weest. In elk geval de belangstelling was van de zijde der patroons en werklieden goed te noemen. Het geen werd te zien gegeven, bewees opnieuw van welk groot belang voor de industrie de cur sussen aan deze school zijn en dat er het verloopen jaar met ambitie Is ge werkt. Men moet natuurlijk niet over 't hoofd zien dat alles leerlingen-werk is, ook in de handwerk-afdeeling, maar alles gaf blijk van^werklust en degelijk onderwijs. De werkstukken van de meeste leerlingen der machine-afdeellng (le en 2e jaar) vielen zelfs zeer te roemen. Dergelijke tentoonstellingen demonstre ren op duidelijke wijze wat deze school is voor de toekomst van de leerlingen en voor 't vak. Aan de patroons om op hun beurt de jongens die met diploma van deze school komen, te steunen en vooruit te help^a, vooral als 't uitmunten de krachten zijn', zooals die thans reeds zijn gekweekt. De tentoonstelling van werken van Jan van Delft mocht zich in een druk bezoek verheugen. Men weet het, als van Delft een tentoonstelling aankendlgt, dat men dan iets goeds te zien krijgt en dat was ditmaal in bijzondere mate 't geval is. Nemen we vooreerst het portret van Dr. Moller, Rector der R. K. Leergangen te 's-Bosch. Een pracht-portret xoowei wat houding, gelijkenis, omgeving en kleur betreft. We zagen zelden beter werk van v. Delft als dit portret. In elk opzicht is 't tc roemen en zoo juist heeft de schilder Dr. Moller weten te treffen, In zijn studie, in zijn werk zooals hij steeds is. De heer van Delft heeft wel een groot succes met dit stak dat ook zijn directeur, namuns de leerlingen der R.K. Leergangen dezer dagen wordt aange boden. We noemen nog de vele mooie stukjes van de Glesse ea Merwede dezen zomer door hem op vacantlereis ver vaardigd. De Waalwijkicke R. K. V. V. >Quick« opende 1.1. Zondag haar nieuw Sportterrein met een friendlygame tegen W.V. welke met een 3—1 overwinning voor de Blauw-Witten eindigde. Hierna speelde »Quick II« een wed strijd tegen Wübèlmina van Kaatsheuvel. Ook deze eindigde met een 3—2 over winning voor Qu ck. Men deelt ons mede, dat de mili taire treinen van 3.06 uur uit Waalwijk en 11.10 uit den Bosch tot nadere aan kondiging nog blijven loopen. Wij verwijzen naar de advertentie in het vorig nummer van ons blad, waarin de bakkers alhier mededeelen, dat ze Donderdags geen brood meer bakken en bezorgen. Men denke er dus wel aan zich vandaag te voorzien. Door B. en W. is benoemd tot opzichter van de te bouwen gemeente lijke woningen de heer Jansen te Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven wederom hun slag weten te slaan in de stoomleder- fabriek van den heer P. van Loon, waar ook voor een paar maanden werd in gebroken. Ontvreemd zijn 15 croupous ter waarde van ongeveer f 500. In een achter de fabriek gelegen wei land werden later 5 croupous gevonden, eenige potlooden en een paknaald. Door de politie is een streng onderzoek inge steld. Gebleken is dat men zich door het uitsnijden vaa een ruit in het kantoor toegang tot de fabriek heeft weten te verschaffen. De laatste nachten zijn op ver schillende plaatsen perziken en appelen gestolen. Wij mogen er wel even de aandacht van heeren ADVER TEERDERS op vestigen, dat ons abonnementental de laatste maan den met HONDERDEN '*s voor uitgegaan. Een advertentie krijgt dus steeds meer waarde. Gisterenavond, ongeveer half negen derailleerde een goederenwagen op het stations-emplacement te Drunen juist op 'n wissel. De spoorweg werd daardoor ver sperd zoodat de trein welke om 9,16 uit 's Bosch vertrekt en hier ongeveer kwart voor tien arriveert, eerst om half een aankwam. Gedurende al dien tijd hebben de reizigers in zich Drunen in den trein moeten vermaken. Zaterdagavond ontstond tusschen mej. B. en hare dienstbode twist, welke nogal hoog liep. Mej. B. die juist een mes in haar hand hield wilde de deur voor hare dienstbode dicht maken, doch deze, de deur weder open willende doen, sloeg met haar hand in het mes waardoor een vrij ernstige verwonding ontstond zoodat geneeskundige hulp moesUwordcn in geroepen. Eergisteren liep hier een uit het zenuwlijdersgestlcht >Hulze Overdonk» te Dongen ontvluchte krankzinnige rond. Den volgenden dag werd hij door een der Eerw. Broeders van het gesticht afgehaald en wederom naar Dongen over gebracht. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie, betreffende de Huur- commlssie-wet in onze gemeente. Het algemeen bestuur der Leder- vereeniglng, gevestigd te 's-Gravenhage, bestaat thans uit de heeren L Verwoerd, voorzitter, 's-Gravenhage M. L. Rosei- berg, le secretaris, Amsterdam W. B. de Bruin, penningmeester, Groningen A. Mozes, ArnhemPh. Roos Mzn., Rotterdam J. Hoen v. Laar, Roermond; W. Donker Pzn, Rotterdam, en B. Santen, Amsterdam. Dr. C. F. X. Smits heeft een kost baren schat boeken aan de boekerij der R. K. Leergangen geschonken, in de eerste plaats ten gerieve van zijn stu denten, die de colleges over kunstge schiedenis volgen. De R.K. Leergangen, opgericht en werkende onder de hooge goedkeuring en bescherming van H.H. D.D. H.H. de Bisschoppen van Nederland, zullen op 22 September a.s. hun eerste Lustrum vieren. De studenten en oud-studenten meen den deze gelegenheid niet te mogen laten voorbijgaan zonder van hunne dankbaar heid en genegenheid voor deze schoone onderwijsinstelling te doen blijken, als ook om hunne dankbaarheid voor die mannen die óf door hun toegewijde be langstelling óf door hun talenten en onderdroten arbeid, deze instelling tot zoo hoogen bloei hebben gebracht. Meermalen werd reeds op deze zich immer rijker en weelderiger openbaren den bloei gewezen. Daarom vclstaan we nu met te herin neren aan de oprichting bij het begin van dit zesde studiejaar van laboratorin, van natuur-, scheidkunde en pedagogie. Men behoeft niet eens deskundig te zijn op dit gebied om in te zien, dat deze daad getuigt van grooten durf en staalsterk vertrouwen in de toekomst van de R.K. Leergangen. Groote sommen toch zullen noodig zijn voor de aan schaffing van de instrumenten, zoo duur reeds buiten oorlogstijd. En we begrijpen daarom zoo goed de nobele daad van den priester zijn naam mogen we helaas niet noemen die duizend gulden schonk èn ter ge legenheid van dit eerste lustrum, èn uit bewondering over zoo kloek een pogen. Mochten toch velen dit voorbeeld volgen, en die liefde hebben voor de Katholieke wetenschap en voor het Katholiek booger onderwijs, laten ze Zaterdag niet achter blijven en bij de plechtige herdenking van het eerste lus trum van hunne sympathie voor de R.K. Leergangen doen blijken, opdat deze dag worde tot een der schoonste die tot nu io de annalen der Leergangen kon worden opgeteekend. De Lustrum-Commissie der studenten en oud-studenten TH. H. M. van den DONK, Voorzitter. JAC. ZWIJSEN, Secretaris. J. C. VOLLEBREGT, Penniogmeester. Jo BERGÉ TILLY van MACKELENBERGH. EUGENIE THEISSING. Naschrift: De plechtige herdenking van het eerste lustrum zal plaats hebben 22 Sept. des morgens om kwart over elf, in 't gebouw van „De Katholieke Kring" Den Bosch, waar o.m. aan den stichter der R.É. Leergangen, Dr. H. W. E. Moller, door de studenten oud-studer tr0 zal worden aangeboden diens portret, geschilderd door Jan van Delft. Die schriftelijke bewijzen van Instem ming willen zenden kunnen adresseeren: Lustrum commissie, Katholieke Kring. Den Bosch. De vrees dat de vermindering van het treinenverkeer het welslagen van den Katholiekendag zou kunnen verhinderen, is gelukkig geweken. Dank aan de ijve rige bemoeiingen van het Dagelijksch Bestuur en de welwillendheid, zoo van de Directie der Staatsspoorwegen, ^ls van den Militairen Opperbevelhebber, zal er a.s. Zönday voor een doelmatige treinenloop tusschen Nijmegen en 's-Her- togenbosch gezorgd wordei. Het Dagelijksch Bestuur heeft de toezegging gekregen dat op Zondag 23 September in het gewone reisplan zul len worden ingevoegd trein 453, ver trekkende uit 's Hertogenbosch 10.02, aankomst te Nijmegen 11 08, en trein 456, vertrekkende uit Nijmegen 6 38 en en aankomende te 's Hertogenbosch 7.51 Reizigers uit de Richting Tilburg en EindhovenHelmond vinden met deze treinen aansluiting. Reizigers uit 's-Hertogenbosch en om streken worden vriendelijk verzocht, reeds van den vroegen trein van 7,07 uit 's-Hes ogenbosch gebruik te maken en 's avonds den laatsten trein van 9 50 uit Nijmegen te nemen om te grooten aandrang re voorkomen. Het bestuur verzocht ons de katholieke vereenigingen, die aan den optocht deel nemen, er op te willen wijzen, dat zij kransen of. bloemstukken gelieven mee te brengen om die als hulde aan den voet van Mgr. Hamer's standbeeld neer te leggen. Die bloemen, in den optocht meegedragen, geven evenees als de vaan dels, daaraan een feestelijke kleur. Het bestuur mocht van verschillende Kamerleden reeds de toezegging ver krijgen, dat zij niet alleen den Katho liekendag zullen bijwonen, maar ook in den optocht wenschen mee te trekken. BE80IJEN. De vriendschappelijke wed strijden welke R. W. B. I en II jl. Zondsg moesten spelen, zijn wat het 2e Xl tal be treft goed verloopen. De jongere R.W.Ben gaven de goed spelende Olympianen uit R'veer goed party, de uitslag 11 gaf dan ook de juiste verhouding weer. WASPIK. Het vijfjarig zoontje van G. v. D. uit Waspik (Boven) waa onder aan een wagen gaan hangen. Het ventje ver loor het evenwicht, viel, en werd door een der achterwielen, dat langs zijn hoofd afschaafde ernatig verwend. Dr. Smits legde het eerste verband, doch achtte overbren ging naar het ziekenhuis te Breda wensche- lyk, waarheen het kind dan ook dadelijk vervoerd werd. Bij den heer T. werd een party ap pelen gestolen. Houders van vrncht hoornen doen verstandig hun fruit te plukken zoo spoedig als het maar eenigszins mogelijk is, By P. Sch. werden eenige kooien van het veld weggehaald. Den volgenden dag haalde de man al zijn kooien naar huis. Hij vergenoegde zich liever met nog niet geheel uitgegroeide kolen, dan dat hy ae voor anderen tot vollen wasdom liet komen. Het mooie weder der laatste dagen heeft zeer gunstig gewerkt op den aard appelenoogst. De latere soorten vooral vallt-n niet tegen en ze komen uitstekend binnen, LAND VAN HEUSDEN. Het aard- appelrooien is thans in vollen pang. Over kwaliteit of kwantiteit valt niet te klagen, hoewel zich nogal de ziekte openbaart. Waarde levensmiddelen zoo schaarsch en duur zijn, is 't nog een geluk, dat de aardappeloogst goed meevalt. HERPT. 18 Sept. De veehouder J. v. d. B. te Haarsteeg, had alhier een ruad in de welde loopea. Hij bracht het naar Bokhoven in versche wei. Toen men daar later kwam om te raelkea, was dat rund verdwenen, en was ia heel den polder niet te vinden. Men kwam op 't idee eens naar Herpt te gaan kijken en ja, zie daar liep het rund rus tig te grazen in haar oude wei. Men vraagt zich af, hoe is 't mogelijk dat zoo'n dier de weg van Bokhoven naar Herpt en daar weer haar eigen wel terugvindt f LOON-OP-ZAND, 18 Sept. Hier houdt een ambtenaar van 's Rijksbelasting vaa 34 uur 's nam. zitting om een vervoer- bewijs af te geven voor de goederen, die per tram aankomen. Bij het rooien vallen de aardap pelen mee, de oogst is over het alge meen ruim. Ze worden gekocht tegen f 1,25 het vat, dat is zoowat f5.— Pcr H L. Een hoogen prijs voor zandaard* appelen. Er zijn hier j^uin- en velddieven hun slag aan 't slaan. Alles is van bun gading peeën, boonen, kool, aardappels. 't Is beslist noodig, dat de politie de rondte doet. TILBURG. De onlangs opgerichte afdeeling >Gemengd Koor> van St. Cecilia, directeur de heer Jan v. Leeuwen

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2