Provinciaal Nieuws. ailUWS VIT IIVSDIK KERKNIEUWS. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. 00 verschillende voordeelen, hetrokklng heb-trotstnk dat het wint van rijn jongste, nog niet. Het onderwerp kende op de levering van staal en en kele andere grondstoffen, bedongen. De Eiodhovensche correspondent van de P. N. Ct. schrijft Met berrekklng tot de geruchten over dc netelige kwestie welke te Eind hoven is gerezen, kan ik het volgende melden. Het is in Eindhoven c. c. een algemeene klacht, dat het distributie- bureau zeer slecht functioneert. Ook het fioancleel beheer zou een droevig beeld geven en er was zelfs een oogenblik nu c.a. 4 maanden geleden, dat op geen 30.000 gld. na gezegd kon worden, hoe de zaken stonden. Dat ver klaarde altham de burgemeester van de gemeente Stratum in openbare raads- aittlng. Na deze sensatloneele verklaring wer den van verschillende zijden ophelde ringen verzocht en het Dag. Pestuur van het distributiebedrijf deed daarop een beknopt resumé samenstellen door den accountant van de gemeente. Dit rapport verscheen en werd ver zonden met een circulaire van het Dag. Best., waarin gezegd wordt dat aanhou dend lasterlijke geruchten verspreid werden door de pers en officieelc per sonen. Daarover nadere preclseering vragend, kreeg nr. dr. Jan van Best, Tweede Kamerlid voor Eindhoven teveB* raadslid ten antwoord van den burgemeester van Eindhoven, dat die officieele persoon hij zelf mr. van B. was. Het bleek echter al heel spoedig, dat de burgemeester geen enkel bewijs voor deze beschuldiging kon aanvoeren, zoo dat hij op sommatie van den heer Van Best beloofde de getuigen op te zullen doen treden. Intusschen heeft de heer Van Best, naar ik verneem, een ultimatum gezonden aan den burgemeester om vóér Donder dagavond van de afgeloopen week zijn beschuldiging te bewijzen of al zijn woorden in te trekken. Werd daaraan niet voldaan dan zou mr. van Best een aanklacht bij de justitie indienen. Maar dewijl de beschuldiging in den Raad Is uitgesproken twijfelt men eraan of de heer Van Best bij de Justitie wel gehoor zal vinden, Tot den raad heeft hij zich intusschen gewend met een uitvoerige nota, waarin ophelderingen gevraagd worden van vele duistere dingen van de distributie in Eindhoven e.a. gemeenten. Men meldt nader uit Etnhoven: De fnnctlonneering van het distribu tiebureau laat niets te wenschen over. Het beweren dat op geen f 30.000 na kon gezegd worden hoe de zaken ston den berustte op een gezegde van wet houder Raap die belast is met de fi- nanclëele leiding van het dlstrlbntiebu- reau. Waalwijk, 10 Oct. 1917. Voor 't examen vrije en orde-oe feningen der gymnastiek slaagden te Breda o. m. F. van Gennip. J. Haverhals, C. Nouwens, D. J. de Rood, ft. Simons en A. IJzermans, allen van de Rijksnor maalschool te Waalwijk en G. A. Lukkien van Vrijh.-Cappel. Wij lezen dat een vijftiental ont wikkelde Engelsche geïnterneerden nlt Groningen onder leiding van 't bestnur der vereenlgieg tot verbreiding van kennis over Nederland in den vreemde, een rondreis zullen doen om kunst en industrie van Nederland te loeren ken nen. Zij bezoeken Rotterdam, Amster dam, Dordrecht enz. Voor later staan op 't programma de Limburgsche mijnen, textiel en andere industrieën In het Zui den. Zou hot niet gewenscht zijn om tijdig de aandacht van dit bestuur te vestigen op onze leder- en schoenin dustrie, opdat ook hiermede de Engel- schen eons worden in kennis gesteld, wat zeer zeker tot bevordering der re laties na den oorlog zou kunnen lelden. Zaterdag is in onze gemeente de landbouwcursus, staande onder leiding van den heer A. Froklage, wederom geopend met 20 leerlingen. A.s. Zondag ten 4'/a «ur *al het lederbewerkersgilde alhier in den R. K. Gildenbond een groote propaganda-ver- gadering houden. Als spreker zal optre den de heer M. Krijgsman, lid van den Gemeenteraad te 's Bosch met het on derwerp Waarom en hoe dit worste ling naar boven.c Het Bestunr van het Onderwijzers Gezelschap in 't arrondissement Waalwijk heeft besloten de najaarsvergadering dit jaar te doen vervallen, met het oog op de bestaande moeilijkheden van het verkeer. V. Cl. schrijft la het Hulsgezin over 't portret van dr. Moller. De prachtige feestgave aan den rector der jubilee- rende R. K. Leergangen, dr. Moller's portret geschilderd door Jan van Delft, is thans tentoongesteld bij de firma Bie- saart in de Kerkstraat te 's-Bosch. Het is een boeiend stuk werk, dat ook andere dan actueele waarde heeft. Van Jan van Delft hebben wij al veel! voornaam werk gosion, maar een per- leende zich tot iets meer dan gewoons. De geestelijke, in- tellectueele aristocratie van een energiek geleerde laat zich niet uitbeelden door den eersten den beste, maar eenmaal door een rasschilder begrepen geeft zij een diepte en een volheid als wij in dit portret bewonderen. Meer nog dan een stuk van gelijkenis maakte Jan van Delft ervan een stuk van sterk karakter. In zuivere, sappige kleuren zette hij da omgeving va» den geportretteerde. Werkelijkheid-getrouw met baar klei nigheden van groote beteekeniseen kruisbeeldje, statuten der leergangen, een oud-Hallandsch boek, een beeltenis van Maerlant, bevat die omgeving toch tinten, welke aan Van Delft's romantische opvatting te danken zijn. Aldus licht een levensgloed ook uit bet levenslooze, waarover de geest van den geschilderde tintelt. Het schitterend portret dwingt ons een drievoudigen g.lukwensch af. Aan dr. Moller met zijn conterfeltsel. Aan den schilder met zijn welgeslaagde pre statie. En aan de R. K. leergangen met het bezit van een docent als Van Delft, die ook bulten de school, in het volle en reel zwaarder elschen pellende leven, toont met succes te kunnen mikken op een hoog doel. Naar wij vernemen is er aan onze gasfabriek nog slechts kolen voor een vijftal dagen. Komt er dus niet direct aanvoer, dau zullen we weldra geheel In 't donker zitten en ook de industrie grootendeels stilliggen. Op alle mogelijke manieren heeft men getracht het kolen- dlstributle-bureau te overtuigen van den dringenden nood, maar er komt noch antwoord, noch kolen. En dat voor eeoe fabriek, die steeds onder het toegestane kwantum is gebleven en voor een ver- llchtlngs-rayo», waar mede duizenden militairen zijn gehuisvest. Wij willen er nogmaals de aandacht op vestigen, dat het dringend gewenscht, ja noodzakelijk is de aankondigingen In ons blad betreflende levensmlddelen- kolendistrlbutie enz. telkens met alle aandacht te lezen. We zouden zelf aan raden ze uit te knippen en te bewaren. Men Is dan van alles juist op te hoogte en men behoeft de distributie-bureaux niet noodeloos lastig te vallen. De tooneelultvoeringnn door de bekende firma Bakker In de zaal Musis Sacrum gegeven hebben het te verwach ten succes gehad.Was het Maandagavond niet zoo vol, gisteravond was het goed bezet en zij die er geweest zijn, zullen zich niet beklagen. Er werd in elk opzicht iets goeds ten gehoore gebrachtelk der acteurs vervuld* zijn rol op uit nemende wijze, zoodat het publiek ge noten heeft. Vanavond gaat het bekende >De voddenraper van Parijs» en men verwacht voor dit prachtig stuk op den laatsten avond een groote toeloop, wat wij den ondernemers gaarne teewenschen en het publiek zal er werkelijk geen spijt van hebben, waar deze tooneellsten met veel groote schouwburgen kunnen wedijveren. Het Rijksdistributlekantoor heeft vastgesteld, dat in een pakhuis In de Uilenbnrgerstraat te Amsterdam 40.000 paar schoenen zijn opgeslagen. We mochten gisteren wel vragen, o het officieele tekort aan leder ook wer kelijk bestaat, zegt het Hulsgezin. De beperking van den loop der goederentreinen betreffende het loopen van die treinen op Woensdag als op Zondag, wordt morgen opgeheven. Zondag heeft de handelsvoraeniging fNoord-Brabant* te Tilhurg sen zeer ge wichtige vergadering ge-honden ter baalia- siog over het veorstel tot aansluiting bij de R. K. Handclsreitigers-vereeniging St, Chria- teffcl.' Da bijeenkomst was niet vsor de pars toegankelijk. De Voorzitter, de heer H. van dor Vel- van onzon tyd zal met ons den heer Elakout hout het bests succes toswsnsohen voor zyn nieuwe onderoeming, HERPT. Zondagavond trad in de zaal ▼an dsn heer J. Verhoeren alhier voor een druk bezochts vergadering als spreker op de heer H. J, van Eggsleri, gemeente secretaris te Heuadea, met het onderwerp; ^Evenredige Vertegenwoordiging. Op eenvoudige, glasheldere wijze werden in eene rede van meer dan twee aren de werking verklaard van het nieuwe kiesstel sel. In esne gloedvolle peroratie wees de gevierde spreker op het gewioht van iedere stem, spoorde de aanwezigen aan altyd op den katholieken candidaat te stemmen en de eensgezindheid te hswaroo. Na deae schoone rede werden voor de parockiea Herpt en Hedikhaicen afdeelingen opgericht van de nienw te vormen kiesver- eeniging voor den Provincialen Kieskring Hensden. Voor beide afdeelingen werd reads een voorloopig bestunr gekozen. HERPT. Bij enkele candidaatstelllng werd tot lid van onzen gemeenteraad gekozen de heer P. J. van den Broek. Door den commissaris L. J. Bax, te Heusden, zijn de laatste dagen alhier duizenden K.G. selderieloof en prei ge kocht. Voor selderieloof wordt 14 en voor prei 18 cent per K.G. betaald. De telers van deze producten maken dit jaar goede zaken. BESOIjEN. Gisteren is plotseling al hier overleden In den ouderdom van 65 jaren, de heer W. Brokken oud-lid van den gemeenteraad dezer gemeente, welke functie hij 27 jaren vervulde. BESOIJEN. Gisteren middag om streeks half twee brak een hevige brand uit in de kapitale boerderij van den heer W. F. Klerkx, bewoond door den land bouwer C. M. Donken en den arbeider Mandemakers. In een oogenblik tijd stond bet geheelc huls in vlammen. Een groote partij tarwe, haver, erwten, hooi en stroo Is verbrand. De schade wordt op onge veer f 20.000 geschat. De aangrenzende huizen zijn met be hulp vau de militairen behouden geble ven, hoewel de waterschade en vooral de vernieling ontzaglijk is. Het is een geluk, dat het vee nog niet stal stond, anders zou het nog veel erRer geweest zijn. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Donderdagavoud ten 6 uur open bare vergadering vau den gemeenteraad. kerkwaarts onder de wsllnidende tonen der fanfare Sophia's Yercsniging. Na ds H. Dienst ging het onder een fikachen marich naar het lokaal van den hoer W. Schoen makers, waar de d»g onder dan*, kaart- en biljartspel vrooiijk werd doorgebracht en ren welbereide middagdiach genoten. Te 10 uur keerde men in tevreden item- ming hniawaarts. Do heor E. van Hoorn alhier ia door het Beatuor van de Hanie-inko «p-centrale van de achoenfabrikanten te Tilburg tot commiaaionnair voor dsn hkoop benoemd. De heer Van Opatal ia tot hoofd van den Hanzecuraia benoemd. Heusden, 9 Oct. 1917. Ouder velo bewijaen van belangstelling herdacht gitteren de Eerw. Znater Theobalds (in de wereld Mej. Lnybeo) den dag, waarop «y voor 50 jaren hare intrede deed in de Congregatie: O. L. Vt. Moedor van Barm hartigheid, in het Moederhuis te Tilburg. Zij het haar gegeven nrg lang in het Liefdegesticht nuttig werkzaam te zyn. In de provcoat alhier zat een etak- vijder in afwachting vau opiending naar Utrecht om een straf te ondergaan van f maanden. Maandag zoo de man worden ge transporteerd, doch Zondag pootste hij do plaat. Hoe hij kon ontkomen en waar hy zich thans bevindt, ligt nog in het duister. den, leidde het puot ter bespreking in waarop de heer P. Smit» de voordeelen be spreekt die verbonden aijo aan een fnsio. De heeren G. Pankuysen en Joa. ds Pont beatryden de woorden van den heer Smits. Na drukks diaenssies wordt met 51 tegeu 13 stemmen besloten niet tot fnsie over te gaan, zaodat hiermede de osderhaadelingen zyn afgebroken. ffN. T. Crt.' DRUNEN Weer nieuw level in onz* industrie Het gsrncht gaat, dat de schoenfabriek vso den beer P. Elshout van Gercnm wordt of ia overgazet in een Naimlooie Yennoot schap met groot aandooleu-kapitaal. De breeds vlucht welks de tchoeaet-iaduetrie hoeft genomen, geeft alle koop, om te ver wachten dat deze earate a'.ap ia die goede richting hot begin zal zijn van oen belang rijken tocht. De tyd van algemssn coniorvatieve op vatting schynt zijn eind* nadorsn en wy zien ia do propagandevrin^ van meer mo derne ideoen op indnstr: gebied eon uit komst van niet te ondsoebatten gewicht. Eere aan den heer Eubcat die als baan breker tot esi groot doe1, >1 zijne krachten ydt aan dea vootnitgai g ran Drnnen. Wie oen open oog hetft voor de oiachei oener industrie, g«venreedigd aan dei geest Kaatsheuvel, 10 Oct. 1917. Burgemeester en Wethouders der gemeente Lool'op-Zaird hebben be paald, dat op de fabrieken, die gas ge bruiken voor verwarming, verlichting of motor, op geen aedere uren mogen ar beiden dan van 812 voorm. en van 121/»4-Vn nam- Wordt bulten die ureD gewerkt, zoo wordt onmiddellijk de gas- toevoer afgesneden. We hebben Zondag een gezelllgen avond in Euphonla meegemaakt. Jammer dat 't er zoo tjokvol was, dat meer dan 50'/o der aanwezigen geen zitplaats hadden. Het vrij entrée voor militairen schijnt ben zeer welkom te zijn, want één enkelen blik In de zaal overtuigde ons, dat het gulle onthaal, dat de uni formen steeds in Euphonia vinden, ook ditmaal weer dankbaar aanvaard was, miz5chlen wel tot teleurstelling van me nig honorair lid, dat tevergeefs een wan deling door 't grillige najaarsweer ge maakt had en geen mogelijkheid zag door de grijslaken-barricade zich een toegang tot de gereserveerde plaatsen te verschaffen. Doch we gnnnen de mi litairen gaaroe een avond, die tenminste eenige afwisseling brengt in het lange eentonige mobllisatieleven, al moeten we ons dan met een staanplaatsje be helpen. De muziek, die gegeven werd, was zeer goed. >Marche Joyeuse*, «Ca valerie Legére en vooral »Tolle Strelche* pistonsolo-polka en «L'Unlon fait la Force* hebben dea Indruk achtergelaten dat er goede krachten in Euphonia schuilen, die niet vervaard zijn van een degelijke, grondige studie, noodig voor zulk een uitvoering. Ook de Tooneelclnb voldeed uitste kend. De jongens hebben reeds aardig werk gegeven en laten zien dat er lost tot studie in 't gezelschap schuilt. Wat zeggingskracht en uitspraak betreft, kan natuurlijk nog veel gewonnen worden, evenals aan vrije voordracht en tooneel- vrijheid, doch dit neemt niet weg dat, wat gegevoo werd, de zaal reeds dank baar stemdo en een warm applaus uit lokte. Onder leiding van onzen gemeente- opzichter v- d. Heuvel is men aan de gasfabriek bezig geweest met bet maken van briketten. Verschltleade proeven zijn genomen met klei, teer, cokes en steenkoolafval. Eenige leden der brand- stoffencommlssie hebben monsters ter proefnemlogontvangea. De brandstoffen- commissie heeft plan opgenomen, bij gebloken bruikbaarheid voor den aan staanden winter briketten te fabrlceeren en onder de bevolking te distribueeren. LOON-OP-ZAND, Gisteren vierde C»io- pyn feest. Te half negen toog de gilde Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft eervol ontslag verleend aan den Zcereerw. pater Hooorins Geevers O.F. M. als pastoor te Ammorzoden en in diens plaats benoemd den Zeereerw. pater Isidoius Trienekens O.F.M., die tot nu toe vlcarlus was in het Minder broederklooster te Heerlen. Tot vlcarlus te Heerlen is aangesteld de Zeereerw. pater Arnoldus Smite O.F.M. Z. D. H' de Bisschop heeft benoemd tot curator der R. K. Leergangen, als nieuw lid van het curatorium, prof. G. J. vao Swaay, lid van de Eerste Kamer te Delft. Het curatorium der R. K. Leergangen bestaat du uit de volgende twaalf leden: W. H. Bogaardt, lid van de Tweede Kamer te Bredadr. CL. A. M. van Dam, deken van Bergen-op Zoom Mgr. A. F. Diepeo, tit-blsschop van Daoaba, coadjutor van den bisschop van 's-Her- togenbosch dr. P. J. M. van Gils col lege Rolduc, te Kerkrademr. R. B. Ledeboer, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, Den HaagG. C. van Noort, pastoor te Amsterdam dr. Th. H. van Óppenraay, hoogleeraar aan het Groot Seminarie Rijsenburg, Driebergen W. J. H. Prlnzeo, ond-lld van de Eerste Kamer te Helmond jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, lid van de Tweede Kamer te Maastricht prof. G. J. van Swaav, lid van de Eerste Kamer te Delftjhr. mr. Th. G. M. Smits van Oijen, lid der Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant te Eindhoven mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer te Utrecht. Door de politie «ijl naar IJmulden overgebracht om voor den Officier vao justitie te Haarlem te worden geleld eex jongmensch uit Alkmaar van ruim 17 jaar en ziju gezellin, een meisje van nog geen 18 jaar, te Medembllk woon achtig. Dit jongmensch had zich met zijn vriendin Zondagmorgen vroeg toe gang weten te verschaffen in de villa >Krlemhilda>, aan den Zeeweg tusschen Velsen en Driehulzen, welk huis tijdelijk onbewoond stond. De bewoners, de familie Boissevala, Tweede Kamerlid, uit Amsterdam, wa ren juist eenige dagen geleden vertrok ken, zoodat de vreemde gasten vrij spel hadden. Iu den loop van den dag ont dekte men toevalligerwijze, dat in het huis ingebroken was, zoodat de politie gewaarschuwd werd. Deze liet zich niet lang wachten en een uitgebreid onder zoek werd Ingesteld. Wel lagen vele goederen in de verschillende kamers onderzte boven gesmeten, hetgeen een bezoek van inbrekers aantoonde, doch de ongenoode gasten vond men niet. Nadat alle vertrekken doorzocht waren, kwam men boveo, en vond daar de beide jongelieden. Onmiddelijk werden dezen door de politiedienaren ondervraagd, met het gevolg dat zij heel spoedig gear resteerd werden. Uit het Inmiddels in gesteld ondersoek was namelijk geble ken, dat reeds een partijtje gouden en zilveren voorwerpen, waaronder eenige kandelaars, zijden goederen, zooals stuk ken kant, antieke voorwerpen, waaron der van zeer groote waarde, stonden ingepakt om door de jeugdige boos wichten te worden medegenomen. Ook werden later nog eenige zware iabre- kerswerktulgen in het huls gevonden. Door den eigenaar van de villa, den heer Van Iugon te Zandvoort, is een gedeelte der in beslag genomen goede ren als zijn eigendom herkend. Het overige moet toebehoorea aan den heer Boissevala te§ Amsterdam, dle^tydelijk met zijn familie woond. Krlemhilda» heeft be. Zondagnacht heeft de electriscb* draadversperring te Sas van Gentw^ een slachtoffer geëlscht Eon jonge man uit België was er geslaagd door middel van caoutchrJUc. handschoenen twee der electrlscho dri- den door te koippen. De derde onslcht- bare draad heeft hem bij het doorsluj. pen van het gemaakte gat gedood. Vannacht zijn er op de Zeeuwich. kust drie mijnen gesprongen een 0f Noord-Beveland, waarbij een huiaj. werd vernield een te Westkapelle een te Zoutelande. In deze beide plan! sen werd ook veel materieele schadt aangericht. Uit een magazijn aan den Nieuwe, dijk te Amsterdam is gisternacht, na kt| forceeren van een brandkast fl800ge. stolen. Maandagmorgen omstreeks half. zeven is op het strand voor de boule. vard de Favauge te Zandvoort een mijj, welke in den nacht van Zaterdag 0p Zondag was aangespoeld, ontploft. Een groote verwoesting is overal aan- gericht. In den omtrek der ontploffing is geen ruit heel gebleven, terwijl deuren uit haar verband gernkt zijn. Hier en daar zijn geheeie waranda'i afgerukt. In één villa kwamen 2 plafondi naar beneden. Van het Olympla Palaci is geen ruit heel gebleven. Persoonlijke ongelukken kwamen nlt! voor. De schade wordt geschat f 30,000. Alt oorzaak der ontploftlij wordt aangenomen dat de hevige storn die hedennacht woedde, het water hooj opgezweept heeft, waardoor de mijn, dit •p het strand lag, weer is gaan drijven - Te Ulft is Zoodagavond de 21-ja- rlge Fi R.. die op de brug kwam tt vallen, onder de leuning doorgegledeo en in de sluisdeurenkolk terecht gekoraec. De jongman is jammerlijk verdronken Hedenmorgen werd zijn lijk opgehaald. Men meldt uit Oudeschild Gistermiddag is in zee bij Nleuwt- schild verdronken B. aldaar, kostwinner voor moeder en zoon. Hedenmorgen werd te Overveeo in een sloot het lijk gevonden van dn 21-jarigen J. A. Waarschijnlijk is hij door een toeval te water geraakt* Gisteravond is te Stadskanaal de gepensionneerde Pleter Sterenburg ver dronken. Nabij de grens bij Leende is het lijk van een Duitschen deserteur ge vonden. Op «en voetbalveld te Zeiat, zate Zondag een der spelers. 4e 19-jarige J. Krook, uit Zuilen, eonskfaps in elkaar, >v- dat hij even van te voren den bal nog had weggeschopt. Naar de bestunratent overgr bracht, bleken reeda spoedig da levonsgee- ten te zyn geweken. De ontboden geneeshe» constateerde den dood door bartverlammia(, In een ziekenhuis ia een Roe grapr- reerd. Er is mos in zyn maag gevoiider De heogleeraar en syo assistenten atm ▼oor een raadael. Da» rospt een der doktoren Ah 1 Ik weet het 1 Da zaak ia tenvoidi; ganoeg, 't Was een Mes-kan-er Te Aalsmeer bestaan plannen tol het oprichten van een fabriek van „oor- logs briketten'', samengesteld uit afval, gruis en straatvuil. Gisternacht 4 uur brnk door on bekende oorzaak brand uit in het post kantoor te Goes. Een laktafel en eeni ge postzakken met brieven zijn in dc vlammen opgegaan. In een pakhuis te Groningen Ij voor f 10.000 melkpoeder, kaarsen ti cacao in beslag genomen. Onder Claverburg zijn 5 smokke laars aangehouden, die voor f 4000 1 5000 manufacturen over de grens wil den brengen. Jjewedc krtelif letjjzor howolyk Wtaltv Aanbesteding in het verf en glaswerk van 20 woningen der gemeente in 1 blokken en in massa. Ingeschreven werd als volgt J. Marks massa f4400 verf en glas*. J. v. Houten massa f4836 H. M. v. Erp massa f 5800 W. Hens uitsluitend 't glaswerk f 1649- 't Werk is opgedragen aan de heer J. Marks. •—Wij knnnoa'oazen sbonné'a in Capelbi Waspik, Raamsdonk enz. medsdeelen, dat door den directeur van 't Poatkantoor te Waalwijk maatregelen zijn genomen, dst oni blad in die plaatsen uiterlyk Zondag-achteii zal worden bezorgd. Mocht dit hier of daar nog niet 't geval zijn, dan gelieve meo ons direct te benchteB. ADMINISTRATIE. WASPIK. Om sparen zullen in vnur en licht de openbare te be schoot alhier de lesuren voor de gewone dag school worden gesteld van S'/ztotlO'/i uur en van II tot 1 uur. Zoo komt de namiddag vrij voor het onderwijs In de Fransche en de handwerken en voor t herhalingsonderwijs Alle lessen zuilen zoodoend* bij daglicht gegeven kunne»

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2