BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. ome wapenen zeer gelukkig ontwikkeld. Wij vermeesterden de kammen, die we overschreden en waarvan wij de glooi ingen aan de andere zijde bezetten. Wij vorderden ter diepte van 3KM. op het aanvalsfront van acht K'M. Wt) hebben het fort Malmaisson, bij het begin van den aanval bezet, de dorpen Allemant, Les Velloos en Chavignon in handen. We trokken daar voorbij, be zetten het ravijn van Chavignon en heb ben de vlakte van Laon vóór cns. Wij maakten 3000 gevangenen en veroverden 19 kanonnen. De strijd duurt voort. BERLIJN, 23 October. (Wolf.) Offi cieel avondberichtBij het bosch van Houthulst is de vijand bijna geheel uit het gisteren vermeesterde gebied terug geworpen. Ten N.O. van Soisson wordt nog ver bitterd op de noordelijke hellingen van den Chemin des Dames aan weerskanten van den weg naar Laon gevochten. De Franschen drongen daar tot Chavignon op. Bezuiden Filaln zijn forsche aanval len mislukt. In het Russische legerbericht wordt erkend, dat de Russische posten op het schiereiland Werder werden terugge dreven en de Duitschers het Westelijk gedeelte van het schiereiland bezetten. Over de beteekenis van deze operatie behoeven wij niet verder uit te weiden. Zij is het begin van een uiterst ernstige bedreiging in den rug van de Russische strijdkrachten bij Riga en opent de ge legenheid tot nieuwe strategische on dernemingen... Intnsschen zetten de Duitschers hun wapencampagne tegen het vrijwel krach- telooze Rusland met telkens nieuwere stooten voort. Nu zij door de bezetting van de eilan den aan den ingang van de Riga-golf heer en meester van die golf geworden zijn, hebben zij wederom een stap verder gezet. Naar het Russische legerbericht, dat de rampspoedige bijzonderheden met groote openhartigheid en vlugheid ver spreid, nu reeds vóór het Duitscbe com munlqué dienaangaande iets heeft door gelaten, mededeelt, hebben de Duitschers op een tweetal plaatsen, Oostelijk van Mehn op het schiereiland Werder en bij de Matzal-golf op de kast van Estand voet aan wal gezet. BOEDAPEST, 21 Oct. Spec. Dienst) „Az Est" meldtVolgens berichten uit Petrograd laat de regeering Kronstadt en Baltisch-port ontruimen. WASHINGTON, 20 October. Het ministerie van oorlog meldt Het Amerikaansche transportschip Ab tllles (0878 ton) is den lóden In de Europeescbe wateren getorpedeerd en gezonken. Het schip was op de thuisreis Van de 1(7 menschen aan boord zijn er 37 verdronken. Van de doikboot heeft men niets bemerkt. Alle officieren van leger en vloot aan boord zijn aan boord van drie schepen gebracht; 16 van de 33 soldaten aan boord zijn omgekomen De zevende Duitsche oorlogslee- alng heeft opgebracht 12'/s milliard. De minister van justitie heeft aan Gedep. Staten der verschillende provin ciën den volgenden brief gezonden „Mij is medegedeeld, dat er huiseige naren zijn, die het plan hebben opgevat en uitgesproken om, nadat de verhooging van den huurprijs van hun woningen door de plaatselijke huurcommissle niet was goedgekeurd, de huur van die wo ningon op te zeggen en dan, steunende op hun bijzondere ffnancleele krachten, de woningen ledig en onverhuurd te laten of wel daaraan de bestemming te ontnemen en ze voor pakhuis of iets dergelijks te doen inrichten liever dan zich te schikken naar de nitspraken der huurcommlssie. Vermits bet in het algemeen belang noodzakelijk zou zijn maatregelen tegen dergelijke praktijken te nemen, heb ik de eer nwe college beleefdelijk te ver zoeken een ondersoek ter zake in te stellen en mij, zoo spoedig mogelijk, in te lichten, of het medegedeelde inder daad waarheid bevat, en zoo ja, of het zich laat aanzien, dat bet bij enkele ge vallen van dien aard zal blijven, dan wel dat die slechte voorbeelden door meer dere bijzonder kapitaalkrachtige verhuur ders zullen worden gevolgd. Verkoop alleen van woningen kan niet dezelfde schadelijke gevolgen hebben, daar toch de nieuwe eigenaar, wat de werking van de huurovereenkomst en de uitspraak der huurcommlssie betreft niet in een betere positie komt dan de vorige". De Minister van Landbouw, Nijver- hnid en Handel heeft de volgende prijzen vastgesteld tngen welke voederbieten, mangelwortelen, koolrapen en paarde- poen te hoogste mogen worden te koop aangeboden of verkocht. Geleverd door den verbouwer franco op wagon of in het schip aan het naast- bijgelegen spoor- of tramstation of haven voederbieten en mangelwortelen f 22, koolrapen, knollen en knolrapen f20, panrdopeen (wijnpeen, Flakkeesche peen oa allo andere soorten peen, met uit* zondering van de bosjespeen) f 24, allee per 1000 K.G. Geleverd aaa den verbruiker netto ingeladen gewicht franco schip of wagon of wagen op aflevcringsplaats bij ver bouwer voederbieten en mangelwortelen f 24,50, koolrapen, koollen en knolrape f22,50 paardepeen (wijnpeen, Flakkee sche peen en alle andere soorten peen met uitzondering van de z.g. bosjespeen) f 26,50, alles per 1000 K.G. Met ingang van heden (Maandag) is de maximum-kleinhandelprijs voor boter vastgesteld op f 1,75 per half Kg. De minister heeft bepaald, dat in 191S van spinazie onder glas, kropsla onder glas, dezelfde hoeveelheid mag geteeld worden als in 1917, die van platglaskomkommers moet met 40 beperkt, tomaten als in 1917. De gewone kropsla 25*/t, dc zaalsla 50*/o> spinazie kouden grond, erwten en peulen 25'/* van 1917. Die zich hieraan niet houdt mag niet op de velling verkoopen. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal bij de nienw In te voeren distributie van jenever niet het publiek, dochde handelaar gerantsoeneerd worden. Geruchten over de invoering van z.g. jeneverkaarten zijn du9 onjuist. De minister van landbouw, nijver held en handel heeft tot de burgemees ters de volgende circulaire gericht Het Is ongetwijield ook aan uw aan dacbt niet ontgaan, dat, naarmate de economische moeilijkheden hier te lande toenemen, de groep van personen, die alle goederen opkoopeo, waarvan op prijsstijging gehoopt wordt, grooter wordt. Niet zelden ook veroorzaken deze personen daardoor moedwillig een tijde lijk gebrek aan bepaalde goederen en daardoor een onnoodige prijsstijging. Zonder in ook maar één enkel opzicht een nuttige tusschenschakel In den handel te vormen, belemmeren voren bedoelde gelegenheidshandelaren in niet geringe mate een zoo geregelde goede rencirculatle, als in deze tijde nog moge lijk zou zijn. Het is dringend noodzakelijk, ook om de taak der regeering niet noodeloos te verzwaren, dat met kracht tegen dezen misstand wordt opgetreden, Onder de grootere gemeenten zijn er reeds met vrucht in die richting werk zaam. Ik zou wenscheu, dat in alle ge meenten dat voorbeeld werd gevolgd. Op grond van het bepaalde in art. 4 der Distributlewet 1916, heb ik derhalve de eer u op te dragen uw bijzondere aandacht te wijden aan den opslag van goederen, welke niet in overeenstemming is met een reëelen handel. Ik geef u voorts bij deze een last als bedoeld in art. 9, 1ste lid, der Distributlewet 1916 om van den voorraad van zoodanige goederen onmiddellijk opgave te vorde ren van dengene, die deze voor eigen rekening, dan wel voor rekening van derden onder zich heeft, en om deze goederen vervolgens overeenkomstig bet 2de lid van vorengenoemd wetsvoor schrift in bezit te nemen. dingen van grint naar België en het vervoer van sommige bewerkte ertsen uit België voor ons land. Tot het toelaten van dien doorvoer acht de Nederlandsche Regeeriag zich krachtens verdragen ver plicht, namelijk krachtens het verdrag van Weenen, het verdrag van 1839, en de Rijovaartacte van 1868. Slechts wanneer mocht worden aangetoond, dat de ertsen uit België hier doorgevoerd, niet oorspronkelijk Duitsche ertsen zijn, en dat het grint, naar België doorgevoerd, voor militaire doeleinden dient, slechts dan is de Regeering bereid om terstond den doorvoor te doen staken. Intusschen is na deze bereidverklaring onzer Regee ring nog geen bewijsmateriaal ontvangen. Daarentegen heeft onze Regeering twee jaar lang nauwlettend toegezieD, en zij heeft een onderzoek doen instellen door eenige Nederlandsche genie-officieren, of de materialen werden gebruikt voor vre- des-doeleinden (de rapporten dier offi cieren zullen worden gepubliceerd). En ook nu nog acht de Regeering het moge lijk, dat de waren in kwestie kunnen blijken te zijn van zulk een aard, dat doorvoer geweigerd moet worden. Vóór dat echter onze Regeering die overtuiging heeft, zal zij haar gedrag niet wijzigen. Fier klonk het rechtmatige woord, dat de Regeering zich niet door eenigerlei pressie zou laten afbrengen van een plicht, dien zij krachtens be- staaode verdragen te vervullen heeft. Inderdaad is deze opvatting In overeen stemming met den wil van het Neder landsche volk, zooals de Minister met recht veronderstelde. Hopen wij, dat deze kloeke, correcte weergave van Nederlands zuiver-neutrale houding ook eenigen invloed zal oefenen op de publieke opinie in Engeland en Amerika. Zou dit uitstekende woord in Engeland doordringen, onverkorf, onver- valscht. Zou, zoo vroegen wij oos ver leden week af, de pittige open brief van den heer Van Aalst een plaatsje krijgen in de Amerikaaasche bladen. Van de volken verwachten wij een greintje recht vaardigheid, meer dan van de regeerin gen. In aansluiting met de mededeeling omtrent het toenemend tekort aan rijst, verstrekt door het Bureau voor Mede- deelingen In zake de Voedselvoorziening, verneemt de Tel. nader, dat het de be doeling der regeering is, om eerlang de verstrekking van rijst stop te zetten. De aanwezige voorraden in bet land zullen binnenkort door de regeering worden opgevorderd. Naar wij vernemen wordt de scha de, geleden door het niet uitvaren on zer in Amerika met levensmiddelen en veevoeder geladen schepen geraamd op f64 ralllioen. Hierin is begrepen circa f 5 millioen als vergoeding aan de scheepvaartmaatschappijen uit te keeren. Bij de vaststelling van de schade is als basis aangenomen, dat de ladingen ge heel verloren zijn en dat de totale ver goeding aan de reedcrijen, wanneer de schepen op dit oogenbilk zouden terug keeren. f 16 millioen zou bedragen. Tel. Men meldt uit Loblth. Sedert enkele dagen komen van Duitschland langs hier per schip circa 2500 ton kolen per dag binnen en aan gezien meerdere schepen bevracht zijn, zullen eerstdaags wel grootere hoeveel heden aankomen. Minister Loudon is gisteren in de gelegenheid geweest ia een keurig cor recte speech de puntjes op de i te zetten n zake het geschil met Engeland. Eerst was de vraag van den heer Van Hamel te beantwoorden in zake de publiciteit. Zooals het bij het Nederlandsche stand punt in de doorvoerkwestle geheel te xgrijpen is, had Minister I oudon geen iet minste bezwaar tegen overlegging van de volledige briefwisseling zoowel met Duitschland als met Engeland. Alleen moest hij vóór de publicatie de gebrui- celijke toestemming nog vragen van de Detrokken regeeringen. Of een arbitrage-voorstel was gedaan, dan wel of onze Regeering geneigd was een arbitrage-voorstel te doen? Zoo luidde een tweede vraag Voor arbitrage houdt onze Regeering zich bereid indien do vraag betreft de toepassing van art. 2 van het Haagsche Verdrag op de zen- De he#r C. J. K. v. Aalst, presi dent der Nederl. Handels-Maatschappij en van de N. O. T. heeft in het Week blad De Amsterdammer een open brief aan president Wilsoo geschreven, waarin de heer v. Aalst onder anderen zegt Ongetwijfeld beginnen de verhoudin gen tusschen de Vereenigde Staten en Nederland eenigszins minder aangenaam te worden. Van onzen kant bezien, is dit zeer zacht uitgedrukt. Verontschuldig mij, als ik zeg, dat wij het gevoel hebben, alsof uw regeering ons den voet ,op den nek zet zonder het toonen van eenige consideratie, een voet, in een laars gestoken, welke even zwaar en even pijnlijk weet te trappen als die andere rijlaars, die te uwent niet lang geleden op zulk een strenge wijze werd becritiseerd. Amerika tr cht ons tot rede te bren gen, niet met behulp van argumenten of met vriendeüjken aandrang, doch door het afsnijden van onzen toevoer. Het houdt onze schepen vast door de bunkerkolen te weigeren, die het overi gens best missen kon. Gij belet ons in aanraking te blijven met onze koloniën, die toch tot de voornaamste bronnen behooren van ons nationale leven. Vindt u dit werkelijk billijk f Komt dit niet dicht bij hetzelfde systeem van macht boven recht, dat door de tradities van uw land, uw velk en uw geschiedenis zoo vurig werd gewraakt Eenige duizenden ton levensmiddelen en veevoeder door onze Regeering ge kocht en betaald, maar opgehouden in uw havens, waren bestemd voor ons volk en voor ons volk alleen. Zij waren ge consigneerd aan onze Regeering op condities van de Overzee Trust Maat schappij. En zij vormt slechts een deel van de hoeveelheid, welke schriftelijk overeengekomen was met het Britsche gouvernement. Deze overeenkomst werd aangegaan langen tijd vóórdat uw land partij koos voor de geallieerden. Door het optreden van de regeering der Vereenigde Staten heeft deze over eenkomst In het oog van vele Neder landers feitelijk de waarde verkregen van..,.»een vodje papier.* Niemand in Nederland bad van nw kant zulk een politiek van >vreesaanja- ging< ten opzichte van een klein volk verwacht. Immers, hoe anders 't te noemen, waar u door het vasthouden van onze schepen en het afsnijden der verbinding met onze koloniale bezittlagen in de rechten treedt van een vreedzame en onschuldige natie, welke aan haar aan spreken geen klem kan bijzetten door kracht van wapenen, doch die niettemin de eerbiediging dier rechten met klem durft elschen. Wij denken er niet aan onze stoom- booten en onze goederen aan te wenden tegen de zaak, die gij voorstaat. Maar daar wij een zeevarend en ko loniaal volk zijn, voelen wij het als een ondraaglijken en onverdienden hoon, dat onze toch al zoo geringe vrijheid belemmerd wordt door een land als het uwe, met geen andere bedoeling dan ons door overmacht te dwingen om te doen.... wa'. Om er mee op te houden Duitschland van levensmiddelen te voorzien 1 Waarde P. esident, laat mij deze dwaling even recht zetten. Het is een belache lijke veronderstelling, dat wij Duitsch land zouden voeden Gesteld zelfs dat wij wenschen dit te doen, dan zouden wij het niet kunnen. Onze gansche uitvoer is nog niet in staat ook maar langer dan enkele dagen in de behoefte van Duitschland te voor zien. Slechts enkele jaren geleden in 1913 werd door uw laodgenooten een gedenk plaat aangebracht in het gebouw te Den Haag, dat eens het eerste gezant schapsgebouw van de Vereenigde Staten was. Het opschrift luidt »Ten teeken van de meer dan drie honderdjarige hechte vriendschap en de groote erkentelijkheid van het volk der Vereenigde Staten van Amerika jegens Nederland'* Ik grond da&rop onze aanspraak op rechtvaardigheid, billijkheid en trouw hartigheid, een beroep op welwillend heid en het aflaten van dwang. Het zal u zeer zeker gemakkelijk val len een redelijker houding tegenover Nederland aan te nemen. Ook zal ket niet moeilijk zijn uw kondgenooten van de noodzakelijkheid daarvan te over tuigen. Gedurende uw oorlog vau 1812 ver keerde de stad Baltimore in nijpende voedingsnood. Een Hollander, Klaas Taan geheeteo, brak de Britsche blokkade en kwam de burgers te hulp met een aantal Neder landsche graanschepen. Zijn nu de Vereenigde Staten van zins, het tegenovergestelde le bereiken en het Nederlandsche volk voor zich neer trach ten te doen buigen door een wreed stelsel van uithongeren en ellende Dit stelsel zou zeker niet slagen l Voor ons zou het slechts beteekenen een voorbijgaande slag van het noodlot, voor u echter een eeuwige onrecht vaardigheid. Waar wij aanspraak op maken is een billijke politiek. Op dezelfde bladzijde, waarop de brief van den heer v. Aalst staat, vindt men ook een hoofdartikel van prof. v. Hamel, die zoowel aan Engeland als aan Amerika duidelijk maakt, dat hun maatregelen tegen ons ,»de verkeerde maoier» zijn om van ons gedaan te krijgen, wat zij willen >de Hollanders werken gemeenlijk tegen de uitdrukking in», zegt de schrijver. Het Ned. Corr. bureau meldt ons Ei verluidt, dat het wetsontwerp-Mar- chaot tot verhooging der onderwijzers- jaarwedden niet door de Kroon zal wor den bekrachtigd. De regeering zou voor- nemens zijn. zelf een andere regeling bij de Kamers in te dienen, welke ech ter voor de onderwijzers minder tege moetkomend zou zijn. Waalwijk, 24 Oct. 1917. De heer W. Pulles Az., slaagde gisteren te 's Hage voor het examen commies der posterijen en telegrafie. Naar wij vernemen is de heer A. J. van Eek, inspecteur der directe be lastingen alhier in gelijke functie be noemd aan een der inspecties te Am sterdam. In zijn plaats is benoemd de heer Roggeveeo, inspecteur derzelfde midde len te Amsterdam. Naar wij vernemen zal de bouw commissie voorstellen, direct over te gaan tot het bouwen van nog 10 amb tenaarswoningen nl. nog 2 in de Mr. van Coothstra-' t en 8 in de St. Antonlusstraat, naast het fabriek der firma Gebrs. de Graaff en voorts van 20 arbeiderswo ningen naast de thans in aanbouw zijnde in de St. Antonlusstraat. Een prachtig voorstel, dat wij van harte toejuichen. Wij twijfelen er niet aan of B. en W. en de gemeenteraad zullen met dit voor stel accoord gaan. Op deze wijze zal er tenminste wat verlichting komen in den ontzettendea woningnood onzer plaats die de uitbreiding der gemeente reeds zoolang tegenhoudt. 2 November a.s. zullen zullen de echtgenooen P. Kuisten en Johanna Rosenbrand den dag herdenken, dat ze vonr 50 jaar in 't huwelijk traden. Het zal den oudjes op hun gouden bruiloft zeker niet aan belangstelling ontbreken. Zondag 1.1. speelde de Waalwijksche R.K. V. V. »Quick> te 's Bosch een Competitie-wedstrijd tegen Excelsior I die eindigde in een 11 gelijk spel. Er werd door Quick zeer goed ge speeld, vootal door de achterhoede waarin Fr. Pulles en J. v. Hilst door hun schit terend spel de aandacht van het talrijke publiek tot zich wisten te trekken. Als Quick nog enkele wedstrijden heeft gespeeld en de spelers eenmaal aan elkaar gewoon zijn, beloofd het een zeer sterke ploeg te worden die menig elftal harer afdeeliog zal verslaan. De R.K. Bond van Schoenmakers patroons hield gisteren tt Utrecht eeae buitengewone algemeene vergaderd Dr. v. Beurden en de h:er Cbr. Maa, voorzitter der Hanze Ia- en Verkoop, centrale waren tegenwoordig. BesloteD werd dat de schoenmakers en schoeg. winkeliers «en afzonderlijke vereenlgi^ zouden vormen. Tot adviseur is benoemd de weleerw. heer A. J. Weijenborg rt Utrecht. De heer Christ Maas gaf ecg uiteenzetting inzake de aansluiting bij bovengenoemde centrale. Na discussie besloot de vereenlging aan het bestuur der centrale voor te stellen, voor elke 15 leden Inplaats van voor 5 leden eet aandeel te kunnen nemen. In Januari zal een besluit van al- of niet aanslultlig worden genomen. Besloten werd tot samenwerking met den Ned. Neutralen Schoenmakerspa. troonsbond en den Ned. Neutralen Boud van Schoenwinkeliers tot het voeren vag een actie inzake de distributie van ver* schillende artikelen, o.a. van petroleum voor de schoenmakers ten platte lande. De gisterenmiddag belegde ver gadering van de Vereenlging van Wollen- stoffenfabrlkaoten te Tilburg, heeft het besluit van den raad van veertien be krachtigd, zoodat er geen wijziging jB den toestand Intreedt en de staking eg algemeene uitsluiting haar verloop zullei moeten hebben. De bemiddelingspoging is dus niet aanvaard. De staking is gisteren begon nen. De uitsluiting vangt morgen aan. HERPT. Met het uitzaaien der winter granen ia reedt aangevangen. Geconstateerd kan worden dat er voor deze gemeente be. trekkelijk veel gezaaid zal worden. De vereeniging tot verbetering van het geitenras yin ons Belang4 alhier is bet ge. Inkt een prachtigeu dekbok, afstam inrrdi van bekroonde edelgeiten, machtig te worden, Het dier is opgekweekt door den 1 en Ned, Bond van geitenfokvereenigingen te Hal- •teren. LAND VAN HEU8DEN. Op 't oegenblik betaalt men voor le kwaliteit hooi f 10 tot f 60, binnenvelder f 40 tot f 50, klaver f 55 4 (60 per 500 KG. BESOIJEN. De eerste com petitie wedstrijd is voor R. W. B. een greot sncces geweest, Met niet minder dan 5—1 werd Boxtel ge. klopt. B. W. B. was geheel compleet, wat met het oog op de 3 militaire spelers, dit voor dezen wedstrijd waren •rergekomeB van goede ambitie getnigt. De wedmijd zelf was steeds spannend en de ovei winning heeft R. W. B. lang niet cadeau gehad, Boxtel gaf nitstekend party, doch norit voor het beter spelende R. W. B.-eiftil onderdoes, hoewel niei ontkend mag wordei dat Boxtel enkele invallers telde. Daarte genover staat echter, dat van onze vereeni. ging eea der backs en den mid-half slecht» op halve kracht konden spelen wegens eeo blessaar van een voiigen wedstrijd, Het com petitieprogramma is alioo goed begonues en wij hopen dat het. zoo mag blyven. Er was veel publiek ep het terrein aaa- wezig. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De villa vaa den heer van Voorst van Beest Is door de militaire autoriteiten gevorderd. De politiewacht Is er reeds in geplaatst. WASPIK. Op de najaarsmarkt van gisteren waren aangevoerd 156 stuks vee en geen varkens. De handel was over 't algemeen flauw, alleen de kramers deden vrij goede zaken. De premies voor de aanvoerders van vee werden verdeeld als volgt: No. 11 J. C. de Bont, Raamsdonk. No. 12 Idem. No. 16 P. C. Boons No. 18 Idem No. 21 L. Prutjssers, Waspik. No- 32 Treffers, Loon-op-Zand. No. 127 J. A. Kamp, Waspik. No. 137 A. Hooijmaijers, Raamsdonk. A. s. Zondag zal de ZeerEerw. Heer Goorts van 's Bosch alhier eene lezing houden voor de leden van den drank best rijdersbond St. Bartholomeüa; Vandaag wordt een begin gemaakt met de distributie van steenkolen voor den winter. Elk huisgezin ontvangt 1 H. L. eierkolen k f 1.95. Door de bestellers van de stoom- zuivelfabriek „Nooit Gedacht» wordt do melk hier aan hnis bezorgd reeds aan den prijs van 15 cent per L. EL8HOUT. Zondag jl.l. werd ook hier ter plaatse opgericht eene R. K. Kiesrer- eeniging, 126 personen traden reeds al» lid toe. Tot ledon van het voorloopig beslaat werden gekoian de hetrenVan Lie» Giesen, Kleisens, F. Pulles en Jan Klyu. Zondag werd dour een onbekende wiel rijder een 1 I-jarig ineiaje overreden. Md een paar schrammen en den achrik kw»« de aangeredene vrij. Van de week worden er eteenkelen beecbikbaar gesteld. De afnemers hebben allen eene toewijzing ontvangen, LOON-OP-ZAND. Nieuw Crispijn- Broedermin toog gisteren onder trom" geroffel en ontplooit vaandel kerkwaart»- Na de H. Dienst bracht het den dag gezellig door in de zaal van den heer G. Wijtvliet. - Heden nacht is in de keuken def militairen door het uitbreken van een raam ingebroken en brood, boter en kaas gestolen niettegenstaande een schild wacht er bij op post atond. '«Jf PV k

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2