Provinciaal Nieuwe. Binnenland. front la 't Westen zal worden uitgebreid terwijl aan de Aisne 't front verkort kan worden zoodat meer Fransche divisies voor Italië beschikbaar worden, zonder 't Westen te verzwakken, wat nooit mag gebeuren. In Italië merkt men nog weinig van de hulp, er wordt steeds met succes door de centralen gevochten verschil lende bergstellingen zijn gewonnen en de Italianen schrijven zelf erg verdacht, »dat de vijand steeds in aanraking is met onze In orde gebrachte linies». In Brussel is Zoudag in 't Alham- bra, eene volksmeeting gehouden, waar bij 3000 Vlamingen tegenwoordig waren. De vergadering legde de gelofte af, na zestigjarige stelselmatige onderdruk king der Vlamingen, de Belgische re geering te Havre niet meer als haar ver tegenwoordiging te kunnen erkennen. De Italianen zijn nu geheel en al ach ter den benedenloop van de Piave, de laatste groote rivier voor Venetië, terug getrokken, na de bruggen achter zich vernield te hebben. Het schijnt, dat zij hier krachtigen tegenstand willen bieden. We zeggen den benedenloop van de Piave, want aan den bovenloop dezer rivier, die van de Karnische Alpen komt en tal van zijriviertjes uit de Dolomieten opneemt, is de toestand anders. Daar zijn de Oostenrijkers na taaien strijd doorgedrongen tot Vigo en Pleve de Cadore twee plaatsen, die aan de Piave liggen en hebben zij, na de berggroep genomen te hebben, die het bovendal dezer rivier beheerscht, evengenoemde plaatsen bezet. In dezen strijd zijn nog 10.000 gevangenen, 94 kanonnen, vele machinegeweren en mijnwerpers in hun handen gevallen. Zuidelijker, in het bergland oostelijk van de Piave, zijn de Oostenrijkers door het Cordevole-dal tot Agordo gekomen, welke plaats in hun bezit Is. Ook Bel- luno is bezet, aan de Piave gelegen. Voorts dringen de centralen aan de zuidgrens van Trente door In het Val Sugana (dal der Brenta) en op de hoog vlakte der Zeven Gemeenten. In deze buurt bieden de Italianen echter hard- nekklgen tegenstand. Nadat de Oosten rijkers Asiago, de hoofdplaats der Zeven Gemeenten, hadden bezet, gingen de Italianen oostelijk van die plaats tot te genaanvallen over, waarbij zij hun tegen standers zelfs eenigszins hebben terug geslagen en een honderdtal gevangenen maakten. De keizer van Oostenrijk heeft met den koning van Bulgarije, een be zoek gebracht aan Görz. Op den terug tocht zou de keizer bij Ruda een zijri viertje van de Isonze oversteken, dat, kort geleden nog nagenoeg droog, door een wolkbreuk van de laatste dagen sterk gezwollen was. De auto van den keizer geraakte boven een kleinen dam In dieper water, waardoor de moter wei gerde. De lijfjager Relsenblchler en de wachtmeester der lijfgarde Tomek, gin gen nu te water om den keizer aan land te dragen, maar eerstgenoemde gleed uit op de steenen van den dam met het gevolg, dat alle drie, die elkaar vast hielden door den snellen stroom werden meegesleurd. Prins Felix van Parma de zwager van den keizer, die in een vol gende auto zat, sprong in pels en volle uitrusting te water, evenals de officier, die de keizerlijke auto bestuurd had. Zich aan elkander vasthoudend, wisten zij een op den oever staanden wilgen boom, die over het water hing, te grij pen en zoo werden allen met de groot ste moeite door het gevolg gered. De keizer, die het eerst aan land gebracht was, bleef op den oever tot de laatste man behouden was. De nieuwe Russische regeering heeft niet lang op de beloofde vredes voorstellen laten wachten. Haar manifest aan de oorlogvoerenden Is een belang wekkend stuk, dat begint met In zeer algemeene termen den grondslag van een rechtvaardigen vrede aan te geven. De regeering verklaart zich vervolgens bereid, alle voorstellen te onderzoeken, mits ze volkomen helder zijn en geen geheim karakter hebben. Haar eigen voorstellen zijn tot dusverre B°g geenszins helder, maar zullen dat eerst worden, als zij heeft geformuleerd, hoe zij zich de toepassing van die voor stellen denkt. Dat zal echter nog wel komen, de regeering is ten minste be reid, schriftelijke ophelderingen te geven, en wil daarbij niets van geheimigheld weten. Uit dezelfde oorzaak zal zij alle verdragen, die de Russische regeering sedert Februari heeft goedgekeurd of gesloten, openbaar maken, waardoor wel licht een nog grooter dienst aan de zaak van den vrede zal worden gedaan (want wat bevordert de overeenstemming meer, dan dat men weet waar men staat dan door de voorstellen zelf, die in hun al gemeenheid niet veel verschillen van zoodanige als door den Paus en door graaf Czernin zijn uitgesproken en waar van men, zooals zij daar op het oogea- blik liggen, ook niet meer uitwerking kan verwachten dan van die vorige voor stellen. Zij leenen zich zeer wel tot the oretische en algemeen gehouden betui gingen van instemming, in zooverre het niet moeilijk is, overeenstemming te vin den tusschen de tot nog toe algemeene verklaringen van de nieuwe Russische regeeringen eenerzijds en dito verklarin gen van de entente en van ds centralen anderzijds, maar verder brengen ze ons op 't oogenblik niet. Dsar de vooruitzichten ten opzichte van den toevoer van veevoeder uit het bai- tenland ongunstig zyn en de boeren voor de voeding van hun vee in den winter 1918- 1919 op het in eigen bedryf verbouwde zullen zijn aangewezen, raadt de minister den veehouders aau hun y|pBtapel in te krim pen en een of meer peroeelen grasland te scheuren en daarop voedergewassen te ver- boawen. Deze gewassen gedijen op het ge scheurde grasland uitstekend. De cultuur, commissies geven de noodige inlichtingen. Ia ieder geval zullen de zandboeren voor het veevoeder dat er is, in aanmerking ko. men. Ia alle provincies zal door de cul tuurcommissie, in overleg met de Rijks- landbouwleeraar, propaganda voor het scheu ren van het grasland worden gemaakt Zoo- noodig zal hulp worden verleend aan de landbouwers. Landbouwvereenigiogen moe ten dezen winter het scheuren van graslaM op haar vergaderingen behandelen. De piemiia voor den verbonw van voeding? gewassen op gescheurd grasland zijn door den minister aldus verhoogd Voor tarwe, rogge haver, erwten en bruine en witte stamboonen tot tesp, f 7.50, f 10 f 7.50, f 7,30 ea f 7.50 per 1000 Kg Het maximum der premie per H.A., is resp f 250, f 250, f 176, f 175 en f 175. Ook voor den teelt van gerst op ge scheurd grasland wordt thans eene premie gegeven en wel van f 7.50 per 1000 met een maximum van f 200 per H.A. Aan de verdediging van Indië wordt met kracht gearbeid. Nieuwe voorstellen tot verplichten krijgsdienst zyn in bewerking en zullen aan den nieuwen Volksraad te Batavia worden voorgesteld. Deze komt in 1918 vosr het eerst byeen. In de Memorie van Antwoord inzake het ontwerp grondbelasting, welke in Dec. verschijnt, zal minister Trent) uitvoerig uit eenzetten, hoe de belastingen zullen moeten worden herzien en aangevuld om allerlei noodige hervormingen te betalen. Dekking van alle crisis-uitgaven door een heffing ineens is niet mogelyk. Het sou de economische kracht van ban del en nijverheid te zeer aantasten. De koBten voor levensmiddelendistilbutie moeten door buitengewone belastingen worden ge dekt. Het is zeer verheugend, dat de financi- eele kracht van ons land, om san onze ko. loasale verplichtingen te voldoen, door nie mand in ernstigen twijfel kan worden ge trokken. Minister Treub heeft niet het plan om invoeriBg van andere Staatsmonopolies voor te stelleD, behalve d|e voor brand- en levensverzekeringen. Da ooriogawinstbelasting kan vermoedelijk niet meer worden verhoogd. Ts verwachten is, dat in den overgangstijd, na het sluiten van den vrede buitengewone vredeswinsten gemaakt zullen worden. Een deel daarvan zal de Staat moeten opeischen. Spoedig zal worden vastgesteld, welke uitkeeringen aan de gemeenten gedaan zullen worden uit de oerlogswinstbelastin g. De Vereenigde Staten zijn met buitenlandsche eigenaren in onderhan deling, om de voorraden die aldaar Ug gen, aan de markt te brengen. Zal men hiertoe geen goedkeuring krijgen, dan vermoedt men dat ze in beslag worden genomen. Er zijn ongeveer een paar mil- lloen bushels haver van Nederland bij. De «Standaard* verneemt dat bin nenkort eene distributieregeling voor de industrie van bruinkolen is te wachten. De Nederl. Handelscommissie ln Amerika heeft met het Ned. oorlogs schip «Tromp* de terugreis naar Neder land aanvaard. Een wetsontwerp is ingediend om de navordering der oorlogswinstbelasting iuplaats van 3 jaar, 5 jaar toe te staan. Een wetsontwerp voor een buiten gewoon oorlogscrediet van f 160,873,000 Is Ingediend, o. a. voor hoogere bezol diging en rationsprijs, 6'/a millioen voor k'eedlng en uitrusting, leterneerlng 11 millioen, luchtvaartdienst 75 millioen, aanschaffing van nieuwe vliegtuigen ln Zweden, motoren en reserve-motoren. Vliegtuigen voor leger en marine, alsook motoren worden voortaan door de Mij. Trompenburg en particuliere nijverheid vervaardigd, die voor einde 1917 er 27 Aflevert en komen er nog 30 uit het bui tenland. Voor motordlenst f 3,800,000 en voor artillerie-materieel 29 millioen, hiervan voor geweren en blanke wapenen 27a millioen. Voor 16 zware houwitsers uit Zweden en 17 idem uit Duitschland, bijna 1 millioen, voor 1000 mitrailleurs uit Amerika 2ll2 millioen, terwijl er 400 van deze laatste in Nederland zijn aangemaakt. Voor 100 millioen patronen uit Amerika 77a millioen, terwijl in Nederland dage lijks meer ammunitie wordt aangemaakt. Voor ammunitie verder 9 millioen, voor namelijk voor veldgeschut en de nieuwe houwitsers, en granaatwerpers en de granaten hiervoor. Voor de genie 9 mil lioen, speciaal voor cement, steenstukken, wapenlngsijzer, telegraaf enz. Voor den geneeskundigen dienst 2 millioen, waar onder 1,200,000 voor gasmaskers. 20.000 bedden voor 't roode kruis worden aan geschaft. Omtrent den aankoop van vlieg tuigen in Zweden hoopt de commissie te zullen slagen. De militaire autoriteiten hebben den uitvoer toegestaan. Wij moe ten daarentegen 2500 ton suiker leveren, terwijl er verder voor den handel goede vooruitzichten bestaan, daar er groote behoefte bestaat aan landbouw- en zui velproducten. De Engelsche regeering heeft een uitvoerig document uitgegeven om hare beweringen te staven inzake de grint en zandkwestle. In de laatste dagen zijn door 4 Nederlandsche schepen Engelsche kolen aangebracht te Rotterdam. 2 andere brachten 27» millioen KG. in Amster dam aan. Er rijden extra-kolentreinen uit onze mijnstreek naar Rotterdam. De toestand in de bakkerijen is volgens een onderzoek zeer slecht. In 1911 werd 533 millioen K.G. meel ver werkt en dat voor 1918 wordt geschat op slechts 399 millioen, ondanks de groo- tere bevolking. De commissie van onder zoek hoopt met haar rapport voor half December gereed te zijn en stelt den minister voor voor alle gemeenten tot verlaging van den melkprijs over te gaan. Er Is een rellef-boot door de Duit- schers opgebracht, waardoor de nood in België nog grooter wordt. De tabak en sigaren zullen weer duurder worden. Waalwijk, 14 Nov. 1917. In de gisteravond ten 6,/4, onder voor zitterschap van den burgemeester gehouden openbare raadsvergadering was afwezig de beer van Schyndel en was aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener onderhaadscbe geldleening groot f 36,000 met de maatscbappy voor Gemeente-Crediet te Amsterdam ten behoeve van het woningbedrijf. 3. Benoeming van een administrateur voor hot woningbedrijf. 4. Voorstel van B. on W. tot wysiging van de verordening op het woning bedrijf. 6. Verzoek vau H. C. Meulkens om eer vol ontslag als leeraar aan deTeeken- school. 6. Aanbieding der rekening over 1916 en der begrooting voor 1918 en be noeming eeuer commissie van onder zoek. 7. Ontwerp-besluit tot wyzing der be grooting. 8. Regeling der gasptyzen. 9. Toeslagregeling voor gebruikers van gas en petrolenu. Na behandeling van eenlge ingekomen goedkeuringen werd 't voorstel vanrB- en W., tot aangaan van een onderhandsche geldleening van f 36.000 voor de ambte naarswoningen ln de mr. van Coothstraat goedgekeurd. Tot administrateur van het wo ning-bedrijf werd benoemd de heer M. A. J. van Liempt, terwijl eene wijzi ging der verordening werd aangenomen. Aan den heer H. C. Meulkens werd eervol ontslag gegeven als leeraar aan deteeken- school met dankbetuiging voor de be wezen diensten. De rekening 1916 en begrooting 1918 werden aangeboden en als commissie van onderzoek benoemd de heeren P. W. H. Verwlel, J. van Riel en B. Tim mermans. De gasprijzen werden volgens voorstel der gascommissie en overgenomen door B. en W. vastgesteld op een prijs van 19 cent per M3 zoowel voor huisbrand als motoren en besloten voor leder 't rantsoen met 2 M' te verhoogen. Met algemeene stemmen werd daarna besloten aan ingezetenen, die niet in den hoofdelijken omslag zijn aangeslagen en dat zijn er 200 een toeslag van 5 cent per M8 gas te verstrekken, tot een maxi mum van 30 M3 en aan petroleum-ver- bruikers en dat zijn er 300, 25 °/e vaQ den petroleumprijs. Het totaal bedrag dat deze beide toeslagen aan de ge meentekas zullen kosten Is 1432 per maand of f 5184 per jaar. De vergadering waarvan wij een vol gende maal een uitvoerig verslag geven, werd na een vraag van den heer B. Timmermans omtrent het niet uitreiken van 't geld voor eereblijken aan de school, gesloten. By de gisteren gehouden periodieke verkiezing van vier leden der Kamer van Koophandel werden uitgebracht 109 stem men. Blaneo 2. Hiervan verkregen M. A. van Laon 76 stemmen. J. J. van Riel 90 A. H. van Schyndel 86 J. B. Timmermans Wz. 89 W. Eibers 31 g zoodat gekozen syu de aftredende leden de heeren M. A. van Leon, J. J. van Riel, A. H. van Schyudel en J. B. Timmermans Wz. Op den heer W. Brekelmans werden 3 •temmen, op den heer E. W. K lij berg 2 eu op de heeren J. van letsel, J. van Doo- ren en J. Quirijns elk 1 item uitgebracht. De minister van financiën maakt be kend, dat o. m. by deu Inspecteur der directe belastingen enz. te Waalwyk is ontvangen teu behoeve van rijkuschutkist onder letters X. te W. f 800, onder Y. te W. f 600, A. K. f 1000, N. N. te W. 374.10, N. N. te W. f 42, N. N. te W. f 30, N. N. te K. f 48, Y te W. f 400, H. te D. f 16, L. V. f 825, N. N. te D. f 34, Y. te W. f 400, B. te Z. f 300, alles voor te weinig betaalde bedrijfsbelasting. Sinds eenlgen tijd heeft de Lie dertafel ln studie «Columbus* groot dramatisch toonwerk ln 2 afdeellngen", van Zöllner. Om dit werk geheel tot zijn recht te kunnen brengen, zal de eerste winteruitvoering pas zijn op Zondag 12 Januari a.s. Als solisten zijn daarvoor geëngageerd Mevrouw v. Houten-Sino, sopraan te Dordrecht eu de heer W. v. Son, tenor te 's Bosch. Tevens is de Vereenlglng er in geslaagd zich de medewerking te verzekeren van het strijkmuziek van het 16e Reg., onder leiding van den HoogEd. Gestr. Heer Kapitein Knoote, dat de orkestbe geleiding van het groote werk op zich genomen heeft. Genoeg dus om van een genotvollen muzikalen avond ver zekerd te zijn. De in ons vorig nummer gestelde vraag of van gemeentewege of van par ticuliere zijde de instelling van een spe- cialen nachtveiligheidsdienst niet der overweging waard was, mag thans diin- gerder worden herhaald. 't Is zoo een ondhoudbaren toestand. Hedennacht wederom een drietal dief stallen. Dieven hebben thans hun slag weten te slaan ln de stoomschoen- fabrlek van de firma Massuger en van Poppel In de St. Antoniusstraat. De dievea hebben eerst getracht door uitsnijding van een ruit toegang tot de fabriek te krijgen. Toen dit niet ging hebben ze gepoogd door openschuiving van een raam binnen te komen. Doch ook daarin faalde men en daarop zijn ze naar de machine kamer gegaan al waar ze door een tuimelraam toegang vonden. Vandaar ls men door de fabriek naar de pakkamer geloopen, alwaar eenlge pak ken zoolleer en twee zakken schoenen stonden. De dieven hebben de pakken losgemaakt en zeven banen ontvreemd benevens de twee zakken schoenen. Een pak voering schijnt men ook te hebben willen medenemen, doch toen bemerkt werd dat het voering was, heeft men het laten staan. Gelukkig zijn de dieven gestoord of wel niet goed op de hoogte ge weest, waat aan het magazijn dat gisteren pas nieuwen aanvoer kreeg, heeft men geen bezoek gebracht. De waarde van het gestoleae bedraagt bij de f 1000. Naar wij vernemen is de firma tegen Inbraak verzekerd. Door de politie ls aanstonds een on derzoek ingesteld. Gebleken is dat de dieven langs achter zijn verdwenen, al thans tot 4 achtereenvolgende welden waren indrukken van voetsporen zicht baar. Vandaar schijnt men langs de le Zeine verder te zijn vertrokken. Niet alleen de schoenfabrieken krijgen bezoek van ongegewensche gas ten, ook de particulieren worden bezocht. Zoo is bij G. V. op den Paralelweg met tobbe en al de wasch van twee weken gestolen. Bij v. d. B. is de Stationstraat heeft men ook de wasch ontvreemd. Gisteren zijn een paar militairen gearresteerd, die er hun werk van maakten koperen hulzen machtig te wor den en die te verkoopenkoper is ook heel wat waard tegenwoordig. Door de politie werden op ver schillende plaatsen ln verband met de dlstrlbutle-wet huiszoeking gedaan-en ook eenlge zaken in beslag genomen, doch niets van eenlge beteekenle. Zondag 1.1. had de aangekondigde competitiewedstrijd plaats tusschen Qaick Waalwyk en Neerlandia Tilburg. Qaick die voor de ruit iets in de meerderheid was, wiet dit in een doelpunt uft te drnkkeD. Na de rust werd Neerlandia tetaal inge sloten en wist Qaick nog 8 maal te doel punten, zoodat de wedatrjjd in een schit terende 90 overwioning veor Quick eic- digde. Het tweede elftal van Qaick speelde te Kaatsheuvel haar eersten competitiewed strijd tegen Wilhelsaina en wist hier een 1—0 overwinning te behaleu. Zondag 18 November om drie uur worden door den R.K. Onderwijzersbond salarismetingen belegd. Te 's Bosch zal in 't Concertgebouw spreekt de beer M. van Hout, burgemeester van Hel mond te Tilburg in Palace de heer Dr. Deckers te Eindhoven. Zaterdagavond zijn de Leergangen in de Bouwkundige vakken, ln de open bare school geopend. Onderricht wordt gegeven in het Schilderen, Metselen, Bankwerken en Timmeren. Verledene Zondag werd te 's Bosch de groote vergadering gehouden om de en- laugs door enkele jongelui onder aanvoering van Dr. J. v. Beurden gestichte vereeniging meer bekend te maken en uitbreiding te geven. De Vergadering werd geopend door, den Voorzitter van het voorloopig bestuur A. v. Mackelenberg 'a Bosch en vorvolgeni geleid door den Voorzitter der Hanze ia het Bisdom. Dr. J. van Beurden hield ali altijd eene interessante rede over de toe komstige taak der jonge Middenstanders op godsdienstig, zedelijk - sociaal economisch—, sociaal politiek terrein. Algemeene ontwik keling en meer kennis van bovengenoemd terrein is het groote doe), om daardoor ome jonge mannen op te voeden voor Kerk Maatschappij en de Middenstandsvereeni. gingen. ffOnse jonge Middenstand" zal bestaan uit ongehuwde jongelui van 18—28 jaar. Zeer velen gaven zich direct op en aan- •tonds zal begonnen worden met het stichten van 9 kringen in de groote centra. De heeren M. A. van Loon enj. van Riel van Waalwijk, B. Polak en Jos. de Pont, van Tilburg, W. Verbunt en H. Verheijen van Dongen en M. L. Ro senberg van Amsterdam, hebben het initiatief genomen tot de oprichting van een Huiden- en Lederbeurs te Tilburg, als afdeellng van de vereeniging »Ds Nederlandsche Hulden- en Lederbeur- zenv, zooals wij reeds mededeelden. Maandag werd de vereenlglng defini tief geconstitueerd en het bestuur ge kozen uit bovenstaande leden. Als afgevaardigden voor de Ned. Hul den- en Lederbeurzen werden gekozen de heeren Jan van Riel te Waalwijk en W. Verbunt te Dongen. BAARDWIJK. Maandagavond had ia het Bondsgebouw eene bijeenkomst plaats, waarin als spreker optrad de heer van Eggelen te Heusden met het onderwerp «Evenredige Vertegenwoor diging*. Bijna 2 uur lang wist de heer van Eggelen zijn gehoor te boeien en ook te overtuigen, want staande de ver gadering werd besloten tot oprichting van een R. K. Klesvereeniging. Gisterennacht ls bij P. v. H. een tobbe met de wasch uit de schuur ge stolen. EL8HOUT. Zondag 1.1. gef de Baard- wijksche Tooneelvereeniging eene operetts- uitvoering by den heer Rooymans alhier. De zaal waa overvol en men amnaeerde zich zeer goed. Het was dan ook prachtig spel dat er gegeven werd, die ten volle den goeden naam die er van deze fereeniging uitgaat bevestigde. We hopen nog menig maal van kan gezelschap te kunnen ge nieten. DRUNEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd Drnnen bezooht door kop pensnellers. Bij den bakker E., en den tuinier v. H., werden dien nacht, bij ieder een zestal kippen gestolen. De koppensnel lere ontdeden de kippen van hnn kop, lie ten deze koppen netjes achter in het hok, maar het overige van de kip namen ze laten is of zyn de koppensneller(s), laat one hopen naar de binnenlanden van Borneo teruggekeerd. - Met ingang van 16 Nov. a.s. is al hier benoemd tot postbode de heer W, Verhagen. Gedurende veracheidene jaren reeds als hulpbesteller werkzaam geweest, hebben wy den yvevigen en gedienstige be ambte leeren kennen en hoogachten en bieden hem heden onze hartelijke gelnk- weisohen. Ter verbetering zij gemeld dat in 't vervolg alleen op Woensdag om 10 nur v.m. de veiling gehouden wordt en niet op Donderdag zeoals in 't vorig blad ls gemeld, De pryi der pastinaken hoeft alle ver wachting overtroffen, reeds ia f 114,P" 1000 Kg. besteed. De stoofperen 11—12'/i cent. De zoete appels 12 ct., de zure ap pels tet 29 c. per kilo, (uitgezonderd het kroet.) BESOIJEN. Wie gedacht heeft dat B. W. B. II van N. O. A. D. III zon ver liezen, heeft zich leelyk vergist. Het is j.l, Zondag gebleken dat R. W. B. over goede reserve-ipelera beschikt en onze voetbalver- eeniging een goede toekomst belooft. Be wedstrijd is een ieder die op het veld aan wezig waa meegevallen, een kwartier di het begin maakt de rechtabuiten met een mooi schot voor R. W. B. en doelpunt, rust gaat in met 1—0 voor R. W. B. II, na de rast wogen beide partyen goed legen elkaar op, het was echter duidelijk merk baar, dat de Tilburgers, welke veel grooter en meer geroutineerd waren"eenig overwicht kregen, opvallend was, het vele en goede kopwerk van de R. W. B's; kort voor het einde maakte Tilbnrg een tegenpant, zoo dat de eerste compitie-weditryd voor het reserve III eindigde in een gelyk spel van 1—1. Hedenmorgen ongeveer half negen ontstond brand in de touwenj van den heer Verwlel. In een oogenbUk stond het gebouw in lichtelaaie. Gelukkig was spoedig hulp van mili tairen bij de hand en was de brandspuit ln een ommezien ter plaatse, zoodat de vastaangebouwde looierij gespaard kon blijven. Ongeveer 10 uur was mei den brand meester. Assurantie dekt de schade. Naar wij vernemen is door het bestuur van de R. K- Klesvereeniging ultgenoodlgd om te komen spreken over Evenredige Vertegenwoordiging de heer Vesters, hoofdredacteur van het Huls gezin. SPRANIf. De Geref. Jengel. Vereen. fTimotheüs" hoopt Donderdag 16 Novem ber haar 18e jaarvergadering te houden. Vooraf zal er een openbare vergadering moe, Zonder Kan naamkaartje achter t«

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2