Tweede Blad. Het geheim. BINNENLAND, Provinciaal Nieuws FEUILLETON. De Oorlog. NUMMER 92. ZONDAG 18 NOVEMBER 1917 40e JasrganR. STOCKHOLM, 15 Nov. gens de laatste berichten schijnen He Bolsiewlki te Petrograd de ove Vol- toch de Bolsjewlki te Petrograd de overwln- oiog te hebben behaald. Een telegram uit Haparanda meldt, dat Moerawieff chef van het verdedlgingsgebled van Petro grad, een manifest verspreidde, melden de dat de stad zich niet bij Kerenski heeft aangesloten. Dit zou slechts een door Kerenski uitgestrooide leugen zijn. De troepen van het vrije Russische volk hebben Gastjlna alleen ontruimd om on- noodig bloedvergieten te voorkomen en een geschikte stelling in te nemen bui ten Petrograd. Het manifest meldt nog, dat bet te Petrograd rustig Is, dat de kruisers Au rora en Sarja Swoboda het opleidings schip Afrika en 6 torpedobooten van de Oostzee-vloot zijn aangekomen en anke ren voor de Nicolaasbrug, zoodat zij de gansche stad kunnen bestrijken. Finsche bladen zeggen, dat Kerenski de neder laag leed. Volgens de >Djelo Marodna» zijn de Kozakken In Kieft meester. Een telegram uit Haparanda zegt, dat Kaiedln reeds nabij Charkoff staat en het Donsche mijngebled in staat van be leg verklaarde. Dinsdag zouden in Mos kou ruim 2000 dooden zijn gevallen. Ook zou daar een coalitie-ministerie zijn ge vormd uit alle socialistische partijen, maar betrouwbare berichten ontbreken te eenemale, daar het telegrafisch ver keer met Petrograd nog niet hersteld ls. BERLIJN, 15 Nov. Wolff vestigt de aandacht op de economische voordeden voor de Midden-Staten van de verove ring der provincies Udlne en Belluno. Udine heeft een belangrijke veeteelt. In vredestijd telde men daar 200.000 run deren, meer dan 60.000 varkens en on geveer 50.000 schapen, alsmede veel paarden en ezels. Udlne alleen produ ceert bijna 125.000 ton maïs. De pro vincie Belluno heeft een rijke wijnoogst en groote Alpen veeteelt. Voor eenige jaren telde men hier 70.000 ruuderen en 20.000 geiten. Voorts bezitten beide pro vincies een uitgebreide textiel- en zijde- tndustrle. Belluno heeft een belangrijke leer- hout- en washandel en groote ertslagen o.a. van koper. Van de oorlogsterreinen geen bij zonder nieuws. Op het Plateau van de Zeven Gemeenten en iets Zuidelijker aan weerszijden van het Brenta-dal zetten de centralen hun opmarsch langzaam voort; zij stuiten blijkbaar nog steeds op ver woedentegenstand der Italianen, die door hen op de nu ingenomen posities zoo lang geboden worden zal tot de meer achterwaartsche verdedlgings-stelilngen gereed zullen zijn, hetzij achter de Brenta, of achter de Etsch. Want blijvend zullen de Italianen op de Piave-stelling, zocals zij steeds meer in de flank bedreigd wordt, geen stand kunnen houden. In Palestina zet generaal Allenby nog altijd zijn opmarsch voort. De macht der Turken brokkelt meer en meer af; het zal ook wel niet lang duren, of de En- gdsche troepen rukken Jeruzalem bin nen. In Frankrijk heeft Clemenceau, de oude ijzervreter, een ministerie samen gesteld. In Engeland is 't ook al zoo lekker niet. Lloyd George heeft in Parijs een redevoering gehouden over de samen stelling van den oppersten raad. Hij heeft daar geen blad voor den mond genomen, wat hij trouwens nooit pleegt te doen. Hij wees er op dat als de En- gelschen een dorp nemen, een kilometer vooruitkomen, een paar duizend men- schen gevangen nemen, ze een keel op zetten of de heele wereld genomen was. Wat zouden we wel aanvangen als we gelijk de Duitschers in Italië in een paar weken tijd 300.000 man, 2300 kanonnen enz. namen. In dien geest ging het voort en daarover heeft men in 't Engelsche Lagerhuis harde noten gekraakt. George heeft zich al zooveel mogelijk verant woord en a.s. Dinsdag zal 't spel verder gezet worden. De Regeering te Washington heeft onderhandelingen gevoerd met die van Japan en der noordelijke Europeesche neutralen, waaronder ook Nederland, over de verschaffing van scheeprulmte in ruil voor levensmiddelen, welke alleen de Vereenlgde Staten kunnen leveren. Deze onderhandelingen hebben nu bijna hun beslag gekregen en zullen Amerika de beschikking geven over pl.m. 400.000 ton scheepsrutmtc. Japan krijgt daarvoor staal !n ruil, tegen een prijs, die nader overeen gekomen zal worden. De Nederlandsche schepen, die ter beschikking gesteld worden, zullen ver moedelijk Argentijnscbe en Australische tarwe en Java-suiker naar Amerika ver voeren, maar eventueel zal de geheele Nederlandsche vloot gebruikt worden, om voorraden naar Amerika te brengen i vrachten van daar naar Nederland- Wij krijgen daarvoor leveasmiddelen, waarvan de te verstrekken hoeveelheid later zal worden vastgesteld, voldoende voor ons noodzakelijk levensonderhoud, te berekenen op dea grondslag van sta tistieken over den vroegexen uitvoer uit de Vereenlgde Staten. Maar veevoeder krijgen wij niet, zoolang wij nog zuivel producten uitvoeren naar Dultschland en onze Regeering blijft weigeren, te dien opzichte verzekeringen te geven. Men verwacht, dat aan de thans nog in Amerika liggende Nederlandsche sche pen nu wel spoedig verlof zal worden gegeven, om te bunkeren, zoodra zij kolen kunnen krijgen. Bij de regeering is echter, naar een officieele mededeeling, van bovenstaande niets, bekend. Waalwijk, 17 Nov. 1917. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot reserve-tweede luitenant der infante rie bij hun tegenwoordig korps de vaan drigs M. F. Smits 9e R. I., E. Kuijt 9e R. I., J. Spier 9e R- I., I- Aptroot, 20e R. I., A. W. Geerie, 20e R. I., J. H. Chrlstoffel 16e R. I., H. Rhebergen, 18e R. I., G. Olie 20e R. I., J. Prent 18e R. IJ. Akkerman 9e R. I., J. J. A. Polman, 16e R. I., W. A. M. Ho- denpijl 16e R. I., J. M. Caviet 7e R. L, C. van Baaien 7e R. I., J. G. Kooper- berg, 7e R. I., M J. Baden, 16e R. 1 J. J. H. van Waelsden 7e R. I., J. P. Stolp 7e R. I. 1 Januari a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de Kamer van Koophan del en Fabrieken in onze gemeente werd opgericht. Op dienzelfden datum zal de tegenwoordige voorzitter, de heer J B. Timmermans Wz. tevens den dag her denken dat hij onafgebroken vanaf de stichting, dus 40 jaren lid en tevens voorzitter van deze corporatie 19 geweest. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling der Kamer haren jubileerenden voorzitter dien dag een huldeblijk aan te bieden. Met Nieuwjaar a.s. zal ook ons blad 40 jaren hebben bestaan. Er moge in vele plaatsen malaise heerschen in de bouwvakken, niet zoo In onze gemeente. Daar ziet men bouwen en verbouwen zooals zelden te voren. We noemen de lederfabriek >de Amstel', de lederfabriek der firma Delhaye, de lederfabriek »de Kroon' e. m. a. Spe ciaal echter willen wc even de aandacht vragen voor den gemeentelijken woning bouw, waaraan met koortsachtigen ijver wordt doorgewerkt. In de Mr. v. Cooth- straat ls een blok van vier ambtenaars woningen en In de St. Autoniusstraat zijn twee blokken van vier arbeiders woningen reeds onder de kap en met voldoening kunnen we zeggen, dat elk genre naar verhouding van den prijs er uitstekend uitziet. Ze maken alle een aangename, vroolijke Indruk. De in richting is met zorg overwogen en ook de geveltjes zijn met smaak ontworpen Hierop kan de bouwcommissie, maar op de eerste plaats de ontwerper, met vol doening neerzien. Zoover we thans reeds kuDnen beoordeelcn, kan geconstateerd dat deze eerste proeven geslaagd zijn, vooral ook wat de voortvarendheid bij 't bouweu betreft. Gelukkig dat de ge meente-architect tijdig de hand heeft gelegd op de noodige bouwmaterialen en dat men in de beide dagelijksche opzich ters blijkbaar eene goede keuze gedaan heeft, want het komt er voor onze ge meente, waar zoo dringend behoefte is aan woningen, op aan, snel en toch goed te bouwen. Honderden toch wachten op een geschikte woning, wat ook blijkt uit 't feit dat fabrikanten meer en meer overgaan tot het koopen van hulzen, om daarin hun personeel woning te ver schaffen, waarvoor weer anderen plaats moeten maken. Daarom mag het besluit van den gemeenteraad, de activiteit der bouwcommissie geprezen worden, welke laatste tevens zorg droeg voor practlsche, naast aardige woningen. Moge men met kracht op den ingeslagen weg voortgaan 1 Zooals blijkt uit achterstaande ad vertentie, zal de lieer H. Kolsteren-La- garde hedenavond, naast z'n tegenwoor- digen winkel, een nieuw sigarenmagazijn openen. We hebben er een kijkje geno men en we mogen zeggen, dat het er allerkeurigst uitziet. Een prachtige groote vitrine geeft gelegenheid voor een mooie en ruime etalage, waar keur van sigaren smaakvol geëtaleerd zijn. De inwendige inrichting mag er in elk opzicht zijn. Langs de beide volle muren mooie groote kasten, met flinke glazen schuif deuren, wat een zeer goede, maar tevens practische berging geeft, omdat 't tege lijkertijd een voortdurende etalage is. Over de geheele lengte der toonbank een glazen kast voor den gewonen ver koop. 't Geheel is verder gemoderni seerd. de muren met aardige lambri- zeering, deuren met geslepen glas, het geheel in een mooie tint geverfd, kortom alles ziet er heusch smaakvol uit. 't Is een mooi magazijn, goede en groote verscheidenheid van prima sigaren en sigaretten, enz., wat wil men meer om succes te hebben. Wij wenschen dit den ondernemer dan ook gaarne toe. Wij ontvingen voor visitekaartjes, adreskaarten enz. eenige series prachtige nieuwe letters. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Naar aanleiding van de hieromtrent loopende geruchten en de diverse be lichten in onderscheidene bladen, zal op de dezer dagen te houden Algemeene vergadering van den Ned. Bond van Vereeaigingen van Lederhande'aren door de Afdeellng Noord-Brabant van dezen Bond een voorstel worden ingediend, waarbij de Ned. Bond wordt ultgenoo- dlgd direct de noodige aandacht aan dit onderwerp te wijden en zoo moge lijk eenige opheldering te dezer zake te verkrijgen. Naar men verneemt zijn in verband met bovengenoemde prijzen wel reeds door betrokken autoriteiten ge hoord schoenfabrikanten en lederfabri kanten, doch van eenige samenspreking met een lederhandelaar nog minder met de Nrd. -Brabansch handelaar, die toch zeker het sterkst er bij geïnteres seerd ishoorde men, helaas, niets. A.s. Maandag, Dinsdag en Woens dag zal in de parochiekerk van St. Jan voor alle R. K. militairen in het kanton- nement Waalwijk een triduum gehouden worden, gegeven door een pater redemp torist, welk triduum Donderdagmorgen wordt besloten door een algemeene H. Communie. De R. K. Gildenbond biedt morgen leden en donateurs een aangename af wisseling aan. Dan zal zijn tooneelver- eeniging „Door vriendschap saam ver bonden" des avonds ten 6 uur eene uit voering geven. Het programma bevat de stukken: „In de Rechtszaal" en „Een van beide wegen", oorspronkelijk anti- alcoholisch drama in vier bedrijven. De goede naam die deze tooneelvereeniging heeft, zal vele leden aansporen van dezen gezelligen avond te gaan genieten. Mogelijk dat dezelfde uitvoering nog voor de militairen herhaald wordt. De militaire tooneelvereeniging Dezer dagen verkocht een militair aan een vrouw een deken, welke hij had gestolen. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt, zoowel tegen den steler als tegen de opkoopster. Alen zij voorzichtig met het opkoopen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn bij den heer L. in de Mr. van Coothstraat uit een hok in den tuin 2 vette konijnen gestolen. Morgen gaat de Waalwijksche R. K. V. V. Quick naar 's Bosch om al daar een competitiewedstrijd te spelen tegen Quick B. Daar Waalwijk 3 harer beste krachten moet missen, verwachten we dan ook wel een flinke nederlaag voor haar. De Tilburgsche huiden- en leder- beurs, waarvan we 11. Zaterdag het be stuur mededeelden, telt tot nu toe 46 leden. Zondag a.s. zal in het Philips Sportpark te Eindhoven gespeeld worden de aangekondigde voetbalwedstrijd „Hol- land-België" (Militair) tusschen Velocitas uit Breda en het elftal der Belg. geïn terneerden uit Harderwijk. De elftallen voor dezen wedstrijd zien er als volgt uit Velocitas. Steenhauser Ceuvel - Buijsen Boogh - Timmermans - Linck v. Doorn - Stenger - v. d. Berg v: Heem stede - Mollinger - Leijsius. De Wit - De Coninck - Joris - Gürtz Nauwelaers Delguste - De Vocht - Stas Sporen - v. Wassenhoven v. Beveren. Belg. geïnterneerden. Scheidsrechter H. J. Willing, Rotterdam. Naar de N. T. C. verneemt, heeft burgemeester mr. dr. Vonk de Both aan den fabrlkantenbond een defiuitief voor stel inzake de uitsluiting gedaan. Het voorstel moet zeer aannemelijk zijn en, als het blad goed is ingelicht, moeten de fabrikanten niet ongeneigd zijn, de zaak welwillend in ernstige over weging te nemen. BESOIJEN. Zondag- en Donderdagavond 1.1. werd voor de leden en genoodigden in het Paironaatsgebouw door de meines van het Patronaat eene uitvoering gegeven, welke in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heetvn. Opgevoerd werd het mooie drama m zes bedrijven O. L. Vrouw vau het Woud. De avond werd geopend door een -ioor dat een welkomst-lied ten gehoora bracht. Aan alles viel te merken, dat degelijk was gerepeteeid en de Eerw. Zuster haar zange ressen aan ^het houtje* heeft. O. L. Vrouw van ketWoud werd onberispe lijk gespeeld. Alle actrices zoowel de hertogin als de hofdames en de nederige Ermita, die. reeds op zoo'u jeugdigen leeftijd, het brood „Mobilia" van 2-1-16 R. I. zal met me- Jf dewerking van het mooie strijkje weder-1 ondersten jongere zusjes en broertjes om een uitvoering geven in Musis Sa crum op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 No vember. Thans worden opgevoerd „De Leugen-baron" en „Wie zal hem hebben", terwijl de heer P. v. d. Pol zijne mede werking als komiek wederom verleent. De uitvoeringen zijn ook voor burgers toegankelijk en zullen zeer zeker evenals de vorige keer heel veel publiek trekken. Naar men ons -mededeelt is op het verzoek der Nederlandsche Vereeni- ging van fabrieksarbeiders, om heden avond ten 7 uur in 't café van den heer D. v. d. Zaken te Besoijen eene openbare vergadering te houden, door den com mandant der IVe divisie afwijzend be schikt. De vergadering gaat dus niet door. moest verdienen, waren onverbeterlijk in haar rol. Vooral in de twee laatste bedrijven wisten de jeugdige actrices met zoo'n gevoel te spelen,dat aan menig toeschouwer een traantje uit het oog ontwelde. Het daverend applau', dat na ieder be drijf door de zsal weerklonk, was voorzeker wel het beste bewys dat het gepresteerde op hoogen prys werd gesteld. Vermelden wij nog dat het decor en costuums eenig mooi waren en dat Ier af-. wiBseliog tusschen de bedrijven doo? een der dame9 eenige mooie solo's werden gezongen, dan ziet men dat men heeft genoten van een waar en rein kunstgenot. Een woord van dank mag, naast alle actrice's, zeker niet ontbonden worden san Van »DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 42) XXXVII. MURIEL'S ANTWOORD. Ik ken hem al 1 riep de weduwe, op den drempel der deur stoande. ik ken hem maar al te go?d en cal hem niet vergeten 1 Dat 's waar, z*i Shore, die aioh in cgn moeilijke positie, waarin by verkeerde, «oo goed mogelijk trachtte te redden, ik bob al eens een zaskja voor mevrouw behandeld. Morgen aal ik took niet nalaten naar Hall te gaan om my te overtuigen, dat allea regol matig toegaat. ~- Gy Er lag een wereld van verachting iD dat woord. Maar gelukkig voor Shore, wiens re putatie tegenover Muriel en Cirtsrbilt aeker aoa geschaad zyn door mededeeliogen omtrent de zaak, die Shore voor haar bad behandeld, aei «e niels meer en verliet het vertrek. stem van den millionnsir bisld de vrouw echter nog even terug. Vergeet vooral niet onwserlegbaar uw rechten op het becit van de diamanten te bi- w ij sen. Daarvoor sal ik de wet zelf meebrengen, loidde het snibbige antwoord. Myn echtgenoot heeft geen testament gemaakt en ik zal mijn huwelykaaote meebrengen, Dit sal u wel vol doende zyn. Misschien..... zei Carterbili. Een wenk van Shore deed hem niet verder gaan en bij wees met a'o hand naar buiten, tan bewyze, dot zij nu wel kon gaan. Een oogenblik later volgde baar de beide politiebeambten en Shore oordeoldo, dat hij nu ook wel kon gaan, xoodat weldra Mnrid en de millionnair alleen bleven. Ook het meisje begon nu vlachtig toebe reidselen te maken ons zoo spoedig mogelijk de plek ta ontvlieden, waar aij zooveel leed had uitgestaan. Hij hield haar ceh er Bochtjes van die bezigheid terug en fluisterde Muriel, ga nu ri.t van mvj weg. We «ijn too lang gesoh»irien geweest. Ik ben soo ge lukkig u nn weer terug te «ien. Ik waet welk offer ge mij gebracht hebt door uw vertrek van Hall ik weet, dat ge weggegaan zyt om mij te redden, toen gü my schuldig wiandot. Het was geen offer, flaittarde Muriel, het hoofd op zijn schouder leggeod. O ja zeker. We hebben niet naar den uitslag te kijken, maar naar bet doel- Gij dacht, dat ik misdadig was, dus moest ik u afschuw inboezemen en ni9ttemia bebt ge niet geaarzeld u voor my op te offeren. Nq weet ge echter, dat ik evsn onschuldig ben als gij het zyt. Maar ge weet nog niet wat do oor ZBQtk is geweest van het misverstand Ik zal u alleo vertellen, want er mag tus schen ons geen sohaduw rijn. Voor het oogen blik heb ik niets anders tn wggen dan: heb vertrouwen in mij 1 Moriel, kunt ge dat, nu ook Zij antwoordde nist, maar emitrengeide fijn hals en vleide haar hoofd tegen zyn borst auD. Gelooft ge niet. vervolgd* hy, dat we nu genoeg gel°den hebben Gelooft ge niet, dat w» het recht hebben gelnkkig te zyn... samen Antwoord mij, Muriel, uw stilzwygen maakt mij ongelukkig. Het tagendcel was waar, want het kloppen van Muriel's hart i-igen bet zijne zei genoeg. Hij begreep dat het pleit reeds lang gewon nen was, maar tooh wild9 hy dat se ant - woordde. Den tijd, die wy samen op Hall cijn ge weest, vervolgde by, raadde ik, dat gij de eenige wnert, die my belang inboezemde en voor wie ik eon in iger gevoel koesterde dsn ik ooit voor oen vrouw gevoeld had. Gij aijt maar enkele dagen by my geweeBt, Muriel ik vraag u altijd by mij te blyven. We tul len elkander nooit meer verlateD. Wilt ge mjjn vrouwtje worden, Mariel Weer wachtte hy op haar antwoord, maar ze z*i niets en bleef met haar hoofdje tegen ■yn borst geleund. - M'n lieveling, hernam nij zachtjes, ik Bmeek u, antwoord my. Nog zei Muriel riets, maar toch gaf zy antwoord, want zij hief het hoofd op en hun lippen ontmoetten elkaar in een iDnigen kus. XXXVIII HET TESTAMENT. Zy keerden met den laaUteu trein naar Perdon terug en Muriel huurde ia bet dorp een poar kamers om er te wonen tot den dag von haar huwelyk. Dat zou niet lang zyn. want de millionnair had de bezwaren ia verband met höt 07erly den van haar vader spoedig weggepraat door de bewering, dat zy riet onbeschermd mocht blyven als jong meisje en dst zy foitelyk op het oogenblik geen tnuis had. En het was on- mogelyk terug te keeren in oet ouderlijk bon, om te vertoeven in de oDiaiddelyke nabyhfid van haar stiefmoeder. Den volgenden morgen vroegtijdig reeds bevond Muüil rich op Hall, waar Shore dien noebt ook vertoefd had. Da detective had zyn tante, de tcioiersvrouw, al het geheimzinnige, dat Murisl en den ..iadringar" omhulde, door uitvoerige mededeelingen opgeheven. Da vrouw was daardoor, in plaats vau onbeschoft en aanmat gend, plotseling kraipend beleefd ge worden tegeaover haar meester. Maar Cnrterbilt was niet vsn plan zich daardoor te laten vermurwen on was vast beslotea, zoodra by gelegenheid had om nieuw personeel aan te schaffen, den tuinman en diens vrouw hun congé te gever. Want ay a voornemen was, een aanzienlyk getal bvdienden. vrouwelijke en mannelyke aan te nemen, in overeenstemming met zyn stand in de maat schappij, maar hy nam zich voor het perso neel met de uiterste zorg te kiescD. E»n van zyn eerst» daden waB, toen by op Hall terugkeerde, officieel nit den doode te herryzon. Aan de bekende nieuwsagentschap pen en groote bladen zond hy een door ge tuigen mede onderteekend communiqué, waarin hy zoo kort mogelyk da gebeurtenissen mee deelde, dia aanleiding hadden gegeven tot htt bericht van syn dood. Reeds den volgenden dag vermeldden alle bladen uiWeerig van nüe opstonding van een millionnair". «Gedsoute- verwiasf lng van sen mil ionnair" endergelyke pakkende opsohnftan of hoofdjes. Zoo was spoedig heel Londen en heel Eu geland op de hoogte van Carterbilt'a her ni'uwd bestaan. Om twaalf nur 's miidags precies, over- schreed mevrouw de weduwe Moinwaning den drempel van Ball. Op bevel van Carterbilt werd zy uoar de bibliotbsek gebraehf. waar. cp de groote tafel bet beruohte valies mit juweelen was neergezet. Ik geloof, sci Shore, dat hot het beste ia, my de leidiog van de beele zaak over te laten. Ik zal dat varkentje wol eens wasscben. De deteotieve had pas den inbond van het voliis nog eene vergeleken met de offiaieel ge publiceerde lyst, om zicö te verzekeren, dat alles compleet'was NLto ontbrak er aan; by bad zelfB meer gevonden, dan waarvan in het politie-rapport sprake waa. Carterbilt vond bet uitstekend, dat Shore de zaak masr behandelde, want hy gevoelde weinig roepiog mot dis vrouw, Oii hem hoogst antipathiek was, opnieuw een dispuut te hebben. De weduwe werd binnen gelaten en bhore sprak baar onmiddelyk toe op een (amdlijken koelen toon. Gaat u zit tui, mevrouw. Dank u, antwoordde de vrouw met een giftigen blik op Suore, ik kan wel blyven Zooals u wilt. Ik heb den inhoud van het valies met de opgaaf vergeleken, alles is er en ik vermoed, dat u de juweelen optnoht. Ik eiioh ze op en, omdat gy politieman xQt, iv het nw plioht to waken, dut er niets •au mankeert, anders... (Slot volgt.) de Eerw. Zuster onder wiens leiding alles is ingestudeerd. Liten wij hopen, dat het Patronaat ons neg meermalen van deze hoogst aangename avonden mag geven en ook dat het Patro naat in groei en bloei mag toenemen in het jftlang van onze gemeente, in hel waar achtig en werkelyk belang van de aan staande huismoeders. Morgen Zondag wordt nog eenmaal de uitvoering herhaald. Alle d&meB hebben dan legen 25 ceöt toegaDg. Wij twijfelen niet, of morgenavond zal het gezellige PatroDaatr- zaaltje te klein zijn om alle bezoekers te bevatten. BESOIJEN. R. W. B. I speelt atji Zondag 18 Nov. haar 3e competlti wedstrijd voor dé 1ste klas, tegen L. V. V. II uit den Bosch. Indien het wee* wat medewerkt, zullen we waarschijnlijk een spannende wedstrijd te zien krijgen. De Bosschenaren, die aan het hoofd van de ranglijst staan, om hun raooien voor sprong te behouden, R. W. B. daaren tegen om te laten zleD dat zij ia de lste klas thuis behoort. Aanvang 2™- De lsta klas, waarbij onze Veij ging is ingedeeld, bestaat uit B.V.V. 's Bosch, B.F C. Boxtel, N.O.A.D. II Tilburg, SWIFT Breda, N.A.C. III Breda. SPRANG. A.s. Zondag desv.m.om 97a uur en des n.m. om 5'/a uur hoopt In de Geref. Kerk alhier op te tredtn Ds. C. Goote van Oud-Beierland. Tot ouderljng in de Ned. Herv.' Kerk alhier is in de plaats van den heer H. E. v. d. Leeden, gekozen de heer P. v. d. Hammen. ELSHOUT. Met de distributie van varkensvleesch zal het binnenkort gedaan zijn in deze gemeente. De slagers kon- cho van het Zuiden. •aSm iioie Qo I t a If'l.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 1