Provinciaal Nieuws. filWWg ÏÏIT zrasDii. Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Gloeilampenfabrieken, waar Z. K. H. ontvangen werd door den directeur A. F. Philips. Direct daarop werden de glas fabrieken in Pbllipsdorp bezichtigd, waar van de tweede fabriek juist dezen dag in werking kwam, Na bezichtiging van het nieuwe woning complex der N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken, ontworpen door den architect De Bazel, gebruikte de Prins de lunch ten huize van den Heer en Mevrouw A. F. Philips-de Jongh, waar de Philips' Harmonie Z. K. H. een serenade bracht. De verdere dag werd besteed aan de Padvinders-beweging en besloten met de installatie van de nieuwe padvinders in de concertzaal van de bioscoop, waar de nieuwe padvinders-film werd vertoond. Na afloop (te circa 10.30) vertrok de Prins met Baron S. van Tuyl van Heeze naar het kasteel Heeze. Ingekomen is een wetsontwerp tot onteigening van eigendommen in de ge meenten Oost-, West- en Middel-Beers, Oirschot, Best, Woensel, Vessem, Oerle, Zeelst en Strijp, noodig tot het verkrij gen van een schiet- en oefeningsterrein in Noord-Brabant. De betreffende gronden zijn in het algemeen bestemd om te dienen als oefeningsterrein voor alle wapens en in het bijzonder tot het houden van infan- terieschietoofenlngen en schietoefeningen der bereden artillerie eQ met aanspan- baar geschut en mitrailleurs. Wordt de beschikking over het terrein verkregen, dan kunnen de schietterreinen van de legerplaatsen bij Harskamp en Oldebroek worden ontlast. Een voordeel is verder de ligging meer nabij de garnizoenen in het zuidelijk gedeelte van het land. Het terrein is ongeveer 4000 H. A. groot. De kosten vau onteigening wor den globaal geraamd op f 555.000. Waalwijk, 21 November 1917. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Waalwijk de heer G. Scheltema, thans idem te Vianen. Met Ingang van 1 Januari a.s. is de heer J. Strooij alhier benoemd tot plaatsvervangend directeur en procuratie houder der nieuw op te richten Bijbank der Hanzebank te Bergenopzoom. Als zijn opvolger alhier is aangewezen de heer W. C. van Pinxteren, sedert 1 April kassier aan de Centrale Bank in den Bosch. Als bewijs dat de Hanzebank alhier steeds in bloei toeneemt, deelt men ons mede dat het bestuur besloten heeft het Correspondentschap met 1 Januari a.s. om te zetten in een Bijbank, waaronder dan de omliggende correspondentschap pen ressorteeren. De uitvoering II. Zondag in 't Bondsgebouw gegeven voor leden en donateurs door de tooneelvereeniging van den Gildenbond >Door vriendschap saam verbonden*, mag in elk opzicht geslaagd heeten. De zaal was tjokvol en de uitvoering liep uitstekend van stapel. Alle acteurs en vooral ook de jongere uitvoerders, speelden voortref felijk en bleken niet alleen hun rol goed te kennen, maar ook te begrijpen, zoo dat hun spel zeker, vlot en vol overtui ging was. Aan allen dient hiervoor een woord van lof gebracht, omdat zij door hun druk en goed repeteeren hun mede leden en huisgenooten zulk een aange name avond bezorgd hebben. A.s. Zaterdagavond zal dezelfde uit voering uitsluitend herhaald worden voor de militairen* die tegen laag entrée dan toegang hebben. Maandag en Dinsdag heeft het duo Joe «n Nelly Krijnen een z.g. jubileams-ait- roering gegeven in *Maaii Sacrum" ter gelegenheid van zijn 15-jarige tooneel- loopbaan. Daar dat ire totaal onkundig waren van deze te geven uitvoeringen, hebben we er vooraf geen melding van kunnen maken. De uitvoeriag van Maandag waa goed, van Dinsdag minder bezocht. De lackapieren der aanwezigen werden meermalen hartelyk in beweging gebracht en er werden verachillende leuke en amusante uummera gegeven, terwyl weer andere minder in den amaak vielen. Voor de militairen geeft 't deze week nog al wat ontspanning. Behalve bovenstaande uitvoering krijgen ze a.s. Donderdag in 't Bondsgebouw een voor drachtavond van de R. K. Militaire Too neelvereeniging «Excelsior* en Vrijdag en Zaterdag een uitvoering van de too neelvereeniging «Mobilia* in Musis Sa crum, die een vorig maal zulk een groot succes hadden. Aan deze uitvoeringen zal bet ganstig bekende strijkje van ka pitein Knoote medewerken. - De Elora-Bioscoop alhier krijgt met de a.s. Kerstdagen de schitterende, door elkeen geroemde fllm fFransche Moeders" met Sarah Bernhard in den hoofdrol. Er schijnt in onze gemeente nogal liefhebberij te bestaan voor den militairen dienst, althans 4 jongelieden welke in het genot waren gesteld van onbepaald klein verlof, zijn deze week vrijwillig wederom in dienst teruggekeerd. Bij de inbraak met diefstal verleden week bij de firma Massnger en van Poppel gedaan, is een oud verroest hakbqltje gevonden. Pnrsoaea, welke een dusdanig htk- bijltje vermissen worden verzocht op bet bureau van politie daarvan aangifte te doen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij verscheidene inwoners van de St. Antoniusstraat getracht om in te breken. Vermoedelijk zijn de dieven ver jaagd door het geblaf van honden. Zondagavond heeft men blijkbaar wederom getracht in te breken in de stoomschoenenfabrlek van de fa. Gebr. de Graaff. Door het geblaf van den waakhond der fabriek zijn de eigenaars op onderzoek uitgegaan en zagen in de verte twee personen de plaat poetsen. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een tweetal vrouwen uit Tilburg, die alhier uit een militaire keuken, alwaar ze de aard appelen komen schillen, een partijtje aardappelen hebben ontvreemd. De Zondag te 's Bosch gespeelde competitiewedstrijd tusschen Quick B en Quick Waalwijk eindigde in een 20 overwinning voor Quick B. Door de firma W. Zijlmans te Hel mond wordt onder den naam «Eureka Zoolleder» een solled surrogaat ter ver vanging van speciaal zooileder in den handel gebracht. Het is een Nederlandsche uitvinding en het fabrikaat is na langdurig onder zoek en verbetering zoodanig, dat het zijn deugdzaamheid heeft bewezen wat betreft slijtagevermogen en alle andere eischen. Heeft de kleur van gewoon leder, is niet oplosbaar in water, noch aan hitte invloed onderhevig en is bovendien waterdicht. Door een buiten gewone versterking der buitenhuid is bereikt, dat de duurzaamheid van dit surrogaat, die van natuurleder overtreft, hetgeen door proefneming is gebleken. De prijs van dit leder, hetwelk aan vierkante platen van 2 vlerk. M. wordt gefabriceerd ter dikte van gewoon leder, is ongeveer slechts een derde van den prijs van natuurlijk leder. In dezen duren tijd mag deze uit vinding een ware uitkomst genoemd worden. In vier steden togelyk werden Zondag meetings gehouden van R. K. onderwijsers ter verkrijging vsn salarisherziening, n.l. te 's-Hertogenboich, Tilburg, Eindhaven en Nijmegen. Groot was overal ds opkomst der belang hebbenden. Ook vele autoriteiten gaven van hun belangstelling blyk. Te 's-Hertogenbosch sprak de heer M. van den Hout, burgemeester van Helmond en lid der Prov. Staten van Noord-Brabant; te Tilburg sprak de heer Dr. L. Dikkers, inspecteur der Boerenbondbaak te Eind hoven te Nijmegen voerde het woord de heer Jos. van Wel, wethouder te Helmond, terwijl te Eindhoven door den heer J. Win- termaas de rede werd uitgesproken. De verschillende sprekers zetten in den breede uiteen hoe sinds laBgen tijd de sala- rieering der onderwyzers niet iu evenredig heid is met hun positie. Het belang van het onderwijs brengt mede dat de onderwyzers zich geheel aau hunne taak moeten gsvsn en nist geplaagd door financieels zorgeD, f genoodzaakt zyo hunne inkomsten door allerlei bijwerk te vermeerdeien, tot schade natuurlijk van het onderwijs. De ge8chiedenis van de salarisactie in de laatste jaren werd nog breedvoerig bespro ken, waarbij de billijkheid der verhooging bepleit werd en een motie ii dien geest aangenomen. Gisteren-middag vergaderdei te Tilburg, de uitgeslotenen onder leiding van den voorzitter van St. Lambertus. den heer Nijkamp, over het bemidde lingsvoorstel van den burgemeester van Tilburg, welk voorstel luidtExcuus aan den Pabrikantenbond wegens de gedane partieele staking, 10*/o toeslag op het loon of kindertoeslag, drie vrije dagen per jaar met behoud van vol loon, na den abnormalen toestand zal eeie com missie uit belde partijen beslissen over den arbeidsduur en collectief contract. Na stemming werd het voorstel ver worpen met 2227 stemmen tegen 26 stemmen. De arbeidersorganisatie heeft voorge steld uitbetaling van loon voor drie R. K. feestdagen, voor drie verlofdagen bij gelegenheid van kermis, arbeidsduur 60 uren per week en Zaterdagnamiddag 1 uur einde werktijd, en loonsverhooging. De stijd duurt dus voort. De vergadering ging kalm uiteen. Wij ontvingen voor visitekaartjes, adreskaarten enz. eenige series prachtige nieuwe letters. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. BESOIJEN. De 3e competitiewedstrijd van R. W. B. tegen B. V. V. II, is al leen voor de rust geweest wat er van verwacht werd. B. V. V. is slechts met 10 man, R. W. B. is wederom compleet. Reeds spoedig na het begin zijn beide partijen in volle actie en krijgen we een spannenden strijd met R. W. B. iets in de meerderheid. De voorhoede vertoont een goed samenspel, de nieuwe voor- hoede-spelers kunnen elkaar reeds goed verstaai en vormen met de spelers een goed vijftal, dat iog al doelpunten kan maken. Rust gaat in met 2—0, 2 doel punten werden wegens buitenspel ver nietigd. Na de rust weer een sterke meer derheid van R. W. B,, al gauw is de stand 40 in ons voordeel. B. V. V. wordt geheel teruggedrongen, en het wordt alzoo een saaie vertooning. Wel doet B. V. V. nog een paar uitvallen en naderen dicht het R. W. B.-doel, doch daar staat de keeper kalm en ver werkt alles op de hem eigen bekende sollede manier, zooals we dat van hem gewoon zijn. Deze wedstrijd eindigde alzoo met een 4—0 overwinning voor Besoijen. Er was nog al veel belang stelling. SPRANG, Maandagavond werd bij den heer H., terwijl de bewoners eenlgen tijd afwezig waren, Ineebroken, een kist met kleeren waarin ook f 140 ontvreemd. Hedenmorgen werd de kist in een sloot nabij de woniDg terug gevonden. Maandagavond werd door de Chr. Knapenvereen. «Samuel* haar 4-jarig bestaan feestelijk herdacht. Nadat deze door haar leider, de heer C. Timmer mans, op gebruikelijke wijze was geopend, werden door de secretaris en penning meester verslag uitgebracht. Tot be stuursleden werden in de opengevallen vacatures gekozen M. in 't Veld secr., P. v. Vuuren penm. en C. Kuijsten bibl. Het meer opgewekte gedeelte werd door gebracht met het houden van voor drachten en samenspraken. Onderwijl een en ander geschiedde, werd men link getracteerd op verschillende versnape ringen. Donderdagavond jl. hield de Jonge!, vereen, op G. G. «Tlmotheus* haar 18e jaarvergadering. Deze vergadering, voor afgegaan door een openbare vergadering, waarbij als spreker optrad de heer H. Both met het onderwerp «Gewijde Tij den*, was tamelijk goed bezocht. Na een woord van inleiding, waarbij spr opmerkte dat ernstige tijden ernstige dingen hebben te zeggen, beantwoordde spr. de vraag wat wij onder «Gewijde Tijden* hebben te verstaan. Ten slotte stond spr. stil bij het we reldgebeuren van thans. Het overige van den avond werd op gezellige wijze doorgebracht en ging ieder voldaan huiswaarts. CAPELLE. Da. Koater alhier haeft voor de beroeping naar Gameren bedankt. Tot tijdelijk gemeentebode ii benoemc J. L. Waarts alhier. De klompendistribatie is in decs ge meente reeds in vollen gang. Spoedig wordt ook de sajet verwacht. - In den nac&t van Dinsdag ep Woens dag werd by P. Q alhier een party loot gestoleD. De politie stalt een onderzoek in. WASPIK. Gisteren vierde iu het klooster alhier de Eerw. Zuster Octavie haar 25-jarig cbil4 als kloosterzuster. Soear Octavie, die gedurende een kwarteeuw een zeer verdien stelijk lid ia geweest Tan hare congregatie, ocht vele blyken vaa hartelijke belang stelling ontvangen. Vooral hare ontelbare oud-leerlingen, die aan Sr, Oetavie hare jedrevenheid danken in het hanteeren van draad en naald, en atop- en breigereedechap, zullen de Eerw. jubilarea in dankbaarheid hebben herdacht. Reeds i66; den oorlog waren bier de plannen gereed voor do verbouwing van het R. K. gasthuis en klooster, doch door de benarde tydsomstaadigheden werd met de uitvoering nog ateeds gewacht, 't Gebrek aan rnimte in genoemde inrichtingen wordt na echter zoo nijpend, dat er ernstig wordt beraadslaagd van met den bouw toch maar te beginnen, Gisteren vond mej. A. de B. alhier haren knecht J. V. in het achterhuis ver hangen. De ongelukkige wat een brave, nette oude man, die een zeer geregeld leven leidde. Het is dan ook onbegrijpelijk hoe hy' tot deza wanhoopsdaad gekomen is. Wel leed hjj den laatston tijd af on toe aan zwaarmoedigheid, maar toch niet in die mate dat dit een zoo verschrikkelyk einde kon doen veronderstellen. A.s. Zondag geeft «V. en V.« een groot concert, waarop «Entre Nous* zal uitkomen met »'t Generaalsvrouwtje.* Zoowel de harmonie als de tooneelclub hebben voor deze ultvouring duchtig gerepeteerd, zoodat den bezoekers van de zaal a.s. Zondag een recht genoeglijke avond te wachten staat. Dezer dagen werden we ook hier vergast op zg. vlschvarkens, namelijk op vleesch van varkens, die hoöfdzakelijk met visch gemest zijn. Het vleesch van deze dieren heeft een sterken vischsmaak en is tamelijk ongenietbaar. De proef, welke de slagers ter wille van hunne beurs hiermee genomen hebben, is zeer slecht uitgevallen, daar het publiek dui delijk te kennen heeft gegeven van der gelijke proefnemingen ulet gediend te zijn. RAAMSDONK (Dorp). Het onder zoek van onzen ijverlgen politieagent inzake den inb aak en diefstal van sigaren op Zondag 11 November, heeft tot een gunstig resultaat geleld. Daders bleken te zijn eenige jeugdige belhamels van welke reeds een gevankelijk naar een verbeterhuis is overgebracht. R'VEER. Bij den heer J. P. van DongenTorsman werden dezer dagen een tiental kippen ontvreemd. Van de dader(s) geen spoor. VLIJMEN. Men meldt ons uit Vlijmen, dd. 17 Nov. Hedenmorgen ten 4 uur werden wij opgeschrikt door het luiden der brand klokken. De groote koek- en beschuit fabriek met cafc en harmoniezaal van den heer H. Daelmans stonden in volle vlam. De magazijnen waren geheel ge vuld met bloem. De vlammen verspreid den zich met groote snelheid en slechts weinig kon gered worden. Alles is tot den grond toe afgebrand. Spoedig sloe gen de vlammen over naar het belen dende hotel van de Kinderen van Falier, dat gedekt was met een rieten dak en maar drie meter van het brandende pand staat. Een woord van lof komt toe aan onze brandweer en niet minder aan onzen onvermoeiden brandmeester, den heer J. van Vlijmen, die het hotel nog wisten te behouden. Ook het optreden van de heeren Tb. de Vaan, J. Greven- broek, W. Kievits, H. Merkx, A. Oos- terwal, H. v. Valderen en Job. v. Hei- voort, die op het dak van het hotel klommen en dit nat hielden, verdiende alle hulde. Van hetgeen er uit genoemd hotel in veiligheid werd gebracht, geraakte het een en ander «zoek*, wat in zulke om standigheden zeker te betreuren is. De oorzaak van den brand is onbekend. Kaatsheuvel, 21 Nov. 1917. Het Kruisverbond hield Zondag avond 'n groote algemeene vergadering met uitvoering. Na opening door den voorzitter en voorlezing der notulen, hield de Eerw. adviseur 'n kleine toe spraak naar aanleiding van eenige ge zongen coupletten, waarna de opvoering plaats had van het groote drama in vier bedrijven „De vergelding" door de on- derafdeeling van 't Kruisverbond „Sem per Virens". Twee uren lang wist „Semper Virens" de zaal die meer dan overbezet was te boeien. Moesten we critiek| gaan voeren, zoo konden we wel iets vinden dat verandering of ver betering behoefde, maar de indruk die de tooneelclub in de zaal achterliet was uitstekend. De jongens van 't Kruisver bond durven iets aan te pakken en zijn niet bang van 'n beetje studie. Laat ze op den ingeslagen weg voortgaan. Nog steeds blijven zich gevallen van roodvonk voordoen. Momenteel zijn weer een vijftal huisgezinnen met de gevreesde kinderziekte besmet. De firma v. Boxtel-Wagemakers gaat hare schoenfabriek aanmerkelijk uitbreiden. Deze week hebben alle huisgezin nen brandstof kunnen bekomen aan de gasfabriek. Ditmaal zijn cokes verstrekt, wijl de steenkool nog niet aanwezig was. Dezer dagen arriveert echter een heele schuit met steenkool, welke 'n volgende keer zal worden verstrekt. Heusden, 20 Nov. 1917. De heer J. Zweers, waarnemend Directeur van de Gasfabriek alhier, komt voor als No. 1 op de voordracht voor Directeur der gemeentelijke gasfabriek te Monnikendam. De tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" hoopt a.i. Zondag een uit voering te geven in het R.K. Patronaats gebouw. Opgevoerd worden een drama en een blijspel. Te Sittard heeft een brutale inbraak met geweldpleging plaats gehad. Op de Oade Markt weont de tachtigja- rige j off rouw Gansewinkel, die er een siga renwinkel op na hoodt. Maandagavond ca. vijf uur terwijl't reeds donker was, kwam er 'n man in den winkel i sigaren te koopen, hij was vergezeld van een anderen man, die op handen en voeten jlangs de toonbank kroop eu lich naar achteren begaf en de trap opileop. Het oade mensch meende, dat de man ver- geveld wat van een kind en sloeg daarop verder geen acht. Nadat de eerste man lich verwijderd had, kwam eenige oogenblikken later de tweede de trappen af, onder den arm een kistje drageade. Hij was gemaskerd, wierp de oude vronw, die hem den weg wilde versperren omver en rende de straat op. By onderzoek bleek, dat koffers an kasten loven geforceerd waren an dat er ongeveer 1500 aan contanten was ontvreemd. Het inooht naar de ^Tel" meldt den met liet onderzoek belasten wachtmeester Smol der der marechaussee na een goed geleid ondersoek geinkken, na eenige oren reeds een der medeplichtigen te arrcateeren, terwijl de naam van den dader bekend is en hy das zyn straf niet aal ontgaan. Maandagmorgen vervoegde zich de 18-jarige bediende van de fa Spejrer Brothers, Keizersgracht 741, Amsterdam, aan het bijkantoor der postorijen aan den Amstel. Hij had een portefeuille bij zich, waarin eenige cheques geëndosseerd op de Rotterdamsche Bank, ter waarde van f 30.000. De bediende had de porte- euillc even laten liggen om naar zijn fiets, welke buiten stond, te kijkent0e hij terugkwam was de portefeuille dwenen. De bediende had de tegenwoordlghe; van geest de Rotterdamsche Bank het geval in kennis te stellen en doende te zorgen, dat de wissels B|* werden uitbetaald. De politie werd «ve& eens in kennis gesteld. Van de daden is tot op 't oogenblik nog geen sdoq ontdekt. Niet minder dan 38.000 K.G. sajt is te Amsterdam in beslag genomen. De politie te Gouda heeft bij ec kaashandelaar 4300 paar schoenen beslag genomen. Gisteravond tegen zeven uur wer de dienstgeleider Arie Bakker terwijl]) een nog onbekend soldaat wegens hi dragen van'smokkelwaar tusschen Va! kenburg en Schin-op-Geul achtervolgd) door den soldaat met een mes in aa» gezicht en hals zoodanig verwend, dj hij in het veld bleef liggen. Vandaar de dienstgeleider per spoor vervoeri naar Maastricht om opgenomen te wordei in het gesticht Calvariënberg. Zijn toe stand alhoewel ernstig is niet levensge vaarlijk. Het dlenstnummer van den soldaat 1 bekend. Toen Zondagmorgen de landbou wer Kwakenaak zijn arbeider, den 73-jj rigen G. Verbeek, wonende aan dei Steekt te Alphen a.d. Rijn, niet op dei gewonen tijd op het erf aanwezig vont maakte K. zich over het te laat komt van V. ten zeerste ongerust voor; daar reeds tweemaal bij den ouden mi een inbraak was gepleegd. Toen den landbouwer K. bij de wo ning van Verbeek aankwam, bemerkt! hij ai terstond, dat zijn verrooedei op waarheid berustte. Een der ramen van het huisje stond opengeschoven, terwi de ruiten daarvan waren ingedrukt. D landbouwer begaf zich door het geopend raam de kamer binnen en vond dt ouden man roerloos te bed. Met eej laken had men den grijsaard geworgi terwijl de moordenaar daarenboven zij weerloos slachtoffer met een hard voor werp een slag op het achterhoofd het toegebracht, daar het hoofdkussen mc bloed doorweekt was. De handea vu den vermoorde waren met een nleui wit touw aan elkaar gebonden. Uit de geringe aanwijzingen blijkt dat de moord is gepleegd in den nach van Zaterdag op Zondag, nadat de mi zich te bed had begevea. Door de(i laaghartlge(n) moordenaar(s) is een zakj met f 30, dat de grijsaard bij zich droegj ontvreemd. Een grooter bedrag heeft dader niet kunnen vinden. Het schijn; dat de ellendeling eenigszins op de hoogt is geweest van de omstandigheden vi den bejaarden daggelder. Deze had c eigendommen in Gelderland, vanwail hem somwijlen een bedrag werd toeg* zonden. Tegen 13 landbouwers, schippe en stalhouders te Zuid-Beierland, Goud' waard, Klaaswaal, Tiengeroeten en Rot terdam is proces-verbaal opgemaakt we gens verhandeling van 10.000 KG. haver en 3000 KG. groene erwten van dei oogst 1917. Hbl. De opbrengst van de Rijksmlddelei over October heeft, voor wat betreft de gewone ontvangsten, een groote ver* meerdering aan te wijzen in vergelijking met dezelfde maand van het vorige jaa een vermeerdering, die den gemiddeldei maandelijkschen vooruitgang sedert Januari j.l. belangrijk te boven gaat.Z bedroeg f4,361,000; het totale accreJ over de eerste tienmaanden f 29,325; Een bewoonster van de Nleowe Molstraat te 's-Gravenhage, die Zondag avond was uitgegaan, zonder de straat deur op het nachtslot te hebben gedaan, bevond bij haar terugkomst dat uit eu kast voor een waarde van ongeveer f 2000 was gestolen aan bankpapier ei gouden en zilveren voorwerpen. Zondagavond is door de duisternli misleid de landbouwersknecht A. Arkc steln nabij Delft in de Schle geraakt ei verdronken. Aan de Rijksconstructie-Werk plaatsen te Delft hadden reeds gerulmei tijd diefstallen van benzine plaats ultde reservoirs van de in reparatie zijnde auto mobielen. Thans heeft de recherche ee» drietal monteurs van de werkplaats^ aangehouden, die bekenden de diefstallen te hebben gepleegd. Een monteur die de benzine met speculatieve doel einden opkocht, is deswege aangehoadci wegens heling. De kommiezen te Loblth hebbel bij onderzoek van de leege sleepkaai Johanna, komende van Rotterdam mot bestemming naar Duitschland, ontdekt) dat de overgebleven grint, waarmee het schip was geladen geweest, er blinken en olieachtig uitzag. Al spoedig vondel ze een luik. Dit werd opgelicht en na ontdekte men, dat onder het scbip i* zijn gebeele lengte een tank was aan' gebracht, waarin volgens voorloopig' schatting, 16.000 k 18.000 L. raapolie» Nog vond men kisten met harde zeep kruikjes met oude klare en busjes melk die in de taak waren gestuwd. De schippe is in arrest gesteld. Het schip mat KX

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2