RK. Dienstbode. Dienstmeisje, Afbraak. Overleersnijders. BI. Levensmiddelsnbursau Distributie Brandstoffen. Levensmiddglen-Distfifautie Waalwijksche Stoomdrukkeri] Antooir-Tielen, Advertentiën. M. Klerks. Overleersnjjders Stiksters. W, DE GRAAF F GEVRAAGD 255 Besoijen Prachtige Oud Hollandsche Wissels, Bank- en Linnenpost LABELS en ENVELOPPEN, het district, tenzij het bestuur anders besluit. De voorzitter leidt de vergaderingen van het districtsbestuur. De secretaris houdt de notulen en voert de correspondentie. De penning meester voert het geldelijk beheer. Het bestuur benoemt het districts stembureau op de vergaderingen van den 2en Dinsdag na den len Zondag (11 -18 Januari; zijnde de dag, waarop de gewone „jaarvergadering" gehouden wordt. Het districtsbestuur belegt tegen dezen dag tevens een tweede bijeenkomst, waarop alle bestuursleden der afdeeling en de door de plaatselijke besturen aan gewezen leden, bedoeld in artikel 2, worden uitgenoodigd, ter bespreking der belangen der vereeniging Deze vergadering dient tevens ter algemeene politieke voorlichting. C. Van het Hoofdkieskringbestuur. (bij verkorting: Hoofdbestuur). De voorzitter van het hoofdbestuur leidt de vergadering. De secretaris houdt de notulen, de penningmeester voert het geldelijk beheer - Tot de taak van het hoofdbestuur behoort Het benoemen van een stembureau, het houden van hoofdbestuursvergade ringen ter bespreking en aanbeveling van candidaten voor de Tweede Kamer en ter bespreking van den algemeenen politieken toestand. Het hoofdbestuur vergadert te 's-Her- togenbosch, in gewone of buitengewone vergadering. Gewone vergaderingen «worden ge houden 1. Den derden Dinsdag van April (15—21 April) o. a. ter bespreking van den politieken toestand en eventueel ter definitieve vaststelling van de gros lijst voor de Tweede Kamer, benoeming van een stembureau en aanbeveling van candidaten. 2. Opden2en Dinsdag na den lsten Zondag van Mei (10 16 Mei) ter de finitieve vaststelling der carididatenlijst voor de Tweede Kamer. Artikel 9. Van de Verkiezing. Van de leden der afdeelingsbesturen. leder lid brengt in een daartoe be stemde ledenvergadering zijn stem uit op drie personen. Het aantal leden, ge lijk aan het aantal te kiezen bestuurs leden, die het hoogste aantal stemmen behalen zijn bestuursleden, en een gelijk aantal, naar volgorde van het op ieder hunner uitgebrachte aantal stemmen, zijn plaatsvervangende bestuursleden. Van de leden der Districtsbesturen. Voor of op den eersten Zondag van Januari kunnen bij de secretarissen der afdeelingen candidatenlijsten»worden in gediend. Van een ingediende lijst wor den tevens twee afschriften overgelegd waarvan een door den secretaris getee- kend teruggegeven wordt, als bewijs van ontvangst. Het tweede afschrift wordt door den secretaris bewaard en het origineel na teekening door den voorzitter der af deeling opgezonden naar den secretaris van het districtsbestu&r voor den 2den Dinsdag na den len Zondag van Januari (11—17 januari). Het districtsbestuur vergadert op voor noemden dag tot het opmaken der gros lijst Het lid, dat door minstens 15 leden uit een of meer afdeelingen gesteld is, wordt op de groslijst geplaatst. Komen op de aldus opgemaakte gros lijst minder dan 18 namen voor, dan vult het bestuur deze lijst tot dit getal aan. Onderteekende afschriften van de de finitieve groslijst worden orimiddelijk naar de afdeelingen gezonden, die daar over den eersten Zondag van Februari stemmen. leder lid stemt op deze vergadering 3 personen der groslijst. De 9 welke het grootst aantal stemmen op zich ver- eenigd hebben, zijn bestuursleden, de 9, in stemmenaantal daarop volgende, de plaatsvervangende bestuursleden in volg orde van het aantal door hen behaalde stemmen. Bij gelijk aantal stemmen beslist het lot over den voorrang Het nieuw be noemde bestuur aanvaardt zijn functie op Dinsdag na den eersten Zondag vari Mei- Artikel 10. Candidaatstelling voor de ProvStaten. Voor of op den tweeden Dinsdag van December kunnen candidatenlijsten wor den ingediend bij het districtsbureau. Van elke candidaatlijst worden tevens twee afschriften overgelegd, waarvan één als bewijs van ontvangst geteekend door de leden van het Bureau,-wordt terug gegeven. Hij, die door minstens twintig leden uit één of meer afdeelingen candidaat gesteld is, krijgt daarvan onmiddelijk bericht en wordt op de .voorloopige groslijst geplaatst, tenzij hij voor den derden Dinsdag van December bericht, dat hij de candidatuur niet aanvaardt. Daarna wordt de voorloopige groslijst onmiddelijk naar de afdeelingsbesturen gezonden, die op den lsten Zondag van Januari de lijst bespreken. De afdeelin gen, waarvan leden aan de candidaat stelling hebben medegewerkt, ontvangen de origineele candidaatlijst, ter verificatie van de juistheid der daarop voorkomende namen en handteekeningen. Op den tweeden Dinsdag naden len Zondag van Januari (11—17 Jan.) ver gadert het Districtsbestuur ter definitieve vaststelling der groslijst. Zoo het aantal behoorlijk gestelde candidaten minder bedraagt dan 14, vult het Districtsbestuur de groslijst aan, tot dit getal bereikt is. De lijst wordt vervolgens onmiddelijk naar de afdeelingen gezonden, waar men op den eersten Zondag van Februari over de candidaten stemt. Ieder lid brengt hier zijn stem uit op drie candidaten. Van den uitslag der stemming wordt onmiddelijk proces-ver baal opgemaakt, door het stembureau der afdeeling en dit proces-verbaal wordt opgezonden aan het Districtsbureau De tien personen die de meeste stem men verkregen hebben, worden in volg orde van het door ieder hunner behaalde aantal stemmen op de lijst geplaatst. Indien het Districtsbestuur het raadzaam oordeelt, dat meer personen op de lijst geplaatst worden, kan het hiertoe over gaan, doch hoogstens tot het getal 14 en in volgorde van het aantal behaalde stemmen. Op den 2den Dinsdag na den eersten Zondag van Februari vergadert het Districtsbestuur en maakt de hiervoren bedoelde lijst op en benoemt een Com missie, van 3 personen, die zorg draagt, dat de lijst tijdig op het Gemeentehuis van de Districtshoofdplaats wordt in gediend. De leden van het Districtsbestuur en de opgekomen voorzitters, secretarissen en bestuursleden der afdeelingen en zoo noodig, gewone leden der vereeniging, teekenen de officieele candidatenlijst, welke in triplo wordi opgemaakt en waarvan elk der leden van de voor noemde commissie een exemplaar onder zijn berusting houdt tot den datum der wettelijke candidaatstelling. Artikel 11. Van de candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Voor of op den eersten Dingdag van Maart kunnen candidatenlijsten worden ingeleveiri bij de stembureaux, die zit ting houlen in de hoofdplaatsen van de kieskringen voor de Prov. Staten. De indiener legt tevens over twee door hem voor conform geteekende af schriften en ontvangt als bewijs van ontvangst een afschrift terug, geteekend door de leden van het stembureau, van de door hem aangeboden lijst. Op eenzelfde lijst mogen slechts hand teekeningen voorkomen van leden uit eenzelfde afdeeling. De lijsten bevatten de handteekenin gen van de leden, die den candidaat stellen en den juisten naam, voornaam woonplaats en adres van de candidaten. Bedoelde lijsten worden door de zorg van het stembureau afgedragen aan het centraal stembureau, dat te 's Bosch zit ting houdt op den eerstvolgenden Don derdag. Op dien dag wordt door het centraal bureau het resultaat der voor loopige candidaatstelling vastgesteld. Ieder candidaat op wiens lijst of ge zamenlijke lijsten totaal minstens 25 le den hebben geteekend komt op de voor loopige groslijst van candidaten. Aan alle op de voorloopige groslijst voorkomende candidaten wordt een af schrift der groslijst toegezonden met mededeeling door hoeveel leden in de verschillende afdeelingen zij candidaat gesteld zijn en met verzoek voor den 3en Dinsdag van Maart te willlen be richten, indien zij een eventueele can didatuur weigeren. Hij, die zoodanig bericht niet tijdig inzendt wordt geacht genoegen te nemen met de plaats op de lijst, welke hem overeenkomstig dit re glement eventueel zal toekomen. Afschriften van de voorloopige gros lijst worden daarna gezonden aan alle afdeelingen. Aan die afdeelingen waar van leden aan de candidaatstellingvoor de groslijst hebben deelgenomen, wor den de origineele lijst of lijsten, hun afdeeling betreffende toegezonden ter behandeling als hiervoor in art. 10 be paald. Eventueele opmerkingen over de voor loopige groslijst, die van invloed kunnen zijn op de geldigheid der lijst worden door de afdeelingsbesturen voor den 3den Dinsdag van April (15—21 April) ingezonden bij 't centraal stembureau, dat de voorloopige groslijst vaststelt van de op deze wijze candidaat 'gestelde personen, rekening houdende met de eventueel ingekomen antwoorden van de voorloopige candidaten. De aldus vastgestelde voorloopige groslijst gaat daarop naar het Hoofdbe stuur ter definitieve vaststelling. Het Hoofdbestuur vergadert op den 3en Dins dag van April (15-21 April) ter bespreking der groslijst en vult deze aan, zoo daar op minder dan tien namen mochten voor komen, tot dit getal bereikt is. De aan vulling geschiedt volgens een stemming als later aangegeven. Nadat de lijst is vastgesteld, kan het hoofdbestuur met een meerderheid van der aanwezige leden besluiten om een aanbeveling te doen. Zoo hiertoe besloten wordt stemt het Hoofdbestuur welke candidaten zul len worden aanbevolen. De stemming geschiedt volgens artikel 12. De aanbeveling der candidaten is slechts een vingerwijzing voor de ge wone leden, welke bij de latere stemming in de afdeelingen geheel vrij blijven bij de stemming over dc op de lijst voor komende personen Nadat de alphabetische groslijst defi nitief is vastgesteld, worden afschriften daarvan aan alle afdeelingen gezonden, met eventueele vermelding van het woord „aanbevolen" achter de namen van de betreffende candidaten. In de afdeelingen geschiedt de stem ming over de candidaten, die op de definitieve groslijst voorkomen, op den len Zondag van Mei (1—7 Mei). Van den uitslag wordt door het plaat selijk stembureau een proces-verbaal opgemaakt. Dit proces-verbaal wordt in triplo op gemaakt (model aan te geven) en door de leden van het Bureau en den voor zitter en secretaris der afdeelingsverga- dering geteekend. Een exemplaar wordt per post (als aangeteekend stuk) gezon den aan den secretaris van het jioofd- bestuur. Een exemplaar wordt bezorgd op het districtsstembureau, dat zitting houdt op den Donderdag na de stem ming (3—9 Mei) en een exemplaar wordt gedeponeerd bij den secretaris der af deeling. Door het districtsstembureau wordt van den uitslag van de stemmingeven- eens een proces-verbaal in drievoud opgemaakt. Eén wordt opgezonden aan den secre taris van den kieskring, één ter hand gesteld aan den voorzitter van het dis trictsbureau en één gedeponeerd bij den districtssecretaris. De secretaris van het Hoofdbestuur maakt uit de processen-verbaal der af deelingen den uitslag op en legt deze voor aan de Hoofdbestuursvergadering op den 2e Dinsdag na den le Zondag van Mei. Het resultaat wordt staande de ver gadering vergeleken met de processen- verbaal der districtsbureaux, die door de districtsvoorzitters (of door hun plaats vervanger) worden meegebracht. De candidatenlijst wordt nu zoodanig opgemaakt, dat daarop achtereenvolgens tien namen worden geplaatst, in volgorde van het verkregen aantal stemmen. Zoo twee of meer personen een gelijk aantal stemmen verkregen, wordt door loting uitgemaakt wie den voorrang ver krijgt. Op deze wijze worden allen candi daten der groslijst, die stemmen ver kregen, gerangschikt. V<-n deze lijst moeten de tien perso nen, die de meeste stemmen behaalden en een verklaring inzonden als be doeld in de kieswet, in volgorde van het behaalde aantal stemman op de defini tieve candidatenlijst geplaatst worden. Van te voren worden alle personen, die stemmen verkregen verzocht een zoodanige verklaring als bedoeld in de Kieswet te willen inzenden. De lijst wordt in drievoud opgemaakt en geteekend door de bestuursleden en zoo noodig door andere leden. Eén exemplaar ervan wordt gesteld in handen van den voorzitter, één in landen van den secretaris en één in handen van een der léden, daartoe door de verga dering aangewezen en die met den voor zitter en den secretaris op zich neemt om voor de indiening der lijst op het gemeentehuis te 's-Hertogenbosch op den daarvoor aangewezen dag tijdig zorg te dragen. Daarna beslist de vergadering met meerderheid van stemmen of, zoo geen stemming verlangd wordt, zonder hoof delijke stemming, met welke lijst of lijsten de opgemaakte lijst zal verbonden wor den. Artikel 12. Van de stemmingen. De stemmingen geschieden op de vastgestelde dagen en op de wijze door het hoofdbestuur nader vast te stellen eft steeds zóó, dat bij stemming over personen het geheim der stemming ge waarborgd is. A. Bij stemmingen voor leden der afdeelings- en districtsbesturen moet op 3 personen gestemd worden, op straffe van ongeldigheid v n het biljet. Zij die de meeste stemmen behalen zijn gekozen achtereenvolgend als be stuurslid en plaatsvervangend bestuurs lid. Bij gelijk aantal stemmen beslist het lot over den voorrang. B. Bij de stemming over de candida ten van een groslijst" voor de Tweede Kamer of de Provinciale Staten brengt ieder lid zijn stem uit op drie candida ten van die lijst. Biljetten waarop meer of minder stem men zijn uitgebracht of waarop andere namen voorkomen, dan die op de offi cieele groslijst vermeld, zijn ongeldig. C. Bij de stemming in het hoofdbe stuur over de aanbeveling van candi daten der definitieve groslijst brengt ieder hoofdbestuurslid zijn stem uit op drie der candidaten, niet meer en niet minder op straffe van ongeldigheid. Worden op tien of minder dan tien personen stemmen uitgebracht, dan wor den deze,aanbevolen. Worden opmeer dan tien personen stemmen uitgebracht, dan worden de tien personen aanbe volen, die het hoogste aantal stemmen verkregen. Bij gelijkheid 'van stemmen aantal worden, zoo dit van invloed op het al of niet verkrijgen der aanbeve ling is, beiden aanbevolen. D. Voor de aanvullingen als bedoeld in art. 9, 10 en 11 brengt ieder lid zoo veel stemmen uit, als het aantal te kiezen personen bedraagt. Degenen, die het hoogst aantal stem men behaalden zijn achtereenvolgens de gekozenen. Bij gelijkheid van stem men beslist het lot E. Voor alle andere stemmingen heeft ieder lid een stem en wordt gekozen of besloten met volstrekte meerderheid van stemmen. F. Bij alle verkiezingen of stemmin gen in dit reglement bedoeld heeft telkens slechts ééne stemming plaats over alle betreffende bestuursleden en candidaten. Slot a.s. Woensdag. (Men wordt dringend verzocht boven staande zorgvuldig te bewaren). GEVRAAGD tegen 1 Mei weger. 8 huwelijk der tegen woordige, een nette 12217 Adres Mej. W. BREKELMANS» St. Antonlusstraat, Waalwijk. GEVRAAGD: Met goed kunnende werken Leeftijd minst «ns 15 jaar. Adres: B. H. VAN ROOIJ, Hoofd der School, Kaatsheuvel. 12219 Vanaf heden UIT DE HAND TE KOOP Ramen, Deuren, Kozijnen, Planken, Ribben, Kapgebin- ten, Ankers, Rosmolen en een Hondenkar. Bij12218 Slooper te Drunbn. TERSTOND gevraagd2 bekwame en 2 bekwame AdresJOH. G. SPAPENS, Stoomschoenfabrlek, 12220 Waalwijk. voor begin APRIL of MEI een degelijke voor keuken- en huiswerk, voorzien van goede getuigen. Aanbiedingen aan Mevr. HELLE GERS te Teteringen aan den Drie sprong. 12822 12144 Waalwijk. MEDÏdÏELÏÏÏGEN. In de week van Maandag 21 Jan. 1918 tot Zondag 27 Jan. 1918 zijn op onderstaande bons de volgende regeeringsartlkelen verkrijgbaar Op bon No. 251 008 havermout 011 0 2^2 '/a 0 g0ït« 0 0 w 253 '/2 zeep. 000 254 1 0 Br- erwteD. nu h 255 !/a n br.booueo. 000 257 1 h bak- en braadvet. 01,11 258 1 0 regeeririgs- vaikenavleesch. 00 0 256 4 Kg. aardappel). BESOIJEN. Zij die een rantsoen hebben van 10 of van 10 a 12 H.L. en nog geen zeven H.L. hebben ont vangen en zij die een rantsoen hebben van 12 of van 12 4 14 H.L. en nog geen acht H.L. hebben ontvangen, kunnen op Maandag 21 Jan. a.s. des voor- mlddags van 912 uur het ont brekende van gemelde T of 8 H.L. afhalen tegen de oude prijeen. Aan hen die een rantsoen heb ben van 22 H.L. en hooger mag einde Januari zijn verstrekt 13 H.L. Het ontbrekende aan deze 13 H.L. kan worden afgehaald op Maandag 21 Januari a.s., des namiddags van 25 uur, tegen de kostprijzen. Deze kostprijzen zijn 75 K.G, (1 H.L.) anthraclet f 5.04. 90K.G.(1 H.L.) stukkolen f4.70. 7 5 K.G. (1HL.) elerbrtketten f 2.92. Voor hen, die volgens deze regeling niet voor de verstrekking van steenkolen in aanmerking komen, zullen op Dinsdag 22 Januari a.s. van 912 en van 2—4 uur n.m, 40 K.G Anthraciet- Briketten tegen den prijs van f2.20 worden beschikbaar gesteld. Besoijer, 19 Januari 1918. De Burgemeester, J. VERWIEL. BESOIJEN. la d« week van 21 Jan. »/m. 27 Januaii zijn de navolgeude regeerlngsgoederen op de ge noemde bons verkrijgbaar Op bon no. 153 1 /2 ons haver mout. v» 154 '/2 gort of 1 flesch gortepap. 155 V 2 erwten of bruine boonen. 156 zeep- 157 '/e vet. >158 1 K.G. zuut kool. 13 4 Aard appelen. Besoijen, 19 Januari 1918. 12221 Do Burgemeester, J. VERWIEL.- Het beate adres vootuitsluitend le kwaliteit HS20 aan sterk concurreerende prijz en Wij hebben in voorraad en een groote partij die nog aan billijke prijzen te bekomen zijn.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6