DE OORLOG. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws NIEUWS UIT KA AT SHEUYEL Met betrekking tot de vraag, o de termijn van een maand, genoemd In art. 2 der Huurcommissiewet, als ten uiterste termijn moet worden beschouwd heeft, naar men ons mededeelt, de mi nister van jastitie aan de Centrale Cora- missie van advies inzake de Huurcom missiewet het volgende als zijn meening te kennen gegeven Indien de verhuur der van een woning, zooals bedoeld bi; de Huurcommissiewet, het voorschrift van art. 2 1ste lid der wet niet naleeft, is na het verstrijken van de maand na de instelling der Huurcommlssie de ver hoogde huurprijs strijdig met de wet en das ongeoorloofd. Ingevolge art. 8 der wet geldt mitsdien, zoodra de maand verstreken is, zonder dat het verzoek schrift is ingediend, onmiddellijk en au tomatisch, in plaats van de verhoogde huar die van 1 Januari 1916. De verhuur der verkeert dientengevolge voor den tijd na het verstrijken van de maand in dezelfde omstandigheden de strafrech telijke gevolgen van zijn verzoim ter zij de gelaten alsof hij den huurprijs sedert 1 Januari 1916 niet had verhoogd. (Wkbld. v. h. Recht.) Officieel: Het ministerie van bultenlaodscbe zaken deelt het volgen de mede Door tas8chenkomst van Harer Majes telts gezant te Berlijn heeft het minis terie van de Duitsche regeering een mededeeling ontvangen ten antwoord strekkend op het door den gezant in opdracht der Nederlandsche regeering gedane voorstel, dat een commissie van Nederlandsche deskundigen zich naar bezet België en Noord-Frankrijk zon begeven om een onderzoek in tc stel len naar de behoefte van zand en grint voor bnrgclijke doeleinden. Blijkens deze mededeeling acht de Dnitsche regeering de toelating van zoo danige commissie In dat gebied onder de tegenwoordige omstandigheden on doenlijk. Teneinde de Nederlandsche regeering nienwe moeilijkheden te besparen is zij evenwel bereid, voorloopig van den door voer der genoemde materialen door Ne derland af te zien, boewei zij daardoor in de noodzakelijkheid komt, langs an deren weg te voorzien in de niet mili taire behoeften van het bezette gebied. Zg handhaaft echter haar rechtsstaad- pnat en behoudt zich voor, op de aan gelegenheid terug te komen, indien bij zondere en op dit oogenblik niet te voor ziene moeilijkheden mochten rijzen. DE TOESTAND. Plaatsruimte verbiedt ons een uitgebreid overzicht te geven over den oorlog, hoewel er toch wel heel belangrijks isken gebeurt zijn. De vrede met Rusland is Zondagmiddag oflcieel door de eentrrlen gesloten. Behalve het belette gebied, verliest Rusland nog 3 Kankasiiehe prpvincies. 't Ie een zware vrede voor Rusland, en de vraag i» of hij niet de kiem van verdere verwikkelingen in ■ich draagt. Ook met Roemenië zal het weldra velge», dit heeft reeds in de voor waarden voor een wapenstilstand toegeiterad. Men begrijpt dat mei in de centiale rijken juicht an man er vooral economisch zoo goed voorkomt en tevens dreigt, nu men beide armen heeft vrygekregrn in 't Waste waar dan ook meer en meer beweging komt, tot de grooie stryd*sal uitbarsteD. De be richten dat Japan in Siberië zal landen nsmen meer en meer vasten vorm aan. Waalwijk, 6 Maart 1918. Bij de gisteren te Heusden gehou den zitting van het stembureau van den Rijkskleskring 's Bosch, zijn voor onder staande personen candldaatlijsten inge diend Mr. Loeff, kamerlid 's Hage. A. J. Vergroesen, InspectenrPosterijen, Bosch. Henri Hermans, Secretaris v. d. Arbeid Maastricht. Wlntermans, Znivelconsnluut, Eind hoven. Pistorius, Lid v. d. Prov. Staten. Schoenmakers, Voorzitter v. d. Hanze, Geertruidenberg. Jan v. Best, Kamerlid, Eindhoven. D. Kooien, Kamerlid, Grave. J. Vismans, medewerker Maasbede, Rotterdam. Sasse v. IJsselt, Kamerlid, 's Bosch. Fleskens, Kamerlid, Geldrop. Dr. Dekkers, Eindhoven. In de 27 Februari l.i. gebonden vergadering der aandeelhouders van «Noord-Braband", Maatschappij van Ver zekering op het Leven, alhier is de vol gende wijziging in de directie vastgesteld Aan den heer J. Bernard Timmermans Wzn. werd op diens'verzoek eervol ont slag verleend als directeur met benoe ming tot gedelegeerd commissaris. De heer Timmermans Wzn. blijft directeur- administrateur. Tot directeur werd benoemd de heer Ph. W. B. Timmermans en tot adjunct- dirccteuren de hceren W. Timmermans en Mr. J. B. J. Timmermans. In vervolg op ons bericht omtrent de herdenking van het 75-jarig bestaan van «Noord-Braband" op Vrijdag 8 Maart a.s., kunnen wij nog mededeelen, dat dien ochtend ten kantore der Maat schappij receptie zal worden gehouden tot half een, als wanneer de huldiging door het parsoaeel van binnen- en bo tendienst plaats heeft. Zondagavond hield de R. K. Kies- vereeniging In het gebouw van den Gil denbond, eene drukbezochte vergadering. Nadat de notulen der vorige verga dering waren voorgelezen gaf de Vonr- zitter voorlezing van een van bet Hoofd- bastuur ingekomen schrijven, waarin o-a. mededeeling werd gedaan dat op de te houden vergadering noch door bestuur, noch door leden aanbeveling gedaan mag worden van candldaten. Vervolgens hield de Dr. Knippenberg eene korte, doch mooie, pittige rede waarin hij nog eens duidelijk deed uitkomen de groote plicht van iedar Katholiek om zich te organlseeren In een Katholieke Kiesvereenlglng. Spreker zal vernomen te hebben dat hier pogingen worden aangewend om te kemen tot oprichting van een afdeellng van den economischen bond. Hij geeft eenleder den raad toch absoluut niet aan deze tot standkoming mede te wer ken of als lid toe te treden. Verder wekt hij allen op propaganda ta maken voor de Kiesvereeniging, want nog te velen staan er buiten. Bij de rondvraag vroeg een lid of door het beatuur niet geregeld wat meer voorlichting la enkele zaken kan worden gegeven, waarop de Voorzitter opmork- te dat dit meer de taak van de pro vinciale pers is. Genoemd lid was van meening dat deze daarin te kort school en achtte het daarom wenschelijk dat het bestuur meer in deze richting doet. In de expres daarvoor belegde Alg. Verg. van den R. K. Gildenbond, Zondagmiddag ten half een gehouden, had de bestuurs-verklezlng plaat», voor den gereorganlseerdenGildenbondInR.K. Werkliedenvereniging. Voor de zeven te vervullen functies waren acht candi- daten gesteld. Tot bestuursleden werden gekozen, F. Passier, R. J. Schoemaos, F. Smolders, H. Maas en R. van Dijk oude bestuursleden van den Gildenbond) en als nieuwe leden P. van der Aa en C. P. Dldden. Tot voorzitter werd met bijna algemeene stemmen Fr. Passier gekozen. Het voorste! van het bestuur tot aanvulling van het huishoudelijk regl. werd aangenomen. De eerw. adviseur deelde mede, dat hij op Dinsdag 5 Maart zijn aangekondigde sociale cursus sou beginnen en hoopte op eene flinke deel name. Verder werden nog eenige huis houdelijke zaken behandeld. Wij vernemen dat de eerste cursusles gisterenavond gegeven, uitstekend bij de aanwezigen in den smaak is gevallen. Moge dat voor de vele niet-aanwezlgen een aansporing zijn om van de volgende leerzame lessen -toch ook zeker gebruik te maken. Eiken Dinsdagavond precies ten half acht begint de curcus. In het café van den heer H. van Drunen in de Stationstraat alhier, had Maandag de door het Bestuur van De Hanze uitgeschreven bijeenkomst plaats van kruideniers ait Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. Bij afwezigheid van den Voorzitter, opende de heer W. v. Heesch, deze vergadering, sprak zijne tevredenheid uit over de flinke opkomst en gaf daarna het woord aan den heer W. Brekelmans, Vice-Voorzltter van De Hanze. In een helder en zakelijk betoog zette hij uiteen het doel en de werking der Hanze en de op te richten vakorgani satie. Vooral wees hij op de groote voordeelen welke de leden kunnen be halen door coöperatief in te koopen. waarvoor te Rotterdam een groot bureau is opgericht. Alle aknwezigen, 13 ait Waalwijk, 6 uit Baardwijk en 1 hospitant-lid uit Be soijen, traden als lid der vereeniging toe. De keer J. de Leijer besprak eenige zaken welke hem de ervaring heeft ge leerd en sprak als zijn gevoelen uit, dat ook de bakkers wel zullen toetreden. Daarna werd overgegaan tot het kiezen voorloopig bestuur. Gekozen werden de heeren P. Mooij. F, van Wees, P. van Iersel, allen te Waalwijk, Th. Pullens en H. Klerkx te Baardwijk, terwijl voor Besoijen, Indien althans genoegzaam le den zullen toetreden, 2 plaatsen in het bestuur zullen worden vacant gehouden. Binnen kort sal weer een algemeene vergadering worden gehouden waarin de heer Schoenmakers uit Geertruiden berg eene nadere uiteenzetting zal geven. De heer van Heesch dankte allen nogmaals voor de betoonde belangstel ling en sprak den weasch uit dat de vereeniging moge groeien en bloeien. Gisteren had de heer F. v. W. bij het verplaatsen van een motor, het on geluk deze op zijn lichaam te krijgen. Alvorens hij uit zijn benarde positie kon worden verlost moest bet gevaarte dat een gewicht vertegenwoordigt van 5000 K.G., eerst worden verwijderd. De inmiddels ontboden geneesheer consta teerde dat de bontkas was gekneusd. 37150 88977 33785 38485 82975 80995 80200 29536 29395 28800 28485 28560 28S25 27350 87271 Heden was de toestand van v. W. naar omstandigheden heel goed. Door eenige heereo van het Ge rechtshof te 's Boch Is deter dagen bij den schoenfabrikant B/te Sprang een onderzoek Ingesteld alsook ten zijnen woonhuize alhier. De boeken zijn in be slag genomen. De kamer 3147 A op de jaarbeurs te Utrecht van Gebr. Pullens, Baardwijk herbergt prachtig luxeschoelsel, o. a. een rijlaars en een laars met stofkap. Het moeste is omgekeerd werk met Louis XV hak. Een groote roset van chroom- leer in de kleuren van den regenboog breekt den met doek bespannen wand. De aankleedlog zoowel els de schoenen maken een goed effect. DRUNEN. Uitslag der bedea gehouden aanbeiteding veor het bouwen van een Vair school voor de Schoen makery met Directeurs woning van Herpt, Tilburg Horrers, Tilburg H. Jfhoel, Drunen H. Verhoeren, D/unen Kralingen, 's Bosch Michael, Vrijhoeve-Capelle Kreté, 'a Bosch J. van Knik, Leende Weijts, 'g Busch A. Veltman en Zobbd, Drunen van Krei, 's Botoh J. de Bont, Nieawknjjk van Dub, Vacht J. Kooien, Nieuwkuyk Mergelboer, Geertruidenberg BESOIJEN. De aangekondigde wed strijden hadden het volgende verloop R.W.B. I met 5 spelers van het 2e, won van de 4e comp. met 33. Ook de militairen waren niet ojet hun sterkste XI-tal opgekomen, R W.B. II won na een spannenden strijd met 3—0 van het XI-tal van de Veld. Art. BESOIJEN. Tot groot gerief van voet gangers en voertuigen ia de noodbrug over den nieuwen Maasmond of de verlegde Mtsi insteken hier en Drougelen, die een viertal waken swaar beschadigd werd door aanvaring van een paar sebepen, deaer dagen weder in gebruik genompn, zoadat het pontveer weer stil ligt. CAPELLE. Op Maandag 11 dezer zullen B. W. dos namiddags ten zes ure ten huize van J. M. Boeser alhier in het openbaar verpachten eenige aan de gemeente toebehoorende landerijen, alsmede het gras van de bermen der wegen. Benoemd tot correspondent der intercommunale arbeidsbemiddeling voor deze gemeente, de heer B. Verhoeven, ambtenaar ter secretarie alhier. In het Inschrijvingsregister der milltiellchtlng 1919 dezer gemeente ko men 25 personen voor. DUSSEN. In de heden alhier gehou den vergadering der R.K. Kiesvereeni ging zijn als candldaten voor dit district gesteld Mr. J. Loeff uit 's 's-Hage en den Heer Johs. Schoenmakers te Geer- truldenberg. WASPIK. In de vergadering der R. K. Kiesvereeniging alh er zijn lijsten ge- teekend voor lid van de Tweede Kamer voor de volgénde heerenLoeff. Fles kens, Sasse van IJsselt, J. Schoenmakers en Wintermans. A.s. Vrijdag zal het zestig ]aar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters van iet H. Gezelschap zich in onze parochie vestigden. Om God te danken voor de vele zegeningen der parochie in al die jaren door de Eerw. Zusters geschonken zal op dien dag een plechtige H. Mis van Dankzegging worden opgedragen. RAAMSDONK. De bakkersvereeni- glng «Onderling Belang* zal op Woens dagavond a.s. haar jaarlijksche potver- tering houden in het café van den heer G. v. d. Westen. RAAMSDONK. Ia dei hooihandel ie een ontzettende verandering gekomen. De prijzen zijn gedeald tot f70 per 500 K.G. Eea tegenvaller voor de vasthouders. R'VEER. Zaterdagavond waren en kele jeugdige dieven bezig de looden afvoerbuis door te zagen bij den heer J. v. A. Deze door het vreemd lawaai opmerkzaam gemaakt, naarbulten gaande zag juist de belhamels pp de vlucht gaan. Terwijl de administrateur P. G. bil het uitreiken der brandstoffen zich een oogenblik verwijderd had, probeerde een 15-jarlge jongen zijn slag te slaan, door uit het geldbakje een rijksdaalder te gappen. Het werd echter nog bijtijds bemerkt, waarna het veel belovende jongmensch met een berisping aftrok. Op Zondag a.s. hopen 15 leerlin gen hun belijdenis te doen in de Ned. Herv. Kerk. Zondag geraakte mejuffr. A. Z. bij het kachel aanmaken in brand. Ge lukkig kon het vuur spoedig gebluscht worden. Toch had zij reeds brandwonden aan hoofd en handen opgeloopen. In onze plaats zal een tweeden veldwachter benoemd worden. Van een la aanbouw zijnde woning op Kelzerdijk zijn op een avond veel planken en stellinghout gestolen. Vergadering der C. H. Kiesver eeniging op Donderdag a.s. 's avonds ten^7 uur. AGENDA 1. Opening. 2. Verslag van afgevaardigde. 3. Inning contributie. 4. Propaganda. 5. Bespreking verkiezing Gemeente raad in de vacature van wijlen D. Tim mermans. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. RAAM-DONKSVEER. Bij de landboo- weri F, l. en W. H, werden dazer dagen 12 kopwilgen gestolen. Zondagmorgen ontstond in de stoom tram twist tnsschen R. uit Geertruidenberg en K. van Raamedonksreer. Het liep zelfs zoo ver dat R., die «terk onder den indruk was ven sterken draak, K. te lijf gieg. De condectenr en enkele passagiers kwamen echter tnsechenheiden en met vereende krach ten werd R. uit de tra» verwijderd, Maandagavond omstreeks half tien werden de Inwoners onzer gemeente opgeschrikt door'tjulden def brandklok en het signaal van den brandhoorn. De stoomhooipers der firma Huisman Lankhuijzen, die reeds bij zoo vele branden den vuurdoop ondergaan en steeds alles getrotseerd had, stond In lichte laaie en spuwde thans zelf een vonkenregen uit over bijna de geheele gemeente, Eerst kreeg Kelzer»dijk de volle lading, daarna toen de wind Zuid en Zuid Oost liep, moesten Het Fort, Steenpad en de achterwijken van het Sandoel het ontgelden, 't Is dan ook aan het krachtdadig optreden der mili tairen te danken dat de ramp niet nog grooter is geworden. Al dadelijk was te zien, dat aan de pers niets te redden meer was. Het werk der spuiten de militaire spuiten uit G'berg waren inmiddels ook aange rukt bepaalde zich in hoofdzaak om de omgeving veilig te houden. 't Was iets waar we in onze gemeente niet aan gewoon zijn. Alles zoo prachlig geregeld. De wegen tot het terrein van den brand werden direct door enkele wachten afgezet. Dit viel niet erg in den smaak der burgers en vooral niet bij hen die in zulke oogenbllkken van de gele genheid gebrnik maken om te gappen wat voor hun handen komt. Ondanks de goede maatregelen boorden we toch dat er bij enkele menschen nog veel gesto len is. Ongeveer kwart voor elf was het grootste gevaar geweken. Een oogenblik dreigde de woning van bakker B. v.. Laarhoven nog een prooi der vlammen to worden. Ook hier werd door tijdig Ingrijpen het grootste gedeelte van het huis behouden. Aan het blusschen der bakkerij met woonkamer en keuken viel niet te denken. Achter de pers, waar alles in elkaar gebouwd Is, gingen vele schuurtjes ver loren. De pers zelf brandde tot den grond af. Ongeveer 50 000 K.G. hooi en stroo, benevens 5 wagens en kar gingen in de vlammen op. Er wordt beslist aan kwaadwilligheid gedacht, daar even te voren geprobeerd was de scbu jr van landbouwer M. de Bruin een prooi der vlammen te doen worden. Hier sloegen de vlammen ook reeds hoog op, doch de ijlings toege schoten buren, waarvan de meesten in nachtgewaad, konden met emmers water het gevaar bezweren. Door de politie wordt een streng on derzoek ingesteld. Reeds zijn enkele personen aan een verhoor onderworpen. Of dit nu verband houdt met de bran den, dan wei met de diefstallen, konden we niet te weten komen, daar de politie niets uitlaat. DEN BERG. De candldaatstelling tot verkiezing van een lid van den gemeen teraad zal plaats hebben op 14Mrt. a.s. Het bestuur van de Schlppersbeurs heeft een perceel gehuurd naast de Israëlitische Kerk, waar voortaan de beurs gevestigd zal zijn. Nog deze maand zal het 'gebouw betrokken worden. GEERTRUIDENBERG. Bij het verzetten van een beton put raakte de heer H. v. d. Fl. et zya hand beklemd. Een viüger werd verbrijzeld, terwijl sen andere ernstig werd geknensd, 'sGRAVEMOER. Tn de algemeene ver gadering der afdeeiieg van het Groene Krnis alhier ieals bestnarslid herkozen de heer D. Smits, terwijl wegens de afscheiding van W*spik als bestnnrsledeo zijn benoemd de heeren B. Kielen, C. Dekkers Hzn. W. F, H. Voerbeytel, allen te 's Gravemeer en F. Hnartsea te Dongen. Met het oog op het meermalen ver strekken van bons voor klomper, zijn aan het Plaatselyk Steuncomité alhier toegevoegd uQpj. A. J. v. Herwerden en de heer J. Engels. NEDERHEMERT. Toen de veerman S. gistermiddag circa twee uur met de veerpont overging, om een kar met steenkolen van den heer B. over te brengen, brak toen zij op de rivier waren door den sterken N.O. wind de ketting waarop de z.g. «reep* staaldraad geves tigd was, en werd de pont op een riet plaat geslingerd. De steenkolen werden met een veerboot naar den wal gebracht en 'zavonds ruim negen uur was de pont eerst aan wal en werden voerman en paard uit deze benarde positie ver lost. TILBURG. Maandagmiddag heeft een groo'e vechtpartij plaats gehad, waarbij ernstige wonden zijn toegebracht. De politie heeft zich met blanke sabels moe ten verdedigers. De daders zijn de be ruchte gebroeders K. uit Tilburg. TILBURG. Tot commies ter gemeente- «eere<arie alhier is benoemd de heer J. M. Maa-, Lbans gemesute-sseretaris te Henoisn, DRUNEN. Vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 7 Maart 1918 des voorm om 10 uur. AGENDA: - a. Ingekomen stukken, waaronder verzoekschrift ran M. Hombergen tot aankoop van een bouwterrein van de gemeente, gelegen nabij het station. b. Verzoekschrift van den onderwijzer Janssen te Wolfshoek om overplaatsing naar de school in het dorp. c. Benoeming van een telegram-be steller. d. Bespreking verpachting van wei- scharen op de gemeentewelde met voor stel van B. en W. e. Bespreking verkoopiog brandhout van de gemeente. Kaatsheuvel, 5 Maart 1918. In de vergadering der Kamer ran Koop- handel en Fabrieken, Maandag gehouden kwam het eerat aan de orde besprekingen omtrent den aleehteu toeatand ran de wegen uaar Station Kaatabenrel-Capaile en ran de gemeente gasfabriek naar 8praag, De gemeente heeft er het grootste belang by dat deze wegen goed berijdbaar zyn en de Kamer spreekt daarom de wsnschelijkheid ait, dat de gemeente pogingen aanwende om rerbetering te bekomen in den slechten toeatand, waarin die wegen momenteel rer- keerea. De kamer zal zieh met een rer- zoekaehiift hieromtrent tot den raad der gemeente wenden. Eveneens kwam de woningnood in de gemeente in bespreking. Steeda nijpender wordt het gebrek aan goeds arbeiders woningen. Beate werkkrachten rerliesen we, daar er geen behoorlijke hniavesting te vinden ie. Zeker kost het boawen van nienwe woningen in deze abnormaal dare tijden ontzaglijk veel geld, doch we kannen in deze een voorbeeld nemen aan het na- burige Waalwijk, waar men voer die kosten niet terugschrikt. De gemeente izl op den toeatand van woningnood gewezen worden met bet verzoek geen ia deze mogelijk ie te lenigen es zoo mogelijk de bestaande bonwrereeniging in hare pogingen iot verbetering te etenoan. Bij de keuze van een voorzitter voor de Kamer werd met algemaene stemmen den heer M. van Beurden, tet onder-voorzitter de heer Tb. van Dortmond herkozen, die beide deze fanciiea aanvaarden. Voorts werd besloten een verzoekschrift te richten tot den raad der gemeente om rerhooging van snbaidie voor de kamer, wyl telken jare de kaa met een hooger n&deelig saldo moet sluiten, en de geringe anbsidie bij laage met voldoende ia de steeds stygende kosten van de kamer ta dekken. .Uit de velo ingekomen stokken noemen we a. Een schrijven van de commissie voor verruiming Werkgelegenheid uit den Nsdor- lsndschen Werkelooi-heidvraad om inlichtin. gen van de kamer betreffead» gegevens mtrent de mogelijke te korten aan grond, atofion voor iadustriëa ait het ressort der kamer, welke oorzsak kannen zija van in krimping van werkgelegenheid. Dh Kamer besloot de coasmissie te wijzen op bet te kort aan looistof voor de leer looierij en in het te kort aan zoolleer voor de acboenfsbricsge. b. Een schrijven van da Kamer van Koophandel en Fabrieken te Helmond be treffende de slechte telefoonverbindingen met het Noorden des lands, voernamslijk Am sterdam, met verzoek om adhaosis-betaigiag tan het door die kamer aan des Dir. van Pesterijsn en Telegrafie gericht verzoek om verbetering. Zal adhaesie betuigd werden. c. Schrijven van de Commissie veor "de Nederl.-Franschen Handel om opgave van bekende handeldrijvenden die balaog bebhen by impart nit of export naar Frankryk ei zijnkoloniën. Dö opgave voorzoever voor het ressort dzr kamer van belang zal verstrekt wordeD. Schryren van de Kamer vaa Keoph, en Fabr, te Bosob, waarin deze kamer 't oordeel harer znstervereenigingen vraagt omtrent de werkwijze van de tegenweerdige Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland en in overweging geeft het voor stel tot oprichting va* een Centrale Provin. ciale Kamer van Koophandel en Fabrieken, gekozen uit de leden der respectieve Prov. Kamers, teneinde met meer eenheid van kracht en doel da belangen van handel ea industrie in de provinciale districten voor te staan. Zal adhaesie betnigd worden. Zindag namiddag te half vier speelde de R.K. V. V. Juliana I een vrieedschappe- iyka match tegen Wilhelmina II alhier. Na een vurig spel kwam de rast met 1—0 voor Julians. Ook na de psnzs bleef deze club in de meerderheid en -mocht alaoo een overwinning boeken van 4—1 wat vrjj goed

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2