BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. GEMEENTERAAD. bodem ware De ffDantpche Tageaztg," zegt; Bij alle erkenning van den wezeolyk ernstig gewor- den teestand vai Bolland, moet van de Duitsehe regeering verwacht worden, dat zij met onbeperkte beslistheid de voor het Daitacke levensbelang noodige beslniten neme, welke nit de nentraliteit-BohcndeucIe houding van Nederland voortvloeien. Men kan niet ontkennen, zegt de Köln. Tolksstgdat de «Ulevering van zooveel Hollandsche aehepen om het open to zeggen objectief geoomen een zware slag tegen onze oorlogvoering is, cn deze zware schade hebben wij den Nederlanders te daoken. De pnblicatie van de verklaring van Minister Londen, gisteren in de Tweede Kamer afgelegd, plaatst de yKö!n, Z g." met groote letters als hoofdHolland neemt het ultimatum aan. Het blad achryft dn Hiermede heeft Holland de Butente niet slechte de pink gereikt, doch minstens een hand. Ook Griekenland handelde oena in dienselfden geeat, en verloor hiermede zyn vrijheid eB onafhankelijkheid. Alle beperkingen, die thans Holland maakt, mogen worden toe- geataan, de geassocieerde ragesringen zullen ■e spoedig wetan te overtreden en Holland zal evenala Griekenland als was in hunue handen worden. Daaraan zal de verklaring van de Hollandsche rsgeering, dat zy niet ▼order zal on kan gaan, niets veranderen. Do Times verneemt uit Washington, dat de inbeslagneming van f00,000 ton Ne- derlandache acheepsrnimto, welke zieh in de Amerikaanacho havena bevindt, ia uitgesteld tot 19 Maart, Dit uitstel is verleend om •en dasd van hoffelijkheid to stellen tegen- over de NederUndsehe regiering en haar daardoor tyd te gaven, opdat zij alsnog de overeenkomst betrvffende het gebruik van N-derietidache sthepen, door de Gealliëer- den, kan ouderteekenen. Men lette wel op de brutaliteit die in bo venstaande gecursiveerde woorden ligt. De Engeleche eu Fransche pers, zelf de gematigde spreken in dreigende taal tegenover ons land. De Temps schryft, dat we ateeds inbreuk maakten op de neutrali teit en dat de entente ons de vryheid der zeësn verzekert. De Mstm Het Nederlandscke koloniaal bezit ia weerloos aan ons overgeleverd. Do Gaulois: Alle overwegingen terzijde, feiten msoien or kernen en dat is wij moeten de sckeepsrnimte hebben. Keuter seinde ons gisteren uit Londen het volgende verrassende, onverklaarbare sn blykbaar officiense bericht; bons mogen worden aangenomen door aan den verkoop van schoenen en klom pen op bons in de gemeente deelne mende personen. De Msb. verneemt van welinge lichte zijde Als vaststaande mag worden aange nomen, dat aan mr. dr. J. v. Best bij de eerstvolgende verkiezingen geen ofticl- eele candidatuur zal worden aangebo den. KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den raad gemeente op Zaterdag 16 Maart Keutor verneemt, dat Zr. Ms. regiering tot vanmiddag geen antwoord van de Ne- derlandscho rsgeering op do nota der ga- allieerdan van de vorige waek ton aanzien van de Nederlandscke scheepvaart heeft ontvangen. De Britsche gezant in Don Haag, noch de Nadarlandsoke gezant to Landen heeft koreatigd, dat de Nederlandscke ra- geering in de voorgestelde voorwaarden heeft toegestemd. Derhalve is ssn nieuws metdeeling naar Den Haag gezonden, dat wanneer de nota der geallieerden niet op ondubbelzinnige wijze wordt aangeBomen, men onverwyld tot requisitie van de aehepen moet oveigsan. Daar talegrammen uit Nederland erop blyken te duiden, dat de Nederlsndiche regiering de nota der geallieerden hrefl aan vaard, moet er opnienw op gewezen werdeD, dat loutar gen poging om de late aanneming door Nederland van den modus vivendi van Januari j.l. onder woorden te brengen, niet veldoende zal zijn, aangezien de tosstand sindsdien grondig is veranderd. Gisteren heeft men den minister van kuitenlaudsche zsken geïnterpelleerd in de Kamer over de houding der regeering. Geen enkel lid heeft die verdedigd integendeel, men toonde zich zeer verontwaardigd en begreep niet, hoe de regeering eeu dergelijk gewichtig besluit kon nemen, zender de volksvertegenwoordiging te raadplegen. Met vlijmende woorden, met minachtenden spot werd de houding der geassocieerde regee- ringeu gebrandmerkt. London, het troetel kind der Kamer, werd dilmtal van alle zyden gecritiseerd. Ook zyn tweede ver klaring, die niets nieuws bracht, koa daar aan niets af doen, Ds regearing scheen den dezer des avonds ten 5 uur. Voorzitter Edelachtbare heer Van Besouw. Ongeveer 5 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig zijn alle loden, terwijl er twee vacatures zijn ontstaan door het overlijden van Teurllngs en Ver9ter. De notulen der 3 laatst gehouden ver gaderingen worden voorgelezeo en on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen schrijven. a. Schrijven van de onderwijzers, hou dende dankbetuiging voor de bolangrijke salaris verbetering. b. Schrijven van den gemeente-op zichter H. J. v. d. Heuvel, houdende dankbetuiging voor do verleende salaris verhoogiug. c. Schrijven vaa den directeur der gas fabriek, houdende dankbetuiging voor de verleende salarisverbetering. Adres sant geeft de verzokerlng dat, nu hi. van de netto winst geea percentage moer krijgt, hij evenals voorheen toch de belangen der fabriek zeer zal behartigen. d. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit om de jaarwedde van de wethouders te brengen van f 135 op f 250. c. Idem, dat bet salaris van den Bur gemeestor is gebracht op f2200, van den Secretaris op f2200 en van den gemeente-ontvanger op f 1000. Wordt voor kennlsgevingaangenomen. f. Schrijven van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat de noodza kelijkheid tot het bouwen van arbeiders woningen zeer groot ls. De Kamer ont kent niet dat alles abnormaal duur ls, doch verwijst naar Waalwijk, wat daar momenteel op het gebied van woning bouw wordt gedaan. Verder wijst do Kamer op den onhoud- baren toestand van den weg, loopende naar het station en dlo loopende naar de gasfabriek. Voorzitter. Wat betreft de wegen, de leden weten dat wat dat betreft, bij ons geen onwil is geweest om tot verbete ring van dien weg te komen. Rijken. Indien Sprang niets wil geven en Capelle slechts een beetje, dan staan wij geheel machteloos. Voorzitter. Het eenlgste wat wij nog kunnen doen ls, Ged. Staten er op te wijzen en verzoeken al hun Invloed te willen uitoefenen, opdat verbetering wordt verkregen. Wat betreft den woningnood, ik geloof dat wij daar allen van overtuigd zijn In oen later te behandelen punt komt Zulks in nadere bespreking. g. Schrijven van Dr. Romijn houdende dankbetuiging voor zijne benoeming. Dr. Rom^n komt met 1 April in functie Hij sou dit al reeds 15 Maart hebben gedaan, doch de familie Lombarts was nog niet zoover gereed gekomen en had noE geen twee kamers disponibel. 2. Adres van dr. W. L. M. de Both om verhooging zijner jaarwedde. In een schrijven zegt adressant dat hij bij zijne aanstelling, nu 18 jaar ge leden, verplicht was zorg te dragen voor een R.K. verloskundige. Daaraan heeft hij voldaan en kon dat toen voor f 700 per jaar. In 1913 moest hij reeds f 1000 geven en thans f 1150. Voor voeren van doodschouw was hem toe gekend een jaarwedde van f 150. Toen hij geen doodenschenw had behoeven verrichten, In antwoord, op een vraag van den heer v. d. Tempel omtrent de oorlogswinstbelasting, heeft minister Treub geantwoord, dat hoewel hij groote bezwaren in verhooging dezer belasting ziet, hij noodgedwongen een ontwerp tot verhooging der O.W. belasting tot 50 °/0 zal moeten Indienen. t Door het Nationaal Steuncomité te 's-Gravenhage is een schrijven gericht aan de burgemeesters der gemeenten, waarin wordt medegedeeld, dat er groote bezwaren bestaan aan de gangbaarheid der schoenen- en klompenbons bulten de gemeente van afgifte en wenscht het noodlg de bestaande regeling aldus te wijzigen, dat alleen de bons in de gemeente van uitgifte geldig zijn en vraagt daarom mededeeling of het wenschelijk wordt geacht dat de bons uitgereikt aan In gezetenen der gemeente ook nog in an dere gemeenten geldig zijn. Na 1 April zal het comité eventueel een opgave verstrekken uit welke buitengemeenten te verrichten, heeft adressant heel onnoozel het bedrag van f150 niet geaccepteerd, met het gevolg, dat het nooit weer op de begrooting Is ge bracht. 18 Jaar lang heeft de gemeente dus f150 van hem behouden. Adressant merkt op dat hij dus f430 meer salaris moet betalen dan bij zijne benoeming en f 150 moet missen voor het voeren van doodschouw. Het salaris, zoo zegt adressant, la met recht, van alle ambtenaren verhoogd, alleen dat van hem ls met f600 ver minderd. Hij wijst er op, dat al zijn collega's een veel hoogere s&jarieering genieten. Zoo b.v. in Waalwijk, daar geniet hij f 1600 zonder bijlevering van medicamenten. Adressant dringt daarom aan op f150 vergoeding voor dood* schouw cn verhoogiog van salaris. Voorzitter. Zooals de heerèn in de vorige vergadering hebben gehoord, moet dr. Romijn de doodschouw voeren, zoodat dit dus reeds geheel vervalt en 't overige is ook genoegzaam besproken. Zooals de heeren weten hebben Burg. en Weth. voor een tweede dokter Is benoemd, zich in verbinding gesteld met Dr. de Both en gevraagd of hij genegen was de verloskundige af te staan aan de gemeente opdat dan ook de tweede dokter van de diensten der juffrouw gebruik kan maken, wat ter bevordering van de goede verstandhouding zou zijn. Rijken. Df. de Both, zegt wel wat de .verloskundige kost, maar niet wat ze hem opbrengt. Roestenberg. Juist. Ik meende ar ook op te moeten wijzen dat zijn berekening hcelemaal niet correct is. Wel is waar heeft hij haar salaris moeten geven doch zij heeft daarvoor ook voor hem winsten afgeworpen. Rijken. Het is zooals de Voorzitter zegt, beter ls het als beide dokters over haar kunnen beschikken. Voorzitter. Voor wij hebben uitge zien naar een tweede geneesheer, heeft het Dag, Best. zich met dr. de Both In verbinding gesteld om zijne medewerking te verkrijgen teneinde te voorkomen dat wij weer niet voor die onaangenaamheden kwamen te staan als met Dr. Rudiag, want ook die zou liever van die gewone verlossingen bevrijd zijn geweest maar dat ging niet wijl dr. de Both de ver loskundige niet wilde loslaten. Dat er nu sollicitanten zijn gekomen komt doordat de notaris bij de ver- kooplng van het huls van de familie Lombarts er heeft bijgezet zeer geschikt voor dokterswoning. Dr. de Both beeft op ons schrijven geantwoord niet op ons schrijven te kunnen ingaan. Zacht. Ik heb dr. de Both gesproken en hij zei mij het schrijven van Burg. en Weth. niet goed te hebben begrepen. Voorzitter. Ik weet niet of hij goed van begrip ls, doch ledereen die het heeft hooren voorlezen In de voorgaande vergaderingen, heeft het toch goed be grepen. Van den Heuvel. En bovendien had hij dan toch nog om eenige Inlichtingen kunnen verzoeken. Dat is zoo de ge wone weg van doen. Voorzitter. Den tweeden geneesheer ls voor f 1000 heel wat meer opgedragen dan de eerste, want zooals de heeren in een voorgaande vergadering gehoord hebben is het getal armen niet groot. Het spijt me dat ik dat in openbare vergadering moet zeggen, maar ik wordt er toe gedwongen. Het getal is gering, zeer gering, en dan betalen wij in ver houding goed, dan ls het bedrag hoog, enorm hoog. Op verzoek van den Voorzitter wordt het schrijven van het Dag. bestuur ge richt aan Dr. de Both voorgelezen. Daaruit blijkt dat gevraagd wordt om de verloskundige geheel aan de gemeente over te geven, zoodat dan de gemeente laar voortaan zal betalen, op voorwaar den, dat belde dokters verklaren dat zij geen verlossing beneden een zeker be drag zullen verrichten. Dr. de Both >ehoeft dan niets van zijn salaris te missen, blijft de f 1400 in s^n geheel behouden. Voorzitter. Ik lsat dit schryven expres voorlezan, omdat ik hetzalfde praatje ook heb gehoord. Ik geloof echter, dat een kind Van 0 jaar het wel kan begrijpen. Het spijt my, dat deze enverkwikkelyke geschiedenis thans weer ter spreke is gebracht moeten worden. Roestenberg. Het is tenminste begrypelyk genoeg geschreven. Voorzitter. Het komt nay voor, dat het tenminste een mooi voorstel was van het Dag. Bestuur. Ik begryp niet goed waar om hy de verloskundige niet aan de ge meente wil overgeten, indien zy hem zoo veel kost. Wy stellen toch nog wol voer hem zyn volle salaris te laten houden. Reestenbarg. Het is een mooi voorstel van het Dag. Bestuur, vooral ook omdat het getal geholpen «armen zoo lnttel ie. Wordt besloten, met algemeens stemmen, niet op het verzoekschrift in te gaan. 8. Aanvrage om subsidie ten behoeve van het byzonder bewaarschool-onderricht. Door de overaten der scholen van Kaats- henvel, Loonopzaad en Berkdyk, wordt er opgewezen, dat alles even dunr is en dat hun de duurte-tosslag is onthouden. Zy wyzen er verder op, dat alleen vuur en licht reeds veel geld koet. Zij vragen een toeslag van f 4,50 per kind. Voorzitter, flet Dag, Bestuur weet geen iddelen ti vinden om aau het verzoek te voldoen. Ware ket verzoek ingekomen voor de behandeling van de begrooting, dan had en nog eens naar middelen kannen om zien. Om echter een blyk te gareu rau onze genegeahsid en omdat wy orertnigd zyn, dat het voor vele ouders eeu niet te onder, sehatten gemak is, dat zy hunne kleine kinderen naar een school kinnen zenden, waar ze weten dat ze goed verzorgd zyn, stellen Burg. en Weth. voor f 1,— per eind te verleenen. Het bedrag wordt dan nog f 450, in den Berkdyk gaan 79 kin deren, in Kaatshenvel 288 en in Loonopiand 99 kinderen naar de bewaarschool. - Met algemecne stemmen wordt het voorstel van Burg. en Wethouders aan genomen. 4. Balegging van gelden wegens ver koop van het oud postkantoor. Voorzitter. Het oude postkantoor ls verkocht voor f 10.000 en met 1 Mei lopen de patere een onderdak te hebben gevonden zoodat dan het geld wordt gestort. Burg. en Weth. stellen voor •tukken van 4'/a #/e te koopen van de nationale schuld. Voor f 6000 obligaties van de leenlng van Dongen, die Ineens zijn afgelost, hebben wij reeds de ge noemde stukken gekocht. Wordt goedgevonden. 5. Vaststelling verordening verdeellng gemeente in stemdlstricten. Voorzitter. Tengevolge van de nieuwe Kieswet is het aantal stomgerechtigden aanzienlijk.vermeerderd, zoodat onmoge lijk met 2 stembureau's kan worden vol staan. Er zijn thans ongeveer 2100klezera. Burg. en Weth. stellen nu voor voor Kaatsheuvel 2 stembureau's-te stellen. Een dat omvat het geheele oostelijke deel met alle straten daar gelegen en dat dan in de openbare school zal ge vestigd zijn en het andere, dat in het Raadhuis blijft, zal het geheele Westelijk deel bevatten. De verdeeling is dan zeer goed want het aantal zal geen 50 met elkaar schelen. Het derde stembureau blijft te Loon- op-Zand gevestigd. 6. Benoeming gascommlssle. Aftredende leden zijn de heeren Puls en Roestenberg terwijl de heer De Bresser ophoudt lid te zijn, doordat hij lid van het Dag. bestuur ls geworden. Benoemd worden de heeren Roesten berg, Puls en Zacht. 7. Benceming stembureau 1918. Wordt overgelaten aan het Dag. Best 8. Benoeming Commissie Hoofdelijken Omslag. Voorzitter. Een vorig jaar heeft de raad te kennen gegeven dat men liever geen commissie daarvoor zag aange wezen. Het Dag. bestuur heeft toen zelf de Hoofd. Omslag vastgesteld en telkens een lid van den raad gevraagd als men ln diens buurt was. Wordt besloten aldus weer te handelen. 9. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur.! Voorzitter. Er zijn twee vacatures, een ontstaan door 't overlijden van den heer Verster en een door het overlijden van Van Roessel. Deze laatste was meer toegevoegd voor de dennenbosschen. De heer van Lier zegt voor de vaca ture van Roessel een uitstekende candl daat te hebben gevonden in den persoon van J. B. van Rooij. - Voorzitter. Het Dag. Bestuur draagt voor de heeren J. v. d. Heuvel en J. v. Lier. J v. Lfer. Ik zal ln geen geval eene benoeming aannemen, wijl ik ln princiep er tegen beo, dat alle baantjes ln een band komen. Hierna worden benoemd de heeren J. v. d. Henvel en J. B. v. Rooij. 10. Bespreking financieele schelding der gemeente ln wijken A. en B. Van een aantal inwoners ultLoonop- zand is een schrijven Ingekomen, hou dende het verzoek, maatregelen te willen nemen om te geraken tot financieele scheiding van de wijken A. en B. Voorzitter. Voor een jaar of 6 ge leden is in den raad deze kwestie al eens besproken geweest. Het Dag. be stuur voelt ook wel wat voor deze scheiding, vooral om de goede verstand houding te bleven behouden. Een finan cieele schelding zou. zijn, dat Iedere wijk zijn eigen begrooting kreeg. Dns zijn eigen inkomsten en eigen uitgaven. Ge beurt er nu in Kaatsheuvel wat, dan lokt dat allicht eens wat praat of verzet of onvoldaanheid uit en dat vervalt bij financieele schelding. Zoo ook als in Loonopzand een werk wordt verricht dan denkt men hier al weer spoedig dat men verongelijkt wordt. Vooral in de toekomst komt er hee wat kijken want de industrie gaat God dank goed vooruit, hier de schoenfa brieken en in Loon-op-Zand vooral de leerlooierijen. Met dezen vooruitgang heeft de raad rekening te houden want vooruitgang in industrie stelt aan den raad eischen. Neemt b.v. alleen de wo ningnood maar eens. Laat men te Kaats heuvel er eenige bouwen, oogenblikke- lijk zal men uit Loou-op-Zand komen en u zeggen dat ook daar woningnood is en er gebouwd moet worden. En zoo blijft het. Bouwt men er hier 40, dan zal men in Loon zeggen ook wij moeten er zooveel hebben. Het komt mij voor dat het 't best is om eerst aan Ged. Staten te vragen of ftoancieele scheiding mogelijk is. Nu wordt het gevraagd niet uit wrevel maar met algemeeno stemmen en dat is beter dan waaneer zulks wordt gevraagd als er na een of ander feit actie is ontstaan. Het wordt alleen gedaan om belde dee- len goed te kunnen behartigen en de vrede te behouden. Ik geloof wel dat Ged. Staten daar ooren naar zullen hebben. Ik geloof, ik kan het mij niet Inden- keu, dat er een lid tegen zal zijn. Bij financieele schelding zullen de schulden welke zijn gemaakt voer wijk A aan wijk A over gaan en die zijn gemaakt voor wijk B aan wijk B. Wat voor algemeen bestuur noodlg is, zal percentsgewijze worden betaald. De heer van den Heuvel zegt dat het veel gemakkelijker zal werken. Zoo nu met de dokterskwestie nog. Velen ln Loon-op-Zand waren vaa meening dat de dokters daar thuis behoorden. Ik voor mij niet, want ik geloof dat men met de beste wil van de wereld hem er nog geen hulsvesting kan geven. Is er een financieele schelding en men dringt er dan op aan, men zou dan zej*. gen een woning er voor bouwen, de draagkracht permlteert zulks wel, dan moeten ze dat zelf weten. En zoo zijQ er nog veel meer zaken. Ons than9 uitspreken ls ulet noodlg want het best ls eerst van Ged. Staten Staten te vernemen of men er iets voor voelt en zoo ja, dan kunnen we ook op hun medewerking rekenen. Van den Heuvel. In 1914, in de maand Juni of Augustus, is er al eens een commissie voor benoemd. Het waren de heeren Rijken, Roestenberg en mijn per soontje. Voorzitter. Dat ls toen achterwege gebleven met bet uitbreken van den oorlog. Wordt besloten aan Gsd. Staten in deze om medewerking te vragen. (Wordt vervolgd.) Waalwijk, 20 Maart 1918. De hter J. Houben is thans benoemd tot ontvangsr der directe belastingen te Zeist. De salarissen van Baigemeester, Secre. taris en O.ntvanger alhier zijn doer Gede puteerde Staten bepaald op f2000, f2000 en f950. Het bouwen der R.K, Jongensschool St. Petrus is opgedragen aan de firma H. H. Martens te Oosterbout. De fabriek der N.V. E. W. Rlyberg- Pernot'a Stooaschoeafabriek *Hollandi&* alhier, zal aantienlyk worden uitgebreid. Door het bouwkundig bureau van den heer 8. Orie zyu de plannen daarvoor reeds oat- worpeu. Eerstdaags zal In de gemeenten Baardwyk, Waalwijk en Besoyen een inza meling van gelden gorden gehouden ten bate van het Sanatoriumfonds der Ondsr- officiers-Vereeniging yOns Bel mg". Daartoe zullen gewaarmsrkte lysten ge presenteerd worden aan de ingezetenen ea noedigen wy elk beleefd uit, al is de gave ook nog zoo klein, hun stenn te willen verleenen. Mogen de gaven zyu naar evenredigheid van het deel, waarvoor de gelden bestemd sijn. De Sanatorium-Commissie. Wy vernemen nog dat de Sanatorium week zal gehouden worden o.m. doer het houden van bovenstaande inzameling, vlaggetjes- verkoop op Paaschmaaudag en eene uit voering in yMuais Sacrum". We bevelen een en ander, geiien het goede doel, gaarne in ieders steun ssn. Vergadering van de afdeeliag Waal- Wyk—Heusden van den R. K. Onderwijzers- Bond op Donderdag 21 Maart 1918 in het C«fé vau den heer A. v. d. Broek tegenover het statiou. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 8. Bespreking van de voorstellen voor de Algemeene Vergadering, 4. Keuze van afgevaardigden voor de Al- gemeeae Vergadering. 5. Verkiezing van een Voorzitter voor 't Hoofd-Bestuur. 6. Rood vraag, 7. Sluiting. De gezamenlijke afdelingsbestu ren van de agglomeratie Eindhoven keuren het besluit af van het hoofdbe stuur van den R. K. Kiesvereeniging in den Rijkskieskring Den Bosch om bij de stemming over de candidaten van de groslijst voor de Tweede Kamer of de Provinciale Staten ieder lid 5 candida ten dier lijst te doen stemmen in plaats van 3, zooals het reglement uitdrukke lijk-bepaalde, omdat daardoor met één slag het hoofdbeginsel der kiesvereeni ging géVeld is. Immers N had men be paald, dat ieder lid 3 candidaten stem men zou, om daardoor te sterker stan denvertegenwoordiging tegen te gaan. De perscommissie van bedoelde ge zamenlijke afdeelingsbesturén noemt het door haar gewraakte besluit dan ook een „roekelooze daad", en hoopt, dat alsnog tijdig op het besluit worde terug gekomen. Onder zeer groote belangstelling had Zondag 1.1. de aangekondigde com petitie-wedstrijd plaats tusschen „Quick" Waalwijk en „Achilles" Tilburg, welke in een 2—0 overwinning voor Achilles eindigde. In de eerste speelhelft werd door beide partijen een prachtig, gelijk op gaand spel vertoond, waarin geen van beide partijen het doel wist te vinden. Na de rust speelde Achilles een zeer ruw spel waarvan de Quick-doelverde- diger spoedig de gevolgen ondervond door een gapende wonde in zijn knie. dierdoor was het schitterend spel dat lij gedurende den wedstrijd had ver- oond, geheel gebroken, waarvan Achil- es gebruik maakte om 2 maal te doelpunten. Quick II moest met 2—1 het onder spit delven tegen een militair elftal. DRUNEN. Zondagnacht zijn bij Gijsb. v. d. Lee alhier nit zijn 9chuur wegge haald 5 kippen en een haan. Twee koppen van kippen lieten de gauwdieven achter en verder niet het minste spoor.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2