DE~ÖORLOG. BUREAU VOOR BOUWKUNDE boerenknecht, Met Ingang van 1 A. C. ROMIJN, een beneden-vooikamei Brandstoffen-Distiibutle W-B.G.SpeekenbiiiMZn, APPELBOLLEN. R€ B B ER Biandstoffen-Distributie DIENSTBODE, BEKWAME ZWIKKERS, 60 ets. KUNSTHONIG, Gemengd Nieuws. IflïïWS ÏÏIT ESÏÏSE1R. ""rechtszaken. Gevraajgd te hunr gevraagd „afhalen", gebakjes. gevraagd Tabletten onze Per 1 ponds pakje 55 cent. Jacq. Overgoor Co. S, ORIE, GEVRAAGD CORRESPONDENTIE. Advertentiën. Anthraeiet goedkoope klompen, JE D RE8 WU.B.Q.8P8imiBI8K E r d a 1 Luxe Crème afgehaald De Stem Uit de gehoudeu veetelling blijkt dat het aantal runderen in deze gemeente bedraagt 1143 stuks, waarvan 891 boven het jaar en 252 onder 't jaar. Naar gelang de moeielijkheden voor het houden van vee blijft de toestand bier nog goed. In 1912 bedroeg de vee stapel 1088, in 1913 1173, in 1914 1112, in 1913 1169, in 1916 1243, in 1917 1208 stuks. BESOIJEN. Tot organist in de R.K. Kerk alhier is benoemd de heer Broos, hoofd der R.K. Bijzondere Jongensschool. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 22 Maart des nam. 5'/a Onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. betrekkelijk het archiefwezen. 3. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van een subsidie aan het R. K. Groene Kruis. 4. Benoeming stembureau 1918. ■5. Reclames Hoofdelijken Omslag. Bij het te Breda gehouden examen voor nuttige handwerken slaagden onze dorpsgenooten de dames Corn. A. J. A. en J. A. Verwiei. Onze hartelijke geluk- wenschen aan geslaagden en familie. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1919 werd voor deze gemeente gesloten met een getal van 17 inge schrevenen. Uit de ingevolge art, 17 van het konlnkl. besl. van 10 November 1892 gehouden telling van paarden, bleken in deze gemeente 30 paarden aanwezig te zijn. Gedurende de maand Februari werd in de Rijkspostspaarbank alhier in gelegd f4258, terugbetaald f 3498. Weer is onze vereeniglng met een nederlaag teruggekeerd. Met liefst 40 werden zij geklopt. Er moet toch wel iets aan het spel haperen, doordat er steeds op vreemd terrein verloren wordt. Het lie elftal hield zich beter, en wen van Wilhelmina Kaatsheuvel met 10. 24 Maart komt Swift uit Breda op bezoek. Het zal dan voor R. W. B. op passen zijn. CAPELLE. De jl. gehouden verpach ting van gemeentelanderijen en het gras langs de bermen der wegen heeft f350 meer opgebracht. Voortaan zullen eiken Woensdag avond tusschen 6 en 7 uur in de oude school in de kom alhier bons worden uitgereikt voor klompen, schoenen en sajet. Jl. Zaterdagavond werden in de rustkamer, gevestigd bij A. A. A. te Loonschendijk, verschillende paren mili taire schoenen en sokken ontvreemd. De vermoedelijke dader is reeds in verze kerde bewaring gesteld. Zondag jl. wist een militair, die wegens diefstal van schoenen ten na- deele der firma K. O. alhier, in de provoost was opgesloten, daaruit te ont komen. Na veel moeite werd hij weer opgebracht en voorloopig onder 't ge meentehuls in veilige bewaring gesteld. De baldadige jeugd a. d. Loon schendijk viert weer haar hoogtij, door bij verschillende bewoners op deramen te gooien en andere baldadigheden uit te zetten. Een scherp toezicht van politie was in deze zeer gewenscht. RAAMSDONK. De alhier benoemde notaris F. J. Hartong van Ark Is met ingang van 15 Maart jl. definitief in functie getreden en heeft het kantoor ingenomen van wijlen notaris v. d. Meer. De werkman B. viel tengevolge van een misstap van een vrij hooge ladder en bezeerde zich ernstig. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. P. L. geraakte Maandagmiddag met zijn fiets te water. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. R'VEER. De stemming tot verkiezing van een lid voor den gemeenteraad ter vervulling van de vacature van wijlen D. Timmermans zal plaats hebben op Maandag a.s. - Zondagmiddag trad Ds. C. B. Hol land voor het laatst op als leeraar voor zijn gemeente. Als rlngpredikanten waren aanwezigDs. Koster (consulent) van Capelle, Ds, Vermeer van 's Gravemoer en Ds. Kolkerk uit Loonschendijk. Ds. Holland had tot afscheidstekst Ps. 105, vers 4 en 5. Na de gebruikelijke toe spraken werd op verzoek van den con sulent door de gemeente hun scheiden den leeraar toegezongen Ps. 121, vers 4. Zaterdag is door de politie opge bracht W. v. D. Hij wordt verdacht van diefstal. 's GRAVEMÖER. Alhier is opgericht eeH vrij-liberale kiesvereeniging met 22 leden. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren Voorbeijtel, voorz., P. Rutters secr., U. M. Nijenhuis, penn. Bij het sluiten van het winkelraam bleef de knecht van den vleeschhouwer E. Snels in een vleeschhaak hangen en verwondde zijn arm zoodanig, dat hij zich onder heelkundige behandeling moest stellen. DUSSEN. In den afgeloopen nacht hebben eenige heeren op een paar plaatsen de glazen ingegooid en bij an deren de zlnkenleldingen van het huis afgebroken. De daders schijnen aan de politie bekend te zijn. Tot 1ste ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd onze dorpsgenoot, de heer A. W. Kamp en tot 2e ambtenaar de heer H. v. Luxemburg. Met het bouwen der nieuwe school is begonnen. Het grondwerk is reeds ongeveer klaar. Deze week begint men reeds met de fundamenten te metselen. Heusdin, 19 Maart. 1918. De volgende week wordt op ver zoek op de scheepswerf de vrije Zater dagmiddag of z.g. Engelsch* Zaterdag ingevoerd. Teneinde de loonsverlaging te voorkomen, zal de arbeid des morgens vroeger worden begonnen. De voetbalwedstrijd van j.l. Zondag tusschen de Pontonafdeellng en de Heusdensche Voetbalvereeniging eindig de met ten 41 nederlaag voor de laatste. En toch kan van de laatste gezegd worden, dat zij, gelet op haar kortstondig bestaan, niet onverdienstelijk speelde. Het talrijke publiek zal het hierover wel eens zijn. Onverwacht werd de benoeming van onzen Rijksontvanger, den WelEd. Gestr. Heer P. A. van Andel, tot ambte naar in dezelfde functie te Roosendaal (N.-Br.) Denkelijk zal hij dus eerlang de gemeente verlaten en daar hij naast zijn lidmaatschap van den Raad nog vele bestaursfunctlën in verschillende vereenigingen bekleedt, zal zijn vertrek menige leemte laten. Het Processieverbod. De rechtbank te 'a-Hertogenbosch sprak gisteren pastoor Kriellaarts, te Beugden, vrij van het hem ten laste gelegde in zake het processieverbod. Beklaagde werd vrijgesproken opgrond dat, wat ook de beteekenis moge zijn van al. 2 van art. 170 der Grondwet, niet is bewezen, dat een processie, bol ten gekomen in openbare rlaatsen, bil d; uitvaardiging der Grondwet van 1848 te Beugden naar de wetten en regle menten, niet was toegelaten. Naar de >'s-Hertogenbossche Courant* verneemt wordt hooger beroep aange- teekend tegen deze uitspraak, daar het de bedoeling is In hoogste instantie den Hoogen Raad te doen beslissen in deze zaak of hij nog vasthoudt aan de juris prudentie van 1879. Ondergetekende Waalwijk, een bericht dat hij binnenkort te 12506 De hooding ouzer regaering staat ook in naow verband met den algtmtenen bai- tenlandichen toestand, met de wereldoorlog. De wereldoorlog is in het huidig stadiem niet in de laatste plaats een oorlog o seheepsmimte. Het is dos, zoowal voor de verhouding van de wederzydiche krachten der strijdende partijen ale voor den dnnr van den oorlog lang niet onverschillig, dat de entente plotseling de besehikkiDg krijgt over een mill, ton Nederlandsche scheept ruimte. Want zij heeft bssloten met de Nederlandsche schepen, die, jrdoor misplaatst vertrouwen naar Amerikaansche eo BogeUche havens sjjn gezonden en daar onrechtmatig zijn vastgehouden", te gaan vareö. Het ataat vast, dat zij dit beslnit zal uitvoeren. Tij dens de onderhandelingen met de Neder landsche regeering over deze zaak ia voorta gebleken, dat de eitente zich voorstelt, juist deze schepen als terpedovoer te ge bruiken. De entente krijgt dus een millioen ton en daardoor ia het voor Dnitschlaod, wat de dnikbootoorlog aangaat, weer in eeas zoe wat 19 Janaari, in plaats van 19 Maart. Het zal dat fwerk* van de laatste twee maanden ongeveer, nog eens over moeten doen. Daar Nederland voor de brate xaaeht is geweken en daardoo^ een deel van het odinm op ons land geladen heeft, ia het duidelijk, dat Nederland veel meer dan te voren kans heeft ia den wereldoorlog te worden betrokken en helaas niet aitslnitend ter verdediging van zijn eigen zaak. Dit soa ons van ieder ander laad in een dergelijk geval volkomen duidelijk zijn en het baat niet om daarvoor de oogen te alaitea, nu het ons eigen land betreft. Middelerwijl worden de centralen op het oogenbllk ten volle in beslag ge- genomen door de voorbereiding van hun offensief in het Westen. Volgens de Kollnische Zeitung heeft de opperste legerleiding een soort cursus voor dag bladenredacteuren Ingericht, om voer het begin van de groote operaties In het Westen de Dultsche pers in staat te stellen de komende gebeurtenissen zelfstandig te beoordeeleo. De verken- ningsgevechten op verschillende pnnten van het front nemen nog steeds In aantal en hevigheid toe, en de bedrijvigheid in de lucht heeft een ongekende hevigheid bereikt. De entente -conferentie heeft weer een verklaring gepubliceerd waar van de quintessen8 ligt in deze woorden >wi] vechten en wij zullen doorvechten». Dat het met die laatste plannen ernst it, hebben wij zelf nu ondervonden. N. R. Ct. Te Rotterdam in de schoenma kerswerkplaats van G. van den H., In den Nieuwen Vogelzang, bracht gister avond omstreeks halfzeven A. C. van den H., een schoenmaker uit de Cris- pijnlaan, een stiefbroer van G. v. d. H., een bezoek. Al spoedig kreeg A. C. van den H., die onder invloed van d ank verkeerde, in de werkplaats twist met den eveneens daar vertoevenden 9choea- maker H. O., een gehuwd man van 49 jaar, nit de Noorderstraat. Van den H. gaf H. O. een slag in het gelaat, ging daarna achter den toonbank, greep een schoenmakersmes en stak dit H. O. ter hoogte van het hart in de borst. H. O. zakte in de werkplaats bewusteloos In een, waar dr. P. H. G. de Ridder, wiens hulp werd ingeroepen, hem stervende vond. Onder het vervoer naar het zie- kenhnis is de man overleden. A. C. van den H. verliet, teen H. O. in elkaar zakte, ijlings de werkplaats, doch is op de Kipstraat door twee bur gers gegrepen, die hem aan een politie agent overleverden. Voorloopig ontkent hij alle schuld. - Door voorbijgangers werd Dinsdag ochtend omstreëks vijf uur de voerman M. v. d. Broek in een weiland aan het z.g.n. Doornenpad in Vierhoekje onder Oss badende In zijn bloed aangetroffen. Bij onderzoek bleek de man 20-ta steekwonden te hebben aan hoofd, n en armen. Sommige wonden toonden a dat deze tot driemaal toe met een sche voorwerp op de zelfde plaats waren toe gebracht. De verslagene, die overigens gunstig bekend staat kon of wilde den dader niet noemen. Men vreest voor het behoud van zijn leven. Tusschen een drietal personen ont' stond onder de gemeente Gestel gister avond 'n twist, die zóó hoog liep dat een hunner zekere C. een geweer greep en daarmee op zijn tegenstander zekeren De Haan een schot loste. De Haan werd in de volle borst getroffen, aan de rug zijde verliet de kogel het lichaam weer. He getroffene werd onmiddelijk per brancard naar het gasthuis gebracht vannacht is hij daar overleden. De man was gehuwd. De politie heeft C. gearresteerd en hem in verzekerde bewaring gesteld. - Te Duizel bij Eindhoven is het ander-half jarige meisje van C. Caste- leijns fn een kuip met water gevallen en verdroaken. Te Dongen is de boerderij van J. v. B. op den Henvel, geheel afgebrand. Ze» stuks groot vee, waaronder een paard, kwamen in de vlammen om. Uit een perceel in de Warmoes- straat te Amsterdam, heeft men voor f3700 fluweel en zijde gestolen. Te Eindhoven zijn in arrest gesteld 7 soldaat-komiezen, die te Leende als voorloopers hebben dienst gedaan tegen een handgeld van f 80 bij het smokkelen van leder, manufacturen, kwatta en zeep, ter waarde van f 10.000 De Rijksambtenaar De Zeeuw uit Stratum, heeft tevens 15 smokkelaars uit Leende gearresteerd. Te Slbculo waren eeuige kinderen bezig vuurtjes te stoken. Het 9-jarlg dochtertje van den veenarbeider A. K. kwam achteruit loopende in een der vuurtjes te vallen en kreeg zulke hevige brandwonden, dat sij eenige uren later in overleden. zal openen, en beveelt zich beleefd aan voor 't maken van JPlannen, Bestekken en het geven van Adviezen. Tijdelijk adres: GINNEKEN Civiel-ingenieur en Architect. om dadelijk in dienst te tre den een flinke goed kunnende melken en andere boerenwerkzaamhe- den verrichten. AdiesMelkery f JOHANNE- HOF", Eindhove». 12505 geschikt voor rustig kantoor liefst op of bij de Markt. Brieven aan 8, ORIE, Ginneken. 18508 Berichten vangen. Kaatsheuvel te laat ont- •f f Heden overleed in het f Geroot Ziekenhuis te 's-Har- togenboich, in den ouderdom van rnim 41 jeren, 12496 TH. DE WIT, die gedurende elf jsren mijn trouwe medewerker was. ANT, VAN IERSEL Waalwijk, 15 Maert 1918. gevestigd te Kaatsheuvel 18463 Arts. Voor direct ONGEMEUBILEERD, liefst Stationstraat omtrek spoor. Brieven onder No. der advertentie aan het bnrean van dit blad. 12481 WAALWIJK. van De BrandetefLn-Commissia Waalwijk brengt ter kennis van hen die op bestelbiljet No. 8 hebben aangevraagd, met de be merking deze a.s. Vrydag 22 Maart kunnen verkrijgen in het pakhuis van C. R. 8. VAN DER HEIJDEN. Da Brandstoffen-Commieaie 12571 voornoemd, IE. El SCHOEI DE BAS SMÈELE. Voorzitter. De BURGEMEESTER der ge meente Waalwijk brengt ter kennie van belanghebbeuden dat ry, die in aanmerking kernen voor bet betrekken van 12509 en reeds vroeger klompenbone ont. vingen, opnieuw zich op het Lerens- middelcBbureaa kannen vervoegen ter verkrijging ven de benoodigde bona vanaf Vrijdag ig-Maart a.s., dee voormiddage van 9 tot 12nar, onder de verplichting echter vooraf eene schriftelijke verklaring af te leggen, welke den aanvrager ter in vulling en onderteekening zal worden uitgereikt. Tevens wordt hierbij de aandacht gevestigd ep de bepaling dat vanaf 1 April a.e. de klompen, en schoenen* bons door het Levensmiddelenbareau alhier afgegeven, uitsluitend geldig zijn in deze gemeente. Waalwijk, den 20 Maart 1918. De Bcqgemeester voornoemd, T8. BB SCBMOÜT DB BU S1KRLK. Banketbakkerij - Waalwijk. VOOR Meeste verscheidenheid van Voor Waalwijk ook verkrijgbaar by den Heer JAC. SARS. Voor Baardwijk bij de WID. J. VAN LIER, waar ook gaarne be stellingen wordeh aangenomen. Aanbevelend, WAALWIJK. 12608 en Lijnolie worden momenteel sterk in Café'a en Restau rants aan den ketting verhandeld, hetgeeu niet geoorloofd en dna gevaarlijk ie. Men neme liever een proef met de 12504 met den oranjen i Pelikaan' De groote doei WAALWIJK. Mevr. MIDDELKOOP- v. d. Hoek, te Capelle vraagt tegen 1 M e i een 12490 bekend met de keuken. bij de Firma M. A. BRE- KELM ANS-VI VIE te Sprang tegen hoog loon. 12507 De Brandstcffen-Commisaie van Waalwijk maakt bekend, dat vanaf heden tot en met 30 Maart a.e. met uitsondering van Vrydag 22 Maart iederen dag het restant van het rantsoen, dat op bet bureau der brandstoffen-distributie ie betaald, kan worden aan het pakhuis bij de Haven. De Brandstoffen-Commissie voornoemd, Th. du Surmon'I du Bas Smebli, 12570 Voorzitter. blijft steeds krachtig en welluidend, wanneer zij door Wybert - tabletten wordt onderhouden. Se dert zeventig jaar zeer gewild voor verfrisschlng van de stembanden. BI) alle apothekers^ ter vervanging van Natuurboter, ze bevalt U zeker I Alleen verkrijgbaar bij#4^ 12492 y/h. ÏTRMA GEZ. ZIJLMANS. SB KB BK UMl* «n drogisten V Werf

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 3