HET ZAL RIET LANG MEER DOREN iflïïirs VIT'lïïïiflH. IIfö£20fi&lN STUKKEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. P wat wij hun dan ook van harte wenschen. Zondag a.s. gaat een elftal dezer Ver. naar Heusden, om aldaar tegen „H.V.V." een match te spelen, en zullen de leden van 't elftal wel zorgen om de puntjes naar Waalwijk te brengen. Dus jongens opgepast 1 Binnenkort hopen wij meer omtrent deze vereeniging te kunnen melden. Bij Kon, Besluit is met ingang van 1 April aan de Rijksschool voor Leer looiers en Schoenmakers met daaraan verbonden proefstation en voorlichtings dienst ten bate van de lederindustrie, benoemd tot hulpkracht in de machinale schoenmakerij J. V. Dumoulin, thans machinist. Woensdagavond gaf het ..Intieme TooneeF' onder leiding van Adolf en Frits Bouwmeester uit Amsterdam in Musis „de Sabijnsche Maagdenroof". Werkelijk, waar we deze krachten kregen wisten we dat we iets kregen, dat heel ver boven het gewone of middelmatige stond en deze avond heeft de juistheid daarvan bewezen. De talrijke aanwezigen hebben nu zeker genoten van deze vroolijke klucht, die van 't begin tot het einde door z'n onbegrensde en toevallige verwikkelin gen aanleiding geeft tot voortdurende vroolijkheid, Wij mogen in dit ver band wel noemen de professor, die uit stekend spel te zien gaf, naast beide Bouwmeesters, die in elk opzicht uit muntend acteerden. Wij zullen dit korte woord eindigen met te zeggen, dat de entrée van het Intieme Tooneel hier succesvol is ge weest en dat we het spoedig hopen terug te zien. Dit zal weldra zijn, nl. binnenkort krijgen we van hen het prachtige drama „Dolle Hans", een van de mooist bekende tooneelwerken. Hedenavond wordt in Musis de Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van het Sanatoriumfonds van „Ons Belang" gehouden. Wij verwijzen voor nadere bijzonderheden naar de advertentie in dit nummer en de verspreide program ma's, maar wij willen gaarne een woord van aanmoediging schrijven voor een druk bezoek aan deze uitvoering, spe ciaal om het goede doel dat hier beoogd wordt, al mag het programma er ook zijn. Laat Waalwijk ook in deze een goed figuur maken op de lijsten is goed geteekend, laat de uitvoering van dezen avond en de bloemverkoop op morgen, een waardig slot zijn van deze werkelijk charitatieve onderneming. De ontspannings-vereeniging van de R. K. Werkliedenvereeniging „Door Vriendschap safim verbonden" zal den leden dier vereeniging morgen weereen prettige avond bezorgen. Ér wordt een groote tooneel-uitvoering gegeven, met nummers als: „Twee Aviateurs", „De Wees uit het gebergte", „De dertiende klokslag of de dief gestraft." De nummers zijn goed gekozen en ook de uitvoering zal prima zijn, zooais men dat gewoon is van deze tooneelisten, die zoo belangeloos trachten een aan gename afwisseling aan hunne mede leden te verschaffen. Een drukke opkomst kan dus gerust verwacht worden, men zal er zich wel amuseeren. Bij de heden gehouden aanbeste ding voor het vei bouwen van de stoorn- schoesfabrlek van de firma Pulles Co alhier, werd ingeschreven door Wed. Aarts Zn. Waalwijk f 7993 met bijieveriog van glas f 460 meer. J. den Teuliog alhier f 8100 zonder le vering van glas, Gebr. Creijl, Rosmalen f8190 zonder glas, C. v. Lamoen, Don gen f8210 zonder glas, K. Tornman, Tilburg f 8700 zonder glas, C. Horvers Tilburg f 9472 zonder glas, P. Kreté, 's Bosch f9384 met bijlevering van glas f 352 meer. W. v. Heesch, Waalwiik met bijlevering van glas f 9596. Van Heeslnk Zn. Bosch met bijlevering van glas f9685. Karei Heek, Tilburg f 9900 zon der glas. M. v. d. Broek Ginncken f 9985 zonder glas. N. v. Gageldonk, Breda f10385 zonder glas. C. Michael, Vrijh.- Capellc f 10980 zonder glas. Het werk is gegund aan de fa. Wed. Aarts Zn. alhier. Aan het schriftelijk gedeelte van het examen voor onderwijzer te Breda is gister deelgenomen door 275 can didates In een gisteren in Café Central te 's-Bosch gehouden vergadering van schoenwinkeliers uit alle deelen des lands, werd in beginsel besloten tot oprichting eener Nederlandsche R. K. Schoenwinkeliersvereeniging. In overleg met het hoofdbestuur der diocesane Hanze zullen de voorberei dende werkzaamheden nader worden geregeld. Morgen speelt de Waalwijksche R. K. V. V. „Quick" een competitie wedstrijd tegen „Leonidas Vooruit" uit Tilburg, op het terrein alhier. Reeds eenmaal heeft „Quick" op eigen terrein van deze vereeniging verloren, het is daarom morgen voor „Quick" oppassen. Aanvang 2 uur. DRUNEN, Naar wij uit goede bron vernemen zal de staking der schoen makers zich bepalen bij één week, Door de patroons zijn de gestelde eischeD In gewilligd zoodat a.s. Maandag de werk lieden de werkzaamheden zullen her vatten. Moge de verstandhouding die bestond tusschen patroon en weikman er niet mede hebben geleden en beide partijen beider belangen als voorheen weer zooveel mogelijk behartigen. BESOIJEN. Naar wij vernemen zal a.s. Dinsdagavond te 7 uur in de Ned. Herv. Ke(k voor de Chris. Hist. Kles- vereeniging »Neder!and en Oranje» te Besoijen als spreker optreden de Heer Job. v. Meggelen, gemeenteraadslid van Rotterdam. Onderwerp Chr. Hist. Be ginselen en Arbeidersbelangen. Gedurende het le kwartaal 1918 zijn bij de Huur-Commissie alhier onge veer 130 verzoeken ingekomen om goed keuring of schatting van huurprijzen. Omtrent al deze verzoeken werd reeds eene beslissing gegeven. De Commissie onthield aan ongeveer 24 verzoeken ha re goedkeuring. Door den heer L. v. d Houdt alhier werd dezer dagen een geit ver kocht voor de zeldzame som van f 40. BESOIJEN. 14 April moet R.W.B. II naar Tilburg om tegen Willem II4 een competitiewedstrijd te spelen voor de 2e klas B. V. B. Aangezien R.W.B. II indertijd op eigen veld met 5-3 verloor, zullen zy op Zondag ook niet aan een nederlaag ontkomen. Wij vertrouwen, dat zij die zoo eervol mogelijk zullen maken. Het protest door R.W.B. op 3 Februari was ingediend over eenige on gerechtigde spelers, Is door R. W. B. verloren, aangezien, na correspondentie met den N. V. B., gebleken Is, dat ge noemde spelers, wel voor het lsteN.A.C, hebben gespeeld, doch In het begin van dit seizoen en later naar het 3e zijn overgeplaatst. SPRANG. Ziterdagmiddig geraakte de 18-jarige S, op de 8 .oomichoenfabriok van de firma B. alhier met lijn vinger tusschen de schourm&chino bekneld waardoor zyn linker wysvingor geheel werd opengescheurd. Door dr. J. v. d. M. werd dan vinger ver bonden. In de maand Maart werd aan de Rijkspostspaarbank alhier Ingelegd f4310,69. Terugbetaald f 6245.07. A.s. Zondag v.m 9 30 en u.m. 5 uur hoopt in hat Geref. Kerkgebouw alhier op te treden Ds. Farwerda van Amsterdam. Ia de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondag n.m. 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooymans van Baardwijk. Ia de j.l. Donderdag gehouden Vergadering der A. R. Kiesvereenlglng werden tot afgevaardigden naar de op 2 Mei a.s. te houden Deputaten vergade ring der A. R. Partij, gekozen do heeren F. A. Hoek eu A. v. Willegenburg. VRIJH.-CAPELLE. Door onzen ge meenteveldwachter is tegen zekere H. wonende aan den Winterdijk proces ver baal opgemaakt wegens het vervoeren van steenkolen afkomstig van diefstal. Op den 2en Paaschdag passeerde alhier een dame met haar kinderwagen. Ongelukkigerwijs kwam deze te kante len, doch schrik niet huismoeders, want inplaats van kind of kinderen rolde er een groote partij aardappelen over den weg heen. Behulpzamen kwamen opda gen en hielpen de aardappels mede op rapen en zoo kwam ze er met den schrik af want politie was, gelukkig voor haar, niet aanwezig. Op het hulppostkantoor werd ge durende de maand Maart Ingelegd f 4040.80. Op het hulptelegraaf en telefoonkan toor werden 121 telegrammen behandeld en 41 gesprekkeu gevoerd. WASPIK. Vermoedelijk zal zich In onze plaats een nieuwe tak van industrie vestigen. Een stroocartonfabriek zal we derom 2an vele handen werk verschaften, 't Ware te wenschen, dat meer geschikt terrein beschikbaar was en dat de plan nen die nog steeds in de lucht hangen eens spoedig in daden omgezet worden. Donderdag reed de grossier M. met wagen en paard la een diepen mod dersloot. De voerman en drie kinderen werden mede genomen. Spoedig waren deze echter op het droge gebracht. Het paard kon niet verlost wordeo, voordat een paar boomen omgekapt waren. Ge- lokkig hadden menschea en paard weinig letsel bekomen. De wagen was zwaar beschadigd. De 4-jarige L. had het ongeluk haar been te breken. la een onbewoond huis wisten zich enkele belhamels toegang te verschaften door het inslaan van een ruit, Zij stalen een slingerbal en een voetbal. Door de politie Is proces-verbaal opgemaakt. RAAMSDONK, (dorp.) Bij den heer J. B. zijn wederom 10 kippen en 1 haan gestolen. Van de daders geen spoor. Tijdens het spelen geraakte het zesjarig dochtertje vau de L. in een diepen sloot. Op het hulpgeschreeuw van hare speelkameraadjes kwam een in de nabijheid vertoevend werkman ter hulp eo wist de kleine op het droge te brengen. RAAMSDONK. Lammeren worden duur verkocht aan den prijs van f 13 k f 15 per stuk. RAAMSDONKSVEER. Door de Ge mengde Zangvereeulglng >Excelsior> is besloten deel te nemen aan het Groot Nationaal Concours voor Muziek- en Zangwedstrijden te Klaaswaal. Woensdagavond ontslood A. R. en C. W. een heftige woordenwisseling welke in een vechtpartij overgiDg. C. W. liep hierbij zulke stevige opstoppers op, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De heer P. J. te O- geraakte Donder dag met zijne fiets gekneld tusschen de stoomtram en de leuning der Donge- brug. De fiets werd ineengedrukt, ter wijl J. eenige lichte verwondingen opliep. Van den heer L. werd Woens dagnacht een partijtje brandhout ge stolen. Dader(s) onbekend. GEERTRU1DENBERG. Naar wij ver nemen bestaat bij de oud-Spartanen het voornemen wederom een voetbalelftal samen te stellen. Goed succes zij hun hiermede toegewenscht. Tot nachtwaker bij de stoomboot onderneming der firma M. Verschure Zn,, is aanges'eld G. van Fessen alhier. 's GRAVEMOER. Op de Rijkspost spaarbank werd vorige maand Ingelegd f 1014. Terugbetaald f 3691.95. LOON-OP-ZAND. Ten vervolge op ons bericht van Donderdag j.l. betref fende de draad diefstallen te St.Joachims- moer kunnen wij meiden, dat, dank de ijverige nasporingen der politie en ma rechaussee, men de daders op het spoor Is. Te Kaatsheuvel werden in verband hiermede voorlooplg de Gebrs. K. ge arresteerd. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen is alhier een N. V. gevormd tot oprichting eener vacheleerlooierij. De vennooten zijn E. J. van Hoorn, J. Wijt- vliet en de stoomschoenfabriek >Neer- landia» alhier. Een zeer geschikt bouwterrein is tot dat doel reeds aangekocht. Kaatsheuvel, 6 April 1918. D?. p?ij« der boter ma heden f 3.45. Koelhuisboter f 2.82. Eiereu 11 cent en keoger. Veor da vacature» Veraiei au Teurlinga zijn elechta trree oaudidatenlijsteu ingevuld Ué voor den heer J. Verschuren te Laon- ep-Ziad en een voor H. Tearlinga te Kaats heuvel, zoodat geeu stemming noodig is. - Hedenmorgen brandde iu de Markt straat door onbekende oorzaak bet hois af, bewoond door E. De gebeele inboedel werd een prooi dar vlammen. Niets ia vernekerd. Hbuedbn, 5 April 1918. - Dezer dagen ia men begonnen de per ceeltjes bouwgrond in orde te brengen voor het personeel der werf Rij a en Msas. Wie daarvoor in aanmerking komt, krijgt de beaehikking over een stok van 4,/2 Are. De jongedames Josephine en Christine de Mol legden met gunstig gevolg examen af 7oor dc R,K. Kweeksobool te Etten ea zijn taegelaten tot de 3e en de 2e klasse. Odzö stadgeooote Jacqueline Verhoe ven, leerlinge der R.K. Kweekschool voer oudeiwyzeressen te Eiten werd aldaar be vorderd van de 2e naar de 80 kl. Ia een der naburige gaineenten ie afgekondigd, det met ingang ran 1 April de zomerk wordt ingevoerd, zoodat de wettigen t\id met 1 nar wordt vervroegd det in den regel het uurwerk in den ge meentetoren uur achter zul zijn bij den wettigen tijd. Dit i« dus een anr achteruit ui plaat» van vóóruit, als het voorschrift bindend wordt. Had men het dan zoo maar g daten f Men meldt ons uit Herpt Wat men in vroegere jaren niet gedaau ken krygea, omdat het op stoor verzet stuitte, D.l. om ^volgens recht* ook hier deu ,wettelyken* tijd ingevoerd te krygen, ie thsn» na 3 dagen gtlnkt. Hoe doet er niet toe, dcch klaargespeeld ie het. Luidde de tfflciëele afkondiging ia bet *plekbord', dat het gemeentewerk in deu regel éii uur achter zou zyu, sedert Donderdagmorgen ia het in overeenetemmiHg gebracht en de door de wet voorgeschreven tyd, een maatregel, waarmee de gtheele gemeente minus hoog stens een psar personen van harte instemt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Kunt U mij ook inlichten omtrent het volgende Bij de gehouden stemming alhier is gebleken, dat verschillende personen welke daartoe gerechtigd waren oiet op de kiezerslijst voorkwamen. Aan wlen de schuld in deze? Ondergeteekende meent ia hoofdzaak aan debetrokken Ambtenaren Wel wordt de kiezerslijst ter visie gelegd en heeft elk belanghebbende recht tot Inzage en tot reclamei maar behooren afgezien daarvan, de betrokken ambtenaren deze dat er in ons kleine land nog duizenden, ja, tienduizenden gevonden worden, dis nic:s of bijna niets van een of meer der vreemde talen kennen. Want er is nu gelegcnht-id om op prettige eenvondige wijze Franscb, Duitsch of Engelsch te leeren en dat tegen mik een billijken pry», dat niemand in zyn geldelyke omstandigheden aeu reden k*u zien, hieraan geeu deel te nemen. Voor den pvijs van f 0.60 per maand en f 0.10 tijdelijke verhooging wegens buitensporige papierprijzeD) ontvangt U wekelijks een blad, del U geleidelyk mier zeker tot het doel voert, dat wy ons voor oogen gesteld hebben, n.l. U zoo ver te brengen, dat U een eenvoudig boek in de vreemde fcsal kunt lezen; dat U iu staat is, eenvoudige correspondentie in die faal te roeren. Het zal U mit-schien niet mogelijk zyn, U eene voorstelling te mskeu van de inrichting van dat weekblad en van de wijze, waarop wy dit doel willen bereiken. Daarom raden wij U, vraag esna proef nummers. Zy liggen ter verzending gereed. Gratis en franco wordeu zij U toegezondeu. Laat niemand, die dit leeat en die behoort onder de velen, die niets cl weinig van vreemde talen kennen, verzuimen, dadelijk een proefnummer aan te vragen. Deze gelegenheid moogt IJ niet laten passeeren. A. F. G. LFIDERITZ, D. H. SCHENK, Hoofd» onderwijzers. Telefoon Zuid 4072. Witte de Withitraat 23, Amsterd m. 12599 lijsten niet in orde te hebben Hoe komt het, dat nooit voor de ge meente één belastingplichtige vergeten wordt r.ijn aanslag thuis te sturen, ter wijl zooals thans gebleken is vele tever geefs wachtten op hun oproepiagskaart tot stemmen P Of Is het in de gemeente Geertruldeoberg soms zóó wel de las ten niet te lustenbetalen en verder mondje dicht Ja, Mijnheer de Redacteur, ik tast om trent een ea aoder in bet duister, dit kan trouwens ook niet anders want het licht (gas van f 7.50 1 zeven gulden vijftig per M') is erbarmelijk slecht. Hierover een volgende maal. Beleefd dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, M. J. Timmermans. Geertruldenbcrg, 4-4-1918. Brzoek van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Hedenmorgen even half negen arri veerde Z. K. H. de Prins der Nederlan den per auto in onze gemeente Aan de grens stonden eenige padvinders opge steld om den bestuurder der auto te wijzen in welke richting moest worden gereden. In de Nieuwstraat en in de Groote Straat wapperde van schier alle huizen de nationale driekleur en voor de stoom schoenfabriek „Hollandia" stond eene groote menigte. Bij den ingang der fa briek, die eenvoudig doch netjes ver sierd was, stonden wederom eenige padvinders en verwelkomde de heer E. W. Klijberg Z. K. H. en begeleidde hem naar het kantoor, waar de jongste firmant de heer Jos. Klijberg werd voor gesteld en vervolgens de koffie gebruikt en de Prins en gevolg zich met de fabrikanten onderhielden. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de fabriek. Met zeer groote belang stelling werd alles in oogenschouw genomen en liet Z. K. Hï zich op de hoogte stellen van de geheele fabricatie in deze moderne inrichting en vooral bij dat gedeelte, waar de padvinders schoenen reeds in zijn geheel waren te zien, werd lang stil gestaan en gaf de bedrijfsleider, de heer J. Klijberg, de gewenschte toelichtingen. Tijdens den geheelen rondgang in de fabriek bewonderde Z. K. H. de talrijke ingenieuse machines. Z. H., welke vol gens programma slechts drie kwartier voor de bezichtiging was gegeven, kon niet nalaten er nog een half uur bij te voegen want zoo'n moderne schoen fabriek was te interessant naar zijne meening, om zoo maar vluchtig te door- loopen. Na de bezichtiging werd nog een wijle tijds op het kantoor doorgebracht, waar verschillende zaken de fabricage, de schoenindustrie en speciaal de ver vaardiging van een uniformen padvin dersschoen met animo werden besproken. Bij het vertrek sprak de heer Klijberg Koninklijke Hoogheid. Het zij mij vergund in enkele woor den mijnen oprichten dank te betuigen voor de hooge eer mij heden te beurt gevallen. Het was voor mij en mijn personeel' een groote voldoening dat Uwe Konink lijke Hoogheid, van wien de groote be langstelling in de Nederlandsche Indu strie bekend is, ook mijne fabriek met een bezoek kwam vereeren. Ik wil hoo- pen, dat hetgeen door U in oogenschouw genomen is, Uwe hooge goedkeuring mag wegdragen. Ik wensch Uwe K. H. te zeggen, dat den blijk van belang stelling voor ons een spoorslag wezen zal om immer meer ons Nederlandsch fabrikaat te vervolmaken en zoodoende naar vermogen mede te werken tot. meerderen bloei van de Nederlandsche Nijverheid, tot meerder welvaart van oiis dieroaren Vaderland. Als bestuurslid van de Waalwijksche Padvinders wensch ik ook nog Uwe K. H. de verzekering te geven, dat ik gaarne wil medewerken om onze flinke Hollandsche padvinders een degelijken en niet te duren schoen te bezorgen, die naar ik hoop zullen bij dragen tot de bevordering hunner oefe ningen. Zij het mij ten slotte nog vergund ook namens de directie en het personeel aan Uwe Koninklijke Hoogheid onze eerbiedige hulde te betuigen en onze groote liefde en aanhankelijkheid aan het Koninklijk huis dat God in den moeielijke tijden voor alle rampen moge behouden en dat naar wij hopen nog in lengte van dagen ons dierbaar Vaderland zal regeeren. Onder een harteiijken handdruk dank te Z. H. voor deze woorden, en zeide met genoegen de fabriek in oogenschouw te hebben genomen en het een genot te vinden dat ook in deze branche de industrie op zoo'n hoog peil staat. Wel, verklaarde Z. H„ had hij meer malen hooren beweren, dat schoenen in Waalwijk gemaakt, slechts onder Amerikaansch etiket op de markt werden gebracht, doch thans had hij zelf in oogenschouw kunnen nemen, dat de industrie hier de perfectie nabij is. Ook de andere heeren gaven hun groote tevredenheid te kennen voor alles wat ze heden in oogenschouw mochten nemen Alsdan werd afscheid genomen en werd gereden naar de woning van den heer Ph. Timmermans, Voorzitter van de Waalwijksche padvindersvereeniging. Ook hier hadden zich een groot aantal nieuwsgierigen verzameld. Door jhr. graaf Schimmelpennink werd de heer Ph. Timmermans en de be schermheer Th. Surmont de Bas Smeele en de overige bestuurders de heeren J van lersel, H. Wiesman aan Z. K. j Hoogheid voorgesteld. De heer Klijberg voegde zich ook hier bij zijn medebe stuursleden. Direct daarop begaf men zich naar het achter de woning van den heer Timmermans gelegen terrein al waar zich de padvinders intusschen wederom hadden opgesteld benevens het muziekkorps van het 16 R. I. Het terrein was voor deze gelegen- heid keurig in orde gemaakt en getuigde van goeden smaak. Nadat het muziekkorps het Wien Neerlands Bloed" had gespeeld werd door den heer Fens, commissaris der Ned. Padvindersvereeniging in Noord- Brabant, de Vaandrig de heer Henri Spijkerman aan Z. K. H. voorgesteld en daarna inspecteerde de Prins de kra nige groep padvinders, Meermalen on derhield Z. Hoogheid zich met de jon gens, vroeg naar hun ouderdom, infor meerde naar hun bekwaamheid en vor dering, zoowel in de vereeniging als in de schcol Daarna begaf Z. K. H. zich naar den Kapelmeester van het muziekkorps van het 16 R.I. en sprak een oogenblik met dezen over de muziek in het leger. De padvinders waren intusschen tot verschillende oefeningen en spelen over gegaan. Vooral het polsstok hoog sprin gen mocht de goedkeuring der hooge autoriteiten wegdragen De padvinders Brok en Leijten dwongen dan ook veler bewondering af. Bij een hoogte van 2.20 M. sprongen deze nog prachtig in vorm. De spelen werden door tal van men- schen, welke zich op de naastgelegen weilanden hadden opgesteld, bijgewoond en menigmaal ging onder hen een gulle lach wanneer de padvinders eikaars krachten beproefden bij het touw trekken. Z. K. Hoogheid liet zich intusschen op het terrein door onzen burgemeester over de gemeente, industrie, enz. in lichten. Aan hel slot werd door den heer Th. v. Delft een foto genomen van de pad vinders. Dit belooft zeer mooie te worden. Op den voorgrond de padvinders en daarachter Z. K. Hoogheid met zijn adjudant, Jhr. graaf Schimmelpennink en verdere heeren. Na deze opname stelden de padvin ders zich weer op en Z. K. Hoogheid sprak zijn padvinders toen aldus toe Het heeft mij buitengewoon veel ge noegen gedaan door Uwen Voorzitter uitgenoodigd te worden 0111 uwe afdee- ling in oogenschouw te komen nemen. Het heeft mij aangenaam aangedaan te zien, dat uw afdeeling flink is en ik hoop dat ze nog in groei en bloei mag toenemen,opdat, als ik weer eens hier terug kom, wat ik gaarne zal doen, het een nog sterkere vereeniging zal zijn en daar twijfel ik niet aan, want wat ik gezien heb, stemt tot tevredenheid, vooral het springen. Ik neem voor heden f 'V

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6