Provinciaal Nieuws. MXBVWS VIT HSVSBH. BINNENLAND krijgen van de gemeente Voorzitter. Ja, hij moet als onbezoldigd rijksveldwachter worden aangesteld. Smolders. Op de agenda staat ver meld Bespreking weoschelijkheid heffen van haven of kaaigeld en benoeming havenmeester. Ik meende daarom dat eerst moest worden gesproken over het beffen van haven- of kaaigeld en eerst daarna een havenmeester te benoemen. Voorzitter. Dit is er buiten mijn weten opgekomen en moet wel op een mis verstand berusten. Ik vind de tijd nog niet gekomen om haven- of kaaigeld te heffen. Ik zou daarom voorstellen om in beginsel te besluiten Jansen als haven meester aan te stellen. We zullen dan een verordening opmakea en hem in de volgende vergaderiug definitief aanstelen. Aldus wordt besloten. Verzoek van vrouw Kroeswijk de schoonmaakster der gemaentelocalitelten, om een duurte toeslag, aangezien alles zoo in prijs gestegen is dat ze onmo gelijk in haar onderhoud kan voorzien. Segeren. Hoeveel heeft ze tegon- woordig Voorzitter. Ik meen zooiets van f 280.-. Segeren. Dat is niet te veel voor den tegenwoordigen tijd. Voorzitter. Neen, ze wordt nu al ond. Vroeger kon ze er nog al wat bij ver dienen met te gaan werken hier of daar en had ze tevens nog de verdieoste vaa haar man. Tegenwoordig moet ze uit sluitend hiervan leven en de tijden zijn toch zoo slecht. Smolders. Ik meende dat z« tegen woordig meer verdiende dan 1280, we hebben haar Immers laatst nog tens een verhooging gegeveD. Zoolang we dat niet precies weten, kunnen we toch slecht een beslissing nemen. Wordt met algemeene stemmen be sloten hierop in de volgende vergadering terug te kernen. Bij de rondvraag merkt de heer Sege ren op dat er langs de haven zooveel gaten en kallen in den weg zijn en vraagt of bier niet eens naar kan worden gezien. Voorzitter. Wij hebben dat indertijd uitgesteld, omdat de steenen zoo enorm duur waren en we er ook niet aan kon den komen. Segeren. Zou er toch niet wat aan gedaan kunnen worden. Het is zeo toch ellendig. De weg is gewoon onberijd baar. Al konden de hoofdpunten maar vast nagezien worden, zooals daar bij den dokter in de buurt. Het is onverant woordelijk dat zoo te laten liggen, er gebeuren daar vast nog eens ongelukken. Voorzitter. Ja, ik moet ook toegeven dat de weg zeer slecht is. Dit heeft bij B. en W. dan ook reeds bij herhaling een punt van bespreking uitgemaakt. Wij hebben echter altijd nog gewacht, om dat de regeering maximumprijzen voor steenen in uitzicht stelde* en dan zouden de kosten heel wat minder bedragen. Segeren. Ik denk toch dat we met een f100 of f 200 al heel wat zullen doen, al is het voorloopig maar bij de hoofdpunten. Voorzitter. Ik zal er met deu gemeen te opzichter eeai ever spreken. Smolders. Ik zou B. W. ernstig is overweging geven een begrooting te laten opmaken van de kosten, dan kunneu we iD een volgende vergadering dit pant afhandelen. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Hot lid Segeren vraagt nog of bet niet raogelyk ia de vergadering wat vroeger te hoede», waarep de voorzitter antwoordt, dat het nar door de raadsleden zelf was bepaald, dat hot hem onverschillig is. Het lid Smol ders vindt echter het vastgestelde uur beter waarop besloten wordt het onveranderd to laten. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering om over te gaan in geheime zitting. De salarisregeling voor 't secretarie- personeel dat wordt voorgesteld le klas van f 1300—f 1600, 2e klas van f 1000— f 1300, 3e klas van f T00— f 1000, met vergoedingen voor verschillende dlplo ma's wordt goedgekeurd. Ken voorstel tot verlcening van duurte toeslag aan ambtenaren in dienst der gemeente wordt na breedvoerige discus sie verworpen en werdt aan B. en W. opgedragen ten spoedigste met een voorstel tot salarisherziening te komen terwijl met 3—4 stemmen wordt aan genomen dat een kindertoeslag zal wor den verleend. Aan Wed. F. W. v. Llempt wordt een dunrtetoeslag gegeven op haar pensioen van 8 °/if en aan A. Froklage wordt de vergoeding voor landbonwacte gebracht van f50 op f100, omdat het rijk dan eveneens f100 toekent. Besloten wordt tenslotte om 5 aan deden te nemen in de N. V. Centrale Bouwmaterialen-voorziening. Nadat door den heer van Iersel nog eenige vragen waren gesteld betreffende de distributie en door den voorzitter daarop was geantwoord en de heer Brekelmans verzocht om zoo spoedig mogelijk te vergaderen, werd deze ver gadering gesloten. Uitvoering verslag in 't volgend nummer. Woensdag 7 Aug. van 7.30 8.45 uur nam. muziekuitvoering op markt alhier. Programma: Croix d'Honneur Romantlque Le Lijs d'Argent Esmeralda La Parure Finale. Ten 9 uur uur taptoe gevolgd door rondgang door de gemeente. Maandagmorgen had onder groota belangstelling in de St. Antonius- parochie alhier de plechtige begrafenis plaats van deu jeugdigen Cornells Pen- aings, die op den dag dat hij het eind diploma der Rijksvakschool alhier als eerste van de school verwierf, door een verraderlijke ziekte werd aangegrepen die hem ten grave sleepte. Zijn stoffelijk tot de Marsch. Ouverture. Fantaisie. Valse. Ouverture. overschot werd door zijn wede-leerlingen der rijksvakschool grafwaarts gedragen en de lijkbaar o. m. gevolgd door den waarnemenden directeur en leeraren. Een paar prachtige kransen vah leeraren en leerlingen dekten het stoffelijk over schot vaa dezen om vele redenen te vroeg ontslapen jongeling. Ingevolge verordening van het militair gezag mogen de kermissen ia het bezette gebied niet doorgaan Nu echter het militair gezag zelf verklaard heeft, dat het draalen van b.v. een en kelen stoomcftroussel buiten elk verband met de jaarlijksche kermis niet onder het begrip »kermls> valt, zal er waar schijnlijk spoedig geen enkele plaats meer in het bezette gebied zijn, die niet op de een of andere manier kermis heeft gehouden. Zoo krijgen we in Waal wijk van 11 tot en met 15 Aug. een open draaimolen en van 18 tot en met 25 Aug. de cake-walk van Jean Benner, en dan nog een stoomcaroussel. Dat men dan toch de gewone kermis liet doorgaan, zoo blijft 't ongeveer een maand half kermis ,n binnen- en bultenlandsche telegrammen behandeld waren. Uit goede bron vernemen wij, dat de betrokken autoriteiten, die gelukkig eindelijk beginnen in te zien, dat ver dienstelijke ambtenaren goed of minstens behoorlijk gesalarieerd dienen te worden, het te lage tractement van den telefoon houder eerstdaags aanzienlijk zullen ver- hoogen. Een leder, die onzen accuraten en rechtvaardigen Houèt kent, zal hem dit van ganscher harte gnnsen. NIEUWKUIK, 5 Aug, Gisteien is alhier in de school der Eerw. Zusters eene werk lieden-Tereeniging opgericht. Als spreker trsd op de heer Busier uit Heesch bij Ny megen, die met welgekozen woorden het nut van een warkliedenvereeniging uit el kander zette, Onmiddelyk traden 68 leden toe. Het voorloopig bestuur is gekozen als volgtM. vau der Aa voorzitter, A. van Steensel, secretaris, P. van Spijk, penning meester, L. van Delft en J. van Loon oemmisaariasen. Tegelijk is ook een vakver eeniging voor mandenmakers opgericht waar bij nagenoeg alle mandenmakers zijn toege treden. Het voorloopig bestuur bestaat uit N. de Gouw, voorzitter, A. van Steensel secretarie, J. vau Loon, penningmeester, M van der Aa en J. van Loon, commissarissen Tot bode voor het ophalen van contri butie en het rondbrengen van het weekblat ,Het Katholieke Volktf e.oz. is benoemd M. van dei Ven. BïïSOIJEN. De aangekondigde wedsfcryi tnsschen R.W.B. en Qaick Waalwijk, is door R.W.B. met 32 gewonnen. Het is een saaie wedstryd geweest, wat wal hoofd zakelijk aan ongeoefendheid te wijten is. R.W.B. was bet grootste gedeelte van den wedstryd overwegend sterker. De pryzen voor de serie wedstrijden zijn vanaf 7 Aug. tentoongesteld ia bat sigarenmagaiyn van den heer W. Franken t.o. de Steeg en het moet gezegd worden, R.W.B. komt weer mat keurige pryzen voor den dag. De verkoop van bloempjes (vergeet mij-nietje) voor Nederlandsche hulpbe- ïoevendon in den Vreemdo hoeft alhier opgebracht netto f 44.957a- Van de landstormplichtigen der jaarklassen 1896 en 1897 werden 6 per sonen geschikt bevonden, 10 personen werden afgekeurd terwijl 4 personen niet Waalwijk, 7 Aug. 1918. In de Maandagavond onder voor zitterschap van den burgemeester ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad, was afwezig de heer van Schijndel, terwijl er een vacature was van den heer Houben. Na opening der vergadering werdeu de ingekomen stukken behandeld, waarbij o.m. besloten wordt het verzoek tot het nemen van aandeelen en een gedeelte der kosten In de vereenlgiug van lokaal spoorwegen in Midden-Brabant en 't aandeel in de kosten van onderzoek enz. der zijlijn DongenKaatsheuvel SprangWaalwijk, te stellen in banden der daartoe indertijd benoemde com missie, om deze zaak zoo spoedig moge lijk tot een goed einde te brenger. Verschillende wijzigingen der begroo ting werden goedgekeurd en de gcld- leening goedgekeurd voor verschillende uitgaven o.a. van 't distrlbutiedr:;f en andere crisisuitgaven in 1917 en 'l8, maar niet de aangevraagde voor 1919. De aangevraagde leening voor de gas fabriek van f70.000 wordt goedgekeurd. De verhuring der woningen en de rooilijn in do St. Antoniusstraat wordt goedgekeurd, nadat door eenige leden de opmerking Is gemaakt dat het eigenlijk onhoodig) is ta besluiten, waar ailes al lang is gebeurd. In de Mr. van Coothstraat is ge vonden een colliertje. Terug te bekomen bij de gemeente-politie. BAARDWIJK. Hedenmorgeo werd door den gemeente-veldwachter Jansen den landbouw B. aangehouden met een kar aardappelen. Procesverbaal zal volgen. DRUNEN. Met ingang van 15 Aug. is aan P. van Krieken sedert meer dan 25 jaar gemeente-veldwachter alhier eer vol ontsleg verleend. Een rustige ouden dag zij den trouwen plichtbetrachten- den map van harte toegewenscht. DRUNEN. Op Maandrg S Aug. verga derden in da groote zaal der Jongens-Con gregatie Drunons ingezetenen om te komen tot oprichting eener voreenigiag die sen doel heeft, de invoering vaa electrisehe huis- en straat verlichting. Met het oog op den naderden winter en de onvermydel^ke Egyptische duisternis zooals wy die in den bataten winter heb beu leeren kennen, was de beUigstelhug zeer groot. De Edelachtb. heer Burgemeeater leidde dezen byeenkomst en gaf reeds eenige inge wonnen inlichtingen. De uitslag was dat in beginsel besloten werd tot oprichting eener vereeniging air bovengenoemd. Drie personen wei dan aangewezen waar men zich binnen 2 dagen als deelnemer kan opgeven, aamelyk de heeren L. Bstaille, M. Velt man eu A. Jansen. Zoe spoedig wogelyk zullen ineen vergade ring door een deskundige elle inlichtingen gegeven wotdau en daarna tot definitieve oprichting der vereeniging worden overge gaan, die zieh vooral ten taak zal stellen, de deelneming voor iedereen ook voer min der-gegoeden mogelijk te maken. HAARSTEEG. Als eea bewijs, dat •r in ons kleine, maar nijvere dorpje aardig wat omgaat, moge dienen, dat er •p 't hulptelegraafkantoor alhier gedu rende de maand Juli niet minder dan 728 intercommunale gesprekken en 301 verschenen voer den kearingsraad. De Burgemeester dezer gemeente brengt op verzoek van den Regeerings-, Commissaris voor de Rèjksgraaninzame- ling in Noord-Brabant ter algemeene kennis, dat die landbouwers, van wie woreft achterhaald dat zij gederschte rogge vervoeren of aan derden afleveren malen of laten malen op geen conside ratie welke dan ook meer zullen mogen rekenen en dat zij er zich aan bloot stellen, dat hun geheele oogst ia onge- dorschten toestand wordt in bezit ge nomen en direct opgevorderd. Naar wij vernemen hebben dieven getracht bij den heer B de R. alhier tuingewassen te ontvreemden. Door de waakzaamheid van den hond werden ze echter in één nacht tot viermaal toe verjaagd. Hoewel gevdllen van de Spaansche griep zich nog voordoen, breidt deze ziekte zich hier niet meer vaa beteekeais uit. Ook zijn de gevallen niet van ernstlgcn aard. SPRANG. De 16-jarlge van Z. ge raakte Dinsdagmiddag op de stoom- «cboenfabriek der firma Brekelmans al hier met zfjn hand bekneld tusschen de stansmachine, zoodat deze ernstig werd gekneusd en geneeskundige hulp moést worden ingeroepen. Door onvoorzichtigheid van den berijder geraak'e Maandagmorgen in de Blersteeg alhier 2 paarden welke voor een militairen fourage-wagen waren ge spannen op hol. Onder het rijden liep er een wiel vaa den wagen, waardoor de wagen tegen een telefoonpaal werd geslingerd en de telefoonpaal dwars over den weg kwam te liggen en het telefoonverkeer een tijdje werd ver broken. De paarden welke zich van den wagen hadden losgerukt, werden aan het tramstation tot staan gebracht. WASPIK. Mej. Heintje v. Seters al hier herdacht den dag, waarop zij vóór 25 jaar bij Mej. P. de R. in dienst trad. Dit jubilee werd het tronwe Heintje tot een ware feestdag gemaakt. Van ver schillende zijden ontving zij de harte lijkste Ijlijken van belangstelling, terwijl haar ook prachtige bloemstukken warden aangeboden. Ook wij feliclteeren Mej. H. v. S. wel met haar zeldzaam jubilée. Hedenavond houdt de Hanzeaf- deellng alhier eene vergadering, waarop zal worden besproken het congres te 's Bosch. Ook moet een nieuwe bestuurs lid gekozen worden. Om te bewijzen welke enorme som men hier op de graanverpachtingea be steed worden, kan dienen, dan voor 1 H.A. haver den pr^s betaald werd van f 1200,—. RAAMSDONK. Bij de gehouden graan- verkoopingea zijn enorme pryzen ge maakt. Men besteedde voer tarwe tot f 1350.— haver f 790.veldboonen 830.duivenboonen f 980.per H.A. Gedurende de afgeloopen week werden aan de RQksbeurs alhier inge schreven 79 en bevracht 16 schepen. 6 schepen vertrokken ledig, zoodat nog 57 stuks beschikbaar zijn. De arbeider B. viel van een met graan geladen wagen. Hij bezeerde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. RAAMSDONKSVEER. Van den land bouwer L. v. d. M. zijn sinds eenige dagen negen koelen nil de wel verdwe nen. Een onderzoek is ingesteld, doch tot dusver zonder resultaat. RAAMSDONKSVEER. Ouze vroegere dorpsgenoot de heer F. Monthaan in Indii, thans met verlof hier te lande, slaagde te Utrecht veer de hoofdakte. Geslaagde proficiat. Zondag a.». zal in de oude O. L. School een vergadering gehoudeu worden om te komen tot oprichting eener R. K. Vereeniging voor Wijkverpleging. Tot predikant der Ned. Herv. ge meente Is beroepen Ds. Van Lokhorst te Noorden. fOlympia" zal op Donderdag 15 Aug. (Maria Hemelvaart) deelnemen aan de serie- wedstryden te Kaatsbeovel. Da Spaansche ziekte is by de militairen aan het Keizersveer geweken, thans zijn echter vele bnrgers in onze gemeente door deze ziekte aangetast. Mej. v. K. kwam Zeedag met haar been tnsschen de riemen van de Caks Walk te G'óerg, waardoor zij haar enkel zoodanig ontwrichtte dat geneeskundige hulp noest worden ingeroepen. Da missiewedstryden tegen Zondag zjjn als volgt ingedeeld 28 Èxelsior G'ftergWilhelnina Kaats- heuvel. 34 Olympia R'veerV. 1. O. S. Loon- ep-Zand. 5—6 Finale. OOSTERHOUT. Terwyl de slagers H. en L. een partij frauduleus geslasht varkons- vlaesch vervoerden, werden cy door de po litie aangehouden. Het vleeeeh zal vermoe delijk worden gedistribueerd tegen de sla gers is procesverbaal opgemaakt. Onze dorpsgenoet de heer H, J. de Knust, slaagde gister voer het examen Franrch 1. e. Geslaagde prefioiat. GEERTRUIDENBERG. De heeren B. v. H. slaagden voor het te Dordrecht afgenomen examen voer kommies 2e klasse der belastingen. GEERTRUIDENBERG. Ds Cake Walk trekt reusachtig veel publiek, 'i Is esn gekrioel en gesjouw om nasr van te war den. En dat in deze tyden waarin zoo over duurte geklaagd weidt Hsuiden, 7 Aug. 1918. Ter gelegenheid der verjaring van II. M. de Koningin-Moeder maakte de Heusdensche harmonie een muzikale rondgang. Jammer, dat het weer niet wat beter meewerkte. Aan de R. K. Meisjesschool is werkzaam gesteld als onderwijzeres Mej. Vorstenmans Asten (N.-Br.). Daar het R. K. Patronaatsgebouw in gebruik genomen Is als hospitaal, zijn de bijeenkomsten der jongelui vooloopig uitgesteld. De Fanfare heeft een onder dak gevonden in de school" der Eerw. Zusters. Juist op het kritieke oogenbllk zijn er nieawe kolen gearriveerd voor de gas- abriek. We hebben voorloopig licht en een minimum kookgas, doch de uiterste spaarzaamheid moet werden betracht. De dagproductie is bepaald ep 75 M*. Het aantal ziektegevallen onder de militairen in de ziekenhuizen is beduidend minder bovendien neemt ook het aantal nieuwe patiënten niet belangrijk tee. De deelmening aan de Sport- demonstratle te 's Hage door de 2e Corr.p. v. h. 16 Reg. Inf. werd tot teleurstelling der deelnemers ten elfder uur afgelast. Het ss. Djebres van den Rotter- damschen Lloyd vertrok heden van Rotterdam naar New-Tork om aldaar een lading graan voor Nederland te halen. In aansluiting aan het bericht, dat op het oogenblik geen verdere onder handelingen met Duitschland gevoerd worden over een economische overeen komst, kunnen wij mededtelen, dat hieruit volgt, dat er voor het oogenbllk ook geen sprake is van uitvoer van koeien van welke soort ook. Naar ons ter oore kwam zon het plan bestaan in Oetober een aanvang te maken met het in beslagnemen van rij wielbanden ten behoeve van het leger. Men zal beginnen met de rijwielen, die in hoofdzaak voor genoegen bereden worden en de bedrijfsfietsen in alle ge val vrij laten. >Het Vaderland» spreekt het bericht tegen. Het tot stand komen van een overeenkomst met Dultachland betref fende het verstrekken van vrijgeleiden voor de vaart op Scandinavië is thans verzekerd. Vermoedelijk zal de regeling dezer dagen onderteekend worden. Te gen consignatie van alle goederen aan de N.O.T. bestaat geen bezwaar, daar de Dultsche regeering dit lichaam er kennen zal. Dit is mogelijk geworden door bet uitschakelen van de schikking tusschen de Eagelsche regeering en de N.O.T. aangaande hier te lande aange voerde contrabande, die tot dus»erre door de trust voor het Engelsche prij- zeohof moest worden gebracht. Voorts zal de N.O.T. behalve de Engelsehe ook de Dnitsche zwarte lijsten erkennen. Ia den nacht van Zaterdag op Kundig hseft aan De Yerk een ernstig spoorweg, ongeluk plaats gehad, dat verscheidens slachtoffers hseft gsëischt Twee goedertreinea van de Hellaadsche Spoor, respectievelijk komende uit Rotter, dam on Nijmegen, zyn om 1 uur 10 jniit in hst station York op elkaar geloopen. De botsing was entaettend en de hoofdgeleider Haak, nit Nymegen, die gehuwd wa% ia en middellijk gedood, evenals ds arbeider- remmer G. Horsting, uit Arnhem. Zwaar gewond bleken de ongehuwde arbeider-remmer G. H. Peters, uit Arnhea en de gehawde losse remmer Willemseu, uit NjjmegeB. Licht gewoed zyn de losse remmer T, H. Hoksbargen, uit Arnhem en de machi nist Van Amersfoort, uit Rotterdam, ds leerling-machinist Stmiving, uit Rotterdam en de leerliug-machiDist Stouthorst, wiens woonplaats men niet wist. De zwaar gewonde Peters is Zondag morgen 11 nar in het R.K. Ziekenhuis te Nymegen overleden. De toestand van den zwaar gewonden lessen remmer Willemsem was Maandag morgen bevredigend. De matirieele schade is aanzienlijk. De beide locomotieven z^ja voornamelijk aan den voorkant beschadigd, doch de verwoes ting der wagens in het voorste gedeelte van den trein is ontzaglijk. De oondnetenrswagen met onmiddellijk daarachter volgende goe derenwagens, zyn ep elkander geschoven en eenige wagens vau beide treinen zijn vrywel geheel versplinterd. Aan den Nijgmeegscben kant stapelden wagens sich tot huisboogte opandere wer den als veertjes uit de rails ep 't perron ge. werpen, Ben met steenkoleu geladen wagon viel emver en stortte zijn inhoud over het em placement uit. Esn in een in elkander geschoven trein- gedeelte entataie brand werd spoedig ge doofd. De oorsaak van de ramp ia vooralsnog een raadsel. Het signaal voer dan trein uit Rotterdam stond op veiligdeze trein reed in volle vaart door het station York. Het signaal voor den trein uit Nymegen stond op onveilig, wat door den machinist werd epgemsikt, die tot tweemaal toe het signaal iremmen vast' gafmaar toch reed de trein door, •li een voerleepig ingesteld onderzotk )leek, dat de remmen vast stonden, isodat als veimeedelyke oerasak zou moeten wor den aangenomen een defect aan de reminrich- ting van den Nymeegechtn trein. De doctoren Scholtema en Blanken nit Eist en dr. M»eyst lit Nymegen verleenden de eerste hulp, waarna de gewonden per holpbrancaidtrein aaar Nymegen werden overgebracht. Peters is later «verleden. Wil-, lemsen en Hoksbergeo gingen naar hst R.-K. ZiekenhuisYan Amsrsfoorf sb Stmiving werden opgenomen in het Pro- testaatsehe Wilhelmina Ziekenhuis, voor Steuthof die een hoofdwond had, bleek geen opaeming noodig. Om 8.31 'e nachts arriveerde san hulp- trein met materiaal en personeel uit Nijme gen en het oprnimingswerk nam een aan vang onder leidiag van den ingenieur vaa tractie N&cheniusnscht en dag doorge werkt. Het verkeer werd geleid over Eist— RassenBemmel. Het oprnimiagiwerk vor dert goed. Het lyk van Horsting zat des morgens tasschen S wagons bekneld's middags kon het werden verwydsrd. Het lichaam was geheel verpletterd sa Horsting is op slag gedood geworden. De hoofdgeleider Haak heeft enkele se conden voor de botsing den conducteurs- wageu willen verlatendoor de schok sloeg de tohaifdear dioht, met het noodlottig ge volg, dat Haak's hoofd ertosschen werd af geklemd. Hokebergeu kreeg een gebroken arm en een gekneueden voet. fan Amersfoort kreeg een lichte hoofd wond en de machinist van deB trein uit Nymegen ie ongedeerd gebleven. Hier te lande zijn nlt Engeland aangekomen de >Markelo«, van de Stoomvaart Maatschappij Noordzee, en de >Eetnstroom« van de Holl- Stoomboot Maatschappij, welk een deel van de la dingen van de door Eugeland gerequi* reerde schepen medebrachten, hoofdza kelijk uit de »Rhea« en de »Tellus.« De lading van de >Markelo< bestaat hoofdzakelijk uit koffie, wflnen, amande len, kurkafval, enz., terwijl de »Eem- strcom« wijn, hars, terpentijn, kurkafval, kurkpapier en stukgoederen, waaronder textielgoederen aan boord heeft. Wij vernemen, dat de Nederland- sche zeilschepen >Remke< en »Flovo X> 3 dezer van Rotterdam naar Londen vertrokken met een lading gloellampeo, zijn getorpedeerd en gezonken. De 1

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2