iTiTöoKLÖa BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. Unpen. Tot leden dezer commissie worden benoemd die heeren die volgens rooster thans aan de beurt zijn, welke allen honne benoeming aannemen. 5. Vaststelling voorwaarden verpach ting ianderijen. Wordt besloten ze op dezelfde voor waarden te verpachten als vroeger alleen thans voor 6 inplaats van 2 jaar. 6. Voorstel verhooging jaarwedden ambtenaar ter secretarie en vaststelling Jaarweddelevensmlddelenbedrijfover '17. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de jaarwedde van A. M. Rijken met ingang van 1 Sept. '18 te brengen van f 100 op f200 per jaar benevens zekere gratificaties. Voorzitter. Het vorig jaar werd het salaris van den leider van het distributie bedrijf op f35 per maand gesteld. B en W. stellen nu voor dit op f 50 per maand te stellen. Zij komen wel wat laat met dit voorstel, maar we hebben nu eens kunnen zien, hoe hij zijne werkzaamheden verricht. Er komt boven dien lederen dag al meer weik voor hem Wordt met algomeene stemmen goed gekeurd. 7. Vaststelling veiordening regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel en verordening regelende de belooningen voor het geven van her halingsonderwijs. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten een circulaire is ontvangen dat de verordening regelende de jaar wedden van het onderwijzend personeel opnieuw moeten worden herzien. De minimum elschen welke zij stellen zijn thans i oor een hoofd der school met minder dan 2 dienstjaren f 1250 hetwelk na 18 dienstjaren kan opklimmen tot f1925, voor een onderwijzer (es) met minder dan 2 dienstjaren f 700 het welk eveneens Da 18 dienstjaren kan opklimmen tot f 1425.— De belooning voor het geven van hcrhalingsonderwijs wenschen zij gesteld te zien op f 1,per lesuur. Verder Is nog een motie ingekomen van het permanent salaris-comité vaD het Ned. Onderwijzers Genootschap waarin wordt verzocht, om het bedrag hetwelk het Rijk volgens amendement Ketelaar aan de gemeente bijbetaald, ook geheel aan de onderwijzers uit te keeren. B. en W. stellen veor de regeling vast te stellen zooals door Ged. Staten voorgesteld. Ztj houden dus geen re kening met de motie van bet Ned. Onderwijzers Genootschap. Aldus wordt besloten. 8. Benoeming lid Commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van den heer Jac. v. d. Lely. Het aftredend iid wordt met algemeene stemmen herkozen. 9. Af- en overschrijving dienst 1918. Door de verhooging van de jaar wedden van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger, ambtenaar ter secretarie, veldwach'er, telegrambesteller, en voor de rente en aflossing eener leening is af- en overschrijving noodzakelijk ge worden en wordt zulks beslotee, volgens voorstel van B. en W. Bij de rondvraag vraagt het lid Ver- heijden nog of er geen verschil bestaat in den prijs van klei- en zandaardappelen. Op het antwoord van Voorzitter dat da prijs respectievelijk 9'/2 en 5'/a cent per K.G. bedraagt, zegt hij het toch schandalig te vinden, dat door een leverancier de aardappelen door elkaar gegooid werden en dan verkocht voor klti-aardappelen. Hij vraagt of de voor zitter deze zaak eens wil onderzoeken en maatregelen nemen dat dergelijke fraude niet meer voorkomt. De Voorzitter zegt dat het de eerste klacht is die hem ter oore komt. Hij zal deze zaak direct onderzoeken. Hij ver zoekt dergelijke klachten steeds direct bij hem in te dienen er behoeft niet mee te worden gewacht tot het raads vergadering is. Verder vraagt dhr. Verheijdea rog of er ook van deze militairen 'suachts een wacht is. Hij beeft gehoord dat ze in Steen bergen nogal eens gegapt hebben. De Voorzitter zegt. dat het reeds zijn plan was het aan den Commandant te vragen. Bij de vorige militairen was dat ook gedaan. Hierna wordt de vergadering gesloten. Op den Balkan ontwikkelt het krijgsbedrijf der geallieerden zich gunstig voor hen. Uit de wederzijdsche staf- berichten blijkt, dat de Bulgaren en ook de ter hulp gezonden Duitsche afdce- lingen, tusschen Tsjcsna en Wardar, nog steeds naar het Noorden wijken, waarbij zij dorpen, stations, opslagplaatsen en vliegkampen in brand steken. Nagenoeg de geheeie driehoek, ge vormd door de Tsjerna en de Wardar, is door de Serviërs, Franschen en Grieken bezet, want, naar gemeld wordt, hebben zij de Wardar al bereikt bij Negotln, dat in den top van dien driehoek ligt en bij Demir Kapoe. De Trjerna zijn de Serviërs reeds overgetrokken. opereeren nu ook in de groote bocht, die deze rivier ten oosten van Monastir maakt en hebben daar o.a. Tsjanisjte bezet. De Bulgaren, die eenlge batterijen in 's vijand* handen moesten achterlaten, bieden in de laatste etmalen wel grooter tegenstand met hun achterhoeden, doch worden uit de lucht met machinegeweren en boaamen geducht bestookt. In Palestina lijkt het op een débacle van het Turksche leger. Wij hebben Zaterdag verteld, hee het Turksche front ongeveer langs de Noordgrens van Judea loopend, door de Engelschen werd ver broken en hoe ruiterafdeellogen, gedekt door het vuur der oorlogschepen aan de kust, In den rug van de Turken kwamen. Thans blaken de Eugelschen den Karmel al voorbij. Van Haifa, dat aan de punt van het Karmel schlereilaod ligt, loopt een spoor lijn langs de Kidron-beek en verder door een ander rivierdal op de Jordaan toe, Welke rivier zij even ten zuiden van het meer van Tiberias overschrijdt. Deze spoorlijn zijn de Engelschen reeds over het ten Noorden daarvan gelegen plaatsje Nazereth is in hun bezit, waarnit dus blijkt, dat zij beel Samaria zijn door getrokken en reeds in het zuidelijk deel van Galilea zitten. De meeste terugtochts wegen van het Turksche leger, althans naar het Noorden toe, zijn afgesneden. Ook even-bedoeld punt, waar de spoor weg over de Jordaan gaat, is in Engelsch bezit. Alleen kunnen de Turken met kleine afdeelingen nog Oostwaarts over de Jordaan, die verschillende doorwaad bare plaatsen heeft, wijken. Doch aan de overzijde der Jordaan ia de kans op ontsnapping ook al niet groot, sedert de troepen van den koning van den Hedsjas bij Derat de spoorlijn hebben afgesneden, zoodat die voor het weg voeren van voorraden enz. niet langer te gebruiken is. De vluchtende Turken worden daarbij overal door Engelscbe vliegers bestookt. Reeds zijn 18 000 hunner in Engelsche gevangenschap ge raakt. Bovendien vielen den Engelschen 120 kanonnen en veel materiaal, o.a. locomotieven en wagons en verder voer tuigen van allerlei aard, in handen. Een fficieel Eogelsch bericht meldt Na de Britteu Zsudtgochiend de evertech'- plastsen over de Jordaan bij Drjesr-ed- D«mië hebben bezet, is de Uatste ouwe# voor den vyand bewesten de rivier door onze troepen versperd. Het zevende en achtste leger der Turken hebben feitelijk opgehonden ie bestem. Huu heele troep is in onze banden. Tfgen acht uur Zondag ochtend waren 25000 gev&ngensn alsmede 260 kanonnen geteld. Met veel gehangenen en een massa materiaal moet dat nog ge beuren. LONDEN, 24 Sept. (Reuter.) Officieel. Ten O. van dc Jordaan trekt de vijand terug in de richting van Amman aan den Hedijas-spoorweg, waarbij hij wordt achtervolgd door Australische, Nieuw- Zeelandsche, West-Iadische en Joodsche troepen, die Es-Salt hebben bereikt, waarbij ze gevangenen en kanonnen namen. Verder noordwaarts heeft de Britsche ruiterij Haifa en Akka bezet na geriogen tegenstand onder de knie te hebben gekregen. Het aantal gevangenen is wassende. Het totaal zal de reeds gemelde 25,000 verre achter zich laten. De Arabische strijdkrachten van koning Hoessein hebben Maan bezet- Zij ver ontrusten dc afdeelingen des vijands, die noordwaarts in de richting van Amman langs den Hedzjas-spoorweg wijkt. PARIJS, 24 Sept. (Officieel.) Op het heele front van Monastir tot Beles, houdt de vervolging aan. De Bulgaarsche colonnes, met de Fransche voorhoeden op de hielen, door de ruiterij verontrust en met machincgeweervuur zoo goed als bommen der geallieerde vliegers bestookt wijken in de ergste wanorde in de richting van Veles, Istip en Stroemitza. Links dringen de geallieerde strijd krachten, van het front bij Monastir op brekend, de Bulgaren op de wegen van Albanië terug. De Fransche ruiterij is 23 dezer Pi liep binnengerukt. Ze voud de stad onge schonden en heeft er op ontzaglijke voorraden de hand gelegd. Verder naar het N. hebbeu de Fransch- Servlschetroepen den weg Frilep-Gradsko achter zich gelaten en bedreigen ze den weg PrllepVeles. Naar Reuter uit Washington seint, ïeëft het Ministerie van Baltenlandsche Zakea een verklaring het licht doen zien, waarin Nedw*rlan<l's beroep op de Ameri- kaansche voedselvoorziening wordt be sproken. Er wordt op gewezen, dat 400.000 ton, Neder!, scheepsruimte werkeloos in ée Nederl. havens ligt. De verklaring spreekt de hoop uit. dat de Nederl. Regeering het voorbeeld van andere onzijdigen zal volgen en den weg voor een algemeene hervatting van den handel zal openstellen, door het verbod van uitvaren voor haar schepen op te heffen. Daar gebleken Is, dat het bericht omtrent den opslag van aardappelen door particulieren, dien de regeering voor nemens is toe te staan, aanleiding heeft gegeven tot twijfel, ©f deze opslag buiten het rantsoen zal vallen, kan worden mee gedeeld, dat zulks geenszins de bedoe ling is, maar dat, evenals bij den opslag van kolen, de opgeslagen hoeveelheden in mindering zullen werden g bracht van het geheeie rantsoen. Het denkbeeld van de verstrekking van eenheidssigaren is bij den tegen- woordigen minister van landbouw, nijver heid en haodel nog in overweging, maar het staat volstrekt niet vast, of er van die verstrekking nog iets komen zal. Naar men weet, was het beschikbaar stellen van eenheidssigaren gekoppeld aan den uitvoer naar het buitenland. Aangezien deze uitvoer thans geheel is stopgezet, kaa in elk geval het denkbeeld, gelijk het was ontworpen, voorlooplg niet wor en verwezenlijkt. (Officieel.) De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft beslist, dat aan landbouwers zal worden toegestaan, om, evenals zulks ten aanzien van aard appelen, peulvruchten en andere land bouwproducten het geval is, desge- wenscht een zekere hoeveelheid tarwe, rogge en boekweit uit eigen oogst te behetaden ten behoeve van zichzelf en de op het bedrijf wonende vaste arbei ders met han gezinnen, benevens dat zal worden toegestaan, dat gerst tot gort wordt gepeld, mits dit geschiedt uit de hoeveelheden, die als veevoeder gelaten zijn, zaiks onder voorwaarde, dat de betrokkenen afstand doen van hun brood kaarten ea bons, recht gevende op die producten, die de betrokkenen zelf ver bouwden. De noodlge beschikkingen, waarin ook de datum van inwerkingtreding van deze regeling zal worden genoemd, zullen binnenkort in de Staatscourant verschij nen. Verwacht wordt, dat de productie van broodkoren en de levering aan de re geering van de overschotten hierdoor sterk zal worden bevorderd. Naar verluidt, zon de minister van oorlog de mogelijkheid ©verwegen, vóór het einde van dit jaar de oudste drie landstormlichtingen met onbepaald (klein) verlof te zenden. Het bericht vaa het Hatgsch Co>r. bureau, dat de uitvoer v*u alle levensmid delen en van alles wat in het algemeen iu verband staat met da volksvoeding tkaua stopgesat is, moet, naar het Vad. verneemt, zoowel beperkt als aaEgevu'd worden. Be perkt in zooverre, dat de nitvoer, waartoe ons land zich by overeenkomst heeft ver bonden, doorgaataangerold, in zooverre dat alle overige uitvoer, niet alleen die in verband met de volkevoeding staat, voor- loopig is gestaakt. Het bericht, dat de invoer van ruw ijzer nit Duitschland sedert Woensdag gestaakt is. is volg«ns hot Vad., ook slechts ten deele joist. De invoer van (jzer oit Dnitech- l»nd, kraeh'ens onde contracten, gaat door. Maar men is hst bij de onderhandelingen tusschen enze vertegsnwoordigeri en die van Doitaoblaod nog niet eaDS geworden in zake het crediet, dat ons land aan Doitschland zen verleeuen, en verleden week heeft Duilschlaud toen besloten om, tot een op lossing zon zijn gevonden, met de leveriBg van ijzer op te honden, met uitzondering dan van de ldverisg, waartoe onde contracten Daitsch'and verplichten. Ten overvloede merkt bet blad op, dat het besluit van de Nederlandsche regeering in zake den nitvoer in het algemeen, en het besluit der Dnitsche regeering in zake den nitvoer van ijzer naar ons land niet met elkaar in verband «taan. Er znllen ter vorming van oen vleesch- reserve voor het voorjaar, volgens het Hbld., 50,900 itnke vee worden ingevroreD. Een twintigtal koelinricbtiogen veor den oor log waren er drie hier le lande gevestigd znllen het vleescb conserveereo en bewaren. Br is na met het invriezen reeds een begin gemaakt. Vuor deze vleeschreserve worden uitslui tend zeer goede qaaliteiten vee gebruikt. Waalwijk, 25 Sept. 1918. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer A. van Kemenade uit Neuntn. Naar wij vernemen is de heer B. Hendriks alhier benoemd tot controleur der hier te slachten runderen voor de vleeschdistrlbutie. Het aantal solicilanten voer directeur der gas- en electrlelteltsbedrijven is aan gegroeid tot 35. Met het 7e kernen tevens de mooie muziekavonden en ook de prettige voordracht-avonden weer in onze plaats. Donderdagavond geeft de heer Kleij met z'n keurcorps de eerste uitvoering op de Markt en des avonds ten half acht geeft de heer Koos Liebrechts in Musis Sacrum een voordrachtavond. De heer j Liebrechts moet als piano-virtuoos en imitateur iets buitengewoons prestoeren. Wat wij van verschillende zijden ver nemen geeft ons den indruk dat we hier met een eerste kracht te doen hebben en dat ons een prettige avond te wachten staat. Wij vertrouwen daarom dat velen zullen opkomen, om met de kunst van den heer Liebrechts kennis te maken. Een strijkje van 7e zal 't programma afwisselen. Concert op de Markt op Donder dag 26 Sept. van 6 tot 7 uur, te geven door het Muziekkorps van bet 7e Reg. Infanterie. Kapelmeester M. Kleij. Programma 1. Fiorentiner, Marsch. Fücik. 2. Ouverture „Nakiris Hocbzeit'' Lincke. 3. Ungarisrche Tanze No. 5 en 6 Brahms. 4. Wein, Weib und Gezang. Strauss. Walzer. 5. Le Coeur et la Mali». Lecocq. Fantaisie. 6. Hoog de Staf van het 7e. Militaire Marsch. H. C. v. d. Bijl. Maandagavond weer een mooie avond. Dan komt het hier zoo gunstig bekende Ned.opera-ensemble ons vergas ten ©p >Faust», met als gast Mevrouw Engelen-Sewing. Van de prestaties vaa 'c ensemble behoeven we niets te zeggen, wat dit ons steeds geboden heeft is van dien aard dat een uitverkochte zaai van zelf sprekend is en dat de tegenwoordig heid van de gevierde zangeres Mevr. Engelen de attractie van den avond zeer verhoogt, behoeft zeer zeker geen betoog. Zondag 1.1. hadden de serie-wed strijden plaats, uitgeschreven door de W. V. V. Quick, welke een gunstig verloop gebad hebben. Het talrijk opgekomen publiek heeft wederom van goed voetbalspel kunnen genieten. De eerste wedstrijd tusschen een militair elftal van het 7e R. I. en Wil- heltnina eindigde in een 50 overwinning voor laatstgenoemde. De tweede wedstrijd tusschen R.W.B en M. V. C. eindigde In een 1I gelijk spel. Bij de verlenging wist R W. B. 3 maal het net te vloden waartegen M. V. C. oenmaal doelpuntte zoodat deze wedstrijd in een 4—2 overwinnieg voor R. W. B. eindigde. Na een half uur rust kwamen Wilhel- mina en R. W. B. in dc fiuale. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een gelijk opgaand spel. De uitslag was een 22 gelijkspel, zoodat er een kwartier verlengd meest worden. Wilhelmina wist in dit kwartier twee doelpunten bij te maken, zoodat zij een 4—2 over winning behaalde. Na afloop werden door den heer van Engelen onder een kernachtige toespraak de prijzen uitgereikt, nl. aan Wilhelmina de le prijs en aan R. W. B. de tweede prfys. De wedstrijden hadden een aangenaam verloop, zeodat Quick mei trotsch op deze wedstrijden kan terug zien. Een donateur der W. V. V. Quick heeft twee prachtige prezen beschikbaar gesteld welke a.s. Zondag onder jongere vereenlgingen verspeeld zullen worden op het terrein der vereenlglng Quick. Gisterenmiddag had de 15-jarige loodgietersknecht C. N. het ongeluk een emmer kokende mastiek over zijn armen te krijgen, waardoor enstige brand wonden ontstonder. Alhoewel hij aanvankelijk zeer veel pijn leed, bleek later bij geneeskundig onderzoek, dat alles nogal goed zal afloopen. Naar aanleiding van de beschik king van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 25 Juli 1918) Staatscourant dd. 25 Juli '18 Nr. 172) deelt het R. H. L. mede, dat aan de verlee ning van ontheffingen van het vervoer- verbod op Lijmvleesch e.a. huidenaf- vallen, de voorwaarde wordt verbonden tot betaling van administratiekosten, zijn de l'/o van het aan U gefactureerende bedrag. In verband hiermede wordt U de ver plichting opgelegd, vóór den 5en van eiken maand een opgave aan ons kan toor in te zenden, met vermelding van de in de afgeloopen maand te ontvan gen partijen lijmvleesch enz. ontheffings nummers en gefactureerde bedragen, zoomede het bedrag, dat uit dien hoof de verschuldigd is. Betaling dezer administratiekosten dient te geschieden binnen 8 dagen na uwe opgave aan ons kantoor, Bezuiden- houtscheweg 271, onder vermelding van datem der betreffende maandopgave. De minister van landbouw heeft bepaald 1. Het is aan grossiers en winkeliers verboden schoenen af te leveren 2. Dit verbod is Zondag in werking getreden. Bekend wordt gemaakt a. dat binnenkort een regeling zal worden getroffen krachtens welke aan gemeentebesturen de bevoegdheid zal worden verleend bons onderscheidelijk voor mans, ondermans, vrouwen en kin derschoenen uit te geven en dat uitslui tend tegen afgifte van zulk een bon het publiek in den vervolge een paar schoenen zal kunnen koopen. b dat de aanvulling van voorraden van grossiers en winkeliers tijdelijk wordt gestaakt. c. dat met ingang van gisteren aan vulling van den voorraad van eenen grossier of winkelier voor zoover daar voor thans nog geen beschikking door het R H. L. zijn genomen, uitsluitend zal geschieden tot zoodanig aantal en in zoodanige sorteering en soort als er door hem bons worden ingeleverd als sub 1 dezer bekendmaking bedoeld. d. dat het eigenbelang van iederen grossier en winkelier mitsdien mede- brengt zich stipt te houden aan het hiervoor gestelde afleveringsverbod, aan gezien ieder paar schoenen, hetwelk nog nog wordt verkocht zonder dat hiervoor te zijner tijd een bon kan worden ver. antwoord de voorraad, waarover de gros. sier of winkelier in de toekomst voor zijn handel zal kunnen beschikken, met één paar doet verminderen. Het bureau voor medeeling inzake de voedselvoorziening meldt Sinds langen tijd worden uit het bui. tenland geen looistoffen meer aangevoerd terwijl de inlandsche productieallerminst in de behoeften kan voorzien. Ook van andere grondstoffen, noodig voor de vervaardiging van schoenwerk, namen de voorraden, die niet konden worden aangevuld, steeds af. Daardoor is reeds meer dan één maatregel noodzakelijk geworden, teneinde het beschikbare le. der zoo billijk mogelijk te verdeelenen de, ook door stijging van de productie, kosten, steeds oploopende prijzen bin- nen redelijke grenzen te houden. Laatste lijk werden daartoe de standaardschoe nen ingevoerd, waardoor tegen niet te hooge prijzen goede schoenen ter be schikking konden komen Aan den anderen kant werd bij voort during aangedrongen op het betrachten van spaarzaamheid bij het verrichten van reparaties daarvoor werd niet meer zoolleder ter beschikking gesteld dan noodzakelijk scheen. Terwijl dus groote zuinigheid gebie dende eisch is, bleek juist in den laatsten tijd een zoo abnormaal groote vraag naar schoenen te ontstaan, dat de re geering heeft moeten besluiten, ook voor dat artikel tot rantsoeneering over te gaan. Voortaan zullen derhalve alleen schoenen verkrijgbaar zijn tegen afgifte van een door het gemeentebestuur te verstrekken bon. In afwachting van het totstandkomen van de daarvoor noodige regelingen is intusschen de aflevering van schoenen zoowel door den grossier aan den win kelier als door dezen aan het publiek verboden. Op het oogenblik kunnen dus geen schoenen worden gekocht. Wat de winkeliers betreft deze zullen in het vervolg hunne voorraden alleen aangevuld kunnen krijgen tegen inleve ring van bons aan de grossiers, die op gelijke wijze weer schoenen van de fa brikanten zullen mogen ontvangen. De aflevering van schoenen door de fabrikanten aan de grossiers is reeds gebonden aan een door 't Rijkskantoor voor Huiden en Leder te verleenen out- heffing van het verbod van aflevering. Dat het in het belang der winkeliers zeiven is, wanneer zij stipt de hand houden aan het afleveringsverbod, spreekt vanzelf. Immeis, wanneer zij in strijd met dat verbod toch verkoopen, zullen zij later ook naar evenredigheid minder bons kunnen inleveren en zal dus de sanvullling van hun voorraden in dezelfde mate daaronder lijden, ook wat de voor hun handel onmisbare juiste verhouding van soorten en maten betreft. Aan de gemeentebesturen is overgela ten de regeling zóó te treffen, dat de beperkte hoeveelheid schoenen, die reeds gemaakt zijn of nog vervaardigd zullen kunnen worden, in de eerste plaats ten goede komt aan hen, die het meest behoefte hebben aan schoenwerk. Naar wij vernemen geldt dit ver bod tot op den oogenblik ook de leer- looze schoenen, er wordt nl. gesproken over „in zijn geheelen omvang". De winkeliers te Amsterdam hebben het R. H. L. telegrafisch om inlichtingen gevraagd. Hot bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldt: Het schijnt niet overbodig, er op te wijzen, dat het vei bod van aflevering van schoenen aanstonds in werking is getreden en dat het alle schoenwerk omvat. Eerst wanneer er bons zijn ver strekt, mag de aflevering weer beginnen. Deze bons zullen worden uitgegeven door het Rijkskantoor voor Huiden ei Leder en over het geheeie land geldig zijn. Met de uitreiking zullen zich echter de gemeentebesturen belasten, die het best de meerdere of mindere behoefte aan schoenwerk kunnen overzien. Wat de latere aflevering aan de win keliers betreft, het is niet de bedoeling) dat deze zal moeten geschieden vla de grossiers. Ook de rechtstreeksche afle vering door de fabrikanten aan dew!n- keilers zal, als tot nu tce, worden toe gelaten, maar deze zullen, hetzij recht streeks van den fabrikant, hetzij door •usschenkomst van grossiers, hun voor raden alleen kunnen aanvullen na inleve ring van de door hen ontvangen boos- Naar de Tel. verneemt, zal het tijdvak, waarin geen schoenen verkocht mogen worden, vermoedelijk niet laog duren. De bons, waarop schoenen ver strekt zullen worden, zijn namelijk reeds gedrukt en zullen vanwege bet Rqk5* kantoor voor Huiden en Leder aan d® gemeentebesturen worden toegezonden. Tevens zal spoedig een beslissing

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2