BINNENLAND rroviseiaal JTisuwi. Duitsche regeering en van het Duitsche volk. Berlijn, 12 October 1918, (w.g.) SOLF, staatssecretaris van buitenlandsche zaken. Over de Duitsche antwoord-nota aan Wilson Is door de gezamenlijke staats secretarissen beraadpleegd. Do opperste legerleiding heeft er telegrafisch haar instemming mee betuigd en eveneens het marine-bestuur. Daarna is de nota voorgelegd aan de commissie voor bui- tenlandsche aangelegenheden uit den Bondsraad. Officieel heeft de Rijksdag, door zijn vertegenwoordiging in de regee ring, aan het opstellen der nota meege-, werkt. In een onderhoud, dat hij met den hoofdredakteur der Norddeutsche had, wees minister Erzberger er ook op, dat deze nota de waarborgen biedt, de uitdrukking te zijn van den wil van het Dnitsehe volk in overweldigende meer derheid, zooals het belichaamd is in de meerderheid van het parlement, die niet alleen de regeering steunt, maar er zelf aan deelneemt. Men heeft algemeen den Indruk, dat de eerstvolgende maatregel nu aan Wil son zal worden overgelaten, die met de verbonden regeertngen eerst overleg zal moeten plegen omtrent de algemeene overweging van het Duitsche antwoord Aan de Londenschc bevolking was Zaterdagavond reeds het antwoord be kend gemaakt. Het werd in de schouw burgen van het tooneel medegedeck en in de bioscopen verscheen het op het doek. Overal verwekte het groote geest drift en zong het publiek spontaan de volksliederen, zoodat de voorstellingen gestaakt moesten worden. De Zondagochtendbladen, zoowel te Londen als Parijs, bespreken het Duit sche antwoord in bijna denzelfden toon Het is alweer twijfel aan Duitschlands oprechtheid en een ophitsen van de re* getringen om steeds verder in 't stellen van hun eischen te gaan. WASHINGTON, 140ctobor. (Reuter.) De secretaris van Staat heeft hedenmid dag de volgende nota gepubliceerd, die was overhandigd aan den Zwitserschen zaakgelastigde, die tijdelijk belast is met de waarneming der Duitsche belangen in de Vereenigde Staten >Dept. van Staat, 14 Oct. 1918. Mijnheer, In antwoord op de mededeeling van de Duitsche regeering, d.d. 12 dezer, welke u mij heden heeft overhandigd, heb ik de eer u te verzoeken, het vol gende antwoord over te brengen >De onvoorwaardelijke aanneming, door de huidige Duitsche regeering en door ten groote meerderheid van den Dultschen Rijksdag, van de voorwaarden, door den president der Ver. Staten ge steld in zijn Boodschap aan het Congres van de V. St. op 8 Januari 1918 en in zijn latere toespraken, maakt dat de Pre sident zich gerechtigd acht tot het af- Icggen van een openhartige en directe verklaring over zijn besluit, betreffende de mededeellngen van de Duitsche re geering, gedateerd van 5 en 12 Oct. 1918 Het moet duidelijk worden begrepen dat de voortgang der ontruiming en de voorwaarden voor een wapenstilstand zaken zijn, die moeten worden overge laten aan het oordeel en den raad van de militaire adviseurs der Amerikaansche regeering en van die der geallieerde re- geeringen en de President acht het zijn plicht te verklaren, dat geen schikking kan worden aanvaard door de Ameri kaansche regeering, welke geen volko men bevredigende zekerheid en waarbor gen biedt voor de instandhouding der huidige militaire overmacht van de Ame rikaansche en geallieerde legers te velde. De President vertrouwt, dat hij veilig mag aannemen, dat dit ook het oordeel en besluit der geallieerde regeeringen zal zijn De President voelt, dat het ook zijn plicht is, hieraan toe te veegen, dat noch de regeering der Vereenigde Sta ten, noch hijzelf geheel zeker zijn, dat de regeeringen, waarmee de regeering van de Vereenigde Staten geassocieerd is, er ia toestemmen, den wapenstilstand te overwegen, zoolang de gewapende strijdkrachten van Duitschland voortgaan de onwettige en onmenschelijke prao- tijken toe te passen waarin zij nog vol harden. Op het oogenblik zelf, dat de Duit sche regeering zich tot de Amerikaansehe regeeriag wendt met vredesvoorstellen, houden haar duikbooten zich bezig met het ia grond boren van passagierssche pen op zee, en niet enkel van de sche pen, maar tot zelfs van de booten, waarin hun passagiers en bemanningen in veiligheid trachten te gerakenen in hun huidige gedwongen ontruiming van Vlaanderen en Frankrijk volgen de Duit sche legers een taktiek van brooddron ken vernieling, welke steeds is be schouwd geweest als In rechtstrceksche schending te wezen met de regelen en de gebruiken van het beschaafd oorlog voeren. Steden en dorpen worden, zoo al niet vernield, beroofd van alles wat zij be vatten. Dit geld niet alleen voor wat er in de steden en dorpen zelf Is, doch ook dikwijls voor de inwoners zelf. Van de naties, die tegen Duitschland ver bonden zijn. kan men niet verwachten, dat zij er zullen In toestemmen de wa penen te doen rusten zoolang er daden van onmensehelijkheid, plunderingen en verwoesting worden verricht, die ze met afschuw en met ontstelde harten gade slaan. Ten einde geen mogelijkheid van mis verstand te laten bestaan Is het nood zakelijk, dat de president zeer ernstig de aandacht der regeering van Duitschland vestigt op de bewoordingen en de dui delijke bedoeling van één der vredes voorwaarden welke de Duitsche regee ring thans heeft aangenomen. Deze voorwaarde is vervat ln de boodschap, welke de President op 4 Juli j.l. op Mount Vernon heeft gegeven. Zij luidt als volgt>De vernietiging van iedere willekeurige macht, waar ter wereld ook, welke op eigen gelegenheid in het ge heim en volgens haar eigen verkiezing den wereldvrede kan verstorenen zoo deze thans niet kan worden vernietigd dan moet z^ ten minste tot feitelijke onmacht worden gedoemd. De macht, die tot nu toe de Duitsche natie heeft beheerscht, is er één van den aard zoo als moet worden gedoemd.' Het ligt aan de Duitsche natie daarin ver andering te brengen. De zooeven aan gehaalde woorden van den President vormen een natuurlijke voorwaarde welke aan den vrede moet voorafgaan, indien de vrede door het optreden van het Daitsche volk zelf wil tot stand komen. De President voelt zich verplicht te zeggen, dat de geheele viedesactie vol gens zijn meening zal afhangen van de beslistheid en het bevredigende karakter der waarborgen die ten opzichte van dit fundamenteele punt kunnen worden gegeven. Het is noodzakely'k, dat de tegen Duitschland geassocieerde rtgee- rlngen vóór alles zullen weten, met wie zij onderhandelen. De President zal een afzonderlijk ant woord doen toekomen aan de Konink lijke en Keizerlijke regeering Oostenrijk-Hongarije. (w.g.) ROBERT LANSING/' van Tirana. Na den 13den October den levendigen tegenstand der vqandelijke achterhoede bij den Kraba-pas te hebben gebroken, zetten zij hun opmarsch naar hun doelpunten voort. WEENEN, 15 October. Officieel. Het door ons ontruimde Durazzo Is door de Italianen bezet. De bewegingen in Albanië en Servië worden zonder noemenswaardige ge- vechtsvoellng met den vijand ten uitvoer gebracht. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel heeft, met ingang van 14 Octb. vastgesteld een kleinhan- delprijs van 8 cent per K G. voor con sumptieaardappelen van kleigrond. Voorts heeft de Minister met Ingang van 21 October bepaald de volgende kleinhandeJprijzen voor stapelgroenten roode kool f 0.07, gele kool f 0.07> uien fO.10, peen f0.07, knolrapen f 0,O4'/2» alles per K.G. voor vatgroenten pronksnijboonen f0.22 enkele spercie- boonen (onafgehaald) f 0.25, dubbele spercieboonen (onafgehaald) f 0.20, zuur kool f 0 12, enkele spercleboom van V Gelijk op politiek terrein, gaat het ook op het gevechtsterrein snel. De Dultschers hebben Laon ontruimd en daarmee het heele versterkte gebied daarvoor (bosschen van Gobaln enz.), die vier jaren den hoeksteen zijn ge weest van het Duitsche front in Frank rijk. In Champagne houdea de bewegin gen der Dultschers daarmee gelijken tred. Zij gaan daar voor goed de Asne over. Ook ten Noordwesten van Kame- rjjk houdt hun terugtocht aan De En- gelschen staan voor Douai en halfweg tusschen Kamerijk en Valenciennes. Blijkbaar gaan de Dultschers torag op een linie, die evenwijdig loopt met de Belgische grens, afgezien nog van hun plannen in de kuststreek. LONDEN, 14 October. De groep Vlaanderen der legers onder bevel van den Koning der Belgen viel hedenoch tend om 5,35 aan. Het tweede Britsche leger rukte ongeveer 7 K.M. op in de richting van Kortrijk en veroverde de belangrijke dorpen Rolleghem, Capelle Ledcghem en Moorsele en bereikten den N. rand van Meenen. Het Belgische leger rukte over 8 K.M op, naar Ingelmunstcr en Thourout en nam de dorpen Rumbeeke, Winkel St Elol, Criekene, Iseghem, Cortcmarck en Handzaeme. Het Fransche leger viel met de Bel gische troepen op de belde flanken aan en bezette de plateaux van Geile, Hoog lede en Gitshere, evenais de dorpen Beveren, Hooglede, Geite, St. Joseph en Roeselaere. Het aantal tot nu toe getelde gevan genen bedraagt meer dan 3300 voor de Belgen, 2500 voor de Franschen en 2200 voor de Engelschen. Het aantal vero verde kanonnen ls nog niet bekend. Zes batterjjen met bespanning werden ver overd, terwijl zij gereed stonden weg te trekken. LONDEN, 15 October. (Reuter.) Om drie uur hedenmiddag liep onze linie van Noord-Oostelijk Meenen, dat wij hebben vermeesterd tot een mijl Noord- Oostelijk van Kortrijk, daarna naar Iseg hem en Turkyen, tot midden den weg Roesselaere—Thourout, dan tot een mijl bezuiden Thourout en vervolgens weste lijk tot Cortemarck. Deze vooruitgang van l'/2 K.M. over het geheele front ons tot dicht bij de spoorlijnen Kortrijk— Thonrout en Thou rout—ThleltGent. De Dultschers moe ten zich verlaten op zQdellngsche ver- Dlndingswegenop hun voornaamste front- ijn Oostende— BruggeGentBrussel, aetgeen hun positie zeer ongemakkelijk maakt. Onze vooruitgang in de richting van Thourout bedraagt twee mglen. ROME, 15 October. Officieel. Durazzo s in ons bezit. Na in den middag van 13 October de vijandelijke stellingen op de hoogten van Paljamaj en Sasso Blanco te hebben bevochten, drong Wd*'T!ta- laansche troepen in den ochtend van 4 October de stad binnen en maakten gevangenen en materiaal buit Meer naar het Oosten vorderden onze colo'énes van El Bass*a in de richting spercieboonen afge haald) f 0.22, alles per K.G. Naar de Tel. meldt, blijft het vet- rantsoen voorloopig ongewijzigd gehand haafd. Hieruit mag echter niet afgeleid worden, dat onze vetvoorraden voldoen de Jrouden zijn. Ten hoogste strekken deze bij de huidige distriebutic tot Maart a.s. De regeering heeft echter over wogen, dat de onvoldoende volksvoeding geen inkrimping van het toch reeds minimale vetrantsoen gedoogt en hoopt tijdig de voorraden te kunnen aanvullen. Wordt z^ daarin teleurgesteld, dan zou een drastische maatregel tegen Januari of Februari onvermijdelijk zijn. De bedoeling der regeering met haar laatste circulaire omtrent de hulsslach tingen en gedeeltelijke opheffing der centrale slachtplaatsen heeft tot zulk een onvoorziene ernstige fraude aanleiding gegeven, dat binnenkort nieuwe maat regelen genomen zullen worden, die in de lijn der vroegere liggen. Tot de herroeping van de maatregelen van mi nister Posthuma leidden den minister van landbouw twee motieven. In de eerste plaats de noodzaak om tot meer decentralisatie te geraken en vervolgens de onzekerheid omtrent de wettigheid der inbeslagnemingen, die bij overtre ding der verordeningen volgden. Ten aanzien van het laatste is de minister van justitie er in geslaagd deze inbe slagnemingen op grond van bestaand recht te bewerkstelligen en zoodoende den staat te vrijwaren voor procedures wegens onrechtmatige daad. Verder zullen ia alle gemeenten van 10.000 zielen centrale slachtplaatsen worden opgericht. Het moet in de bedoeling der re geering liggen langs den weg der in beslagneming de fraude zeer zwaar te straften. Aan het verslag der Kamerzitting ontleenen wij het volgende Be minister bleek bereid, den ketting- handel langs wetlelyken weg te bestreden, zei verlaging van den prijs der kleiaard- appelen toe tegen den tijd, dat er geen veen- en zandaardappelen meer cyn en ver zekerde, dat de volgende maand op groote schaal zon worden aangevangen worden met de distributie van goedkoope kleeren (1,5 millioen manehemelen, 1 millioen vrouwen hemden enz.) Voorts waren wy thans ten minste zoover, dat de inlandaehe productie van steenkool, bruinkool en turf o.a. het minimnm-huisbrand-rantsoen van 10 een heden voor alle gebrnikers dekte. Overigens hoopte men natuarljjk ook op invoer van steenkolen en con spoedig een wetsontwerp ter bevordering van de tnrfproductie nabij de groots steden worden ingediend. Botter dam had in dit opzicht reeds een heel mooi voorbeeld gegeven constateerde de minister. Behalve met de verwarming zal men zich ook met de gasverlichting en electrische verlichting wel weten te(redden, kaarsen echter zjjn er niet veel meer en carbid zul len wij alleen in overvloed hebben, als de leveringen nit Noorwegen loskomen. Ook te dien aanzien zijn wij thans »geisoleerd<, zgn wtj afhankelijk van andere mogendheden (in casu Duitsch land.) Dit geldt helaas ook voor het graan, ten opzichte waarvan de minister nochtans speedlgen aanvoer niet abso luut onmogelijk schijnt te achten althans hij deed het voorkomen, alsof heel mis schien ons >veel te lage'broodrantsoen nog dezen winter verhoogd zou kunnen worden. Komt er niets, dan kunnen wij met het tegenwoordige broodrantsoen tot Augustus, met het vetrantsoen tot Maart toe. Ondanks de desbetreffende adviezen zal dit laatste niet verlaagd wordener ligt immers zeer veel vet in Indië, dat volgens den minister toch eenmaal moet loskomen. Moge zijn op timisme niet beschaamd worden In Zeeuwsqh-Vlaanderen zijn dui- eendèa soldaten ondergebracht met het oog op een eventueel overschrijden van onze grens door Duitsche troepen. Alleen in Vlissingen zijn er naar wij vernemen, duizenden ingekwartierd, Overal, in kleine zoowel als in groote plaatsen krioelt het daar van soldaten en nog steeds worden voortdurend nieuwe eenheden aangevoerd. Later bericht Uit Rozendaal is getelefoneerd, dat men daar zeker morgen (Woensdag) en overmorgen den eersten stroom van vluchtelingen verwacht. De militairen hadden met den Dult schen divisie-generaal te Antwerpen overleg gepleegd en had goedgevonden de vluchtelingen te laten gaan. Zij worden voor het meereadeel te voet verwacht. Kelonel Van Spiering was overge komen om de bijzonderheden te rege len. Uit Rsosandaal wordt gemeld De oommandant heeft heden aan de grens te Nispen, bij Roosendaal, een bespreking gehad met een Duitschen generaal over het vervoer vaa de vluchtelingen. Roosendaal maakt zich voor de ontvangst gereed, al zyo de verdrevenen nog niet tot Antwerpen gevorderd. De regeeiing stelt hier gedurende 10 dagen voedsel ter be schikking van tien duizend personen, dat hun warm en koud in het station zal worden verstrekt. De militaire overheid, aan wie do leiding van het werk voor de vluchtelingen is toe vertrouwd, zal trachten hen asn de etatioos van inlatiug te registreeren, om al het ellen dige zoeken van verwanten naair elkaar, als by de Antwerpsche vlucht, te voorkomen. Er staan hier 14 groote treinen gereed, die ieder 1000 personen het land in kannen voeren. Een deel der vluchtelingen wordt per trein uit Esschen verwacht, maar een groot aantal zal te voet over de grens komen. Morgenmiddag hoodt het Roode Kruis alhisr een spoedvergadering. Generaal Celette, van het Roode Kruis, heeft heden Rosendaal bezocht. Behoudens onvoorziene omstandig heden zullen in het genot van onbepaald 'klein) verlof worden gesteld le. Ia het tijdvak van 14 tot 17 Janu ari 1919: 3. de onderofficieren, korperaals en manschappen van de mllitiellchtlng 1915 der vesting artillerie, die zijn ingel^fd In het tijdvak van 16 tot 20 October 1914. b. de onderofficieren, korporaals en manschappen van de landstormjaarklasse 1914 die zijn in dienst gesteld in het tijdvak van 1 tot 4 October 1915 bij de infantrie, de vesting-artillerie,- de genie en den motordienst, met uitzon dering van hen, genoemd onder 2e c. de onderofficieren, korporaals en manschappen van de landstormjaarklasse 1913, die zijn in dienst gesteld in het tijdvak van 8 tot 10 November 1915 bij de Infanterie, de wielrijders en den motordienst d. de onderofficieren, korporaals en manschappen van de landstormjaarklasse 1913, die 21 December 1915 zijn in dienst gesteld b# de genie met uitzondering van hen, genoemd onder Ie 2e. op 28 Februari 1919de onder officieren, korporaals en manschappen van den Militairen Telegraafdienst, b«- hoorende tot de landstormjaarklasse* 1914 en 1913; die zijn in dienst gesteld onderscheidenlijk in het tijdvak van 1 tot 4 October 1915 en op 1 December 1915. heeft Quick zich geheel gegeven om de overwinning te behalen. Voor de rust wist Quick driemaal te doelpunten, waar bij zij na de rust nog 2 doelpunten bij maakte. Swift, die over een sterke ver dediging beschikte, heeft vele Qulck- aanvallen afgeslagen. Geheel den dag door heerschte onder de Qulck-spelers een aangename stem ming, die natuurlijk na den wedstrijd door zoo'n flinke overwinning nog ver groot werd. Het begin is voor de Qulckers goed ingezet, laten zij nu zorgen dat de komende thuiswedstrijden met evenveel succes bekroond worden. Het R. H. H. meldt Naar aanleiding van vele bij ons binnengekomen aanvragen betreffende de aflossing van het aan schoenmakers ver. strekte ledercredlet, hebben wij de eer refereerende aan onze circulaire No. 200 d.d. 27 September 1918, het volgende onder Uwe aandacht te brengen. De schoenmakers die nog goedkoop reparatieleder in voorraad hebben, het welk dus niet door Gemeentebons ver effend kan worden, moeten dit leder niet nog eventueel in bezit zijnde boos, te zaraen tot de hoeveelheden op de in uw bezit zijnde geteekende verklaringen vermeld, aan den betrcffenden lederhan delaar, tegen den daarvoor berekenden prijs, terugleveren. De verklaringen dienen den schoen makers na aceeordbevinding ter vernie tiging overhandigd te worden. De hoeveelheden leder welke hierdoor in Uw bezit komen, kunt U dan opnemen onder Uwe voorraden, welke nog aan ons Kantoor zijn te verantwoorden met reparatiebons. Wij wgzen er op dat door de nieuwe Distributieregeling voor reparatieleder en schoenen, de vroeger in omloop zijnde Gemeentelijke reparatiebons niet meer geldig zijn, terwijl inlevering daarvan ten onzen Kantore ter vereffening van het oude ledercredlet zal kunnen ge schieden tot uiterlijk 1 Nov. 1918. De hoeveelheden distributieleder, die alsdan nog niet door bons zijn verant woord, zullen door ons worden beschouwd nog bij U aanwezig te zyn en voor ver antwoording met de nieuwe Rijksleder- bons in aanmerking te komen. Indien daarvoor verrekening noodigis in verband met den verhoogden ver koopsprijs van het reparatieleder, zullen wij daarvan na 1 November a.s. opgave verstrekken. Waalwijk, 16 Oct. 1918. Tot lid van 't college van zetters van 's rijks directe belasting voor deze gemeente is herbenoemd de heer J. Tim mermans Wz. en benoemd de heer H. A. Aarts. Deor den heer B. Klerkx is ontslag gevraagd als administrateur van het brandstoffenbureau alhier. A.s. Donderdag 24 October wordt in het gebouw van den R. K. Gildenbond een meetingsdag gehouden voor de mi litairen van de 7e Infanterle-brlgade. We komen hierop nader terug. Door eenige inspecteurs is tegen enkele winkeliers procesverbaal opge maakt wegens het te vroeg verkoopen van koffie. Bij enkele winkeliors is de voorraad in beslag genomen. 't Was Zaterdagavond een teleurstel ling voor bet publiek, zoowel ala voor de directie der Flora-Bioscoop, doordat da ver schillende afdeelingen van den prachtigen fillua flRavengai* in debusssn verwisseld waren toegezonden, «oodat het veilsap van ds voorgebrachte handeling geheel door elkaar liep. Zondagavond was allea weer hersteld. Door het spoedig en krachtig handelen der directie was Zendag alles weer in orde, de juiste afdeelingen ter plaatse afgehaald en kon Ravengar gaan zooals 't behoorde. Het talryk publiek heeft dan ook zeer genoten van dezen prachtigen ftlm, die werkelijk boeiend is en zeer mooi van opvatting en samenstelling, 't Lijdt geen twjjfel of ook de vervolgstukken zallen veel belangstelling trekken. De eerste competitiewedstrijd die de W. V. V. Quick heeft gespeeld, is voor haar een groot succes geweest. Met niet minder dan 51 wist zij te Breda van Swift te winnen. Geheel de wedstrijd De minister van Landbouw heeft voor reparatlelcder (uitsluitend geldig, wanneer do distributie van schoenen en zeolleder zal zijn aangevangen), de vol gende maximumprijzen vastgesteld a. Tusschenhandelprijzen (tegen welke het leder ten hoogste aan schoenmakers zal mogen worden verkocht) f4,50 p«r K.G. b. Kleinhandelprijzen (tegen welke le der voer zolen en hakken aan zelfrepa- rateurs zal mogen worden verkocht0,56 per ons. Voor het voorzien van schoenen met nieuwe zolen en hakken zal een schoen maker ten hoogste mogen berekenen: Mansschoenen en vrouwenschoenen, grooter dan 42, hout gepend of gespij- kere f3, afgelapt (genaaid) f3,75; on- dermansschoenen, maat 36 tot en met 39 f2,70 en f3,35; vrouwenschoenen, maat 36 tot en met 42 f 2,35 en f 2,85 kinderschoenen, maat 31 tot en met 35 f 1,85 en f 2,30 maat 24 tot en met 30 f 1,50 en f 1,85. Hierbij is bepaald, dat de reparatie hout gepend of gespijkerd, dan wel af gelapt zal moeten worden verricht, naar keuze van dengene, wiens schoenen zul len worden hersteld. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de minister oorspronkelijk de repa- ratieprijzen voor de bovengenoemde maten respectievelijk had vastgesteld op f2,75, f2,45, f2,10, f 1,60 en f 1,25. Door de crisiscommissie in het schoen makersbedrijf is toen aan den minister medegedeeld, dat die prijzen te laag waren en een volgende prijsnoteering voorgesteld: f3,25, f2,95, f2,60, f2,10 en f 1,75. De minister heeft daarop blijk baar den »gnlden middelweg' willen kiezen en de bovenvermelde prijzen voor reparatiewerk vastgesteld. Ook de verkoop van zgn. leerloos schoenwerk is nog niet toegestaan. Het is nog niet zeker, of die verkoop tege- lijk met dien van gewoon schoenwerk zal worden veroorloofd, dan wel eerder. Er wordt nu een aanvang gemaakt met de verzending van de bons aan de ge meentebesturen, maar, mede in verband met de door dezen te treffen voorbe reidingen, zal er allicht nog wel een dag of tien mee heengaan, voordat met den verkoop kan worden begonnen. In een te Woudrichem gehouden vergadering van dijkgraven, heemraden en burgemeesters van verschillende wa terschappen en gemeenten in het Land van Hensden en Altena, is in beginsel besloten, een lecaalspoorljjn door het geïsoleerde Land van Heusden en Altena te doen aanleggen. Welke gemeenten aan deze lijn aan gesloten worden, is nog niet bepaald.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2