DE OORLOG. Provinciaal Nieuws, BINNENLAND. I Van Mier. Laat ons gewoon schreven aan Ged. Staten, dat in de de notulen een abnls heeft plaats gehad, dat het moet zijn 1 Januari 1918. Voorzitter. Ged. Staten zullen thans wel afwachten de nieuwe Rijksregeling. Ouwerling. De onderwijzers kunnen daar toch niet op blijven wachten. Voorzitter. Is er nog iets van Mier. Van Mier. Ja, ik heb nog wel iets, maar eerst moet deze bespreking afge handeld worden. Voorzitter. Dat is afgewerkt. Ged. Staten hebben het goedgekeurd. Ouwerliog. Neen, het besluit van den raad is geweest 1 Januari 1918. Voorzitter. Er is besloten als door Ged. Staten is voorgesteld. Oawerling. Dat is niet waar mijnheer de Voorzitter. Ret kan wel dat u het zoo in de netnlca hebt gezet, naar ik wil hier met geen kluitje in het riet worden weggezonden. Er is beslist be sloten alle leden herianerea het zich, de regeling te doen ingaan 1 Jan. 1918. U moet de besluiten uitvoeren zooals die worden genomen en niet zooals U het graag hebt. Voorzitter. We sulles verder gaan. Ouworling. Neen eerst afwerken waar mede we bezig zijn. Voorzitter. Nu dan zullen we Ged. Staten maar schrijven dat het 1 Jan. 1918 moet zijn. Van Mier. Zie zoo, nu heb ik ook nog iets. Ik wil n n.l. eens vragen, in 1914 is een steuncomité geweest wat goed werk heeft verricht. Bestaat dat nog, of is daar ooit ecnige rekening ea verantwoording van gedaan. Voorzitter. Ja, dat is allemaal netjes afgerekend. Van Mier. Zoo, waar is dat dan ge daan. Voorzitter op de laatst gehouden ver gadering. Van Mier. Kijk dat vind ik al heel vreemd. Ik ben altijd lid geweest van de commissie en ik heb nooit eenige op roeping voor een vergadering gehad, waarop rekening en verantwoording is gadaan. Was dat geweest dan had ik de vraag gedaan aan wien dat geld was gegeven, aan de armen of zoo. Maar nu wil ik voorstellen om nogmaals actief op te treden want het kan van den winter nog wel eens noodlg zijn. Ik meen dat er nog goed f 300 is. Van der Mee. Dat heb ik ook altijd gedacht. Voorzitter. Noen, dat weet ik zeker van niet, anders zou ik er wei iets van weten. Van Mier. Ik geloof het toch wel onderzoekt u bet maar eens. Voorzitter. Ik zal het eens onderzoe ken. Ouwerliog. Ik heb in een raadsver- slag van Drunen geleien, dat de leden van de huurcomroisaie f 2,50 per maand krijgen. Voorzitter. Ik weet ook niet hoe ze daar aan komen, waar ze die colore van daan balen- Ds raad heeft het bedrag in het geheel vastgesteld en B. en W. verdeelen het. Onwerllng. Zooals allen zich nog zul len herinneren heb ik geprotesteerd en gereclameerd'tegen het benoemen vau den Directeur van het Distributiebedrijf door Burg. en Weth. Dit protest gold niet den persoon van den Directeur, dat men dit niet verwarre, maar het gold alleen de wfze van benoemen. Ik deed deze reclame op grond van art, 145 der gemeentewetdit art. houdt la, dat de ambtenaar in dienst der ge meente benoemd worden door den Raad tenzij een wet of verordening daarin voorziet. Een wet doet dit niet en van een verordening wordt niet gerept. Door den Voorzitter is daarop ge antwoord, dat de aistributicwet de macht geeft aan B. en W. Dit is echter on juist. De distributiewet geeft aan B. en W. wel de macht van uitvoering maar niet die van benoemen van ambtenaren. Er was slechts een weg mogelijk dat B. en W. in het gelijk gesteld kon wor den n.l. deze, dat de distributie leider benoemd zou worden als ambtenaar ter secretarie, daar heb ik ook op gewezen, dat dit thuis hoort bij B. en W. volgens art, 179 der gem. wet. Deze weg werd evenwel niet bewan deld, want toen de gemeenterekeuing gewijzigd moest worden voor het uitbe talen van het salaris van den distributie leider werd wijziging gevraagd van Hoofdstuk XVI en niet van Hoofdstl II dier rekening. Ik heb bij mijn protest, toen door den Voorzitter zijn raeening gehandhaafd werd er op gewezen, dat ook in andere gemeenten, waar de benoeming geschied de door B. en W. door den Raad daar voor eerst een vergadering was vastge steld waarin B. en W. de macht van benoemen was toegekend. Deze meening werd niet door den Voorzitter gedeeld. Wat blijft nu echter achteraf? Verleden Woensdag heb ik bericht ontvangen van Ged. Staten. Daarin wordt de benoeming zooals die hier heeft plaats gehad, goedgekeurd op grond van art. 3 van een bestaande verordening op het Distributie-bedrijf in deze ge meente. En nu vraag ik, wat is hot doel ge weest, dat mij op het bestaan daarvan niet gewezen is. Voorzitter. Daar is niet aan gedacht Ouwerling Want had men mij gewezen op het bestaan dezer verordening, ik zou mij van protesteeren geheel ont houden hebben, want dat had door het bestaan dezer verordening geen zin. Dc schuld van het ongegronde van mijn reclame ligt thans niet bij mij maar bij U, mijnheer de Voorzitter. Ea wat is het gevolg ervan geweest? Toen dezer dagen een lid van Ged. Staten daarover sprak, zei hij mij, »D!e bur gemeester van jullie Is een mooie hoor geloof ik.« Ia dit korte gezegde ligt meer opgesloten dan in een heel boek En wat mij nog het meest in dit geva frappeert Is, dat niet een van de oudere raadsleden op die verordening gewezen heeft. Zij toch moeten die mee hebben gemaakt. Dit doet mij werkelijk aan die verordening twijfelen. Ook al vertellen mij Ged. Staten dat zij in hunne ver gadering van 3 Jan. 1917 is goedgekeurd Ea daarom zou Ik zeer gaarne hebben dat de notulen van 22 Dec. 1916 wer den voorgelezen want die alleen kunnen in deze kwestie licht brengen. De Voorzitter leest de desbetreffende notulen voor waaruit blijkt dat wel een voorstel is gedaan doch op voorstel van den Voorzitter zelf nog niet werd be sloten. Uit de verdere notulen blijkt evenmin iets van aanneming eener verordening. Van Mier. Het is vreemd. Er is een goedkeuring van een verordening door Ged. Staten en uit de notulen blijkt dat deze niet eens zijn aangenomen, dus niet bestaat. Voorzitter. Het zal toch wel zoo zijn anders was er geen goedkeuring. In de uotulen zal vergeten zijn er iets van in te zetten. Dit gaat dan door het hoofd. Ouwerling. Dit zal dan zaak voor ons zijn steeds goed ep de notulen te letten. Voorzitter. Ik zal nog wel eens ver der na zien. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat de raad over in geheim comité. HEUSDEN. Beknopt verslag Raadsvergadering van 31 October. Afwezig wegens ziekte de Burgemees teralzoo zit wethouder v. Everdingen voor. torwijl er ééao vacature is. De notnlen worden onveranderd goedge keurd, waarna de ingekomen stukken worden behandeld. Het le is een brief van Burgemeester P. L. Hoocoop, in houdende, dat hij eervol ontslag heeft aangevraagd en waarin bij tevens af scheid neemt van den Gemeenteraad onder dankbetuiging voor de cordiale modewerking gedurende zijn ambtsver vulling van dat College ondervonden en zijn beste wenschen uit voor de toekomst van hen en de geheele stad. Alsnu nam de Loco-Burgemeester het woord, hulde brengend am den man, die 39 jaren lang zijn beste krachten heeft gewijd aan den belangen van Heusden en de gemeente ten zegen geweest is en de hoop uitsprekend, dat het Z.E. Achtbare nog vele jaren gegeven zij van een we! verdiende rust te genieten bij een spoedig herstelde gezondheid, waarmee de Raad door applaus z^n instemming betuigde Voorts waren ingekomen een dank betuiging van dhr. Deurio wegens ver hoogd salaris en verschillende besluiten van Ged. Staten, bevittende goedkeuring van vroegere besluiten, alsmede een motie van den Raad der Gemeente Ylst, waarin wordt aangedrongen, dat Art 192 der Groadwet spoedig wordt ultge voerd, om het onbillijke verschil in sa- larleering tusschen Openbare en Bijzon dere Onderwijzers spoedig uit den weg te ruimen en eea adres aan 't Hoofd bestuur van den Bond van Vakscholen om te komen tot hoogere subsidies van rijkswege, teneinde het persoaeel hooger te kunaen salarieeren. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van het nieuwge- kozen Raadslid A. de Haan werden door de leden Veerman ea de Mol onderzocht en na nauwkeurig onderzoek in orde hevónden, zoodat de belang hebbende in de eerstvolgende Raads vergadering kau worden beëedigd. Namens de Commissie van onderzoek voor de begrooting 1919 deed de heer v. Andel verslag en stelde voor de we- kelijksche bespeling van het carillon voortaan achterwege te laten en den post met f 100 te verminderen. Vele leden betuigden met redenen omkleed hun instemming. Ia het vervólg doet 't carillon zich dus slechts alleen maar by feestelijke gelegenheden hooren. Ook maakten een paar leden een aanmerking met betrekking tot de aria's op het uurwerk, waartegen niets was in te bren gen. Verder stelde de Commissie voor op den grintweg naar het Tramstation een klinkerpad te maken, wat mat alge- meene stemmen werd aangenomen. De begrooting werd eveneens goedgekeurd met een eindcijfer van inkomsten en uit gaven ad f 40420.015 en de post voor onvoorziene uitgaven ad. f 355.47. Blij kens deze begrooting is de jaarwedde van den klerk ter secretarie gebracht op f 500. Voor het nazien der rekening 1917 en der begrooting 1919 der Godshuizen werden tot commissie benoemd de leden van Andel, Vos en de Mol. 't Voorstel van B en W. voor een onbepaald crediet voor de bestrijding der typhus werd aangenomen. Tot regent der Godshuizen werd her benoemd de heer J. C. ran Laarhoven, no. 1 der aaobeveliag, met algemeene stemmen de heer J. de Mol, no. 2, verwierf geen enkele stom. In de melkverordeuing werden een paar wijzigingen gebracht met betrekking tot den verkoop en aflevering vooral met het oog om gevaar van besmetting te voorkomen. In de bouwverordening is opgenomen, dat voortaan iedere woning een privaat moet bezitten, dat aan rede lijke eiscben voldoet en door een deur kau worden gesloten, alsmede een be paling dat en boe open erven grenzende aan den openbaren weg door muren moeten worden afgesloten en een voor schrift omtrent afsluitingen bij bouwval lige huizen, huizen, die gesloopt worden, etc. Na nog al wat discussie is het ver zoek van de Directie der Gasfabriek om den prijs van het gas te mogen verhoogen van 20 op 22 cent per M3 ingewilligd voor den tijd van 1 Nov. tot I April 1919. Ook het voorstel van B. en W. tot toetreding tot de Werk loosheidsregcling vond na eeaige be spreking genade. Overeenkomstig het voorstel van Gec Staten werden de salarissen van Burge meester, Secretaris ep Ontvanger met temgwerkende kracht tot 1 Jali 1918 tijdelijk verhoogd ast een duurtetoeslag van 20°/o «a dank zij de heeren van Audel en Veerman zullen de overig gemeenteambtenaren zonder uitzonderiag dezelfde toeslag deelachtig worden. Bi de bespreking vin dit slotnummer werd aan sommigen, in dionst der gemeente een harde noot gekraakt, doch unaniem was de Raad ep slot van rekening goe dertieren. Alsnog deelde de waarn. voorzitter een en inder mede over de verdwijning van enkele boomon op den weg naar Elshout in verband met de electrischa centrale. cept der nieuwe stataten zal, zoodra dit gereed is, aan de betrokken organisaties worden toegezonden. De commissie bestaat uit een delegatie van het Bondsbestuar, aangevuld met eenige bekende leden van den Bond. Het zijn de heerea mr. A. Baron vah Wijnbergen, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, mr. Paul Reymer, jhr. mr. L. E. M. von Flsenne, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen, Alb. v. d. Kallen, Henri Hermaas en B. Th. de Wolf. Op een adres van den Nationalen Huurdersbond tot de Koningin, houden de bezwaren tegen de nitvoering der Huurcommlssie- en Huuropzegglngswet, heeft de minister vau Justitie den bond bericht dat hij wijziging overweegt van een of meer bepalingen der Huurop- zeggiogswet, waardoor de goede werking dezer wet kan worrian bevorderd. Tusschen Italië en Oostenrijk is wapen stilstand gesloten op zeer zware voor waarden. We noemen o.a. demobilisatie «vergave van de helft van alle krijgs- mateiiaal, ontruiming van alle bezet g« bied, vrije beweging der troepen over alle wegen, bezetting van strategische punten, overgave van slagschepen en andere; ontruiming der geheele kusten alle handelshavens, enz. enz. De nieuwe staten die in Oostenrijk geformeerd zijn en de geheele pers is zeer ontstemd, maar er is niets aan te doen. Waarschijnlijk is nu ook, dat binnen eenige weken troepen der geallieerde aan de Zuidgrens van Beieren (die niet meer dan een drie k vier dagmarschen van de Italiaansche grens verwijderd is) zullen verschijnen, en het spreekt van zelf, dat door deze mogelijkheid de mili taire situatie van Duitschland volkomen hopeloos is. Op het Westelijk gevechtsterrein heb ben de Duitschers inderdaad de aanvallen der Amerikanen en Franschen ten Wes ten van de Maas slechts in zoover »af- geslagen», dat zij zich de gelegenheid openden ordelijk het veld te ruimen. Door deze terugtrekkende beweging is vrijwel alle twijfel omtrent hetgeen or bij voortzetting van het krijgsbedrijf verder naar het Noorden toe te ver wachten is, vrijwel uitgesloten de ver dediging van de Schelde-linle met Antwerpen zal slechts een episode van een grooteren terugtocht, een terug tocht naar de Maasliaie. LONDEN, 5 Nov. Officieel Ameri- kaansch berichtVanochtend heeft het eerste leger don aanval hervat. In weer wil van vertwijfelden tegenstaad dwon gen onze troepen bij Briculles en Cléry Ie-Potit den overgang over de Maas af. Ze ontplooien zich nu op zwaar beboscht en zèer lastig terrein op de hoogten beoosten de rivier tusschen de genoemde punten. Op het heele front verzet de vijand zich tegen onzen vooruitgang met zwaar artillerie- ea macfeinegeweervnur, maar niettemin schieten we uitstekend op. LONDEN, 5 November, (Reuter.) In het Lagerhuis heeft Lloyd George mee gedeeld, dat de geallieerden aan presi dent Wilson hebben verzocht, Dnitsch- land mee te dealen, dat het, indien het de voorwaarden wenscht te vernemen waarover de geallieerden het zijn eens geworden, zich op de gewone manier tot maarschalk Foch moet wenden. (Luide Dij val.) Waalwijk, 6 Nov. 1918. De heer 't Hof alhier, fabrieks- chef op de mandenfabriek >Indnstria" te Baardwyk is benoemd tot directeur der Rijksrietvlechtsehool te Appingedara. De heer P. Schoofs uit Beek en Donk is door B. en W. benoemd tot boekhouder by het gemeentelijk distri butie-bedrijf, alhier. Bij Kon. Bes!. Is met iGgang van 1 Januari 1919 mr. W. G. A. v. Sons- keeek benoemd tot burgemeester der gemeente Breda. Majoor W. de Laet, van het 20e reg. inf. wordt belast met het bevel over het le regiment van dat wapen. 1 Door B. ea W. is benoemd ecne commissie voor de distributie van manu facturen (eenheidskleeding) en sehoenen. Ze bestaat uit de navolgende heeren G. Verkade. J. A. de Kort. A. Bergmans. Th. v. d. Sande. H. v. Iersel. Fr. Smolders. Als secretaris is aangewezen de heer Verschure en als plaatsvervangend secr. de heer P. Schoofs. Zaterdag had te Utrecht do eerste vergadering plaats der commissie, welke tot taak heeft, de statuten van den Al- gem. Bond van R. K. Kiesvereeniglngcn zoodanig te wijzigen en aan te vullen, dat zij aanpassan aan de gewyzigde or- grnisatie der R. K. Staatspartij, welke door de invoering van het Algemeen Kiesrecht en de Evenredige Vertegen woordiging noodzakelijk was. Het con- De Alg. N«d. Bend van Schoen fabrikanten houdt eens Algeaaeene Ver gadering op Maandag 11 November 1918, des n.m. 2'/a uur is de groote zaal van het Maisen Boes, Tilburg, Henvel. Aau deze vergadering gaat om ll/2 uur eene Bestuursvergadering vooraf. AGENDA 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en correspon dentie. 3- Bespreking der plannen va» de Veroeniging van Nedcriandsche Jaar beurzen. 4. Belangrijke mededeeliagen. 3. Bespreking van den onhoudbare» toestand in de schoenindustrie en het nemen van maatregelen daartegen. Aan de firma Wed. A. Aarts en Zoaen alhier opgedragen de uitbreiding der afdeeliag schoenmaker^' der rijks vakschool. Op den liukervleagel, waarin deze afdeeliag is gehuisvest, zal eene verdieping over de geheele lengte ea breedte worden bijgebauwd. Naar wij vernemen beslaan er plan nes dat in de St. Antoniusstraat langs het plein dat tegenover de kerk komt,een school en patronaat gebouwd zullen worden en zijn er onderhandelingen gaande met de papierwaren- en earton- nagefabrlekea >de Altlas" over deu aan koop van terrein om aldaar eene fabriek te bouwen. Verleden week had de aanbeste ding plaats van het bouwen van kastoor en magazijn voor de N.V. »Ofa'' te lerliju, vertefenwoordfger voor Nodor- and de heer B. van Zwol alhier. De laagste laachdjvers waren de hee ren Schoep en den Teuling voor de som van f 22.0#0. Aangezien het ver boven de begrooting was, is het werk voorals- neg niet gegund. Wederem zijn in onze gemeente verschillende rijwielen gestolen. De Spaansche griep breidt zich in onze gemeente ernstig uit, bijzondere scholen zijn reeds geslotental van ïulshoudens zijn geheel aangetast en verschillende lijders, vooral jonge men- schen zijn reeds gestorven of verkceren in gevaarlijken toestand. De toestand in onze plaats en omgeving is werkelijk ernstig. De openbare school, Handels school, Vakschool, enz. zijn ook heden morgen gesloten. Gisterenavond gaf het Variété Fa- venr de aangekondigde nitvoering in Musis en ondanks alle narigheden van dezen tijd was de zaal goed bezet. Faveur handhaafde zijn goeden naam, want over het geheel viel de uitvoering te loven, hoewel natuurlijk als immer 't eene nummer beter voldeed dan' het andere. Het zou om te ver voeren voor dttmaal eea uitgebreid verslag te geven, daarom volstaan we met deze korte mededeeling. Naar wij vernemen kunnen binnen kort concerten van het strykorkest van 'c 7e R. I. tegemoet worden gezien. DRUNEN. Wederom snapte de p®. lltie hier een militair, die zich een fiets van een ander had toegeeigend. Zaterdagavond weer eea goed» vangst voor de politie. In een schuur verborgen had zy ©ok weer de eer ee0 militair te keippen, die zich kippen van een ander toeeigende. In het cachot gebracht, wist hij echter toch nog ontsnappen. Men heeft hem tot nu to» nog aiet teruggevonden. Druuen is dan eindelijk gedeeltelijk van electrlsch licht voorzien. De fabriek van Elshout-v. Gorcurn, vau Bergmani en ook de boterfabriek zorgen al voer buurtverlichting. VLIJMEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand October 1918 Ingelegd f 18603.93, terug, betaald f9335.46. Het laatste door dit kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 6091. BESOIJEN. Wie het vorige jaar in dg zul van het R.K. meisjeapatronaat de uit- voering by woonde *an „De Kapel in het Woud* zal ongetwijfeld met genoegen ver- nemen dat da meisjes van het R.K. P*tro- mst dit jaar in stadia hebben genomen een drama in 3 bodrijven getiteld >Ds heilige Julia*. Op ZoRdsg 10 November a.a. das na. middags 6 uur zal de eerste opvoering van dit tooneelspel plaats hebben voor de dames. Donderdag 14 Nor. vaigt eena uitvoering voor de haeren, tarwijl op Zoudag 17 Nov, a.s. wederom eeno uitvoering voor dn damei zal plaats vinden. Evenals ten vorigan jnre zullen in den loop dezer week de rnebjas van het R.K. Patronaat aau de huizen der ingezetenen kaarten ten verkoop aanbieden walke als toegangsbewijzen tot deze uitvoering zullen dienen. Alleo, die ten vorige juren met vol doening hebben gadegeslagen wat de patro- naita-meieje8 onder de knudige leiding van de Eerwaarde Zuster Joseph* kunnen praas- teeren, zullen ook dit jaar blyk geven van hunne belangstelling door tegenwoordig te zyu by een der te geven uitvoeringen, ter- wijl anderen, die zich nog met persoonlijk hiervan hebben kunnen overtuigen gaarne blijk zullen geven van hunee waardesring voor het duel en strewn van hel patronaat?- wezen in deze gemeente. In de maand October werd by de Eykspostspaarbank alhier ingelegd f 5252,74 en terugbetaald f 4991.11. Aantal inlagen 140. Aant»! terugbetalingen Öfi. Naar wjj van betrouwbare zijde zoo wel ds openbare ale de bijzondere scholen alhier gesloten wegens het hserschen der Spaansche ziekte. - Gedurende do maand October werden daar de» holptelegraafkantoorhouder alhier in totaal 177 telegrammen besteld binnen deu kosteloozen kring. BESOIJEN. R. W. B. I heeft haar 2e competitie niet fortuinlijk gespeeld. Met een onvolledig XI-tal, zonder de links buiten en een achterspeler, werd met 21 van N. A. C. 3, te Breda verloren. Eenieder die met het R. W. B. XI-tal bekend is, weet dat de linkervleugel van R. W. B. het beste van de ploeg is, en was dus j.l. Zondag veel verzwakt, toch is er over 't geheel genomen niet zoo goed gespeeld als tegen net 7e. Wan neer echter de gevreesde Spaansche griep geweken is, en R. W. B. weer eens voltallig kan ultkomeD, verwachten wij moer van onze nationaal gostreepten. R. W. B. 4Emma 11. Overige uitslagen 1ste klas B. V. B. Swift II— Alliance 14. GudokAchilles 93. SPRANG. Ia onze gemeente breidt de Spaansche ziekte zich vreeselijk uit. Weer valt een sterfgeval te betreuren, nl. de 31-jarige T„ in welks gezia nog twee ernstige gevallen voorkomen. Thans is ook de Chr. Sehool gesloten. Tee nadeele van Mej. J. S. alhier, die te Rotterdam vertoefde, is in de Hoogstraat aldaar eea portemenaie met f45 gerold. VRIJH.-CAPPEL. A.s. Zondag hoopt in de Gcr. Kerk alhier op te treden Ds. B. B. v. d. Hoorn, Emeritus predi kant te Bussum des morgens half tien en des namiddags half drie. WASPIK. Hedenmorgaa vond men ia Waspik-Boveu denalleca^eaandeB 6§-jarig«n wudnwaa»? J. D. dood lange den wag. Gisterenavond was hij nog gezond en wel ia een paar eafé's gezien. De Vakvmeniging der KlfiaapeHmaker», afdeeliag 7an dea R. K. Wsrkliedeuboad alhier ia nu definitief opgericat. Tot pre sident is gekozau de heer G. v. d. Sieen, terwijl dc heeren A. Schoais en C. Kanters resp. de functie vau secretaris en peaning- racester ep zich genomen hebben. Dondardag, 7 Nov. a.s., zsl de raad dezer gemeente des namiddag# te 3 aar in een openbare zitting vergadering, N&ar we vernemen ie de scheepswsrf der firma v. d. Rijken ia andere handen omgegaan. De nieuwe firmanten zijn van plan de werf aauzieuigk nit te breidsu en doen iu verband daarmee reeds eea oproeping voor werkvolk. RAAMSDONKSVEER. De prijzen van hot griendhout loopen steeds hooger. besteedt, nu do handel op Men besteedt, nu do handel op het buitenland open is, reeds tot f 1400 per H.A. Veor het riet worden eveneens

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2