Tweede Blad. ■ft SPORT. NUMMER 99. ZOND AS 15 DECEMBER 1918. 41e Jftitrgftug. Een instelling van algemeen nut. II. Voor hetgeen de A. N. W. B. in den loop der jaren voor de verbetering der wegen heeft verricht, komt dit lichaam de dank toe van alle weggebruikers. Dit deel van den Bonds&rbeid is toe vertrouwd aan de Wegen-Commissie, die Ia 1898 werd opgericht en dus reeds op een dienststaat van ZO jaar kan wijzen. Deze Commissie, waarvan de dagelijk- sche leiding staat onder een lid van het Dag. Bestuur van deu A. N. W. B. en een secretaris-ingenieur, heelt tot taak adviezen te geven inzake wegeeaauleg, wegenverbeteiing, wegenonderhoud, het aanleggen van rijwielpaden, stefbestrij- ding en het uitgeven van brochures ea boekwerken op wegergebied, terwijl zij menigmaal technische artikelen gaf in het weekblad »De Kampioen» en andere tijdschriften. Het geven van adviezen, hetgeen zoo noodig gepaard gaat met het uitbrengen van meer ©f minder uitgebreide rappor ten, geschiedde tot nu toe steeds kos teloos. Het toezicht op de uitvoering der werken neemt de Commissie slechts in enkele gevallen op zich, wanneer daartoe bijzondere aanleiding bestaat. Alle nieuwe fcraagstukkeo, welke zich op wegengebied voordoen, neemt dc commissie in studie de daarvoor ge geven oplossingen worden door haar onderzocht. Theoretische inzichten heb ben ten déze natuurlijk veel waarde, maar vooral vestigt de commissie haar oordeel op de gege /ens, uit de practijk vergaard. Om ten deze op stevigen grond te staatschroomt zij niet, het doeu van groote uitgaven aan het Bondsbestuur voor te stelleu Zoo werd op kosten van den Bond iu 1909 een stel protfwegen op de Landbouwtentoonstelling te De venter aangelegd, die eau vernielicgs- pioeveu werden onderworpen onder leiding van prof. Nelemans van de Tech nische Hoogeschooi te Delfr. Deze proe ven werden zoo ingericht, dat men tevens een iozich- kreeg omtrent het trekver- mogeo, noodig voor elk soort van weg. Ten elude de toenemende beteekeuls van de Wegen-Commissie te begrijpen, volgc hier een lijsfje van uitgaven over verschillende jaren 1898 f 45 1908 f 7889 1899 f 120 1909 f 6578 1900 f 961 1910 f 5338 1901 f 1275 1911 f 5686 1902 f 2271 1912 f 8326 1903 f 1018 1913 f 9460 1904 f 5205 1914 f 9165 1905 f 3025 1915 f 5277 1906 f 5101 1916 f 7366 1907 f 6761 1917 f11154 Totaai f 102.030.-. Het wegenvraagstuk is op het oogen- bli«: zoo uitgebreid, dat zeer groote be dragen ter beschikking V3a de Wegen- Commissie zouden moeten worden ge steld, wil zij ten yolle hare vleugelen kuaoen ontplooien. Een der eerste werkzaamheden der Commissie was hét -aanleggen van een soort »geboorte-register» van de voor naamste verharde wegea in ons land. Io dat register staan vermeid de verharding van den weg, de wijze, waarop de weg wordt oadtrhoudep. (goed, middelmatig, slecht)» benevens het bestuur det met het onderhoud en het toezicht is belast. Ten einde het register niet te doen verworden tot een historisch beeld, brengen de Bondscoasuls jaarlijks een rapport uit over den fotstaad van de wegen Ia hun ressort. Menigmaal geeft het op die rapporten medegedeelde er aanleiding toe, dat de Wegen-Commis sie zich rechtstreeks weedt tot do weg- besturen of persoonlijk de klachten gaat onderzoeken. Van eiken weg, die bij de Commissie in behandeling -komt, wordt een afzon derlijk dossier aangelegd. Op het oogen- blijc zijn opgelegd en in behandeling: voor N.-Holland 95, Utrecht 58, Z.-Hol- land 126, Zeeland 53, N.-BrabaBt 108, Limburg 25, Gelderland 133, Overijsel 70, Drente 47, Friasland 53 en Gronin gen 49 dossiers, bovendien voor alge- meece zaken nog 69 dossiers. Om ten allen tijde op de hoogte te zijn van het nieuwste ep wegengebied, heeft de Wegen«Commissie^een uitvoe rige technische bibliotheek^en nam zij geregeld een werkzaam aandeel aan de internationale wegencongressen. En om over de noodige gegevens te beschikken voor een nieuwe studiewerk over wegen bouw, heeft zij bijv. alle Bulletins en Papers besteld, welke zijn uitgegeven door de United States Departement of Agriculture. In een volgend artikel een kort woord over' de bemoeiingen van den aanleg van rijwielpaden en over de door haar samengestelde Bondsuitgaven, welke zoo vaak ter voorlichting van bestuurscol leges dienen. Waalwijk, 14 Dcc. 1918. De opbrengst van onze lijst voor fiaaacicelen steun'aan >Recht en Orde* wordt beden gesloten met een som van f 265,50, een werkelijk aardig bedrag. Wij mogen de bijdragers voor dit goede doel zeker den dank brengen van 'c Comifé en hst publiek voor den ver leenden steun, want werkelijk erczijn verschilleude flinke giften ingekomen. Het kamt ons echter onbegrijpelijk voor dat dit zich moest beperken tot nog geen twintigtal perronen, wij hadden gedacht dat voor deze goede zaak, juistiedereen wa^, al was het nog zoo luttel, zou heb ben overgehad. Op de liju 's BoschLage-Zwaluwe zijn aict ingang van 16 dezer nog al veranderingen gekomen. Over 't geheel zijn de verbindingen verbeterd. Lage-Zwaluwe 7.26, Waalwijk Besoijen 8.33, 's Bosch 9.01. (Utrecht 11.01, Amsterdam 11 47,12.09) Lagc-Zwaiuwe 9.10, Waalwijk-Besoijen 10.30, 's Bosch 11 OS. (Rijdt niet op Zon- en Feestdagen). (Utrecht 3.13, Amsterdam 4.25,4.43). Lage-Zwaluwe 1.15, WaaJwijk-Beso^eo 2.25, 's Bosch 2.53. (Rijdt niet op Zon en Feestdagen). (Utrecht 4.25,.Amsterdam 5 37,5.52). Lage-Zwaluwe 7.50, Waalwijk-Besoijen 6 56, 's Bosch 7.24. (Utrecht 9.12.) Lage-Zwaluwe 5.48, Waahvijk-Besoijen 8.52, 's Bosch 9.20. (Utrecht 10.25, Amsterdam 11.15, 11.30.) 's Bosch 6.43, Waalwijk-Besoijen 7.14, Lage-Zwaluwe 8.25. (Rijdt niet op Zon en Feestdagen) (Dordrecht 9.11, Rotterdam 9.47-9.56, $en Haag 10.39, Amsterdam 11.58). 's Bosch 10.21, Waalwijk-Besoijen 11.00, Lage-Zwaluwe 12 07. (Dordrecht 12.39, Rotterdam 1.23- I.31, den Haag 2.18, Amsterdam 3.39). 's Bosch 3.13, Waalwijk-Besoijen 3.43, Lage-Zwaluwe 4.45. (Rijdt niet op Zon en Feestdagen). (Dordrecet 5.11, Rotterdam 5.44- 5.52, den H-sag 6.29, Amsterdam 7,43). 's Bosch 8.06, Waalwijk Bespgen 8.53, Lage-Zwaluwe 10.10. (Dordrecht 11.04, Rotterdam 11.36- II.43). 's Bosch 11.17, Waalwijk-Besoijen 11.51, Lage-Zwaluwe 12.57. Toen wij vernamen dat de heer Ph. Timmermans alhier, de door hem vervaardigde plaquette aan Z. K. H. persoonlijk bad aangeboden, hebben wij ons ook tot den heer Timmermans ge wend, die ons mededeelde inderdaad- dezer dagen tot dit doel door Z. K. H. te zijn ultgenoodigd. De heer Timmer mans heeft van dit bezoek alle voldoe ning gehad, en dc aangenaamste her inneringen bewaard waar dc prins met zijn werk zeer ingenomen bleek en herhaalde taaien zijn groote tevre denheid en dank betuigde. Z. K. H. stelde voor de plaquette te doen aan brengen in de vergaderzaal van het Hoofdgebouw der Ned. Padvinders te Amsterdam. Vorder deelde de heer Timmermans ons mado dat hij een zeer aangenaam, langdurig ondeihond met Z. K. H. had gehad, die met zeer belangstelling informeerde naar de Waalwijksche Pad vinders en verklaarde nog een zeer pret- ïge herinnering aan zijn bezoek aan Waalwijk te hebben bewaard, in het vooruitzicht stellende dit ia de toekomst nog eens te zullen herh&lofi. v Overigens werd over allerhande onder werpen, ook over de huidige toestanden, de groote ommekeer ia de regeeringen gesproken en hierbij meende de heer Timmermans de gelegenheid te mogen waarnemen, zijne gelukwenschon uit te spreken voor het Koninklijk Huis en met de spontane uitingen van gehechtheid aan het Oranjs-huls dezer dagen overal in den lande gegeven, hetwelk door Z. K. H. ten zeerste werd gewaardeerd en met een dankenden handdruk beant woord. Tot zoover de medcdeelingen ons door den heer Timmermans verstrekt. Wij feliciteeren hem gaarne met de eer hem te beurt gevallen deze plaquette te mogen vervaardigen en persoonlijk aan te bieden, waarbij hij de hartelijkste betuigingen van tevredenheid ea dank in ontvangst had te nemen voor zijn werk. Deze eer wordt zeer zeker gedeeld door de Waaiwijksche padvinders, wier voorzitter hij is en niet minder door onze geheeie gemeente. Het comité, gekozen door «ie ver leden week op initiatief van de Fabri kantenvereniging alhier gehouden bij eenkomst van schoenfabrikanten uit Waalwijk, Baardwijk, Besoijen en Druoen heeft heden met de Dagelijksche Be sturen der vier gemeenten vergaderd in 't hotel verwiel, inzake de steunregeling bij Inkrimping van den arbeidstijd tot 24 uren per week. Na besprekingen verklaarden die Dag. Besturen zich bereid, voorstellen inzake flnantieelen steun door de respectieve gemeentes, aan hunne gemeenteraden voor te leggen. Ten slotte werd van ieder Dag. Best. een vertegenwoordiger aangewezen em zitting te nemen in het comité der fabri kanten, om deze aangelegenheid nader uit te werken en zich in verbinding te stellen met het Ken. Nationaal Steun comité, de regeering en de werkloosheids- verzekerings-kassen. Bij geruchte vernemen wij dat door het gemeentebestuur erostig ovetwogen wordt den 8-uilgen arbeidsdag met vrijen Zaterdagmiddag in te voeren voor alle ambtenaren en werklieden. Aan de gemeentebesturen van Besoijen, Sprang, Kaatsheuvel, Vrijh.- Capelie, Waspik, Capelle, Dussen, Dron- gelen, Heusden, Elshout, Diuaaen ea Baardwijk, is door de Middelbare Han- delsdagsehool te Waalwijk een verzoek om subsidie ingediend, waarbij de volgende toelichting wordt gegeven. De Middelbare Handelsdagscho )1 met vierjarigen cursus te Waalwijk, die 1 September 1916 werd geopend, blijkt ten volle te beantwoorden aan de ge stelde verwachting en kan reeds thans worden aangetoond, hoezeer zij voorziet in een groote behoefte. Het derde leer jaar is begonnen met ruim zestig leer lingen. Dit cijfer spreekt voor zichzelf. De grooste helft van dit leerlingental wordt geleverd door de bultengemcenter. Met de cprichtiag der school heeft het Bestuur getracht tegemoet te komen aaa het door velen sedert lang uitge sproken verlangen naar practisch han delsonderwijs iu dien zin, dat zou wor den voorzien ia de behoefte aan speci aal onderwas voor den haodeldrijvenden middenstand. Voor een brecde groep vaa jongelie den voer wie speciaal handelskennis noo dig is, eotbrak toen nog de gelegenheid zich zonder groote kosten voor ie be reiden tot de taak, dien hem iu de maatschappij in staat moet stellen den bestaansstrijd met succes te voeren- Wij hebben hier het oog op hea die later als industrieel, koopmrn, handelsagent, winkelier, of op een handelskantoor io het algemeen In den handel een bestden zullen moeten vinden. Weliswaar be stonden er elders meest interne handels scholen, doch de groote kosten, verbon den aan "de uitzending naar eeu derge lijke inrichting, waren slechts door wei nigen te dragen en bleef dc greote groep middenstandskinderen van han delsonderwijs vrijwel verstoken. Onze school met haar onderwijspro gramma, gelijkwaardig aan dat der drie jarige Hcogere Burgerschool, doch ge richt op den handel, verschaft aan dc leerlingen le. Een zoo groot mogelijke hoeveel heid practisch bruikbare kenuls van de vier talen en de handscorrespondentie in die talen. 2e. Een goed inzicht in enkel en dub bel boekhouden en het handelsrekenen. 3e. Algeraeene Handelskennis, om te maken dat de leerlingen in de praktijk spoediger thuis raken ea vlugger en".beter opmerker, begrijpen en leerec, wat in dc praktijk te leeren valt. 4e. Kennis van die bepalingen van het handelsrecht waar ieder koopman medo bekend moet zijn. 5a, Kennis van bet economisch leven, vooral in ons laad en zijne koloniën, zoodat zij weten welke productieve arbeid wordt verricht, welke rol de handel en het verkeer daarbij Spelen en welke eco nomische verschijnselen en wetten daarbij op te merken zijn. 6e. Kennis van die deelen van de wiskunde, die onontbeerlijk zijn voor de algemeene ontwikkeling en het onderwijs in het boekhouden en handelsrekenen. 7e. De herkomst en de samenstelling van de meest voorkomende handelswa ren (in hoofdsoorten) eenvoudige be grippen omtrent het onderzoek van han delswaren. 8e. Begrip van prejeetie en doorsneden ontwikkeling van schoonheidszin, gevoel voor vorm en kleur, voornamelijk gericht op de praktijk, o.a. met het oog op de modcileering van n^verheldsproducteo, op reclame en etalages. 9e. Een goed loopende hand van schrijven. 10. Kennis ven stenographic en het machineschttfven. 11. Voor R.K. kennis van den Gods dienst en van de kerkelijke geschiedenis. Aan de school is daarenboven ver bonden een drie-jarigen avondcursus in de volgende vakkenNederlandsche, Fransche, Duitsche en Engelsche taal met de handelscorrespondentie in dis talen het •boekhouden en handelsreke nen handelskennis en handelsrechten stenografle. De leerstof veronderstelt een voorbereiding van zeven leerjaren der lagere school. Zoowel voor den dag-als den avond cursus kon door het afleggen van een openbaar examen bij het'eindigen van een volledlgen cursus een diploma werden behaald', dat voor velen een waar devolle aaobevelling zal zijn voer het verkrijgen van een levenspositie. Dat de stichters der school een juist inzicht hadden in wat tekort kwam in onze nijvere streek bewijst wel het groot aantal leerlingen en met genoegen kun nen zij op de met veel zorg en Opoffe ring verkregen resultaten neerzleD. De zorgen voor de school nemen echter met den dag toe. De school Is thans nog ondergebracht in een groot heeren huls, dat dank zij den railden1 steun vau een klein getal belangstellenden kon worden aangekocht. Weliswaar is de school daar proylsorisch vrij goed ge huisvest, toch zal bij het groot aantal leerlloges, dat steeds toeneemt, zeer spoedig moeten worden overgegaan tot de stichting van een groot modern school gebouw. Welke belangri'.ke bedragen daarvoor zullen moeten worden vrijge maakt, zal eenieder begrijpen. Wij heb ben daarom steun noodig van velen, die belang stellee in den bloei van handel en industrie in onze streek en alsvanzelf dan ook in den bloei onzer school. Tot nog ioe werden de uitgaven voor de exploitatie der school, bulten de bij dragen vaa Rijk en Provincie, bestteden uit subsidie der gemeente Waalwijk, uit belaagtijke bijdragen van eenige Waai wijksche Ingezetenen ea enkele bijdragen van niet-logezetenen. En toch worde zooals hierboven reeds is medegedeeld, de school voor de grootste» helft be- yolkt door leerlingen uit de buiten gemeenten, die hetzelfde schoolgeld be- •taltu, als die uit de gemeente Waalwijk. Wij zijn er zeker van, dat de gemeente Waalwijk en d-i belangstellende inge zetenen dier gemeente het leeuwenaactal zullen blijven bijdragen in de exploitatie kosten der school; de billijkheid bi ecgt echter mede, dat ook de gezamenlijke geaieentec, onder wier ingezetenen de ouders van het grootst aar.tal leerlingen wordea geteld, een gering aandeel dier kosten voor huane rekening nemen. Het is niet aan te nemen, dat zij zonder meer hunne ingezetenen zullen laten profiteeren van een hoogst nuUigc, doch ook kostbare onderwijsinrichting, die buiten den steun van Rijk en Proviucie zoo goed sis geheel door de gemeer.te Waalwijk cu hare inwoners wordt be kostigd. De steun, die wij van U vragen, nl. f50 per leerling, is dan Ook lader- daad in vergelijking met die uit Waal wijk en in verhouding tot het aautal leerlingen uit de buitengemeenten zeer gering. Eerst than.", nadat de school reeds het derde jaar is ingegaan ea de resultaten zich zeer duHdijk afteelcenen, kloppen wij bij U aar, opdat wij met een respec tabel leerlingencijfcf dc noodzakelijkheid van het bestaan der school en het groote belang ook voor dc Ingeztteuea uit andere gemeenten bij den bloei der stichting kunnen aantoouen. Het aantal leerlingen uit Uwe gemeen te bedraagt.... en zou het voor 1919 gevraagde subsidie beloopen f Met vol vertrouwen doen wij een be roep op Uw College om door geriagen fiaantieelen steun een behoorlijke exploi tatie eeaer nuttige stichting, waa* bij ook de iDgezelenra van Uwe gemeente groot belang hebben, te verzekeretj. Voor Uwe gemeante be'eekent de gevraagde bij drage slechts weinig, de gezamenlijke bijdragen de, buiten-gemeenten betce- kenen voor ons alles. Wij sluiten hierbij In een exemplaar van het programma van den cufsus 1918-1919 c-n van de begrooling 1919. In des Vrijdag 6 Dec. te Tflburg gehouden bestuursvergadering van den Alg, Ned. Bond van Schoeafabrikanten bracht de voorzitter eeclge woorden van weemoedige hulde aan het zoo jong ontslapen mede hoofdbestuurslid den heer J. van Schijndel, die een zeer gewaardeerde kracht voor dec Bond was. Als nieuwe leden werden o.m. aan genomen de firma's A. en J. de Kort, Pulles van Garwec, de Ruijter Verharen, de Ruijter-Moonen, Wed. P. Bergmans, Massuger en van Popp*l, allen te Waal wijk Krol-van Huiten te Baardwijk, Blok-van Heijst te Besoijen, G. v. Drunen te Druaen en J. van Gils te Moergestel. In verband met een conferentie met het R H. L. adviseert de voorzitter de zaak kalm tf te wachten. De uitvoer van leerloos schoenwerk is verleend, hoewel voorlocpig alles in ons nadeel is, nl. de ten onrechte ontstane antipa thie, het seizoen en de koers van het geld. Het zoeken van comectles acht hij gewenscht. - Wat betreft de liquidatie van het R. H. L. vindt de Voorzitter een onmid dellijke opruiming ongewensebt. De teu gels van het bewind wat losser laten en meer geleidelijk verdwijnen acht hij meer In 't voordeel der industrie. Besloten wordt eventueele actie, buiten de oiisis- commissie, dus zelf te voeren. Als derde persoon om met het Dag. Bestuur in de toekomst conferenties bij te wonen, wordt benoemd den heer( E. W. Klijberg-Pernot te Waalwijk. Bij de gebruikelijke rondvraag wordt nog gesproken over 8-urigen werkdag, stukloon, collectief arbeidscontract en jaarbeurs. We vernemen, dat de hecren L. Verwoerd en J. Qulxijns, directeuren van het R. H. L., naar Eogelaod zijn ver trokken, in ve'band met besprekingen ©ver de hulden-, leder en looistoffen- quaestie, als onderdeel van de algemeene economische overeenkomst met de ge associeerden, waarover te Londen de onderhandelingen plaats vinden. Ned. Leder Iad. In de dezer dagen gehouden ver gadering der werkeloozekas voor werk nemers iu de Schoen- ea Lederindustrie >Langstraat« alhier, waren een 120 tal leden tegenwoordig. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen, werden de ingekomen stukken voorgelezen en gaf de heer Ant. van Liempt, adviseur der vereeniging eenige toelichting op een mlsive van den mi nister van Afbeid tot wijziging van sta tuten en reglement. Opgemerkt wordt dat de vereeniging reeds anderhalf jaar bestaat en al dien tijd op definitieve goedkeuring door de regeering wacht en nu komt de minister met voorstellen om wijziging en verhooging der contri-' butie. Dc Heer v. Liempt zegt, noch het Bestuur, noch den Minister daarvan een verwijt te kunnen maken, daar het tot heden voor hen een tasten was in het duister. Nu het ministerie over vaste gegevens beschikt omtrent de wer keloosheid in de schoenindustrie, komt het met vaste voorstellen, waarbij het belooft bij aanneming direct subsidie te verleeoen. De voorzitter brengt daarna de voor stellen in stemming, waarna deze worden aangenomen met 115 stemmen voor 3 legen. Brj de rondvraag worden door de ledea nog versch.Mlencle'vragtn gesteld, die tot aller tevredenheid door het bestuur wor den beur, t w ->ord. Ook wordt nog gesproken over steun bij overlijden der ledeo, wat tot oeue volgende bijeenkomst wordt aangehouden. Gisteren, 14 December, was het 60 jaar geleden dat door ons gemeente bestuur tot oprichting van een teeken- school is besloten. Door de onvermoei. den zorgen van het toenmalig bestuur kon reeds met ingang 3 Januari daarop volgend met de lessen een aanvang worden gemaakt Van deze Commissie was alstoen secre taris de heer Jud. Timmermans Wzn. Onvoorziene omstandigheden bui ten gesloten zullen voor de militairen gelegerd in het Kantonnement Waalwijk op Woensdag 18 en Vrijdag 20 Dec. a.s. ten 8 uur. nam. muziekuitvoeringen gegeven worden door het symphonie- orkest van het 7e R. I. Deze uitvoeringen zullen plaats heb ben in de concertzaal „Musis Sacrum" te Waalwijk en zijn ook voor de bur gerij toegangkelijk. Ten einde de onvermijdelijke onkosten te dekken bedraagt de toegang tot deze muziekuitvoeringen voor militairen f 0.05 en voor de burgerij f 0.25. Op de dagen der muziekuitvoeringen zijn te 7.15 uur nam. na betaling van bovengenoemde toegangsprijzen aan de zaal programma's verkrijgbaar. Gelet op vroeger opgedane ervaringen wordt eenieder verzocht mede te werken tot het handhaven van een goede orde en niet door dringen als anderszins te trachten toegang te krijgen. Het rooken in de zaal is verboden. Morgen speelt Quick II een com petitie-wedstrijd tegen Sparta uit 's Boseb op het terrein aldaar. Hét eerste XI-tal is tot 22 Dec. vrij öp weiken datum zij R. W. B. op bezoek krijgen. De stand in de eerste klas van den B. V. B. is op heden als olgt Ga dok 5 4 1 9 21-3 Quick 4 3 ;u— 6 125 Alliance 6 4 2 8 27 5 R. W. B. 3 1 1 1 3 7-6 Achilles 4 2 2 4 8-13 N.A.C. III 7 2 5 4 7—35 Swifc II 7 1 6 2 11—23 Eenige tijd geleden besloot het bestuur van den Nederlandschen R. K. Middenstand (Federatie van vijf Dioce sane Hanzebonden in Nederland) om allerwege in de landen »Hanze-dagen« te organiseeter. Ook in het Bisdom van den Bosch zal zoo'n algemeene Hanzedag worden belegd om den geheelen Roomschen Middenstand uit het Diocees te verecnl- gen in de Standsorganisatie» De Hanze* tentlade krachtig te staan in den zwaren strijd, dico den iMiddenstand ina den oor lof»' te wachten staa'1. In verband met de pat gehouden Cen trale Vergadt'rtttg van >De Hanze* is de datum waarop de>Bossche Hanzedag wordt gehouden, bepaald op Maandag 30 December a.s. Sprekers zullen optreden te Boxtel, Eindhoven. Geertruidenberg, Helmond, 's Hertogenboscb, Nijmegen, Oss,Tilburg Veghel en Waalwijk en wel met het onderwerp »De handeldrijvende en la- dustHcele Middenstand na den Oorlog.* De namen der sprekers, als de te stellen concluslën zullen tijdig worden bekend gemaakt. i'l

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 5