Provinciaal Nieuws, fÏÏEUWS UIT KAATSHEUVEL stemming van de betrekken bevolkingen noodzakelijk. Een voorloopige regeering wordt ge vormd". Naar de Berlijnsche bladen melden, zitten achter deze afscheidingsbeweging de Fransdhe bezettlngsautoritelten en heeft de afscheiding ten doel Frankrijk tegen een aanvalsoorlog te beschermen. Het plan Is namelijk om voor den nieuwen Dultschea vrijstaat het bijzon dere recht op te eiseheo, dat bij voor een aanval tegen Frankrijk zijn speciale vergunning moet geven. Het vredesverdrag Is In St. Germain aan de -Oostenrijksche legatie over handigd. In het Oostenrljkscbe verdrag wordt dezelfde lijn gevolgd als In het Dulteche, wat een beslissing zal ver gemakkelijken. In vele opzichten zijn de verdragen gel^kluldend op den naam der landen na. Bepal ogen, die uitslulteod op Duitschland betrekking hebben, zijn weggelaten. Voorts zijn er speciale be palingen In opgenomen, welke betrekking hebben op de nieuwe staten, welke ont staan zijn op het gebied der vroegere Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie. Oostenrijk zal een staat worden met ongeveer 6 ruillloen zielen. Het moet de volledige onafhankelijkheid erkennen van Hongarije, Tsjecho-Slowakije en den Serbo-Kroatlseh-Sloveenschen staat. Het moet de overeenkomst van den Volkeien- bond en van de internationale arbeids wetgeving aanvaarden, afzien van al zijn rechten bulten Euiopa, zijn marine en zijn luchtstrijdkrachten demoblliseeren en toestemming verleeoen aan de geallieer* den om die Oostenrijkscbe onderdanen strafrechterlijk te vervolgen, die schuldig zijn aan schending van oorlogswetten en gebruiken. Voorts moet het die bepa lingen, die gelijkluidend zijn met die in bet Duitsche verdrag betreffende de economische betrekkingen en de vrijheid van doorvoer aanvaarden. Waalwijk, 4 Juni 1919. Voor 't examen hulptelegrafist en kantoorbediende slaagde de heer H. A. L. v. d. Linden alhier- Als een bewijs, dat onze Rijksschool voor de Lederindustrie ver buiten de grenzen van ods land bekend staat als een uitstekende inrichting, moge dienen, dat een modelleur uit Qrebro In Zweden, thans voor zekeren tijd den cursus op onze vakschool volgt. Hiertoe is bij in de gelegenheid gesteld door een stipeu- dlum van den Staat, terwijl de schoen fabriek, waarop hij tot heden werkzaam was, hem voor den geheelen duur der lessen z|n salaris uitkeert. Terecht be grepen daar Staat en ondernemer, dat het geld, besteed aan dezen vakman, die hier komt ou nieuwe werkwezen en methodes te bestudeereo, voor de Zweed- sche schoenindustrie mettertijd rijke vruchten zal afwerpen. 't Is eigenaardig: Vreemdelingen ko men van verre om van da lessen op onze Rijksvakschool te profiteeren en zonen van fabrikanten uit Waalwijk en onze naaste omgeving komen in een te kleio getal opdagen. Moge ook hierin spoedig verandering ten goede komen. Zendag 1 Juni was het 25 jaar geledeu, dat de heer Antoen Princen zijn betrekking als onderwijzer aan onze Gemeenteschool aanvaardde. Die dag zou voor den jubilaris niet ongemerkt voorbijgaan. Tegen den middag veree- nigden zich in ziin woning het Dag. Bestuur der gemeente, de leden der Schoolcommissie, het onderwijzend per soneel en het eud-hoofd der openbare school, benevens tal van vrienden en bekenden. Verschillende toespraken, ver gezeld van prachtige geschenken onder allerlei vormen, werden door de autori teiten gehouden, alle getuigenis afleggend van de groote achting en waardeering voor bet onderwijs gedurende een kwart eeuw door genoemden heer Prloeen alhier gegeven en tevens waardeerend de vele verdiensten, die de jubilaris heeft voor de sport en lichamelijke opvoeding in onze plaats. Verder werden vele tele grammen. brieven en kaartjes bezorgd Den volgenden dag wachtte den jubi laris een allerliefste buide in de school zelve. Het schoollokaal was met groen, bloemen en vlaggendoek fraai versierd, de kinderen op hun Zondags uitgedost. Toen de jubilaris binnentrad, werd hem, onder leiding van het hoofd der school, door de leerlingen een feestlied toege zongen, waarvan een gecalligrapheerde tekst werd aangeboden. Een ander overhandigde een fraaie bloemenmand, een derde een mooie bloemtafel met pot, alle geschenken van de schooljeugd, waarbij niet één achterwege had willen blijven. Met een hartelijke toespraak dankte de heer Princen voor de hulde, hem zoo spontaan en onder allerlei vormen ge bracht. Omstreeks 2 uur trekken de schoolkinderen onder geleide van het onderwijzend personeel naar den Roestel- berg. De heer Spijkerman, oud-beofd der sGhool, deed ook hier, gelijk b(j alle vorige plechtigheden, van zijn belang stelling blijken door den stoet te verge zellen. In goede orde trok de stoet, die allengs meer vrijheid van beweging kreeg, naar het doel van den tocht. Hier mocht de >spes'patriae4 rennen, springen, dar telen, stoelen, buiteler, enz. naar harte lust. De jubilaris zelf wijdde zich met een deel der schooljeugd aan de beoe fening van het zomerspel >slagbal4, waarvan de kinderen al spoedig den smaak begonnen te krijgen. Hier waren leider en spelers dus wel la huo element. Ook de kleineren werden door de juf frouw met leuke spelletjes bezig gehou den, terwijl de overige onderwijzers een wakend oog hielden over de meer ver spreide groepen en groepjes. Ia de bekende herberg aan den voet des bergs werden de dorstigen met kwast, limonade, grenadine of melk gelaafd, terwijl meet- ma'cn reepen chocolade werden rond gedeeld. Even oa zessen werd de terug tocht in de beste orde aanvaard naar aller getuigenis hadden de leerlingen zich kostelijk vermaakt. Waarlijk, de heer Princen mag met welgevallen terugzien op de viering van zijn Jubllé. Wij voegen onzen gelukwensch bij de vele andere hem reeds gebracht en hepen, dat het den bekwamen en talectvollen onderwijzer gegeven moge zijn nog vele jaren zijn beste krachten aan de Waalwijksche schooljeugd en de lichamelijke opvoeding te wijden. Hedeu herdenkt de heer |acq. Pulles den dsg, waarop hij voor 26 jaar ib dienst trad der firma Êubbens-Kieviis leder-import alkier. Dat deze dag niet ongemerkt veerbjj zon gaas, zal men begrjjpea en hedenmor gen werd hy dan ook bij monde tan den d«n beer A. Rnbbens ten kantore kartel|k grcempliooeotaetd en hem een ge schenk onder couvert aangeboden als bewijs van erkentelijkheid en hoegaohthg tegee- ove» den heer Palier, die op zoo voorbeeldig nauwgezette en yverige wijze de behagen dezer bekende firma al die 15 jaren heeft gediend. Ook van de z$de der klanten kwamen vele huldebetuigingen ia, terwijl oek wij gaarne openlijk onze felicitaties aanbieden aan den zoo algemeen geachten jubilaris. Maandagavond werd alhier in dei Gildenbond opgericht enne afdeeling van den R.K. Bond van Gemeente-werklieden. St. Paulus. Er zijn toegetreden 26 leden. Het bestuur is saamgesteld als volgt: P. van de Ven, Voorz.Jac. Fransen, Seer. J J. Snijders, Peno.van Gils en Brokken, Commissarissen. De groote tent van het cireus Wllke met zijn böbehooren van woon- en vrachtwagens, van stallen en andere spullen met wie weet wat voor geheim- zinnlgen inhoud, was opgebouwd aan de St. Antoniusstraat. Reeds lang voer den aanvang van de voorstelling wordt het druk rond het circus-dorpje. De heele Waalwijksche jeugd zwermt er rond-om. Langzamer hand komen ook de ouderen aan. Of om maar eens van buitenaf de gezellige drukte te beloeren, öf ets naar binnen te gaan en een goed plaatsje te kragen. Het wordt steeds drukker en er is stem ming. Een vreemde, drukke, zenuwach tige stemming. Dringende mensehen, schreeuwende kinderen, hier en daar circusmcnschen in gala-uniform of da delijk opvallend door kleedij dan wel door dat wat den vreemdellog-artist altijd en onmiskenbaar van zijn medemenschem onderscheidt. Binnen begint de muziek met een openlngsmarsch of een ouveitnre. De circus loopt vol. Nog verdringt men zich aan den ingang, nog is een groot deel van 't minder personeel in de weer om plaatsen aan te wijzen- Maar elk moment verwacht men een clown te zien binoen- buitelcn. Men is «klaar om te lachen». Dan zwijgt de muziek. De dubbele deurtjes van de piste worden openge trokken en de heer Otto Schumann in keurig avondtoilet, rijdt binnen op een fraai zwart paard, een tweede, kleiner paardje aan den lossen teugel daarvóór. In stille bewonderiog volgt men den dresseur in zijn «dubbele hoogesehool". Aan het einde beloont hem een dreunend applaus. Later zal Sehumann nog grooter succes oogsten met het balletpaard Lord Douglas. Zelden zagen we zoo goed een dansend paar. Niet alleen wals en step, maar ook andere ingewikkelde moderne dansen werden in rytbmische zekerheid gedanst. Terecht had dit prachtig num mer een overweldigenden bijval. Zoo was het trouwens telkens als de «peer den» kwamen. Want de paarden-dres- suur is het voornaamste in elk goed circus. De heer Wilkejr. voerde twaalf paarden in den circus en bleek ze in de vrije dressuur volkomen meester te zijn. Ook hem zagen we later terug met een zestal Hengatrschc goudvossen, met stijgerpaardeo, met ponny's. Ken olifant en een paar penny's liet hij aardige groepjes maken. Htj was het ook die met het Springpaard Othello de clreus-sfeer deed stijgen. Tusschen de dressuur door allerlei andere goede circus-nummers. Clowns die de grootste flauwiteiten zóó debi- teeren dat men er om lachen moeteen zwijgende oesterliog, sterk in zijn mond en die met gewichten werkt. De familie groep der Hammerschmidt's die hoogt ladders beklimt en er de meest huive ringwekkende toeren in verrichtdan~ sende haremdames. Een jonge dame van onzegbare origine, Mcx'eaansche, Cte- oolsche of iets van dien aard «et fan tastische dansen en eenige sprongen. Dat alles hoort bij den circus. Een lang program, vlot afgewerkt, dat allerlei stemmingen brengt. Circus Wilke is een bezoek ten volle waard. De uitvoeringen werden dan ook tel kens zeer druk bezocht, riet alleen uit Waalwijken aangrenzendeplaatsen, maar ook uit de verre buurt. Met Hemelvaiitdag waren een aantal paranen uit de buitengemeenten uitgeweekt en landden aan io 't ca'éT, aan dec Meer- dijlr, Zjj inzakte;' het kastelein en bezoekers lastig, taen de inspecteur van politie inet «ea paar agenten in buiger binnentraden. Een van 'e gezelschap herkende hes cn waitsobnwdc den greotsten druktemaker. Bsze echter aardig onder den indruk, greep z$a me» en dreigde de politie. De inspecteur trok zijn revolver waaidcor 'a maas sp inst weldra bekoelde en bij ten slofte weid gedwongen zijn mes eok af te geven. Ben volgenden avond toen hij door Wtal- wyk fietete, werd hij afgehouden en nader ondefvraagd. 0$ vertelde da braaiheid in pereoen te zijo, ale hjj maar niet gedronken had. Of het hem veel baten zal staat te hezieD. Pioceaverbsal ie natunrljjk opge maakt. Gisternamiddag raakte het 5-jatig dochtertje van den heer P. al spelend te water inde breede diepe sloot achter het gasfabriek alhier. Het speelkameraad je bad de tegenwoordigheid van geest ijlings den vader te gaan waarschuwen. In een minimum van tfjds was deze ter plaatse en had het geluk het kind, waar van nog slechts ten paar vingertjes bo ven water zichtbaar waren, tan een wis sen dood te redden. De «Stct.4 no. 124 bevat het be volkingscijfer van iedere gemeente van de proviacie Noord-Brabant, op 1 Januari j.l. Noord-Brabant telde op dien datum 361.798 mannen en 359.772 vrouwen, totaal 721.570 zielen. Voor 's-Hertogenbosch waren deze cijfers 17,916. 19,681 en 37,667 vcor Tilburg 29,730, 30,496 en 60,226; voor Breda 14.134, 15,432 en 29,616; voor Roosendaal en Nispen 10,061,10,483 en 20,544; voor Bergen op Zoem 9,714, 10,014 en 19,728; voor Helmond 8,988, 9.183 en 18,171 en voor Oosterheut 6,866, 6,889 en 13,755. ELSHOUT. Dinsdagmorgen had hier ten raadhuize een vergadering plaats van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap Oudheusden c.a. Behandelde onderwerpen 1. Vaststelling rekening dienstjaar 1917—1918. 2. Vaststelling begrcotlog dienstjaar 1919-1920. 3. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. 4. Behandeling bedrag voor het houden van een dekstier. Bij verschillende landbouwers is onder hun vee mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij P. d. B. is reeds een koe aan genoemde ziekte gestorven. BESOIJEN. Gedarende de afgeloopen maand werd aan het hulp-postkantoor alhier verzonden 132 telegrammen, ont vangen 1©8. Het aantal telefoongesprekken be droeg 186. Op Woensdag IS Juni 1919 des nam. te 6 ure zal ia het koffiehuis van J. van de Zande alhier eene algemeene vergadering worden gehouden yao Stem gerechtigde ingelanden van het water schap «de Bioneupoider van Besoijen.» Punten van behandeling 1. Vaststelling der rekening over 1917-1918. 2. Vaststelilog der begrooting voor 1919—1920. 3. Voorstel van het bestuur oen werken in tigen beheer uit te voeren. Maandagmiddag derailleerde de locomotief van de tram uit de riehting 's Bosch aan de bocht nabij dc Besotjen- sche Steeg. Na vertraging van een uur kon de reis weer worden voortgezet. Weer een bewijs, hoe noodzakelijk het is om de rails In de Besoijensche Steeg eens na te zien. Het Dag. bestuur van «de Buiten- polder van Besofen» heeft voor de ianderfen, in dat waterschap gelegen, den omelag per hectare verhoogd tot f2.50. Bijgewoond door tamelijk veel publiek (R. W. B. beeft dit seizoen wel succes met hare wedstrijden) hebben de propagacda-serie-wedstrijden een gunstig verloop gehad. Al was het vertoonde spel nu niet van alle even goed, toch heeft eenieder met animo voor de ©ver winning gestreden, vooral Hercules Waalwijk speelde zeer enthousiast. Deze hebben mede door hun prachtig costuum een goede indruk gemaakt. Het doel om propagagande voor de voetbalsport in de omgeving te maken is dan ook zeer zeker bereikt. De uitslagen ztjn nis volgt Brabantia II—S. V. V. (Sprang) 5-0. Excelsior (Waalwijk)—Juliana Baard wijk X1. Na loting wint Juliana. Hercules (Waalwijk)Hercules (Kaats heuvel) 20. Afvallineswedstrijden Wllbtlmina II (vrij geloot) Brabantia II 11. Na loting is Wilheimina II cogmaals de gelukkige. HerculesWaalwijk Juliana 50. Brabantla-Juliana (verliez? rs-wedstrjjd) 1 0. Finale: HerculesWilheimina II 2-0. Na afloop werden door den heer Gruter (Bestuurslid B.V.Bmet een mooie rede de prijzen uitgereikt. Hij hoopte dat het doel om bier in de omgeving de propa- gazda voor dc yoetbalspoit en de B.V.B. te maken bij de pas opgerichte vereenl- gingen als geslaagd mocht beschouwd worden. Het applaus bewees dat de kernachtige rede van den heer Grnter Insloeg. Met waardeering sprak de heer Gruter nog over het mooie idee van bet R.W.B. bestuur om voor de kleinere vereeoigingen dergelijke wedstrijden te organiseeren. De 1ste prijs Zilveren medaille van B.V.B. gaat dus met Hercules naar Waalwijk2e pt$s Zilveren medaille Wilheimina Kaatsheuvel; 3e prijs Bronzen medaille Brabantia II, Wasp'k 4e prijs Bronzen medaille Juliana Baardwijk. Voldaan keerden allen huiswaarts. Scheidsrechters waren de heeren A. van Draanen, A. Gruter en M. v. Vugt. Met deze wedstrijden heeft R. W. B. zich bij die vereenigingen ongetwijfeld populair gemaakt en het officleele seizoen gesloten. SPRANG. Hedenavond zal alhier een vergadering worden gehouden om te komen tot oprichting van een Christel. Meisjesvereeniglng. VRIJH.-CAPPELLE. A.s. Zondag des avonds 6.30 uur hoopt ln de Geref. Kerk alhier op te treden de WelEerw. heer Ds. W. Bosch van Almkerk. CAPELLE. J. 1. Zaterdagavond om 7 uur werd de eerste algemeene verga dering gehooden van de onlangs alhier opgerichte boerenleenbank in het leeg staand lokaal van de O.L. school in de Nieuwstraat onder leiding van Dr. Pb. J. Kohier, die deze bijeenkomst met een korte, kernachtige, gloedvolle rede opende, waarna werd overgegaan tot onderteekening van het ledenregister. Er gaven zieh een 80-tal leden op. Vervolgens werd overgegaan tot vorming van een bestuur, waartoe bij acelamatie de navolgende heeren werden aangewe zen Dr. Ph. J. Kohier, P. L. F. Ttefters, A. J. de Rood, G. Dekkers en J. Huysnaan. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden aangewezen de heeren C J. van den Hoek en J. Rijken. Hierna was aan de orde de samenstelling van den raad van toezicht- Bij acclamatie werden daartoe benoemd de heeren A. v. d. Hoeven, J. v. d. Hoeven, A. J. Verhoeveo, C. H. L. V. Valter eo J. Michael. Daarna werd voorgesteld het salaris van den te benoemen kassier te bepalen op f150 voor het t^dvak van 1 Juni tot 1 Januari d.a.v., wat met algemeene stemmen werd aaegenomen. Hierop volgde de benoe ming van den kassier. Op voorstel van de commissie werd de heer B. Verhoeven, ambtenaar ter secretarie in deze ge meente, aangewezen, die deze benoeming onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aannam. Het huis houdelijk reglement, dat na onderteeke ning van het ledenregister was voorge lezen, wetd onveranderd goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijode en niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering en ging bet bestuur tot een onderlinge vergadering over, waarin het de functies als volgt verdeelde Dr. Ph. J. Köhlcr, Voorz., A. J. de Rood, 2e Voorz. en P. L. F. Treffers, Secr. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier Ds. Ronner te Mastenbroek. De plaatselijke hooicommlssle alhier, bestaande uit vijf leden, ODtvlng volgens besluit van de Provinciale Hooi- commissie slechts voor twee harer leden uitbetaling ten bedrage van f 30.—. Voorwaar een schitterende belooaing voor haar ijverige bemoeiingen, bestaande in het in orde brengen van ongeveer 200 aanbiedingsforniuHeren, waarop circa 900.000 K.G. hooi werd aangeboden. In deze gemeenten werden door landbouwers een 18-tal inventarisatie- biljetten van producten van den oogst 1919 ingeleverd, waarvoor garantieprijzen zijn uitgeloofd. Gedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaatbank op het hulppostkantoor alhier Ingelegd f 351S 70 in 34 oplagen en terugbetaald f 1702.13 in 20 terugbetalingen. Het aantal ontvangen telegrammen bedroeg 110, terwijl er 74 verzonden werden verzonden. Er zijn 162 telefoon gesprekken gevoerd, waarin 41 celge- sprekken. De heer J. G. Addlnk, directeur der Coöp. Stoomzulvelfabriek alhier heeft zijn ontslag genomen als bestuurslid van de school met den Bfjbel aan den Loonsehendijk. WASPIK. Bij de N.V. Seheepsbouw- vcreen. v/h. P A. Ruitenberg alhier werd heden mot goed gevolg te water gelaten een ijzeren driemast-schoener, lang 40,75 M., breed 7,48 M, diep 338 M. met ee laadvermogen van 420 ton. Het vaartuig is voorzien van een ruw- oiie-motor, steik 130 H.P. Voor de betrekking van politie agent alhier hebben zich reeds aangemeld 86 solleltanten. Wel een bewijs, dat Waspik met zijo nieuwe salarisregeling voor de politie een goede figuur maakt De heer R. alhier reed met ziln motor met bijspan tegen een munr. De berdder en de twee meerijdende dames liepen vrij ernstige ontvellingen op aan armen en beenen, terwijl de bekomen averij aan den motor het voorzetten vaa 't tochtje onmogelijk maakte, RAAMSDONKSVEER. Zaterdag middag waren enkele kinderen op 't Sandoel aan het spelen met vuur, achter een met riet gedekte schuur. Door de groote droogte vatte het riet vuur, met het gevolg dat alles spoedig in lichte laaie stond. De vlamenen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar kon weinig uitvoeren tegen de vlammenzee, te meer daar er zeer weing water in de sloten was. Ook de spuit der militairen uit Geert uidenberg en die uit Raamsdonk kwamen hulp verleenen. Ondanks alle moeite gingen zeven woningen en vijf schuren in de vlammen op. Vele wo ningen kregen waterschade en werden danig gehavend. De huizen waren be woond door: G. A. v. DoDgen, Dorren- boom, De Graaf, Spuibroek, Peters, Matkx (gedeeltelijk afgebrand) en Wed, A. Konjngs. De schade is enorm, daar alles laag verzekerd is. Aan de rolbrug G'berg-R'veer passeerdea in Mei Opvarende schepen: 718, inhoud 76103 tonnen, Afvarende schepen 677. Inhoud 74091 tonnen. Opvarende stoombooten 579, inhoud 22848 tonnen Afvarende stoombooten 553, inhoud 20841 tonnen, RAAMSDONK. C. L. alhier ontdekte gisteren, toen hij uit een café kwam, dat zijn fiets verdwenen was en een andere er voor in de plaats gezet. Daat deze er ook nog zeer goed uitzag, ver moedt men, dat het een abuis i9. Op bon no. 60 van het bonboekje en letter SI van het bonblad is een half pond rijst verkrijgbaar voor l0'/2 at, Bij de landbouwers A- T. en P. D. is het mond en klauwzeer onder het vee uitgebroken, respectievelijk 9 en 8 koeien zijn aangetast. Alhier heeft zioh bij P. van der W. een geval van roodvonk voorgedaan. Heden had alhier een botsing tusschen twee wielrijders plaats. De heer C L. kwam uit de Molenpad, het waalde en stoof hard, zoodat genoemde persoon zich genoodzaakt zag, aijn hoofd te buigen en daardoor natuurlijk niet vooruit kon zien. De heer S., ambtenaar ter secretarie alhier reed juist in volle vaart den hoek em toen L. kwam aanzetten. Een botsing was het gevolg. Belden kwamen niet onzacht met de keien io aanraking, doch het liep nog al goed af, want de heer L. mankeerde niets eo S. had alleen een gekneusde knte ea een flinke scheur in zqn broek. De fiets daarentegen was er erger aan toe. Hel stuur was heelemaal omgebogen en de trapper bijna afgebroken. Op hoeken vooral rechts honden, ware wel wenscheljjk. GEERTRUIDENBERG. De voet balvereen. Excelsior speelde Zondag een wedstrijd tegen Hercules uit Ooster hout. Excelsior won met 31. De harmonie luisterde dezen wedstrijd op met muziek. De commies der dlreote belas tingen de beer Ummels is van hier overgeplaatst naar Rotterdam. Kaatsheuvel, 3 Juni 1919. Hedenmorgen zagen wij een zeld zaam voorkomende abnormaliteit uit het dierenleven. Bij bakker C. H. alhier toonde men ons een jong „katje" waaraan voorkwamen twee volschapen achterlijven en slechts een vergroeid voorlijf met vier voorpooten en een kop. Voorwaar een zeldzame curiositeit Tot onderwijzer te Orthen gem. 's Bosch is benoemd de heer A. van Gennip alhier. Zaterdagavond hadden eenige jon gens de onvoorzichtigheid een dynamiet- patroon met een lint tot ontploffing te brengen. We kunnen de jongens niet genoeg waarschuwen welke groote on voorzichtigheid zij met dit spel begaan, waarvan de gelukkige afloop slechts aan toeval te wijten is. „De Reisduif" wedvlucht Assen. Lostijd 7 uur. l duif 9-46-15, laatste duif 10-15-23. Uitslag: 1, 2, 4 A. Snoeren, 3 en 7 B. Kemmeren, 5 W. Damen, 6, 19 W. Lugters, 8 P. Laros. „De getrouwe Duif" wedvlucht

Echo van het Zuiden | 1919 | | pagina 2