Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. 8ËSIH T. Gemeenteraad. NUMMER 94. DONDERDAÖ 27 NOVEMBER 1919. Vele aboaué's zullen 1.1. Zaterdag onze courant zeer ongeregeld ontvangen hebben. Dit vindt zija oorzaak iu het feit, dat voor de eerste maal de bladen met »frankeering bij abonnement* «$n verzonden. Er varen versehlllenide kan toren die de bladen gewoon hebben teruggezonden. Wc hebben maatregelen genomen om dit euvel voor de toekomst te voorkomen ea roepen de clementie onzer lezers voor dit verzuim wel In. Administratie. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den Ge meenteraad op Zaterdag 15 November 191?, des namiddags om 6 uur. Tegenwoordig de heeren E C. de Wit, M. C. J. Zijlmans, D. Lankhuijzen, J. C. Schoenmakers, P. Broeders, A. J Lankhuijzen, H. J. Oome, C. H. van Rijn, J P. van Dongen-Torman, J. A Dorrenboom, H. D van Alphen. J W. F. M. de Klijn en N. A van Seeters. Voorz. de heer A. J. W. M. Moons Secr. de heer J M. Kieboom De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen van 2 en 27 Sept. 1919 worden goedgekeurd. Alsnu stelt de voorzitter aan de orde Verschillende ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen Alleen wordt op voorstel van B. en W. besloten, het zg keienhuis niet aan Rombouts te verhuren, omdat de ge meente het niet kan missen 3 Ontwerpbesluit tot verhuring van 3 lokalen der voormalige O L school op het Dorp aan het bestuur derR.K Jongensschool aldaar. De voorzitter deelt mede dat in de raadszitting van 27 Maart 1919 reeds werd besloten deze lokalen aan opge meld bestuur te verhuren, zulks met ingang van 1 Mei 1919. Ged. Staten maken echter bezwaar dit besluit goed te keuren wijl eerst na de opheffing der school en na het verstrijken van den beroepstermijn tegen hun besluit, waarbij die opheffing is gesanctioneerd, de lo kalen aan anderen in gebruik mogen worden gegeven. In verband daarmee wordt opgemeld besluit aangeboden om opnieuw te worden vastgesteld. Zonder bedenkingen wordt dit ont werpbesluit vastgesteld. 4. Ontwerpbesluit tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 28 Juni 1919 n 14 G en rot wijziging van het raads besluit van 30 Augustus d a.v N 171, inzake geldleeningen. De voorzitter deelt mede dat door B. en W. aan verschillende bankiers en nnancieele instellingen is gevraagd of zij bereid zijn het bedrag der leeningen geheel of gedeeltelijk te verstrekken, doch dat hierop een ontkennend ant woord is ontvangen, zulks vanwege de iage rente. Na de verder door den voorzitter gegeven toelichting wordt besloten, de rente welke in het ontwerpbesluit wordt bepaald op hoogstens 6 pCtte brengen op hoogstens 6'/2 pCt. Waarna het ontwerpbesluit wordt vastgesteld. Gekozen tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim M. M. Claas- sen en A. Calliber. Tot lid der schoolcommissie herbe noemd J. P van Dongen-Torman Benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur J. B. Zijlmans De rekening over 1918 wordt goed gekeurd, 10. Ontwerpbesluit tot wijziging van de jaarwedden van het politiepersoneel IJ. Ontwerpbesluit om den gemeente opzichter over het iaar 1920 een tiidelijke verhooging van jaarwedde toe te kennen van f 650. 12. Ontwerpbesluit tot verhooging der jaarwedden van de gemeentege- neesheeren. I e behandelen bij de betrokken posten der gemeentebegrooting dienst 1920. Waartoe besloten wordt. Alsnu komt aan de orde punt 13, Ontwerpverordening op de heffing van opcenten op de dividend- en tantième belasting met ontwerpverordening op De voorzitter deelt mede dat ingevolge de wet van 26 Juli 1918 (Stbl. n 502) ten behoeve van de gemeenten op de hoofdsom der dividend- en tantième belasting 30 opcenten worden geheven en dat boven deze opcenten op de hoofdsom der belasting door de ge meentebesturen ten hoogste 18 opcenten mogen worden geheven. Van de bevoegdheid tot heffing van ten hoogste 18 opcenten kan slechts gebruik worden gemaakt indien en voor zoover hetgeen alsdan te zamen aan opcenten wordt geheven, percentsgewijze niet hooger is dan drie-vijfden van het percentage, dat in het laatst-verstreken belastingjaar in de gemeente van het hoogste inkomen is geheven. Op een desbetreffende vraag van de heeren van Dongen-Torman en D. Lankhuijzen, deelt de voorzitter alsnog jyede, dat de dividend- en tantième- belasting is verschuldigd de vennoot schap, vereeniging of maatschappij en (]at als gemeente van aanslag eener naamlooze vennootschap (of andere ver eniging van personen)- die binnen het Kijk een bedrijf uitoefent, in aanmerking Komt de gemeente waar de zetel van net bedrijf is gevestigd J°ncjer verdere bedenking worden nu de door Burg. en Weth. aange- boden verordening vastgesteld. De leges bij huwelijken wordt herzien. De haven- en kaaigeld-verordening wordt eenigszins herzien. De belasting op de openbare ver makelijkheden wordt aanmerkelijk ver hoogd. 15. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1920. De voorzitter geeft het woord aan de commissie, belast geweest met het onder zoek der gemeentebegrooting. Uitgaven. Hoofdstuk 4, afdeeling 1, artikel 1. Jaarwedden van de ambtenaren van politie De commissie stelt voor het door Burgemeester en Wethouders aange boden ontwerp-besluit tot wijziging van de verordening tot regeling der jaar wedden van het politiepersoneel punt 10 der agenda, vast te stellen en dezen post rijet f700,— te verhoogen. Waartoe besloten wordt. Hoofdstuk 4, afdeeling 1, artikel 2. Kleeding en uitrusting van het politie personeel Op voorstel der commissie wordt besloten deze post te verhoogen met f 1000,-. Hoofdstuk 6, artikel 1. Bij dezen post stelt de commissie vooi, het ontwerp-besluit om de jaar wedde van den gemeenteopzichter tijde lijk te verfioogen met f650,— (punt 11 der agenda), vast te stellen. Zij merkt op dat aan genoemden ambtenaar ook over het loopende jaar eene gelijke verhooging is toegekend en het te voorzien is, dat zijne werk zaamheden in verband met de voor genomen uitbreiding der gemeente, eer der zullen toe- dan afnemen. Zonder bedenking wordt dit ontwerp besluit alsnu vastgesteld. Hoofdstuk 6, artikel 2. Bij dezen post wordt o m. de wenschelijkheid uitgesproken, te trach ten den toren in eigendom over te dragen aan het Bestuur der N. H. Gemeente. De voorzitter merkt hierbij op dat Burgemeester en Wethouders het hier mede eens zijn. Hoofdstuk 6, artikel 10. Met het oog op de jaarlijks terug komende hooge kosten van vervoer, acht het de commissie wel de over weging waard te onderzoeken of het op den duur voor de gemeente niet voordeeliger zoude zijn voor dit werk een paard en kar aan te schaffen en om dan meteen het ophalen van het straatvuil in eigen beheer te nemen De voorzitter zegt dat Burgemeester en Wethouders een onderzoek zullen instellen en het resultaat daarvan aan den raad zullen overleggen In verband met de opmerking van den voorzitter dat het ophalen van asch en vuilnis in 1920 f 25,— meer zal kosten, wordt deze post met even genoemd bedrag verhoogd Hootdstuk 6, artikel la Kosten van havens. Bij dezen post wordt door de com missie geklaagd over den onhoudoaren toestand aan de Melkhaven door de vele bieten, die ter plaatse liggen op gestapeld, wordt de passage ten zeerste belemmerd en is het verkeer met voer tuigen nagenoeg gestremd. Door haar wordt de wenschelijkheid uitgesproken, uit te zien naar een ge schikte ligplaats voor bieten in de nabijheid der haven. De voorzitter merkt op dat Burge meester en Wethouders van meening zijn, dat in den geschetsten toestanc veel verbetering ware te brengen, wan neer de haven werd uitgediept. Burgemeester en Wethouders zijn bereid te zijner tijd met de commissie van fabricage ter plaatse een grondig onderzoek in te stellen. Hoofdstuk 9, artikel 6. Met het bedrag ad f300,— bij dit artikel uitgetrokken, kan de commissie zich wel vereenigen en stelt mitsdien voor het door Burgemeester en Wet houders aangeboden ontwerp-besluit tot verhoóging der jaarwedden van de gemeentegeneesheeren (punt 12 der agenda) vast te stellen. Zonder bedenkingen wordt dit ont werp-besluit vastgesteld. Hoofdstuk 15, artikel 10. Onder dezen post komt o. m. voor een bedrag van f 100,000,- voor de daarstelling eener los- en laadplaats te Raamsdonksveer. De commissie was eenparig van ge voelen, dat deze hooge kosten niet opwegen tegen het nut, dat de los- en laadplaats kan afwerpen, en stelt mits dien voor dezen post met' f 100,000,— te verminderen De voorzitter deelt mede dat Burge meester en Wethouders het met de commissie op dit punt eens is. Op voorstel van den heer Van Dongen Torman, welk voorstel voldoende wordt ondersteund, wordt besloten dit punt aan te houden. Ontvangsten. Door een lid der commissie wordt geklaagd, dat vele belastingschuldigen niet of niet tijdig hun hoofdelijken cm- slag aanzuiveren. Met nadruk en aandrang verzoekt de commissie de nalatigen op de bij de wet bepaalde wijze te vervolgen. De Voorzitter zegt dat Burgemeester enWethouders den betrokken ambtenaar daarop reeds hebben gewezen. Door de commissie was gewezen op de vele klachten over het groot aantal losloopbnde honden in deze gemeente. Aangedrongen wordt op een beter toezicht en om bij niet naleven van de verplichting tot aangifte tegen de nalatige onmiddellijk procesverbaal op te maken. Wijders wordt door de commissie gewezen op de wenschelijkheid, om de hefgng der belasting te verhoogen, met uitnoodiging aan burgemeester en wet houders daartoe een voorstel te doen. De Voorzitter zegt dat de betrokken ambtenaren met de opmerkingen der commissie in kennis zullen worden ge steld en legt vervolgens aan den raad over een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing eener be lasting op de honden, in deze gemeente strekkende om de belasting in artikel 3 ad f 2.50 en f 1,te brengen op f 5,- en f 3.50. Tot verzekering van een beter toe zicht op de naleving der verplichting tot aangifte en betaling prijst den heer van Alphen als middel aan de uitrei king van z.g. hondenpenningen. Op voorstel van den heer Lankhuij zen. welks voorstel voldoende wordt ondersteund, wordt besloten, om de belasting der honden vallende in de eerste klasse, -te verdubbelen bij 'het houden van meer dan een hondte beginnen bij den tweeden hond. Zonder verdere bedenking wordt de verordening alsnu vastgesteld. Waarna de begrooting wordt vastge steld op het voor ontvangst en uitgaaf gelijk staand cijfer van f 653088,--. De Voorzitter dankt de commissie voor het gehouden onderzoek en uit gebracht verslag. 16. Ontwerp-besluit tot het koopen van de Provinciale Noord-Brabantsche Electriciteitsmaatschappij, de electrische energie, benoodigd voor het gemeente lijk electriciteitsbedrijf. Zonder bedenkingen wordt dit ont werpbesluit voorgesteld. Wijders wordt besloten ook het be drag aan kabelgeld a f 1500 per K M. aan de P. N E M. te betalen, nadat door den Voorzitter is verklaard dat eerst zal getracht worden van het be talen dezer gelden vrij te komen wegens de bijzondere omstandigheden waarin deze gem'eente verkeert ten opzichte, van het provinciaal electrisch bedrijf. In verband met de gevoerde bespre king over personen met betrekking tot de gemeentebedrijven wordt besloten met den heer H. Blanken in verbin ding te treden en. met hem een over eenkomst te treffen. Het salaris der armmeesters wordt met f 25 verhoogd. De Voorzitter dankt de commissie voor het gehouden onderzoek en het uitgebracht rapport en stelt voor over eenkomstig de conclusie daarvan- te besluiten. De rekening en begrooting van het Armbestuur worden goedgekeufd. De heer Van Dongen Torman zou gaarne zien dat de band tusschen het gemeentebestuur en de Bouwvereeniging hier ter plaatse wat nauwer werd, spre ker noemt enkele punten op waarin het gemeentebestuur zeggingsschap zou kunnen doen gelden. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Van Alphen bespreekt de wenschelijkheid tot het oprichten eener duurtecommissie en stelt vervolgens voor bedoelde commissie in te stellen Wijl dit voorstel niet wordt onder-, steund, maakt het geen punt van be spreking uit. De voorzitter wijst er op dat tot het instellen van een duurtecommissie ver schillende wegen openstaan Wanneer een dergelijke commissie uit en door de vakbonden wordt opgericht, dan zal het gemeentebestuur niet ongenegen zijn deze commissie te erkennen De voorzitter sluit hierna de open bare vergadering om in besloten zitting aan de orde te stellen de behandeling van a punt 9. Schrijven van Gedepu teerde Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot herziening der jaar wedden van 'den Burgemeester, Secre taris en Ontvanger. b punt 19 Bezwaar schriften tegen den aanslag int den hoofdelijken omslag Waalwijk, 26 Nov. 1919. Da heer B'U^e iu herbenoemd tot burgemeester vau Drongelan en Meeuwen, Met ingang van 1 December is A. J. C. Meyer, te Sprang (N.-'B.), tydelyk belast met d* waarnenaiag der betrekkit g van djanct-inspsefear dar directe belastin gen en is hij werkzaam gesteld aan de is- •pectie der directe belastingen, invoerrech ten en leefjnsen te Waalwijk. Het aandeel dezer gemeente in de lichting voor 1920 is bepaald op 11 dienst plichtigen, zoodat de loteliagen die de num mers 12. 13 en 14 trokken van den dienst zijn vry gesteld. Veor de betrekking vaa eontroFur der gemeenfcsbeUatiagen hebben zieh niet minder dan 85 soliieitanteu aangemeld, Wij vestigen wel de aandacht op achterstaande 'advertentie betreffende de huisvestiog van Weensshe kinderen. De dames zullen gaarne alle ioliehtingen verschaffen. Waar de kinderen reeds spoedig zullen komea, is opgave drin geed gewcastht. Wie minder geschikt «en kindje in huis kan nemen, zal dit kunnen vergoeden door een flinke bijdrage in klecding of in geld. Men denke er wei aan, schooner en grootscber liefdewerk is niet denkbaar. Men leze den noodkreet, die de Oos- tenrjjksche minister-president in de Ka mer slaakte. Hij wees erop dat vooral door de vredesvoorwaarde!, herstel van 't rijk als 't ware onmogelijk was, dat de geallieerden doef bleven voor zijn hulpbede, hij deed daarom een beroep op de beschaafde wereld opdat het dagelijks toenemende aantal kinderlijken, de uitroeiog van het arme Oosteorijksche volk, niet nog grooter zou worden. Laat leder daarom naar de mate zijner krachten helpen en bijdragen. Het aantal telefoon-aansluitingen' alhier bedraagt op het oogenblik 111. Zaterdag voor de mannen en Zen dag voor de vrouwen werd door de toooeelclub van den R. K. Gildenbond Wij behoeven niet te zeggen dat de zaal telkens overvol was ea dat er alt- stekend werd gespeeld. Het is genoeg zaam bekend, dat deze vereeniging ui stekende krachten telt en niet voor 't voetlicht komt alvorens de rollen goed verdeeld en goed ingestudeerd zija. Dit was ook thaas het geval en daarom hebben de tegcnwoordlgen genoten èo van de strekking van het stuk, rs&ar vooral ook om de wijze waarop het werd uitgebeeld. Niet qainder viel da «ostu- cseering te prijzen, zoodat het «ea wel verzorgde en prettige avond was, een succes voor de vereeniging en cc i aan je- oame tige ontspanning voor de leden en hunne hulsgenooten Zondagmorgen ten 12 uur had voor de leden der R. K. Werkiledeavereeni- g^ag eene lezing plaats in de groot* zaal van des Gildenbond. Hier zette rector Macklenbcrg «It Tllbnrg in eeue duideliike'reü® uiteen het groete voordeel vau aansluiting van alle leden bij hun eigen coöperatie es eok de groote se- eial.e en economische betsekc*is daarvan voor eene R. K. standsorganisatie der werklieden. Naar wij vernemen heeft .deze lezing tot succes gehad dat talrijken zich als lid»hebben opgegeven. Er bestaan bi; deze coöperatie groote plannen van ait- breidlng, die aldus spoediger tot ver wezenlijking kunnen worden .gebracht. Zondagnamiddag vergaderden de leden der Hanze-afdeeling Waalwijk— Besoijen in de achterzaal van den heer A. v. Vugt alhier. De opkomst was vrij talrijk en ver schillende nieuwe leden, die de Hanze zijn komen versterken, waren aanwezig. Nadat door den Voorzitter den leden een hartelijk welkom was toegeroepen, werd mededeeling gedaan van verschil lende ingekomen stukken Een aangename discussie ontspon zich over het voorstel om te trachten Zondagssluiting te verkrijgen van kap pers- en barbiers-salons en eene alge- meene winkelsluiting des avonds om 8 uur. Besloten werd aan den gemeenteraad van Waalwijk en Besoijen het verzoek te richten eene verordening vast te stellen, waarin verbodèn wordt de kap pers en barbiers-salons op Zondagen en daarmede gelijkgestelde dagen ge opend te hebben en eene verordening te bekrachtigen waarin verboden wordt de winkels geopend te hebben na des avonds ten 8 uur en des Zaterdags na des avonds 10 uur. Ook over algeheele Zondagssluiting werd druk gediscussieerd, doch daar omtrent kon nog geen overeenstemming worden verkregen. Ten slotte sprak de heer Spierings uit 's-Hertogenbosch over het doel, de werking en het nut der Hanzeborg- Maatschappij. Duidelijk totfnde spreker aan op welke wijze de middenstanders door bemiddeling van deze maatschappij, welke gevestigd is te 's-Bosch, Postel straat 47, hun bedrijfskapitaal kunnen uitbreiden en finantieel krachtig kunnen worden gesteund in hun bestaansstrijd. De gesproken woorden zullen niet nalaten hun goede uitwerking te doen gevoelen en menig handeldrijvend of industrieel middenstander zal nader met deze instelling kennis willen maken. Omstreeks half acht sloot de Voor zitter na den spreker, een woord van dank te hebben toegebracht voor diens düidelijke uiteenzetting, deze zeer ge animeerde vergadering. Naar wij vernemen bestaat bij een groot bekend manufacturen-magazijn, 't welk reeds in verschillende plaatsen van ons land bestaat, het voor nemen zich te dezer plaatse te ves tigen. Bereids is aan verschillende eigenaars van panden geld geboden. Maandagavond j.l gaf de Lieder tafel voor een vrij goed bezette zaai, haar eerste winterconcert, met mede werking van den heer Leo Verschuren, tenor uil Tilburg. Genoemde zanger beschikt over een sterke fraai-klinkende tenorstem, welke, jammer genoeg, dien avond door verkoudheid eenigszins ge voileerd was Niettemin had hij met de aria's uit „Cid" van Massenet, de „Bar bier van Bagdad" van Peter Cornelius en vooral met „An Rosa" van Cuirch- man, een groot en welverdiend succes, hartelijk applaus was dan ook tekens zijn deel. Op artistieke wijze werd de zanger begeleid door den heer Vergeest alhier. De liedertafel zelve zong eenige der fraaiste nummers van haar repertoir, als: „De Zigeuner" van Zedtler, „Ster- rennaqht" van Storch en „Sauls Lier zang" vaa Govaert, terwijl het gemengde koor een keurige vertolking gaf van „De Geboortegrond" van Abt en „Mid dernacht" van Wiertz. De vijf gemengde duöbelkwartetten, welke op den onder- lingen wedstrijd, eenige weken geleden, de prijzen behaald hadden, zongen de door hen gekozen nummers, die over het geheel goed van stapel lieden en het bewijs leverden, dat er vlijtig en nauwgezet gestudeerd en geoefend was. Aan het slot bracht de voorzitter een woord van hulde en dank aan solist, accompagnateur en de kwartetten. Het winterseizoen, mogen wij zeggen, is op waardige wijze door de Lieder tafel geopend. Vandaag zijn verschillende 'jonge dames, onder leiding van het Sub-Comité voor Financiën, .reeds begonnen met het ophalen van gelden ten bate der Weensche kinderen. 't Lijkt ons overbodig deze collecte op bijzondere wijze aan te bevelen, daar de bekendheid met de treurige toestan den in Oostenrijk, de beurzen van rijk en arm als van zelf sprekend zullen ontsluiten. Het comité verwacht dan ook van allen zeer milde bijdragen, opdat wan neer de kleinen in ons midden zullen zijn hun het hoog noodige niet zal ontbreken. De ijver der dames is ons tevens spreuk „den arme gegeven is Gode ge leend," terwijl oprechte dank der kleinen aller deel zijn zal. - Gisteren vierde het echtpaar van Heesch-v. Eekeren zijn gouden bruiloft. s Morgens werd dit merkwaardig feit herdacht in een plechtige H. M^is te lUuur. gecelebreerd door hun Heerzoon, d<e geassisteerd werd den Zeereerw Pastoor en den Weleerw. HeerPanken. Na de H. Mis reed het jubileerend echtpaar, vergezeld van bruidjes, naar het huis van hun zoon, den heer Willem van Heesch, waar het feest verder werd gevierd Op uitdrukkelijk verlangen van het gouden paar was door de Buurt- commissie geen eereboog opgericht, doch in de geheele buurt wapperde de Ned. Vlag ter eere van het feest en den geheelen dag was er enorm veel belang stelling. 's Avonds werd er een serenade gebracht door de Harmonie der R. K. Werkliedenvereen. en door de liedertafel. Ook wij bieden het geachte gouden echtpaar gaarne onze hartelijke felicitaties. Vergadering der Kamer van Koop bladel en Fab'lekefc te Waalwijk, ge houden *p Vrijdag 21 November 1919 des avonds ten 8 uur. Tegenwoordig zijn de VMrzltter J. Hernard Timmermans, de leden P. van Lood Gz., A. H. van Schijadcl, M. A. v3d Loon en B, J- H. C. Timmermans. De leden E. W. Khjberg ea J. J. M. Rlel hebben van hunne verhindering knals gegeven. Secretaris M. A. J. van Llempt. De voorzitter opent de vergadering vaarnn de notulen der vurige zilttingen ««den gtlezen «n goedgekeurd. Ter tafel komen de volgende stukken. L Correspondentie met denbeer Direc teur van den Rijks Post- Cheque en Girodienst. Aangenomen voor kennis geving. 2. Schrijven der Kamer van Koop handel en Fabrieken te 's Hertogcabosch begeleidende een afschrift van haar Hires, waarbij wordt verzocht de heifin- jen door do (N. U. M.) Nederlandsche Uitvoer Maatschappij op t« hefteu. Na circulatie bij de leden, is dit adres dior het .bureau der Kamer bereids 'esteund. 3. Schrijven der Kamer van Koop- handr 1 en Fabrieken, begeleidende een tfechiift van haar verzoek aan den Hlalster van Landbouw, Nyverheld en Handel ona de opheffing te bevorderen ran alle uitvoerverboden, welker voort bestaan door eischea vaa binnenlacdsehe voorziening aiet strikt gebodea wordt. Beslaten wordt dit adres te steunen. De vergadering is van oordeel dat alles loet worden aangewend om te bcvoi- ieren dat export zoo weinig mogelijk lerde belemmerd. 4. Schrijven- van -den Minister van Landbouw, Nijverheid es Hinde), waarbij rordt toegezonden de Memorie vau Antwoord op het verslag van het onder- wek van het wetsontwerp tot re-orga- ilsatfe der Kamers. De stukken worden om advies gesteld in handen van bet id M. A. van Loon, die d Kamer rnrtegenweordigde in de gecombineerde vergadering der NcdeHandsahe Kamers van Koophandel en Fabrieken, belegd tot bespreking van het Rcgeeringsont- werp in zake de re-organisatie.. Zoo ooodig zal op deze aangolegenheid worden teruggekomen. 5 Schrijven van de Kamer van Keop- kandcl en Fabrieken te Dordreoht, met afschriften van bare adressen aan de Tweede Kanoer der Staten Geaeraal en den Minister van Landbouw, Nijverheid ia Handel, strekkende tot bevordering »Door vHendsehap saam verbonden* een waarborg dat een flink bedrag aan het eene uitvoering gegeven met als stuk comité zal kunnen worden afgedragen, van den avond »Het hoogste goed.* Voorwaar, i, I 'A voorzeker de van een spoedige behandeling der wet tot reoganisatie der Kamers van Koop- baadsl en Fabrieken en de wijziging der wet op hot Handelsregister. Besloten wordt dit adres te steunen. 6. Schrijven der Kamer van Koop- ï&ndel en Fabrieken te Arnhem met afschrift van haar adres aan M* M. de Coniogin, waarbij wordt verzocht handhaving der aansprakelijkheid voor vermissing en beschadiging vau goede- iea vaa hen, die openba'e middelen van vervoer explolteeren met name van de spoorwegmaatschappijen. De vergadering vereenigt zich geheel met de strekking van het adres en de daarin aangehaalde motieven en wordt besloten aan het adres adhaesie te be tuigen. 7. Schrijven van de Kamer vara Koop handel en Fabrieken te Vlaardingen met afdruk van haar adres aan den Minister van Financiën betrcffene het verkrygbaar Jiteliea van atatisiiekabgeia van 1101 en zee mogelijk van f 1060. Aange zien aan het verzoek dier Kamer reeds is of zal werden voldaan, wordt het stok voor kennisgeving aangsnemeD. 8. Aangenomen wordt voor kennisgeving de mededeeling van den Minister van Laudb«sHW. Nyveiheid en Handel betreffende portvrijdom voor eorrespo identie van den Veursitter ea de leden der X>m»r. 9. Schrijven van den heer W. van Rsde te Rotterdam e. a. waarby gevraagd wordt adhaesie te verleenen aan een adits inzake de htffiag van O. W.-Belaatiög van land- beuwoed jjve». De vergadering vereenigt ziek niet met de strekking vam het adres sn beslnit aau het verzoek niet te veldoen. 16. Briefwisseling met het Nederlandsche Ecoucmiich Historisch Archief te 'a.Gravea- hag. Aangenomen voor kennisgeving, 11. Afsehriften van adressen van de Kamer van Keopbandel en Jfibrieken te Hsngele en andere' hondeade verzoek tet aitbreidiig van de interlocals telefoonver bindingen en de diesstaren voor de Telr- grasf en Telefoondiensten. ÏTa eirenlaiie eader leden is door bet Bereau dor Kamer aan deze versoekon bereids adhaesie betuigd. 12. Sehryven van het Verbond vaa Xe- dorlaudiche Fabrikanten Vereacigingon met toezeadiBg van de broschnren /yN. U. M.- 'Mioder* en /rOas stsDdpnnt in zake de Uitreerverbodisn en de M. U. M. h«®ng»B*. Besloten wordt c1» in de hreehnren ver vatte verzoeken te stennen, 13. Van da Afdeelisg Handel van het Departement van Landbonw, Nijverheid en Handel bet eerste gedeelte van *Gegevens betrrffende Handel, Nijverheid en Scheep vaart in Nederland tydens den oorlog 1914 1918. Dit werk zal voor de leden ter 42« J&zrga:>y. cho van het Zuiden de invordering dier opcenten. i

Echo van het Zuiden | 1919 | | pagina 5