Distributie Besajsn. Zwarte grond Tiffiioirmans v. Turenhout, Een net Meisje Wed, 8, G. SpeekeobriBk en Zones. De firma J. MANNAERTS te Tilburg EEN BEKWAAM MODELLEIB. Jongste Bediende. E. W. Klijberg P. van Loon Gzn. B. Timmermans- V erschure. 1652g VELE KIEZERS. E. W. Klijberg, C.Tim mermans-V erschu re W. P C. Eibers. St. Nicolaas Th. vaa Delft's Fafografisch Atelier Waalwijt Nieuws uit Heusden Gemengd Nieuws. Advertentién Gratis verkrjjgbaar. VJR.A.-AC3-T voor spoedige indiensttreding Aan de Kiezers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. E. W. KLIJBERG, B. TIMMERMANS-VERSCHURE en W. P. C. ELBERS. NIEUWS ÜÏT KAATSHEUVEL. Corn Vissers. roor de a s. St, Nicolaasdagen Prima Boterletter» Sp°eulaas Slechts ervaren krachten gelieve onder opgaaf van verlangd salaris en onder over legging van referenties schriftelijk aan het adres der firma te Tilburg te soiliciteeren. Bij de as, verkiezing voor drie leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken worden ten dringendste in yt algemeen belang aanbevolen, de aftredende ledende heeren Bestelt tijdig Uw foto's voor inzage «rordeii gelegd. Voorts komen nog ter tafel een a&ntaS feralsgen ven Kamers van Koophandel en fabrieken, van verschillende Departementen, van het Centraal Bnrean voerde Statistiek, goemede van particuliere instellingen en firma's. Deze stikkeu worden in het archief gedeponeerd en voor belanghebbeaden te- ÏDZïge «elegd. De Voorzitter geeft nog eèn kort verslag over de werkiasmbeden van het Bureau der Kamer. Hy deelt nede dat den laatsteo tyd een opmerkelijk groot* Traag oDtstaat naar verslagen onze? Kamer, zoo o.a. kwa men aanvragen ia ^van de Nederlandsehe Handels Hoogescbool te Botterdam, de Ne- derlandeche Handels Maatsehappy te Am sterdam en van ontelbare Ny verheidsinslel- lingen, Banken en andere lichamen. De heer M. A. van Loon bracht nog ter sprake een door hem ondervonden geval van zeer hindorliyke bnreaaefptie by den Doua nedienst. Een door hem geimporteerd arti kel werd niet vrijgegeven, omdat het op een bepaalde samenstelling moest worden onderzocht. Het rapport van het onderzoek laat al reeds maanden op zich waohtan en het arffkel ie biet vrij te krijgen, ook niet nadat werd voorgesteld een waarborgsom to storten, waaruit eventueel te weinig betaali. invoerrecht zon kunnen worden nagevorderd. De vergadering besluit nioh tot den be voegden Minister te riehten om te verkrij gen, dat Voor gevallen als hiervoor gemeld, door storting van een waarborgsom, hot spoedig vrijgeven' van goederen, waarvan het invoerrecht niet terstond kan worden vast gesteld, mogelijk te maken. Aan de *er- sshiliebde Kamers van Koeph&ndel en fa brieken s\l worden gevraagd aan het verzoek adhaesie te betuigen. Be vergadering wordt daarna gesloten. Maandag 24 Nov. des voormiddags ten 10.'/2 uur hield de Ned R K. Bond van Schoenfabrikanten in de zaal van het Maison Boes, te Tilburg, de 19e Jaarvergadering. Voor een flink bezette zaal opende de Voorzitter ongeveer kwart voor 11 uur de vergadering. Hij heette alle aan wezigen welkom, in het bijzonder den Eerw. adv den Zeer Eerw. heer Van Gelder, die voor het eerst deze verga dering bijwoonde en wees vervolgens op den critieken toestand waarin de industrie momenteel verkeert. De grondstoffen worden steeds duurder, terwijl ook de loonen aldaar nog worden opgedreven. Daarbij komt nog dat iedereen in Hol land denkt aan een O. W -er of woekeraar wanneer wordt gesproken overschoen- fabrikant of winkelier, waarom de leiders Amerikaansch schoenwerk invoeren om zoodoende te trachten de markt te drukken. Spr. spoort allen aan zorg te dragen het bedrijf loonend te houden en niet te brengen op het peil waar het op stond voor 1914. Verder wijst hij ook nog op de stroo ming die xer heerscht om het product ineens van den fabrikant naar den con sument te brengen. Spreker wenscht ook hiervoor de leden te waarschuwen De winkelier kan en mag niet worden uitgeschakeld. Daarna werd mededecling gedaan van een aantal ingekomen stukken en van gevoerde correspondentie Ondermeer werd voorlezing gedaan van een schrijven van de afd. Dongen waarin te kennen werd gegeven dat zij van de R. K, Werkmeestersvereeniging het verzoek had ontvangen om met haar een collectief contract af te.sluiten. Besloten werd, wijl de R. K. Werk meesters zelf georganiseerd zijn, daar« mede te wachten totdat ze zelf daartoe tot den Bond het verzoek richten. Alsdan werd door den Secretaris een keurig jaarverslag uitgebracht, waarvoor hij den dank der vergadering mocht verwerven. Uit de rekening en verantwoording van het finantieel beheer bleek dat er een nadeelig saldo is van f 335.99. Ook de exploitatie van het Bondsorgaan heeft een nadeelig saldo opgebracht van f892,44. doch verwacht mag worden dat dit weldra zal worden ingehaald. Bij de behandeling van punt 7 der agenda, bespreking over den algemeenen toestand in de schoenindustrie werd door den heqr Kerst uit Capelle er op gewezen dat het noodig is dat er een Commissie in het leven wordt geroepen welke belast wordt om wanneer het publiek verkeerd wordt ingelicht, zooals dat pas in Amsterdam door den wet houder is gedaan, daarop te wijzen. Verder wees hij op de vele ongeoor loofde practijken welke sommige win keliers er op nahouden in den z. g slappen tijd. Om in deze meer en vlugger recht te verkrijgen zou hij ook gaarne een commissie zien aangewezen. Daartoe werden na eenige discussie benoemd de heeren Kerst uit Capelle, Van Dam uit Kaatsheuvel en Spapens uit Waalwijk. Vervolgens werd besloten om die leden, die niet, of niet naar behooren de verplichtingen der gesloten arbeids overeenkomst naleven, met ingang van 1 Januari .te 'royeeren. In verbajid met een voorstel van de afdeeling Waalwijk, Baardwijk en Be- soijen, tot wijziging der statuten, welk voorstel werd gesteund door de afdee- lingen Kaatsheuvel, Dongen en Oister- wijk, dat met overgroote meerderheid werd aangenomen, werd besloten de punten 10 .en 11 der agenda aan te houden tot eene volgende vergadering. Daarna kwam aan de ordeVerkie zing van een geheel nieuw bestuur wegens collectieve aftreding. De Voorzitter deelde mede dat hij niet meer in aanmerking wenschte te komen, alsook dat de heer E. Klijberg verzocht heeft hem niet meer te herbe noemen. Door de afdeelingen zijn all bestuurs leden aangewezen voor Tilburg (ie heer J. Mannaerts, voor Kaatsheuvel de heer M. vanBeurden, voor Dongen de heerA. Smits, voor Waalwijk de heer Donkers, voor Oisterwijk de heer A. v. d. Heijden en voor Eindhoven de heer v. d. Bes- selaar. Tot Voorzitter werd met 70 van de 80 van stemmen gekozen 2 de heer B. Timmermans-Verschure en tot verspreide leden de heeren Dohmen, van de firma van Boxtel Co te Don gen, Maas te Loon op zand, Vesters te Kaatsheuvel, F. van Bommel te Moer gestel en Jos. Klijberg te Waalwijk. De heer Timmermans bracht hulde aan den afgetreden Voorzitter voor het vele wat hij voor den bond heeft ge daan en stelde voor hem, alsook den vroegeren Voorzitter de heer E. Klijberg, te benoemen tot eere-leden, welk voor stel onder applaus werd aangenomen. Daarna wordt de vergadering onder dankzegging voor de trouwe opkomst gesloten. Daor de Directie der Leder/abrieH ,De Amstel' alhier ward bfj da politi® aangifte gedaan van diefstallen fan l«der. Het is de politic magen galnkkae twee jeugdige arbeiders van het personeel, aekere B. e% d. 3. tot bekentenis';te brengen. Van op ramen gespannen feilen werden de beate etnkken afgemeden en rerfcorgea ender de kleeding oh bf bet f erlates der fabriak mee genomen. Het leder werd aan eenjopkooper tegen lagen prys ferkocht en do jeuadige dieven kookten van de opbrengst bier en sigaren. Het ware te wenschen, dat den helor op de eerste plaats een strenge straf werd opgelegd, wellicht is bij de voor naamste oorzaak fan bet fergrfp der jon gens. Het is voor.cnze ,V.,V. Qnlck, j.l. Zondag, al een hoele slechte dag geweest. Het eerste elftal, dat >Exelslor« alt Roosendaal op bezoek had, werd met 31 geklopt. Alhoewel de onzen het eerste goaltje hadden, moesten ze het toch tegen het vlugge spel der Oranje-Witten afleggen tot de laatste •20 minuten. Toen kwam de ommekeer. Onophoudelijk zweefden de onzen voor het vijandelijke doel, deeh de keeper liet zich niet passeeren. Wiesman zocd reuzenschoten Id, doch tevergeefs. Ook v. d. Werf, wat hij ook deed, kon zijne club niet het 2de pnntje bezorgen. Onze jongens bleven tot het laatste moment vurig spelen en bezorgden het Exelsior- doel benauwde oogenblikken, doch doel punten bleef alt en de bezoekers gingen met een 31 overwinning strijken. Moed houden, Quick, het Is oog niet verloren. Het tweede elftal bracht het er o®k al minder gunstig af. XiJ moesten het tegen Kaatsheuvel afleggen met 2—0. Oak het derde elftal verloor het van R. W.B III met 5—2. Zondag 1.1. speelde de R. K. V. V. Excelsior» haar tweede competitiewed strijd tegen G. V. V. II. Geertrulden- berg op het terrein van »Hercules» alhier. Ongeveer 3 uur stellen de elftallen zich op. Excelsior telt twee invallers, terwijl G. V. V. S. II. volledig is. Reeds van het begin af is G. V. V. S. II. de sterkere, doch doelpunten blijft uit, ondanks dat zij met wind in den rug speelde. Excelsior's achterhoede was daa ook in goeden vorm en bezweert zij alle gevaar, totdat even voor de rust, de centervcor van G. V. V. S. doorbreekt en overzet naar den linksbinnen, die den bal dan ook keurig door 't deel jaagt 01 Hiermede is het rasten. Na rust pakt >Bxelsior« direct stevig aan ea willen zij den gelijkmaker hebben. Zij sluiten dan G. V. V. S. II volkomen in' doch het gelukt haar niet te doelpun ten. Toch probeeren zij en telkens zweeft de geheele voorhoede voor het doel vaa >G. V. V. S« dat in goede handen was toevertrouwd. Eindelijk zien zij hun zwoegen beloond en het is de links binnen die het doel met een onhoud baar schot doorboort. Reeds begint het duister te worden, wat beslist jammer was, want het spel van >Rxelsior« stond ep hooger peil dau van G. V. V. S. II. Nog eenige oogenblikken en scheidsrechter Heeswïjk blaast Inrukken. CAPELLE. I „Excelsior II", dat jl. Zondag een competitiematch te 's Bosch tegen B.V.V.IV" speelde, verloor dezen wedstrijd met een stand van 9—1. Voor het te vroeg verlaten van het terrein door eerstgenoemde vereeniging werden vijf strafpunten toegekend. Jl. Maandag stierf bij den land bouwer W d. R. op de W. v. Gends- vaart alhier een koe tengevolge van miltvuur. Het cadaver werd overeen-' komstig de wettelijke voorschriften ver brand Voor" genoemden landbouwer een schadepost van circa f 500 „Brabantia I" van Waspik had jl. Zondag weer een overwinning te boeken. „Vitesse" uit Vught durfde blijkbaar den strijd tegen „Brabantia" niet aan, zoodat zij wegens niet opkomen met 5—0 verloor. WASPIK, Gisteren vierde het R K. Zangkoor zijn jaarlijksch St. Ceciliafeest als van ouds in Hotel Teunen. De dag had een zeer gezellig verloop. De feest vreugde culmineerde in den fijnen en overvloedigen maaltijd, die de oude reputatie van 't hotel hoog hield. Voor eenige maanden reeds kon den we schrijven dat 't Bestuur van den Bovenkerkschen polder besloten had een paar harde wegen naar dien polder te maken met een grooten dwarsweg.Jam- mer genoeg is het nog steeds bij dat besluit gebleven, zonder dat er een begin van uitvoering aangegeven is. In dezen tijd van 't jaar en met dit weer zien we hoe noodig die wegen zijn. De wagens zakken nu op de slechte toegangswegen tot de assen in den modder en de paar den trekken zich dood. Wie houdt nu die broodnoodige ver betering tegen WASPIK. Bij Kon.. Besluit is de vereeniging Bouwvereeniging Volksbe lang gevestigd te Waspik, toegelaten als uitsluitend in het belang van ver betering der volkshuisvesting werk zaam. Heusden, 20 Nov. 1919. De tooneelvereeniging Crescendo geeft Woensdag- en Donderdagavond in Concordia haar eerste winteruitvoering. Een opwekking om daarheen te gaan, achten we overbodig. Bij gelegenheid van zijn vertrek naar Veldhoven, bood de R. K. Gym- nastiekvereeniging A O. D. haar schei denden adviseur, den Eerw. Heer v. d. Heuvel een aardig souvenir aan, terwijl de voorzitter bij die gelegenheid zijn verdienste huldigde. Het bestuur der R K. Gymnastiek vereniging is in haar jongste vergade ring aldus samengesteld: A Laros, pres., M v. d Pol, secr., C. Smits, penningm., en tot commissarissen C Liebergen, H. v. Diem, J. Montanus en C. Sens. De onlangs opgerichte Chr Zang vereniging Excelsior telt ruim 30 leden, een aantal, waarmede nog eens wat te beginnen is. Kaatsheuvel, 26 Nov. De heden gehouden najaarsmarkt was bijzonder druk bezocht met aller hande kramerijen van;kinderspee!goe- deren, suikerwerken, galanteriën, glas- en aardewerk, potten, pannen, ijzer werk enz. enz. Den geheelen dag was er veel volk en betrekkelijk de duurte ook veel kooplust. Vee was niet aange voerd. Daor B. en.W. onzer gemeente is aanbesteed het bouwen van een kantoor bij de Steenkolengasfabriek. Ingeschreven voor 't metselwerk door O. Ottema f 2©60, H. t. Heescb f 2007, J. Brekelmans f 1988, C. den Teullng f 194®, L. Luxemburg f 1889. Voor 't timmerwerk door: Gebr. v. d. Hof en f 1940, Fr. Cornelissen f 1867, A. Molenschot f 1800, H. Molenschot f 1790, H. Michaél Zn. f 1580. Voor de massa door: H.Michael Za., f 3175. De massa Is gegund aan H. Michael Zn., Loonschen Dijk. Den heer M. v. Gennlp werd vorige weck nog na zijn jubileum als hoofd der school deer het Gemeentebestuur een gesleten convert met Inhoud onder felicitatie overgereikt. De schoolkinderen boden tevens een fraai geschenk aan den bovenmeester aan. 's Namiddags werden ze onthaald op broodjes met chocolade. In rijm en dicht werd de beminde meester door de kleinen gehuldigd. 'tWas 'n ware feestdag. Het de vorige week geplaatste bwicht omtrent den eersten huwelijks nacht van zekeren P. D. haasten we te rectlficeeren. Bij nader onderzoek is ons medegedeeld, dat hier persoons verwarring in 't spel is. Niet een zekeren P. D., maar de bekende H- d. S. werd dien dag wegens dronkenschap in arrest gesteld. In café J. v. Dun werd Zondag avond een groote ruit vernield door een zekeren A., wien door den kastelein een borrel geweigerd werd. De politie heeft de zaak ia handen. Het Belgische ministerie bestaat uit 5 katholieken, 4 socialisten, 3 libe ralen, waaronder Hijmans weer als mi nister van buitenlandsche zaken. Men wil toch de politiek van dezen man eigenlijk niet, zegt men! Een Ned. vliegtuig is te Soester- berg gevallen en de luitenants Land en van Dijk, zijn voor dood opgenomen Een 14-jarige jongen te Nistelrode is in de masten der Prov. Centr. ge- klomen en raakte metz'n vingertoppen aan den 50 000 voitdraad. Hij smakte naar beneden, geheel zijn gezicht en rug verbrand. Zijn toestand is ernstig. Een goede les voor hem en menig ander. De logger K. W. 47 is gestrand. Een reddigsboot sloeg om en drie der inzittenden zij rL verdronken. De zes op varenden van de K. W, werden door een andere boot gered. Het Hof te 's Bosch veroordeelde C. N. en J. H. te 's Bosch wegens dief stal van' een koe te Herpt tot 1 jaar en 6 maanden A. W. wegens medeplichtig heid eveneens tot dezelfde straf. R. K. Kiesvereeniglng R. K. H. Ter voldoening aan de ultnoodiging van den voorzitter van den Algemeenen Bond van R. K. Kieskringen heeft het dagelijksch bestuur R. K. H. voorloopig tot leden van het Bondsbestuur aange wezen den voorzitter en den secretaris van het hoofdbestuur R. K. H. Het dagelijksch bestuur heeft geweend nu het tegenwoordig reglement R, K. H. daarin niet voorziet, te mogen ©vergaan tot deze voorloopige aanw^zlglng, tot dat de ophanden reglementsherziening haar beslag zal hebben gekregen. Met Bondsbestuur heeft trouwens slechts uitvoerende bevoegdheid, het aantal leden uit lederen kieskring is daa ook niet evenredig',met het aantal R. K. georganiseerde kiesers In plaats van kaarten De Heer en Merrouw VAN LOON- van Waokhberg geven kennis vsn de geboorte ven hun Zoon ANBBÉ. Vlijmen, 2® Nor. 1919. 16518 Voor de vole bewijzen van belangstelling onder vonden bij mijn 50-jarig jubilé als Organist, mijn hartelijken dank. 16821 Baardwijk. De Burgemeestee van BESOIJEN, brengt ter openbare kennis, dat nog beschikbaar zijn 93 paar 9 waarvoor zoolang de voomad strekt in aanmerking komen ty, die zich Donderdag 27 November '919, des voormiddags van lO-ll'/a nar ace melden op het Dietribntie- btrean. Besegen, 25 November 1919. De Burgemeester voornoemd, 16509 J. VERWIEL. WAALWIJK. GEVRAAGD16589 voor de morgenuren. Zich aan te melden Greitestraat A 308 (Ontvanger der registratir). BAKITIAÏKIBIJ. WAALWIJK. doe men zijn bestellingen aan boven staand adres. b. f2,50 p. p. Diverse Fantasie-gebakken. Ouze van ends gerenommeerde f0,25 per ons. DIKKE SPECULAAS k f 0,80 per ons. GEVULCI SPECULAAS k f 0,40 per obs. FIJNE BORSTPLAAT SN LUXE DOOZBN. PEPERKOEK, etc. Aanbevelend, ALS BOVEN. Onze Speculaas is voor Baardwijk tc v?rkrygen bij 16524 WED. J. VAN LI1R. 16526 Har deiskantoor te Geertruidenberg heeft plaats voor EEN JONGSTE BEDIENDE, die voor of uiterlijk op 1 Januari a.s. in dienst kan treden. Eigenhandig gerekieven brieven onder No. der advertentie, bnrean vaa dit blad. 16517 GJLT&üUWD: J. C. DE MEIJER Ontvanger der Registratie en Domeinen SM A. H. ANNEVELDT, die hnn hartelijken dank betuigeB voor de ontvangen blyken van be langstelling. Waalwyk, Nov. 1919. 16519 Gij allen, kiezers der Kamer van Koophandel, gij han deldrijvende industrieele middenstanders, gaat thans allen ter stembus, en wilt Uwe belangen begrijpen en behartigen door Uwe stem uit te brengen op en Komt dus allen op 28 November ter stembus en brengt dan Uwe stem uit op Namens vele Industrieele en Handeldrijvende Middenstanders van Waalwijk bij

Echo van het Zuiden | 1919 | | pagina 6