Pro via daal Meuws BUITENLAND. Snaphakn. Dat weet u Diet. Voorzitter- Ik weet het wel zeker Hij heeft het toch niet onrechtvaardig verkregen. Toen hij de opdracht kreeg wist hij niet eens dat hij wat zou krijgen De heer Robat zegt het niet te weten of de raad geen medezeggingschap heeft in deze aangelegenheid. Er wordt toch ook geld door de gemeente gegeven. Voorzitter. Ja, f 45 houdt dit nog van zijn salaris af, Tan Amelsvoort. Hij heeft 't alles in tyd van de gemeente verdiend. Voorzitter. Weet u of hij nooit 's avonds en Zondags heeft moeten werken om alle9 geregeld te krijgen. Bovendien de raad zelf heeft hem toen aangewezen, toestemming ertoe gegeven Nu heeft deze raad verbodea dat hij er geen andere werkzaamheden mag bij verrichten. De Wijs. Er had meer overleg ge pleegd moeten worden tusschen de Bouwcommissie en het gemeentebestuur. De heer Snaphaan zegt dat hem de centen niet toekomen. Voorzitter. En u zal er toch wel af blijven. De heer Robat wijst er op dat het geen publieke aanbesteding Is geweest en dat de gemeente de woningen heeft gebouwd, waarop de Vooizitter zegt dat niet de gemeente maar de Commissie woningen heeft laten bouwen. De heer Roestenberg merkt op dat een overeenkomst is gemaakt waarin de gemeente afstand beeft gedaan en de verdere zeggingschap van de woningen en waarin zij het bestuur daarvan geheel aan de Commissie heeft overgedragen. Nu sou het wel verstandiger van deze Commissie zijn geweest indien ze over deze aangelegenheid met Burg. en Weth. hadden gesproken. Hij voor zich acht het bedrag ook hoog. De heer Robat dringt aan ona er over te laten stemmen waarop de Voorzitter zegt dat er niet over valt te stemmen. De heer v. d. Heuvel wijst er op dat, men zijn bevoegdheid zou te bulten gaan wat voor de buitenwereld een bc- iaehelijken iadiuk zou maken. Nadat do Voorzitter er nog op ge wezen heeft dat door zoo te handelen iedere woning f 500 goedkooper is geworden, worden de discussies gestaakt en wordt verder gegaan met de behan deling van de begrooting. Wordt opgemerkt dat op de begrooting een post is gebrachl voor het aanstellen van een controleur. Nadat door den Voorzitter is gewezen op het feit dat de werkzaamheden ter secretarie enorm toenemen, zoodat eer daags toch een kracht bij aangesteld zal moeten worden en dat de controleur niet uitsluitend voor de belastingen werkzaam is doch ook voor andere zaken, wordt met algemecne stemmen besloten tot het aanstellen van een controleur. Regeling salaris politie. Door B. en W. wordt voorgesteld het salaris van den Inspecteur te brengen van f2200 2800. van den hoofdagent f16001800, van den agant le klas f1500—1700 en 2e klas f 1400. Met agent 2e klas worden bedoeld zij die het eerste janr wsikzaem zijn en als zoodanig dan slechts een jaar proef dienen. Voorts genieten alle vrije woning en voor kleeding eene tegemoetkoming daarin. De inspecteur f200, de agenten f150. Dit wordt alleen gegeven indien blijkt dat 't noedig is. De Voorzitter merkt op dat veld- waohter de Rooij, Ingevolge een schrijven van Ged. Staten f 1400 moet hebben en veldwachter van Steen f 1610. Deze laatste komt aan dit bedrag door de kindertoeslag van 5 pCt. wat ook voor Ged. Staten moet worden gegeven. Daarbij i& met de regeling rekening gehouden en het salaris zoo bepaalt. Gaat mee kindertoeslag geven, dan moeten we dit aan alle werklieden en ambtenaren gaan doen. De Voorzitter geeft toe dat het een hooge post wordr, doch de dienst vergt zulks, anders zou hij liefst zoo weinig mogelijk menschen willen hebben. Ook een flink salaris moet hier worden ge geven wijl men anders geen goede krachten krijgt want 't spijt spr. 't te moeten zeggen, gemakkelijk is het hier niet geschikte politle-agenten te krijgen daar staat onze gemeente in een te slecht blaadje voor. Wordt een op roeping gedaan voor een polltie-agcnt in Loonopzand dan kan men er 4 a 5 maal zooveel krijgen dan in Kaatsheuvel. De heer v. d. Heuvel acht voor Loonopzand 2 veldwachters te veel. Met eau kracht kon men daar volstaan. De heer Roestenberg wijst op hei drukke verkeer in Loon op zand en op dc zich steeds uitbreidende industrie en acht daarom 2 veldwachters* zeer zeker noodig. De Voorzitter merkt op dat een man onmogelijk steeds dag- en nachtdienst kan veriichen. Straks zit men met den 8-urlgen arbeidsdag en dan moet men toch. Ook voor Kaatsheuvel is het aantal beslist noodig, Men wijst er wel op dat hier ook marechaussees zijn doch daar hebben wij niets over te zeggen, deze slaan geheel afzonderlijk en verrichten in Sprang, Vrijhoeve en verdere ge meenten ook nog dienst. Bij oproer enz. kan men steun inroepen, doch ze zijn er niet voor om te laten letten op de naleving van de gemeente-verorde ningen. Wel wordt h'er bij diefstal enz. steeds goed samengewerkt. In Berkdijk wordt zelfs om politie gevraagd. Verder wijst de Voorzitter er op dat door dc politie een heele admini stratie is bij ta houden. Dientengevolge kunnen alleen wat meer ontwikkelde menschen aangesteld worden. De heer Snaphaan zou hoofdagent willen laten vervallen. De Voorzitter vraagt wie bij afwezig heid van den inspecteur dan de leiding moet worden gegeven. De heer de Wijs betreurt het dat Jan van Steen zoo ondergeschikt Is ge bleven. Wanneer hij een beetje wil, kan hij zich best bevorderen. De heer Rijken kan het niet over zijn gemoed krijgen aan den inspecteur f2800 te geven. Een pastoor en domlné, zeer ontwikkelde menschen, hebben in langen dit salaris niet. De heer Snaphaan acht dit salaris ook veel te hoog. De heer Robat acht een salaris van f 2800 veel te hoog. Een hoofd der school, Iemand met een goede ont wikkeling krijgt f 3300 en ook andere gelijk ontwikkelde menschen genieten soms nog minder. Bijzondere capaci teiten worden niet gevraagd. Ia andere steden ziet men dat ze bij oproepingen H. B. S. moeten hebben gehad. Men dient met salaris-regeling het verband een beetje te houden tuisehen het andere personeel. Gaat men zulke hooge salarissen geven, dan komen de meer Intellectueel ontwikkelden weer en zeggen vroeger stooden wij daar zoo en zooveel boven, wat ook hoort. De Voorzitter vraagt wat men aan menschen heeft met H. B. die abso luut geen praeiijk hebben. Men ziet het in grootero plaatsen zoo menigmaal. De inspecteurs staan dikwijls stil voor de te verrichten werkzaamheden en moeten dan de hulp inroepen van een hoofdagent en dikwijls zelfs geheel de zaak aan een hoofdagent overlaten. Al de acten daar geef lk niets om, practijk daar hebben we wat aan. Spr. vraagt of een commies in het bezit van acte onderwijzer als commies nu zooveel beter zal zijo. 't Gaat bier echter weer om personen. De heer Van Amelsfoo't ontkent zulks. Hij dringt aan om in den Berkdijk een agent gestatlonneerd te k ij gen en daar niet een nieuwe, doch een oude voor te nemen. De Voorzitter merkt op dat dit aan hem is. Voorts geeft hij de verzekering dat de politie allen zullen vertrekken, wijl elders beter salatls wordt gegeven. Nadat het voorstel van B. en W. is verworpen, stelt de heer de Wijs eene saiarisrcgeliog voor welke hij, echter, nadat bleek dat tegen de regels in werd gewerkt, telkens en telkens wijzigt. Besloten werd het salaris voor den inspecteur te brengen van f 1600—1900 en voor de agenten van f11001400. Hoofdagent komt te vervallen. De subsidie aan hst Armbestuur werd gebracht van f 4500 op f 5000 De Hoofd. Omslag moet f 90000 op brengen volgens deze begrooting. Besloten werd een tiidelüke geldleening aan te gaan groot f 50000. Daarna giog de raad over lu geheim Comité SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 12 Januari des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Meijer. Ongeveer 7.15 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig alle leden. De no'ulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Schtijven van Ged. Staten, dat af wijzend is beschikt op het adres om een buitengewone subsidie in de kosten van net lager onderwijs. In de laatste jaren werd daarvoor steeds een subsidie verkregen van f 325. Een adres van den heer Maar, houden de het verzoek zijn salaris van telefoon- houder te willen brengen van f 100 op f 125. Voorzitter. De gewezen tclefaonhouder vraagt zijn salaris te brengen van f 100 op f 125 en zulks met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1919. Hoewel Maat niet meer in gemeentedienst is, meeoen B. en W. toch te moeten voorstellen op het verzoek In te gaan. Met algemecne stemmen wordt daar toe besloten. Adres van het bestuur der Chr. School, houdende het verzoek om aan de Kroon te willen vragen de onderwijzeres, les gevend in de nuttige handwerken buiten de gewooe schoolureD, te willen hono- reeren als voor herhalingsonderwijs. Voorzitter. Daar zal wel geen bezwaar tegen bestaan omdat zulks geschiedt bulten bezwaar der gemeentekas. Schrijven van J. v. d. Schans Azn., houdende bezwaar tegen zijn aanslag in den H. O. Aangezien de termijn van indiening is verstreken, wordt dit sohrijven voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling begrooting 1920. De heer Van Willigenburg, rappor tear van de commissie tot onderzoek zegt dat de commissie alles heeft na gegaan en in orde bevonden. Alleen stelt ze voor eenlge posten fe wijzigen n.l. die voor den bode belast met het schoonhouden van het raadhuis. Daar staat nu f 43 voor uitgetrokken. De commissie wenscht dit te brengen op f75. Er worden meer vergaderingen gehouden dan vroeger, waardoor vanzei! het raadhuis meer moet worden schoon gemaakt alsook wijl alle loonen zijn verhoogd. Tevens stelt de commissie voor het salaris van den nachtwacht te brengen van f300 op f400. De commissie Is van meenlog, daar waar de functionaris goed zijn plichten doet, eene uitbetaling van f 300 veel te gering is. Verder stelt de commissie voor f 100 subsidie te verleenea aan hst bestuur van do Chr. Volksbonden, op voorwaar den echter dat deze alleen zullen worden gebruikt ten behoeve van de ontspan- nings- en leeszaal. De commissie is van meening dat het niet op den weg van de gemeente ligt om voor een ver gaderlokaal subsidie te verleenen we aan een lees-«n ontspanningstal. Deze subsidie te verleenen voor 1 jaar en bij volgende aanvrage is het bestuur verplicht rekening en verantwoording van de financiën der vereenlglng over te leggen De subsidie zal eerst worden verleend, indien de vereenlglng aanwijst dat ze in staat is, de leeszaal ln te richten. Nog stelt de commissie voor de post van onvoorziene uitgave te verhoogen en te brengen van f 300 op f 400. De Hoofd. Omslag zal dan gebracht moeten worden van f30.000 op f 35.000. Voorzitter. Het best Is dat we de begrooting ln geheel eens voorlezen. Wel heeft de begrooting voor de leden ter visie gelegen, maar de heer Ztfart heeft er geen inzage van genomen en het is toch goed dat hij cr iets van weet. Zwart. Ik heb door ziekte gevallen geen gelegenheid gehad eens inzage te komen nemen. Met algeraeene stemmen wordt hierna besloten de post voor onderhoud raad huis te brengen van f43 op f75. Bij de post subsidie Chr. Volksbonden vraagt de heer Verhoeven hoeveel leden zijn aangesloten bij dezen Bond. De heer v. Willigenburg zegt dat de ze vereenlging bestaat uit de bestaande vereenigingen, dus de leden van alle vereenigingen. Vervolgens wijst spr. op het groote nut van een ontspanniogs- en ontwlkkellogszaal voor de gemeente. Straks, wanneer alle werklieden een veel korteren arbeidstijd hebben, moeten deze niet Ioopen langs de straten, doch moet getr ebt worden dat deze een gelegen heid hebben waar zij zich kunnen ont wikkelen. Zoo'n vereenlglng werkt op voedend en verdient daarom den steun van den raad. Kan de vereenlglng het geheel niet inriehteo, volgens hear eerst opgezet plan, dan dient de subsidie aiet te wor den Ingehouden. Subsidie dient te wor den gegeven zoodra ze in staat zijn aan te toonen dat men het kan ln richten. De heer de Jong zegt dat het wel een beetje vreemd zal voorkomen dat hij als lid van de Commissie thans komt met het verzoek aan den rapporteur om het voorstel van de commissie te wijzigen. Dit komt echter, zegt spr., wijl hij na het houden van de commissie-vergade ring eerst wat meer van de vereenlging is te weten gekomeD. Hij stelt voor geen bedrag te noemen van de te ver leenen subsidie, dat eerst subsidie zal worden toegekend nadat een bewijs is overgelegd dat de Statuten Koninklijk zijn goedgekeurd en verder, dat de sub sidie eerst wprdt verleend nadat is aan getoond dat ze geslaagd zijn met dc geldleening. De raad is dan wat voor zichtiger, t' zou kunnen voorkomen dat niet iriet f 2500 wordt begonnen doch slechts met f 500 en dan is een subsi die van f 100 v/el wat hoog. Dan zou men daar alles van kunnen betalen reote en aflossing en nog wat overhouden Dovendlen voor de kas en dat kan nooit de bedoeling van den raad zijn. Daarom zou hij de heer v. Willigen burg willen verzoeken de voorstellen in dezen geest te willen wijzigen. De heer v. Willigenburg zegt wel te willen overnemen het voorstel om sub sidie te verleenen nadat is overgelegd een bewijs dat de Statuten Koninklijk zijn goedgekeurd. Wat de overige voor stellen betreft, deze kan hij niet over nemen wijl in zijn voorstel reeds is ge zegd dat alleen subsidie kan worden gegeven indien ze kunnen aantoonen dat ze in staat zijn de zaak goed ln te richten. Hoe ze dan aan het geld komen, daar beeft de vereenlging alleen voor te zorgen. De heer de Jong merkt op dat ook lij er niets om geeft hoe hij aan het geld komt. Bedoeling i9 maar dat niet wordt begonnen met f 500 en dat de gemeente daar f 100 subsidie geeft. Met' iet oog op de reusachtige stijging van don Hoofd. Omslag gaat bet niet op om zoo maat lichtvaardig met de belasting- penningen om te springen. Morgen wordt weer een andere vereenlging op gericht, eveneens een nuttige, ea dan komen ook deze om subsidie. De heer v. Willigenburg meent dat de vraag gesteld moet worden of de vereenlging in den komenden tijd nuttig kan en zal werken. De heer de Jong zegt niet dc veree- nlging te willen afbreken, doch ze zelfs een goed hart toé te dragen, doch als raadslid zit hij eerst voor het belang van de gemeente en dan pas voor het belang van particuliere vereenigingen. De heer v. Willigenburg merkt op dat de vereenlging zekerheid moet hebben, waarop ze kan voortbouwen. De heer Verhoeven is het met den heer de Jong eens f 100 subsidie geven, als ze zelf soms slechts een kosten maakt van f 500, is al te gek. De ver eenlging, nog zoo jong, moet van klein af aan beginnen, dat hebben wij vroeger ook gedaan en toch zijn het flinke ver eenigingen geworden. Spreker heeft straks reeds gevraagd hoeveel leden er zijn om wat te weten. De heer de Jong zegt dat dit niet meevalt. Er zijn te veel personen lid van enkele corporaties. Het kan dus zijn dat de corporaties 300 leden tellen, dan kan het gebeuren dat voor deze veree nlglng slechts 100 leden overblijven, 't Is wel groot in opzet, doch daardoor wordt het nog klein. Bovendien wijst spr. er op dat toen de eerste aanvrage om subsidie werd gedaan, er nog geen president was ge kozen co toch heeft;.de eerst-onderge» teekeude als zoodanig geteekend. Hij Is het nu later wel geworden, doch bij aanvrage was hij het nog niet. De Voorzitter wijst er op dat veel wordt gepraat over deze kwestie, doch dat dit thans nog niet behoeft. De raad kan nu een post op de begrooting bren gen, maar later kan pas besproken wordeu of zs al of niet zal worden uit gekeerd. Met algemsene stemmen wordt daartoe besloten. Daarna wordt nog mededeeling gedaan dat een tijdelijke geldleening moet wor den aangegaan van f 7000, dat de kosten van de distributie zijn geschat op f7000, dat dn opbrengst van de hondenbelasting Is geraamd op slechts f 59.50 en dat deze post ieder jaar achteruit gaat De begrooting wordt hierna vastge steld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f34121.48. De heer Swait acht het schoolgeld voor de openbare school a f 1.— per aar veel te laag. Wethouder Verhoeven wijst er op dat door de Regeering altijd is aangedron gen om het onderwijs zoo goedkoop mogelijk te geven. Nu is het nog kort geleden verhoogd, doch om nogmaals daaraan te gaan tornen zou hij niet doen. De school zal weldra aan de Chr. overge daan kunnen worden. De Voorzitter merkt op dat het zou Hunnen gebeuren dat er reeds geen openbare school meer is, eer de veror dening zou zijn goedgekeurd. Trouwens, een volgend jaar Is er een nieuwfl wet waarbij dit alles van Regeeringswege wordt geregeld. De heer Swart vraagt vervolgens of dat deel van den Loouschendijk, waar een drakke passage is, is verbeterd, waarop de Voorzitter antwoord dat er reeds puin en 2and is aangebracht, doch dat de daarvoor bestelde sintels er nog niet zijn. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. De fotmaliteitep, waardoor de vrede tusschen de geallieerden en Dultschland van kracht geworden is, zijn Inderdaad Zaterdagmiddag afgedaan op het Fran- sche ministerie van buitenlandsche za ten te Parijs, waarvoor zich met het oog op het plechtige gebeuren een be- aog9tellende menigte had verzameld. Eerst was er een bijeenkomst te 4 uur in het kabinet van minister Pichon, waar aanwezig waren de gezanten der geallieerde en geassocieerde mogendhe den en de leden van den Oppersten ntergeallleerden Raad. De Duitsehe ge delegeerden Von Simson cn Von Lers- ner werden er ontvangen en teekenden iet protocol van 1 November, waarbij Dultschland zich verbindt alle bepalingen van het vredesverdrag in haar geheelen omvang te zullen nakomen. Daarop gin gen de vertegenwoordigers der geall. en geass. mogendheden naar den Salon de l'Horloger, waar alle leden der geall. en geass. mogendheden, die in Parijs waren, byeenkwamen. Deze bijeenkomst was openbaar. Het proces-verbaal van de uitwisseling van de ratificatie werd alleen geteekend door de gedelegeer den van die mogendheden, welke bet vredesverdrag hebben geratificeerd. Daarna werd de brief waarin de geall. mededeelen dat zij hun eischen betref- ende het scheepvaartmateriaal bandha ven, aan Von Lersner overhandigd. Dultschland moet onmiddellijk 192.000 ton uitleveren, de rest aan tonnage, welke nader zal worden bepaald, moet binnen 30 maanden worden uitgeleverd. Toen de onderteekening had plaats gehad, deelde Clemenceau mede, dat hij 's middags bevel gegeoea had tot de terugzending der Duitsehe krijgsgevan genen. Hij zelde »Het protocol cn de ratificatie oorkonden tusschea de gealli eerden en Dultschland zijn geteekend. Van dit oogenblik af is het vredesver drag van kracht, hetwelk in al zijn bepalingen zal worden uitgevoerd. De gedelegeerden begeven zich daarop naar een aangrenzend vertrek, waar zy de thee gebruikten. Met de bekrachtigingen van den vrede is het tijdperk van de schadeloos stellingen door Dultschland ingetreden. De schadeloosstellingscommissie waar in vertegenwoordigers van alle groote geall. mogendheden moeten zitten zal voor 1 Mei 1921 hot bedrag vaa de Daitsche schuld moeten hebben vast gesteld. Onderwijl zal ze toezicht moeten houden dat Dultschland de verplichtin gen, welke het vredesverdrag oplegt, nakomt Totdat het bedrag aan schadeloosstel ling dat Dultschland moet betalen, is vastgesteld, zal het op afbetaling de waarde van 20 milliard in goud, bouw materiaal, schepen, effeoten en steenkool moeten leveren. Het reeds uitgeleverde zal van deze 20 milliard worden afge trokken. Aan de commissie moeten 20 milliard |a goud in obligaties worden overhandigd, welke aan de Duitsehe regeeiing zullen worden teruggegeven als betaling voor haar leveranties. Een bedrag van 40 milliard mark ln goud, betaald ln obligaties, welke onmiddellijk verhandelbaar zijn en nog eens 40 milliard in obligaties welke do commissie enkel zal verhandelen indien haars inziens de filnanclesle toestand van Daltschland zulks toelaat, moeten ook aan de com missie worden verstrekt. Aangaande de door Dultschland uit te leveren beschuldigden aan oorlogs misdadigers verneemt de Pedt Parlaien, dat de mededeeling van de Daily Mail, dat de lijst van 1200 namen met 300 is verminderd, onjuist is. De lijst is met omstreeks 750 namen skftoiilef vastge steld. Frankrijk had de uitleveiiag van 400 personea gevraagd, maar heeft hun aantal op 300 teruggebracht. De commissie inzake de uitlevering heeft de samenstelling der gemengde rechtbanken en hun procedure vastgesteld. Waalwijk, 14 Jan. 1920. De woningtelling beeft la deze gemeente haar beslag gekregen. Ia het geheel zijn geteld 1047 woningen cn 216 onbewoonde perceelen, als fabrieken, werkplaatsen e.d. Van de 1047 woningen zijn er 676 huurwoningen en 104 eigen woningen. Bij de telling is ook gebleken, dat 33 ééngezinswoningen werden be woond door 2 of meer gezinnen. Bij de groote activiteit die door het Ge meentelijk Woningbedrijf wordt aan den dag gelegd om ia den woningnood te voorzien, blijkt thans nog eens temeer, dat die nood vooralsnog niet gelenigd is. Door het Rijk is voor 1920 aan dc Middelbare Handelsdagschool alhier een subsidie verleend van f 8.500, dat is f 2.Ö00,meer dan voor 1919. Het water in den Bicnenpoider heelt een sinds jaren niet gekende hoogte bereikt. Verschillende landerijen staan onder water, terwyl de Zeines rneeren- deels onbegaanbaar zijn. Wanneer het water lu den Buitenpolder niet kau af- stroomen, is vooreerst nog geeu ver betering van toestand te wachten. Heden morgen stroomde door een effect aan de sluis aan de Putstraat het water van balten naar binnen. Door afdamming heeft men het instroomen gekeerd. Qct Kegelcanconrs, ten bsta der Weeneche kindeion gebonden, ia in alle opzichten geslaagd. 6e opbrenge*, mim f 600 is schitterend. Morgen, Donderdag, wordt het coneoars mat een intiem ba), waar de prjgz?n zullen worden uitgereikt, gesloten. De nit8iag is als valgt Afd Dame». Mm. v. Zwol, 19 p. Mej Groihe 16 p. Mej. De Folter 18 p. Aid. Hta an. Serieel.50 G. Verkade 88 p. P. Schjjndel 14 p. J. Verkade 27—10 p. J. Wieaman 28— 80 p. Ph. Timmerman» 25—26 p. Afd. Heeren, 50 cents Serie. Jansen 29—84 J. Verkade^T—84 p. G. Veikade 13 p. P Sahjjudel 32 p. G. Knoef Enschedé 27—80 p. J.Wieeman 2 6—80 p. SPRANG. De pretroleum-koopman J. G. alhier kwam dezer dagen tot de min der. aangename ontdekking dat uit een doosje, staande in zijn bedstede, f 12 was ontvreemd. De gemeenteveldwachter met deze zaak in kennis gesteld stelde een onderzoek in en het mocht hem gelukken een 11-jarig buurmeisje tot bekentenis te brengen. Bij het onderzoek kwam nog aan het licht dat een vorige week nog een bedrag van f6 was ont vreemd.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2