DE ECHO VAN HET ZUIDEN Derde Blad. Provinciaal Nieuws Nieuws uit Heusden Nummer 12 ZATERDAG 7 FEBRUARI *920 48a Jaargang Waalwijk, 6 Febr. 1920. Het volgead ichtyvan ontving de Kamer tan Koophandel eo Fabrieken alhier van den Ryk«-poi»cbèqae en Girodienat. Grarenhsge, 30 Jannari 1920. He. 483. Betrefföcde invoering poetcredietbiieven. Ik heb de eer der Kamer mede te dealen, dat thans by de postkantoren kanner worden aangevraagd zoogenaamde postcredietbrieven, op de invosri'g waarvan destijds door de Kamer te Eindhoven werd aangedrongen en met welk denkbeeld door U instemming werd betuigd. In bijgevoegde medcdeeling no. 6 betref fende den postehèqae en Girodienst, kotnan de noodige aanwyaingen voor betreflende de sitgifte dier brieven. Het son mij aangenaam syn als Uweriijds, waar mogelijk, op de bedelde biiaven oo aandacki werd gevestigd, teneinde het ge- broik ervan zooveel mogelijk te bevorderen. De Directeur van den Poatebèqoe tn Girodienst, A. BLOEME. De Kamer van Koophandel 8n Fabrieken heeft de oer te berichten, dat bovengenoemde mededeeliDg no. 6 ten postkantore alhitr verkrygbaar is gesteld. Da directeur vaa 't post- en telegraaf, kantoor alhier deelt in verhand hiermede aan de Kamer van Koophandel mede, dat mededeeliBg no. 6 in voldoend aantal ten kantore aanwezig is en dat de Kamer by de behartiging van postale en handelsbelangen op syn volkomen medewerking kan rekeneD, opdat deor goede samenwerking goede re sultaten kannen worden verkregen. In de belangrijke algemeene ver gadering van den R.K. Ned Bond van Schoenfabrikanten, a.s. Maandag te Til burg te houden, zullen behalve het aan nemen van nieuwe leden, ook de ge wijzigde statuten en huishoudelijk re glementen daaruit volgende belangrijke zaken in behandeling en tot beslissing komen. Door de afdeeling Waalwijk, Baard wijk en Besoijen zal worden voorgesteld voorloopig drie dagen in de week te gaan werken. N. V. Chroomlederfabriek v.h. H. H. Jansen te Waalwijk. Oprichters L. J. F. Verwiel, koopman te Besoijen H. H. Jansen en A. W. A.Jansen, beiden fabrikant te Waalwijk. -- Doel: het voortzetten van de tot dusver door de firma H. H.Jansen te Waalwijk gedreven chroomlederfabriek en in het algemeen het fabriceeren van en handel drijven in huiden en leder en aanverwante artikelen, enz. Duur: 50 jaar. Kapitaal: f500,000 in 500 aandeelen van f 1000, waarvan er 300 zijn geplaatst en vol gestort. Bestuurminstens 2 direc teuren, al of niet onder toezicht van één of meer commissarissen. Voor de eerste maal tot directeuren benoemd de op richters voornoemd. Stscrt. no. 5. Op de nieuwe bezoldigingslijst vinden we voor de Rijksvakschool voor schoenmakers en leerlooiers alhier de volgende posten Het salaris van den directeur bedraagt f 5500, na 2, 4, 6 en 8 dienstjaren tel kens te verhoogen met f250. Het salaris van den leeraar-looimeester, van den leeraar in machinale schoenfa- bricage en van den leeraar in hand-en maatschoenmakerij bedraagt f3500, na 2, 4, 6, 8, 10, 12 en 14 dienstjaren tel kens te verhoogen met f200 en na 16 dienstjaren met f 100. Het salaris van den leeraar in teekenen bedraagt f 120 per wekelijksch lesuur, na 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 en 16 dienst jaren telkens te verhoogen met f 10 per wekelijksch lesuur. Het salaris der hulpleeraren bedraagt f 1800, na 2 en 4 dienstjaren telkens te verhoogen met f 200 en na 6, 8,10,12, 14 en 16 dienstjaren, telkens met f 100. In de bestuursvergadering der lie dertafel „Oefening en Vermaak" is thans definitief vastgesteld, dat het 60-jarig bestaan der vereeniging gevierd zal wor den met een nationalen wedstrijd voor solo- en dubbel-kwartetten, te houden in de eerste helft der maand September. Van verschillende zijden, ook van „Waal- wijks Belang" werd de liedertafel reeds steun en medewerking tot de uitvoering van dit plan toegezegd. De inschrijvings biljetten zullen met den noodigen spoed verzonden worden. Wij hopen hierover weldra nadere inlichtingen te kunnen geven. De afdeeling Waalwijk -Heusden van den R. K. O. B. is er in mogen slagen Mile Veer de Vère te Amsterdam, die met veel succes zoowel in het bui tenland als hier in Nederland reeds ver schillende bekende lezingen heeft gege ven, te engageeren voor een voordracht met lichtbeelden over: „Licht- en scha duwzijden eener groote wereldstad, of New-York eene stad van weelde en el lende, van rijkdom en armoede De recensies, in de groote bladen van verschillende richting over hare voor drachten, die zij in Holland vóór den oorlog gegeven heeft, zijn vol lof over hare vlotte, gemakkelijke, boeiende voor- dracht, verduidelijkt door de bijzonder prachtig uitgevoerde afbeeldingen, die zoo juist weergeven, wat de spreekster op hare amusante, kernachtige wijze be schreef. Het „Nieuws van den Dag" van 25 October 1911 schrijft o. a. over deze lezing „Mejuffrouw Veer de Vère bleek New-York door en door te kennen van die wereldstad een bepaalde studie te hebben gemaakt en met zulk een betrouwbaren gids maakten de toe hoorders als het ware een tocht naar en door die wereldstad. Spreekster bewoog zich niet alleen op statistisch gebied, waarbij ontzag gelijke cijfers werden genoemd, op handel en industrie betrekking heb bende, hare beschouwingen strekten zich ook uit tot het leven en de ge bruiken en zeden dier zoo uiteenloo- pende bevolking. Met groote belangstelling werd de voordracht gevolgd en met dankbaar applaus werd zij besloten." Wij durven iedereen aanraden deze schitterende lezing te gaan bijwonen, opdat zij ook hier, evenals elders, een overvolle zaal van belangstellende toe hoorders moge vinden. Zie verder advertentie in dit blad. Het „Bouwmeester-Tooneel*, direciear de heer Adolf Boaivmeeater, dat hier zulk e«n goeden naam heeft, omdat het ons reeds loo verschillende malen sulke goede en puik gespeelde stukken heeft gegeven en dcaidoor zocreel prettige avonden beaorgd, isl a.s. Maandag 9 Febr., dos avonds 8 nur, weer in Musis optreden, met „J*d Oapelok*, klacht in drie bedreven van Oscar Blamenthsl en Gastav Ksdelbnrg. Dese opvoering heeft overal een uitbundig sueces gehsd, naar wy in tal van recensies hebban geleeen, het lichen is haast geen oogenblik van de laoht, men moet er sich allerkostelijkst amnseeren. Daarom verwach ten we van bier, zoowel als uit de omgeving veel publiek, daar 'c hier gaat om een goed gezelschap met een goed stuk. Om misverstand te voorkomen, vermeld» n we dat de voorstelling in elk geval doorgaat, daar dit gezelschap met de tooneelstakiup mets te maken h eft, daar het bsofdbestuur van de Ned. Tooneelkuostenaarsvereeniging zrlf gelist heeft aan diz? artisten door te blyren spelen. De afdeeling Waalwijk van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden zal a s. Zaterdag 14 Februari des avonds 7 uur in de achterzaal van hotel Verwiel een propa ganda- en feestvergadering houden. Be halve een lezing van den bondsvoor- zitler, komen op het uitgebreide pro gramma tal van piano-, viool- en zang nummers,en komische voordrachten voor, zoodat den leden een zeer aangename avond te wachten staat, die der propa ganda ook zeker bevorderlijk zal zijn. De afdeeling Waalwijk van deze ver eeniging heeft, de bijdragen van H.H. patroons medegerekend, f 161,50 afge dragen aan 't steuncomité voor de Ween- sche kinderen. Gisteren arriveerden hier de hoog spanningskabels van de Provinciale Cen trale, bestemd voor de electriciteitsdis- tributie in de gemeenten Waalwijk, Be soijen en Baardwijk. Met het leggen zal eerdaags een begin worden gemaakt. Men verzoekt ons de aandacht van belanghebbenden te vestigen op het volgende. Het komt herhaaldelijk voor, dat par ticulieren electrische geleidingen voor licht en kracht laten aanbrengen, zonder dat de plannen daartoe door het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf zijn goed gekeurd. Zonder deze goedkeuring kun nen de installatiën niet worden aange sloten en zou dat eerst kunnen geschie den nadat de installatie is onderzocht en zoo noodig overeenkomstig de voor schriften is verbeterd. Om moeite en kosten te voorkomen, wordt dus aange raden van de installateurs te vorderen een door het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf goedgekeurd installatieplan. De Commissaris van Politie te Til burg geeft belanghebbenden in overwe- gfng, bij hem inlichtingen in te winnen alvorens handelsrelaties aan te knoopen met A P. Meijers-van Houtum, wo nende alhier, aan de Heikestraat no. 42. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Januari 1920 ingelegd f31051,39, terugbetaald f 22810,66. De afdeeling Genderen der N.-Br- Mij. van Landbouw heeft in de op Vrij dag 30 Jan. jl. gehouden bestuursverga dering o. m. besloten om insamenwer king met de Landbouworganisatie^ in deze omgeving, bij bevoegde autoriteiten er op aan te dringen om tusschen het Land van Heusden en Altena en de Langstraat bij Waalwijk een verbindings weg tot stand te doen komen, die niet zooals thans, telkens en telkens wordt overstroomd, aangezien dit voor den landbouw en handel in het Land van Heusden en Altena van zéér groot belang is, want bij zulke overstroomingen zijn Waalwijk en aangelegen plaatsen niet of langs zeer groote omwegen te be reiken. Aan de Besturen der Landbouwver- eenigingen van plaatsen die er het meeste belang bij hebben, wordt een schrijven tot samenwerking gericht. De afdeeling houdt zich voor de medewerking van welke zijde ook, aan bevolen. Bij voldoende blijk van belangstelling zal eene vergadering over deze zaak worden belegd. Iets voor de vereeniging „Waalwijks Belang" Zondag a.s. gaat het le elftal der W. V. V. Quick naar Breda, om aldaar een competitiewedstrijd te spelen tegen Swift. Dit zal de laatste uit-wedstrijd zijn, welke Quick te spelen heeft. Op eigen terrein ontvangt Quick nog R.W.B waarna de competitiewedstrijden voor Quick achter den rug zijn. Worden deze twee wedstrijden gewonnen, dan zal Quick de tweede plaats op het rang lijstje innemen. Alliance en O V.V. heb ben beiden aan Quick gewonnen gege ven, zoodat er twee thuis-wedstrijden voor Qtiick vervallen. BAARDWIJK. Door de gemeente politie (veldwachter en nachtwaker) wer den in 1919 in totaal opgemaakt circa 60 processen-verbaal. Aan ongeveer 25 personen in deze gemeente is tot heden toe reeds eeoe rente volgens de nieuwe bepalingen der Invaliditeitswet toegekend. Zondag a.s. zal door do Mclsjes- propaganda-ciub een uitvoering gegeven worden in het Bondsgebouw. Opgevoerd wordt>De familie Schelvisch* of >Het zijn sterke beeoen, die de weelde dragen*. De Liedertafel >Tot Bloei der Toonkunst* zal. naar wij vernemeD, op Zondag 15 Februari a.s. eene uitvoering geven In het café van P. van Cromvoirt. BESOIJEN. Gedurende de afgeloopen maand werden aan het hulppostkantoor ontvangen63 en verzonden 104 tele grammen, het aantal telefoongesprekken bedroeg 92. SPRANG. Vergadering der Anti-Re volutionaire Kie-. fxeeniging „Sprang", op Zaterdag 7 Februari des avonds ten 7 uur in de Consistoriekamer der Geref. Kerk. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming 2 afgevaardigden voor de vergadering van de Chr. Volksbond en bespreking Huish. Reglement Chr. Volksbond. 5. Benoeming afgevaardigde Centraal Comité. 6. Sluiting. As. Zondag komt „WilhelminaI." uit Kaatsheuvel bij S. V. V. op bezoek om een competitie-wedstrijd te spelen voor den B V. B Daar Wilhelmina 1. zeer sterk opkomt zal het voor S. V. V. „oppassen" zijn, indien zij er niet al te ongunstig wenscht af te komen. Aanvang 2 uur, terrein S. V. V. VRIJHOEVE-CAPPEL. Gedurende de maand Januari werd in de Rijkspost spaarbank ingelegd een som van f7.641.50, terugbetaald f700. CaP&LLM. jl. Dinsdag hield de Chr. Hist. Kiesrereeniging baar eerste jaarver gadering in de Oür, school aio den Loon- ocliendyk onder leiding van den heer B. Vei hoeven, secretaris dier vereeniging, die als voorzitter moest foagemn. Nadat deze byeer komst op de gebruikelijke wijze door het lid A. Ris w»a geopend werd overge gaan tot afwerking van de agenda. Het af tredend bestnarslid, J. Lmkhnysen werd herkozen en ter vervulling der vaeamre, ontstaan door het bedanken van den voor zitter, J. Addink, word de heer A. Ros gekoien. Eerstgenoemde liet zich deze bt- uoemlng welgevallen. Zeer tot spijt der ver eeniging meende de beer A. Ros zijn br- noeming niet te moeten aannemen. Daarna werd opnieuw overgegian tot verkiezing van een voorzitter en werd de heer P. A. van Dam als zoodanig benoemd, die deae betrekking aannam. Hierna werd verslag uitgebracht van den toestand en de werk zaamheden dezer vereeniging, waaruit bleek, dat er alle redea vsn tevredenheid aanwezig waren, gezien het snccea bij de jl. gehouden raadsverkiezingen in de gemeenten CLpelle en V/yhoeve-Cspeile, Uit het fioantieel ver slag bleek, dat er een klein nadeelig saido was gevolg van de vele uitgaven voor pro paganda in verband met de plaats gehad hebbende verkiezingen. Door den leider werd den penningmeester een woord van dank gebracht voor syn keurig ftnantieel beleid. Vervolgens werd door den heer B. Verhoe ven verslag uitgebracht van de op 20 JaD. jl. gehouden Kamerkringvergidering te 'e Bosch, waarna werd overgegaan tot be spreking van te voeren propaganda gedu rende de winter mtamleo. Ten elotte werd nog besloten een spieker te vragen voor het handen van een verhandeling over het vrouwenkiesreeht, ten einde beter op de hoogte te komen wat voor deze vereeniging te dezer zake nog w&s te doen. Op versotk van de Brandstoffaneom- inissie alhier, om voor de geteisterden door den watersnood, een extra rantsoen kolen beschikbaar te stellen, werd door bet Rijke- kantoor voor de distributie van kolen guns tig beschikt. Tot ons leedwezen moeten we medt- deeleB, dat er in deze gemeente nog steeds personen zijn, die er behagen in scheppen om de kleine luiden, die hun rpssrgelden op de Boerenleenbank alhier pfaatsen, daar van afkeerig te maken en hun den raad geven hau gelden ia vreemde schuldbeken tenissen te eteken, waarvan de waarde zeer instabiel is. Brabantia vau Waspik klopte jl, Zon dag „Vitesse* te Vaght met 2—1. Brabantia rpeelde eerst tegen den sterken westenwind in. Niettegenstaande dit nadeel hed zij mtt de rnst de hiding. Stand 19. Na de ruit p e»'ee?dc Brabantu's voorhoede weinig, hoewel zij toch ver in de meerderheid wai. De achterhoede en de half-linie was eehter trapvast. Toch wist Vitesse den stanc1 ep 1—1 te brengen en dezen te behouden, tot dat een miaaat voor het einde van der Waals zy» vereeniging nogmaals de leiding bezorgde en tevens de overwinning. Het trio Zijlmans, Kngsters en van der Waals lieten lang niet zien, wat van hen te ver wichten was. Scheidsrechter Walter van 't Bosch leidde maar matig. Hetioheen wel of hy bevreesd was voor het Vnghtsehe publiek. Het spel wa» zeer ruw. A.s, Zoudsg speelt „Excelsior II* een competitiematch tegen B.W.B. III uit Be seyen op het terrein ilbier. CiPELLE, Woensdag jl. hield de raid dazor gemeente een vergaderiBg, waarby af wezig waren de neeren Middelkoop en Kerst. Bij de ingekomen stokken was o. m. een sehrijven van Mej. G. Dekker, onderwijzeres alhier, waarin zij haar ontslag vraag», wat haar eer?ol verleend wordt. 8. Een schrijven van den Directeur-Ge neraal der poeteryen en telegnfia, met het ve'zefk om gratis overgave der spreekcel- omdat de Posterijen byna overal het telefoon' wezen op sich neemt. Hiertoe wordt dan alleen overgegaan, wanneer het r^jk f100 voor de desbetreffende spreekcel zal ver- 3. Ben schry ven van Ged. Staten inzake de verordening van het onderwyzerssalario alhier. a. Voorstel van B. en W. tot verbouwing ▼an de woning van het hoofd der school ia de Nieuwstrsst, nl. een dienstbodeokamer, waarvan de begrooting gemaakt is op f250 en 2 kamen, waarvan de begiooting gemaakt is op f 818. De heer van der Hoeven stelt voor, daar de bouwmaterialen zoo daar zijn, tot be bouwing van 1 kamer. De Voorzitter beweert, dat bybouwing van 2 kamers strikt noodzakelijk is en zon men nu I kamer bybonwen, dtn zou meD la'er weer in kosten vervallen. Da heer van der Hoeven beweert, dat hij er niets op tegen heefr, wanneer het nood zakelijk is. Er wordt besloten om de verbonwing in de gemeente te laten aanbesteden. b. Voorstel van B. en W. tot het var- leenea van een voorschot aan de vereeniging tot verbetering der volkshuisvesting alhier van f 170,000 vror den bouw van 20 arbai. derswoningen, hetgeen mat algemeene stem men wordt nangencmeo. c. De Voorzitter stelt voor aooveel ma- gelyk den toestand in den polder te ver bateren. De heer Sneep beweert dat dit feitelyk de zaak is voor het polderbestuur. Da heer Miehr ël is 't hier niet mee eens, maar meent het beste te doeD, door mst het polderbestuur gesamenlyk een request op te stelle?. De Voorzitter deelt mede, dat hij binnen kort een Kamerlid veiwieht en dat dan de zaak wel verder zal voor-gezet worden. Uitvoerig verslag volgt. WASPIK. Alhier overleed de WelEd. Heer N. A. D. Vermeulen. De overledene was oud-zouaaf en een zeer bekende persoonlijkheid in de Roomsche charitas. Hij was een der oprichters van de St. Vincentius-vereeniging te Waspik. Zijne ziel ruste in vrede. 14 Febr. a.s. hoopt de Eerw. Zuster Henrica in 't klooster alhier haar 25-jarig jubilé als kloosterzuster te vieren. Het zal haar dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Zuster Henrica heeft zich als verzorgster van zieken en ouden van dagen de liefde en dank baarheid van velen verworven. De heer K. uit Dongen kwam op den Stationsweg alhier met zijn motor fiets te vallen, waarbij hij zich aan hoofd en handen vrij ernstig bezeerde. De motorfiets werd bij den val defect en weigerde verderen dienst. De prijs der eieren is hier thans f 10.50 per 100 stuks. RAAMSDONKSVEER. De Harmonie „De Eendracht" zal op 10 Februari a.s. een uitvoering geven in de oude O. L School. De stoompont over de Maas aan het Keizersveer is wederom in werking gesteld, daar de militaire noodbrug door aanvaring zwaar is beschadigd. Het gemis van een brug over de Maas wordt thans dubbel gevoeld. De bakkers dezer gemeente hebben besloten voortaan hun hout gezamenlijk in te koopen. Zoodra de distributie is opgeheven, zal ook het meel coöperatief worden ingekocht. De 16-jarige B. verwondde zich zoo ernstig met een mes aan de hand, dat de hulp van Dr. Lips moest worden ingeroepen. Zondag zal Oljrmpia een bonds wedstrijd spelen tegen Excelsior II uit 's Bosch op het terrein in de Werf- kampen alhier. Jaarvergadering van de Chr.-Hist. Kiesvereeniging op Zaterdag 7 Februari des avonds half zeven in de Chr. School. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Verslag secretaris; 4. Verslag Penning meester 5. Verkiezing Bestuursleden (aftr. H. Netten en C. Sneep); 6. Be spreking: Vrouwenstemrecht en Regle mentswijziging; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 7 Feb. 1920 des namiddags om 6 uur. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag bedoeld bij art. 52 der woningwet. 3. Ontwerp besluit tot verhuring van bovenwoning aan de Postweg aan den heer H. Blanken. 4. Ontwerp-besluit tot niet inwilliging verzoek van A. Verschuren, wegwerker, om verhooging van jaarwedde. 5. Verzoek van G. van der Werf, Gemeeteveearts, om verhooging van jaarwedde met f400.—, met ontwerp besluit tot verhooging dier jaarwedde met f200.— voor het dienstjaar 1920. 6. Verzoek van de ambtenaren ter secretarie om verhooging van jaarwedde enz., met ontwerp-besluit tot wijziging der jaarweddenregeling. 7. Ontwerp-besluit tot intrekking raadsbesluit van 27 Sept. 1919 No. 185, waarbij aan de woningbouwvereeniging „Volksbelang" te Raamsdonksveer een bouwvoorschot werd verleend van 130 duizend gulden 8. Adres van het Bestuur van ge noemde Bouwvereeniging, daarbij, in verband met den voorgenomen bouw van 25 arbeiderswoningen, verzoekende een voorschot uit de gemeentekas van f 152.000.—. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot verbouwing schuur Postweg tot onder station electriciteitsbedrijf. 10. Vaststelling suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag dienst 1919 '1920. Tot Voorzitter van het Armbestuur is gekozen de heer J. Kuijsters. As. Zondag, Maandag en Dinsdag, zal in de zaal bij den heer P. Heere, een groote uitvoering worden gegeven door de Tooneelvereeniging R.K.W.V. „St. Bavo", Op het programma komen o.a voor: Uitgeboet, Drama in 3 be drijven en Moeders pappot, blijspel. Bij Kon. Besluit van 7 Januari is aan de woningbouwvereeniging „Volks belang" te Raamsdonksveer een voor schot verleend van fill 000.—. 's BOSCH. De gemeenteraad besloot dc Kermis met een dag te bekorten, r.l. Maandag; thans duurde 2ij9dagen. Voorgesteld was een motie voor ver korting met twee dagen. De burge meester zeide dat hij zeer streng zou optreden tegen dronken mannen en vrouwen en desnoods een speciale bri gade zou instellen om ze allen in te rekenen. Mij had zich dit jaar zeer ge- e'gerd door dronkemanstooneelen. In Januari is hier f31.000.aan vermakelijkheden uitgegeven. De gemeentelijke koopmansbeurs alhier wordt met Ingang van 1 Mei opgeheven. BREDA. De carnaval blijft afgesehaft. Alleen mogen besloten gecostumeerde bals gehouden wordep, anders niet. Aan de Kwatta-fabrleken zijn 220 personen wegens slapte ontslagen. Heusden, 5 Feb. 1920. Naar we vernemen, zal de Scheeps werf binnenkort wederom een vergroo ting ondergaan, door het plaatsen van een fabrieksgebouw voor scheepsinstal- iatie's. Zondag 8 en Dinsdag 10 Febr. geeft de R. K. Tooneelvereeniging Kunst en Vermaak wederom een uitvoering. Als hoofdnummers staan op het program ma een drama en een blijdspel, bene vens een paar kom. voordrachten, ter wijl de heeren musici, Kerkhofs en Canters hunne medewerking verleenen op piano en viool. Dinsdagavond tegen kwart voor vijf passeerden nog twee vliegmachines kort na elkander in N O. richting onze gemeente. Door den hoogen waterstand wordt hier in laatsten tijd de visscherij. op

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 9