Provinciaal Nieuws Nieuws uit Heugden. Blijf hier. zei een der bandieten gij moet niet bang zijn, want ge behoort ook maar tot den arbeidersstand zooais wij. Het meisje moest toen uit de zakken van haar meesteres de sleutels haien. De roovers vonden niet genoeg naar hun zin en één zei tot ha.ar: Gij weet waar het geld is, zeg het ons, of ge gaat er ook aan. Bertha bracht hen toen bij de geldkast. Men hoorde stappen. 't Is Ovide, de jonge knecht, zei i'c dienstbode. Doe hem toch geen kwaad, hij is ook maar een werkman Zij opende de deur en sprak Ovide, kom maar binnen, die hee- ren zullen u geen kwaad doen. Maar de roovers duwden hem toch hun wapen onder den neus en gelastten hem toen gereedschappen te halen om de brandkast te openen. Verschrikt ge hoorzaamde hij en ging onder geleide naar een stal om een bijl, een houweel en een hamer. Na ingespannen arbeid braken de kerels de kast open de bijl werd daarbij verbrijzeld. Ze namen goud, papieren en stukken van vijf franks. Na de twee jonge lieden gelast te hebben minstens een kwartier in huis te blijven, namen zij de vlucht. Op den vloer lagen de lijken van het ongelukkige echtpaar. De knecht en de meid riepen om hulp. De rijkswacht stelde een onderzoek in en legde de hand op de daders. Ia het Fransche dorp Smville, ten znldeu van Grenoble, Is Diasdag ceo viervoudige moord gepleegd. Een Itall- aansch gezin* bestaande uit een vader, moeder en twee dochtertjes zijn gedu rende hun slaap met bijlslagen vaa het leven beroofd. De Italiaan woonde nog geen 2 maanden 1c Frankrijk en ongeveer 14 degen geleden had hij zijn vezin lateu overkomen. Toen de moord plaats vond woedde er een hevige sneeuwstorm. Men weet niet wat de drijfveerea tot dezen moord geweest zijn. De Italiaan bezat niets en bovendien is er niets cotvreemd. Waalwijk, 13 Maart 1920. De dames A. C. P. Stijnis, J. Pullens, J. Strikkers, A. Hendriks en A. Dielissen leerlingen van het Sr. Theresla-gesticht te Waalwijk, zijn te s-Bosch geslaagd voor Machine-schrijven, alsook de heer J. C. Fransen. Woensdagavond had In de gioote j zaal van den R. K. Gildenbond eene algeraeenc vergadering plaats van de R. K. Klesvereeniglng voor de Prov. Staten en Tweede Kamer. De heer J. v. Riel opende de verga dering en deelde mede dat de heer E. Klijberg ontslag had genomen.als Voor zitter eu dat door dood en vertrek en kele vacatures waren ontstaan. Deze zullen echter voorlooplg niet worden aangevnld wijl binnen enkele weken een oproep zal gedaan worden tot de vrou wen om zich te orgaolsecrcn lo de Kies- vereenlglrg en het bestuur alsdan col lectief aftreedt en daarna een geheel nieuw bestuur zs! worden gekozen mede door de vrouwen. Tot afge.aardlgaen voor de vergade ring vau den Kiiug Heusden werden benoemd de heeren W. v. Heek, J. van Rtel, Fr. Smolders en W. Brekelmans. Tot plaatsvervangers de beereaG. Scham- bergco, P. v. d. Aa, Adr. de G<aaf ca Broeder Overste. Bij de rondvraag wees de heer van Heek er op, dat door de wijziging in de Statuten, de mogelijkheid (s geopend om van beide Klesvereenigiagen een vereeniging te maken. Hij drong er op aan dat daartoe stappen zouden worden gedaan. De Voorzitter achte het 't best dat daarvoor beide besturen eens samen komen. De ZeerEerw. heer Pastoor was ook van meedog dat één Kiesvereenlglng het best zou werken, want slechts door eenheid kan de Roomscbe en Christel, zaak worden gediend. Ook drong hij er op aan, dat alle mannen er bij de vrouwen cp zullen aandringen lid van de Kiesvereenlglng te worden, want alleen dan, wanneer in bet Zuiden goede organisaties zijn, zal het vrouwenkiesrecht voor de socialisten een groote strop blijken te zijn- Daarna werd de vergadering gesloten. Donderdagavond werd officieel overgegaan tot stichting van 't fonds voor eene operatie-kamer te Waalwijk, geschenk aan de Eerw. Zusters bij haar 73-jarig jubileum. De commissie van bebeer, vormende het Centraal Bestuur, bestaat uit het be stuur van >Waa!wiJks Belang* als zoo danig, thans de heeren Henrl Hoflfmans, M. Ant. van Llempt, Norb. van Loon, Jan Tlelep, Ph. Timmei mans, D. J. H. vaD Tussenbroek, G. Verkade, H. Wies- inan. en Cor. Wltlcie, Het Dag. Bestuur bestaat uit de heeren Cor. Witlox, VoorzitterJan Tleleu, Secretaris en Norb. van Loon, Penning meester. De commissie van Toezicht op het beheer van 'het fonds bestaat uit den Z.Eerw. heer pastoor der parochie St. Jan te Waslwijk en de burgemeester van W&alwiik als zoodanig, thaws de ZeerEerw, hfter N. H. J. van Rtel eu de edeUc'utb. heer Th. L. D. de Surmont d.s Bas Smeele. In de vergadering van dc commissie van Beheer, gehouden op ll Maart, waarbij tegenwoordig waren de leden van de commissie van toezicht, werd overgegaan tot stichting van het »Ope- ratie-kamerfonds,* waarvan akte wordt opgemaakt ten overstaan van Nota'ts A. Jansen te Waalwijk, nadat tevoren een geschiedenis der stichting, statu ten, huishoudelijk reglemest eti ecu stich tingsakte warea goedgekeurd. De bezittingen van belfonds bedroegen op 31 December 1919 de somma van fl 5487.69. Wij behoeven niet te zeggen dat wij dit fonds in aller steun zeer aanbevelen; groote giften zeilen het bestuur zeer verheugen, maar ook kleinere gaven zullen zeer welkom zijn en ook veree- nlgtngen moeten zich nletonbctuigdlaten. De R. K. WerkUedeovereenlglög vaa Waalwijk en Besoijen zal op Si. Jozef, J Vrijdag 19 Maart, een patroonsfaestdag eu tevens propagand?-dag houden. Deze dag .zal aangevangen worden met eene Ff. Mts eu generale H. Communie en des avonds ten 6 uur zal eene stroote propaganda-ve/gaderlng worden gehou den, waar de èoudsbesrabte Eijkemacs eone propagarda-rede zal houden ea ook de Eerw. adviseur een woordje zal spreken, terwijl harmonie en Uedertafel voor de ooodige afwisseling zullen zo-gen. Men verzoekt ons te willet. mede- deelen, dat door 96 winkeliers is ge- teekead op een verzoekschrift voor aebt-uren sluiting. Naar wij vernemen zal de Coöp. Hauze-Iakoopvereeniging van Schoenfa brikanten worden geliquideerd. De aandeelhouders moeten hun aan deden volstorten en de aanwezige goe deren sullen onder hen ponds ponds gewijze worden verdeeld. Gisteren had de leerling der Rijks vakschool, de heer v. d. L. alhier het ongeluk met zijn linkerhand onder de staozmachine te geraken, met het onge lukkig gevolg dat de top van zijn duim werd afgesneden. Te Berlijn overleed de heer Jos. M. Schdiekens, die tal van jaren mede werker was vaa ons blad. Velen onzer lezers zullen zich zijne belangrijke en goed geschreven artikelen herinceien over godsdienstige, sociale en economische vraagstukken, geteekend J. M. S., terwijl ook plaatselijke belangen io hem een echt behartiger vonden, met een uitstekenden kijk op tal va?* toestan den. Ook ons herïnceilngsboekjg over de roemrijke tentoonstelling van 1903, die hij de geheele week mede maakte, was van zijne hand. Hij heeft voor ons blad door zijne jarenlange en hooggeschatte medewer king zeer groote verdiensten gehad. Dc heer Schellcker-s was vroeger on derwijzer, langen tijd te Egraocd a. d. Hoef, waar hij verdienstelijk werk deed voor de KlndetherstelHngsoorden en vertrok daarna naar Berlijn, waar hij aan 't hoofd stond van eene afdeeliag der groote elcctricltejt«wcrl:en, Sckiickerts Electr. Wcrke. Ook de oorlog is oorzaak geweest van het vroegtijdig afsterven vao dezen kvachtlgen man. Toen htj ons de laatste maal in 'c najaar van '19 bezocht, kiaague hij over ondervoeding gedurende de oorlogsjaren en ook zijn uiterlijk ea stem verried dat hij de ellende van den oorlog danig had meegemaakt. Hij hield op verschillende plaatsen toch nog lezingen over Duhsche toestanden en had ook plan dit in Waalwijk te doen, doch werd door omstandigheden ver hinderd. Hij was overtuigd dat een flinke vacantia met goede voeding la Neder land hem weer geheel op zou knappen. Dit heeft niet zoo mogen zijn, zijn ge zondheid werd meer en meer gesloopt en dezer dagen overleed hij te Be.»lijn, waar hij tevens voorzitter was'der ver eeniging Holland* voor welke hij zeer groote vcrdlenstea had, speciaal tijdens den oorlog- Hoe hij geëerd was, moge blijken uit 't volgende telegram van den Berlijn- schen correspondent van de N. Rott. Ct. Etn groot aantal Nederlanders heb ben hedenmiddag het stoffelijk over schot van den voorzitter van de vereen. Hollandlate Berlijn, den heer Schellekens, naar de begraafplaats Relnikendorf bege leid. Onder de aaawezigen waren, behalve talrijke leden van de vereenigiog Hollandla en van de vereenigiog Neder land en Oranje, de Nederlandsche gezant, baron Gevers en de Nederlandsche consul-generaal George. Het woord heb ben gevoerd de heer Weber, secretaris van de vereeciging Hollandla en de heer Van Aken, voorzitter van de ver eeniging Nederland ca Oranje. Namens beide vereeniglngen werden bloemen op het graf neergelegd. Hij ruste In vrede. Voer de le klas der Daguormaal- school alhier hebben zich drie aspiranten, voor de voorbereidende klasse eveneens drie aangemeld. Hot schriftelijk gedeelte toelatings examen heeft plaats Maandag 8 Maa t het mondelinge gedeeiie 13 Maa't a.s. Hedenavond wordt de Sho?/room geopend van de Eerste Laugstraatsche Elsctricltelts-Maatschappij. Wij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen en bekeunen gaarne volmondig dat onze gemeente eene instelling rijker is ge worden waar men in menige groote stad tevergeefs naar zal zoeken. Ee?ie groote verscheidenheid van arti kelen is tentoongesteld. Naast de Showroom bevinden zich kan toer ea ontvangkamer, welke evenals de Showroom, geheel zijn geïnstalleerd door de firma Th. v. Wijk, alhier. Zondag j.!. werd alhier eeue fiets club opgericht welke zich over een flink aantal leden kan verheugen. Ket doel der vereeniging is het houden van club- tochten, betrouwbaarhefdsrlttcn en wed strijden, waai op wij later nog terug komen. Dat er veel belangstelling Is blijkt hieruit, dat er reeds vaa gegoede zijde op steun gerekend kan worden. Alhier dreigen arbeidsconflicten in verband met de invoering van't col lectief arbeidscontract in de schoen makerij Zoöals men weet is een der voor waarden, wederzijdsche organisatie. De firma C G van der Heijden alhier en de firma M. H. van der Hammen te Besoijen, zijn geen lid van de Patroons organisatie, zoodat het georganiseerde personeel de fabriek 15 Maart zal hebben te verlaten. Naar wij vernemen weigert het perso neel, waarvan er velen reeds zeer lang bij eerstgenoemde firma, welke ook nimmer bezwaar tegen organisatie'van 't personeel had, werkzaam zijn, de organisatie te verlaten, terwijl de firma zich niet wenscht aan te sluiten. De firma's zullen, naar men ons mededeelt, met ongeorganiseerd perso neel afkomstig van georganiseerde fa brieken en elders gaan weiken. In verband met de hangende kwestie tusschen het Hoofdbestuur van den R.K. Bond van Schoenfabrikanten en deafd. Tilburg lezen we in de „Schoenindustrie." Van de afdeeling Tilburg is bij het Dag. Bestuur van onzen Bond bericht ingekomen dat de heeren Jos. de Pont, A. van Arendonk en H. Mannaerts be noemd zijn om in overleg te treden met het Hoofdbestuur of over de te volgen richting alsnog overeenstemming te ver krijgen is De bespreking van het Hoofd bestuur met de afdeeling Tilburg zal gehouden worden a.s. Maandag ten 3 uren in Café Marinus te Tilburg. Aan de Hoofdbestuursleden is inmid dels mededeeling gedaan en worden zij verzocht aanwezig te willen zijn. De Neutrale Schoen- en Ledtrbe- werkersbond, gevestigd te Amsterdam, heeft medegedeeld bereid te zij het Collectief Arbeidscontract te ondertee kenen de onderteekening zal eerstdaags geschieden en kan dus ook deze or ganisatie als medecontractant, be schouwd worden, in het collectief con tract in de schoenindustrie. Zondag j.l. woo oaze voetbalver. >Hcfcules« te Hcusden op de serie-wed strijden met 1-0 vao Juliana te Baardwijk, zoodat zij Zondag ook weer naar de eind wedstrijden moet. De spannendste wedstrijd welke dfk seizoen op het Qatck-terrein gespeeld is, kan niet ia veigelijklng komen met den wedstrijd vac Zondag a.s., wast R. W. B. komt. Zij die coolt aan voetballen decken verlangen nu naar Zoodag, omdat R.W. B. komt. Er beslaat een belangstelling voor als nooit tevoren ea we verwachten Zondag een record-aantal toeschouwers, zcoals er nooit op het Qalck-terreln geweest zija. Wie zal het winnen Deze vraag wordt herhaaldelijk geuit, maar niemand kan er een antwoord opgeven, omdat er twee Xl-tallen tegenover komen te stasa die in sterkte elkaar niets toegeven. Vol verlangen zien we dan den wedstr ijd QuickR. W. B. tegemoet en een goede regeiteg zal op het Quick-terreln ge maakt worden opdat de groote stroom van toeschouwers een goede kijk op het spel zullen hebben. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer Brullemans uit Vucht. BAARDWIJK. De bekends zwerver v. d. P. was Woensdag alhier droaken op straat met een heele troep school jeugd achter zich. Door juist paaseerende militaire politie werd hij opgepikt en onder het raadhuis gebracht. Weder in een nieuwen veestapel is mond- en klauwzeer' uitgebroken, thaos in dien van den iandbouwer G. B waar weer een paar koeien en een kalf zijn aangetast. DRUNEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 12 Maart des avonds ten 6 uur. Verslag volgend nummer. VLIJMEN. De vergadering van den gemeenteraad, die uitgeschreven was op Maandag 8 Maart, is tot nader order uitgesteld. BESOIJEN. R.W.B. I gaat 14 Maart naar Waalwijk om tegen Quick een competitiewedsrtijd te spelen voor de lste klas. We vertrouwen dat in de beste verstandhouding gespeeld zal worden. R.W.B It moet alhier tegen Wilhel- mina uit Kaatsheuvel spelen, mogelijk wordt echter deze wedstrijd Zaterdag middag gespeeld. Dit zal dan op de reclame-biljetten worden bekend ge maakt. SPRANG. J.l. Diasdag werd uit de su^o van de fa. y. d. Groes, uit Breda, terwijl zij voor de woning vaa den wiükeller V. stond, een deken ter waarde van f 35 gestolen. Van den dader was geeu spoor meer te ontdekken. In een onbewaakt oogenbllk kwam het één-jarig dochtertje vaa den land bouwer S. v. V., met de brandende kachel ia aanraking, waardoor haar kleer tjes vlam vatten. De vader die op het hulpgeschrei kwam toeloopen doofde de vlammen. Het kind bekwam ernstige brandwonden over het geheele lichaam, zoodat geneeskundige hulpmoest worden Ingeroepen. Haar toestand is zorgelijk. De Hervormde Jongel. Vereen. »Tltnofheüs> alhier hoopt a.s. Dinsdag 16 Maart des avonds ten 7 uur haar 15-jarig bestaan feestelijk tc herdenken. As. Zondag des voorm. 9.30 es des nam. 2.30 hoopt its de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Winkelman van Eindhoven. Het in orde brengen van twee lokalen der O. L. Schooi, voor verga derzalen voor den Chr. Volksbond, is bij aanbesteding gegund aan deu laagsten ioschrijver den heer C. Timmermans alhier. Met 1 April moeten zij in gebruik genomen kuncen worden. Vergadering van de Afd. Sprang, van het Nederi. Werklieden Verbond Patrimonium» op a.s. Zaterdag des avonds 8 uur. CAPELLE. De j.l. gehouden ver pachting van gemcente-landerijen en het gras laogs de bermen heeft f 1050, opgebracht, alzoo 147 gulden inesr dan de vorige keer. Op 10 Maart j.l. des avonds 7 uur werd in de Bijzondere School »/d Loonschecdijk de jaarvergadering ge houden van de Ver, tot stichting en in standhouding van een school met den Bijbal. De Voorzitter, Ds. W. J. Kolkert opende deze bijeenkomst met gebed en verzocht het geringe aantal opgekomenen Ps. 105 vers 5 te zingen, waarna hij Psalm 105 voorlas. Daarna stelde hij aan de orde on middellijk over te gaan tot afhandeling van de agenda. Hot eerst kwam aan de beurt het verkiezen van bestuursleden wegens periodieke aftreding. De aftre dende leden, A. Huijsman, A. Smits ea C. Verhoeven werden met meerder heid van stemmen herkozen. Voor de vacature in 1919 ontstaan door het be danken van dan heer J. Addlok werd de heer G. Koeuca uit Vrijhoeve-Capelle benoemd. Voor zoover de herkozecen aanwezig waren, werd de herbenoeming weer aanvaard. Hierop gaf de Secretaris P. Spierlngs zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat de verrei ',*5tsg z;ch in voortdurecden bloei mag rrheugen. Vooral het feit, dat de ondei wijzer? jaar wedden in het vervolg voor Rijksrekening waren gekomen, verheugde de aanwezigen zeer, daar het tot nog toe kampen was geweest met den fi natieleden toestand, ondanks de offervaardigheid der leden. Voorts bleek uit het verslag nog, dat Mej. M. A. vaa Oostervcen in den loop des jaars al3 onderwijzeres naar Duivendrecht wss vertrokken. Mej. W. Bilderbeek uit Warnsveld werd in haar plaats benoemd. Als onverplichte onderwijzeres werd aangesteld M-sj. A. van Campen, die binnenkort tot ons leedwezen deze school gaat verlaten, wegens hare benoeming als onderwijzeres aan de nog tc openen Chr. school te Besoijen. Algemeen wordt dit als een geoot verlies beschouwd, daar er alsdan een uitstekende en alom beminde leerkracht verdwijnt, die tot oogtoe niet is vervangen wegens het groote gebrek aan onderwijzeressen. Nu volgde het verslag van den Pen ningmeester, waaruit bleek, dat het met de geldmiddelen vrij goed gesteld was. Tot het nazien der rekening werden aangewezen de heeren G. Dekkers en J. Spierings, die zich die benoeming lieten welgevallen, waarna het Hoofd der School op verzoek van den Voor zitter de vergadering op gebruikelijke wijze sloot. J.l. Woensdagavond werd in de O. L School in de Nieuwstraat alhier de eindles van den Tuinbouwwintercursus gehouden, waarbij de heer E. Snellen, Rijkstuinbouwleeraar te 's-Bosch aan wezig was. Namens de cursisten be dankte de heer P. L. F. Treffers, Voor zitter der tuinbouwvereeniging te dezer plaatse, den heer van Esch uit Vught, voor de uitstekende lessen, die hij had gegeven en den heer Snellen voor al hetgeen hij immer in het belang van de tuinbouwers alhier deed, getuige zijn aanwezigheid bij het sluiten van dezen cursus. Besloten werd dezen zomer een excursie te ondernemen naar de omstre ken van Breda. In het café van den heer L. F. van Dongen alhier hield de heer J. Pik v uit Waalwijk j.l.. Woensdagavond om 8 uur een lezing over het onderwerp: „Coöperatie". Een veertigtal belangstellenden, waar onder enkele dames, luisterden met'ge- spannen aandacht naar de gloedvolle en zakelijke rede van den inleider, waarin hij op duidelijke wijze het doel en de voordeelen, verbonden aan coöpe ratie. liet uitkomen. In het bijzonder liet hij in zijn betoog uitkomen, dal coöperatie geheel los staat van politiek en godsdienst, alsmede dat het bij coöperatie niet ging om de kleine neringdoenden afbreuk te doen, maar om de waren zoo goedkoop mogelijk aan den man te brengen. Aan het eind van zijn voordracht gaf hij een systematisch overzicht van den groei der coöperatie gedurende de laatste jaren, zoowei in binnen- als buitenland en verduidelijkte dit door lichtbeelden, waardoor we in staat waren op doek te zien welk een hooge vlucht de coöperatie in een kort tijdsverloop had genomen. Aan het einde van zijn referaat ge komen, dat buitengewone belangstelling inoogstte, getuige het daverend applaus, werd de aanwezigen gelegenheid ge geven om als lid van de Coöperatieve Winkelvereeniging te Waalwijk toe te treden. Ia de werkplaats van den heer G. v. Veen alhier, wordt een autogedsch lascbaparaat geplaatst, voor het lasschen van gegoten ijzer, zo?d.-,t icen in het vervolg ook op dit gebied alhier terecht kan. WASPIK. In de gisteren gehouden vergadering der „Waspiksche Burger wacht", werden tot Vaandrigs en Voor mannen gekozen voor de le Sectie de heeren H. Samuël, Vaandrig. C. Langerwerf Mzn., Voorman; voor de 2e Sectie de hoeren D. C. van der Rijken, Vaandrig, J. de Hond, Voorman voor de 3e Sectie de hoeren G. Zijl mans, Vaandrig, J. v. Dongen Voorman. Tevens werd besloten om eiken Zater dag oefening te houden, terwijl a.s. Zaterdag de uitreiking der geweren zal plaats hebben. Op 31 Maart hopen de echtelieden P. Huijgenvoort den dag te herdenken, waarop zij voor ou jaren in het huwelijk traden. Naar wij vernemen, zullen er dezen zomer nog twee gouden bruiloften gevierd worden Ongetwijfeld zal het de krasse oudjes niet aan blijken van belangstelling ontbreken. LOON-OP-ZAND. Gisteren zijn een dric.al heeren van de P. N. E. M. hier een kijkje komen nemen in het provi- sorium van het G. E. B., en hebben in 't uitzicht gesteld, dat we binnen 4 a 5 maanden aan het provinciale net zullen zijn aangesloten. Het gaat buiten de verwachting, dat dit nog zoo spoedig zal gebeuren. RAAMSDONKSVEER. Op dedezer dagen gehouden Jaarvergadering van Het Groene Kruis alhier bleek uit het jaarverslag van den Secr. Penningm. Sneep, dat het aantal leden 355 bedraagt. De ontvangsten beliepen f 1878,415 en de uitgaven f 1314,76s 3280 keer verleende de wijkzuster hulp. Het aftredend bestuurslid, dr. B. Knaap werd met algemeene stemmen herkozen en nam de benoeming aan. Bij het afbreken van èen muur van een pand staande aan de haven geraakte de werkman V. met zijn been onder een neervallend brok muur. Zwaar gekwetst aan dat been werd hij naar huis gevoerd en moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen Onze geachte predikant Ds. de Graaf komt op een zestal voor ter be roeping naar de Ned. Herv. Gem. te Delft. Dinsdagavond trad opuitnoodiging van het Bestuur van de Chr. Hist. Kiesvereen. alhier op dhr. van Meggelen uit Rotterdam, met het onderwerp „De Vlouw, haar nieuwe taak en roeping. Het getal aanwezigen was niet bizon der grootongeveer een twintigtal vrouwen waren opgekomen Duidelijk toonde de geachte spreker aan hoe de vrouw in de oudheid, de middeleeuwen en ook nu nog, als minderwaardig dan de man werd beschouwd, wat evenwel steeds ten onrechte was. Niet als minder- maar gelijkwaardig met den man is zij te achten. En daarom ook hadden zij recht op stemrecht. Evenwel, dit ver leende recht brengt haar een nieuwe taak en vooral met het oog op het roode gevaar is zij zedelijk verplicht haar verantwoordelijkheid te gevoelen. Met de opwekking tot de aanwezigen zich aan te sluiten bij de Chr. Hist. Kiesvereen. besloot spreker zijn rede, en zag zeker tot zijn vreugde dat een zeven-tal dames zich opgaven als lid der vereeniging. Heusden, 12 Maart 1920. Behoudens onvoorziene omstandig heden wordt a.s. Zaterdagmorgen van de werf der heeren De Haan &Oerlemans

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6