Provinciaal Nieuws BÜITËNL&N D. Gemeenteraad. vijfden April en sal eindigen den seven en twintigste» Sfptember. De Engeleche drasdlooze dunt meldt Dd geallieerde vertegenwoordigers in den Haag hebben Jaet gekregen om de Neder landsche regeeriog te wijzen op de groote noodzakelijkheid om de bewegingen van den gewezen keizer nan vlettend gade te slaan en op de ongerustheid, welke zijn verblijf zoo dicht bij de Duitsohe grens bij de entente wekt. Men meldt Gistermorgen is in de karen van De Oever (Wieringeb) een torpedojager van de marine aangekomen ter bewaking van den gewezen Dnitschen kroruprins. Men meidt uit Wintersw^k Hedenavond zuilen kolentreinen mit Doilschlaud hier nog aankomeu, daarna worden voorloopig tot nadere aankondiging geen leege wsgonz uit Holland meer aangf nomen. De besturen van den Centralen Bond en de Ned. Federatie van Trans portarbeiders hebben, naar wij vernenaen een telegram gezonden naar Minister Aalberse, waarin zij henft verzoeken met de leden der besturen een conferentie te willen presideeren, zulks op grond van zijn verklaring bij de behandeling van de interpellatie Marchant in de Tweede Kamer. De Minister verklaarde ul., dat, wanneer he na ondubbelzinnig bleek de geneigd heid der aibeiders-orgaalsatie om den Minister arbitraire bevoegdheid te ver- leenec, bij bereid zou zijn, zijn morccleo Invloed op de werkgevers aan te wenden, ten einde hen te bewegen slch eveneens bij zulk een oplossing van het geschil neer te leggen. Een groot aantal vlsschers (het gerucht gaat, ru m 100 personen) hebben zich, naar uit JKatwgk gemeld wordt, veor de buiteniandsche scheepvaart laten aanmonsteren. i Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionueeriog heeft in een adres aan de Twaede Kamer o.a. te kennen gegeven dat reeds thans zoo kort nadat de Iuvaliditeits en de Ouder domswet in werking zijn getreden, af doende is gebleken dat deze wetten zich niet aanpassen aan den Nederlandschen volksaard ca door velen of met grooten weerzin worden nageleefd, of zeifs worden gesaboteerd, dat de wgze van premiebe taling ia hooge mate impopulair is ea tot allerlei verzet aanleiding geeft en de bedragen worden afgewenteld op de verbruikers, maar voor de niet-kapitaal- krachtige en veie andere werkgevers een bezwaar zijn om zich de in bun levea noodzakelijke hulp te verschaffen; dat een dergelijke verdeeiing van lasten in strijd f is met het beginsel van belasting naar draagkraentdat ondanks den zwaren en bladerlijken last het Nederlandsche volk in bedoelde wet opgelegd, bet doel den ouden van dagen een minimum in komen te waarborgen niet wordt bereikt daar de overgangsbepaling in art. 24-37 slechts een uitstervend Staatspensioen geven zal, dus niet la loondienst werk zame en voeral de jeugdige staatsburgers onmachtig zijn of er niet aan denken zich vrijwillig te verzekeren en de wer kelijkheid zich niet stoort aan het naïeve uitgangspunt der wet dat de loontrek kende en zelfstandigen van thans ook de loeotrekkenden en zelfstandigen van overmorgen zullen zija. Het hoofdbestuur ziet al de grond fouten dezer wetten, de splitsing in loontrekkende» en zelfstandigen, meeat dat deze verdeeling in twee groepen van staatsburgers in de door het Ne derlandsche volk gehuldigde opvattingen geen steun vindt en is van oordeel dat eea afdoende verbetering dier wettea onmogelijk is, zoolang die z.i. geheel wiliikeurigc splitsing wordt gehandhaafd Het versoekt zoo spoedig mogelijk tot wijziging van de bedoelde wetten steun te verleenen en in het bijzonder te besluiten dat alle burgers en burge ressen die na 3 December 1919 den 65 Jarigen leeftijd bereiken, zoowel in loondienst als zelfstandigblijveaden ge waarborgd zullen zijn van het minimum inkomen. In de gisteren door de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, als aan deelhoudster in de N. V, Centralen Bouw- materlaleavoorzienig te 's-Gravenhage gehouden vergadering ter raadpleging van haar leden-certificaathouders, is al gemeen instemming betnlgd met voort zetting van de vennootschap. Wij touden kolommen kunnen vullen met de vermelding van verschil lende gebeurtenissen in verband met een in Duitschland uitgebroken revolutie, die echter zonder bloedvergieten is af- geloopen. Het heeft echter weinig nut, daar de nieuwe feiten deze gebeurte nissen reeds achterhaald hebben en weer een heel nieuwe toestand sedert 1.1. Zaterdag is geboren. Over 't algemeen was men met deze regeering niet tevredenhet is ook een heele toer om uit den warboel die er n Duitschland heerscht, iets fatsoenlijks e bouwen. Maar dan is 't ook gemak- elijk ontevredenen achter zich te kragen. Het kamp van Doberitz, waar nog ongemobiliseerde troepen vertoefden, was 't broeinest der tegenrevolutie, en toen de regeering eenlge der leiders wou laten arresteeren, stelden deze troepen aan de regeering te Berlijn een aitimatum, dat deze verworp. Daarop zijn de marine-brigades vau Ehrhart en Löwenfeld naar Berlijn opge rukt en bezetten de regeeringsgebouwen, waarvan de bezettingstroepen tot hen overliepen. De regeering nam de vlucht, of werd gearresteerd en de nieuwe Rijkskanselier Kapp nam de leiding en vaardigde de noodige proclamaties der nieuwe re geering uit, Oost-Pruisen sloot zich direct bij de nieuwe regeering aan, sommige staten volgden, anderen weer nieter was op winding hier en daar, maar weidra bleek dat er van een hevige revolutie of krach tige leiding niet veel sprake was. Do geallieerden keken met strenge blikken toe, omdat men achter dit ge doe der conservatieven weer monar chistische pogingen zag, al gaf de regeering te kennen, dat zij stond op het standpunt der republiek en op uivoe ring der vredestractaten. Wat er van zij op 't oogenbllk Is het zoov er gekomen, dat er bijna een over eenkomst tusschen de oude en nieuwe regeering is tot stand gekomen en de volgende proclamatie gisteren is uitge vaardigd. Aan allen. De toestand is rustig. De oude regeering heeft de aausporlog tot algemeene staking herroepen, daar zij zelf heeft ingezien, dat dit een onrecht is jegens het volk. Onderhandelingen zijn tusschen de oude en de nieuwe regeering begonnen en maken goeden voortgang. De vor ming vau een nieuwe regeering op zeer breeden democratischen grondslag is binnen zeer korten tijd te verwachten. Zij is tot nogtoe vertraagd door den oproep der oude regeering tot een al gemeene staking. Onder leiding van 't commando één der rijksweei troepen staan alle rijks- weeren-veiligheidstroepen, uitgezonderd die van Saksen, aan de zijde der regee ring. Van de niet onder leiding van commando twee der rijksweertroepen staande legergroepen komen vele betui gingen van instemming. Hot bovenstaande was nauwelijks geschre ven, of er kwam alweer de volgende ïeges- epraak STUTTGART, li Maart. Iet oude rijks- kabinet heeft vanmiddag om vier uur alhier zitting gehouden. Aaiwezig waren: Ibert, de rykspresident, Bauer, de rijkskanselier, de vaoreitter eo de aerste ondervoorzitter van de Nationale Ver- gadering. Ook de Wurtembergsehe regeering nam aan de vergadering deei. Men was het er volkomen over eens, dat de Nationale Vergadering Weenidag te Stuttgart bijeenkomen moet. Met de mannen van den staatsgreep te Berlijn worde» in het geheel geen onder handelingen aangeknoopt. De grondwettige regeering eiacht de onvoorwaardelijke af treding van Kapp en zyn lotgenooten, wier invleed hoe langer koe minder wordt. De Berlynache corresp. van de N. R. Ct. schrijft Aan het eind van de week gaat hongers nood dre'gen. Er is niet de minste tojvoer meer. Door de staking der gasfabrieken leden vandaag veel families honger, omdat er niet kou worden gekookt en men zich niet met brood kan verzadigen. Niemand kan overzien wat wij tegemoet gaan. De Duitsche commissie voer Slees- wijk publiceert het resultaat der volks stemming in de tweede zone van Noord- Sleeswijk, voor zoover de cijfers tot nu toe bekend zijn. In 6 distrieten was de meerderheid der uitgebrachte stemmen voor Duitsch land. Ia het landsdistrict Flensburg stemden voor Duisland 6521, voor Denemarken 1421 kiesgerechtigden. In de stad Flensburg werden voor Duitsland 27058, voor Denemarken 3935 stemmen uitgebracht. RAAMSDONK Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 13 Maart 1920 des namiddags om i uur. Voorzitter Edelachtbare h«er A. Moons. Om 6 uur opent de Voorzitter de vergadering, af wezig de heer C. H. van .Rrjn, een va cature. Aan de orde 1. Onderzoek geloofsbrieven van het benoemde lid van den gemeenteraad, de heer M. Th. de B/uijo. Op voorstel van den voorzitter woeden deze stukken tot ondersoek gesteld in handen eener commissie van drie leden, met name dc heeren, de Klgn, vau Aiphen en Dorre boom. De voorzitter schorst voor eenige oogenblikken de vergadering. Ma afloop van het onderzoek deelt de heer Dorre boom mede, dat alle stukken in orde zijn bevonden en stelt namens de com missie voor, den benoemde als lid van den raad toe te laten. Dienovereenkomstig wordt besloten. f. Ingekomen stukken Besluiten van Ged. Staten, houdende goedkeus iag van raadsbesluiten, tot onderhandscke ver huring van de Marechausseekazerne aan het Rijk en de woning langs postweg aan den beer H- Blanken. Besluit van alsvoor tot voodooplge vaststelling van de gemeenterekeotng over het dienstjaar 1919. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteont vanger, waaruit blijkt, dat op 20 Febr 1920 ia bas was een bedrag van f 14633.73. Welke stukken voor kennis geving worden aangenomen. Schrijven van de commissie tot werlog van schoolverzuim te Raamsdouksveer houdende verzoek om een hoogere toelage. Wordt in handen van B. en W. gesteld om ad les. Schrijve» van J. van Dongen, P. van Laarhoven, J. Sprangers, M. Simools, E. de Beer en G. van Beek. ingezetenen van R'veer, verzoekende hun de oude school te verkoopec. Dit stuk, zijnde ongezegcld, wordt terzijde gelegd. 3. Herstemming over het voorstel van den heer Schot umakers om de jaarwedde van den gemeente-veearts te verhoogen en te brengen op i 1200. De voorzitter deelt de vergadering mede, dat hij met den veearts over dit voorstel heeft ge sproken, waarbij is gebleken, dat hij er genoegen mede neemt, dat zijn jaarwedde eerst wordt verhoogd, wanneer hij zijn woonplaats eerst naar deze gemeente heeft overgebracht. Het voorstel hierop in stemming gebracht, wordt met alge meene stemmen verworpen. De voorzitter schorst hierop de vergadering welke alsou overgaat in eene met gesloten deur, tot behandeling van het thans aan de orde zijnde punt. Besprekingen over de verpachting van gronden gelegen In de Dombosch. Na heropening de/ ver gadering, stelt de voorzitter de volgende motie voor. De Raad de gemeente Raamsdock. Gehoord de besprekingen omtrent de vergoedingen door de commissie van uitbreiding aangeboden aan de huurders van eigendommen ia den Dombesch. Keurt goed,deondeihandelingen, welke door de commissie met de huurders zijn gevoerd. Constateert, dat de commissie naar beste weten rechtvaardig en volgens de wet heeft gehandeld. Noodlgt de commissie uit en machtigt haar om in verband met de tijdsomstan digheden alsnog niet de huurders In onderhandeling te treden, waarbij ge middeld een vergoeding wordt a&uge- boden van f180 oer H.A. voor hooiland en f 200 voor bouwland. Met algemeene stemmen wordt deze motie aangenoiieiu Waarna de vergade ring wordt geslote». Waalwijk, 17 Maart 1920. Haar men oos van de zijde der P. N. 1. M. mededeelt, hoopt men 15 April a s. in onze gemeente electrische kracht te leveren. In de gisteren gehouden vergadering der Commissie voor een wachtgeldregeling voor de Schoenindustrie voor de gemeenten Waalwijk, Besoijen en Baardwijk werd be sloten den Minister van Arbeid te verzoeken aan gedeeltelijk werklooze arbeiders tijdelijk ontheffing te verleenen van de verplichting om bij uitkeering uit de werklooze kassen zich als werkzoekende te laten inschrijven bij de Arbeidsbemiddeling, waardoor zou worden voorkomen, dat het dienstverband met den werkgever zou worden verbroken. Gevraagd zal tevens worden, voor het geval de Minister het voormelde verzoek niet kan inwilligen, een bijdrrage te verleenen in een wachtgeld tot 40 pCt. der uitkeeringen, terwijl dan 30 pCt. zal worden gevraagd aan de betrokken gemeente, zoodat nog 30 pCt voor rekening van de werkgevers zou blijven. De uitkeeringen krachtens de wachtgeldregeling znllen dan bedragen 70 pCt van het gederfde loon voor georganiseerde arbeiders en 65 pCt voor niet georganiseerde. Tot agent van politie, vacature J. van Nispen, is door den Burgemeester benoemd N. J. Houben, thans in gelijke betrekkin te Kaatsheuvel. Zaterdagavond had de opening plaats van de Showroom der Eerste Langstraatsche Electrlclteits-Maatschap- pij. Er was zeer veel beUngstelllDg, zoowel voor de étalage als binnen. Het zag er allerkeurigst uit en de voorradige artikelen waren het bewijs dat alles op 't gebied van electr.sche verlichting en verwarming alhier verkrijgbaar is. Een dergelijk magazijn, volledig geïnstalleerd, waaraan verboaden een installatie-bureau, reparatie-inrichting enz. voorziet zeer zeker in eene groote behoefte en wij wenscben de E. L. E. M. dan ook gaarne een goed succe9 toe. Haar wij vernemen, zulleo Zaterdag 20 dezer op de binnenplaats der St Petrusschool schietwedstrijden worden gehouden, waaraan alle leden van de Burgerwacht en Landstorm kunnen deel nemen. Verschillende prijzen zijn voor de beste schutters beschikbaar gesteld- Door deze wedstrijden vervallen de uitkomsten van den in de vorige week gehouden wedstrijd. Volgens bericht van het R. K. Hulsvestlogs-Comité te Bosch, zullen de Weensche kinderen 6 April naar Weenen terugkeeren- Gevonden voorwerpen Een gouden ring. 1 pr. Damesschoenen. 1 Portemonnaie cnet geld. 1 Parapluie. 2 Militaire werkkielen. 1 Vulpenhouder. Inlichtingen Politiebureau. Ons bericht betreffende de liquidatie van de Cóop. Haaze-Inkoopvereenlglog vau Schoenfabrikanten, behoeft eenige verbetering. In eene vergadering van aandeel houders is besloten de aanwezige vooi- raad goederen, waarvan 90 pCt. voor de schoenlndustiie bruikbaar is, naar rato van de aandeelen te verdoelen. To' Juli kaa zulks geschieden e» kan zeifs de voorkeur worden gegcveD, welke goederen mea weoscht te ontvanger. Vau het volstorten der aandeden Is, naar men ons verzekerde, nog geen sprake zoolang de aandeelhouders achter het bestuur blijven staan, want juist door geconcentreerde inkoopeu hoopt men de verliezen, ontstaan door waarde vermindering van goederen,spoedig te dekken. In 1919 Is zelfs weer een zeer be vredigende winst behaald en dank zij het, zoo verklaarde men ons verder, usteloos werken en st even van den hee* Maas uit Loonopzand, kan de toe komst bemoedigend worden tegemoet gezien. J.l. Zondag i9 dan de groote en spannendste comp.wedstrijd op het sport terrein van Quick gespeeld, n.l. Qutck- R.W.Bwelk in een gelijk spel vaD 0—0 eindigde. Ruim 1000 toeschouweis wareo aanwezig, om getuigen, te zijn van dezen zoo spannenden wedstrijd. De wed strijd had een zeer kalm verloop. Jammer dat in de eerste vijf min. een incident voorkwam, waardoor 2 spelers het terrein moesten verlaten. Als Quick afgetrapt heeft, gaat het spel tegen elkaar op. Een voorzet der Blauw-Witten wordt omgezet in eeD corner, welke niets oplevert. Dan gaat R.W.B. eens probeeren of zij het Quick- doel vinden kunnen, doch a! haar aan vallen stuiten de backs af, die zich niet iaten passeeren. De Blauw-Witten komen meer en meer op dreef, hun aanvallen worden veelvuldiger, doch zij onder vinden ook, dat de R.W.B. back's niet staan te droomen en deze onophoudelijk het leder retouren. Toch blijkt dat Quick een weinig in de meerderheid is, alhoe wel zij er niet in slagen, ook maar een maal te doelpunten. Ne van weerzijde nog eenige aanvallen, blaast de scheids rechter voor rust. Na rust krijgt men weer het zelfde spel te zien. Van beide zijden werdt hard gewerkt, doch doelpunten blijft uit. Quick's aanvallen worden steeds gevaar Inker en onophoudelijk bestormen zij de vijandelijke veste. Nu zijn ze beslist de meerdere», doch kunnen het niet in doel punten uitdrukken, alhoewel het Qulck- doel ook enkele malen ernstig in gevaar is. Telkens denken we de Blauw-Witten te zien doelpunten, doch als scheids rechter BruUernans voor inrukken blaas» is dc stand nog 00. Naar mee ons mededeelt, zal binnen kort een vriendschappelijke ontmoeting tusschen QuickR.W.B. plaats hebben op het te/rein van Quick. Voorwaar een mooi teeken, dat de viiendscbapsband wan beide vereenlglngen nauwer zal toehalen. Zondag is enze voetbalvereniging Hercules naar de eindwedstrijd in Heus- den g weest en gelauwerd thuis gekomen, als is hef dan ook niet met den eersten prij9. Na loting kwam Hercules tegen Wilhelmioa II, van welke veel minder sterke club zij won met 5—0. Doch toen moest het ergste nog komen. Daar Concordia van S. V. V. Sprang had gewonnen, kwam Hercules tegen Cod- cordla. Dit is een zware wedstrijd ge weest, maar dan ook een zeer mooie. Hoewel Hercules met drie invallers speelde zat er goed samenspel ia het geheele elftal, doch niet minder In Concordia. Na aftrap zat er al heel gauw een puntje bij Hercules. Dit was te veel. Een mooie voorzet en, maar neen, nog juist wist de back van Concordia te redden. Een hernieuwde aanval leidde evenmin tot een resultaat} doch ook de aanvallen van Concordia brachten geen verandering. Oaze verdediging was op zijn plaats en mocht eens een bal het strafschop-gebied binnenkomen, dan stond onze keeper op zijn post en werkte de ballen prachtig weg. Met 1—0 kwam rust. Na rust pakten de onzen fllok aan en werkten alsof het om hun leven ging. Ineens een voorzet en schot en hoera de gelijkmaker was er. Doch nu was nog niet gewonnen, nn moest er nog harder gewerkt worden. Zoover kwam het niet. Al gauw werd er geblazen, zoodat deze strijd onbeslist bleef. Met goedvinden der clubs zou er 15 min. verlengd worden, waardoor dan Concordia ook de winnaar is geworden, zoodat Hercules met den tweeden prijs van Meusden is gekomen. Uitslag der openbare verpachting van de standplaatsen voor de kermis 1920, ge houden op 16 dezer: Stoomcaroussel L. v. Bergen, Roermond, f517.-. Autocaroussel A. Janvier, Bergen op Zoom f310-. Hypodrome Van Dijk, Arnhem, f450.—. Open draaimolen B. M. Giesen, Orthen f 175.— j. P. Huijgens, B. o.Z f 165.— H. Roels, B. o. Z. f 80 Zweefmolen J. Vet, Purmerend, f378.— M Hendrichs, Breda f350.-. P. C. Peeters, Roermond f323.— C. Peeters, B. o. Z. f210.—. H. Roels, B. o Z f 75.—. Luchtschommel Z W. Gigangack, Enschedé, f 570.—. Luchtschommel P. J. Visser, Rotterdam, f201.—. Beignetkraam F. de Haas, Utrecht f 107.—. Koek— en Suikerkramen (2 stuks) Wed. G. F. v d. Leeuw, 's Bosch f95—. Koek— en Suikerkraam A. Groenteman, Rotterdam, f80.—. Koek— en Suikerkraam A. Jansen— van Giesen, 's Bosch, f61 50. Koek— en Suikerkraam F. Malles, Tilburg, f 40.60. Gebakkramen (2 stuks) H. Geissen, Rot terdam f31.10. Gebakkraam L. v. Gemert, Tilburg f29.50. H. v. d. Linden. Stratum f 26 50. Palingkramen (2 stuks) J. W. Bottenberg. Kampen f326.—. Palingkraam G. Bottenberg, Kampen, f326.— H Lohman Tromp f225 75 H. Kalter, Kampen, f 141.12' Zuurkraam H. Tekklenburg, 's Bosch f 90.—' J. Corjanus, Kampen. f 25.—' Galanteriekraam Wed. J. Vogel, Amsterdam f35.-. Lunapark C. Peeters, B. o. Z. f 175.—. Schiettent J. P. v. Emden, Emmen, f 40—. Werptent P C. Lahnstein, Rotterdam, f 50 Gegund zijn aan de hoogste inschrijvers Een stoomcaroussel, een open draaimolen, een luchtschommel, een beignetkraam 2 koek ensuikerkramen,2 gebakkramen,2 palingkramen een zuurkraam, een galanteriekraam, een schiet— en werptent De standplaats voor een lunapark werd niet gegund. BAARDWIJK. Voor het te 's Her- fogenbosch gehouden examen Machine- schrijven, slaagde o.m. ook ooze dorps- genoote Mej. J. A. Pullens. BAARDWIJK, Maandagavond had ia het Bandsgebouw een ergaderiog plaats voor de ieden vso burgerwacht en vrij- willigen landstorm au verdeie belangstellen, den. Als spreker trad op de heer Eykemins uit Boxtel, dis eene zurige ptopagandi-iede hield, terwyl ook de eerw, Heer Kapelaan NBijeen het woord voerde. Aan het slot der vergadering gazen zich zoor beide bovengenoemde instellingen weer een flink getal nieuwe leden op. De kiezerslijsten zoor 1320 zoor de Kamer van Aibeid voor hei Schoenmakers bedrijf ie Wa&lwyk, beT.tien iu deze ge- meen te 20 kiesgerechtigde patroons en 121 kia'gerechtigde werklieden. DRUNKN. Voorde militlelichting 1929 zijn alhier 20 personen ingeschreven. Bij de dezer dagen gehouden verga dering van de leden van den boeren bond werden herbenoemd tot voorzitter de heer C. van. Halten en tot secre taris penningmeester de Heer Fr v?.n Druneo. Zaterdag J. I. hielden de leden van den Vrijwllllgen landstormu eene verga dering in de Jongenscongregatie welk doel was om bij het reeds bestaande bestuur nov; twee deskundigen te kiezen Kr werden dan gekozen de Heeren J. Bergmans en A. Klijn, Alsnog werd be sloten in de maand van Mei schietwed strijden te houden. Volgens opgemaakte statistiek bedraagt het aantal schoolgaande kinderen in deze gemeente niet minder dan 440. Het Mond— en klauwzeer breidt zich in deze gemeente hoe langer hoe meer uit. Ook zijn al enkele sterfgevallen geconstateerd. In het geheel hebben zich reeds een 40 gevallen voorgedaan. Bij de deze week gehouden verpachting van staanplaatsen voor de kermis op 16, 17, 18, 23 en 24 Mei as. waren de hoogste inschrijvers: le voor de luchtschommel de heer de Voer te Enschedé, 2e voor een stoomcarousel de heer Hoefnagels van Veggel te Helmond, 3e voor een bioscoop den heer Riosi te Breda, zoodat de staanplaatsen aan de drie personen zijn gegund. Verders zullen er ook nog enkele koek— en suiker- kramen komen. BE801JBN. Met de schoenindustrie is het ook hier sidcht gesteld. Veel weikvolk heeft g-datn gekregen eu meldt zich x&n by de plaatselyke arbeidsbemiddeling. Heftige 'uoneebjes hier en daar in de fabrieken bleven niet uit. Vrijdagavond om half zever viert de Chr, Jongelmg'-Vereeniging ^Emmanuel* haar derde jaarvergadering in feestelyke bijeenkomst. Door de afd. Waalwyk eo omstreken »au den Ned. fBond van Chr. Fabrieks— Haven- en TransporUrbeidersbond zal Don derdagavond om T uur bij D. v. d. Zaken een propaganda-avond worden gehoudeD. Met htt legden der electrisehe kabeli in ousce gemeente is men begonnen. Het werk schiet ving op zoodat de gemeente, naar men vertrouwt, binnen eenige maanden reeds electrisch lieht zal hebben. Voor de R.K. Kiesvereenigiog we dea •2 vrcuwelyke leden ingeschreven. SPRANG. J.l. Emdag nam onze voet bal vereeniging S. V. V. deel aan de serie- (eindwedstryden, uitgeschreven door E. V. V. uit HeusdeD, S. V. V. speelde respectieve lijk tegen Concordia, Vlymen en Wilh8l- mina Kaatsheuvel, waarsan de uitclag wa» reBp# 1—0 voor CeDCordia, en 4—3 voor S. V. V. zeodat zij den 3de prys wisten mede te breDgen. J.l. Vrydag kwam het l'/g-jaiig dochtertje van de R. alhier zoodanig te vallen, dat haar schoudertje ontwricht werd. Geneeskundige hulp van Dr. Vermeulen werd ingeroepen, welke overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Bosch noodiakelyk achtte.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2