Brandstoffen-Distributie Veipachtiog bi) Inschrijving Algemeene Vefgadering Auto-Verhuring. Electriciteit. Firma Frans fasdnti 4 Zonen, Waspik, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Nieuws uit Heusd^n. Gemengd Nieuws, anthraciet of stukkolen, ROQDE KRUIS. LichtKracht- en 17322 Zwakstroom Installaties. Plaatst Uwe Advertentiên in andere bladen door ONZE BEMIDDELING. Het bespaart U moeite en kosten en U betaalt denzelfden pry's. U behoeft ons de advertentie slechts op te geven en wy zorgen voor de rest. Advertentiën* anaf .Maandag 22 Maart h verkrijgbaar De Directeur. Vrijdag 28 Maart 1820 MAX GOV ERTS. levert alle soorten etectrische Verteg, „ELECTRON" Breda. Ingezetenen, die van brandstoffen- recht Het zeeschip Theseus, alhier ge bouwd, voldeed bij de proefvaart aan de gestelde eischen en bereikte een snelheid van 9'/2 mijl Hierna werd het leverancier willen veranderen, kunnen daarvan opgaaf doen bij de brandstof- fencommissie voor 1 April e.k. De kleine A Roomer aan den /2 ....j Winterdijk alhier geraakte j.l Donder-1 door de Kon. Nederl Stoomboot Mij dagmiddag spelenderwijs te water. Ken j aanvaard, die het aanstonds in de vaart arbeider van de Rijkstelegraaf alhier bracht met bestemming naar Zuid-Atrika werkzaam bemerkte dit ongeval en wist Werkt het weer mee. zoo zijn we door zijn daadwerkelijk opty?den dit dit jaar buitengewoon vroeg aan de kind van een wissen dood te redden, nieuwe aardappelen althans er zijn er Men deett ons mede. dat de heer hier reeds gepoot dee!t ons mede. dat de heer August de Laat uit Tilburg in het café van den heer A. Versluis alhier op Woensdag, 24 dezer, des avonds 7 uur een soirée-amusante zal geven. A.s. Zondag wacht Brabantia Van Waspik een zwaren strijd tegen V. F. C. uit Vucht. Wint zij dezen wedstrijd dan blijft het kampioenschap harer af- deeling in Waspik, wordt verloren, dan gaat het kampioenschap mee naar Vucht. Wij vertrouwen echter dat de' groen zwarten zich op eigen terrein niet zullen laten slaan. Ze beschikken thans over een prachtig elftal. De volgend spelers zullen in het veld verschijnen De Geus, doelDekkers en van Kuik, achter; De Bont. Burger en IJpelaar, middenLigtvoet, Zijlmans, Kuisters, Louwke en Buis, voor. Aanvang 4 uur. WASPIK, 19 Maart. De gisteren ge houden najaarsmarkt was bijzonder slap. Door "het heerschend mond- en klauw zeer was de aanvoer van vee gering. Weer als gevolg hiervan was ook het bezoek minder dan andere 'jaren en 't scheen wel, dat ook de kramers hiermee rekening hadden gehouden, welke ook minder talrijk dan anders waren opge komen. De zoon van den heer L. alhier, viel te Dussen bij het omzetten van een rijtuig en brak zijn been bij het heup gewricht Naar huis vervoerd, werd hij door Dr S alhier en Dr. v. D. uit Breda behandeld. Het geval schijnt echter zoo ernstig te zijn, dat beide dokters het noodig oordeelden hem naar 't zieken huis te Breda te doen overbrengen. De spaansche griep heerscht hier weer in erge mate, vooral onder de kinderen. RAAMSDONK. Te Ra*m«donk(Dorp) be staan plannen om eeo Boawvereeaiging op te richten, Ia deze gemeente doen zich weder gevallen van Spannsche Giiep voor, welke ziekte zoozeer gevreesd wordt. Onder het vee is in deze gemeente het mond. en klanwseer weer uitgebroken. By een bouwvereniging te Raams- dauksveer bestaan plannen om op het Dorp woningen te gaan bonwen. DUSSEN. Heden overleed in ooze gemeente den oudsten Inwoner den heer J. van Dintereo in den ouderdom van bijna 94 jaren. Onze dorpsgenoot, de heer H. i Slmonls is tegen 1 Mei beuoernd als onderwijzer aan de nieuwe te stichten bijzondere school L. O. te Waspik. DRUNEN. Door het bestuur van den R. K. Boerenbond zijn de veehouders alhier opgeroepen tegen Woensdag a.s. ten 7 uur, om te komen tot oprichting eener Controle-fokvereenlglng. HEUSDEN, 18 Maart 1920. Tot Secretaris der Huurcommissie, vacature van den Berg, is door het College van B. en W. benoemd de heer Ruitinga, Griffier b/h Kantonge- Woensdagmiddag viel de 6-jarige H. in de Wiel Fluks sprong A G. ook nog maar een goede 12 jaar oud. in een booije en wist den drenkeling, die reeds een paar malen onder geweest was. nog juist bijtijds te grijpen. Donderdagochtend ruim 7 uur werd op „de Rijn en Maas" te water gelaten de 2500 ton groote Zeevracht boot Heenvliet, gebouwd voor de Natio nale Stoomvaartmaatschappij Rotterdam. Een vriend bezocht den heer T. te Haren (Groningen). Over revolvers sprekende, toonde de gastheer een browning en zei uitdrukkelijk, dat het wapen niet geladen was. De vriend trok daarop spelenderwijze aan den trekker ende heer T. in den buik getroffen viel neer. In zorgvvekkenden toestand is de getroffene naar het Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Eenige buren merkte een sterke gaslucht op, welke kwam uit het woninkje van een paar oude lieden in de Kleine Wittenburgerstraat te Amsterdam. Zij waarschuwden onmiddellijk een nabijzijnde afdeeling van den Genees kundigen Dienst. Een paar ambtenaren gingen het ver trekje binnen. Het bleek, dat de 88-jarige man reeds was gestikt, de ruim 80-jarige vrouw kon met een zuurstofapparaat nog even worden bijgebracht, maar er is heel weinig hoop haar in het leven te houden Het schijnt, dat de oudjes vergeten hadden een gaskraantje behoorlijk af te sluiten. Kerkdiefstal Sedert eenige dagen werden in ver schillende kerken te Helmond de offer blokken geledigd gevonden, zonder dat men erin slaagde den dader te vinden. Dinsdagmiddag werd de zoon van oppassende ouders, in de kerk van het H. Hart in de Veestraat op heeterdaad betrapt bij het openbreken van een offerblok. Onmiddellijk in hechtenis genomen, heeft de dader bekend, zich aan de verschillende diefstallen schuldig ge maakt te hebben. De sigarenfabrieken te Wester hoven en Luikgestel, der firma Kuyken, zijn stopgezet. Er zullen er meer volgen. De sigarenfabriek van den heer A: v. Berlo te Gemert wordt Zaterdag stop gezet. Op de Schippersgracht te Amster dam is van de 3e verdieping de be jaarde juffrouw Zwart uit een raam ge vallen. De ongelukkige werd dood opge nomen. Een 22-jarige kellner had zich voor de Rechtbank te Amsterdam te ver antwoorden wegens poging tot zware mishandeling, op zijn echtgeuoote ge pleegd. Beklaagde was op 11 September 1919 gehuwd met de thans 19-jarige eerste getuige, na een zeer korte verloving. Volgens haar verklaring was het huwe lijksleven in den aanvang gelukkig, maar al spoedig, reeds na eenige dagen kwa men er onaangenaamheden. Een paar malen kreeg zij klappen van beklaagde, voor wien zij zeer beangst was hij had bij het ledikant steeds een gummistok en een revolver hangen. Daar beklaagde ook geen geld verdiende, werd zij het huwelijksleven moe en ging zij op 13 December naar haar moeder in de Goudsbloemstraat. Twee a drie keeren kwam beklaagde vragen of zij weer bij hem wilde terugkeeren, maar zij wilde niet. Op een keer, dat zij beklaagde tegen kwam zeide zij, dat hij nog goed van haar had. „Kom het maar halen", zei beklaagde, maar getuige antwoordde: „Ik kom niet meer bij je thuis." Beklaagde is toen in den ochtend van 23 December naar de woning harer moeder gegaan om het goed te brengen. Hij werd in de woning ontvangen. Ge tuige, die nog te bed lag toen beklaagde kwam, stond op en ging in haar nacht japon aan tafel zitten. Beklaagde zat gewoon te praten, maar op een oogen- blik dat haar moeder de kamer had verlaten en zij zich toevallig bukte naar een hondje, gooide hij haar met een vloeistof op het hoofd, handen en armen. Daarna gooide beklaagde nog twee keeren met de vloeistof naar haar doordat zij de handen voor de oogen hield, werden haar oogen niet getroffen. Op haar angstgeschrei liep beklaagde hard weg, vermoedelijk in zijn vlucht een ploertendooder verliezende. Het aan de vrouw toegebrachte lichamelijk letsel bleef beperkt totbrand wonden op het hoofd en het gelaat, de rechterhand en den rechterarm. Zwaar lichamelijk letsel werd gelukkig niet veroorzaakt. De wonden waren toegebracht door middel van vitriool. Tegen beklaagde werd 4 jaar gevan genisstraf geëischt. Uit Londen word', aan de Tel. ge seind In het rapport van eea Engelsche com missie, welke belast was met het onder zoek naar de prijzen van electrlscbe gloeilampen, wordt gewezen op de groote waarschijnlijkheid van het bestaan eener wereldcombinatie, die de prijzen van gloeilampen behee» scht, Het rapport zegt dat zulk een combinatie bij machte zou zijn de wereldmarkt voor gloeilampen te beheerschen, prijzen vast te stellen en markten te verdeelcn. Deze conbinatie zou Engeland, Amerika en Nederland omvatten. Het rapport wijst er op, dat de Ge neral Electrle Gy. van Amerika de meeste aandeelen bezit van de Engelsche Thom son Honston Cy. en onlangs haar be langen vereenigde met Philips Gloei lampenfabriek In Nederland, terwijl deze zich 1,8 deel der aandeelen verzekerde van de Engelsche Edison Swam Elec tric Cy. en ierwiji twee commissarissen van de fabHek van Philips lid werden van den raad van commissarissen der Edison Swam Cy. Goederenvervoer door de lucht Gisteren om kwart over drie arriveerde te Soesterberg een Engelsch vliegtuig met voor ongeveer f 7000 aan stuk goederen. Kwart over één was het toestel uit Londen vertrokken. De goederen waren bestemd voor een Amsterdamsche firma. Zij werden in twee auto's naar de plaats van bestemming vervoerd. De Nederlanders in Berlijn Volgens een hier te lande ontvangen mededeeling hebben de te Berlijn ver toevende Nederlanders zich telegrafisch tot onze Regeering gewend, met het verzoek een trein naar Berlijn te zenden om hen af te halen. WA LWIJK. EEN EENHEID naar gelaDg er by den handelaar voor radig i«, op BON No. 10 der mini- mooi rsntfoenkaart. D?ze Hon moei zyn afgehaald voor 31 Maait d»?.r »f!e bons na 81 Maart zijn verrallen. 17820 Gezinshoofden welke in de vol gende period* van Handelaar men- schen te veranderen kannen dit schriftelijk of mondeling doei ten kantore der gasfabriek vóór 1 April e.k. Aanvragen na deze datnm komen niet meer in aanmerking en worden beschouwd dat het gezinshoofd met aijn tegenwoordigen handelaar ge noegen neemt. Gezinnen, welke in den loop van het jaar zijn vermeerderd en geko- I men zijn tot 7 personen of van 9 I op 10 personen, worden in hun eigen belang aangeraden, bierran zco spoedig mogelijk med deeling te doen onder overlegging yun be wijs (TROUWBOEKJE) aan het kantoor der gasfabriek. voor den tijd van vier jaren van het perceel Hooiland, gelegen onder Waalwijk Sectie A no 280, groot 3.52.30 H.A in gebruik ge weest bij wijlenden WelEd. Heer P. H. C. Wijten. Ioschryvingeu worden ingewacht by den Notaris A. J. M. JaNSEN "•e VV&siwyk, vóór 2j Maart as. Bjj de in'chryring zijn geen on kosten verscholdied. '7287 des avonds 8 uur ïn Hotel GERRIS-S1MONS te Waalwijk. Panten van behandeling Jaarverslag 1919 en begrooting 1920. Rekening penningmeester. Mededeeliugen. Namens het Bestaar, 17321 SOHAAP, Secr. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van WAALWIJK enOMSTRE- KEN bekend, dat hij aan zijne stalhouderij heeft ver bonden eene Flinke ruime gesloten auto steeds beschikbaar. Billijke tarieven. 17324 Aanbevelend, GROOTST AANTAL MODELLEN 2 voqröames-kridhr-emONDES 9 KLEEPIttG-HANmVERKEN pal f PROEFNUMMER GRATIS! In prima uitvoering en nette afwerking. BEQROOTINGEN KOSTELOOS VERSCHIJNT 2 X'PER MAAND. 'I 36RATI3 KNJPPflTRONENBLflOg jjjPfWS(2SUIT6)S5CTS PER 3MND.(P.P f l.OSjfl BAAN HET BUREAU VflN ONS BLEDi

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 10