Gemengd Nienws Bill U i Ingezonden Plukken W I dan een jaar op de beslissing moeten wachten. En men had daar te voien reeds een half mlllioen steenen gekocht om maar spoedig vooralt te kunnen en an Is men er nog niet bezig. De heer Spronk vreest als bet zoo gaan aaoet, dat men over twee jaar nog niet gereed zal komen. De Voorzitter zegt dat men hier nz zoo ver is dat de regeering cijfers kun nea worden overgelegd en gevraagd ol ze daar ecne bijdrage aan kunnen ver- leeaen. Alvorens echter verder te gaan wil spr. de heeren eens vragen of men zieh al een beeld heeft gevormd welk een fiaancieele verplichtingen de gemeen te zich gaat opleggen. Is dit wel eens door een der heeren overwogen. De heer Segeren zegt, dat door den Voorzitter Tilburg Is aangehaald. Juist van Tilburg heeft hij gezien dat er 21 woningen In het openbaar werden aan besteed, en dat er toen zeker 10 In schrijvers waren. Ook het grondwerk, het opspul.ee wenschr hij aan te besteden. Da at mag mca niet buiten vaan. Art. 44 der gemeentewet geeft dat dnidelijk u&a dat zuiks bij openba'e aanbesteding moet geochleden. Spr. zegt dat er door aanbesteding meer concurrentie Is. Br zijn aannemers die altijd moeton aan besteden, om liet eene voorsehot m«t het andere te kunnen dekken en dat Is voor de stad het voordeeligste. Ik, gaat spr. voort, zou er groote bekendheid aan geven zoodat de heele wereld er kans aaar hoeft. Hoe gaat het als er enkeie worden aangeschreven, 's Avonds van te voren even do telefoou gepakt en dan gaat hetHallojaZog ik beb voor den Berg in moeten schrijven, jij ook JaNn daar zetten we 1000 pop op. Zoo gaat het en dan betalen we eaa f 4000 te voel. De Voorzitter wil eerst opmerken dat filet de gemeente, maar de bouwverceni- glng de zaken in uitvoering heeft en deze niet aan de gesneeottwet is ge bonden.Verder geeft hij den heer Segeren in oveiweglng zich eens goed op de hoogte te stellen doet hij zulks, dtn zal hij aleo, dat in 9 van de 10 gevallen de weg wordt gevolgd als hier gedaan. Sn dat wordt nu juist gedaan om het opzetten te voorkomen. Worden 4 h 5 mensehen nlfigenoodigd en zetten die wat op, dan heeft men dat maar van 4 of 5 man te betalen. Ziju er echter 30 of 40 dan heeft men het bedrag van 30 of 40 man te betalen. Vervolgens wijst de Voorzitter er op dat een aannemer berekend moet zijn voor zijn taak «n ook finantieel sterk. Hij zou F.ooil durven adviseeren een aannemer te nemen, die, zooals de heer Segeren het heeft «itgedrnkr, het eene gat moeten stoppen tnet het andere, want komt er een faillissement dan weet men niet waar men blijft en hoelang het werk dan wordt opgehouden. Men komt dan voor allerlei moeilijkheden te staan, zoodat de ellende niet te overzien zen zijn. De heer Segeren merkt op dat door den Voorzitter is gezegd dat de raad nn niets over het bonwen heeft te zeggen en dat juist vindt hij zoo treurig. Als alle» klaar Is, kan hij als wethouder de zaak niet afkeuren, zou hij onrecht vaardig vinden omdat een Dag- opzichter •r is om de zaken na te gaan. Het gaat z.i. niet aan om als alles gereed Is ge komen de vloer te latea opbreken omdat er geen genoegzaam zand onder is gebracht. Daar moet van te voren op worden gewezen. De heer Spronk dringt aan bij het onderwerp zelf te blijven. De heer Tak Is van meening dat veel van het geduld der heeren wordt gevergd. Ellendig is het tevens te zien hoe men bij zoo'n belangrijke zaak afdwaalt zelfs tot een secreet. Dat Is treurig. Hij ver zocht den Voorzitter bij de bespreking van de agenda te laten blijven cn eerst het oaderwerp Crediet-aanvr ag af te handelen. Men moet zich a'vragen of de gemeente capabel is dit werk uit te voeren, ja of neen. De Voorzitter zegt dat men zich moet afvragen of de gemeente het aandeel wat voor haar rekening komt kan dragen. Nh reeds bedraagt de Hoofd Omslag f18000 cin hij berekent wat er dan bij zou komen en komt tot de conclusie, dat de Hoofd. Omslag dan op minsten» f30 000 moet worden gebracht. Gaat dit de draagkracht te boven ja of neen. Dat moat men zich afvragen. De heer Tak merkt op dat men zoo ver nog niet is. Men behoeft geen 100 woningen tcgeifk te laten bouten. Mee moet nu eerst voor den grond zorgen. Voorzitter. Men moet toch steeds een beetje vooruitzien en alles onder oogen nemen. De heer Spronk is er voor niet alle terrein aan de bouwvereeniglng af te staan maar ook aan particulieren daarvan te verkoopen. Reeds is daar naar gevraagd. De Voorzitter zegt dat de eerste aan vrage nog moet binnenkomen. Spronk. Bn de scheepswerf dan. De Voorzitter kan zich niet herinneren dat daar ooit eene aanvrage van is binnen gekomen. De heer Tak zegt dat dit ook niet Is gebeurd omdat de scheepswerf niet weet of het terrein te koop is. Op de eerste plaats moet de grond wordea gegeven aan de bouwvereeniglng en dan kan nog worden verkocht. Men ziet, zegt spr., te veel tegen donkere wolken aan, maar jalst dezer dagen 19 hem nog In het oor gefluisterd dat Ged. Staten binnenkort zullen bespreken hoe de gemeenten het best zijn te reddea nlt den fiaautieelen noodtoestand, 's Rijks finan ciën gaan zeer goed en dan zal vanzelf de gemeente-finantfen zoo ellendig nicl blijven, dus daarvoor moet men de plannen niet ondermijnen. Maar wederom wordt van het onderwerp afgedwaald. Zoo komen wij er nooit. Voorzitter. Het moet goed onder de oogen worden gezien. Dat is een plicht vaa leder raadslid en het past niet daartegen te protesteeren. ✓- Segereu. Als er op de markt wat hout van de hoornen moei worden verkocht das saoet d» secretaris daar. met eeo groot boek bijstaan en als er een heel groot werk is, moet dat zoo maar onder het vuistje gaan. I» het mogelijk al bekend wie de gelukkige zai z|o. Eon naam komt er al in voor. (Gelach.) De Voorzitter verwijst den heer Sege ren Daar de bouwcommissie. Voorts wijst bij er op dat de meeste bouwcommissies doen als hier gebeurt. Zelfs de groote Klectfische Centrale heeft op die wijze aanbesteed. De vatenfabriek, de firma Speyer, alien hebben het zoo gedaaD. De heer Timmermans Is hei met den heer Segeren, om in 't openbaar aan te besteden, eens. Voor particulieren Is dat wat anders. Een gemeente moet van het standpnr.t uitgaan eenieder in dc gelegen heid te stellen. De Voorzitter meent te moeten op merken dat de meeste particulieren ouder hands laten aanbesteden wijl gebleken is dat zulks de beste weg is. Zelfs de heer Timrne'mans heeft dat voor zich zelf ook gedaan. De heer Timmermans merkt op dat bi) hem juist gebleken is dat een reuzen- bedrag werdt opgezet. Daarom moei men van 2 kwade diogeu het minst kwade nemen. Den heer Segeren heeft het altijd tegen de borst gestoten dat zoo maar onder het vuistje wordt gewerkt. Ik zat laatst, aldus spieker, eens in den trein en wel in de 2e klas. Daar zat ook een dikken aannemer Voorzitter. Ik moet u het woord ont nemen, men zit hier nu niet in een koffiehuis. Segeren. Neen, men moet bij de wet blijven. Scherp. Is alleen aan Kraageveld maar gevraagd. Voorzitter. De heer Tak heeft alles berekend en om vaster in zijn schceneo te staan heeft hij den heer Kraaijeveld aangezocht een en ander eens na te rekenen. De heer Kraaijeveld staat er geheel buiten. De heer Tak zegt dat zulks zoo Is en wat nu de menschen denken en zeggen laat hem volkomen koud. Hij heeft alles gedaan in het belang van de gemeente en niets gedaan in strijd met zijn geweten. De heeren Tak en Spronk wijzen er verder op, dat door het beschikbaar stellen van land en woningen, er meer arbeiders zullen komen, wat door de belastingen die deze opbrengen, weer ten goede van de stad komt. De Voorzitter zegt dat door uitbreiding van de stad het meest de neringdoenden gebaat zijn en het juist deze zijn die door de grootere omzet die ze hebben, is staat worden gesteld hoogere belas ting te betalen. De arbeiders betalen niet zooveel belasting. Spr. is overtuigd dat de Hoofd. Omslag eens zoo hoog zal komen en vraagt zich af of dit de draagkracht van de gemeente niet te boven gaat. De heer Spronk merkt op dat ook meer industrie zich hier zal gaan vestigen. De Voorzitter vreest dat de draag kracht het niet zal toelaten. Komt de verandering van school nog, dan zal de H. O. komen te staan op f 50.000. Spr. wil dit alles eens onder de oogen brengen van de leden. Spronk. Is het uwe bedoeling om het werk niet uit te voeren. Voorzitter. Ik zeg mijne bedoeling niet Ik zeg alleen maar dat de heeren dit alles eens onder de oogen moeten zien en ik stel me dit tot dure plicht daarop te wijzen. De heer Tak wijst er op dat toch overal wordt gebouwd en dat het niet ncfcdzakelijk is dat dit terrein vol arbeiderswoningen wordt gebouwd. Par ticulieren moeten den grond ook kunnen koopen. Spreker meent dat thans een besluit moet worden genomen. Reeds viermaal is er nu over beraadslaagd behalve wat er over in de commissie vergaderingen is gesproken. De heer Segeren zegt dat de grond hier zoo duur is als in het centrum van Amsterdam, daarom gelooft hij dat er iets in 't spel zit. Voorzitter. U begrijpt de raak weer niet goed. Segeren. Ik geloof dat ik alles te goed begrijpt. De heer Tak protesteert tegen deze verdachtmaking van den heer Segeren. Hij heeft hier de koe bij de hoorns gepakt emdat er werkelijk groote woning nood heerscht. God zal me bewaren, zegt spr., in zulke zaken iets te gaan zoeken en 9 Segeren. Die Smolders. Mijnheer Tak is nog niet uitgesproken. Segeren. Ik vraag den Voorzitter, niet u het woord. De heer Tak vraagt den Voorzitter toch het voorstel in stemming te willen brengen. De Voorzitter gaat hierna in den breede weer eens uiteenzetten wat allemaal moet worden gedaan, wat niet moet worden gedaan enz. Verder gaat hij nog eens breedvoerig het nut van onderlinge aanbesteding bespreken en merkt daarbij op dat vooral het opspuiten van grond zeer lastig in het openbaar kan worden aanbesteed. (Het publiek verlaat voor een deel de tribune.) De heer Segeren herhaalt het niet te begrijpen dat men aldoor maar aan dringt om alles zoo maar onder het vuistje te geven. Er zijn heeren, aldus spr., die alles zoo mooi voorschitteren, maar ik ben ouder dan J.3 jaar en vertel u dat ze in witte schaapskleederen tot u komen maar in werkelijkheid grijpende wolven zijn. Geachte toehoorders, ik verzoek u beleefd zoo lang nog hier te blijven, dan zal u wat hooren. Ik heb gezworen de belangen van de stad te zullen behartigen en dat blijf ik doen. Ik begrijp daarom niet waarom men hier de wet maar op zij schuift. (Gelach.) (Nog meerdere personen verlaten de vergadering). De heer Tak dringt nogmaals op af handeling aan. De Voorzitter begint nogmaals over aanbesteding en zegt dat hij uit hoofde van zijn beroep heel wat daarvan heeft gezien De heer Tak zegt dat B. en W. het kunnen aanbesteden, zooals het hun 't best voorkomt. Segeren. Is u ook al voor het vuistje. Je moet hier half duivel en half mensch zijn. De Voorzitter roept den heer Segeren, tot de orde. Segeren. Het staat toch op de agenda. Ik zal Ged. Staten .in kennis stellen dat in strijd wordt gehandeld met art. 44 van de gemeente-wet. Na nog eenige discussie, waarin steeds in herhaling wordt getreden, wordt met op 1 na algemeene stemmen, de heer Segeren bleef buiten stemming, het voorstel van den heer Tak, aangenomen. De heer Timmermans vreest dat er nog heel wat water doo;_ de Donge zal stroomen vooral eer de eerste steen zal worden gelegd. Aangezien er een ontzettend groote woningnood is, stelt hij voor alsnog 40 woningen te bouwen aan den dijk links van de vuilnisbelt. Daar kan direct worden begonnen. De heer Tak gelooft niet dat daar zooveel woningen kunnen worden ge bouwd, omdat men op te veel moei lijkheden stuit, 15 woningen zou gaan, meer echter niet. De Voorzitter merkt op dat voor dit terrein de toestemming noodig is van de Regeering. De heer Timmermans stelt voor dat Burg. en Weth. de noodige stappen zullen doen daarvoor. De Voorzitter zegt dat men in conflict komt met het uitbreidingsplan. Met algemeene stemmen wordt be sloten dat Burg. en Weth. de noodige stappen hieromtrent zullen doen. De heer Segeren vraagt nu eerst punt 5 van de agenda, wijziging der begroo ting van de Godshuizen te behandelen. Dat is een zeer belangrijk onderwerp en wordt dat nu niet eerst behandeld dan zijn we morgenmiddag nog niet klaar. Alle leden zijn van gevoelen dat de agenda nu gewoon moet worden afge handeld. De Voorzitter stelt daarna aan de orde r Wijziging der verordening voor het innen van staangelden op de markt bij gelegenheid van kermis en markten. Nadat de geheele verordening, welke reeds voor de leden ter visie heeft ge legen, nog eens door den Voorzitter geheel is voorgelezen, wordt conform het voorstel van Burg. en Weth. besloten. De plaatsen zijn allen verhoogd, vooral voor die van eenigen omvang. Daarna kwam aan de ordeVaststel ling verordening beheer gemeente-elec- triciteitsbedrijf Ook deze verordening wordt geheel voorgelezen. De heer Segeren acht het wenschelijk de prijzen daarin vast te leggen. De Voorzitter tracht het den heer Segeren duidelijk te maken dat de prijzen bij raadsbesluit moeten worden vastge steld. Worden deze in de verordening vastgelegd, dan moet deze bij veran dering van prijs, wat nogal eens zal voorkomen, telkenmale worden gewijzigd. De heer Timmermans zou de prijzen vooral voor kracht zoo willen zien ge steld, dat vooral de industrieel zich aangetrokken gevoeld daarvan gebruik te maken. De Voorzitter zegt niet liever dan dat te zien maar merkt op dat de prijzen zijn geregeld door een deskundig per soon. Later, wanneer de raad eenige ervaring heeft gekregen, kan nog altijd worden besloten de prijzen te regelen zooals men goed dunkt. Na nog eenige bespreking werd be sloten de vergadering te schorsen en den volgenden dag in geheim Comité voort te zetten. De heer Spronk sprak van achterlijk heid en werkelijk, het is zoo, althans zeker wat voorkomendheid tegenover de pers betreft. Immers, overal wordt deze een tafel en stoel verschaft. Niet zoo in G'berg. Daar is een verslaggever ge doemd heel veel lange uren in de meest ongemakkelijke houding te gaan staan. Verslg. HEUSBEN. Raadsvergadering van 25 Maart. Met den Voorzitter waren alle lede» aaowezig. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Hierna kwamen aan de orde eeoige ingekomen stukkeD, die voor kennisgeving werden aangenomen, waar onder de bekende circulaire van het gemeentebestuur vau Schagen, inzake Burgemeestersber. oemlngeo en voorts een circulaire aan Ged. Staten over politle- vakonrierwijs. Na toelichting door den Voorzitter werd besloten aan de politie school te Hilversum een jaarlijkse he subsidie te verleenen van f 20. Overeen komstig hun verzoek werden aan de gemeentearbeiders jaarlijks eenige vrije dagen toegestaan. De beiaardier K. van den Berg kreeg op venoeh eervol ont slag (wegens vertrek). Ged- Staten hadden bedenkingen In gebracht tegen de onlangs vastgestelde verordening regelende de betaling der jaarwedden van onderwijzers. In verband hiermede werd besloten te doen verval len de gunstige bepaling, dat na over lijden nog 6 weken salaris zal worden uitgekeerd ten bate der nabestaanden. Ook werd gewijzigd de bepaling, re gelende de betaling bij ziekte gedurende het 2e halfjaa', waarbij van de wedde gekort wordt in de toekomst de uitkee- ring van vervanging tot een maximum wan 50 pCt. ec die betreffende de betaling bij opkomst onder de wapenen en voor herhalingsoefeningen met onderscheiding voor kost- en nlet-kostwlnneis. Tevens werd vastgesteld, dat zoo een herstelde binnen een maand na hervatting van zijn taak wederom ziek wordt, deze laatste ziekte beschouwd zal worden als een voortzetting der eerste. Het lid van Andel vond het onbillijk de gunstige bepaling omtrent de uitbetaling van se» weken aa overlijden te schrappen, te meer waar Rijksambtenaren nog 3 mnd. uitbetaling erlangen. Drt heer Ant. van Dijk, handelaar In brandstoffen, vroeg om weer evesals vroeger op zijn beurt de ieverantie voor de gemeente ie mogen hebben. Hoewel zijn verzoek ongezegeld was, zal hij, zoo mogelijk, zijn wensch vervuld zien. Ingekomen was een klacht namens vele ingezetcneu met betrekking tot de straatschenderij, om een betere surveil lance der politie te bevorderen. Dit stuk werd gesteld In handen van den Voorzitter als Hoofd der Politie. Op het verzoek der Gezondheidscom missie om de beide deskundigen hooger te salariecruu, werd beschikt, dat de jaarwedde van f 300 tot f 400 zal worden verhoogd. Adhaesic zal worden betuigd met het rondschrijven van B. en W. van Vlijmen Inzake de f 1500 vergoeding per K. M. voor de oodergrondsche kabels der P. N. E. M, ■et kohier rioolbelasting word vast gesteld op f 298, iets hooger dus dan in 1919, dat der schoolgelden up f 1294 (Muloscbool) en f 455 (Lag. School), terwijl om de 3 mnd. suppl. kohieren zullen worden vastgesteld. Conform het voorstel van B. en W. werd de verordening en de Instructie voor den oorrespondent vastgesteld vau het bureau van arbeidsbemiddeling. De Commissie van Toezicht op de arbeidsbemiddeling werd sameugestold als volgtVoorzitter, de Burgemeester, leden werkgevers J. Oerlemans en J. C. van Laarhoven, leden werknemers P. Schmlehusen en A. Baaijens (Botermarkt). Besloten werd de leening ad f 8800 bi] de Boerenleenbank af te lossen en daarvoor een nieuwe, eveneens tegen 5 pCt., te sluiten bij de Godshuizen alhier met bovendien een van f 1500 ter bestrijding der dlsfcributiekosten (aflossing In 5 jaren). De begrooting dienst 1918 moest met circa f 1000 worden verhoogd, wegens verschillende onvoorziene uitgaven. Hierna kwam als pièce de réslstance het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening van den Hoofd. Omslag. Volgens gewoonte zou dit jaar de aan slag moeten worden geregeld naar de inkomsten over 1918. Gevraagd werd die heffing te doen plaats hebben naar de inkomsten over 1919. Het lid de Haan was hiervoor, ook na discussie met den Voorzitter, die bleef betoogen, dat er toch niets tegeu i9, als men volgens zijn wer kelijk inkomen wordt aangeslagen en dat zulks voor nagenoeg allen gelijk staat, heelemaal niet te vinden, hoewel ook het lid van Andel het goed recht van den Voorz. motiveerde. Het lid de Haan stelde voor den gemiddelden aanslag over 1918 eo 1919 te nemen, vervolgens die over 1919, waar deze niet minder was dan over 1918, etc. Het lid Hob. Verhoeven gaf te kennen, dat 'c vo rstcl van B. en W. de beste weg was. Ten slotte kreeg het Dag. Bestuur zijc zin en wordt men dus aangeslagen naar 191S. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren G. G. Carpay en F. Hilwlg. Nu was de agenda afgewerkt en kregen we nog eenige mededingen te hooren. lo. De teleurstellingen bij de oproepingen voor onderwijzer aan de school voor Mulo, waarvoor zich geen enkel sollicitant opdeed, etc., doch dat natuurlijk niets onbeproefd wordt gelaten. 2o. De bemoeiing van den burgemeester in verband met het eventueele staken van den Tramdienst Heusden-*-Drunec, zijn cotferevtle's met de omwonende Burgemeesters, den Minister, den Com missaris der Koningin en dat er kans was door verschillende subsidies op behoud, doch dat de Directeur der Trammaaf- sehappii zeer onlangs berlchite, dat hit geraamde tekort niet was f 6500, doch zonder interesten enz. minstens f 16000, zoodat Hierna bracht De Mol nog ter sprake de verordening op de winkelsluiting, waaruit bleek dat deze was zooals hij ze wenschte Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorz. de openbare vergadering om over te gaan in comité-generaal voor bezwaren tegen den Hoofd. Omslag. (Buiten veran'.wo.irdalijkheid der Reiaetie). Kaatsheuvel, 25/3 1920. Burgtrs van Kaatsheuwtl De tijdea veranderen eo ook ten goede. Naar Ik ia de Echo las, krijgen we wederom nieuwe cursussen. Gaarne wil ik een en ander nog even ver duidelijken. Ze zijn voor iedereen toe gankelijk, want iedereen muet weten, hoe in dezen tijd moet worden ge handeld. De cursus is gratis daar er een bedrag van 7 (zegge zeven) mille toor gereserveerd is. Ze kunnen niet beter besteed worden, renteloos bewaren dient tot niets. Voor deze kapitale som wordt eerst gekocht: een h lve eenheid brandstof, d.l.één halfmud. Het schoollokaal wordt hiermee der mate verwarmd, dat niet één, maar al de cursusleiders, zoo sterk traaspireeren, dat de half schoone lakens uit den tuin van de lijn moeten gehaald worden om bet overtollige zweet te verwijderen. Allen moeten kun boterham mede brengen. Thee wo'dt gratis geschonken. Een der cursusleiders heeft hiervoor een tweedebands antiek theeservies be schikbaar gesteld. Dringend wordt ver zocht, niet te rooken. Ora dit verbod kracht bij te zetten, heeft één der uaeesteïs hiervoor reeds zijn 7-jarig zwartgerookt pijpje weggesmeten. Allen moeten ook netjes gekleed verschijnen 1 Machinisten en oude Amerikaansche tramsmeerders denk daaraan vooral. Na afloop van den cursus wordt een teerdag gehouden. Een fijn maal sal worden besteld,bestaande uit: overjarige boonen, witte en rood# kool enz. Voor de rege ling hier/aa Is een oud-secretaris aan gesteld, die netjes voor alle uitgaven zorgen zal. Verdere uitleggingen zijn niet noodig. We verwachten een flinke deelname. Voor nadert inlichtingen wende men zich tot het htofd van den cursus. Bumsingski. Gediplomeerd bolsjewistisch leider. Dokter gehaald door inbrekers f Gisternacht werd op bmtale wijze inge broken bij dr. Ssboatan te Vaals (Limburg). Per rijtuig werd da dokter gebaald om naar •en zwaten air ke in het nabijgelegen Leaierg te g'ian. In Lemicrs wist men echter van g en zieke af en de dokter giDg weer naar huis. In siju afwezigheid was ket gehele hnis grondig doorzocht en alles onderstboven ge: et. Geld schijnen d» dieren niet gevonden te hebben. - Itterdzgnaeht is te Leiden da politie door Laidscha grondwerkers aangavalleD. Er werd geschoten ap de Leidvche stadstram tengevolge waatvan twea ruiten warden vernield. Een agent van politia werd arnstig met een hard voorwerp getroffen. Een aai- valler werd door eea schot licht gewond, terwijl een ander persoon zwaar in den bnik gekwetst werd. Da Nymeegsehe recherche heeft ge attesteerd zekeren V. uit Breda, die ten nadeele van een levensverzekeringsmaat schappij te Njjmegen om en om f 1100 had verduisterd. Daar de deuren van de woning van de 75-jarige vrouw B. te Sneek reeds sinds drie dagen gesloten waren gebleven, heeft men zich heden toegang tot de woning verschaft, waar men in de keuken het bebloed lijk van de oude vrouw vond Er wordt eerder aan een ongeluk, dan aan misdaad gedacht. |j: I

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2