Nieuws uit Hettsden. Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL een entree geheven van f 0.15 bij den kijkdag voor de inboedel van wijlen den heer Wijten. Dit bracht de som op van fl 26.60. Handelsreizigers Vereenlglrig >St. Christoffel* Afd- Langstraat. Zondag 28 dezer hield onze nog jeugdige afdeeiing hare tweede jaarver gadering. Na ccu openingswoordje ver kreeg de buitengewone bestuurder Lucassen uit Utrecht het woord om nog eens duidelijk uiteen te zetten waarom ook de katholieke handelsreizigers moeten vereenlgd zijn. Spreker vond het een vreemd verschijnsel dat zoo menig Handelsreiziger die zich ver boven den doorsnee-werkman verheven waant, in maatschappelijk en sociaal opzicht ver beneden hem staat. De oorzaak daarvan ligt in het feit dat de werkman beter voelt waar de schoen wringt dan de handelsreiziger, en dat eerstge noemde ook heel wac grooter offers aan tijd, geld en arbeid geefe dan menig Handelsreiziger. Spreker wekte op om de tcekenen des tijds te begrijpen, opdat we niet door de groepea onder en boven ons worden dood gedrukt. Met een hartelijke peroratie tot de aanwezigen om St Christoftels vaan trouw te blijven besloot de spreker zijn rede. Hierna volgde verkiezing bestuur, met het gevolg dat de heeren Voorbraak, (Elshout), Huijsmans (Geertruldeoberg) en Roesteobecg (Waalwijk) resp. tot Voorzitter, Secretaris en CommIssaMs werden gekozen. Tot afgevaardigde der Alg. Jaarver gadering in den Haag* werd gekozen den heer Huijsmans. Besloten werd de acti« krachtig ter hand te nemen en de eerstvolgende ledenvergadering te houden in Geei- truidenberg. Na nog enkele punten van hulshoude- lijken aard besproken te hebben, bracht de Voorzitter een welgemeend dank woord aan spreker en aanwezigen, waarna sluiting met Chr!"jroet. Naar we ?ernemeD,f1s de lieer Ph. Dodenhui?, nog roor enkele dagen depot houder van de Singer Maotrchappy te Waalwijk, benoemd sla administrateur-Be- dryfeleider der nieuw op te richten fabriek van cartonnagewerkeii te Beaoijeo, door de welbekende N. V. Meijer en Cauree, Amsterdam. We wenschen den nieuwbenoemde veel fcuccea in zijn nieuwen werkkring. Zyn jarenlange bekendheid en relaties met de schoenfabrikanten, zal ZEd. ook zeker van nat nyo. Onze vroegere stadgenoot, de heer D. W. van der Hammen, is met ingang van 1 April benoemd tot bedrijfs-chef der bekende kruiwagenmakerij, zagerij en houthandel van de firma |oh. van Gelderen te Gorinchem. L.l. Zondag hielden hondenlief- hebbers een bijeenkomst in 't café van den heer L Ketels alhier. Er was veel belangstelling en besloten werd eene honden-club op te richten, die zich ten doel stelt, de africhting van politie honden. Zij die nog lid wenschen te worden kunnen zich a s. Zondag in genoemd café aanmelden. A.s. Maandag zullen twee leden der fietsclub „de Zwaluwen" alhier, nl. de heeren A Nelis en J. Simons op de baan te Bergenopzoom „de Raaijberg" aan de wielerwedstrijden voor amateurs deelnemen. De aangekondige wedstrijd welke Zondag j.I. gespeeld werd tusschen Quick I en een combin. van N. O. A. D. 1 en 11 Tilburg, welke vereeniging in de eerste klas N. V. B. speelt, heeft een schitterend verloop gehad. Alhoewel geen van beide vereen, heeft kunnen doelpunten, werd er toch zeer prachtig en met veel vuur gespeeld en heeft het talrijke publiek dan ook van een zeer mooien wedstrijd, zoo niet de mooiste van het geheele seizoen, ge tuige kunnen zijn. Het begin, zooals ook allen verwacht ten was voor de Tilburgers, doch spoedig waren de Blauwwitten inge speeld en gaven ze duchtig partij. Na 20 min. spelens hebben de onzen N. O. A. D. meer dan 15 min. ingesloten gehouden, doch dank zij de hechte verdediging van Tilburg bleef hun doel voor doorboring gevrijwaard en ging de rust alzoo in. Na de rust begonnen de onzen nog vuriger te spelen dan voor half time. Nauwelijks afgetrapt of voort gaat het op het vijandelijk doel aan. Een voorzet van rechts, een schothoera doch buiten spel Quick is hierdoor niet ontmoedigd, want steeds vuriger wordt hun spel. Vele schoten worden ingezonden, doch de Tilburgsche doel man wil van geen wijken weten. Zoo nadert het einde en als de scheids rechter voor inrukken blaast is de stand onbeslist. Ongeveer 1000 toeschouwers waren aanwezig. De heer Jos Groenen zal, na eerst te hebben deelgenomen aan de Mahler—feesten te Amsterdam, waarvoorde uitnoodiging een bewijs is van zijn grooten naam in de kunst wereld, met zijn vrouw eene tournee maken door onze provincie. 12 Mei a.s. zal het echtpaar Groenen- van Zijp te Waalwijk optreden, voorts in Breda, Tilburg, Eindhoven enz. In een volgend nummer hopen wij een verkooping van den recensie geven speciaal van het optreden H 5 van mevrouw Riek Groenen, die te Hamburg een schitterend succes heeft gehad. BAARDWIJK. Zondag j.I. speelde onze voetbalvereeniging Juliana 11 een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Juliana-combinatie te Heusden, welke eindigde met 1—0 van laatstgenoemde. Op Maandag (2en Paaschdag) gaat Juliana 1 deelnemen aan de serie-wed- strijden, uitgeschreven door D. V. O. te Aalburg Door Burg. en Weth. zijn de volgende vergunningen verleendAan A. de Rooij. wonende te Kaatsheuvel, tot het bouwen van een schuurtje op het perceel kadastraal bekend gemeente Baardwijk, sectie E no. 995 Aan W. van Helvoirt tot het oprich ten van een „doe!" voor handboog schutterij. Het gezelschap waarvoor deze „doel" is opgericht, genaamd „Ons gezellig thuis" telt een 20-tal leden. Door de Gebroeders Schuurmans, Hoogeind alhier is een rijwielzaak ge opend. Met het leggen der electrische kabels is men thans in onze gemeente druk bezig, zoodat in het vooruitzicht staat, dat ook hier spoedig van de electriciteit gebruik zal kunnen worden gemaakt DRUNEN. De heer Nagelkerke uit Waalwijk welke alhier van de gemeente land in huur heeft, heeft van de ge meente verlof ontvangen om dat ge deelte van het land dat gedurende dezen winter onder water heeft gestaan we derom te mogen verhuren aan anderen aangezien de heer Nagelkerke anders al zijn land niet bebouwd kan krijgen Vrijdag j.I. is alhier in de verga dering van de Veilingvereeniging de heet A. Gijssels uit Elshout benoemd tot boekhouder dier vereeniging en wel met een salaris van f80ü.— Dat van den Directeur is van f 1500.— gebracht op f 2000 De vorige week hebben zich in deze gemeente wederom 9 gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan, zoo dat het getal gevallen reeds is gestegen tot boven de 50, waarvan vele met doodelijken afloop. Dezen nacht zijn bij M. V. een prachtige zilver-konijn en bij P. B. de wasch gestolen De politie doet streng onderzoek. De heer Th. Janssen onderwijzer aan de Lagere school alhier is als zoo danig benoemd te Reek en heeft zijn benoeming aangenomen. DRUNEN. Dezen namiddag Is H. de G. alhier aan de slaapziekte overleden. Mij laat eene vrouw uiet zes kinderen achter. VLIJMEN. Aanstaanden Zaterdag, 3 April, zal het 12'/2 jaar geleden zijn, dat de Burgermeester, de EdelGroot- Achtbarcn Heer G.R. van der Ven. al hier als zoodanig ia functie trad. Wat Burgermeester van der Ven in dit 12'/2 jarig tijdvak voor de Gemeente Vlijmen gedaan heeft en geweest ls. kunnen wij in het kort schetsen door te wijzen op de groote bekwaamheid, de jeudigc geestdrrifc en de schier on begrensde werkkracht die hij geheel heeft gegeven en gewijd aan de belangen van de gemeente en de gemeentenaren, over welke het bestuur aan zijne handen is toevertrouwd, daarvan kunnen ook spreken de tallooze ingezetener, die voor rechtmatige belangen in hem steeds een warm en bekwaam voorstander vondendaarvan kunnen getuigen da velen werken, die onder zijn bestuur werden aangevangen en tot grooten bloei gebracht. Wij feliciteeren den Hooggeachten Jubilaris hartelijk met dit heugelijke feit, ea hopen dat het hem gegeven zij, reeks van jaren als Hoofd der Gemeente Vlrmen in functie te zijn. Naar wij vernemen, zal de Gemeente raad op 3 April des voormiddags om 10 uijr eene plechtige openbare vergadering houden, waarna aan de belangstellenden gelegenheid zal worden gegeven, den Jubilaris hunne opwachting te maken. Wij zijn er vari overtuigd, dat het hem aan belangstelling dien dag niet zal ontbreken. Wij, die vanaf de eerste vergadering, die burgemeester van de Ven presideerde, steeds getuigen zijn geweest van zijn werkkracht, zijn flinke en degelijke leiding in den gemeente raad, waardoor hij zoovele goede zaken be reikte en verkeerde gewoonten of bedoelingen heeft weten recht te zetten of uit te roeien, kunnen meer nog dan anderen waardeeren, wat de jubilaris voor zijne gemeente geweest is, wat hij er voor gewerkt heeft, en wat hij er in zoo velerlei opzicht van gemaakt heeft Ook zal bij deze gelegenheid herdacht worden wat de heer van de Ven voor ons district in den betrekkelijk korten tijd ge— i presteerd heeft als lid der Staten. Verwijzen wij hiervoor b.v. maar naar zijn uitnemende rede en krachtige actie inzake de onrecht vaardige bijbetaling van f 1500 per K.M kabsl aan de P. N. E. M. door de gemeenten, en welke zaak vermoedelijk een gunstig resultaat zal hebben, wat dan aan 't initiatief en 't werken van den heer v. d. Ven zal zijn te danken en wat voor de geheele provincie van 't grootste belang zal zijn. BJSSOIJEN. Alhier heeft zich eea ge?al A.s. Donderdag voormiddag ten 10 uut heeft de openiug plaats van de Chr School alhier. De heer J. M. vau der Heijden, vo lontair ter secretarie dezer gemeente, heeft zyue benoeming .-.In eerste ambtenaar ter secretarie van Bergen-op-Zoom niet aange nomen wegens zijne benoeming als onder wijzer aan de Openbare School te Alke- mfde. Tegelijk met het leggen van den kabel voor de electriciteit ie men in Besoyensche Steeg begonnen met het aan leggen van een fietspad, hetwelk vóór den eersten Mei gereed zal zyn. Woensdagavond om acht uur zal in de Openbare School eene vergadering wor den gehouden tot organisatie van de pas opgeriehte Be?oyen«che Bargeiwacht. Al degenen die zich indertijd te Waalwyk voor de Eurgerwacht hebbsn opgegeveD, worden op deze vergadering verwacht. Verder is de vergadering foegaokelyk vcor ieder belang stellende en een trouwe opkomst zal worden op prijs gesteld. Het inschrijvings- en alphabetisch register van de ïnlütielicbting 1921 is vanaf 27 Msart gedurende acht dagen voor belanghebbenden ter secretarie ter visie gelegd, De marechausjd» G. den Hartog is van de brigade albier overgeplaatst naar Gf Hen. Iu diens plaats is gekomen de mi- rechauerée J. van Lierop. Zaterdagavond ontotond iu hel café van J. v. d. Zande een Heine vechtparty, waarbij ook de ca é-honder en diens eeht- geaoote eenige kwetsuren opliepen. Naar wij vernemen heeft de politie de zask in handen. Maandagavond sprong het paard va'1 een zekere de B., ia de Besojjensche Sleeg door het schichtig worden in het venste* van de wouirg van R. 8., waarbij eenig» ruiten werden vernield. SPRANG. J.I. Msaudflgavoud trad voor de A. R. Kiesvereeniging alhier in openbare vergadering op de WelEdele Heer R. A. den Oadeu van Amsterdam. Nadat de Voorzitter, de beer F. H. Hoek, de vergadering op gebruikelijke wijze gf- opend had, sprak hij een kort openingswoord, waarin hy de sanwezigeo, waaronder eenige vrouweD, welkom heette en in het bijzonder den Geachten Spreker, welke zoo bereidwillig gewee«t was dezeu avond het onderwerp „De Vroaweu eu het Kiesrecht'» uiteen te zeiten, waarna hij hst woord gaf aan den Spreker. Daze zette in den breede uiteeD, hoe de Anti-Kevel. Partij altijd tegen het algemeen mani enkiesrechi, maar niet minder tegen het vrouwenkiesrecht geweest was. Als be wijs hiervoor haalde «preker aan Art. Xi van het A. R. Program van Beginnelen, waarin voorkomt dat de Party het z.g. „hoisrnanekiesrecht' voorstaat en het vrou wenkiesrecht wraakt. Ook, aeide Spr., «ras en is thans de A. R. Partij nog tegen den stemplicht. Spreker zeide ook te moeten betreuren dat tij de behandeling van het w*t*ontweip Vrouwenkiesrecht in de Kamers, nog leden van de A. R. Party hun stem hieraan gegeven hebben. Doch nu van over heidswege de vrouw het stemrecht eu ook deu stemplicht is opgelegd, moeten ook de A. R. vrouwen hieraan voldoe». Ten rlotte kwam bij ain de vraag of de vrouwen ook als lid tot de Kiesvereeniging moeten worden toegelaten. Ten aanzien van de ongehuwde vrouw meende Spr., dat vooral in de groote steden deze bij de Kiesvereeni ging gehaald moeten worden, doch ten aan zien van de gehuwde vrouw, vond hij het gewenscht dit aan hun eigen goeddunken over te laten. Spreker be»loot lijii schoon e rede met de leuze van den vroegeren Anti- Revol. leider Groea van Prinaterer „Tegen de Revolutie het Evangelie'. Dat de rede zeer in den smaak vau de aanwezigen war, bewees het appluns dat hierop volgde. Van de gelegei heid tot debat werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter den Geachten Spreker hartelijk dank zeide en ook de bezoekers. De vergadering werd lieraa met Dankgebed door den WelEd. deer Den Ouden gesloten. De nieuwe 'kiezerslijst voor deze ge meente bevat Mannen Vrouwen Totaal Kamer 493 449 942 BUten 487 443 930 Gemeenteraad 479 432 911 Iu do Maandagavond gehouden raads vergadering, waarvan verslag in een volgend nummer komt, weid met alge meen e «temmen besloten de gemeente gedurende de kermis te Kaatsheuvel droog te doen leggen. geeren. Naar aanleiding van de vraag woningen in de Koningstraat of iemand te dezer zake nog iets in het I rw. d u, midden had te brengen of te vragen, werd door het lid A. Rijken daarvan gebruik gemaakt. Deze wenschte n.l. te weten hoe groot het reserve- en leden kapitaal waren. De voorzitter deelde mede, dat de fabriek zonder schuld was en bovendien een reservekapitaal had van f 13000 terwijl het ledenkapitaal f32000 bedroeg, waarna metalgemeene stemmen besloten werd het bestuur van het beheer der geldmiddelen over 1919 te ontheffen. Voorts zegt de voorzitter dat nog f0 20 per 100 K.G. melk zal worden uitgekeerd, hetgeen in totaal ongeveer f 8000 zal bedragen. Vervolgens stelt de voorzitter namens het bestuur voor een tweeden stoomketel te plaatsen en een groofere stoommachine, aangezien beide onvoldoende capaciteiten bezitten voor de te verwerken melk, waartoe conform het voorstel van het bestuur besloten wordt. Nu wordt overgegaan tot aanneming van 7 nieuwe leden en medegedeeld welke leden zijn uitgetreden Ieend ^°°r en ,s ver8unn,ng ver- a Aan de N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg, tot oprichting van een dubbele arbeiderswoning in de Koningstraat. b. Aan J G. Simonis, tot oprichting van een woning in de Groote Kerkstraat c. Aan W. Pruijssers tot oprichting van een woning in de Koningstraat. Mej. C. Kenniphaas. onderwijzeres aan de Chr. School op 't Veer, ontving rn," benoeming als zoodanig aan de Chr. School te Klaaswaal. Aan laatst genoemde school waren drie vacatures. In t voorjaar keeren de eibers |weder Van Egyptes vruchtbaar land. Zondag kwam deze lentebode zijn oude nest op de schuur van den land bouwer A. W. v. D. weder opzoeken. Het is de eerste dien wij in ons dorp wegens overlijden, enz. en welke overschrij- zagen sinds de lente zno nrarhtia hpnJ vingen van leden hebben plaats gehad wegens smqs Qe ienie Z0° practltlg begon. overlijden. Aan de orde komt een voorstel van het bestuur tot verkoop van overtollige ondermelk bij contract voor vijf jaren, voor afgegaan van een proeftijd van 6 maanden. Nadat deze zaak van alle zijden door den voorzitter en directeur is toegelicht wordt hiertoe besloten. Tenslotte komt in behandeling het royeeren van hetlid Nieuwenhuijzen wegens het leveren van melk, die niet aan de gestelde eischen voldoet. Alvorens tot stemmingomtrent dit onderwerp over te gaan wordt de uitslag van het onderzoek door het Rijksproefstation te Goes medegedeeld, waaruit bleek, dat de melk circa 50 pCt. water bevatte. Bij de ge houden stemming werden 291 stemmen uit gebracht, waarvan 265 voor royeering, 13 tegen en 13 blanco Met de gebruikelijke rondvraag en een woord van dank voor de trouwe op komst, sloot de voorzitter de vergadering, den wensch uitsprekende, dat in het vervolg nooit meer leden geroyeerd zouden behoeven te worden. Maandag a.s., .tweeden Paaschdag, zal de heer August de Laat uit Tilburg, aangemoedigd door het succes der vorige week, nogmaals een soiree-amusante geven in het café van den heer A. Versluis alhier. De heeren Smee- huizen en Brugmans, pianist en violist, zullen den heer De Laat wederom vergezellen, terwijl er bovendien een eerste klas zangeres meekomt. De match tusschen Excelsior I en Groen wit van Raainsdonksveer, j.I. Zondag op het sportterrein alhier gespeeld, eindigde in een 2—1 overwinning voor eerstgenoemde ver eeniging. Het tweede elftal verloor van B.V.V. II uit Kaatsheuvel met 2—0. Beide matchen werden door een groot aantal sportliefhebbers bijgewoond. Tot ons genoegen kunnen we mede— deelen, dat de overplaatsing van den heer Matthey, stationchef alhier, niet plaats zal hebben. VRIJHOKVE-CAPELLE. Door den landbouwer C. van Tilburgh alhier wordt uit eea weide onder Sprang vermist een zwart bonte vaars, oud V/2 jaar op den binnenkant van den linkerheorn een rond Ingebrand gaatje waarin de letter K. Door de gemeentepolite wordt een streng onderzoek ingesteld, aangezien vermoed wordt dat het is ontvreemd. WASPIK. De nieuwe kiezerslijst wijst hier aan 2692 kiezers, waarvan 1345 mannelijke en 1347 vrouwelijke De bijzondere R. K. School alhier zal met 1 Mei a s. geopend worden met zes klassen. Wegens gebrek aan hooi loopt er al veel vee in de wei, ofschoon het gras ook nog niet overvloedig wast. RAAMSDONKSVEER. Te veel aan Bachus geofferd. Onder de bezoekers van 't Café van dhr. KI. was ook een zekere v. G. Geen geheelonthouder zijnde had hij natuurlijk iets gedronken gevolg ruzie met dsn eigeoaar, welke luzle haast In een vechtpartij dreigde te ontaarden. Stoelen, bierglazen, ruiten, ja zelfs de toonbank, alles moest dienen om de woede van den bezoeker te koelen. Dat de eigenaar zich tot de politie wendde ligt voor de hand en de vriendelijks bezoeker trekt mogelijk later een minder vriendelijk gezicht. Onze predikant Ds. de Graaf komt voor als no 1 van een drietal opge maakt ter beroeping naar de Ned. Herv. Gem. te Delft Het ijverig Dames Comité ter ver zorging van Weensche kindereu alhier zit niet stil. Door haar bemoeiingen «tinnen weder eenige Weensche kinde ren geplaatst worden, Als de toestand in het buitenland dit toelaat, komen zij met het transport van 31 dezer mede. De A-R. Kiesvereeniging benoemde tot afgevaardigden naar de Deputaten- vergadering welke 13 April a.s te Utrecht staat gehouden te worden, dhr. Ds. Koopmans en V. Woerden, en als plaatsvervangers dhr. Dorreboom en Janson. Waarom dat wilde rijden met "PELLE. j i. Vrijdagavond om zeven Q h d uur hield de Coop. Stoomzuivelfabnek i - mon Hnn h noeg. Denkt men dan niet aan het ge vaar voor anderen of zich zelf. Eén kwam met volle(?) kracht tegen het ijzeren hek bij den Overweg naar het Dorp, dat geweldig beschadigd werd. welkom heettenen wëës op"heTfi'nancFeêi Qeerl pers0.ra'f ""^'fupkk.e.nt' ?a3r "'j 1 - vernemen heeft de politie dit geval in j handen en is liet te hopen dat een flinke straf het gevolg zal zijn. De weg „Dc Toekomst" een algenieene leden vergadering in het café van den heer L. F. van Dongen alhier, onder voor zitterschap van deii heer M. J. Rijken die met een kort woord de aanwezigen Kaatsheuvel, 30 Maart 1920. Vrijdagavond is alhier opgericht de R. K, Bond van Kantoorbedienden enz. Als spreker trad op de heer Haver uit Amsterdam. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeien W. van Esch, Voor zitter, J. van Duren,- Secretaris en v. d. Ho,ven, Penningmeester. 't ls gisteren een buitengewone drukke voorjaarsmarkt geweest. Er waren een paar manden varkens en veel vee aangevoerd. De prijzen waren hoog, vooral van de varkens. Aan de kramerijen, die in grooten getale en vol afwisseling de markt en omgeving bedekten ging veel om. Voor de Bouwvereeniging „St. Leonardus" en „Volksbelang" is Vrijdag door de gemeenteraad met algemeene stemmen goedgekeurd dat deze vereeni- gingen overgaan tot het bouwen van respectievelijk 10 en 20 arbeiderswonin gen in den Bergdijk en in de Telefoon- straat. Dezer dagen wordt begonnen met het ondergronds leggen der telefoon kabels. waarna de electriciteitskabels zullen gelegd worden. Tot le ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer J. M. G. van Kemenade, Hootdambtenaar ter secretarie te Gestel tot ambtenaar ter secretarie de heer J. A. C. van Pier, Ambtenaar ter secretarie te Gestel. 'Lot agent van politie alhier is benoemd J. van Breukelen uit Leider dorp. De agent van politie v. d. Vijver is benoemd tot Hoofdagent van Potftie alhier. gunstige jaar dezer vereeniging. Daarna verzocht hij den secretaris over te gaan tot voorlezing der notulen van de vorige j vergadering, die onveranderd werden1 vastgesteld. Alsnu deed de voorzitter mededeeling dat rekening en balans over het afgeloopen jaar door de daar toe aangewezen deskundige en commissie T»a Sjisfcinohe griep met doodelijkeo afloop in orde werden bevonden en verzocht ✓oexgedtau. de aanwezigen het bestuur te dechar- naar 't Dorp is vol draaiingen en tame lijk scherpe bochten. En toch vliegen de auto's of stoomfietsen mei groole snelheid langs dien weg. Aan de Woningbouwvereniging „Volksbelang" alhier is vergunning ver leend tot oplichting van 24 arbeiders- Heusden, 31 Maart 1920. - Zooals te verwachten was. was de Herv. Kerk Zondagmiddag haast te klein om de talrijke menigte te bevatten, die de Eerw. predikant Ds. Ruijsch van Dugteren voor het laatst, qualitate qua, zou toespreken, voor hij zijn ambt neer legde. Bleek het van zijn kant, hoe noode hij dit deed, alsook, dat het hem smartte zijn Gemeente te verlaten, niet minder ondubbelzinnig bleek de achting, welke deze haar gewezen herder toedroeg. - In den voetbalwedstrijd van Zondag tusschen twee Juliana's (Heusden en Baardwijk) wonnen onze stadsgenooten met 2—0; in dien om de bij de serie wedstrijden uitgeloofde herinnerings medaille tusschen onze vereenigingen Excelsior en H V. V., wist de eerste den prijs te behalen met een 2—0 over winning. - Naar wij vernemen is na vergelij kend examen benoemd tot organist in de Ned. Herv. Kerk de heer Kentie uit Woudrichem. Hel aantal kiezers bedraagt volgens de nieuwe lijst 1049, ongeveer't dubbel aantal van vroeger. Mee meldt uit Leipzig. De beruchte communist Hoelz, van wieus bandietenstreken ook de vorlgo week gewag gemaakt ls, toen hij den burgemeester van Planen dwong hem 100.000 markt uitte betalen, heelt Zondag weer van zich laten spreken, Met zijn bende bracht hij opnieuw in gewapend® auto's een bezoek aan Plaucn, joeg de menigte uiteen en vernielde den heelen inventaris van de Neue Voigtlaeodische Ze.tuag. De rotatiepersen, zetmachines, boeker, alles moest er aaugelooven. Er is voor meer dan een miljoen mark schade aangericht. Daarna perste Hoelz den eigenaar van het koffiehuis Troemel 100 000 mark af en poefste de plaat. De bewoneis zijn zeer opgewonden, omdat het Vogtland geheel zonder mi litaire besche:ming ls. De vorige week hebben communisten de karzerues te Plauen overrompeld en de daar voorradige levensmiddelen en vijfhonderd geweren gestolen. De kleine dorpen betalen vrijwillig een schatting vata 1000 mark per hoofd aan Hoelz om voor plunderij gevrijwaard te blijven.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6