Notaris Canters Notaris Canters Notaris Canters H.H.Eigenaren vanPaafden. H. Haft-Mrninment. onthulling FOTO-BfllffüARÏEN J C TuElJMwtorg Klei-aardappelen Nieuws uit Heusdon. HOEFBESLAG is verlaagd, Sport. r*uitschlaiid. Advertentiëu. verkoopen verpachten verkoopen P. J. C*STRICUM, omstandigheden afwezig zijn. De wer- grammen. kende leden, aldus spreker, leveren hier- j Het aantal telefoongesprekken bedroeg door bet bewijs, dat zij doordrongen 120. worden van het feit dat trouw vergade- ringbezoek de levenskracht is der ver- eeniglng. Volgens rooster treden af de Voor zitter, Secretaris en le Commissaris. Wordeu alle drie herkozen, de secretaris bedaukt echter voor zijne functie, waarna deze gestemd wordt als vice-voorzitter, welke functie hij accepteeri. Een der leden dient nog een voorstel In tot uitbreiding van het bestuur, daar toch de vereeniglng steeds grooter wordt en aan eea groot bestuur behoefte krijgt. Daar hiertegen geen bezwaren werden Ingebracht, werd alsnog beslaten het bestuur met 2 ieden uit te breiden. Met Bestuur is nu voor 1920 als volgt samengesteld uit de heeren J. Muskens, Voorzitter, G Kuipers, Vice-Voorzltter, J. Klerkx, G. v. Engelen en Th. Wolfs, Commissarissen, P. Voor- braak Secr.-Penn. en L. van Logten, schutterskonlng. Daarna werd Inzage en verslag gedaan der rekening, welke onveranderd werd goedgekeurd en sloot met een nadeelig saldo van f 44,11. Overgegaan werd tot ballotage van de vijf «andidaten, welke met algemeene stemmen in de wacht werden gesleept. Nadat de President met eenlgc kern achtige woorden de nieuwe leden had geïnstalleerd, werd overgegaan tot voor lezing van reglement en statuten. Dapr enkeie artikelen wat verouderd waren, werden deze een weinig gemo derniseerd, o. a. werd Art. 3 geducht onder den hamer genomen, wat betreft het te vroeg, te laat, het geheel niet bellen en het loopen in de schietbanen tijdens de oefeningen. Hieraan zal streng de hand worden gehouden en de overtreders onvesbld- delijk beboet. De contributie voor de werkende leden werd verhoogd met 5 cent per maand tijdens de schietoefeningen, dus van 1 April tot 30 September en alzoo vast gesteld op 20 cent per maand. Tijdens de wintermaanden blijft de oude contribute van 15 ct. gehandhaafd. Het bedrag der contributie voor hono raire leden werd voor 1920 vastgesteld op f2.75, evenals vorig jaar. Nog werd het voorstel Ingediend om de rozeccenten op te sparen en deze te gebruiken voor 'r zestal dat naar de concoursen zal gaan. Na eenige discussie werd besloten elk lid van het eerste zesral cn commissaris een gulden mede te geven, waardoor het bezwaar werd ondervangen, dat ieder dan niet meer op eigen kosten behoef! te gaan. De overige centen zullen dan gebruikt worden om de schuld af te lossen. Achterstallige contributies en schulden werden daarna geïnd, alsmede de entree gelden der nieuwe leden. Niets meer aan de orde zijede, neemt onze geachte Voorzitter het woord. In zijn welgemeende toespraak brengt hij zijn bijzonderen dank aan den heer Klerkx, die zoo goed is geweest Victoria dit jaar met een gaosch omgebouwden doel te verrijken. Ook brengt hij dank aan den heer SpreDgers, eere-lid van Victoria, die het benoodigde riet bijna gratis afstond, ook den heer Klijn een loftelijk woord, die het smeedwerk gratis leverde. Spreker spreekt daa verder nog de hoop uit, dat de leden zich terdege zullen oefenen, om dezen zomer de voorraadkast met gouden prijzen tc verrijken. Ook de jongere leden spoort hij aan er het hunne toe bij te dragen dat Victoria moge groeien en bloeien, steeds den vredesband te bewaren, eendracht onder elkaar en Victoria blijft steeds een waren vriendenkring. BESOIJEN. De laatste competitie wedstrijd van R.W.B. II is geëindigd uuet een verdiende overwinning voor R.W.B. II. met 4—2. R.W.B. doelpuntte echter uit twee strafschoppen. De wed strijd droeg een vriendschappelijk karak ter. 11 April R.W B —Swift. R.W.B. II.—Capelle II. BESOIJEN. A s. Zondag zal onze vereeniging 't Gilde „Sint Crispijn en Crispinianus" haar eerste schietoefenin gen houden. Het zal onze Gildebroers niet aan deelneming ontbreken, nog te meer omdat tijdens de oorlogsjaren hunne wapens niet gebruikt zijn kunnen worden. Zij hebben dan ook gedacht om deze eerste oefening zoo feestelijk mogelijk te doen plaats hebben. Ook zal dan de heer W. de Graaf als Koning gehuldigd worden. Verder zullen de fees telijkheden in deze volgorde geschieden Om 3.30 uur bijeeenkomst bij de Wed. H. v. d. Meijs, waar onze veree- niging gestationeerd is. Om 4 uur trekken in vol ornaat door de Grootestraat en de Kleisteeg naar den schutsboom, waar eerst drie salvo's gelost zullen worden voor onzen Koning. Verder zullen de schutters zich beijveren om den vogel van zijn hooge standplaats te schieten. Bij goed weer zal het voor onze Gildebroers een aan genaam dagje zijn. Gedurende de afgeloopen maand werden aan het hulppostkantoor alhier verzonden 110 en ontvangen 76 tele- Door B. en W. is ingevolge de Hinderwet vergunning verleend aan P. A. de Louw alhier tot het plaatsen van een gasmotor in het perceel sectie D 726. Tot dusverre werd in deze gemeente aan 17 personen een machtiging inge volge de v'uurwapenwet verstrekt. Door de huurcommissie dezer ge meente werden gedurende het 1 e kwartaal 1920 gedaan 54 uitspraken, waarvan 10 betrekking hadden op huuropzegging en 44 op huurverhooging. SPRANG. Hedenavond (Woensdag) treedt voorde Afd. Sprang en Omstreken van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond op den Voorzitter van genoemden Bond de heer W. Strijbis. van Amsterdam, met het onderwerp „De malaise in de schoenindustrie". Aanvang half acht. As. Donderdagavond 7 uur treedt voor de gecombineerde Geref. Kerken van Vrijh -Capelle en Sprang, in het Kerkgebouw alhier op Ds. H. Haspers van Roden. Aan de Rijkspostspaarbank alhier is in de maand Maart Ingelegd f 4751 07, Terugbetaald f 3602.09. WASPIK. Door den heer Burgemeester was op Zaterdag 3 April een spoed- eischende vergadering uitgeschreven, voornamelijk ter wille van het R. K. Kerkbestuur, dat in een adres aan den Raad vroeg drie lokalen der openbare school te kunnen huren om daarin de op 1 Mei a.s. te openen R.K. jongens school onder te brengen. Na opening der vergadering werd het nieuwe lid. de heer D. v. d. Rijken, geïnstalleerd. Na voorlezing der notulen en ingekomen stukken, werd met alge- meene stemmen besloten 3 lokalen der openbare school te verhuren aan't R.K. Kerkbestuur voor den tijd van één jaar voor f 180 per jaar. Verder werd be sloten de bouwcommissie te machtigen een rekening-courant te openen bij de firma van Gastel te Dongen om zoo spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot het bouwen van 9 arbeiderswoningen. Het waterschap „De Lage Velden" verkreeg een subsidie van f 100 als bijdrage in de kosten voor kadeverhoo- ging- Besloten werd nog de secretarie te laten verbeteren en op te laten verven. Nog tot aangaan eener geldleening van f 5000 voor kasgeld en van f 5000 voor het distributiebedrijf. f W. J. Simonis de Kok. f R'VEER. Alhier overleed 1.1. Zondag in den jeugdigen leeftijd van 42 jaar de heer W. J. Simonis de Kok. hoofd der bekende ijzerzaak. De heer Simonis de Kok was sinds vele jaren voorzitter der Kamer van Koophandel en heeft als zoodanig voor handel en industrie vele verdiensten gehad. Niet minder heeft zijn ijver en goede kijk grootelijks de belangen der gemeente gediend, gedu rende zijn lidmaatschap van den gemeen teraad. Ook tal van corporatties verliezen in hem een ijverig bestuurder of lid. Zijn heengaan is voor plaats en familie zeer zeker een groot verlies, dat moeilijk zal zijn aan te vullen en zeer velen in gemeente als daarbuiten zullen zijn na gedachtenis in dankbare herinnering houden. Hij ruste in vrede. RAAMSDONK. Op verzoek van den Boerenbond Is het uurwerk op dec toren den R. K. Kerk niet verzet. De gemeenteklokken wijzen allen den nieu wen zomertijd aan. Wel eea rare toe stand, welke voor velen lastig zal zijn. Het straatwerk aan den Stadsweg Is weer hervat. Over een maand zal men met den nieuwen straatweg wel klaar zijn. Gedurende de maand Maart werden op het postkantoor te Raamsdonksveer voor dt Postcheque- cn Girodienst aan genomen 274 stortingen tot een bedrag van f 116700,61s. Uitbetaald werden 66 cheques fot een bedrag van f 28290.70. Het aantal rekeninghouders op dit kan toor bedroeg op het einde der maand 19. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerendc huippostkac- toren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 13852,13 en terugbetaald f 33108. Het laatste door dat kantoor uitge- gegeven boekje draagt het nummer 6507.* AALBURG. Maandag 2en Paaschdag werden aldaar de groote serie-wedstrijden gehoude», uitgeschreven door de Voet balver. D. V. O. De uitslag was als volgt H. V. V. (Hcusden)—D. V. O. (Aal burg) 01. Quick I en II gecombineerd (Waalwijk)Jaliana (Baardwijk) 10 (pinalty), waarna D. V. O. van Quick na verlenging verloor met 10, zoodat Quick den zilveren lauwertak en D. V. O. de zilveren medai'le won. HeüSDEN, 6 April 1920. Onze stadgenoot dhr. Duman is benoemd tot ambtenaar ter gem. secre tarie te Nieuwveen met Ingang van 6 April. Maandagmiddag werd de jaarlijk- sche tentoonstelling gehouden op de teekenschool, waarbij een tweetal leeraren zoo welwillend waren de noodfge inlich tingen te verschaften. Duidelijk bleek weer het nut van deze Instelling, vandaar dat het jammer is, dat het bezoek niet wat drukker was. Des avonds werden de prijzen uitgereikt, na een toespraak van dhr. Hilwig, waarin deze den ijver der leerlingen prees, doch ook niet minder de toewijding der leeraren. Als volgt werden bekroond A'fdeellng lijn- en bouwkundig tee kenen le klasse 1 pr. E. W. Boumao, H. 2 pr. H. Haspels, G.3 pr. H. Redeker, M. 2e kl. 1 pr. J. v. Eggelen, H.2 pr. D. G. Stcrkenburg, M.3 pr. J. v. Wijk, W. 3e kl. 1 pr. Th. M. J. v. Alpheo, W. Afd. Handteekenen le kl. 1 pr- E. Boumao, H 2 pr. G. Vos, H. 2e kl. 1 pr. D. Sterkenburg, M. 3e kl. 1 pr. L. Koegler, H. Afd. Machioeteekcnen le kl. 1 pr. H. v. Diem, H. 2e kl. 1 pr. M. Tameris (Herpt)2 pr. G. Vos, H. 3e kl. 1 pr. K. C. Volbeda, N.H. Afd. Smidsteekenen le kl. 1 pr. J. Hille, H. Afd. Scheep3teekenen le kl. 1 pr. A. Laros, H. 2e kl. Geen bekroning- Se kl. 1 pr. G. Haase (Heesbeen) 2e pr. J. H. Lagendijk, H. H.-Heusden, G.-Genderen, W.-Wijk, N.H-Nederhemert, M.-Meeuwen. Het volgead zestal heeren predi kanten komt in aanmerking voor de vervulling van de vacature Ds. Ruijsch v. Dugteren J. H. Huijgens, O. en N GastelB. ter Haar Romenij, Ginneken J. Gouverneur, ZlerlkzeeW. Kan, HoensbroekP. Nauto, Doeveren R. ten Kate, Ruinen. De heer G. van Bokhoven, amateur musicus alhier, behaalde Zondag op 't solisten-concours in Seinpost te Scheve- ningen in de hoogste afdeeliug den 2en prijs (zilveren medaille met diploma) met een solo van Haaseneijer voor Clailnette Sl.b. HollandDenemarken 2o. De groote internationale voetbal-wed strijd. tusschen Nederland en Denemarken werd 1.1. Maandag in't stadion gespeeld tegenover bijna 30.000 toeschouwers. Het enthousiasme was zeer groot en de Hollanders hebben schitterend en wel verdiend gewonnen met 20. Toen de Duitsche zaakgelastigde te Parijs de vorige week vergunning vroeg aan Frankrijk voof het binnenrukken van regeeringstroepen in het oproerige Roergebied, kreeg hij nul op het request. Niettemin heeft Severing, de Pruisische minister van binnenlandsche zaken en hooge rijks-commissaris in het Roer gebied, drie bataljons infanterie, een bataljon genie en verscheidene batterijen artillerie der Rijksweer de verboden zone laten binnengaan. De Duitsche regeering heeft daarvan mededeeling gedaan in een Zaterdagmiddag aan Millerand, als voorzitter der vredes conferentie, overhandigde nota. Daarin zet zij uiteen, dat zij niet langer kon wachten op het verlof om het Roergebied te bezetten, daar zij de veiligheid van de bedreigde bevolking moest ver zekeren, en gevolg moest geven aan de smeekbeden van de wanhopige be woners. Onder den drang dezer omstandig heden waren de troepen van de rijks- weer versterkt, zoodat het effectief, hetwelk bij het besluit van den 9den Aug. 1919 was toegeitaan, was over schreden en dat de rijksweertroepen het Roergebied waren binnengerukt. Millerand werd nu gevraagd aan de Duitsche regeering de noodzakelijke formeele toestemming in deze te willen geven. De vertegenwoordiger van Duitsch- land verklaarde ten slotte, dat zijn re geering, aldus handelende, de over tuiging had, het vredesverdrag niet te schenden. Millerand heeft onmiddellijk met een in zeer krachtige bewoordingen gesteld schrijven op deze nota geantwoord, waarin hij de regeering te Berlijn op den tekst van art. 44 van het verdrag van Versailles wijst, welk artikel in de volgende termen is vervat Wanneer Duttschland op eenige wijze in strijd met de bepalingen van art. 42 en 43 zou handelen, zou het zich schuldig maken aan een vijandelijke daad tegen over de mogendheden, die dat verdrag geteekend hebben en zou het beschouwd worden, als willende den wereldvrede verstoren. Officieus wordt nog uit Parijs bericht, dat wegens de schending van het ver drag van Versailles door de aanwezig heid van rijksweertroepen in het Roer gebied, Duitschland de bezetting zal moeten dulden van een zone, die o.a. Frankfort, Darmstadt en Hanau omvat. Dit gebied is spoedig, zonder incidenten bezet geworden. In een tweede nota aan Millerand verklaart de Duitsche regeering, dat de door Frankrijk geëischte maatregelen als waarborg voor de ontruiming van het Roergebied niet noodzakelijk zijn, maar de Fransche regeering blijkt on verzettelijk. Daar zij echter eerst haar bondgenooten over de voorgenomen uitbreiding der bezetting zal moeten raadplegen, welke bondgenooten geen bezwaar tegen Duitsche troepen be wegingen in het Roergebied moeten hebben, is het mogelijk, dat Frankrijk van een verdere bezetting weerhouden wordt. Welk de houding tegenover de Duit sche regeering door de overige gealli eerden zijn zal, is nog niet bekend. Men hoopt echter dat, zoo de operaties in 't Roergebied afgeloopen zijn, ook de Fransche het thans bezette gebied zullen ontruimen. De oproerige beweging in Rijnland en West falen. Het naderende einde van de bolsjewistische heerschappij. De Duitsche rijksregeering heeft haar halfslachtige houding tegenover de radi cale tyrannie in het westelijk industrie gebied met name door het aangaan der Bielefelder overeenkomst, waarbij zij een soort sowjetstelsel erkende, laten varen. De ontbinding van het roode leger in plunderende benden en ongeregelde afdeelingen, die zich niet aan boven genoemde overeenkomst stoorden en alle partijen waaronder de onafhanke- lijken aan de rijksregeering om spoedig ingrijpen deden verzoeken, heeft daar toe den stoot gegeven. Nadat de regeeringstroepen tegen het einde der vorige week aanmerkelijke versterkingen hadden ontvangen, zijn zij tot den opmarsch over de geheele linie overgegaan. De kring zal, zoo deelde rijkscommissaris Severing, die de regeering bij het commando ver tegenwoordigt mede, zoo dicht toege haald worden, dat niemand meer dooi de mazen zal ontglippen. Ten Zuiden van Wezel boden de rooden Vrijdag nog verbitterden tegen stand bij het bosch van Walsum, welke echter door artillerievuur werd gebroken. De verliezen van de bolsjewisten be liepen naar schatting ongeveer 200 dooden. Den regeeringstroepen viel een belangrijke buit in handen, o.a. te Dins- laken alleen 220 projectielen voor ka nonnen, een stuk zwaar geschut en een aantal machinegeweren. Na deze ge vechten schenen de roode benden slechts door de gedachte bezield om zich zelf en den geroofden buit te redden. Ham- born werd door de rijksweer zonder noemenswaardigen tegenstand genomen; hetzelfde geschiedde met het zoo door het bolsjewistische schrikbewind ge teisterde Duisburg, waar menig roode gardist, die zich gauw had verkleed door de troepen werd ingerekend. Te Duisburg heerscht, dank zij de bezetting der stad door de regeerings troepen, weder rust. Overigens is het regenachtige weder oorzaak, dat er geen groote samenscholingen plaats hebben. Het standgerecht te Duisburg heeft slechts één doodvonnis uitgesproken doch dit is niet uitgevoerd. Alle overige strafzaken zullen voor den krijgsraad worden behandeld. De bezetting van de stad door de regeeringstroepen ge schiedde zonder hevige gevechten en met geringe verliezen. De bezetting van Miihlheim verliep op dezelfde wijze. Het roode leger vlucht in wanorde, hoofdzakelijk naar Essen, dat thans de laatste redoute der rooden is. Het telefoonverkeer is ook heden nog in bijna het geheele Roergebied verbroken, in het bijzonder in Essen, Dortmund en Duisburg. De roode terreur. Te Dusseldorp, waar de arbeiders leiders zich met kracht aan de overeen komsten met de regeering hielden, kon den de roode benden, die het gebied der stad binnendrongen, mede dank zij het krachtig optreden der plaatselijke troepen, geen kwaad uitrichten. Zij werden voor het grootste gedeelte ontwapend. Met Dortmund en Essen is het echter droevig gesteld. Afgezanten uit Dort mund, die met veel moeite er in zijn geslaagd tot Miinster door te dringen, meldden, dat te Dortmund volslagen anarchie heerscht. Meinberg, de voor zitter van den uitvoerenden Raad, heeft zijn gezag over de oproerlingen geheel verloren Toen hij Vrijdag in een ver gadering er voor pleitte den terugtocht te aanvaarden, werd hij door zijn vroegere aanhangers afgeranseld. Te Essen plundert het gepeupel de confectie-, schoenen- en levensmiddelen handelaren De in hun winkels aange richte schade wordt op honderd-duizen den geschat. Den postdirecteuren werden onder bedreiging met pistolen 120.000 mark afgeperst. Post- en telegraafperso neel zijn een protest-staking begonnen. te Drunen, zal ten verzoeke van zija principaal, op Donderdag 8 April /g20 by inzet eo op Donderdag rj April ig»0 bij toeslag, telkens nam. 2 nar precies, ten herberge van TRANS VAN DELFT te Drunen 17S54 Een huis met erf, tuin en bouwland, gelegen te Drunen langs het Aehterompad, sectie A no. 2070 groot 54 aren. Het pand is afkomstig van Peter van Krieken en kin dadelyk na betaling der kooppeaningen aanvaard worden. De betaling moet geschieden, uiterlijk z« weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor den kooper, van 1 Januari 19ÏÜ af. te Drunen, 17875 zal ten verioeka van den Heer JAN PULLES Mandeutabrikant te Vlymeu op Vrijdag g April ig20 Dam. 6 nur precies, ter herberge van ANT VAN DEN BRAAK te Elshout Eon perceel weiland te Oudheu8den, gelegen achter het Fort, afkomstig van de Erven Jan Gij zeis, groot 1,55,95 Hectaren, De verhuring geschiedt voor den tijd van vier jaren en wel over het seieoen der jaren 1930 tot en met '28. In 1920 mag het vooigrss gehooid worden verder moet 9teeds geweid worden met hoornvee en hoogsteüs één paard mat veulen. De hoorder kan gebruik maken van 't ijzeren hek van den verhoorder. te Drunen, 17855 zal voor FRANS-en MFCHELIN A VAN DELFT, op Vrijdag g April ig20 bij inzet en op Vrijdag ló April igao bij toeslag, telkens nam. 6 uur precies ter herberge van ANT, VAN DEN BRAAK te Elshout Eene boerderij met schuur, erf en tuin te Elshout ge meente Oudheusden Sectie 8 no. 528 groot 10.10 aren. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond en polderlasten zyn voor den kooper ran 1 Januari 1920 af. De aanvanrdiug kan geschieden op 1 Mei 1920, Hiermede bericht de onderge- teekende dat van af heden het on wel voor paard gewoon beslsg f 4 00, zwaar bp slag voerlieden f 5.00, ponny's 3.40. Alles per 4 ijzers Verder zich beleefd aanbevelend voor werk wat in de GROF-, HOEF-, KACHEL- en RIJTUIGSMEDERIJ 9 001 kom*, 17418 Rijks Gedipl. Hoefsmid, Stationstraat, WAALWIJK. Van deze schitterende verkrijgbaar PRACHTIG GESLAAGDE v/h. Fa. WED. TIELEN, Boekhandel, Waalwijk. TE KOOP: ongeveer 50 H. L. beste Kunnen ook bij afname van kleine partijen worden afgehaald. Adres bureau van dit blad*

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6