Zoo juist ontvangen: Antoon Tielen. Fa. Wed. Job. Verhuist &Zn Grof- §a fijn Smeedwerk Geëmaëleerde Fornuizen GEGALVAB. VLECHTWERK GEGALVAB. PRIKKELDRAAD K00KKETELS van 40 tot 300 L. I, C, MORTIER 4 ZONEN - HoDgstraat-GORINCHEM, in een-, twee- en driekleurendruk, volgens Origineele Teekeningen. Rijwiel, Motor Ie kwaliteit Banden met 1 jaargarantle a f li <J Z=*Wiilemsv. 116 o Gemengd Nieuws. Nieuws uit Heusden. Jok- Homberg#!. Laatste Berichten. OXIGENIUM Correspondentie. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Advertentiën. Pompéia, Floraraya en Azurès. Plaats Uwe Adverten tiën in andere bladen door onze bemiddelingHet be spaart U moeite en kosten en U betaalt denzelfden prijs. U behoeft ons de advertentie slechts op te geven en wij zorgen voor de rest Dames- kleeding en Heeren- naar maat. Engehche en Fantaiie Stoffen met en zonder circulatie. 17046 Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. 'b-bosch. Z/l P. van Zutphen te Dinter, J. Kustermans te Zundert, A. Temmerman te Westdorpe A. Rovers te Veghe! (Zijtaart), M. Rosen te Diesen, A. Klijs te Oosterhout, Vael te Hontenisse, J. Timmermans Liempde, A Vael te Hontenisse, M Verhoeven te Oisterwijk. Afgewezen twee leerlingen. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd (in klasse la) A Giessen te Vethuisen, H. Snelting te Zeddam W. Klink te I leino, A. Poel- mans te Dieden, A. van Stratum te Asten H. van der Schoot te Oirschot. J, de Klein te Wychen, J Smit te Helmond R. Romme te Zevenbergschenhoek, H van Balen te Nijmegen, G. Aarts te Asten, P. Rogmans te Nijmegen, J. Geuyen te Vethuisen, L Bruggewirth te Liessel, O. Verstraaten te Grauw, H. Smits te Nue- nen, J. Vogels te Strïjp. H. Hoogveld te Wehl, C. Langerwerf te Waspik, J Fransen te Asten (in klasse lb) P. Geurts te Wansum. G. Mutsaers te Tilburg, H. Berger te Venlo, L. Sieg- mund te Breda, Th. Kegelaar te Nieuw- Namen, A Wolke te Bolsward, J Kro nenburg te Best, W. Bardoel te Wychen, A. Rijs te Neer, H. Briining te Arnhem, C. Plomp te Noorden, J. van Haaren te Nederasselt, J. Rijk te Well, A. van Geffen te Oisterwijk, M. van den Berg te Deursen, C. Timmermans te Tilburg, N. Eldering te Heemstede, Th. van de Crommert te Veghel, J. Wasser te Griendsveen, M. van den Hark te Haps, H. Cöp te Haps, A. Verhagen te Eerde, A. Gerrits te Boxmeer, J. Smulders te Tilburg, D. Stokman te Doornenburg, W. Graaf te Oeffelt. Twee van deze leden worden voor waardelijk bevorderd. Niet bevorderd elf leerlingen. EINDHOVEN. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor den gemeenteraad is, dat gekozen zijn 24 R.K.H. van Woerkom, L. Vrijdag, A Verh.gcu, J. Smulders, M. Cox, Ver hoeven, J. Notten, M. Jansen, A. Bogers, J. van Engeland, H. Pastoors, van der Wiel, A. Raupp, G. van Aalst, J. Raupp P. Staal, J. Schenkels. J. van Best, M. v*n den Hurk, P. van der Putt, P. Brans, J. Schenkels, J. Wintermans, H, van Rijsingen 3 S. D. A, P. A de Jong, J. Jansen, H. Rooijroans. 1 v.-D.A. de Broekert, 1 Chr.-Hist. Putman Cramer. HELMOND. De raad dezer gemeente heeft gisteren In een openbare vergade ring met algemeene stemmen besloten aan te koopen het Kasteel van Helmond en dit te restaureeren voor raadhuis. BESOIJEN. Dezer dagen werd door de politie bij verschillende boeren een monster melk genomen, teneinde deze te doen onderzoeken, met het gevolg dat verschillende monsters bij dit onder zoek bleken niet te voldoen aan de eischen, gesteld bij de melkverordenlng dezer gemeente. Tegen de betrokken melkverkoopers werd proces verbaal opgemaakt. Tevens vernamen wij dat bij deze gelegenheid een der landbouwers een proces verbaal opliep wegens ver hindering der politie-beambten in de uitoefening hunner functie. BESOIJEN. Wegens terrcinafkeurlug, zijn de voor 11 April vastgestelde wed strijden niet doorgegaan. R.W.B.Swift wordt waarschijnlijk 25 April gepeeld. R.W.B. IIP Capelle III 18 April. 18 Ap.il beginnen de serie-wedstrijden, welke 6 weken duren. SPRANG. Gisterenavond had het 4-jarig- dochtertje van J. C. alhier met het spelen het ongeluk zoodanig te vallen, dat het een been brak. Genees kundige hulp van Dr. Vermeulen werd ingeroepen. De Gercf. Jong. Vereen. >Tftno- theus4 alhier, besloot adhaesie te be tuigen aan het wetsvoorstel der heeren Rutgers c.s., inzake invoering der Plaat selijke keuze. VRIJHOEVE-CAPELLE. A.s. Zondag des morgens om half tien hoopt in de Gereformeerde Kerk alhier in gecombl- ueerde dienst met de Kerk van Sprang op te treden Dr. Th. Ruijs Jr. van Bloe- mendaal. De coöp. Boerenleenbank van Sprang en Vrijh. Capelle hield 9 April hare algemeene vergadering. Uit de me- dedeellngen van den Voorzitter bleek, dat de vereeniging op 31 Dec. 1919 103 leden telde, n.l. 78 in Sprang, 23 in Vrijh. Capelle en 2 te Waalwijk. Aan spaargelden is sedert de opening der Bank, 1 Mei 1919, ingelegd f 33.910 en terugbetaald f 1400. Voorschotten zijn verleend tot een bedrag van f9850 waarop f 100 werd afbetaald. In loopende rekening ging er om voor i 148.195.85. Na afschrijving van alle oprichtings- en aanschaffiügskosten bleef er nog een winst over van f67.93 Op de spaarboekjes werd f 514.97 van rente bijgeschreven, wat den Voor zitter aanleiding gaf om de leden aan te sporen, hun geld niet renteloos te laten liggen, doch op een spaarboekje bij de Bank te brengen. CAPELLE. Door enkele jongelui in de Nleuwstraat alhier is een tooneelver- eenlging opgericht. Een twintigtal leden zijn reeds toegetreden. Konden we vorige week mededeelen dat ouze stationchef niet overgeplaatst zou worden, thans is daarin plotseling verandering gekomen. J1. Maandag is hij reeds overgeplaatst naar Hooge- Zwaluwe en is in zijn plaats hierheen gekomen de stationchef van Raamsdonk (Dorp). WASPIK, 13 April. De WelEerw. Heer Ds. Jonkers alhier, ontving een beroep voor de gemeente Geudringen. De geineentc-poiitie is hier wel actief. Voor een paar weken snapte de agent De Moor den dader van verschil lende lederdiefstallen op de drijfriemen- fabriek alhier en nu heeft men het weer aan zijne wankzame speurzin te danken, dat men op 't spoor gekomen is van eeoe belangrijken lederdiefstal in de lederfabrlek van de firma v. Baak te Princenhage. Agent De Moor was namelijk des nachts op surveillance en hield iemand aan, die volgens hem op verdachte wijze een pak vervoerde. Dit pak bleek leder te bevatten, waarvan de herkomst niet duidelijk bleek. De politie alhier heeft zich toen in verbinding gesteld met de rijksveidwacht te Capelle en een gezamelijk onderzoek jracht uit, dat het leder gestolen was op de lederfabrlek te PrinGenhage. Er zijn nu reeds verschillende helers van het gestolen leder ontdekt en men hoopt door deze ook de dieven te vinden. Ons dunkt, dat onze gemeente politie voor een en ander wel een woord van of toekomt. Op 25 April a.s. hoopt onze geachte dorpsgenoot, de Esrw. Fr. Archangelus, van de orde der Capueijnen, de H. Priesterwijding te ontvangen. RAAMSDONKSVEER. Men zij op zijn hoedeDezer dagen ontving de sakker E. een valsch kwartje, vervaar digd van lood, met het jaartal 1913. Ook nu zal evenals vorige jaren de verkoop van de Emmabloem alhier gehouden worden en wel in de week van 19 tot 24 April. Mogen de kleine verkoopsiers veel ontvangen opdat tuber culose patiënten een zorgvuldige verple ging zullen bekomen. Dinsdag kwam er voor het Raams- donksche Comité weder een transport kinderen aan. Slechts een kind voor Raamsdonksveer en 40 kinderen voor Nieuwendijk, die per rijtuig daarheen 'gebracht werden. Dit zijn echter geen Oostenrijkschen maar Hongarijscben. DUSSEN, 13 April. Heden morgen omstreeks vier uur ontstond brand in alleen staande schuur, welke geheel van >Met Groene Kruis» in Concordia de vergaderlog geopend had, bracht de secretaris het jaarverslag uit en deed de penningmeester rekening en verant woording. Hierna werd het woord ver leend aan Dr. Kooien uit Scbijndel, die behandelde »De Tuberculose en hare bestrijdiag», waarbij gesproken werd over het ontstaan der ziekte, iofectie, slechte woningtoestanden, sterftecijfer, sanatoria, etc., terwijl met tal van licht beelden o.m. een kijk gegeven werd op bacclllen, bloedvaten, aangetaste longen, besmet speeksel. Aan het slot zijner hoogst interessante voordracht werd de spreker lulde toegejuicht, terwijl de voorzitter hem namens de aanwezigen hartelijk dankzegde. Wij ontvingen een bericht uit Capelle ovar een euvel aan 't station (niet van onzen gewonen coiiespondent) waarvan ons de inzender onbekend is. Zonder opgaaf va i dien naam kannen we 't niet plaatsen. Redactie. een afbrandde, toebehoorende aan den land bouwer W. Koops. Daar niemand van de eigenaars in de schuur is geweest, ligt het in bet duister hoe de brand is ontstaan. Men moest den eigenaar uit zijn slaap wekken. Een paard, twee koeieo, eenlge kippen kwamen in de vlanimen om, ook nog eenlge landbouwersgereedschappen ver brandden eveneens. Alles was tegen brandschade verzekerd. Kaatsheuvel, 14 April 1920. Zondag a.s. wordt het nieuwe vodtbal- terreic vau Wilhelmina gratis afgestaan en gelegen achter CalJan van Berkel in ge bruik genouueu. We verwachten bij de dan te gaven voetbalwedstrijden veel pnbliek. Het Par.Zuigkoor zal voor gelegen heid vau het veertigjarig priesterjubiló van onzen ZeerEeiw. Heer Pastoor een Cantate en een nieuw Te Deuin van Lüjer in stadie neuaec, De postdaivenvereeniging „De Com- bioatie" zal dit jaar meevliegen mat den Zaiderbond van Postduiven-liefhebbers. Zon dag a.s. beginnen de vluchten van uit België. Naar we uit goede bron vernemen is uieu met de oplichting van het H. Hart- staudbeeld zoover gevoederd dat een archi tect met het omwerp bezig is. Het Kon. Muziekgezelschap „Enphc- nia* gaat Donderdag 15 April naar Geer- truidenberg om aldaar ter gelegenheid van de Licht- en Vredesfeesten een avondconcert te geveu, Te Weaterhoven overleed de Z.Eerw. heer Petrus Brands. Z.Eerw. werd geboren te Kaatsheuvel 29 Maart 1849, priester gewijd 80 Mei 1874, benoemd tot kapelaan te Gemert 80 Sept. 1873, tot pastoor te Weoteihoveu 28 Juni 1898. Heusden, 13 April 1920. Op de le Alg. Jaarvergadering bracht de voorzitter verslag uit, onder mededecllng, dat de Coöperatieve Ver- bruiksvereenlglng Volksbelang» getoond heeft ten volle aan de verwachting te beantwoorden, zoodat reeds 472 procent dividend kan worden uitgekeerd. In de vacature H. v. Bennekom, die ontslag nam als bestuurslid werd gekozen B. Sluimers, en herkozen werden J. v. Lent, en J. Snijders. Door vertrek van D, Vis ser werd tot Commissaris gekozen in diens plaats W. C. Friedll. Nadat Maandagavond de Voorzitter Te Heerlen is gisteren de mijn werker S. bij een bedrijfsongeval In de Oranje-Nassaumijn om het leven ge komen. Te Breda Is verdronken de 35- jarlge F. de Wit. Hij laat 6 kinderen ouderloos achter. Onder het jonge wol- en rundvee op Tessel komt thans een buitengewoon groote sterfte aan mond- en klauwzeer voor. Wekelijks sterven honderden lammeren. Te Weener, in Oost-Friesland, is Vrijdag de handelaar De Beer, afkomstig van Hoogezand vermoord. De dader Is onbekend. - Meu schrijft uit Maastricht Maandagmorgen is alhier naar het ïuls van bewaring overgebracht, de be ruchte vrouw B. uit Suste* eo, verdacht van poging tot vergiftiging der familie P. aldaar. Aan de politie heeft zij reeds bekend het vergift In de woning van P. te hebben verspreid. Gistermiddag is de tram van Sas van Gent naar Axel een half uur voor Sas van Gent gederailleerd. De machine is totaal vernield en ligt omgekeerd op de rails. Een goederenwagen is van den dijk gevallen en een personenwagen is aan het balkon zeer beschadigd. De machinist is op slag gedood. Hem was de borst ingedrukt. Van de vijf in zittende passagiers werd één licht ge wond aan het gezicht. De oorzaak is onbekend. Te Leur (N.-Br) is Zondag het lVz'j&rig dochtertje van v. B. in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter 'c huis te water geraakfc.e verdronken. Het tweejarig knaapje van den landbouwer L. te Groot-Haasdaal, gem. Schtmmeit, heeft bij het spelen met boonen een dergelijk voorwerp ln de luchtpijp gekregen, met het gevolg dat de arme kleine na eenlge oogenblikken onder hevige benauwdheden is gestikt. Donderdag is het 1 '/a-jaflg kindje van N. uit de Heerenstraat te Gouda overleden. Er bestond vermoeden, dat zich ver schijnselen van vergif iging daarbij had den voorgedaan. Het lijkje werd in beslag genomen en voor sectie-onderzoek naar Rotterdam gebracht. Bij dat onderzoek Is inderdaad vergiftiging geconstateerd. De vader wordt nu door de justitie gehoord. Te Wilnis (Utrecht) lijdt een 24 jarig meisje aan slaapziekte. In de Witglasfabriek te Leerdam had Vrijdag een ernstig ongeluk plaats, de werkman J. v Stulvenberg gcraakïe bekneld tusschen de liit en werd met Ingedrukte borstkas naar het ziekenhuis vervoerd. Na enkele uren overleed de ongelukkige. Gistermiddag om 2 uur heeft een losse arbeider, K. de G. die met een medearbeider W. J. Peters ln een volks logement in de Johannesstraat te Apel doorn verblijf hield, dezen na een scherts die in een kortstondige ruzie ontaarde, met een mes een gevaarlijke wond in den buik toegebracht. Na een operatie is de verslagene aan zijn bekomen ver wonding overleden. Men meldt uit Lelden Gisteren is de eerste uit Utrecht ko mende trein der Staatsspoorwegen ter hoogte van het goederenstation bij de voormalige Witte Poort op een aldaar ter rangeering gereed staande locomotief gereden. Deze en een aantal wagons van den trein werden vrij belangrijk beschadigd, terwijl eenlge reizigers min of meer ernstige verwondingen opliepeD. Door spoedig rein>ren wist de machinist grootere onheilen te voorkomen, zoodat de trein na eenlg oponthoud de reis naar het hoofdstation kon vervolgen. In »Ons Vaderland4 van Brussel lezen we de volgende regels, geschreven door »een oud geïnterneerde4 »Honderden Belgische studenten (Wa len en Vlamingen), vooral geïnterneerden en invalleden, hebben tijdens de oorlogs jaren kosteloos de colleges gevolgd aan de Hollsodsche Hoogescholen o a. te Utrecht, Delft, Rotterdam ea Wageaingen. In 1920 worden door de Belgische machthebbers, als blijk van dank voor dere gastvrijheid, al de Hollandsche studenten en hooglecraars uit ons land geweerd.4 Men meldt aan de N. R. Crt. In een der Oost-Friesche grensplaatsen werd reeds in 1915 de dood betreurd van een man en vader, die aan een der fronten streed en die eerst als vermist werd opgegeven en daarna als over leden werd verklaard. De »weduwe4 bleef met eenlge kin deren achter, maar hertrouwde het vorige jaar met een weduwnaar, die ook eenige kinderen ln het gc-zln bracht. Donderdag j.l. kwam echter bericht van den doodverklaarden echtgenoot, dat hij, die vijf jaren in Siberië had moeten doorbrengen, tegen half April in zijn vaderland zou terugkeeren. Het dorpje is vol vau deze berichten. In een mijn te Langendrur zijn bij een ontploffing 14 personen gedood, 7 zwaar en 19 licht gewond. De politie te Lelden is een ern stig zedenschandaal op het speor ge komen, waarbij verschillende personen uit gegoede kringen betrokken zijn. Het toont veel overeenkomst met het zedenschandaal in Den Haag. Reeds zijn vijf personen in arrest ge steld en vermoedelijk zullen nog enkele arrestaties volgen. Te Weener, in Oost-Friesland, is Vrijdag de handelaar De Beer, afkom stig van Hoogezand vermoord. De dader is onbekend. de artikele<4 van P.T. PI VER Paris, in de Parfums. Odeurs, Lotions, doozen Zeep, Creme's, Brillantine's, Poudre de Riz enz enz. Tevens het beste adres voor alle soorten HA AR WERKEN. Verhuring van alle soorten TO OA EELPR UI KEN, SMINKEN, BAARDEN, KNEVELS enz. enz. 15637 Coiffeur Posticheur, MARKT, WAALWIJK Naar wij vernemen heeft de P. N. E M. besloten de kabel vanaf Baardwijk thans door te leggen naar den Bosch, zoodat dus ook Drunen, Nieuwkuik en Vlijmen in aansluiting komen. Volgende week wordt reeds begonnen. Stationstraat, Grootestraat WAALWIJK. 7551 Interc. Telof. No. 40. Herstelplaats van MACI 1~ NES voor stoom- en hand kracht. Speciale inrichting voor het lasschen van gegeten machinedeelen met LEVERING VAN ALLESGORTEN Bij deze berichten ondergeteeken- den het geachte publiek van Waal wijk en Omstreken, dat zy steeds alle voorradig hebben. 17004 Op veizoek gaarne aan hnis te ontbieden. Ons iu Uwe gunst aanbevelend. Cti. Philiparl en Aoua van Kempen, Markt, WAALWIJK, vetsuellingsnaaf of magneet stuk, laat het repareeren door vakkundige personen en U bespaart tijd en geld. v Schoen-Etipettei D

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6