GEOPEND Nieuws uit Heusden. INGB2QNBEN STUKKEN. Gemengd Nieuws. Advertentién. Zadelmakerjj en Stoffeerder^. Jos, de Foiter-Kools. iËUWS UIT KAATSHEUVEL Sport. toon gesteld, den lezer van uit Utrecht welbekend. Bovendien nog monsters van ouden voorraad in het Brusselsche drpöt. De schoenen zijn onder het %ierk >Tbe Kingal Shoe* in België ingevoerd. Alle goede dingen bestaan uit drieën en zoo mogen we hier voorzeker wel vermeiden dat behalve leer en schoenen ook nog Nederlandsche schoenfourni- turen vertegenwoordigd zijn in den vorm van uitpoetsartikelen der Waal- wijksche firma Vincent Hoffmans Zonen. Haar vertegenwoordiger is de heer Th. Leemars, rue de la Royauté 54, Laeken-Brussel, die buitendien nog een depót heeft van een uitpoetsmachine, Belgisch fabrikaat, waarvan in dezelfde kamer een exemplaar aanwezig is dat de heer J Klijberg (van de firma Hoff mans) in werking brengt om de deugde- j lijkheid der uitpoetsartikelen te doen uitschijnen Trouwens is er ook nog een collectie bruin schoenwerk ge ëtaleerd, uitgepoetst met Hoffmans ar tikelen, wier namen op gele etiketten langs de wanden den kooper worden kenbaar gemaakt. Er zijn door Belgische koopers reeds flinke orders verstrekt Wij gelooven dat de firma Hoffmans op de beurs zonder concurrentie is, maar in het leder- en schoenenvak is zeer veel deelname, zoowel uit België, als uit Frankrijk en Engeland. We telden ruim 20 deelnemers in allerlei soorten leder en circa 40 op het gebied van schoenwerk. Wij verwijzen onze lezers naar de annonce van de Flora-bioscope, waarin mededeeling gedaan wordt, dat Zondag de film wordt gegeven „Alles verloren," een prachtwerk naar de roman Perdue. Het is een stuk. dat den toeschouwer van het begin tot het einde boeit en geheel doet medeleven. Wij twijfelen niet of velen zullen dit kunstwerk op bioscopisch gebied gaan zien. Zaterdagmiddag zal in een der zalen van den R. K. Gildenbond eene bijeenkomst plaats hebben van bestuurs leden van Burgerwachten uit de Lang straat en omgeving om te komen tot eene federatie van Burgerwachten. Het vertrek der Weensche kinderen is thans alferwaarschijnlijkst bepaald op 27 April a.s. Zondag a s. gaat onze W. V. V. Hollandia een vriendschappelijken match spelen tegen Excelsior uit Heusden. Naar wij vernemen zal door de firma J. Trimbanh Zonen, wegens op- hefling alhier van 't filiaal der firma Meijer en Couvée een cartonnagefabrlek worden opgericht. Verscheidene machines zijn daarvoor reeds aangekocht. Wij wenschen der firma gaarne goed succes. Op Maandag 19 April zal een algemeene vergadering van den Bond van Ned. Lederfabrikanten plaats hebben te Tilburg in Maison Boes,'s namiddags te 3 uur. Punten van behandeling Bestuursverkiezing. Financieel verslag. Bespreking der hooge expeditiekosten. Bespreking over den onbeperkten invoer van leder. De Bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand, georganiseerd in de Hanze, van het bisdom van 's Bosch, hield Don derdag hare jaarvergadering, in het ge bouw van den Katholieken Kring aldaar. Door den geestelijken adviseur der atd. 's Bosch werd des morgens om 9 uur in de kathedrale kerk van St. Jan een H Mis opgedragen die door vele afgevaardigden werd bijgewoond. Na de H. Mis begaf men zich naar liet vergaderingsgebouw en werden de geloofsbrieven ingeleverd, waaruit bleek, dat 29 afdeelingen hun afgevaardigden ter vergadering hadden gezonden. Na opening der vergadering werd het woord verleend aan den voorzitter der afd. 's Bosch, den heer Jos. Meijering, die met een enkel woord de aanwezigen welkom heette. Wegens ongesteldheid van den bonds voorzitter, den heer Schoenmakers uit Geertruidenberg, hield de 2de voor zitter, de heer A. P. C. Roothaert uit Tilburg, de openingsrede. De rekening 1919 sluit met een batig saldo van f 5084.28. De begrooting wordt vastgesteld op f24.434.23. De heer Schippers oefent eenige critiek op het Nat. Hanzebureau uit, waarop dr. van Beurden van repliek dient met het verzoek dat de heer Schip pers een voorstel in concreten vorm bij het bestuur zal indienen. Besloten wordt de kwestie in de be stuursvergadering uit te maken. Het verslag van het Centraal Hanze bureau, dat in de „R.K. Middenstander is verschenen, wordt goedgekeurd na een opmerking der afd. Nijmegen om trent de actie tot oprichting eener af- deeling te Neerbosch, terwijl kapelaan Van de Ven inlichtingen verzoekt omtrent de organisatie door de R. K. slagers. De directeur van het Diocesane Han zebureau verdedigt in deze de handel wijze van het bestuur, waarop kapelaan Van de Ven meedeelt, dat het tegen woordig bestuur der slagersorganisatie zijn mandaat zal neerleggen en dat de volgende week de slagers zullen bijeen komen, om hun organisatie in nieuwe banen te leiden. i Het hoofdbestuur geeft zijn leedwezen 1 te kennen over de wijze waarop inzake de slagersorganisatie is gehandeld. Een voorstel Helmond, waarbij wordt aangedrongen op reorganisatie van den „R. K Mindenstander" dat geen vakblad, maar feitelijk niets is dan een adver tentieblad. zooals in het voorstel wordt opgemerkt, wordt door het Bondsbestuur beantwoord met de opmerking dat her- haaldelijk met kracht en klem is aan gedrongen op reorganisatie van het orgaan en dat de afwikkeling dezer aan gelegenheid thans zoover is gevorderd, dat het nieuwe blad hoogstwaarschijnlijk binnen zeer korten tijd zal verschijnen De voorzitter kan hieraan toevoegen dat het nieuwe orgaan met 1 Juni zal ver schijnen. De vergadering keurt dit goed. De afdeeling Nijmegen dringt er bij de kerkelijke autoriteiten op aan. dat voor leveranties of uitvoering van werken voor kerken en kloosters, R. K. Ge stichten en instellingen, enkel in aan merking komen zij, die lid zijn van de R. K. Standsorganisatie en voor hen bestaande R K. Vakorganisatie. Het H. B. acht dit voorstel overbodig, wijl het daarin vervatte verzoek bereids met aandrang aan den Bisschop van 's Bosch werd gericht en met gunstig resultaat, zooals blijkt uit de „Mede- deelingen" van den Bisschop aan zijn onderhoorigen voor het jaar 1920 Een tweede voorstel Nijmegen om er bij de kerkelijke autoriteiten op aan te dringen dat voor het lidmaatschap van kerkbestuur, armbestuur en St. Vincen- tius-vereeniging alleen in aanmerking komen zij, die lid zijn van de voor hun stand bestaande R. K Stands- en Vak organisatie wordt aangenomen, doch in de plaats van het vereischte lidmaatschap der Stands- of Vakorganisatie zal wor den gelezen, dat men geen lid mag zijn eener neutrale vereeniging. Een voorstel van het H. B. om leden van den Bond, die niet tijdig de ver schuldigde contributie betaalden, of van wier afdeeling geen volledige ledenlijst en jaarverslag wordt ingezonden, uit te sluiten van het stemrecht in de algem. vergaderingen gedurende het loopende jaar. Bij amendement wordt voorgesteld de contributie te doen innen door den bondspenningmeester Het aldus ge amendeerde voorstel wordt verworpen met 1742 tegen 1323 stemmen. Door den heer Engelbrecht, directeur der „Hanze Onderiinge-tegen-ziekte" wordt hierna over deze instelling het woord gevoerd. Spr. zegt met genoegen de uiinoodi- ging aanvaard te hebben om hier 't woord te voeren en zal in het kort het doel der Hanze-Onderlinge uiteenzetten. Dit doel is: le. het doen van uitkeering bij ziekte of ongeval der leden 2e. het doen van uitkeeringen bij ziekte of ongeval der personen, die bij de leden in dienst zijn 3e het overnemen van risico voor geneeskundige behandeling. BAARDWIJK. Bij het gisteren te Gro ningen gehouden examen voor gediplo meerd mr. landbouwer, slaagde o. in. onzen dorpsgenoot, D. Nieuwenhuizen. BESOIJEN. 18 April zullen de aan gekondigde serie-wedstrijden beginnen. Er staat een groot programma te wachten. De onderlinge tegenstanders zijn onge veer allen van gelijke kracht, eenieder zal zeker het genoegen willen smaken om een van de prachtige prijzen te be halen. In dit opzicht komt onze voet- 'oalvereeniging weer met prachtige prijzen voor den dag. De eerste prijs is een bronzen statuette, voorstellende een voetballer met een bal, deze prijs alleen is reeds een gang naar het terrein waard 2e prijs, mooie zilveren lauwertak. 3e prijs, zilveren medaille, 4e prijs bronzen medaille. Deze zullen vanaf Zaterdag 17 April tentoongesteld worden, in het sigaren magazijn van den heer C. v. Dongen, bij de Besoijensche Steeg. 2 uur, eerste wedstrijd, B.V.V. Kaats heuvel—Juliana Baardwijk 3'/a uur, S. V. V, Sprang, waarschijnlijk tegen Heus den, (zal nader bekend worden gemaakt.) 5 uur speelt een R. W. B.-combinatie tegen Excelsior, Waalwijk, een vriend schappelijken wedstrijd. Doordat Quick verhinderd is, vervalt R. W. B.—Quick. Om 12 uur R. W. B. 3 - Capelle II competitie. Dus voor elk wat wils. Laten wc hopen dat het weer R. W. B. gunstig zal zijn. SPRANG. A s. Zondag des avonds ten 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier voor de gecombineerde Geref. Kerken van Vrijh-Capelle en Sprang op te treden Dr. Th Ruijs Jr. van Bloemen- daal. Onze voetbalvereeniging S. V. V. zal a.s. Zondag deelnemen aan de serie wedstrijden. uitgeschreven door R. W. B. te Besoijen. Bij Mej. D. alhier staan thans reeds op den kouden grond een partijtje tuinboonen in vollen bloei. RAAMSDONKSVEER. De dames C en A. Kenniphaas, die een benoeming als onderwijzeres ontvingen, respectieve lijk naar Klaaswaal en Numansdorp hebben beiden voor die benoeming bedankt. De vacature als secretaris der A.R. Kiesvereeniging, door het bedanken van den heer Lok, is nu weder vervuld door de verkiezing van dhr. Janson (G. M.), terwijl Ds. Graaf als 2e Voorz. gekozen werd Op de jaarvergadering van de Vereeniging tot Instandhouding van het Varkensfonds, voorzitter dhr. J. P. Ele- mans, bleek er een batig saldo te zijn van f 731,22. Van de 4 aftredende bestuursleden werden herkozen J J. Joore AzW. v. Raamsdonk en H. Vissers, terwijl in de plaats van den heer F v Drunen gekozen werd dhr. J v. Schijndel. Besloten werd voor een big beneden 30 pond f 18 uit te keeren en voor een varken boven dat gewicht f0 50 per pond bruto gewicht Bij toetreding als lid zal f5 betaalt dienen te worden. Naar men ons mededeelt bestaan er plannen lijsten door de gemeente te laten circuleeren teneinde handteeke- ningen te verkrijgen om Ged Staten te verzoeken het raadsbesluit tot aankoop van de gronden in den Dombosch niet goed te keuren. Heusden, 15 April 1920. la de vergadering van den Gemeen teraad, waarin afwezig was het lid De Haan, van Dinsdag, werd voorlezing ge daan van eenige logek. stukken, inhou dende goedkeuringen van Ged. Staten. Medegedeeld werd, dat echter de ge- msentebegrootlng 1920 alsnog niet was goedgekeurd, aangezien de jaarwedde der veldwachters niet was conform den wensch van Ged. Staten. Met algemeens stemmen werd besloten de Kroon uit spraak te laten doen. Het eenlg punt, dat in behandeling zou komen o.l. verkoop gemeentegrond was voor de openb. vergadering reeds afgedaan in geheim comité. Aangezien de tooneelzaal iu het Patronaatsgebouw blijkt te klein te zijD, zal eerstdaags getracht worden, door inteekeniog de benoodigde gelden bij een te krijgen. A.s. Maandag zal een bloemendag georganiseerd worden ter bestrijding der tuberculose. Een kind van K. aan de Herptsche poort viel in een pot kokend water en brandde zich zoo deerlijk dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De prijs der volle melk bij de Coóp. vereeniging >Ons Belang» is deze week van 16 cent gebracht op 15 cent per liter. Kaatsheuvel, 16 April 1920. Bij de opening van het nieuwe Sportterrein achter het Tramstation zal onze voetbalvereeniging „Wilhelmina" spelen tegen „Brabantia" Waspik. De wedstrijd zal door muziek van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" worden opgeluisterd. Wachtmeester Pieterse alhier is bevorderd tot Commandant van de Bri gade Marechaussee alhier. We wenschen Commandant Pieterse, die bemind is door zijn ondergeschikten en geacht bij de geheele burgerij met z'n bevordering geluk. Maandagmorgen om 10 uur zal in de o.l. School No. 1 gelegenheid worden gegeven tot het kosteloos inenten van de koepokken. Door Ged. Staten van Noord-Bra bant is afwijzend beschikt op de recla mes over de navordering van den Hoof- delijken Omslag van verschillende bur gers alhier over de jaren 1915, '16 en '17 geheven. Over deze afwijzing zal in beroep gegaan worden bij de Kroon. De Combinatie van Postduiven verenigingen houdt Zondag a.s. een wedvlucht voor oude duiven van Ter- biege (België). redactie inlichting gegeven. Dit ontwerp-besluit is toch van zoo verstrekkenden aard, dat belangheb benden goed op de hoogte behooren te zijn, ten einde te kunnen beoordeelen in hoeverre deze plannen gewenscht blijken te zijn. U bij voorbaat dankzeggend. Een Belanghebbende. Wij voldoen gedeeltelijk direct aan 't verzoek van den inzender, welk besluit trouwens ook in ons laatste raadsverslag reeds was vermeld. Wij verwijzen ook verder naar het toevallig in dit nummer opgenomen plan van uitbreiding, terwijl wij in ons volgend nummer zoo mogelijk verder aan zijn verzoek zullen voldoen. Red. De Raad der gemeente Waalwijk In zijne openbare vergadering van overwegende, dat bij raads besluit van 24 Januari 1920 een plan van uitbreiding is vastgesteld dat in het belang van stelselmatige bebouwing een verbod van bouw of herbouw op den grond, bestemd voor aanleg van straten en pleinen, ge wenscht is dat tijdens of na de ter inzagelegging van het ontwerp-besluit met kaarten en grondteekening tegen het voorgenomen verbod bezwaren zijn ingebracht Gezien het advies der Gezondheids commissie, zetelende te Waalwijk, d.d. Besluit: I te verbieden, dat gebouwen wor den gebouwd of herbouwd op den grond, blijkens het bij dit besluit gewaarmerkte plan in de naaste toekomst bestemd voor aanleg van straten en pleinen. II. te bepalen, dat overtreding van dit verbod zal worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of-geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. De Raad voornoemd, Zondag vindt op de Raalberg dc Internationale revanche-match plaats over 2 X ,50 K.M. achter groote motoren, tusschea de Strayers Hoek, Van Boxsel Holl.) en Luyken en Hens (Belgen). De groote belangstelling, welke voor de wedstrijden in deze streek bestaat, be looft den strijd des te grooter te maken. Behalve de inzet zijn reeds verschillen de bedragen daarboven opgezet tusschen de partijen Hoeks en v. Boxsel, waardoor de einduitslag nog twijfelachtiger wordt. Bovendien zijn 9 koppels ingeschreven voor den 50 K.M. wedstrijd voor Ama teurs, w. o. Peters-Ikclaar, v. d. Ende- Krijgsmao,Zonneveld-Ebellog. Ook deze wedstrijd belooft belangrijk te zullen worden. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Heer Redacteur. In uw blad van 3 April lees ik eene kennisgeving van den Burgemeester van Waalwijk, van een ontwerp Raadsbeslui* betreffende een Bouwverbod op een aantal perceelen in onze gemeente, met de mededeeling, dat bezwaren tegen deze ontwerpen moeten worden inge bracht voor 1 Mei. Het komt mij zeer gewenscht voor dat U zoo mogelijk, in het volgend nummer van uw blad. eene uiteenzet ting zoudt geven van den inhoud van bedoeld ontwerp-Raadsbesluit en van de strekking daarvan, alsmede van de wijze waarop bezwaren kunnen worden ingediend. In onderscheidene andere zaken werd eveneens zelfs bij herhaling door uwe De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij de oegang tot de bioskopen verboden wordt voor kinderen beneden de 16 aar. i ziju nadere inlichtingen te bekomen aan- gaande bovenstaande vacatures, alsook voor open plaatsen in Dultschland. Bieden zich aanX glasblazer, 20 grondwerkers, 2 straatroakers, 11 opper lieden, 1 behanget-stoffeerder, 1 op zichter, 1 coupeur, 3 schoensntjders, 6 schoenmakers, 1 leerlooier, 1 sm'dslecrl., 3 stokers, 2 eleccrlciens, 1 bankwerker, 1 fabriekssmid, 1 boekbinder, 14 wevers, 2 ruwersknechts, 17 draadmakers, 2 garcaspoelers, 5 schrobbelaars, 4 ketiiag- scheerders, 1 verver, 1 wee/me«ster, 3 wolmalers, 1 tweiner, 1 stukkecscheerder, 1 selfacHngstellsr, 1 appreteur, 1 Ifim- stoker, 9 sigareosorteerders, 11 bakkes, 4 slagers, 90 sigarenmakers, 3 bosjes makers, 1 deksorieerder, 2 kistjesmak-rs, 3 suikerwerkers, 1 btouwmcesicr, 2 land bouwers, 3 magazijnknechten, 5 reizigers, 2 voerlieden, 2 loopjongens, 2 nacht wakers, 1 tuinbaas, 1 chauffeur, 1 café- bediende, 1 koetsier, 1 expediteur, 1 boekhouder, S kantoorbedienden, 1 w»S3cl- looper, 1 huisknecht, 51 losse arbeiders, 1 horlogemaker, 1 naaister (confectie), 2 parapluiewerksters, 2 schoenstlksters, 1 zooleoplakster, 1 spoelster, 1 appre- teuse, 1 lompensorteerster, stripster, 4 slgarenmaaksters, 3 kistjesplaksters, 1 tabaksbewerkster, 3 winkeljuffrouwen, 2 vrcuwel. kantoorbedienden, 1 werkster. Een bijzonderheid in Dultschland is de stad Pirmasens. Daar is nl. geen enkele werklooze en er is nog gebrek aan werkkrachten in de schoen- en leder industrie, waarvan de inwoners in hoofd zaak bestaan. Te Neuhaldecsleben zijn 20 valsGhe munters gearresteerd, die voor 8 millloen aan valsche 56-markbtljetten in hun bezit hadden. Ia hunne werkplaats hadden de heeren twee machinegeweren, 8 nieuwe infanteriegeweren, 60 handgranaten en een groote hoeveelheid patronen en buskruit. Een volslagen vesting dus. In een plaatselijk blad bij Aken biedt zich een dame aan voor huis houdster. Zij verklaart de deftigste huls houding eu de fijnste keuken te kunnen besturen en zoowel op muzikaal gebied in een salon te kuttnen schitteren als alle werkzaamheden in den koestal te kannen verrichten en met de boter- en kaas makerij en de kippenteelt op de hoogte te zijn. Deze veelzijdig ontwikkelde dame zal het zeker wel niet aan offerten ontbreken 1 Te Lage Zwaluwe reed een auto in volle vaart tegen een koe, met het gevolg dat de auto van den dijk tuimelde. De bestuurder kwam met den schrik vrij, maar zijn knecht werd levensge vaarlijk verwond. Onder Akkrum is bij een botsing tusschen twee motorrijwielen de monteur De Jong uit Gorredijk gedood. Bij het hoepelen kreeg het 5-jarig zoontje van den heer J. v. d. Meer te Verkerk den hoepelstok in het oog. De stok drong door in de hersenen. De dood vo'gde spoedig. Op den Rijksstraatweg onder Zalt- Bommel is Dinsdagmiddag, liggende in De Senaat heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij liet gemeentelijk J een |as bioec^ naast een defect motor kiesrecht gegeven wordt aan Belgische j rij-wiel aangetroffen de heer P. Kelder, vrouwen op 21 jaar. ujt Amsterdam. In een passeerende auto is de gewonde naar 't ziekenhuis te Zalt-Bommel gebracht. De toestand van den gewonde'is zeer bedenkelijk. Te Best (N.-Br.) zijn twee huizen met stallingen, bewoond door Van den Heuvel en Van den Broek, afgebrand. Behalve een koe gingen de levende have en inboedel» verloren. Dc bolsjewieksche prinses I Vorige week op eeu dag stond aan het station Scppe eeu rij'uïg, waarmee blijkbaar de een of andere grootheid moest worden afgehaald. Waat er kwam uit het noorden een extra-trein aanstoo- meo, bestaande uit één wagon, éérste klasse. De ecnlgc passagier wasde com munistische mevrouw Roland Holsti die ulc Hllvecum komende zich naar haar buitengoed te Zundert begaf. Te Melissant wordt een gemeente- opzichter gevraagd op een salaris vau f 75 per jaar. In Groningen maken vele famillën zich gereed voor het aanstaande vertrek caar Amerika. -- Districtsarbeidsbeurs Tilburg. Ge vestigd: Markt No. 9. Teleph. No. 233. Geopend van voorm. 9 tot nam. 1 uur, bovendien Woensdagavond van 78 uur. Plaatselijk Correspondent voor Oister- wijk de heer Canters Gem.secretaris. Worden gevraagd voor Tilburg3 timmerlieden, 4 metselaars, 1 behanger stoffeerder, 6 schilders, 1 spoeljongen laboratorium), 1 leerl. lijstenmaker-ver stekker, 4 kleermakers, 1 meesterknecht mach. dekkleeden- en tentenfabr., 1 ver- nlkkelaar, 2 ketelmakers. 2 plaatwerkers, wevers(hand), 1 loopjongen, 3 café bedienden, 1 technisch klertk, I aank. kantoorbediende, 2 schoenmakers (hand werk), 1 huisnaaister, kleermaaksters, 5 eermeisjes handschoenenfabriek, 1 naai ster (glacéhandschoenen), 2 appreteuses hoeden), stopsters, 1 correspondente- facturiste, 4 dagmeldon, 5 dienstboden, werksters, 1 keukenmeid, 1 model maker, halfwas vormers en leerjongens voor gieterij. Voor Boxtel: 1 kleermaker. Voor Hilvarenbeek1 dienstbode. Voor Olsterwijk: 1 dienstbode. Voor plaatsen buiten het district 1 leider gieterij, schilders, 1 electr. las- scher, 1 electrlcien-instrumentmaker, 2 bekw. mozaik-granletwerkers, 1 machinist- bankwerker, bankwerkers, 1 reparateur vulpenhouders, 2 varkenshaar-bereiders, metaalschavers, metaaldraaiers, timmer lieden, 1 autoraobieibekleeder, smeden, 2 zandvormers, correspondenten, steno typisten (moderne talen), 40 handvor mers, meubelmakers, 1 bekw. glassnijder, stucadoors, 1 tandtechniker, metselaars. 6 plaatwerkers, 4 lakkers, 6 wagen makers, auto-monteurs, 3 houtdcaaiers, mandenmakers, rietwerkers, 1 constructie- teekenaar, 1 detacheur, 1 modelmaker, 1 keukenmeid, 1 coupeuse, bekwame strijksters, 1 ontwerpster (confectie), 1 werkmeid, 1 pianiste (gedipl.). N.B. Aan het bureau der arbeidsbeurs •Gaat de Etalage sten. Aanbevelend,] Stationstraat W A AL W IJK tegenover de Teekeusehool.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 10