ÏËÜWS"' Gemengd Hieuw*. Gemeenteraad. vrijh.-ca?elle7~ Te Rijsbermen zijn deze lieden tot Zondagmorgen half 3 in het schoolge bouw opgesloten, waarna zij,op transport zijn gesteld naar de marechaussee te Strijbeek, om vandaar naar Baarle-Nassaa te worden overgebracht. Door de Burgerwacht werd de bewa king uitgeoefend wegens tekort aan politie. De Russen die te Baarle-Nassau over de grens zijn gekomen, werden door kommiezen ontdekt tusschen Baarle- Nassau en Castelre. Terstond werden patroeljes van de Burgei wacht uitgezonden, die erin slaag den de menschen aan te houden en naar Baavlc-Nassau over te brengen. Ze zijn aldaar in 't suhoolgebouw onder gebracht en gisteren wederom over de grens gezet. Uit verschillende plaatsen zijn maré chaussees, personeel der militaire politie en huzaren naar de grensgemeenten ter assistentie der kommiezen en aldaar ge stationeerde matèchaussee's en militairen vertrokken, Hedenmorgen vertrokken ongeveer 30 huzaren naar Zundert om aldaar de grensstrook af te zetten. Onder de Russen, die zijn aangehou den, waren mannen, die reeds 9 jaar in militairen dienst zijn, waarvan zeer veie jaren als krijgsgevangeoen. Zij behooren tot de kiijgsgcvangeuen, die door de Dubschers bij het verlaten van België in 1918 daar zijn achtergelaten en toen door de Belgen lu kampen zijn ondergebracht. Deze personen vluchten au uit deze kampen weg met de bedoelicg, te trach ten via Nederland hun vaderland weer te bereiken, of worden door de Belgen 1c vrijheid gesteld, zooals zij verklaren. Zij worden echter weer naar België teruggezonden. Het spreekt vanzelf, dat de Russen- invasie in de grensgemeenten Zondag een heele opschudding heeft teweeggebracht, vooral te Baarle-Nassau en Rijsbergen, waar de Burgerwachten gemobiliseerd werden en die zich op kranige wijze vau haar taak hebben gekweten. Waarschijnlijk zullen ia de komende dagen nog meerdere Russen op ver- schillleode plaatsen over de grens komen. Wat het vertrek van Mevr. Rolaad- Hoist betreft, deze is Zaterdagmorgen per tram uit Zundert naar Breda ver trokken en 's avonds met eenige valiezen aldaar teruggekeerd. Ze reisde heel proletarisch tweede klasse. Men meldt ons, dat deze week vanwege den VeenkolonialenBoerenbond ongeveer vierhonderd wagons (iedere wagon ongeveer 150 H,L.) aardappelen worden verzonden naar Duitschland en naar het Noordelijk deel van Frankrijk. Men meldt ons, dat de onderhan delingen gevoerd door het bestuur der Internation. Transportarbeidersfederatie en de besturen der Scheepvaartvereen. over beëindiging van de transportarbei dersstaking niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid In de Eerste Katendrechtschehaven te Rotterdam is een begin gemaakt met het verwerken van levensmiddelen voor Oostenrijk, Hongarije en Duitschland bestemd Een aantal stakers, aangewezen door de patroons, is daarvoor aangeno men, tegen betaling, door de patroons, van het loon geldig voor het uitbreken der staking. Deze werkzaamheden zullen langzamerhand uitgebreid worden. Door werkwilligen wordt van de Scheepvaart Vereeniging Zuid, menschen in dieast van de Steenkolen Handels Vereeniging, visschors uit Ierseke, Fran- sche matrozen, en eigen bemanningen, gewerkt op 52 in de havens te Rotterdam liggende stoomschepen. De werkwilligen zijn allen weder teruggekeerd. Openbare vergadering van den raad dezer gemeanto op Dinsdag 20 April, des avonds ton 7 ure. Voorzitter Edelachtb. heer Valter. Ongeveer 7.10 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig zijn alle leden behalve de heer Stam. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE Ingekomen stukken. a. Ptoces-verbaal van kasopneming. In kas was f 3248.65, terwijl de boeken in orde werden bevonden. Schrijven van Ged. Staten dat de Kon. goedkeuring op de verord. betreffende de heffing personeele belasting is ver leend. Wordt voor kennisgevingaangenomen. Schrijven van Ged. Staten, houdende bezwaar tegen het brengen van een post van f 1040-90 op de begrooting'. De Voorzitter zegt dat dit slechts eene administratieve maatregel betreft en stelt voor conform het voorstel van Ged. Staten te besluiten. Met aigemeene stemmen wordt daartoe besloten. Schrijven van Ged. Staten, houdende mcdedeeliog dat op de bezwaarschriften van Van Vuuren en Valter afwijzend is beschikt, dus blijven gehandhaafd. Wordt i oor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten houdende mededeelirg dat de salarissen vaa den burgemeester la eene gemeente als Vrijb.- Cappel moet zijn minimum f1500 en maximum f 2000, voor den Secretaris idem en voor den gemeetie-outvanger minimam f 550 maximum f700. Voorts zal voor kinderen beneden de 18 jaar een kinder-toeslag worden ver leend. Bij vereeniging van betrekking wordt 10 gekort van het salaris. Wijst de jaarlijksche bevolkingsstatistiek uit dat het aantal inwoners boven het vastgestelde aantal komt, dan wordt het salaris verhoogd, echter zal het salaris door vermindering van de bewoners aooit worden verminderd. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven ven Ged. Staten houdende mededeellög, dat ze op het besluit om zelf het presentie-geld voor de ledöD van de raad voor t« stellen, zijn terug gekomen. Ged. Staten geve» in ovei- wegiog dat de raad dit zelf zal uitmaken. Voor Wethouders stellen ze voor de jaarwedden vast te stellen op een bedrag van 5 pCt. van het salaris van den burgemeester. De Voorzitter geeft de raad in over- weging om zich roet het voorstel van Ged. Staten, om de Wethouders 5 pCt- van het salaris vaa den burgemeester tc geven, re vereeaigeo. Ged. Staten zijn van oordeel dat de bslooniug van thans te weinig is, en dat is ook zoo, althans zeker niet te veel. Met aigemeene stemmen wordt con form het voorstel van G d. Staten be sloten. Voorzitter. En wat dit vaa de raads leden betreft, ik zou willen voorstellen, dit op dezelfde wijze te behandelen, dan wordt het gebracht van de hooge som van f30 op de enorme van f 75 voor alle raadsleden te samen. Dit is zoo ook voor de wethouders. Die rijn ook ge bracht van f 30 op f 75. dus net 2l/2 maal zooveel. Oerlemans. Ik kan me niet met het voorstel van den Voorzitter vereenlgen en zou het laten zooals het thans is, vooral omdat de vergaderingen steeds 's avonds worden gehouden en er dus vaa veriet geen sprake is. Voorzitter. Men moet niet alleen voor het heden, maar ook voor de toekomst zorgen. Het kan toch voorkomen, dat overdag eens vergaderd moet worden en dan kunnen cr toch leden zijn die geldelijk verzuim hebben. Oerlemans. Op bet oogenblik is dit niet het geval. Als het later büjkt dat bet noodig is, dan kan nog altijd worden gewijzigd. Voorzitter. Ged. Staten zijn van oor deel dat het wel noodig Is. Men moet ook rekening houden met het feit, dat een galden nu eenmaal niet meer die waarde heeft van een gulden van vroeger. Oerlemans. Een verdienste ls het nooit geweest en moet er voortaan over dag worden vergaderd, dan kan later nog anders worden besloten. Dati zou er niemond tegen zijn, maar nu niemand eenlg verlet heeft, acht ik het absoluut niet noodig. Voorzitter. Er kuonen toch bijzondere omstandigheden vooikoinen, dat men overdag vergadering moet houden. Ik heb het nu altijd gesteld op avond, wetend dat de heeren dit het aangenaamst Is, maar vooruit weten, dat de vergadering altijd 's avonds wordt gehouden, doet men niet. Oerlemans. Indien dit bij herhaling zou voorkomen, kan nog altijd tot wij ziging worden overgegaan. Ros. Het is zooals de Voorzitter zegt, de gulden heeft nu eenmaal niet die waarde meer van vroeger, en dan, de lasten kunnen zwaarder worden. Voorzitter. Een vorig jaar zijn er 12 vergaderingen gehouden dat is voor 7 leden en dan per uur gerekend, niets. Kievits. Het is jammer dat Ged. Staten dit nu ook niet hebbeu geregeld. Voorzitter. Dat waren ze eerst van plan maar nu zjjc ze daar op terugge komen en achten het beter dat de raad zulks doet. De Voorzitter brengt zijn voorstel, om het presentiegeld van f30 op f75 te brengen, in omvraag. Dit wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen.- Voor stemden de heeren Heijmans, de Bruijo, Ros, Kuijpcrs tegen de keeren Kievlets e» Oerlemans. Schrijven van het fanfarecorps Sirena, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie. Adressanten wijzen er op dat tijdens de mobilisatie het corps in rust is moeten gaan. Nis echter heeft het besiau; gemeend, al is er een sekuld vaa ongeveer f 600 en eene reparatie noodzakelijk aan de instramenteD, wat f 100 zal kosten, het vezelschap weer in 't leven te moeten roepen. Voarzitter, B. en W. stellen voor om voor 1920 eeDe bijdrage to verleenen van f 10. Wf weten dat het een aoer gering bedrag is, maar het kan niet anders, hot i< an maar eene beleefde bedrage. Oerlemans. Het spijt me dat eene derge lijke vereeniging eene subsidie moet komen vragen en niet genoeg docr particulieren wordt gesteund, Ik meen echter dat, met het oog op den fioantieelen toestand van de gemeente, niet kan worden begonnen met het geven van een scbaidie. Da vereeniging is met f 10 toch niet gered en met evenveel recht kan morgen weer een ander gezelsehap om xuhnidie komen vragen en waar hier de belastingvchroef reeds zoo ontzettend hard is aangedraaid, scht ik het een gevaarlijk pi e cedent stellen en ben tegen isdere rabiidie- verleening. Als particulier ben ik het ge zelschap werkelijk goedgezind en zal het naar vermogen steunen, doch als raadtlid acht ik me niet verantwoo'd geld te gaan geven daaraan, zoolang de fhanlieele toestand zoo is. Voorzitter. De geldmiddelen zijn werkelijk niet brillant, maar men zal vau B. en W. ook niet kunnen zeggen dat ze er wat ruiin med8 zijn omgesprongen. Oerlemans. Met dit kleine bedrag kan de Vereeniging zich toch niet stasnde honden en het ia een kwestie vau beginnen. Als straks eene sndere vereeniging komt aan. kloppen, is men ook verplicht te geven en waar blijft men dan. Zoolang u« finant'on soo staan, ban ik tegen iedere subèidie-vejleening. B. en W. handharen hun voorstel en de Voorzitter brengt het in omvrarg. Dit wordt verworpen met 4 tegen en voor 2 stemmen. Voor stemden de heeren Heijmans en De Bruijo tegen stemden de heeren Kievits, Oerlemans, Ros en Kuijpers. Verzoek van J. Treffers, KoHehuls- houder, om aan H. M. de Koningin te willen verzoeken, hem eene vergunning te willen verleenen voor bet verkoopen van steiken drank lu het klein. Io zijn schrijven wijst hij er op, dat zijn zaak als 't ware de eonige Is In de kom der gemeente waar alle vergade ringen e» verkooplcgcn worden gehou den. Hij wijst er verder op dat ook als uitspanning \oor voerlieden zijne zaak van beteekenls is, wijl deze is gelegen op een zeer c'ruk kruispunt. Vooral wijl er In de gemeente slechts 2 vergunningen zijo, 1 een goed half uur buiten de kom der gemeente gelegen en 1 waar uit sluitend in 't groot wordt verkocht. Voorzitter. In zeer vele plaatsen Is een streven merkbaar om de inrichtingen tot verkoop van drank in te krimpen, maar hier wil men het gaan uitbreiden. Hier is er reeds een boven het maximum, daarom stellen Buig. en Weth. voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Oerlemans. De gronden lu het rekest aangegeven zijn zeer adeem. Destijds, toea er nog een andere eigenaar in woonde ls ook al eens een dusdanig verzoek gedaan waarop toea afwijzend is beschikt. Echter was er toen oog eeD vergunning nceer is onze gemeente. Ik zie ook Diet dt.t het gemeentebelang er door zou worden geschaad. Voorzitter. Hoe meer gelegenheid er bestaat, hoe meer gebruik er anders Van wordt gemaakt. Oerkiaans. Er is hier nu in 't gebtel geen gelegenheid dus maakt V.ijhoeve- Capelle eene zeer gunstigs uitzondering. Heijmans. Ik kan ma heel goed met het voorstel van den heer Oerlemans vereenigen. Het is het eeoigste lokaal in de gemeente waar alle vergaderingen moeten worden gehouder. Kuijpers. Ik blijf, aangezien Ik zelf eene slijterij heb, liever geheel buiten deze zaak. Ros. Ik wil Treffers niet tegenwerken maar In principe ben ik tegen vergan- nisgen. Het is zooals door den Voorzitter terecht is opgemerkt, hoe meer gelegen heden er be9taao, hoe meer gebruik cr van word gemaakt. Het is waar dat er thans heel veei vergaderingen en ver- koopingen worden gehouden, en dat is voor mij een bewijs, dat juist geen ver gunning noodig is. Nu is er geen ver gunning en alles komt er, alles wordt er gehouden. Men kan ook wel iets anders gebruiken. Waarom moet het altijd sterkeu drank zijn. Het voorstel vau den heer Oerlemans om cp het verzoek in te gaan wordt aangenomen met 4 tegea 1 stem. Voor stemden de heeren Heijmans, de Bruijn, Kievit en ©eriemans. Tegen de heer Ros, terwijl de heer Kuijpers bulten stemming bleef Bespreking aangaan geldleening groot f2600 om distributiekosten daarmede te dekken. De Voorzitter zegt verschillende bankiers te hebben aangeschreven doch dat hij nergens terecht kan beneden 6 pCt. De heer Oerlemans vraagt in verband hiermede of er in dit bedrag eenig overschot zit voor den leider van het distributiebedrijf. De Voorzitter antwoordt ontkennend, doch merkt op dat er ook in deze nog geen voorziening is getroffen en dit altijd nog kan worden gevonden Wordt besloten eene geldleening aan te gaan groot f2600 tegen eene rente van 6 pCt. af te lossen in vijf jaar. Voorzitter. Nu heb ik nog een voor stel en wel om f50 op de begrooting te brengen voor een feestje voor school gaande kinderen van alle scholen Dit feestje zou kunnen worden gehouden op b v. Prinses Juliana's verjaardag. Zoo'n feestje zal wel meer dan f 50 kosten, maar de rest hoop ik door particuliere bijdragen wel bijeen te krijgen. In groote steden voorziet men op verschillende manieren er in om de kinderen eenig vermaak te bieden en hier is nooit iels voor hen. Met aigemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Wijziging begrooting 1920 en 1919 ln verband hiermede moet de Hoofd Omslag voor ieder dienstjaar met f 500 worden verhoogd, zoodat deze nu ge bracht moet worden op f 9500. Aldus wordt besloten. De heer Oerlemans zegt bij de rond vraag dat voor ruim 4 maanden ge leden hier besloten is zich met om liggende gemeenten te vereenigen. Sinds dien tijd is er niets meer gehoord, aan gezien de raad zich op zoo'n ondubbel zinnige wijze voor vereeniging heeft uitgesproken en een zelfstandig bestaan hier op den duur totaal onmogelijk is komt het spreker gewenscht voor bij Ged. Staten dezen wensch nog eens kenbaar te maken en op spoed aan te dringen. Jüe Vüorsiiter zegt dut mt>n van Capelle weet wat deze willen. Liever blijft meu zelf- andig, maar moet er vereeniging komen, dan hel liefst met Vrijb.-Ctppal en moei her, dan Sprang daar ook nog bij. Wat Sprang beleeft, daar weet men nieta positiefs an. Die heeft deze aangelegenheid in ge heime vergadering besproken. Volgens ge- iuohten, segt spr., is Sprang er niet zoo tig tonder voor. Oerlemans. Ged. Slaten zullen vanSpraDg wel bericht hebben entvaDgen, dns kennen deze de zienswijze daarvan toch. Alle leden zyo het met dan heer Oerle mans eens, wxarom wordt besloten bij Ged. Staten nogmaals aan te dringen op veree niging. De heer Ros zegt dat by den hoogen waterstand de echceiïug van Liböogat is afgulain. Om verzakking te voorkomen is het wcnechelyk dat epoedig daarin wordt voorzieD. De Voorzitter merkt op dat B. en W. «Uar reeds eene bespreking orer hebben gf- houdoo. Een geheel nieuwe beschoe ïog zor pl.m. f 660 kusten, das kan daar met aan wotden gedacht, daarom zal het bij lapwerk moeten blyrer, wat dezer dagen ook aal ge- benien. Daarna wordt de vergadering gesloten. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot pastoor to Wester hoven den Zeer Eerw. heer F. j. J. v. d. Eerden tot pastoor te Woudrtchem den WelEcrw. heer H. P. vaD Rieltot pastoor te Aarle-Rixtel den Zeer Eerw Hooggel. heer Dr. J. M. M. Maas tot booglecraar aan het Seminahete Haarlem den Wcleerw. heer H- F. Hezeuiaas tot Kapelaan te 's-Bosch (St. Cathriec), den Weleerw. heer A. H. Beijer en tot kapelaan te Someren den WclEcerw. Heer A. P. J. Kluijtmans. Ia deu afgeloopen nacht is bij een inval door de politie in een zeer oc- guos'lg bekend staand nachthuis aan de Z.O, Ach'er burgwal de polhie-ageud F. J. Bteuker, eveneens door eene kogel getroffen cn wel in het dijbeen. Deze is echter buiten gevaar. Omtreot den toedracht vernemen wij het volgende. Omstreeks half drie begaf zich een detaohement agenten, onder leiding van den inspecteur Cohen naar het bewnste huis, om evet. overtreding van de Drarkwet vast te stellen. Zij vonden de voordeur gesleten, doch bra ken deze met bijlslagen open en drongen naar binnen. Daar vonden zij in de grootste verwarring een gezelschap van 20 of 30 personen. Toen sommigen huuner niet onmlddelijk aan het ont- rulmingsbevel voldeden, werd van sabel en gummistok gebruik gemaakt, waar op de bezoekeis in zeer korten tijd naar buiten waren gevlucht. De agenten zijn daarna begonnen het sousterraln te on derzoeken, maar werden daar met re volverschoten ontvangen. Doodeltjk door een der schoten getroffen viel de agent Draad neer met een kogel ln de borst en een het. hoofd. Stervend is hij opge nomen en naar het Binnengasthuis ver voerd, waar hij zeer spoedig bezweken is. Hij laa;„cen vrouw met een kind na. De agent Breuker. was, gelijk wij reeds meldden eveneens gewond, doch minder ernstig, Van den kant der politie zijn ook schoten afgevuurd, doch hierdoor is niemand getroffen. Het moet vastslaan dat de dader van dezen doodslag de eigenaar van het nachthuls van P. ls. De politie begon onmlddelijk het heelt huls te doorzoeken maar vond hem niet. Klaarblijkelijk had hij in de eerste verwarring de vlucht genomes, ln den vroegen morgen echter troffen eenige agentes, die hun naspo ringen ook in de omliggende hulzen hadden uitgestrekt hem op een zolder- kameitje aan, waar hij te bed lag. Hij is thans in btwaring aan het politiebu reau Warmoesstraat. Naar wij vernemen is er geen twijfel aas, of hij is de schul dige. Reeds vroeger is bij hem een pc- iitie- inval gedaan en daarna moet hij meermalen gezegd hebben, dat hij er op los zou schieten als zij bij hem te rugkwamen. Zaterdagavond eerst vril laat, zoo zelfs dat de avondbladen er geen mel ding van maakten werd te Parijs de ontsporing van den ochtenasnekrela ParijsCherbourg bekend, reeds 's ochtends vroeg op nauwelijks 30 Kilo meter afsta&ds vau de hoofdstad had plaats gehad cn waarbij vier reizigers werden gedood en een vijftigtal gewond. Dergelijke spoorwegongelukken zijn h'.er dermate aan de orde van den dag, dat men er nauwelijks de aandacht aan zou schenken, ware 't niet, dat dit on geluk direct opspraak verwekte door het groot aantal bekende figuren, wier namen er door van mond tot mond gingeu. De mare dat Kardinaal Amette gelukkig tot hen behoorden, die als door 'n wonder waren gered, giag zelfs de tijding van het derailleeren vooraf en ook die, dat Briand onder de ongedeerden werd geteld. Maandagnacht is een Japaesche zeeman op de Gedempte Binnenrotte te Rotterdam, op de straat door een paar mannen beetgegrepen. Al zijn geld, f 7C0, hebben aij hem afgenomen, waarna cij de vlucht namen. Gistermorgen is ln de Maashaven te Rotterdam drijvende gevonden het lijk van een meisje van omstreeks 12 jaar. Dit kind werd sedert twee weken uit de ouderlijke woning te Charlols vermist. Een 22-jarige jongeman, afkomstig van Puttershoek, is Zaterdagavond, toen bij per fiets over de Dokbrug te Dord recht reed, door een nog onbekende oorzaak van het rijwiel gevallen en over de veel te lage brugleuning geslagen. Etn paar in de buurt liggende schip pers snelden ter hulp en haalden na ongeveer 20 minuten den drenkeling op toen waren echter de levensgeesten reeds geweken. Het lijk is daarop naar de aigemeene begraafplaats gebracht. Het is Maandagavond in den om trek der Brouwersgracht te Amsterdam zeer rumoerig geweest. Op den hoek der Binnen Visscher- straat en Brouwersgracht stond een politie-agent op post voor een woning van een werkwillige, waar reeds eenige keeren ruiten verbrijzeld zijn. De agent, die zelf in genoemde straat woonachtig is, zag een zjjner huurlieden den 37-jarigen B. v. L. kwart voor zeven beschonken thuiskomen. Daar hij den toestand van zijn buurman kende, wan neer deze te diep in het glaasje had gekeken, riep hij een collega aan die juist passeerde. Even later werd glasgerinkel in de woning vernomen. Het bleek, dat de woestaard den ge- heelen inboedel trachtte kort en klein te slaan. Toen hem dit ten deele gelukt was, kwam hij naar buiten, een pikhouweel zwaaiende en liep op den agent toe. Deze trok zijn revolver en sommeerde v. L. terug te gaan. Toen deze weigerde, loste de agent een schot, dat geen doel trof. Een tweede schot trof den woestaard in het dijbeen. De kogel drong door in het vleesch en kwam er achteruit. De gewonde werd een apotheek bin nengedragen en vervolgens per auto brancard naar het Binnen-Gasthuis ver voerd. Er ontstonden eenige volksverzame lingen, die hinderlijk werden. Een ma rechaussee-patrouille heeft eenige char ges gemaakt. Tel. ln den nacht vaa Donderdag op Vrijdag is in de St- George's Hal te Wolverhampton (Engeland) ee» der oudste gebouwen der stad, dat als billardzaal ingericht was, geheel onver wachts ingestort, terwijl cr een honderdtal menschea in aanwezig waren. Uit de wolk vaa stof steeg ee» luid gejammer op. De br&ndwecr verscheer, spoedig ter plaatse om het puim op te ruimen en de slachtoffers uit hun netelige positie te bevrijden. Men vond 2 lijkeu, 16 personen waren min of meer ernstig gewond, 12 anderen kwamen er heel huids af. Iemand, die zonder letsel gered werd, vertelde, dat men aan 15 biliards stond te spelen, toen het ongeluk plaats vond. Hij zag hoe het dak wan kelde, waarop in eens bet geheele ge bouw in elkander stortte. Hij en enkele anderen waren er zoo goed afgekomen, doordat ze zich onder de biliards tegen het vallende puin gedekt hadden Vol gens hem moesten er nog meer slacht offers onder het puin bedolven liggen. Een nader bericht loochenstraft echter gelukkig 's maas vei moeden en meer dan 2 dooden zijn er niet te betreuren. Te Leur (Noord-Brabant) is door de marechaussee binnengebracht de 19-jarige v. F., die ln 1917 op ver schillende plaatsen inbraak pleegde cn zich onder meer schuldig maakte aan bet stelen van broodkaarten, waarvoor hij veel geld wist te krijgen. v. E. moet aan het hoofd van een dievenbende van ongeveer 50 personen gestaan hebben. Bij zijn arrestatie was hij in het bezit van ongeveer f 19.000. De Ct. Waar de lezerskring van ons blad zich met den dag uitbreidt, krygen advertenties in ons blad voortdurend meer waarde.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 2