Provinciaal Meuwi NUMMER 33 DONDERDAG 22 APRIL 42e Jaargang. Waalwijk, 21 April 1920. Tot Kerkmeesters In de parochie St. Jan. ztjo herkozen, de heeren Jord. van Calker co Jac. Gragtroans la de St. Aotonlusparochle de heeren Adr. de Graaff ca Laurentins van Halten. Ten dienste vaa het gemeentelijk waterleidingbedrijf worden twee nieuwe bronnen geboord in de nabijheid van den watertoren. Bij het aanboren vaa de eerste bron trof men op 33 meter diepte nog een geheel gaven denneboom aan. Het uitgeboorde stuk hout was zoo hard als nieuw hout. Bij een diepte van 39 meter boorde men een overvloedige bron van goed water aan. Op de 1,1. Zaterdag alhier gehouden vergadering van Commandanten vaa Burgerwachten in de Langstraat is het initiatief genomen tot het oprichten van de federatie van Burgerwachten »De Langstraat", gevestigd te Waalwijk. De federatie omvat de Burgerwachten te Vlijmen, Nleuwkulk, Hedikhuizca, (Haarsteeg), Herpt. Bokhoven. Engelen, Oud-Heusden, Heusden, Drunen, Baard wijk, Waalwijk, Bcso'jen, Sprang, Loon- op Zand, Kaatsheuvel, Vrijhoeve Cap- pelle, Capeile, 's Gravenmoer, Waspik, Raamsdonk, Raamsdoakvee', Geertrul- denberg, Made, Driipmelen, Hooge Zwaluwe cn Lage Zwa'uwe. Voor het gebied der federatie zullen twee vliegende vendels worden opge richt cn zullen maatregelen getroffen worden tot het doen aanleggen yan drie schietbanen. Naar wij vernemen, heeft de heer J. C. Spapens de hulzen, gelegen achter zijn fabriek, gekocht om zijne schoen fabriek aanmerkelijk te kunnen gaan uitbreiden. Ook de woonhuizen naast het zijne zullen ingericht worden voor kantoren en magazijnen Mevrouw van Zwol behaalde op het te 's Bosch gehouden groot stedelijk kegelconcours op dc vrije dames-baan den eersten prijs. Maandagavond had in de R. K. Gildenbond de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Steenkolen- Coöperatie «Broederhulp» van Waalwijk en Besoijen. Uit het verslag van den Penningmeester bleek dat voor de leden dezer vereenlging een winst viel te boeken. Voor de nieuwe periode is het ledental met plm, 100 uitgebreid. DeWaalwijksche Padvinders maakten Zaterdag en Zondag jl. een uitstapje per fieis naar Eindhoven, waar zij ult- genoodigd waren op het jaarfeest der Padvinders van de Atdeeling Eindhoven. Nu staat op hst program een kamp met de Pinksterdagen bij den >IJzercn Man» te 's Bosch gezamenlijk met Eind- hovensche Padvinders. 't Is te hopen dat 't weer meewerkt om de jongens een paar gezellige daagjes te bezorgen. Zondag j.l. hield de pa3 opgerichte fietsclubDc Zwaluwen» welke gevestigd is bij den heer Alb. Kemperman, haar eerste competitie-rit van Waalwijk retour naar 's Bosch, een afstand van ongeveer 34 K.M. Met een sterke Z, W. wind werd om 12 uur 12 min 50 see- van het club lokaal afgereden. De eerst aaukomende arriveerde om 1 uur 13 min. 18 scc. de laatste om 1 uur 19 m. 7 seo. dat is dus plm. 34 K M. per uur. Deze afstand wordt 5 maal gereden, en gaat volgens puntenstelsel. 10 deelnemers nemen aan deze competitie-rit deel. Naar men on3 mededeelt, wörden er nog mooie betrouwbaatheldstltten geor ganiseerd voor koppels, op de baan in den polder. Ia de Mr. van Coothstraat is een aanzienlijk terrein (ter groote van plm. 72 M,) aangekocht tot het bouwen van een of meer heerenhuizen. De gelegenheid is opengesteld tot het afleggen vaa het examen voor Leerling-kantoorbediende bij den Post en Telegraafdienst. Aanmelding moet geschieden bij den Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te dezer plaatse, bij wlcn nadere Inlichtingen zijn te verkrijgen. Deze aanmelding moet eventueel ge schieden voor of op 15 Juni e.k. Zondagnacht werd de 20-jarige v. O. vrij plotseling krankzinnig. Het bed uitspringen en zich klecden was het werk van eenige seconden en voor de huisgenooten iets bemerkten, was hij de ouderlijke woning ontvlucht, 's Morgens ongeveer 9 uur werd hij in 's Hertogen- bosch door de politie aangehouden. Hij verklaarde op het polltie-bureau dat Waalwijk in handen der Bolsjewieken was gevallen en geheel in brand was gestoken. Door de goede zorgen van de poll'ie is hij weer naar hier getransporteerd en van hier is hij naar Vucht overgebracht. Door Ged Staten dezer Provincie zijn aan de Raden der gemeenten in deze Provincie de volgende voorstellen tot vaststelling der wethouders gedaan: In gemeenten tot 2 000 zielen 5 pCt. van de maximum-jaarwedde van den Burgemeesterin gemeenten van 2001 tot 5000 zielen 7'/2 pCt. van dit minimumin gemeenten van 5001 tot 7500 zielen 10 pCt en van 7501 tot 10 000 zielen 12'/2 pCt. Voor tien grootere gemeenten is een verschillend percentage aangegeven. In die gevallen waarin de bij de inwerkingtreding van dit besluit (1 Januari 1920) geldende jaarwedde-regeling voor de Wethouders voordeeliger is dan bovenstaande rege ling gehandhaafd tot den eersten Dinsdag in September 1923. BAARDWIJK. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogeobosch, heeft tot kerk meester alhier herbenoemd den Heer P. Loeff. Aangezien de P. N. E. M. den grond bij den Blanken Wiel minder ge schikt vond, zal naar wij vernemen het transformatorhuisje geplaatst worden bij den Ouden Toren. De kiezerslijst voor 19201921 bevat in deze hemeente 396 mannen en 401 vrouwen, totaal 797 kiezers. BESOIJEN. De eerste dag van de serie wedstrijden heeft een gunstig verloop gehad. Reeds vroeg was er veel publiek aanwezig, en toen de eerste wedstrijd begon stond er reeds een dichte rij toe schouwers langs het lijntje en kreeg het geheel het gezellig aanzien, waardoor de R.W.B.-serie-wedstrijden steeds zoo aan trekkelijk zijn. Jammer dat het in den namiddag wat veel begon te regenen waardoor het terrein nogal ylad werd de toeschouwers bleven echter aanwezig ea hebben vooral van den vriendschap-- pelijken wedstrijd een gunstigen indruk medegenomen. Et werd goed gespeeld. De uitslagen zijn als volgt B.V.V.—Juliaaa 5—0, S.V.V.—Heus den 20, R.W.B. Combinatie —Excelsior Waalwijk 2—0, R.W.B, 3Capeile 2-3 Competitie. 25 April. ExcelsiorCapeile, R.W.B. Swift Competitie, HerculesQuick II. Zij, die vuurwapenen in bezit heb ben zonder ia het bezit te zijn van een vergunning ingevolge de Vuurwapenwet, moeten deze vóór 25 April op het ge meentehuis inleveren. Nu de gemeente welhaast van electrisch Ucht zal worden voorzien, lette men tr wel op in zijn huls de electriscbe Installaties te doen aanleggen door van wege de P. N. E. M. erkende installateurs. J.l, Zondag hield ouze Tereeniging «Siat Cmpyn en Sint Crispinianu6* haar eerste schietoefening. Ooze Hoofdman, den Heer Verhagen, bracht een woord van balde aan onzen Koning. Spreker hoopte dat hy nog een reeks van jtren aal fnngeeren als hoofd in ons midden en dat hy zijn taak zul blijven kwyten tot welzijn onzer vereenlging, xooals hij dat tot heden, met eere gedaan hetft. Gehuldigde dankte spreker voor zijn wel gemeende woorden en hoopte naast hem, nog veel te kannen doen tot groei en bloei van onze schatters. Hierbij dankte hy de aanwezige leden voor hnnne veelvuldige opkomst en zette hen aan echte Vaderland- sche schatters te zallen worden,. Met een krachtig «Hoera, leve Sint Ciis- pyn* werden deze woorden begroet. Er werd voor da eerste keer bijeonder goed geechoten. SPRANG. Bij de gecombln. Geref. Kerken van Vrijhoeve-,\s Grevelduln-Ca- pelle ea Sprang is tot predikant beroe pen Dr. Th. Ruijs Jr., Candidaat te Bloe- mendaal. Onze voetbalvereenlglog S. V. V. speelde j 1. Zondag op de serie-wed strijden uitgeschreven door R. W. B. te Besoijeo, tegen Juliaaa uit Heusden, welke wedstrijd eindigde met 20 in het voordeel van S. V. V. CAPELLE. J l. Zondag speelde het 2e elftal onzer voetbalver, zijn laatsten competitiewedstrijd tegen R.W.B. III te Besoijen, op het terrein aldaar. Deze wedstrijd eindigde ie een 32 overwin ning voor Excelsior II. Men deelt ons mede, dat in het huis, thans bewoond door den heer B. van Campen alhier, vanwege de coöpe ratie .Samenwerking", te Waalwijk, een winkel zal worden geopend. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Loonschendijk Mej. Okker te Tilburg. Dezer dagen werd door totnogtoe onbekenden een fluweelen zak met vis«h ontvreemd, hangende aan een flets, die voor het café van den heer L. F. v. D. alhier stond, en toebehoorde aan J. v. d. H. De zaak is in handen der politie. VRIJH.-CAPELLE, 17 April. Heden avond werden de inwoners alhier verrast door eene musikale wandeling langs de Hoogevaart van het korps »Siréna«. dat dezen wlater weer teekenen vau leven heeft gegeven, met vele nieuwe wer kende leden. Moge het zoo voortgaan. Alle eer komt toe aan den bekwamen van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 5