Nieuws uit Heusden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL directeur die in zoo korten tijd hen daarvoor bekwaam heeft gemaakt. WASPIK, 19 April. Vanaf den eersten Zondag In Mei zal voortaan den eersten Zondag van elke maaod een concert gegeven worden op de kiosk tegenover het raadshuis. Bij slecht weer op den eersten Zondag zal het uitgesteld worden tot den 3en Zondag der maand, WASPIK. Het programma van het Vaandelfeest der R.K. Werkliedenveree- niging „St. Joseph" alhier op Zondag 25 April a.s. is als volgt: 6 uur v.m. H. Mis voor de levende en overledene leden der vereeniging, waaronder toespraak door den geestelij ken adviseur en algemeene H. Communie. l'/2 uur n.m Bijeenkomst aan het Station om gezamenlijk naar de kerk te trekken. 272 uur. Vaandelwijding door den ZeerEerw. heer pastoor van Waspik, daarna rede door den ZeerEerw. Hoog- gel. heer A. M. de Beer, prof sem. Haaren. Na afloop lied: „Aan U, o Koning der Eeuwen". Daarna optocht. Volgorde van den stoet: 1 Harmonie van Waspik. 2 Bestuur der R.K. Werkliedenvereeniging 3 Vaan del. 4 Afdeeling Waspik. 5 Afd. Dussen. Afd. Geertruidenberg, 7 Afd. Raams- donksveer, 8 Harmonie van Raamsdonks- veer, 9 Afd Raamsdonk(dorp), 10 Atd. Drunen, 11 Afd. Kaatsheuvel, 12 Afd. Waalwijk, 13 Harmonie Gildenbond Waalwijk, 14 Afd. Mariapolder, 15 Afd. Baardwijk, 16 Afd. Dongen. De stoet vertrekt van de kerk naar Benedenkerk, vervolgens naar 't Vaartje en vandaar naar 't Raadhuis. Openluchtmeeting. Spr. de HoogEerw. heer van Swelm, rector te Woensel. Lied„Roomsche Blijdschap." Ontbinding van den stoet. 7 uur. Feestvergadering in de Har moniezaal. „Wilhelmus," te zingen door allen. Rede door den EdelAchtb Heer A. v. Rijen, Wethouder van Tilburg. Na afloop concert door de Harmonie „De Eendracht" van Raamsdonksveer. De burgerij wordt beleefd verzocht dien dag te vlaggen. Door Z. D. H. Mgr. Diepen is to geestelijk adviseur van het Wit-Gele Kruis te Waspik benoemd de WelEerw. Heer Th. Wolters, kapelaan alhier. Bij de Zaterdag te Waspik gehou den verpachting van hooigras werden weer hooge prijzen besteed. Naar schat ting zou het hooi f 40 per 500 K. G. moeten kosten. Men besteedde tot on geveer f 300 per H. A. „Brabantia" alhier zal deelnemen aan de beker-wedstrijden, uitgeschreven door R. W. B te Besoijen op 2, 9 en 13 Mei. RAAMSDONKSVEER. Naar men ons mededeelt zou de heer P. H. Kom- mers, Gemeente-Opzichter, tegen ljuoi a.s. eervol ontslag aangevraagd hebben. Nu Is dan de bestrating van den weg van R'veer tot Overweg tot stand gekomen. De te diep gezakte steenen zijn opgehaald, zoodat het een genot Is dezen weg te berijden. Vreemd dat de oude kelen van net laatste gedeelte voor het grootste ge deelte In de sloot zijn gesmeten. Waar toe Mogelijk wel opdat het werk »in het land zou blijven. GEERTRUIDENBERG. Donderdag 1.1. zijn door L'Industrle Cinématographi- que van Arnhem den geheelen dag opname gemaakt van de Vredes- en Lichtfeesten. Direct zijn deze naar A'nhem opgezonden en reeds Vrijdag avond was de geheele film hier te zien. Als bijzonderheid dleot tc worden vermeld dat de film tea geschenke is gegeven aan de gemeente Geertruiden berg. Genoemde Comp. betuigt zijn dank aan B. en W. in 't bijzonder aan den wethouder Scherp voor hun wel willende medewerking. Om bijzondere redenen werd van de Symphonie en Zangvereenlging Cecilia een afzonderlijke opname gemaakt. LOONOPZAND, 20 April. Heden morgen overleed onverwachts In een benauwdheid de heer M. Schoenmakers, firmant en bedrijfsleider der stoomschoen- fabrlek van de firma Gebrs. Schoen makers. ■en zware slag voor de weduwe met 3 jonge kinderen en voor de fabriek. Tot president der liedertafel »ïcho der Duinen* Is gekozen de heer H. van den Heuvel. DRUNEN. Op de kiezerslijst komen alhier voor 1542 kiesgerechtigd voorde Kamer, 1538 voor de Staten en 1510 voor de Gemeenteraad. Alhier is men druk bezig met he leggen der kabels van de P.NE.M He is te hopen dat we spoedig licht zullen hebben. Tot vaandeldrager der harmonie van het jongens patronaat alhier is be noemd de Heer H. Lommers. VLIJMEM. Zondag had op het ge meentehuis de uitreiking der prijzen plaats, welke bij het prijsschieten der Burgerwacht en Vrijw. Landstorm van Vlijmen en Nleuwkulk op Zondag 4 en 11 April werden behaald. 18 Prachtige prijzen werden hiervoor beschikbaar ge steld, verdeeld in twee groepen. Bij de eerste groep Burgerwacht (olet mllltie- pllchtlgen) werden de prijzen behaald als volgtie prijs H. van Heesbeen, ie pr. A. van de Graaf, 3e pr. G. van Heesbeen, 4e pr. L. van Esch, 5e pr. H. Heuvelings, 6e pr. C. v. Wagenberg, 7e pr. J. van Stokkum, 8e pr. C. Klomp, tweede groep Burgerwacht (mllltie-pUch- tigeo) en Vrijw. Landstorm: ie pr, W. Daelmans, 2e pr. Hub. van Heivoort, 3e pr. F. van den Brand, Nleuwkulk, 4e pr. H. Jansen, 5e pr. L. v. Bokhoven, 6e pr. J. Mommersteeg, 7e pr. J.Kuijs, 8e pr. H. Boom, 9e pr. H. Nooten en 10 pr. Joh. van Heivoort. De heer Joh. van Heivoort, voorzitter der Burgerwacht, opende deze vergade ring en gaf het woord aan den Edel Achtbaren heer G. R. van der Ven, burgemeester, welke met een woord van lof en aanmoediging prijswinnaars en andere leden toespraak, waarna de uit reiking der prijzen plaats had. De heer J. van Stokkum dankte voor de prachtige prijzen en hoopte dat men met denzelf den ijver zal blijven doorgaan. De heer J, van Heivoort, voorzitter, dankte den Edelachtb. Burgemeester voor zijne aanmoedigingswoorden en de uitreiking der prijzen, waarna de heer j. van Buul, als commandant van den Vrijw. Landstorm een woord van dank bracht aan den Burgemeester en allen aanspoorden de oefeningen trouw te blijven bijwonen. De heer Daelmans, commandant der Burgerwacht, wenschte ook de leden van Mleuwkuik lederen Zondag op t terrein hier tegenwoordig te zien. voetbalclub „Wilhelmina" geopend wor den. Om drie uur zou de Harmonie van iet Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" de beide- club's (Wilhelmina en Bra bantia Waspik) met muziek naar't veld begeleiden. 't Zag er echter op dat uur niet naar uit. 't Stortregende van je welste, en 't zag er niet naar uit, dat iet voor 't eerst wilde ophouden Even-, wel om vier uur verhelderde de hemel en geen 10 minuten later marcheerden de Harmonie, gevolgd door onze sport mannen frisch door de straten. 'N drom volk ging mee in dezelfde richting. Direct werd opgesteld en al spoedig ontwikkelde zich een vurig spel tusschen de 1ste klasse van den R. K. B. V. B. en de 2de klas kampioen van den B V. B. Wilhelmina. 't Liet zich evenwel aanzien dat onze club zwaar te kampen zou hebben tegen het mooie vlugge samenspel van Waspik, doch onze jongens hielden zich kranig en tot 10 minuten voor 't einde stonden de kansen nog gelijk 2—2. Een onhoudbaar schot bracht echter toen Brabantia 't winnende punt waar aan Wilhelmina niets meer veranderen kon. Ongaarne zagen we echter van de gasten, dat de laatste 10 minuten de bal meestal buiten 't veld geschopt werd. Er heerschte rond 't veld een enorme drukte. Wilhelmina zou een goeden dag ge maakt hebben, als al die belangstellen den een 10 of 15 ct. entrée-geld voor de club over hadden, de meesten echter profiteerden gratis vanaf den straatweg, èn van 't spel onzer voetballers èn van de muziek van Euphonia. Een flinke schutting aan de Oostzijde van het terrein ware hier o i. een zeer rendabele onderneming. We wenschen onze kranige voet ballers op hun nieuw terrein gratis door den heer Jan v. Berkel voor de sport afgestaan veel succes. De heer Ch. Hollants, leBaryton van de Harm. Apollo behaalde Zondag te Scheveningen Seinpost den len prijs op het solistenconcours met Baryton met 34 punten. Apollo's solisten en quartet hielden zich weer kranig van 't jaar. Thans is door de H. Hart-Monu- ment-Commissie definitief vastgesteld, dat het standbeeld zal geplaatst worden, daar waar thans de gemeentepomp staat. Het beeld zal in de richting Peper straat zien. Om half acht ontstond Zondag op den Hout een vechtpartij. De politie moest van den gummistok gebruik maken. Een der vechtersbazen werd gearresteerd. Kaatsheuvel, tl April 1020. Zondagmiddag om vier uur zou het nieuwe voetbalterrein van onze Heusden, 20 April 1920. Tot kerkmeester onzer Parochie kerk zijn door Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch herbenoemd de Heeren H. J: van Eggelen en J. van Dlcten. Op de R. K. Blsschopp. Kweek school te 's Bosch zijn bevorderd van de 3e kl. naar de 4e A. Verhoeven en van de 2e naar de 3e J. van Eewrjk. De voetbalmatch tusschen Hollan- dla uit Waalwijk en Excelsior uit de stad moest Zondag bij de rust gestaakt wordeu vanwege den regen. De stand was toen 2—0 in 't voordeel van onze stadgenooteo. Naar men wil, is In de Breestraat een pand aangekocht, oin daarin een bioscoop te vestigen.

Echo van het Zuiden | 1920 | | pagina 6